e e HPinda~ Horeca wil meer profijt van bezoek Oosterscheldewerken Nieuwjaarsreceptie zal worden gehouden op maandag 4 januari PAAUWE PAAUWE B.V. DE ZIERIKZEESCHE COU! "NT »-i Restaurant □n Jtietnisse Renesse Plannen voor koördinatiebureau Tarieven stads en streekvervoer pot K3SS Gemeenteraad Middenschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 3 december 1981 138ste jaargang Nr. 23025 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentleprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1- :u9) In dit nummer: Nog 1981-„nieuws" over „Dol-Fijn 0 a Laat woninginrichter van uw huis een paleisje maken Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zuidweg 20a - Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 ZIERIKZEE, 1-12. „Ik hoop dat u zich realiseert; welke enorme markt op Schouwen-Duiveland voor het grijpen ligt". Dat zei bedrijfsdirekteur van de „Zeeuwse Stro men", de heer H. Brongers, dinsdagochtend in de foyer van restaurant „Mondragon" tegen een groep regionale horeca-ondernemers en vertegenwoordigers van V.V.V.'s en middenstandsverenigingen. Deze bijeenkomst had tot doel met een informatief gesprek in de eerste plaats de horeca-ondernemers warm te krijgen om zich in te gaan zetten voor een betere opvang van de talrijke groepen bezoekers aan de stormvloedkering op Neeltje Jans. Enkele horeca-ondernemers kwamen tot de konklusie, dat ruim vijfhonderd groepen uitsluitend een bezoek aan het werkeiland brengen en hun konsumpties buiten deze regio nuttigen. Geen goede situatie volgens déze horeca-ondernemers en besloten werd hun kollega's „wakker te schudden" en hen te wijzen op het be lang van een goed koördinatiepunt voor verwijzingen naar de regionale horeca-ondernemingen. Initiatief Het initiatief is ontsproten uit een reeds bestaande overleggroep tussen tien horeca-ondernemers op Schou wen-Duiveland. De plannen werden wat verder uitgewerkt door de heren N. v. d. Zwan (restaurant „Mondra gon"), W. Hamel (l'Ecu de France) en H. Brongers („Zeeuwse Stromen"). Dinsdagochtend bleek, dat hun horeca-kollega's en de vertegenwoor digers van plaatselijke, provinciale en streek V.V.V. best eens wat meer wilden horen over de plannen hoe die wegvloeiende koopkracht binnen Schouwen-Duiveland gehouden zou kunnen worden. buitenland (50 a 100). Voor 1982 ver wachtte hij een stijging van deze aan tallen met 10 25 zodat bij de stormvloedkering ongeveer 250.000 bezoekers zouden kunnen worden verwacht. Advertentie voor reservering: tel. 01116-1215 maandag gesloten (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Verwachting tot vrijdagavond: Veel wind Half tot zwaar bewolkt en perioden met regen; temperatuur ongeveer zes graden; tot krachtig en in de kustge bieden tot stormachtig toenemende noordwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 7 dec.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 90%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: noordwest 7 Zondag: Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 5 gr. Windkracht: west 5 Maandag: Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 1 gr. Middagtemp.: 4 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 4 dec. Zon op 8.31, onder 16.30 Maan op 13.40, onder Eerste Kwartier: 4 dec. (17.22) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 dec. 7.37 20.26 1.29 14.05 Doodtij: 6 december HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Het komende etmaal treedt er een flinke weersverandering op. Er komt regen en veel wind. Dankzij een rug van hoge luchtdruk boven onze omgeving was het donderdag ochtend rustig weer met op veel plaatsen mist. Deze rug van hoge luchtdruk trekt naar Frankrijk weg. Een depressie bij Noorwegen veroor zaakt grote luchtdrukdalingen boven Skandinavië. Deze zullen zich via het Oostzeegebied naar midden-Europa uitbreiden. Door deze ontwikkeling zullen de luchtdrukverschillen boven onze omgeving snel toenemen en daarmee de wind. In de nacht van donderdag op vrij dag draait de wind van west naar noordwest en zal in de kustgebieden toenemen tot stormachtig, tegelij kertijd stroomt koudere lucht over ons land uit. Vrijdag zal de tempera tuur overdag dan ook niet oplopen, maar iets dalen. De heer Kneepkens liet weten, dat Rijkswaterstaat zeer vaak wordt ge- konfronteerd met de vraag waar een koffiemaaltijd of eenvoudige vislunch kan worden gebruikt. Rijkswaterstaat verwijst uit een oogpunt van objektiviteit dan altijd naar de V.V.V.'s. Spreker zei dat ech ter ook Rijkswaterstaat graag een vast koördinatiepunt zou zien waar dergelijke vragenstellers naar ver wezen kunnen worden. Plan Vervolgens ontrolde de heer Bron gers het plan om te komen tot realise ring van zo'n koördinatiepunt. Hij ging uit van lagere aantallen dan de heer Kneepkens juist had voorgezet en kwam tot de volgende uiteenzet ting. Van de ruim 1400 groepen, die Neeitje Jans aandoen, vinden reeds 500 de weg naar de regionale horeca- ondernemingen. Rijkswaterstaat vangt zelf ongeveer 400 groepen op (koffie en broodmaaltijd en inciden teel een lunch in slot Moermond), zo dat er nog 500 groepen overblijven. De heer Brongers ging er van uit dat ongeveer 300 groepen (a 40 personen gemiddeld) als potentiële klanten kunnen worden beschouwd. Een goe de opvang zou dit „gat" kunnen op vangen. Hij wees derhalve op het be lang van een snel te realiseren bu reau met een koördinator met toe ristische kennis, talenkennis en een kommerciële inslag. De gedachten van de initiatiefne mers gingen inmiddels uit naar on De heer H. Brongers legt de plannen voor een koördinatiebureau op tafel. derbrenging bij het V.V.V.-kantoor in Zierikzee met als mogelijke voor delen: geen dure huisvesting, beperk te bureaukosten, vervangingsmoge lijkheid met V.V.V.-informatrice, het gehele jaar geopend zijn en de be kende klank die de naam Zierikzee in binnen- en buitenland heeft. Vervolg pag. 4 Advertentie AMSTERDAM. Hoewel de rege ring heeft toegezegd dat de vier grote steden de hoogste prioriteit krijgen bij het verdelen van de middelen voor woningbouw, is het duidelijk dat het huidige bouwprogramma volstrekt onvoldoende is om aan de behoefte van die steden te voldoen. DEN HAAG, 2-12. Minister Zeeval- king (verkeer en waterstaat) wil de tarieven voor het stads- en streekver voer met ingang van 1 april 1982 ver hogen met drie procent. Dit is de helft minder dan de zes procent die het eerste kabinet-Van Agt heeft aangekondigd. Zeevalking heeft de Tweede Ka mer woensdag schriftelijk laten we ten dat hij de verhoging liever hele maal had geschrapt, maar dat een be perkte verhoging onvermijdelijk is, wil men het voorzieningenniveau niet aantasten. De aanvankelijk aangekondigde stijging van de prijzen van het ver voer met zes procent is naar het oor deel van de bewindsman niet in over eenstemming met het terughoudend tarievenbeleid zals dat binnen het huidige kabinet is afgesproken. De NS-tarieven gaan niet extra omhoog in prijs. Zeevalking zal over de wijze waarop de tariefsverhoging moet worden uitgewerkt overleggen met de betrokkenen. Advertentie 159 Voor een duidelijk inzicht in de huidige situatie hield de heer L. H. A. Kneepkens, hoofdambtenaar voorlichting Rijkswaterstaat, een uiteenzetting over de aantallen be zoekers aan de Oosterscheldewerken en de wijze waarop deze mensen wor den ontvangen. De heer Kneepkens spitste zijn be toog toe op de bezoekers, die en bloc (de bussen) de Oosterscheldewerken bezoeken. Bij die groepen maakte hij onderscheid tussen technische voor lichting en publieksvoorlichting. In totaal bezoeken ongeveer 170.000 mensen in groepsverband de storm vloedkering. In dit getal zijn niet de bezoekers, die met eigen vervoer ko men en gebruik maken van de Z. W.N. busverbinding, meegerekend. Verschillende groepen In de groepen kan volgens de heer Kneepkens weer onderscheid ge maakt worden tussen scholen (500 700), verenigingen (700 a 900), institu ten (300 400) en VIP's uit binnen- en ZIERIKZEE. Sinds de bouwwerkzaamheden achter Albert Heyn zijn gestart, bestaan er nogal wat zorgen om het voortbestaan van de imposante beuk die daar op het voormalige parkeerterrein staat. De heer J. J. Doeswijk, hoofd plantsoenendienst, verzekerde ons echter dat inmiddels al diverse maatregelen werden getroffen om de beuk onge schonden te laten. Eventuele beschadigingen werden met een wondontsmettingsmiddel ingesmeerd en verder werd met de bouwers afgesproken de boom te ontzien. Er zit toch een vervelend kantje aan: een beuk kan slecht tegen veran deringen, dus is het maar afwachten hoe de boom het eraf brengt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Veiligheid De heer Renden (P.v.d.A.) bracht dank aan de samenstellers van de be groting. Hij hoopte, dat uitbreiding van het politieapparaat in verband met het groot aantal rekreanten ein delijk eens sukses zal hebben. Het mag volgens hem niet zo zijn, dat ten gevolge van het toerisme de eigen veiligheid achteruit gaat. Grote waardering bestond voor de inzet en geoefendheid van de beide brand weerkorpsen. Het plaatsen van twee lichtmasten langs het Wervepad te Kerkwerve was volgens spreker hard nodig. Ook verlichting van een aantal kruispun ten langs de Delingsdijk zou gewenst zijn. De heer Renden gaf het kollege in overweging voor oplossing van het gebrek aan archiefruimte te denken aan een kelder onder de kantoor ruimte voor de Rijkspolitie, die waarschijnlijk aan de Putmeet zal worden gebouwd. Zolang die kelder dan nog niet voor archiefberging no dig is, zou hij als celruimte dienst kunnen doen. Een beetje mutifunkti- oneel gebruik. Wat woningbouw in de huursektor Vervolg pag. 4 SCHARENDIJKE, 1-12. De raad van Middenschouwen kwam dinsdagavond jl. in voltallige vergadering bijeen. De voorzitter deelde mede, dat burgemeester en wethou ders op maandag 4 januari a.s. een Nieuwjaarsreceptie willen houden, eerst voor de raadsleden en medewerkers en aansluitend voor de burgerij en besturen van vereni gingen. De raad kon zich hiermee verenigingen. Verder werd medegedeeld, dat op 11 november jl. aanbesteding is gehouden van aanleg van een fietspad langs de Heuvels weg. Gunning heeft inmiddels plaats gehad aan Aannemingsmij Elshout b.v. te Breda als laagste inschrijver. De raad besloot burgemeester en wethouders te machtigen in 1982 tot een maximum van f 500.000,— aan kasgeldleningen af te sluiten. Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd voor 1982 eveneens be paald op 500.000,—. Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad tot vaststelling van de Bezoldigingsve rordening gemeentepersoneel 1981 en de le wijziging daarvan. De voorzit ter zei verheugd te zijn, dat de zgn. herziene Ubink-normen na jarenlan ge studie gestalte hebben gekregen, hoewel het voordeel voor de kleine gemeenten niet zo groot is als aan vankelijk gehoopt werd. N.a.v. de 33e wijziging van de be-4 groting 1981 vroeg de heer Renden of in het Wervepad te Kerkwerve slechts 1 zgn. Kiwi-sluis wordt aan gebracht. De voorzitter antwoordde, dat dit inderdaad de bedoeling is, daar aan de ene kant al een voetpad op het Wervepad aansluit. N.a.v. de in de vorige raadsverga dering aangeboden gemeentebegro ting 1982 en meerjarenperspektief 1982 t/m 1985 werd hierna aan de frakties gelegenheid gegeven tot het houden van algemene beschouwin gen. I «i l) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1