Inzet „treffen" Oost en West zijn de „kleinere" raketten Grote ramp zou dreigen voor Spanje GENÈVE Schip zwaar beschadigd na daverende aanvaring tegen Zeelandbrug 2 België in moeilijkheden Kernwapengesprek Genève Europese troepen in de Sinaï? FNV kritisch op Den Uyl De looningrepen Het verlfeer LAATSTE NIEUWS Vliegramp op Corsica Niet tornen aan automatische prijskompensatie Kotter zinkt te IJmuiden Lijk jonge vrouw gevonden AGENDA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MASKER lil aardse zin gesproken, zal Genè- ve dan de redding moeten brengen. Gen gesprek tussen de V.S. en de Sowjet-Unie in de stad van Calvijn - zo is bet ook - gaat en zal gaan over de middellange afstandsraketten, waar door de steeds groeiende onrust in de wereld is ontstaan, maar ook de reaktie in de vorm van werkelijke massale protesten in diverse steden van West-Europa (en Roemenië), met als topper: Amsterdam. De zaak waar het om draait intus sen kan gevaarlijk versimpeld wor den. Zo van ,,doe alle kernwapens weg" en de zaak zou zijn opgelost. Zo eenvoudig ligt het helaas niet, want de optelsommen, die de beide gesprekspartners maken, kloppen niet. Om een - al of niet bestaand - be- wapeningsevenwicht te schetsen, kunnen uiteenlopende kalkulaties worden gemaakt. Bij de atomaire be wapening kunnen bijvoorbeeld vliegtuigen en duikboten al of niet bij de totalen worden opgeteld. Als de één dit in zijn cijfermatige schets doet en de ander niet, heeft men de onevenwichtigheid in de be nadering ten voeten uit. Genève kan dus voorlopig nog geen hoera-stem-' ming opleveren. Als er iets uitkomt, dan is het een moeizaam en tijdver- gend compromis, waarvan nu de con touren zelfs nog niet te voorspellen zijn. Een goed ding lijkt dat er een rem is gezet op het tussentijds uitlekken of verklaren van de situatie; een vorm van geheime diplomatie der halve, die vroeger ook wel veel nade len vertoonde, maar in deze delicate situatie ook grote voordelen heeft. Een losgelaten fragment van een „succes" of een „mislukking" im mers kan geredelijk aanleiding ge ven tot beschouwingen, die er naast zitten. Openheid is wel een grote en on schatbare journalistieke verworven heid, maar geen onderhandelaar zal in Genève meteen „het achterste van de tong laten zien" en tussentijdse konklusies worden derhalve opge hangen aan een te breekbaar haakje, omdat van buitenaf het gehele veld van problemen niet valt te overzien. Hopen en verwachten derhalve dat er juist nog voldoende gezond ver stand is in de Zwitserse stad, om het - al genoemde - kompromis t bereiken, waardoor in Europa, maar feitelijk in de hele wereld, de ergste stoom van de ketel kan worden genomen. Ontzettend moeilijk, vurig begeerd door miljoenen, maar mogelijk toch niet absoluut onmogelijk. BRUSSEL, 30-11. De poging van de voorzitter van de Vlaamse liberale partij, Willy de Clercq, in België een rooms-liberale regering te vormen, is maandag mislukt. Koning Boudewijn heeft De Clercq maandag van zijn formatietaak ont heven, nadat de Waalse Christen- demokraten een koalitei met alleen de liberalen van de hand hadden ge wezen. Koning Boudewijn had De Clercq verleden week dinsdag tot formateur benoemd. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV. De leider van de socia listische oppostie in Israël, Sjimon Peres, is dinsdagochtend door een hartaanval getroffen. Hij is met spoed in een ziekenhuis in Tel Aviv opgenomen. Dit is van welingelichte zijde vernomen. GENÈVE. De Sowjet-Unie wil de dialoog met de Verenigde Staten voortzetten en bij de onderhandelin gen in Genève overeenstemming be reiken voer een „radikale verminde ring van de middellange-afstands raketten". TEL AVIV. De Israëlische minister van buitenlandse zaken, Yitzhak Sjamir, zal zijn regering voorstellen elk besluit over het aanvaarden of verwerpen van Europese deelneming aan de Sinaï-vredesmacht uit te stel len. Sociale zekerheid UTRECHT, 30-11. De MHP, Vakcentrale van Hoger Perso neel, vindt dat de sociale uit keringen desnoods naar een of meer procent omlaag moeten. „Of dat nu 1,2 of 5 procent bij voorbeeld is weten we niet, maar wel is duidelijk dat de fi nanciering van de sociale ze kerheid niet meer op te bren gen ia. Als we nu niets doën atórt over een paar jaar ons he le sociale verzekeringsgebouw in elkaar en dan zijn we nog verder van huis", aldus MHP- voorzitter H. van der Schalie maandag op een perskonferen- tie in Utrecht bij de presenta tie van de MHP-nota over het CAO-beleid voor 1982. In die nota komt de sociale zekerheid pas op de derde plaats, na werkgelegenheid en koopkracht. GENÈVE, 30-11. In een hartelijke sfeer zijn maandag in Genève de Amerikaans-Russische onderhandelingen begonnen over de middellange-afstandsraketten in Eu ropa. Tijdens het overleg zullen de onderhandelaars de media mijden. De twee delegatieleiders, de Amerikaan Paul Nitze en de Rus Joeli Kwit- sinsky, kwamen bij hun eerste onderhoud overeen, dat de besprekingen in al le beslotenheid dienden te worden gevoerd. „We zijn het erover eens dat de de tails van de onderhandelingen bin nenskamers moeten blijven", aldus deelde Nitze mee in een korte verkla ring die van tevoren was gezien en goedgekeurd door Kwitsinsky. De. twee onderhandelaars zeggen er wei nig voor te voelen via de media te diskussiëren. Het onderhoud tussen Kwitsinsky en Nitze duurde 90 minuten. Het vond plaats in de Russische diploma tieke missie in Genève. Kwitsinsky bereidde zijn Amerikaanse gespreks partner een hartelijke ontvangst. Drie minuten lang stonden de man nen in de vallende sneeuw, lachend om de herhaalde verzoeken van pers fotografen om elkaar de hand te schudden. „Hartelijk en zakelijk" Na het gesprek met Kwitsinsky verklaarde Nitze dat het onderhoud „hartelijk en zakelijk" was geweest. Een Russische woordvoerder sprak van een „zeer opbouwende" ontmoe ting, die volgens hem had aange toond dat beide partijen streven naar een akkoord. RABAT. Koning Hassan van Ma rokko heeft gezegd dat de 12e Arabi sche top zal worden gehouden vóór juni volgend jaar en dat de opschor ting van de bijeenkomst afgelopen woensdag geen mislukking maar slechts een „onderbreking" beteken de. TEL AVIV. Israëlische soldaten hebben veertig linkse Joodse studen ten gearresteerd nadat zij met knup pels en traangas een demonstratie te gen het gesloten blijven van de Ara bische universiteit te Bir Ziet hadden uiteengedreven. LIMA. Alle Peruaanse grensposten en vliegvelden staan onder extra be waking en de politie heeft meer dan honderd personen aangehouden na dat de autoriteiten hadden ontdekt dat uit een oudheidkundig museum in Lima vele oude tot zeer oude voor werpen zijn gestolen. BONN. De Westduitsers zijn in meerderheid gekant tegen neutra lisme en vertrek van de Amerikaan se troepen uit de Bondsrepubliek zo blijkt uit een door het Westduitse weekblad „Der Spiegel" gepubli ceerde opiniepeiling. BEIROET. De Amerikaanse speci ale afgezant voor het Midden-Oosten, Philip Habib, is enkele uren na zijn aankomst in Beiroet besprekingen begonnen met Libanese leiders, zo is uit betrouwbare bron vernomen. Het is de vierde missie van Habib in het Midden-Oosten. JERUZALEM/WASHINGTON/ BEIROET, 30-11. Israël heeft maan dag besloten zijn veto tegen deelne ming van Westeuropese militairen aan de multinationale vredesmacht in de Sinaï in te trekken in afwach ting van een gezamenlijke Ameri kaans-Israëlische verklarmg. Waar nemers in Washington fióudèn'het er op, dat Jeruzalem zijn soepele hou ding „beloond" wil hebben in de vorm van een vergaande overeen komst aangaande strategische sa menwerking met de Verenigde Sta ten. AMSTERDAM, 30-11. De Federa- tieraad van de FNV is teleurgesteld en „uitermate kritisch" over de brief van minister Den Uyl aan de werkge vers en werknemers over het ar beidsvoorwaardenbeleid in 1982. Het banenplan lijkt nog nergens op, zo zei FNV-voorzitter Wim Kok, maandagavond na afloop van de Fe- deratieraad in Amsterdam en in de tweede plaats is het nog volstrekt niet duidelijk hoe de „opbrengst" zal worden gebruikt van maatregelen als aftopping van de prijskompensa- tie en de vakantietoeslag, de solida- riteitsheffing en de beperkingen in de sfeer van de ziektewet. Kok sprak over een „onevenwichtige aanpak". DEN HAAG, 30-11. De omstreden mogelijkheid van looningrepen per bedrijfstak komt te vervallen. Er is alleen nog een loonmaatregel moge lijk met verschillen naar inkomens hoogte. Dat blijkt uit het wetsont werp op grond waarvan de regering een loonmaatregel voor volgend jaar kan treffen. Het is een verlenging van de bestaande wettelijke moge lijkheid daartoe tot 1 januari 1983. Het ontwerp is maandag bij de Twee de Kamer ingdiend. Volgens dat wetsontwerp wordt het mogelijk de vakantietoeslag la ger vast te stellen dat het maximum dat nu in de wet minimumloon en mi nimumvakantietoeslag is vastgelegd (7,5 procent van drie keer het mini mumloon). Dinsdag zal er in de Amerikaanse diplomatieke vertegenwoordiging een eerste plenaire vergadering wor den belegd door de Amerikaanse en Russische delegaties, die respektie- velijk 20 en 34 leden omvatten. Het overleg zal daarna afwisselend plaatsvinden in de missie van de Sowjet-Unie en die van de Verenigde Staten. KHARTOEM. Het Volksfront voor de bevrijding van Eritrea is van plan 3.000 Ethiopische Krijgsgevangenen vrij te laten en heeft het Rode Kruis verzocht bij hun repatriëring behulp zaam te zijn. PALERMO. Ongeveer 50.000 Sicili- anen hebben gedemonstreerd tegen de stationering van 112 nucleaire kruisraketten op hun eiland, de mars was door de vakbonden georgani seerd in Palermo, de grootste stad van het Italiaanse eiland. DEN HAAG, 30-11. Het aantal ver keersongevallen is in de eerste negen maanden van dit jaar met 5,5 procent gedaald ten opzichte van de eerste drie kwartalen van 1980: 34.950 tegen 36.989. Daarbij viëlen ook minder do den dan het jaar daarvoor: 5,6 pro cent of 1.395 i.p.v. 1.478 in de eerste negen maanden van 1980. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, die maandag zijn gepubli ceerd. UTRECHT, 30-6. „Er dreigt voor Spanje een gigantische ramp als niet snel een behandeling wordt ontwikkeld tegen de ziekte die wordt veroorzaakt door giftige spijsolie, die daar deze zomer op grote schaal op de markt is geko men". Dat zei dr. E. van Elven, hoofd van het Huisartstenlaboratorium in Utrehct, maandagavond in het aktualiteitenrubriek Achter het nieuws. Tienduizenden mensen die de gifti ge olie hebben binnengekregen lopen volgens Van Elven de kans om vroe ger of later ziek te worden en aan hun ziekte te bezwijken. Voor de ziekte is nog geen medicijn ontwikkeld omdat de medische wereld - nog 'in* heft (gister-tast over-de- aard ervan, --j Volgens dr. Van Elven gaat het ech ter om een aandoening waèrbij af weermechanismen in het lichaam zich gaan keren tegen het lichaam zelf, in plaats van tegen schadelijke invloeden van buitenaf. De arts is on langs gepromoveerd op een onder zoek naar zulke „auto- immuunziekten"Hij hoopt binnen kort de kans te krijgen in Spanje mee te werken aan het onderzoek naar de spijsolie-ziekte. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van buitenlandsze zaken, Yitz hak Shamir heeft „bepaalde Euro peanen verweten dat ze een wig wil len drijven tussen Israël en de Vëtë-' nigde Staten. Hij wilde niet zeggen wie hij precies bedoelde. AIX-EN-PROVENCE, 1-12. Een DC9 van de Joegoslavische lucht vaartmaatschappij „Adria" is dins dagmorgen met honderd passagiers aan boord neergestort op het Franse eiland Corsica, ten zuidoosten van Ajaccio. Dit heeft de luchtver keersleiding in Aix-en-Provence meegedeeld. Opsporings- en reddingsploegen zijn uitgerukt. AMSTERDAM, 30-11. Twee nog on bekende mannen hebben maandag morgen een overval gepleegd op de ABN-bank aan het Osdorpplein. Vol gens de politie namen de overvallers, die gewapend waren met vuistvuur wapens, negen cassettes geld mee. Bij de overval op de bank zijn enkele tienduizenden guldens buitgemaakt. Dit heeft een woordvoerder van de politie meegedeeld. ZIERIKZEE, 30-11. Door energiek reageren van brugwachter Freek Schoonakker uit Zierikzee en knap werk van het oliebootje Adriaan D. (120 pk motortje) is maandagochtend het 1250 ton metende binnenvaartschip „Fletcha" uit het Zwitserse Bazel voor de ondergang behoed. Het schip kwam bij de Zeelandbrug bij windkracht 7 in moeilijkheden en sloeg verscheidene keren keihard tegen een pijler. De situatie werd zo gevaarlijk, dat de twee opvarenden, de Duitse schip per K. en de Belgische matroos W. F., met een roeibootje het schip moesten verlaten. Op aanwijzing van brugwachter Schoonakker begaven zij zich daar mee, zo goed en kwaad als het ging, naar pijler 7, waar een toegangsmo gelijkheid naar de brug is. Het was nog een gevaarlijk gedoe, eer de bei de mannen met hulp van Schoonak ker in veiligheid waren. UTRECHT, 30-11. Net als F.N.V, en C.N.V. vindt ook de M.H.P., vakcen trale voor middelbaar en hoger per soneel, dat er niet getornd mag wor den aan de volledige automatische prijskompensatie. Ook aftopping, op welke manier dan ook, is voor de M.H.P. onaanvaardbaar. In de maandag gepubliceerde nota over het arbeidsvoorwaardenbeleid voor volgend jaar zegt de M.H.P. ook wel bereid te zijn verdere offers te vragen aan de leden voor de werkge legenheid maar er mag niet nog meer worden genivelleerd. Daar ook zijn extra verhogingen van de premie- grenzen voor de M.H.P. onaanvaard baar. Bovendien is de werkgelegen heid - doelstelling nummer één van de M.H.P. in 1982 - niet gediend met een te sterke vermindering van de koopkracht. In de nota, getiteld „In verantwoorde vrijheid", wijst de M.H.P. ook een loonmaatregel af. Elk nieuw overheidsingrijpen in de onderhandelingsvrijheid van vakbe weging en werkgevers zou van 1982 een verloren jaar maken. De „Fletcha" kwam in moeilijkhe den, omdat de elektrische stuurinstallatie uitviel. De schipper zette de motor af, maar het schip sloeg in volle vaart eerst voor, daar na midden en achter tegen een pijler, waardoor grote gaten in het schip sloegen en het water maakte. Zwitserse vlag De matroos greep in allerijl een Zwitserse vlag, om de aandacht van de automobilisten te trekken. Intus sen was Schoonakker in aktie geko men, toen hij bemerkte dat de „Flet cha" niet meer onder de brug tevoor schijn kwam. Hij waarschuwde de Fa. Bouwman uit Zierikzee, die met het oliebootje te hulp kwam en redde de opvarenden. Het onbemande schip sloeg toen nogmaals met een daverende klap tegen pijler 13. Rijkswaterstaat onderzoekt vandaag de schade aan de brug. Staalslakken De „Adriaan D" slaagde er in het schip naar ondiep water bij 't Stelle tje te slepen, naderhand bijgestaan door „De Walrus", een bergingsvaar tuig van de fa. v. d. Akker uit Vlis- singen. Op de slikken bij Zierikzee wordt het schip vandaag leegge pompt en verder naar de haven „De Val" naar binnen gesleept. Een deel tfan de lading, 1200 ton staalslakken bestemd voor de Oosterscheldewer- ken, is geborgen. WENEN. De president van Roeme nië, Nicolae Ceausescu, heeft aan Brezjnjev en Reagan een boodschap gestuurd waarin hij beide staatslie den vraagt alle kernwapens uit Euro pa terug te trekken. IJMUIDEN, 30-11. De haven van IJmuiden is sinds maandagmiddag gedeeltelijk geblokkeerd na een aan varing tussen een Britse tanker en de Urker kotter 209. Het visserschip is na de aanvaring gezonken waardoor schepen die dieper steken dan negen meter de haven niet binnen kunnen lopen. Niemand van de opvarenden raakte gewond, zo deelde de rijkspo litie te water maandagavond mee. AMSTERDAM, 30-11. In de bosjes bij de flat M. Fleerde in de Amster damse Bijlmermeer is in de nacht van zondag op maandag de 21-jarige vrouw P. W. dood gevonden. Over de doodsoorzaak is de politie nog niets bekend. Ook de volledige identiteit van het slachtoffer kon de politie nog niet vrijgeven. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 -19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 -10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. N oordgou we Schuddebeurs Noordgouwe, verenigingsgebouw. Kaartenavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Iedere vrijdag Burgh Café-restaurant „Het Grote Zwijn"! Klaverjassen. 2(1.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur Elke tweede en vierde woensdag van de maand Zierikzee Vrouwencafé de Gekroonde Suiker biet. 20.30 uur. Dinsdag 1 december Zierikzee „Huis van Nassau". Vergadering Tuinbouwwinterkursussen. Aan vang: 20.00 uur. Kantine LTS. Ouderavond. 20.00 uur. Haamstede Graaf van Haamstede. Sinterklaas viering Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Westhoek. 19.30 uur. Aula begraafplaats. Bezichtiging nieuwe gebouw. Tijd: van 13.00 tot 18.00 uur. Woensdag 2 december Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. Bejaar denmiddag NCVB. 14.30 uur. Bruinisse Dorpshuis. „Beter Wonen" (voor Bruinisse en Duivelend), Ledenver gadering. 19.30 uur. Donderdag 3 december Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Sinterklaas feest voor jeugd 12 t/m 16 jaar. 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Raadsvergadering gemeenteraad Duiveland. 20.00 uur. Oosterland Kerk Ger. Gemeente. Lezing Staat kundig Gereformeerde Partij. 19.30 uur. Vrijdag 4 december Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Open dans- en bin go-avond. Bond van Opzichzelf- staanden. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Antwoord kollege op algemene beschouwingen. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 5 december Renesse „Wapen van Renesse". Sinterklaas feest voor kinderen. 13.00 uur. Scharendijke Sinterklaasfeest. Rondgang door dorp, 13.30 uur. Poppenkastvoorstel ling, „Putmeet", 14.30 uur. Maandag 7 december Zierikzee „Huis van Nassau". „Beter Wonen". Zierikzee en buiten Schouwen-Dui- veland. 19.30 uur. Stadhuis. Openbare vergadering Welzijnsadvieskommissie. 19.30 uur. Burgh Jaarvergadering IJsklub Haam- stede-Burgh. Aanvang: 20.00 uur. Haamstede Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Brouwershaven Gemeentehuis. Gemeenteraadsver gadering. 19.00 uur. Woensdag 9 december Goes Hoofdkantoor WMZ. Algemene ver gadering aandeelhouders. 15.15 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110)5396,(01110)3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur Toen jaren geleden Sint bij een vriendelijke familie binnenstapte ontstonden er problemen, omdat de goede kindervriend, te weinig aan dacht had besteed of laten besteden aan zijn 5-december-look, in dier voe ge dat hij zijn (nog) jeugdige aange- laat (dat kan zo uitkomen) had be dekt, met een masker. Dit masker vertoonde toeliswaar overeen komsten met de trekken van onze oer-Sint, maar bij het praktisch beoe fenen van de gastrol bood het masker wel problemen*. I Ten eerste was het stemgeluid, dat vanachter het bordpapier klonk, bi zar verminkt. Het had overeenkomst met de keelklanken van mensen, die door kriminele rovers bij overvalleen, een prop in de mond geduwd krijgen, om hulpgeroep al bij voorbaat onmo gelijk te maken. In de tweede plaats had de vrouw des huizes de onvoor zichtigheid halverwege de voorstel ling Sint een, borreltje aan te bieden. Omdat normaliter althans deze Sïnjt Nicolaas geen versmader was van een keiltje, zei hij ook onder de gege\ ven omstandigheden: „graag, als 't tl blieft". De aanwezige kinderschaar kreeg hierna een voorstelling te verwer-1 ken, die het 5-december-geloof opl grove wijze aantastte, zij het dat het met moeite toch nog overeind bleef. I In de ziel van Sint streden twee be- I doelingen om de voorrang, t.w. in de rol blijven, of nippen van het glaasje. De laatste stroming won het uitein delijk. Sint draaide het bebaarde hoofd een weinig opzij, gaf een aan de hals bevestigd elastiekje wat ruimte en schoof het kelkje behendig - dat moet gezegd - onder het bordpa pier, aldus een dorst lessend, die va ker voor schijnt te komen bij sub- Klazen. Het experiment had zoveel gevoeli ge en waaghalzerige kanten, dat het in de kamer volledig stil bleef, gedu rende de handeling. „Dat smaakt" zei Sint in het Spaans, toen het glaas je weer veilig op tafel voor hem stond. Er was echter onder de aanwe zige jeugd een jongetje, dat in onver valst Zeeuws tegen zijn moeder zei: Sinterkloas ei 'n horretje vó z'n oad". Deze uitspraak als maatstaf nemend, zou gekonkludeerd kunnen worden, dat het experiment was mislukt, maar het is niet goed tijdens het Klazenavondje op zulke kleinig heden te letten. Moeder weersprak dan ook de be wering van haar jongste, hetgeen nog tot komplikaties heeft geleid, toen Sint - overmoedig geworden door het glaasje - het ventje op zijn knie no digde, met het geijkte verzoek een versje te zingen. Het: „Zie de maan kwam er maar heel aar zelend uit, want het betreffende Jantje begon de roze wangen van Sint te betasten en persisteerde bij zijn eerdere bewering, dat de kinder vriend zich had verborgen achter een papieren bedekking. Sint greep naar de basis-pedago gische regel van de dag en bromde vanuit de diepte, dat Jantje zoiets niet mocht zeggen, daar anders de distributie van geschenken in zijn richting wel eens schrieler uit zou vallen, dan aanvankelijk de bedoe ling was. Voor dit argument zwichtte het ventje, maar toen Sint vertrok ken was, zei hij nog: „ie at tog 'n hor retje vó z'n oad". SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2