Eerste team BC Zierikzee stevent op eerste klas af All Ready verrast Fluks in leuke wedstrijd: 9-5 Dames Mevo'80 raken hoge notering kwijt „Schouwen-Duiveland" bij winterbokaal-wedstrijd Eerste L 2-winstpunt Monique van de Werve 8 Zaalkorfbal Heren 1 wint met 4-0 Acht HSDAeden slaagden voor diploma jeugdtrainer Gelijkspel tweede team t.t.v. Kerkwerve Gelijkspel voor heren Kwiek tegen Spivo 4 Tentoonstelling „Gevleugelde Vrienden" Ponyclub Volleybal a LR en PC De Schouwse Ruiters hield haar najaarsvergadering p.p.c. Badminton ZIERIKZEE, 21-11. In een bijzonder leuke wedstrijd heeft het eerste team van korfbalvereniging All Ready een even verrassende als knappe overwin ning geboekt op het Noordwijkse Fluks, nota bene de ploeg die door de Zierikzeese coach Rinus Kloet als kandidaat nummer één voor een eventueel kampioenschap werd aangeduid. Vooral in de tweede helft overspeelde All Ready de tegenstander volledig en mocht Fluks redelijk tevreden zijn dat de uitslag niet hoger uitviel dan de 9-5 die nu kon worden aangetekend. 'V/v: - v" •- Sfc. Fluks nam een 0-1 voorsprong, maar vrij kort erna kon Rini Snijders de partijen weer op gelijke hoogte bren gen. In de dertiende minuut evenwel opnieuw een voorsprong voor-de Noordwijkse bezoekers, die eobtër geenszins uitblonken door een goed teamverband. Doorlopend verzonk de ploeg in te veel individualistisch spel, waardoor het lichte overwicht niet in meer doelpunten kon worden uitge drukt Gelijkmaker Het duurde evenwel ook erg lang vooraleer All Ready weer langszij kon komen, omdat het tweede aanvalsvak niet erg goed liep. Toch zorgde Jaap van Gastel in de 19e minuuut voor de verdiende ge lijkmaker, waarna All Ready het heft volledig in handen nam. Doelpunten vry kort achter elkaar van Corrie Kloet, Leo Fonteine en Hans van Gastel betekenden een 5-2 voorsprong en All Ready leek op rozen. ZIERIKZEE, 22-11. De hockeyklub Schouwen-Duiveland heeft'afgelopen weekeinde de eer hoog gehouden. Niet alleen was er sukses voor het eerste herenteam, dat in de uitwedstrijd tegen Den Dune met 4-0 won, maar ook op het vlak van de technische leiding beleefde HSD een uiterst gelukkig week einde. Acht kursisten begonnen in mei van dit jaar met de jeugdhockeylei- derskursus nieuwe stijl, die zaterdag in de vorm van een examen werd af gesloten op de akkommodatie van HSD te Zierikzee. Mevr. M. M. Buytendijk-Petit, mevr. A. Timmer mans-Van Riessen, mevr. M. J. v. d. Borght-Horsten, mej. S. van Zanten, de heer J. Zuiderveld jr., de heer C. Gelderblom, de heer S. Visser en de heer J. van Huizen slaagden allen voor het diploma, dat hen de be voegdheid geeft jeugd te trainen. Vereisten waren: een schriftelijk examen over de geschiedenis van de hockeysport en sportgezondheids- leer, eigen vaardigheidstest, monde ling en praktijk examen. Ook van HCGO uit Middelharnis was een kandidate mevr. M. Blom, die de kursus met sukses voltooide. Voor de in verhouding vrij kleine vereniging, die HSD is, mag de aanwinst van acht trainers als een grandiose ge beurtenis worden beschouwd. Des kundige leiding is altijd op zijn plaats, maar zeker bij een vereni ging, waarvan het ledenaantal zo'n enorme groei heeft doorgemaakt. Vrijdagavond slaagden trouwens ook nog acht HSD-leden voor de scheidsrechterskursus. Heren 1 De uitwedstrijd tegen het onder aan de ranglijst vertoevende Den Dunc werd door het eerste herenteam van HSD met 0-4 gewonnen. Een rui me overwinning, die echter nog veel groter had kunnen zijn, als de voor hoede van HSD niet zo veel kansen had gemist. De achterhoede en het middenveld draaiden goed, maar de ZAALKORFBAL AFDELING ZUID WEST Dinsdag 24 november, sporthal On derdak. 4e klasse B: All Ready Hi-Swift VI, 19.30 uur. 5e klasse A: AU Ready IV-Olympia IV,.20.30 uur, SKNWK-VolhardingII, 21.30 uur. Het 2e seniorenteam van de tafel tennisvereniging Kerkwerve behaal de afgelopen week een gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Goes 3. Een sterk spelende B. Matthey behaalde in al zijn sets de winst. J. Huigens en J. van Urk zorgden beiden voor 1 winstpunt, zodat de stand 5-5 werd. Het eerste juniorentearp speelde een góede partij tafeltennis in de zaal te Kerkwerve tegen Arneinuiden 2. Door winst van Tanja v. d. Wekken in haar eerste.set en winst in het dub bel door Stoffel en Gerard werd de stand 2-2 bereikt. Ondanks goed te genspel was alleen Stoffel nog in staat een tegenpunt te skóren en werd de eindstand 3-7 bereikt. Het tweede team trad te Biggeker- ke aan tegen Big Smash 1. Winst was er voor Marco Padmos in tvyee sets en Jan-Jaap Landman in drie sets. Ook het dubbel wisten beiden op hun naam te brengen, zodat zes punten werden vergaard. De tegenpartij wist beslag te leggen op de overige vier sets, zodat de eindstand 4-6 werd, in het voordeel van Kerkwer ve. Het 4e jeugdteam trad thuis aan te gen 't Zand 10 uit Middelburg. De eer werd hier gered door Elmar Verhage. Ondanks een derde game kon Wille- ke Huigens deze dag niet tot scoren komen, terwijl ook Marleen v. d. Wekken het geluk niet aan haar zijde had. Eindstand 1-9. BRUINISSE, 22-11. Het eerste he- renteam van de volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse speelde een 2-2 Aanvoerder Hans van Gastel in duel met een Fluks-speler. Van Gastel scoor de drie keer tegen de gedoodverfde kampioen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Binnen een minuut echter kon Fluks nog yóór rust weer aansluiting krijgen (5-4), waardoor de tweede helft erg veel beloofde. Hierin zou de Noord wijkse^ ploeg echter totaal niets meer inbrengen. Pas toen. AU Ready door treffers van Leo Fonteip^eiJ&ns van Gastel (2 keer) en Opnieuw Leo Fontei ne op 9-4 was gekomen konden de bezoekers in de 26e minuut van de tweede helft nog een keer scoren in een alles-of-niets-Offensief, dat overi gens niet veel opleverde. AU Ready won verdiend met 9-5, omdat het als ploeg het beste speelde. All Ready II verloor nogal geflat- teerd met 3-8 van Tjoba V na een 3-4 ruststand. De routine van Tjoba was de jonge Zierikzeese ploeg te mach tig. All Ready III won bij Blauwwit II met 12-11 en ook het vierde All Ready seniorenteam boekte een overwin ning. KVK was met 3-9 ruimschoots de mindere. Van de All Ready adspi- rantenteams verloor het eerste team met 1-4 van Swift AI, terwijl het der de team met 2-2 gelijkspeelde tegen Swift A VII. voorste linie van het elftal sprong wat nonchalant met de kansen om. Voor rust scoorde Jacco v. d. Berge het eerste doelpunt. Den Dunc heeft in de eerste helft slechts een kans gehad. Rini de Rijke stopte de bal op de lijn, maar zou daarbij sticks hebben gemaakt. De scheidsrechter gaf een straf corner, wat in ieder geval niet juist is. Zou de overtreding zijn gemaakt, dan kan alleen een strafbal worden gegeven. De strafcorner werd in ieder geval niet benut. Na afloop van de wedstrijd protesteerde Den Dunc, kon de strafbal alsnog nemen en scoorde. Of dit doelpunt meetelt of niet zal nog door de bond worden uit gemaakt. HSD draaide in de tweede helft be ter dan voor rust. Ondanks dat er te veel -kansen werden gemist scoorde HSD toch nog drie keer. Carel Gel derblom zorgde voor 2-0, waarna Frank Streng en opnieuw Carel Gel derblom voor 3-0 en 4-0 aantekenden. -Uitslagen: Meisjes ED: HCGO- HSD 4-0, jongens ED: afgelast, da mes: afgelast, heren 1: Den Dunc- HSD 0-4, heren 2: Teteringen 2-HSD 2 2-2, heren 3: afgelast, veterinnen: HSD-Goes 3-0. UTRECHT. De industriebond CNV zal bij de komende CAO-onderhande- lingen gaan proberen, in de CAO's be palingen opgenomen te krijgen over de uitvoering van de wet arbeidsomstan digheden, die in de wandeUng intus sen de „Arbowet" heet gelijkspel tegen het bezoekende Spi vo IV uit Spijkenisse. De eerste set ging voor Kwiek met grote cijfers verloren, 1-15. In de tweede set werd^ het spel wat fanatieker van Bruse zijde, maar ook deze set ging verlo ren, 13-15. In de derde set keerde het tij, 15-7. De vierde set werd mede door een sterke opslagreeks van Kees van de Berge met 15-10 gewonnen. Het tweede herenteam speelde een uitwedstrijd tegen Kangeroes en be haalde ook een 2-2 geüjkspeL De eerste set ging verloren met 15-13. In de tweede Set een beter spelbeeld dan in de eerste set Binnen korte tijd was het 7-2 voor Kwiek en deze set werd mede door een goede service winnend af gesloten met 15-4. Ook. de derde set bracht winst vodr Kwiek. De begin fase verUep vlot, 11-4. De thuisploeg haalde zich toen onnodig moeilijkhe- den op de hals. Slechte stops en weinig inzet waren debet aan de terugkeer van Kangeroes tot 14-14. Kwiek sloot de set alsnog winnend af met 14-16. De vierde en laatste set werd gekenmerkt door erg chaotisch spel van beide teams. Kwiek verloor mef 15-13. Dames Het eerste damestem speelde thuis tegen V.C. Goeree en won met 3-1. In de eerste set hadden de Bruse dames een goed blok en een sterke aanval, 15- 5. In de tweede set bood Goeree wat meer tegenstand, maar Kwiek bleef de sterkste, 15-8. In de derde set hadden de dames uit Bruinisse wat problemen om de service van de tegenstander op te vangen, waardoor de aanval nogal te wensen overliet Goeree won met 11- 15. In de vierde set pakte Kwiek de winst via 15-10. De postduivenhoudersvereniging „Gevleugelde Vrienden" uit Zierik zee houdt de verenigingstentoonstel ling op zaterdag 28 november in het Verenigingsgebouw te Kerkwerve. Voor belangstellenden gaat de zaal •open om 16.00 uur. Mooie en leuke -prijzen zijn te verdraaien op het rad van avontuur. De toegang is vrij voor iedereen. -j jir r- f H.'-rJsJ. :j:- as- ZIERIKZEE, 22-11. Het eerste damesteam van de volleybalvereniging Mevo'80 uit Zierikzee haakte door een Q$ï nederlaag in de thuiswedstrijd te gen Data C/D uit Oud-Beijerland af voor een plaats in de bovenste regionen van de tweede klasse C. Deze vierpunteriWedstrijd ging via de setstanden 11- 15,13-15 en 6-15 verloren. Het eerste herenteam bezorgde zichzelf een slechte generale voor de komende topper tegen het Brielse TOP. Er werd weiswaar met 0-3 van Rowido III gewonnen, maar de ma nier waarop was niet goed. De eerste set werd via een met regelmaat uitge bouwde voorsprong met 9-15 win nend afgesloten. De problemen lagen duidelijk in de twee daarop volgende sets. In de tweede set kwam Mevo zelfs op een 8-2 achterstand te staan. Ook de derde set leverde in de begin fase problemen op. Het derde herenteam is bijzonder dicht bij één wedstrijdpunt geweest in de thuiswedstrijd tegen het Put- tershoekse DDL. De eerste set werd winnend afgesloten met 15-12, waar na de tweede set ternauwernood met 14-16 werd verloren. Daarna was de energie volledig verdwenen. Tegen stander DDL kon via 6-15 en 4-15 als nog een 1-3 zege bewerkstelligen. Het tweede herenteam stelde teleur door thuis te verliezen tegen het laag ge klasseerde Vovero II uit Rozenburg. Een zeer opmerkelijke score lag hier aan ten grondslag, getuige de setstanden 5-15, 15-3, 9-15 en 6-15. Het vierde herenteam deed wat werd verwacht en kwam uit Spijke nisse terug met de volle winst ten koste van Spido V. Slechts de derde set werd met ruim verschil verloren. De setstanden uit deze wedstrijd wa ren: 5-15, 9-15, 15-1 en 9-15. Meisjes In de vrijdagavond gespeelde wedstrijd tegen Data C/D uit Oud- Beijerland leek het team van de meisjes-jeugd naar eén eerste kompe titie-nederlaag te worden toe gespeeld. De eerste en tweede set gin gen verloren met 11-15 en 9-15. Ge lukkig wist Mevo'80 zich te herstel len. De twee daaropvolgende sets werden met 15-6 door Mevo'80 win nend afgesloten, waardoor alsnog één wedstrijdpunt in Zierikzee kon worden behouden. Door dit gelijke spel handhaaft het meisjes-jeugd- team zich weliswaar aan kop van de tweede klasse C der A-jeugd, maar moet thans hét uit Brielle afkomstig TOP naast zich dulden. Dames In de thuiswedstrijd tegen het op gelijke hoogte geklasseerde Pen- drecht II weerde het tweede da mesteam zich voortreffelijk! Na in de eerste set een aanvankelij ke achterstand van 3-14 te hebben op gelopen werd deze eerste set welis waar nog verloren, doch getuige de eindstand van deze eerste set, 9-15, kwamen de Mevo'80-damës- bijzon der goed terug. Deze tendens zette zich gedurende de gehele wedstrijd voort. Na een nog wat moeizame zege in de tweede set, 15-13 werden de- twee daaropvolgende sets via 15-11 en 15-10 verdiend gewonnen. De einduitslag werd daardoor be paald op 3-1. Door deze overwinning SEROOSKERKE W), 22-11. De 2e dressuur wedstrijd in het kader van de winterbokaal voor Rayon Zeeland en West^Brabant werd gehouden in de manege de Eendracht te Serooskerke (W) op 21 en 22 november. Er werd gereden in de klasse B, L, M en Z dressuur onder de reglementen van de N.P.C. De wedstrijd, die zoveel deelnemers trok dat er zowel zaterdag als zondag gereden moest worden, werd geju reerd door mej. A. Lier, mevr. A. Pol derman en de heer J. Vader. „Schouwen en Duiveland" Negen van de elf ruiters van de ponyclub Schouwen en Duiveland na men zondag aan het concours deeL Ze werden gejureerd door mej. Lier, die deze keer wel een zéér strenge hand van jureren had, met als gevolg dat de meeste ruitertjes, vooral in de L, M en Z klasse gemiddeld 10 punten onder hun normale niveau zaten. Uitslagen; B zwaar: 3e prijs Patricia de Broekerd met Smokey 120 pnt; 5e prijs Annemarie Padmos met Fosco 116 pnt; 6e prijs Marion Hofland met Farah 110 pnt; 7e prijs Annelies de Hilster met Jasper 107 pnt L 2 dressuur, cat A, B, C: le prijs Catherine Butler met Gipsy Queen 133 pnt; 2e prijs Gabriëlle Butler met Faiiy II108 pnt L 2 dressuur, cat D: Ie prijs Linda Hoornweg met Bento 105 pnt; 2e prijs Catherine Butler met Taufan 103 pnt M dressuur: 3e prijs Jasper Ouwen- broek met Annabel 112 pnt WESTKAPELLE, 22-11. De LR en PC De Vroonruiters organiseerde in manege De Zandbooi in Westkapelle een indoorconcours voor pony's, waaraan een aantal leden van de LR en PC De Schouwse Ruiters redelijk suksesvol deelnamen. Monique van de Werve kwam met haar pony Nar tascha aan haar eerste winstpunt in de L 2-klasse met een resultaat van 122 punten. Monique van de Werve veroverde met dit puntental een derde prijs in de L2-dressuur. Ellen vanDijke behaalde 117 punten in dezelfde klasse. In de Ll-klasse behaalde René Rentmees ter met Pluto 120 punten en een vierde prijs. Bovendien betekende het ene winstpunt dat hij hiermee haalde, dat hij voortaan gerechtigd is om uit te komen in de L2-klasse. In de B-klasse behaalde Manita Si- monse als beste vertegenwoordigster van de Schouwse Ruiters 115 punten en een vijfde plaats. Esther Borsboom kwam met Dandy tot een totaal van 114 punten. De jury bestond in Westkapelle uit mevrouw Van Nieuwenhuizen en de heer Goudzwaard. De prijzen werden uitgereikt door de heer Van Malde- gem, burgemeester van Westkapelle. .ai! kruipt het Mevo'80 team langzaam Omhoog in de derde klasse C. - 1 Het derde damesteam won in Strij- en verdiend met 0-3 van Volley/Quick IV in een wedstrijd, waarin Thea den Boer debuteerde en zeer verdienstelijk speelde. De setstanden in deze wedstrijd waren 6'-15, 8-15 en 7-15. Schouwen-Duiveland" De Paarden- en Ponyclub „Schou wen-Duiveland" organiseert voor zondag 6 december de eerste NBVR promotie-wedstrijd. De wedstrijd wordt gehouden op het ruitersport- centrum „De Korenzolder" te Brui nisse en is voor de B-, de L-, de M- en de Z-klasse. DREISCHOR, 22-11. De landelijke rij vereniging en ponyclub „De Schouwse Ruiters" hield het afgelo pen weekeinde haar najaarsvergade ring, waarvoor voorzitter A. J. Han- se ruim veertig leden kon verwelko men. Onder de aanwezigen was on der andere het erelid de heer P. Klomp e. Nadat de notulen, voorgelezen door de sekretaresse mejuffrouw R. den Boer, onveranderd werden goed gekeurd en ondertekend, volgde de groepsindelingsbespreking voor de oefeningen in manege „De Korenzol der" in Bruinisse. Winterprogramma Hiervoor hadden in totaal negen tien leden ingeschreven, hetgeen zon der al te veel problemen viel te reali seren. Vervolgens werd het winterpro gramma doorgesproken. Bepaald werd dat de inschrijving van de le den voor een konkoers minimaal vier weken van te voren bij de sekretares se of instrukteur binnen diende te zijn. Het zou een ondoenlijke zaak zijn 76 leden persoonlijk daarvoor te benaderen. Voorzitter Hanse bracht hierna de kursussen ter sprake waar de vereni ging zijdelings bij betrokken is, na melijk de menkursus, de kursus hoefverzorging en kommandanten- kursus. De voorzitter wenste alle kursisten veel sukses. Meegedeeld werd ook, dat er op 23 december aanstaande een oefendag voor paarden en pony's wordt geor ganiseerd, terwijl ook voor de men ners nog mogelijkheden voorhanden zullen zijn om te oefenen. Kringbestuur Voor „De Schouwse Ruiters" zit ten momenteel C. Struyk en L. Klom- pe in het kringbestuur, waarbij als extra vermeld dient te worden dat C. Struyk de voorzittershamer han teert. De voorzitter wees er verder nog eens op, dat de kosten voor deelname aan een konkoers bijzonder hoog zijn. Inklusief de vervoerskosten is men al gauw 75,— kwijt. De vergadering ging er evenwel niet mee akkoord dat de inschrijving voor konkoersen aan het bestuur en/of instrukteur moet worden over gelaten. Iedereen moet de vrijheid hebben om naar eigen goeddunken in te schrijven. Het bestuur maakte verder nog be kend, dat men de heer en mevrouw Den Éxter uit Kortgene bereid heeft gevonden om als tijdelijke instruk- teurs op te treden voor de hogere dressuurklassen en de gevorderde springers. Hierop zal nog nader wor den teruggekomen, maar het bestuur was zichtbaar opgetogen dat men dit gerenommeerde echtpaar had weten te strikken. Na een dankwoord van voorzitter Hanse voor de goede opkomst werd de vergadering besloten met de me dedeling, dat de grote voorjaarsver gadering op 19 februari 1982 staat gepland. ZIERIKZEE, 23-11. Het eerste team van badmintonclub Zierikzee lykt na een aantal vergeefse pogingen op weg het kampioenschap in de tweede klas van de distriktskompetitie op te eisen en daaraan gekoppeld de promotie naar de eerste klas. Met name in de laatste twee wedstrijden deed de ploeg goede zaken door achtereenvolgens Kolibrie uit Goes en Avanti uit Middelburg met rake 7-1 cijfers te kloppen. Halverweg de kompetitie heeft de ploeg bestaande uit de dames Corrie Keizer, Conny Cashoek en Petra Krel- lo en de heren André Koster, Harry Koster en Dave Clarke nu een mini male. voorsprong van drie punten op de naaste belager, zodtat men zich in de tweede helft van de kompetitie zelfs een nederlaag zou kunnen permiteren. Qyerwinningen Het eerste team verspeelde in de eprste zeven wedstrijden slechts een punt In de openingswedstrijd van de kompetitie werd in Terneuzen met 4-4 gèüjk gespeeld. Daarna volgden louter grote over winningen inet"7-1 (op Marathon V, Avanti V en VI, Wings III en Kolibrie I) of zelfs 8-0 (op Avanti V). Het is duidelijk dat er nu in grote mate aan eën kampioenschap wordt gedacht Het tweede team bestaande uit de dames Riet Hanse, Lies Hanse en Ma rieke de Meulmeesterende heren Jan- Job van de Zande, Boy Lupgens en Frans Vuijk neemt halverwege de kompetitie een goede middenmoot-po- sitie in in een andere tweede klas. Gewonnen werd van Astroiden n (5-3) en van Nieuwland I en Marathon VII (beide keren met 6-2). Verloren gingen de ontmoetingen met Sin ar I en Avanti IV (telkens 3-5) en Terneuzen IV en Marathon VI (beide keren 2-6). Kampioenschap Team n is ook nog ongeslagen in de derde klas. De dames Erica Vuijk en Karin de Vos en de heren Hans Rgbering en Ger Knops speelden in hun acht wed strijden gelijk tegen Avanti VII en Terneuzen XI (4-4). De overige zes partijen werden in winst omgezet zo dat ook hier een kampioenschap lonkt en promotie naar de tweede klas. Het vierde seniorenteam van bad mintonclub Zierikzee zit met zijn elf punten uit zeven ontmoetingen ook nog erg dicht tegen de eerste plaats aan in de vierde klas, maar Hanneke Sand- berg, Corrie Weps, Ad Horst Bernard van de Honert en Rob Weps zullen waarschijnlijk toch wel hun meerdere moeten erkennen in kolibrie IV, dat hen in de eerste wedstrijd gedecideerd met 8-0 klopte. Ongeslagen Het vijfde team tenslotte stevent regelrecht op een kampioenstitel af in de vierde klas. In zeven wedstrjden werden door Aljo Klumper, Annemieke Elmen- dorp, Rob van 't Loo, Gerard Boekholt en Krijn van Baarle evenzoveel over- winningen geboekt en lijkt niets een titel in de weg te staan. Zowel Back hand I, Netwerk II, Groot Sas IV, Avanti VIII, Pluumpje IV als Terneu zen XIII (al twee keer) moesten het onderspit delven. Duidelijk is dus dat de seniorenploe- gen van badmintonclub Zierikzee vooral in de breedte erg goed pres teren. Als de ingeslagen weg wordt aangehouden, promoveren aan het eind van de kompetitie maar liefst drie ploegen, waardoor het niveau duide lijk aan kracht wint Er is overigens momenteel weer een mogelijk aanwe zig om lid te worden van BC Zierikzee, omdat de klub op zaterdag een uur meer zaal ruimte beschikbaar heeft ge kregen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 8