Scaldina boekt verdienstelijk gelijkspel tegen Kapelle: 5-5 Onderlinge tentoonstelling Zang en Kleur te Zierikzee Bommen op voetbalveld te Den Haag Pupillenteam ttv Renesse werd ongeslagen kampioen Anton Saman naar zesde plaats in ZK sneldammen Tafeltennis SIMON BLOM PRESTEERT REDELIJK IN Y Plankzeilen onder paraplu KNWV Verschillende soorten vogels ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 24 november 1981 Nr. 23020 7 ZIER1KZEE, 23-11. Het eerste seniorenteam van de Zierikzeese tafeltennis vereniging Scaldina heeft in de eigen zaal in de Raamstraat een verdienstelijk gelijkspel weten te boeken tegen Kapelle I (5-5). Hiermee staken de Scaldina- spelers tevens hun kollega's van TTV Kerkwerve een handje toe in hun pogin gen degradatie te ontlopen. Cor Smalheer boekte in alle drie zijn partijen winst tegen de Kapelle- spelers, terwijl hij samen met Michel Holm ook het dubbelspel in winst omzette. Michel Holm zorgde voor het vijde punt door in straight games te winnen van de sterkste Kapelle- naar. In de eerste partij had Cor Smal heer nog drie games nodig om de winst naar zich toe te trekken, maar de manier waarop hij de derde game binnenhaalde beloofde veel voor de resterende partijen. Na een 1-9 ach terstand won de Scaldina-klub- kampioen alsnog met 22-20. Michel Holm speelde in zijn eerste partij erg goed en won dan ook ver diend met 23-21, 21-19 van de beste Kapelle-speler. Leo de Ruiter verloor vervolgens in drie games nadat hij de eerste nog met 21-18 had gewonnen. Overwinning Het dubbel Smalheer/Holm ver loor, bijna traditioneel, de eerste ga me. Zij herstelden zich voortreffelijk met een puike derde game (21-7) als klapstuk. Op dat moment leek de ge dachte gerechtvaardigd, dat Scaldi na een overwinning zou gaan boeken op Kapelle, waardoor Kerkwerve de finitief veilig zou zijn. Michel Holm verloor in zijn tweede enkelspel met minimaal verschil (21- 19, 13-21, 18-21), maar Cor Smalheer verhoogde de voorsprong toch weer tot twee punten. Hierna plaatste Ka pelle evenwel een onverwachte tus- sensprint, waarin een 4-2 achterstand werd omgezet in een 4-5 voorsprong. Michel Holm verloor opnieuw met klein verschil (11-21, 21-13, 19-21) en Leo de Ruiter kwam twee keer te kort. Zodoende moest Cor Smalheer alsnog alle zeilen bijzetten om in ie der geval nog een punt in Zierikzee te houden. Met 22-20 en 21-10 liet hij er echter geen twijfel over bestaan, zo dat de leuke partij alsnog met een puntendeling werd afgesloten. Goede prestatie Het tweede seniorenteam leed een fikse 9-1 nederlaag bij PNL I in Mid delburg. De eer werd gered door Rita van de Zande. Joke Verspeek en Jan Kik konden niet verder komen dan een keer een derde game. Dit betekende overigens voor Joke Verspeek een goede prestatie, omdat zij met 23-21 in die derde game erg dicht bij haar eerste zege was. Het derde seniorenteam van Scal dina moest aantreden tegen kampi oen MZ. Koos van Neck was hierin goed op dreef, maar kon ondanks twee knappe overwinningen weinig doen aan het uiteindelijke 8-2 ver lies. Harry Koper verloor alle drie zijn partijen in drie games en Han' Ketting was duidelijk niet opgewas sen tegen de Middelburgse oppositie. Het eerste Scaldina-jeugdteam leed een ruime 7-3 nederlaag tegen de ongeslagen koploper MZ. De Middel burgers toonden zich voor de tweede keer in deze kompetitie ruimschoots superieur aan het op de tweede plaats staande Scaldina-team. Roeland van der Wekken was de uitblinker aan Zierikzeese zijde met twee overwinningen, terwijl een sterk spelende Rob van Pinxteren toch niet verder kwam dan een zege van de drie gespeelde partijen. Ca-» miel Faber verloor met name de eerste partij erg nipt via 19-21 in de derde game. Ook het dubbelspel ging verloren. Voor het totaalresultaat mocht MZ de kampioensfelicitaties in ontvangst nemen. Kampioensfeest Dat had ook het tweede jeugdteam van Scaldina kunnen overkomen, maar toen de Zierikzeese ploeg in Middelburg de zaal betrad bleken de tegenstanders van Sint Laurens V niet te zijn opgekomen. Hierdoor moest de topwedstrijd worden geannuleerd en logisch ook het in de lucht hangende kampioens feestje van het drietal Martijn Bruel, Cor van der Wekken en Hans Saman. Wat de eventuele gevolgen voor Sint Laurens zullen zijn is vooralsnog niet bekend, evenmin als een nieuwe speeldag. Vanavond (dinsdag 24 november) speelt Scaldina III een uitwedstrijd tegen Batavo II in 's-Heerenhoek. Scaldine II komt donderdagavond 26 november in de Raamstraat in aktie tegen MZ VIII en Scaldina I gaat vrij dagavond 27 november op bezoek bij Arnemuiden III. Zaterdag 28 novem ber komt het tweede jeugdteam in de Raamstraat in aktie tegen Zand IX en het eerste jeugdteam ontmoet in Arnemuiden het vierde team van de gelijknamige vereniging. Stratenloop YERSEKE, 21-11. Zoals al een paar keer eerder dit seizoen is ook in de stra tenloop van Yerseke de eindzege naar een Belgisch atleet gegaan. Wanneer er ook maar een Belg aan de start verschijnt in een Zeeuws atletiekgebeuren staat de winnaar al zo goed als zeker vast. Nu was het Luc Wijns, die al zijn Nederlandse tegenstanders te snel af was. Simon Blom eindigde in de ruim tien kilometer lange loop verdienstelijk als negende. Huib Dalebout plaatste de eerste aanval in Yerseke, maar de 23-jarige Belg herstelde zich naar het einde toe behoorlijk en sprintte twee ronden voor het overschrijden van de finish lijn van Dalebout vandaan. Ook ve teraan Frans Krijnsen kon niet vol gen, maar de 40-jarige AV '56-atleet was wel zijn jongere ploegmakker nog te snel af. Deltacross Simon Blom liep een rustige DEN HAAG, 23-11. De Nederland se Windsurfbond (NWSB) heeft beslo ten zich aan te sluiten bij het Neder lands Watersportverbond (KNWV). De integratie kwam tot stand op de. NWSB-ledenvergadering en werd met algemene stemmen genomen. De KNWV had de ruimte tot opneming van de NWSB geschapen door drie specifieke plankzeilsekties en een hoofdsektie plankzeilsport te kreë- ren. De voor de integratie benodigde statutenwijzigingen werden bij ac clamatie goedgekeurd. AAGTEKERKE, 22-11. Anton Sa- man, de eerste bordspeler van dam- klub Zierikzee, heeft een voortreffe lijke zesde plaats veroverd in het Zeeuws kampioenschap sneldam- men, dat in Aagtekerke werd ver speeld. De Bergenaar Jules Gajadhar eiste uiterst verrassend de titel op. Anton Saman had zich gemakke lijk voor de finalepoule kunnen plaatsen. Naar het einde van het toernooi toe noteerde Saman steeds betere uitslagen. Met name in de laatste drie ronden boekte de Zierik- zee-speler puike resultaten. Eerst maakte Saman titelverdedi ger Bram Goedhart uit Middelburg een punt afhandig om vervolgens zelfs t winnen van Peter Schunse- laar, eveneens uit Middelburg. Schunselaar had eerder gewonnen van de latere kampioen Gajadhar. In de slotronde moest Saman het opnemen tegen de Bergenaar Gajad- Kollege verontwaardigd DEN HAAG, 23-11. B. en w. van Den Haag hebben maandagmiddag hun ver ontwaardiging uitgesproken over de gebeurtenisssen in het Zuiderparkstadi- on zondagmiddag. Tijdens de voetbalwedstrijd FC Den Haag-FC Utrecht ont ploften twee bommen op het veld. Scheidsrechter Thomas staakte vervolgens de wedstrijd. De Haagse politie was er maandagmiddag nog niet in geslaagd de dader te achterhalen. In een verklaring wijzen b. en w. erop dat de tweede explosie zo krach tig was dat spelers en publiek ernstig in gevaar hadden kunnen komen. De explosies deden zich trouwens voor ondanks de uitgebreide voor zorgsmaatregelen die het bestuur van de voetbalklub samen met de Haagse politie had getroffen. Volgens een woordvoerder van de politie is de eerste bom vermoedelijk van buiten het stadionterrein op het veld geworpen. De tweede bom, die twintig minuten na de eerste, in de veertigste minuut van de wedstrijd ontplofte, kwam waarschijnlijk van de tribune af. Volgens de politie fouilleren de suppoosten bij de in gang van de tribune de bezoekers wel, maar is het ondoenlijk iedereen voor honderd procent te fouilleren. Groter dan ongeveer een vuist zal de bom niet geweest zijn, aldus de poli tie. wedstrijd voornamelijk bedoeld als voorbereiding op de nog volgende crossen. Vooral de Deltacross half januari in Westenschouwen staat hoog op het verlanglijstje van de Delta Sport- atleet. Dan wil de Haamsteedse lan ge afstandsloper nog een keer echt vlammen. Nu reikte hij naar een goe de negende plaats op anderhalve mi nuut van winnaar Luc Wijns. De tijd van winnaar Wijns over de 10.800 meter was 32.04 minuten, op elf sekonden gevolgd door Frans Krijnsen, die dus veteranenwinnaar werd. Dalebout finishte op achttien sekonden en de verrassende Ko van de Griek uit Sint Maartensdijk werd vierde op 31 sekonden (derde in het herenklassement). Voor Blom bleven de klokken staan op 33.36 minuten. Johan van de Hoek van Delta Sport werd in 37.55 minuten 51e en vete raan Krijn de Oude voltooide de 10.800 meter als dertiende veteraan in 39.27 minuten. Programma zaalvoetbal ZIERIKZEE, 24-11. Woensdag- avond worden voornamelijk interes sante duels afgewerkt in de derde klas van de zaalvoetbalkompetitie van hetdistrktSchouwen-Duiveland. Om 19.00 uur wordt de serie wed strijden geopend met het duel tussen w Oosterschelde en Die Gouwe, een ontmoeting die met name voor Die Gouwe van groot belang is. Vv Ooster schelde neemt op de voorlopige stand een tweede plaats in achter Dreischor, maar Die Gouwe heeft twee verlies- punten minder, zodat zij dus relatief beter staaa In een onderling duel kan Die Gouwe nu aantonen, dat hen de twee de plaats toekomt Om 21.40 uur komt koploper Dreischor in aktie te gen het op de voorlaatste plaats staande Renesse, dat zich overigens niet zomaar gewonnen zal willen ge ven. De laatste wedstrijd van de avond gaat tussen de reserves van ZZ '72 en SVOWK, waarbij de Ouwerkerkse ploeg een serieuze poging kan doen om de hatelijke nul weg te werken. Om 20.20 uur ontmoet Sporthuis ZZ in een duel uit de eerste klas het in degradatiegevaar verkerende Toren Boys, veertig minuten later gevolgd door de ontmoeting tussen Mevo en de reserves van Skol Boys, eveneens een eerste klas-ontmoeting. Om 19.40 uur spelen de Mevo-reserves - nog altijd zonder punten - tegen Stella Boys I in een duel uit de tweede klas. Standen bedrijfsvolleybal Na de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden zien de stan den er van de poules van de bedrijf s- volleybalkompetitie er als volgt uit: A poule: Big S 7-17; Mevo I 7-17; Mevo II 7-16; WIK I 6-15; de Putters 7- 14; PJZ I 7-7BB Wansink 6-6; Reis- buro van Oeveren 17-6; Havenpark 7- 4; Kwiek 7-0. B poule: Zweedse Rode Kruis I 7- 19; Chr. Sch. Gem. 7-15; Onderdak 7- 14; Zeelandia I 7-13; WIK II 6-10; Fri- sol 7-9; CPJ 7-8; Mevo 4 6-6; Opelteam 7-5; Luctor 7-3. C poule: Renesse 7-20; Cluzona 7-18; WIK 3 7-15; ZWN 7-14; Willibrordus 6- 10; Brogum 7-9; Zweedse Rode Kruis 7-7; Reisburo van Oeveren II 6-6; Ra bobank 7-3; PJZ 2 7-0. D poule: DFS I 8-22; Mevo III 8-22; WIK I 8-16; Renesse III 8-15; Cluzona 9-15; Zweedse Rode Kruis III 8-14; DFS II 9-13; Zweedse Rode Kruis IV 8-12; Mevo 19-11; WIK II 8-10; Brouw 8-8; Mevo II 8-7; PJZ III 7-6; Kwiek 8- 0. E poule: DFS 7-15; Fiscus I 7-15; WIK IV 7-15; Renesse II 6-10; PTT 6-9; Schouwenoord 7-9; Fiscus II 6-7; Zee landia II 6-7; SAZ 7-6; VCS 7-6. De kampioensploeg van TTV Renesse. V.l.n.r. Hanno Canters, Rob Zevenber gen, Babette van 't Veer, Bies Fransen van der Putte en Jacques Schaleven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 21-11. Het pupillen- team van tafeltennisvereniging Re nesse werd afgelopen zaterdag on geslagen kampioen van de derde klas pupillen welpen In de beslissende wedstrijd werd Sint Laurens IX met 7-3 verslagen. Het team bestaande uit Babette van 't Veer, Hanno Canters, Rob Zeven bergen, Bies Fransen van der Putte en Jacques Schaleven bleek te sterk voor alle ploegen. Behalve Renesse I (pupillen) en Sint Laurens IX kwamen ook Kerk werve IV, 't Zand X, TTVO V en Re nesse II (welpen) in de klas uit. Het was voor het eerste jaar dat Renesse in NTTB-verband uitkwam. Biljartfinale 4e klas libre N1EUWERKERK, 24-11. Vanaf vrijdagavond 27 november 19.00 uur wordt in café De Meebaal in Nieu- werkerk de distriktsbiljartfinale vierde klas libre afgewerkt. De plaatselijke organisatie is in handen van biljartvereniging OKK, die als- zodanig de ter ziele gegane vereni ging VOG uit Zierikzee vervangt. In de finale komen uit de spelers M. P. Bruines van bv Entre Nous, A. Kort van bv Onder Vrienden, A. Koot van bv De Wig, B. Willekens ,v^n bv de Country, J. Meganck van dv Renesse, J. Wehnes van .bv de Country', L, Koopman van bv DOW en R. van Dijk v'aii bv Bommenede. Als reserves zijn aangewezen M. Hendrikse van bv de Country en L. De aanwezige NTTB-bestuursleden kwamen de nieuwe kampioenen als eersten feliciteren met het behaalde resultaat, hetgeen zeker voor een de butant opmerkelijk is te noemen. Fonteine van bv Windenburg. De wedstrijdleiding is in Nieuwerkerk in handen van H. Berrevoets van de bv OKK. De partijen hebben een lengte van 60 caramboles en de kampioen krijgt zondagmiddag 29 november om streeks 17.00 uur de kampioensbeker en -medaille uitgereikt namens het distriktsbestuur door J. Vasseur. In de voorronden voor deze finale vierde klas libre zijn reeds drie spe lers gepromoveerd naar de derde klas, omdat zij boven de grens van 1.70 bleven. A. Koot van bv De Wig speelt met zijn gemiddelde van 1.759 wel in de vierde klasfinale, maar L. Hokke van bv DOS en J. Verboom jr. van bv De Wig gaven er de voorkeur aan on middellijk hun geluk te gaan beproe ven in de derde klas later in het sei zoen. Hokke boekte een algemeen ge middelde van 1.86, terwijl Verboom jr op 1.79 uitkwam. In de eerste ronde treedt M. P. Bruines tegen R. van Dijk in het strijdperk, ontmoet A. Kort L. Koop man, speelt A. Koot tegen J. Wehnes en moet B. Willekens het opnemen te gen J. Meganck. har en andermaal leverde hij een pui ke prestatie door een remise af te dwingen, zodat hij naar later zou blijken ongeslagen bleef tegen de drie hoogstgeplaatsten in dit kampi oenschap en zondermeer een belan grijke rol speelde in de 'aanwijzing van de kampioen. Omdat Saman remise Speelde te gen Gajadhar leek Bram Goedhart zijn titel gemakkelijk te kunnen pro longeren, maar hij verloor verras send van zijn ploeggenoot Pieter van Splunter, hetgeen hem zijn titel kost te, maar Anton Saman alsnog ook zijn vijfde plaats. Jules Gajadhar werd zodoende kampioen met 16 punten uit 11 parti jen, op een punt gevolgd door Peter Schunselaar, Bram Goedhart en de Goesenaar Johnny de Leeuw. Pieter van Splunter werd met 12 punten vijfde en de zesde plaats was voor Anton Saman met precies vijftig pro cent van de maximale score. ZIERIKZEE, 21-11. Drieëndertig leden van de vogelvereniging „Zang en Kleur" te Zierikzee hebben meegedaan aan de onderlinge tentoonstelling, die vrijdagavond en zaterdag in het „Huis van Nassau" werd gehouden. Zo'n ten toonstelling biedt voor de leden de gelegenheid om een keer per jaar te laten zien wat het laatste kweekjaar heeft opgeleverd. Daarnaast toonden de leden ook overjarige en aangekochte vogels, onder andere kanaries, tropen vogels, grasparkieten, grote parkieten en bastaarden (kruisingen). Ook de goede resultaten ontbraken niet. Verleden jaar ontving de heer L. Lukus, ook nu weer in de prijzen, het certificaat van de Nederlandse Bond van vogels voor moeilijk te kweken vogels (Groennek Lori). Bij de inzen ders was ook een vrouwelij kse deel neemster, mevrouw S. Aarnoutse, die bij de postuurkanaries kampioen werd voor eigen kweek en de bondsmedaille kreeg. Bij de kanaries pigment met rood sleepte ze de eerste prijs weg in de open klasse (pigment plus vetstof). Kooien Om de vogels aan de kooien van de vereniging te laten wennen, krijgen de leden, die vogels inzenden voor de tentoonstelling drie weken voor aan vang de kooien al thuis. De Bond eist namelijk dat alle kooien er eender uitzien, al zou het alleen maar voor de praktische indeling van de ruimte zijn. Want ondanks dat „Zang en Kleur" tevreden is met de beschikba re akkommodatie in het „Huis van Nassau", is het wel passen en meten om alle kooien opgesteld te krijgen. Vroeger maakte de vereniging ge bruik van de Graanbeurs, die mo menteel in dienst is gesteld van de PTT. Uitslagen Postuurkanaries: Kamp. EK BM mevr. S. Aarnoutse 90 punten; le prijs EK C. C. J. Everaars 89 punten; 2e prijs EK M. G. de Jonge 89 punten; 3e prijs EK C. C. J. Everaars 89 pun ten; le prijs OEK/OK W. J. de Jonge 88 punten. Bastaarden: Kamp. EK BM N. van Burg 89 punten. Zebravinken: Kamp. EK BM A. Kik 88 punten; le prijs EK M. M. Schouwenburg 87 punten; 2e prijs EK A. Kik 87 punten; le prijs OEK/OK J. Pipping 89 punten. Tropen: Kamp. EK BM L. J. Lu- kus 90 punten; le prijs EK L. J. Lu- kus 90 punten; 2e prijs EK A. B. Ver- strate 90 punten; 3e prijs EK 89 pun- ten; le prijs OK C. L. Jonker 90 pun ten; 2e prijs OK W. J. de Jonge 90 punten. Kanaries vetstof zonder rood: Kamp. vetstof BM A. B. Verstrate 90 punten; le prijs E, N. van Burg 89 punten; le prijs EK N. van Burg 89 punten; le prijs EK N. van Burg 89 punten; 2e prijs EK N. van Burg 89 punten; 2e prijs EK N. van Burg 89 punten; 3e prijs EK R. Roctus 89 pun ten; 3e prijs EK R. Roctus 89 punten; le prijs OK H. Krabbe 89 punten; le prijs OEK P/V R. Poelman 88 pun ten. Kanaries vetstof met rood: Kamp. EK A. Soeteman 90 punten. Kanaries pigment zonder rood: Kamp. EK N. van Burg 90 punten; le prijs EK N. van Burg 89 punten; le prijs EK M. C. Braber 89 punten; 2e prijs EK N. van Burg 89 punten 2e prijs EK mevr. S. Aarnoutse 89 pun ten; 3e prijs EK N. van Burg 89 pun ten. Kanaries pigment met rood: Kamp. EK BK N. van Burg 90 pun ten; le prijs EK N. van Burg 90 pun ten; 2e prijs EK N. van Burg 90 pun ten; le prijs EK N. van Burg 90 pun ten; le prijs OK, pigment vetstof mevr. S. Aarnoutse 89 punten. Grasparkieten: Kamp. EK BM J. K. d. Schelde 87 punten; le prijs EK R. v. d. Schelde 87 punten; le prijs EK A. J. Schiettekatte 87 pun ten; 2e prijs EK R. v. d. Schelde 87 punten; 3e prijs EK R. v. d. Schelde 87 punten; 3e prijs EK R. v. d. Schel de 87 punten; le prijs OEK/OK R. v. d. Schelde 88 punten. Agaporniden: Kamp. EK BM J: K. v. d. Schelde 88 punten. Grote parkieten: Kamp. EK BM L. J. Lukus 90 punten; le prijs EK L. J. Lukus 89 punten; 2e prijs EK S. Landman 89 punten; le prijs OK W. J. de Jonge 91 punten; 2e prijs OK M. A. Landman 90 punten; 3e prijs OK W. J. de Jonge 90 punten. Kamp. Stam. N. van Burg tot. 359 punten; le prijs Bastaarden N. van Burg tot. 356 punten; 2e prijs N. van Burg tot. 356 punten. Derby prijs A. B. Verstrate 90 punten. Jeugdkkampioen M. C. Braber, 89 punten; le jeugd M. M. Schouwenburg 87 punten; le jeugd R. v. d. Schelde 87 punten; le jeugd M. Bal 87 punten; le jeugd C. Schiette katte 87 punten; 2e jeugd J. W. de Oude 86 punten. Alle kampioenen van de vogelvereniging „Zang en Kleur", die vrijdagavond en zaterdag in het „Huis van Nassau" een onderlinge tentoonstelling hield. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7