Middelburg komt erg goed weg na blunder van scheidsrechter: 2-2 WIK wwet zich met de vele kansen helemaal geen raad Mevo mist een afmaker bij koploper PTT: 2-0 5 Brouwershaven teleurgesteld WIK III blijft opnieuw ongeslagen na 2-1 triomf Brouwershaven III door WIK IV geklopt Hengelwedstrijd h.s.v. Oosterschelde Harm Wiersma naar derde wereldtitel Veere wint (0-2) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 november 1981 Nr. 23023 De voortreffelijke laatste man van Brouwershaven, Piet Bokelaar, aan de bal in de wedstrijd tegen koploper Middel burg, die uiteindelijk in een 2-2 gelijkspel eindigde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BROUWERSHAVEN, 28-11. Zo op het oog is een 2-2 gelijkspel tegen de on geslagen koploper een aardige uitslag voor een ploeg, die het toch voorname lijk moet hebben van incidentele suksessen. Brouwershaven had zaterdag middag echter allerminst vrede met de 2-2 eindstand tegen Middelburg, voor namelijk doordat de ploeg van trainer Ad Jobse wel op een erg simpele ma nier aan de gelijkmaker kwam. Scheidsrechter Vader uit Serooskerke legde de bal twaalf minuten voor tijd op de stip, nadat de Middelburgers hem daar toe hadden aangespoord. „Dat was toch ronduit schandalig", mopperde trainer Kees Berrevoets na afloop, nadat hij ook al op het moment van uitdelen zelf flink had geaggeerd tegen de beslis sing van de man in het zwart. Bij een scrimage voor het doel van Brou wershaven kreeg Niek van Vulpen een keihard schot van een van de Middelburgers tegen de arm, waarna de bezoekers luidkeels een straf schop claimden. Korrupt 1 Scheidsrechter Vader stond op het moment van het voorval zeker veer tig meter van het gebeuren vandaan, maar besloot na enige bedenktijd in te gaan op de verzoeken van de Mid delburgers, „Dat bedoel ik nou", stelde Jan Lievense. „Hoe lager je voetbalt, hoe korrupter het allemaal wordt. In mijn tijd bij Zierikzee - toen nog tweede klas KNVB - gebeurde er wel eens wat met een scheidsrechter, maar wat je op dit niveau allemaal meemaakt, daar lusten de honden geen brood van. Veel scheidsrechters doen maar wat, maar evengoed ben je er als ploeg wel door gedupeerd". Ook Kees Berrevoets was danig verbolgen over. het voorval. „Dat schot kwam van hooguit drie meter en dan ben je toch wel verplicht om je enigszins te beschermen anders schoppen ze je ongelukkig. Niek van Vulpen hield zijn arm langs zijn li chaam en deed helemaal geen bewe ging naar de bal toe. Als je zoiets wilt voorkomen dien je je armen af te hakken of op je rug te binden". Piet Bokelaar stond met zijn neus op het gebeuren, maar moest ook be kennen, dat Van Vulpen volkomen onbewust met de arm de bal tou cheerde. Hoofdrolspeler nummer één, scheidsrechter Vader, over het voorval: „Inderdaad kon ik het niet helemaal zelf beoordelen, maar tenslotte staan de grensrechters er ook niet voor niets. Ik ben op zijn vlaggen afgegaan, wat het uiteinde lijk beslissen aangaat. Als scheids rechter moet je er van uitgaan, dat ze de zaken eerlijk afhandelen". Zenuwachtig Brouwershaven speelde in de eerste helft met de sterke wind in de rug, maar kwam daarbij nauwelijks tot gevaarlijke momenten voor het doel van ex-DuiVeland-doelman Piet van der Maas. „We speelden veel te nerveus", meende Berrevoets. „De bal werd voortdurend met lange knallen naar voren gespeeld, zonder dat er bij werd stilgestaan, dat Brouwersha ven louter kleinere spelers in de voorhoede had. Van een echte op bouw was in die fase nauwelijks sprake". Toch kwamen er een paar kansjes, waarbij doelman Van der Maas even wel niet in aktie hoefde te komen. Een schot van René Rhoon vloog via de rug van een Middelburger net over en hetzelfde overkwam Peter Bol kenbaas na ruim een half uur nog eens. Daar tussendoor had Flip Bo kelaar de Middelburg-doelman wel een keer beproefd, maar Van der Maas bleef gemakkelijk staande. Vlak voor het rustsignaal kwam de koude douche voor de thuisploeg, toen Mideelburg hun nagenoeg enige kans van de eerste 45 minuten simpel verzilverde. Een dieptepass van Ben Bommeljé kwam bij Henk Walraven die zich tussen twee Brouwershaven verdedigers uitdraaide en diagonaal Bert Sachs van der Weijde versloeg (0-1). Die treffer kwam voor Brouwers haven op een wei zeer ongelegen mo ment. „Dat is zeker, als je met 0-0 de kleedkamers kunt opzoeken, mag je best tevreden zijn", meende Kees Berrevoets, „voornamelijk omdat wij erg zenuwachtig speelden. Als je dan als trainer de rust wat kunt te rugbrengen ga je redelijk kansrijk de tweede helft in". Voorsprong Kansrijk werd Brouwershaven na twintig minuten toch. Nadat René Rhoon in de tiende minuut net had naastgekopt kon de grillige spitsspe- ler zeven minuten later toch juichen. Sjaak van der Weele bracht de bal keurig op langs de zijlijn, waarna hij Flip Bokelaar aanspeelde, die on middellijk een venijnige schuiver lanceerde, waar doelman Piet van der Maas geen raad mee wist. De nor maal zo betrouwbare sluitpost dook finaal over het leer heen, waarna het een koud kunstje was voor Rhoon om de stand gelijk te maken (1-1). Amper drie minuten later kon Brouwershaven opnieuw opveren, nu na een gave treffer van Peter Bol kenbaas, Brouwershaven leek bezig aan een voor Middelburg gevaarloze aanval, waarna de Walcherse verde diging nogal onbegrijpelijk ging stuntelen en Peter Bolkenbaas vanaf 25 meter kon uithalen. „Ik vond, dat we op dat? moment dik verdiend voorstonden", stelde Berrevoets. „In de tweede helft werd Middelburg fi naal weggedrukt". In de 25e minuut bracht Berrevoets Adrie Lievense in voor de B-junior Arjaan Visser, die zeker een goede wedstrijd had gespeeld in dit gezel schap. Lievense moest de Brouwena- ren meer power brengen, hetgeen ook goed lukte. Er leek voor de thuisploeg niks meer aan de hand tot het bewuste geval met Niek van Vul pen, waarbij scheidsrechter Vader zijn opmerkelijkste fout van de wedstrijd maakte. Middelburg kwam via de benutte strafschop van Jos Willemse onver diend langszij en voor de achtste keer in suksessie ongeslagen uit de strijd. „Deze ploeg gaat zeker nog wedstrij den verliezen", stelde Kees Berre voets, „want het is allerminst een koploper. We hebben tegen betere ploegen gespeeld, maar waarschijn lijk hadden ze vandaag het geluk, dat een koploper vaak min of meer af dwingt". Wisselvallig Brouwershaven zal zich in de lo pende kompetitie ongetwijfeld te vreden moeten stellen met een plaatsje net onder de top. Aanvallend is de ploeg te licht, ze ker wanneer Joop Krips afwezig is en Peter Bolkenbaas niet zijn draai heeft, zoals dat ook zaterdag het ge val was. Krips daarentegen is al even wisselvallig als de ploeg in zijn tota liteit. De sterkste noot in de ploeg licht momenteel van achteren waar Piet Bokelaar, Ton Gunst, Niek van Vulpen en Rien de Boer een degelijke indruk achterlieten. Tussen de linies in zwerft Jan Lie vense als een betrouwbaar tussensta tion, maar duidelijk is, dat de ambi ties van de eens bij Zierikzee zo be langrijke pion zijn afgenomen. „Bij zonder belangrijk hierin is het feit, dat de resultaten vaak te veel wor den bepaald door de scheidsrech ters", stelde Lievense nog eens een keer. „Vaak zijn deze mensen niet be kwaam om wedstrijden te leiden, hoe raar dat op dit niveau misschien ook klinkt". DEN HAAG. Een echtscheiding waarover man en vrouw het eens zijn zou voltrokken moeten kunnen wor den door de notaris. Dit voorstel doet een wekgroep van het ministerie van justitie in een rapport met een groot aantal aanbevelingen over kostenbe sparende en arbeidsbesparende stroomlijningen van de burgelijke rechtspraak. Minister De Ruiter (justi tie) heeft het rapport aangeboden aan de Tweede Kamer. ZATERDAGKOMPETITIE 2e klasse A: SSC55-RWH 0-0; Arnemuiden-Good Luck 4-1. 3e klasse B: Zaamslag-Tern. Boys 0-2; Oostkapelle-Serooskerke 1-0. 4e klasse A: PTT Breda-MEVO 2-0; BWR-Apollo 4-1. AFDELING ZEELAND le klasse: WIK-Veere 0-2; Colpl. Boys-Heinkenszand 3-1. Reserve le klasse: Arnemuiden III- Krabbendijke II 1-0. 2e klasse: Wissenkerke-Borssele 7- 2; Brouwershaven-Middelburg 2-2. Reserve 2e klasse: Zaamslag III- Tern. Boys III 0-2; Serooskerke III- Nieuwland III 2-1. 3e klasse A: WIK III-Wolfaartsdijk II 2-1; Bevelanders II-Duiveland II 2- 2. 4e klasse I: Brouwershaven III- WIK IV 1-6. HOOFDKLASSE A-JUNIOREN Zierikzee AI-Arnemuiden AI 0-1. HOOFDKLASSE B-JUNIOREN i Tem. Boys BI-Terneuzen BI 0-1; Axel Bl-Zierikzee BI 1-0. Groep BIL WIK BI-Renesse BI 2-2. Groep Cl: Brouwershaven CI- SKNWK Cl 3-2. Groep CII; Zierikzee CII-SSV CII7- 0. Groep Dili: Goes Cl-Zierikzee Cl 1- 2. KERKWERVE, 28-11. De topper in 'de 3e klasse A tussen WIK Hl en Wolfaartsdijk II, de nog enige on geslagen ploegen in deze klasse, is in een verdiende 2-1 overwinning voor het team van WIK geëindigd waar mee het haar leiders positie nog heeft weten te verbeteren. Met het voordeel van de wind in de rug wist WIK zich in de eerste helft de beste mogelijkheden te scheppen. De verdediging met o.m. Peter Feijtel, Wim Berrevoets en Dany de Vos gaven de aanvallers van Wol faartsdijk weinig kans om gevaar voor het WIK-doel te stichten waar door doelman Meerdink het geduren de de eerste 45 minuten vrij rustig had. Door een doelpunt van Piet Mannie konden de groenwitten de score ope nen (1-0) waarna na goed een half uur spelen Kees Magito de voorsprong tot 2-9 kon opvoeren. Al direkt na de hervatting wist Wolfaartsdijk de achterstan<Ttot 2-1 te reduceren met een schot dat via de onderkant van de lat weer terug het veld insprong maar dat volgens de scheidsrechter de doellijn zou zijn ge passeerd. Bepaald donker begon het er voor WIK uit te zien toen kort hierna hun centrale verdediger Peter feijtel zo danig ten val kwam dat hij met een blessure aan de arm zich onder dok tersbehandeling moest stellen. Daar na de rust de enige wisselspe ler waarover men beschikte binnen de lijnen was gebracht moest de resterende tijd met 10 man worden uitgespeeld. Hoewel Wolfaartsdijk er alles aan deed om de bakens nog te verzetten slaagde het met veel inzet spelende team van WIK erin stand te houden en op de twee kostbare winstpuntjes beslag te leggen. BROUWERSHAVEN, 28-11. Zon der al te veel moeite is WIK IV er op het sportpark Onder de Molen in geslaagd in het treffen met Brou wershaven op beide puntjes beslag te leggen. Nadat in de eerste helft beide ploe gen elkaar nog aardig in evenwicht hadden gehouden nam WIK in de tweede helft definitief afstand van de thuisklub en behaalde het een rui me 6-1 overwinning. Brouwershaven begon goed en slaagde er zelfs in de score te openen (1-0) waarna het nog een goede moge lijkheid liet liggen om de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Door Leen de Kok kwam WIK weer op gelijke voet (1-1) waarna dezelfde speler er ook voor zorgde dat de ploeg uit Kerkwerve de eerste speel- helft met een 2-1 voorsprong kon af sluiten. Na de thee sloeg WIK definitief haar slag. Jan van der Ven voerde met twee treffers de voorsprong op tot 4-1 waarna Joos van IJsseldijk (1- 5) en Leen Hendrikse voor een 1-6 eindstand zorgden. ENSCHEDE. Als er bij de Konin klijke Luchtmacht nog meer moet worden bezuinigd, dan dient dit te gebeuren door het inkrimpen van de overbezette staven. Tot die slotsom kwam kolonel M. G. Janssen in zijn afscheidstoespraak als kommandant van de vliegbasis Twente. UTRECHT. Hoofdbestuurder Joost Cammeraat van de soldatenvakbond WDM heeft voor zijn kommandant een straf van acht dagen zwaar arrest gekregen vanwege het feit dat hij in uniform meeliep in de anti-kernwapen demonstratie van 21 november. Ook de rest van het zeven man tellende hoofdbestuur van de WDM hangt een dergelijke straf boven het hoofd, om dat zij gezamenlijk in uniform in Am sterdam waren. Zij worden heden (maandag) bij hun kommandant op het matje geroepen. De leden van de h.s.v. „Ooster schelde" visten afgelopen zaterdag bij de Schelphoek voor de tweede kompetitiewedstrijd. Voor de 49 deelnemers was de vangst wisselval lig van goed tot slecht. De uitslag van deze wedstrijd luidt: 1. J. C. Berrevoets 2030 punten; 2. C. Bolle 1830 punten; 3. W. Meer dink 1790 punten; 4. E. W. Smit 1370 punten; 5. L. Bolier 1.290 punten; 6. H. Pannekoek 1145 punten; 7. J. Bolier 1046 punten; 8. J. C. Berrevoets 840 punten; 9. P. Roskam; 760 punten; 10. W. Dekker 726 punten; 11. C. Bolier 675 punten; 12. T. de Vlieger 630 pun ten; 13. C. Rossen 620 punten; 14. J. Bolle 590 punten en 15. A. Heijboer 585 punten. De winnaar van deze wedstrijd J. C, Berrevoets ving tijdens deze wedstrijd een bot van ruim 8 ons. Voor zaterdag 19 december staat de volgende wedstrijd op het program ma. ROTTERDAM, Doordat de negentiende partij om het we- reldkmpioenschap dammen in het Rotterdamse Hilton-hotel tussen Harm Wiersma en de Rus Anatoli Gantwarg na 44 zetten in remise ein digde is de Nederlander er voor de derde keer in geslaagd beslag op de wereldtitel te leggen. Ook de twintigste en laatste partij eindigde in remise waarmee Wiersma uiteindelijk de tweekamp met 22-18 in zijn voordeel wist te beslissen. de 28-jarige Fries wist met winst in de 15e- en 17e partij de tweekamp in zijn voordeel te beslissen. Alle overi ge partijen eindigde in remise. Wiersma, die in het bezit kwam van de hoofdprijs van f 30.000,—, ver klaarde na afloop nog eenmaal om de wereldtitel te willen spelen. BREDA, 28-11, Ondanks het feit dat Mevo zaterdagmiddag het betere van het veldspel had in de uitwedstrijd tegen PTT Breda moesten de mannen van trainer Toon van Tiggelhoven het opnieuw stellen met een 2-0 nederlaag, een stand, die overigens al bij de rust was bereikt. PTT Breda kwam na een half uur op voorsprong, toen doelman Jan van der Linde de bal losliet bij een afstandsschot van Wil van Zundert (1-0), waarna Frans Kuklewski er vlak voor het verstrijken van de eerste 45 minuten 2-0 van maakte. Voordat PTT op voorsprong kwam had Mevo al diverse kansen op een treffer onbenut gelaten. „Het is bar zo slecht als wij tot scoren komen stelde een toch wel optimistisch Toon van Tiggelhoven. „Ja, ik moet zeg gen, dat het veldspel bij ons weer aanmerkelijk beter was dan de laatste twee wedstrijden. Als we nu ook nog eens gaan scoren, dan zitten we weer goed". Direkt na de openingstreffer van PTT kreeg René Verwijs een uitgele zen mogelijkheid, maar alleen voor de doelman schoof hij de bal tegen de sluitpost. Hij kreeg echter nog een tweede mogelijkheid, doordat de bal bij hem terugkaramboleerde. Verwijs omspeelde de doelman en schoot in. Althans dat dacht hij, want op de lijn stond een in der haast teruggekeerde verdediger, die bal als een doelman over sloeg. „Iedereen verwachtte op dat mo ment een strafschop", stelde Van Tiggelhoven, „maar wat schetst onze verbazing, wanneer de arbiter een hoekschop aangeeft. Dat was de eerste keer dat de man in het zwart vreselijk blunderde. In de tweede helft maakte hij het zo mogelijk nog bonter, toen Diet den Boer door een PTT-verdediger finaal onderuit werd geschopt zonder dat er een bal in de buurt was". In plaats van de verdediger mini maal fiks te vermanen, wuifde de scheidsrechter alle appèl weg als zou niets gezien hebben. „Hij stond er no ta bene met zijn neus op en hij riep de boosdoener bij zich", weet Van Tig gelhoven nog, die zich tegen zijn principes vreselijk opwond over het incident. „Na wat gesmoes onderling werd de zaak echter afgedaan". Mevo begon in Breda met twee spitsen, maar schakelde in de tweede helft toch weer over naar het be proefde spelletje met drie puntspe- lers. „Ook toen konden we geen doel punt forceren. Het is om moedeloos van te worden, maar vooralsnog zijn we dat nog niet", vertelde Toon van Tiggelhoven nog. „Het spel was aan merkelijk beter en zaterdag pakken we gewoon even Smerdiek op sport park Bannink. Dan schuiven we wel weer een plaatsje naar boven". KERKWERVE, 28-11. Het verhaal over WIK begint zo langzamerhand eentonig te worden. Ook in de zaterdag middag te Kerkwerve gespeelde ontmoeting tegen kop loper Veere kwam de aanvalslinie van de groenwitten andermaal niet uit de verf. Aan inzet ontbrak het beslist niet in de WIK-ploeg en mede hierdoor was het voor het team bijzonder sneu dat het treffen met de koplopers met 2-0 werd verloren, terwijl de kans op een beter resul taat zeker mogelijk is geweest. Het ontbreken van ook maar het kleinste beetje zelfvertrouwen speel de de spitsen ook nu weer ernstig parten waarbij ook nog kwam, dat ook vrouwe Fortuna hen deze mid dag bepaald niet op de hand was. Door het ontbreken van enig vertrou wen in eigen kunnen liepen de kom- binaties in de voorste linie aller minst gesmeerd en slechts bij hoge uitzondering slaagde men erin de verdediging van Veere werkelijk in de problemen te brengen. Met de wind in de rug had Veere in de le helft een veldoverwicht. Toch kreeg WIK gedurende de eerste 45 minuten enige goede mogelijkheden om te kunnen scoren. Mogelijkheid Zo had de thuisklub bepaald pech toen Ad den Boer een door Jaap Mat- thijsse genomen vrije trap op de lat kopte. Een goede mogelijkheid om te kun nen scoren kreeg Simon Berrevoets toen hij door de verdediging van Vee re wist te breken. Met alleen nog de doelman voor zich schoot hij het Ie der echter over inplaats van in het doel. In de 25e minuut slaagde Veere erin de score te openen. Een serie missers in de WIK-achterhoede vormde de in leiding waardoor Ko Lauwerse de kans kreeg om de overigens voortref felijk keepende Peter Noordijke het nakijken te geven (0-1). Verder wist de verdediging van WIK het achter goed gesloten te houden. Toch kon den de bezoekers drie minuten voor het verstrijken van de le helft de voorsprong nog tot 2-0 opvoeren, maar wel op een erg goedkope wijze. Strafschop Bij een aanval over de linkervleu gel van Veere werd bij de voorzet de bal tegen de arm van een van WIK spelers geschoten. Deze deed geen enkele poging om de bal met de arm te spelen, waar voor de scheidsrechter Veere een strafschop toekende welke door Jo- han Luik werd benut. Na de rust heeft WIK met het voordeel van de wind er alles aan gedaan om in de stand nog verandering te brengen. Overwegend speelde de strijd zich af op de speelhelft van Veere maar werkelijk uitgespeelde kansen wist men zich niet te scheppen. Kort voor het eindsignaal zat het WIK weer niet mee toen een vrije trap door de lat werd gekeerd. Veere kwam in de allerlaatste minuut zelfs nog bijna op 3-0 uit een vrije trap welke op fraaie wijze door Peter Noordijke over de lat werd gewerkt. Spelmoment uit de wedstrijd tussen hekkesluiter WIK en koploper Veere, die de thuisploeg met 0-2 verloor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5