Schoolraad zeer ontstemd over handelswijze kollege /&402M Sinterklaas kwam op ludieke wijze Zonnemaire binnen DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Patstelling voor openbaar onderwijs" Touwtrekkerij om schoolgrenzen Sint hield pleidooi voor weg rond dorp Verkoop F-27 /-A- TROMP «"V" ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 december 1981 138ste jaargang Nr. 23024 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteun M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Een waardig afscheid bij gemeente Zierikzee ZIERIKZEE, 30-11. „Een onzindelijk voorstel" en „Koehandel" waren destijds de reakties van de school raad op het voorstel van het gemeentebestuur openbare lagere school „Binnen de Veste" te zijner tijd definitief te vestigen in het schoolgebouw aan de Raamstraat. „Patstelling" en „Een beslissing, die ons zal blijven ach tervolgen", zijn de huidige uitlatingen van de school raad nu de wethouder van onderwijs dit plan anderhalve week geleden opnieuw heeft gelanceerd. Het verhuisplan voor semi-permanente school „Binnen de Veste" kwam maandagavond uitgebreid aan de orde in de schoolraadvergadering in de raadzaal van het stadhuis. De leden van de schoolraad toonden zich zeer ont stemd over de handelswijze van de wethouder van onderwijs het plan, zonder enig overleg vooraf met zelfs maar de nauwst betrokkenen, in de gemeente raad uiteen te zetten. De schoolraad besloot maandag avond dan ook het kollege schrifte lijk mede te delen deze gang van za ken volledig af te keuren. Voorzitter de heer J. Groen was van mening, dat het vestigen van „Binnen de Veste" in de Raamstraat het gemeente bestuur financieel gezien bijzonder goed zal uitkomen. Toelichting Uit zijn toelichting bleek, dat een en ander niet los gezien kan worden van de raadsbeslissing een krediet te verlenen voor de bouw van een vier- klassige Prot. Chr. school in Poort ambacht. Door de realisering van die bijzondere school in Poortambacht, zal het huidige gebouw van de J. W. v. d. Doelschool in de Raamstraat t.z.t. leegkomen. Het gebouw heeft echter nog een boekwaarde van f 400.000,—. Plannen de Raamstraatschool te bestemmen als definitieve vestiging voor de openba re bibliotheek bleken vporshands om financiële redenen niet haalbaar. Diverse malen werd in de gemeen teraad echter aangedrongen op een bestemming voor het leegkomende schoolgebouw, voordat het krediet voor de bouw van een nieuwe Prot. Chr. school in Poortambacht zou worden verleend. De heer Groen wees erop, dat dit krediet - met zeven stemmen voor en zes stemmen tegen - inmiddels toch door de gemeenteraad werd ver leend. Hoofdonderwijzer van ,,'t Kof schip" de heer F. Vaarzon Morel konstateerde naar aanleiding van dit betoog, dat de verhuizing van „Bin nen de Veste" naar de Raamstraat derhalve de financiële dekking moet vormen voor de bouw van de Prot. Chr. School in Poortambacht. Mevrouw J. van Anraad-Goossens hoofdleidster van ,,'t Mierenest" toonde grote moeite te hebben met de plannen van de wethouder van on derwijs en gebruikte de beeldspraak: „Het is een konijn, dat plotseling uit de hoge hoed wordt getoverd en het is jammer dat iedereen toch weer valt voor dat mooie konijn". Uit het betoog van de hoofdonder wijzer van „Binnen de Veste" de heer G. W. A. Kooman bleek, dat de tegenargumenten destijds aange voerd door de Schoolraad, groten deels 'ig van kracht Zijn, Het gebouw in de Raamstraat zou naar zijn mening een ingrijpende ver bouwing moeten ondergaan om voor geïntegreerd basisonderwijs ge schikt te worden gemaakt. Extra moeilijkheid noemde hij ook de twee lokalen, die voorlopig voor het Prot. Chr. onderwijs in ge'jwuik zullen blij ven. Dat door verpla 'csing van „Bin nen de Veste" de schoolgrenzen bin nen de gemeente verlegd zoudeft kun nen worden, zag de heer Kooman niet als voordeel. „Het is verplaatsen van de moeilijkheden", was zijn mening. Enerzijds zou de Theo Thijssen- school een groter leerlingenareaal krijgen, maar dat zou ten koste gaan van ,,'t Kofschip" in Poortambacht, die bovendien volgens de heer Koo man toch al een afvloeiing van leer lingen zal krijgen als de Bijzondere school in deze stadswijk gerealiseerd zal zijn. Niet op één lijn Overigens bleken de hoofden van de drie openbare lagere scholen beslist niet op één lijn te zitten wat betreft de schoolgrenzen. De heer J. Goedhart, hoofd Theo Thijssenschool, liet weten dat de lig ging van „Binnen de Veste" ten op zichte van de Theo Thijsenschool een vervelende situatie vormt. Door een tekort van vier a vijf leerlingen dreigt op zijn school de vijfde leer kracht te moeten afvloeien. Als deze situatie zich voordoet, voordat met de nieuwbouw van de Theo Thijssen school is begonnen, kan zelfs de bouwvergunning voor de vijfklassi- ge school plus een kleuterlokaal in gevaar komen. Verplaatsing van „Binnen de Veste" zou derhalve een verruiming voor de Theo Thijssen school (in Malta) betekenen. De heer Goedhart vond dat gestreefd moet» worden naar drie volwaardige scho len in plaats van handhaving van de huidige situatie: een hele grote school en twee kleine schooltjes. Dit zijn de acht bevelvoerende brandweermannen van Schouwen-Duiveland, die slaagden voor het diploma instruk- teur, na een drie-winterse kursus onder auspiciën van de Stichting Opleiding Nederland. Links staat de heer Jaap Quant, voormalig brandweerkommandant te Zierikzee, van wie de kursisten de eerste twee winters les kregen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het touwtrekken om de school grenzen werd nog even voortgezet toen de heer Vaarzon Morel aanvoer de, dat het verleggen van de school grenzen van „Binnen de Veste" tot over de Laan van St. Hilaire geen zinnige situatie zou zijn. „Je stuurt dan kinderen uit Poortambacht langs ,,'t Kofschip" heen naar „Bin nen de Veste". Een en ander leidde tot een geagi teerde reaktie van de heer P. Bakker, ouderkommissielid van de Theo Thijssenschool: „Het is kinderachtig om bang te zijn voor je eigen baantje. Je moet ook de baan van een ander in stand willen houden. Waar zijn we hier eigenlijk mee bezig?" Deze uitval ontlokte bij mevrouw A. G. Beekman-Otte de opmerking, dat men gewend was binnen de schoolraad in vriendschappelijke sfeer te vergaderen in het besef alle maal met het belang van het open baar onderwijs bezig te zijn. ZONNEMAIRE, 28-11. Sinterklaas houdt duidelijk van ongewone situaties en originele verrassingen. Zo ook zaterdag 28 november toen hij, dit keer niet op een schimmel, maar in een soort boot-wagen getrokken door twee fraaie Belgische koudbloedpaarden het dorp Zon nemaire binnen kwam. Met de plaatselijke muziekvere niging „Nut en Uitspanning" voorop, gevolgd door tien tallen kinderen en ouders, werd de Sint enthouisast bin nen gehaald. ZONNEMAIRE. Met de heer C. v. d. Velde op de bok, komen Sinterklaas en zijn twee Pieten het dorp Zonnemaire bin nen. Geen schimmel dus dit jaar voor de Sint, maar twee zeer fraaie Belgische koudbloedpaarden. Eert originele pre sentatie.' (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wethouder van de gemeente Brou wershaven, de heer Ph. J. van Ast, sprak het Spaanse gezelschap een hartelijk welkom toe, en hij vond ei genlijk ook wel dat de Sint dit jaar op een zeer „ludieke wijze" een be zoek aan Zonnemaire bracht. „Een goed voorbeeld van bezuini gen", noemde de wethouder dat ver voermiddel „op paardenkracht". Verder herinnerde de heer Van Ast Sinterklaas eraan dat de verkeers weg door het dorp nogal zwaar wordt belast. Ook het vrachtverkeer dat richting Brouwershaven moet, maakt gebruik van deze route en dat is zowel hinderlijk als gevaarlijk voor alle dorpsbewoners. Rust De Sint en de twee Pieten waren het roerend met de spreker eens. „Daar moet inderdaad nodig iets aan gedaan worden", zei de Sint. „Het verkeer kan op eenvoudige wijze rond het dorp worden geleid zodat het een stuk rustiger wordt in het dorp." Maar Sinterklaas kwam niet alleen naar Zonnemaire om de gemeentelij ke problemen te bespreken. Voor de kinderen had hij ook een verrassing aan boord. Via een soort kanon schoot één van Pieten honderden lootjes de lucht in waar de kinderen haastig achteraan renden. Later, in het dorpshuis, wa ren daarmee aardige prijzen te win nen. Maar allereerst werd nog een rondgang door het dorp gemaakt om de koude voeten wat te warmen. Daarna stond in het Verenigingsge bouw voor de kinderen chocomel klaar en natuurlijk werd er voor de Sint hard gezongen. Clowns Voor de kinderen trad vervolgens het clownsduo „Appie en Flappie" op, waarvan het publiek best genoot. Maar het hoogtepunt van deze feest middag was toch wel de disko-mode- show en play-back voorstelling, ver zorgd door zeventien kinderen uit Zonnemaire. Het geheel werd gepresenteerd door Jacco Geelhoed, de winnaar van de play-back wedstrijd van verleden jaar. May wood, Elvis Presley en meer bekende internationale popgroepen Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. verschenen op het toneel in prachtig verzorgde kleding. De jury kon moei lijk beslissen wie de allerbeste show weggaf en zodoende werden aan het eind van de middag drie bekers uit gereikt. Romanov Mij sen kreeg een prijs voor zijn uitstekende imitatie van André Hazes en verder gingen bekers naar de jonge dames Karin Slange en Annemarie 't Hart voor een zeer professioneel uitgevoerd dansnummer. Sukses Kortom, de kinderen van Zonne maire hebben een geweldige bijdrage geleverd om de Sinterklaasmiddag tot een sukses te maken. Verder, maakte de middenstand van Zonne maire het mogelijk dit feest te kun nen organiseren. GOLFECH. De Franse politie heeft met gebruikmaking van traangas een eind gemaakt aan een betoging van 1500 mensen in Golfech tegen de bouw van een kerncentrale in deze plaats in het zuidwesten van Frank rijk. SCHIPHOL, 30-11. Fokker heeft een F-27 MK-500 verkocht aan Burma Airways Corporation. De Friend ship, die op korte termijn naar Bir ma wordt overgevlogen, zal worden gebruikt voor het vervoer op binnen landse lijnen en voor vluchten in op dracht van de Birmese regering. Voorts heeft Fokker twee F-27 MK- 500 toestellen verkocht aan een nog niet met name te noemen klant, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. Fokker heeft tot nu toe 739 toestel len van het type F-27 Friendship ver kocht aan 160 gebruikers in 64 lan den. Advertentie Verwachting tot woensdagavond: Vrij koud Half tot zwaar bewolkt en mogelijk nog een sneeuw- of regenbui; mini mumtemperatuur om het vriespunt, middagtemperatuur ongeveer 5 gra den; tot matig afnemende noorden wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m zaterdag 5 dec.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: west 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 90%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: noordwest 7 Zaterdag: Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 6 gr. Windkracht: noordwest6 ZON- EN MAANSTANDEN 2 dec. Zon op 8.28, onder 16.31 Maan op 12.47, onder 21.49 3 dec. Zon op 8.29, onder 16.30 Maan op 13.16, onder 22.59 Eerste Kwartier: 4 dec. (17.22) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 dec. 6.02 18.42 12.26 3 dec. 6.42 19.27 0.37 13.11 Doodtij: december Dam 10, Zierikzee. Tel. 01110-2443. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 1-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Een aktieve depressie die maandag over Nederland trok kwam dinsdagmorgen al in de buurt van Praag aan. In onze omgeving kwam daardoor een sterke noordelijke luchtstroming tot stand waarmee lucht uit zuid-Skandinavië werd aan gevoerd. Er vielen buien, soms met natte sneeuw maar in de nacht van maan dag op dinsdag daalde de tempera tuur op slechts een enkele plaats tot aan het vriespunt. De noordelijke stroming neemt woensdag in kracht af. Op het nader bij komen van een lagedrukgebied dat van de Azoren naar het zeegebied ten zuidwesten van Ierland trekt gaan er ook minder buien vallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1