Een kleinigheid vergeten Kollektief Steenbergen klopt Zierikzee in fraai duel: 2-0 ZSC mist gelijkspel in de slotfase: 1-2 Delta Sport met verrassend gemak langs Marathon: 17-10 Gevoelig verlies Dreischor geeft punt uit handen Eerste winst voor Zonnemaire (3-2) Monsterzege voor Zierikzee III: 9-0 „Ik ken jullie wel Handbaltopper Bruse Boys III weer ongenaakbaar: 1-7 Brouwershaven II verspeelt punt: 1-1 Ruime zege van Duiveland II (5-2) STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 november 1981 Nr. 23019 STEENBERGEN, 22-11. Na twee keer 45 minuten spannend en van tijd tot tijd ook voortreffelijk voetbal heeft Steenbergen zijn faam als kollektief sterkste ploeg ook tegen Zierikzee waargemaakt Vrij gemakkelijk bleef de ploeg van Frie Verstraten verdedigend overeind, omdat Zierikzee in de afwerking te simpel te werk ging en aanvallend bleek de thuisploeg over een paar geraffineerde mensen te beschikken, die maar al te goed wisten hoe kansen moeten worden verzilverd. In het wel of niet hebben van die knappe spitsen zat hem het logische gevolg van de nederlaag van de koploper. Zierikzee kwam daniggehavend aan de start in Steenbergen en achteraf mag gerust gesteld worden, dat juist het ontbreken van Kees Verkaart en Marcel van Grunsven de ploeg is op gebroken. In aanvallend opzicht was het gemis van Kees Verkaart, die suk kelt met een hinderlijke liesblessure, opzienbarend. Met uitzondering van een enkele gevaarlijke aktie van An- dré van de Klooster kwam er nauwe lijks dreiging uit de Zierikzee-voor- hoede. Overzicht Marcel van Grunsven moest op het allerlaatste moment verstek laten gaan, omdat hij zaterdagavond plotse ling kreeg af te rekenen met een fikse verhoging. Zijn plaats werd in de achterhoede overgenomen door Peter Goedege- bure, die weliswaar hard werkte, maar toch zichtbaar het overzicht mist om de organisatie in verdedi gend opzicht in rechte banen te lei den. Voornamelijk dit zette Steenbergen- trainer Frie Verstraten halverwege aan tot het uiten van een gewaagde voorspelling. „Ik ben ervan overtuigd, dat we deze wedstrijd winnen", stelde hij toen de .ploegen met 0-0 gingen rusten. „Er vallen veel gaten in de Zierikzee-verdediging en daar gaat met name Kommer Verwijs in de tweede helft van profiteren". Verwijs ging in de tweede helft dan ook aanmerkelijk dieper spelen, nadat hij zich in de eerste periode voorname lijk verdedigend had gemanifesteerd. „We hebben Zierikzee in deze fase voornamelijk uitlaten razen, maar veel gevaar zat er nauwelijks in. Wel waren er wat sterke individuele akties, maar als ploeg was Zierikzee niet wereld schokkend", meende Verstraten. „We hebben ze hier sterker gehad". DREISCHQR. 22-11. In de thuis wedstrijd tegen Middelburg V, een team met als kern een aantal oud eerste elftalspelers, heeft Dreischor de puntjes onnodig uit handen gege- Nadat een kwartier voor tijd de stand nog gelijk was (2-2) werd door twee verkeerde terugspeelballen, die beiden een doelpunt opleverden de puntenverdeling nog uit handen ge geven. Na een kwartier spelen wist Nico Schouten door regelrecht uit een vrijetrap te scoren Dreischor de lei ding te geven (1-0). Na een half uur spelen kwamen de Middelburgers weer naast de thuis- klub toen zij wisten te profiteren van verkeerd uitverdedigen (1-1). Twin tig minuten spelen na rust was het Henny Wijs die Middelburg op voor sprong bracht (1-2). Dreischor kwam hierna uitstekend terug en uit een voorzet van Rini Snijders kon Wim van der Linde de stand weer in evenwicht brengen (2- 2). Terwijl Dreischor pech had met een kopbal op de lat van Adrie Geelhoed en een door Wim van der Linde door de scheidsrechter afgekeurd doel punt wist Middelburg van de eerder genoemde foutjes in de Dreischor verdediging te profiteren en de eindstand op 2-4 te bepalen. ZONNEMAIRE, 22-11. Na met vier nederlagen op rij in de 3e klasse te zijn gestart is het Zonnemaire in de thuiswedstrijd tegen Walcheren III gelukt haar eerse overwinning (3-2) te boeken. De overwinning voor de rood-gelen was zonder meer verdiend al kwam deze, doordat men het hoofd even kwijt was, in de slotfase nog even on gevaar. Een groot aandeel in deze eerste overwinning in dit seizoen had zon der meer doelman Marco van den Broek die de bezoekers van een aan tal zekere treffers wist af te houden. In de eerste helft kwam Zonnemaire uitstekend uit de startblokken. Uit een vrijetrap wist Piet Stouten z'n team voorsprong te geven (1-0) waarna vlak voor rust Wim Fontcine de voorsprong kon opvoeren tot 2-0. Ook na de rust slaagde Zonnemaire erin het spel goed in handen te hou den. Met nog 13 minuten te spelen leek de strijd beslist toen aanvoerder Stoffel Duinhouwer z'n ploeg naar een 3-0 voorsprong schoot. Met de overwinning in zicht raakte de thuis- klub echter in de slotfase de kluts een beetje kwijt waarsoor Walcheren zelfs nog het initiatief kon overne men. Na eerst de achterstand tot 3-1 te hebben teruggebracht werd het zelfs met nog vier minuten te spelen 3-2. In de nog resterende minuten wist de rood-gele verdediging echter van haar terrein te blijven en kwam de overwinning niet meer in gevaar. Zierikzee begon met een overweldi gend offensief, daartoe echter in de ge legenheid gesteld door Steenbergen, dat zich massaal terug liet vallen om het doel van Mark Molenaars extra te beschermen. Voornamelijk door de overmacht aan verdedigers kwamen er dan ook weinig echte doelrijpe kansen. Na negen minuten vloog een afstands schot van Rob Wijnstekers - voor het eerst van dit seizoen de hele wed strijd van de partij - hoog over en na 25 minuten zag André van de Kloos ter een goede inzet even knap door Molenaars gekeerd. Ook in de laatste tien minuten van de eerste periode kwamen er nog een paar kansjes, maar doelman Mark Mo lenaars bewees zijn klasse op pogin gen van Van de Klooster en Han van de Sande. Tussen de aanvalsgolven van Zierikzee door toonden voornamelijk spelmaker Bert de Ron en Willem-Jan Verkouter dat Steenbergen wel de gelijk ook aanvallend uitermate door tastend kan zijn. De allergevaarlijkste man, Kommer Verwijs, hield zich in deze periode nog redelijk afzijdig van aanvallende initiatieven. „We hadden in die periode een doel punt moeten kunnen maken", stelde Bas de Zeeuw halverwege, „maar er werd door de ploeg aanmerkelijk beter gespeeld dan vorige week tegen Bres- kens". De uitspraak van Bas de Zeeuw was ongetwijfeld waar, maar hij stapte wel erg lakoniek over de steriliteit van de voorwaartsen. Dit zou in de tweede 45 minuten akelig opbreken, doordat de Zierikzee-aanvallers naargelang het niet lukte steeds meer in het be ruchte gepingel van weleer verzonken. Gepingel Dat gepingel lag in feite aan de basis van de beide Steenbergen-treffers. In de dertiende minuut verspeelde Mar tin Quist de bal, nadat eerder ook al Rob Wijnstekers onnodig in de pro blemen was gekomen. Willem-Jan Verkouter ontfutselde Quist simpel de bal en lanceerde on middellijk de op snelheid liggende Kommer.Verwijs, die zich nu een aantal schijnbewegingen in de ideale schietpositie bracht en daarna dan ook niet faalde: 1-0. Drie minuten voor tijd scoorde Ver wijs ook nummer twee voor Steenber gen, toen Wim Overweel pingelend de bal aan John Mulders verspeelde. Iden tiek aan de eerste treffer belandde de bal bij Verwijs, die ook nu geen pardon kende met Ronald Lievense. De Zie rikzee-spelers appeleerden nog wel heftig omdat Verwijs buitenspel zou hebben gestaan, maar het hielp geen moedertjelief, integendeel. Toen Wim Overweel - gelegenheids-aanvoerder- bleef mekkeren ontving hij als tweede Zierikzee-speler de verdiende boe king. Eerder was ook Han van de Sande in het scheidsrechterlijk boekje verdwenen, omdat hij het niet eens was met de toekenning van een in- worp. Van Steenbergen-zijde kwam John Doggen op papier na een grove charge op Wim OverweeL Zierikzee was in de tweede helft nog nauwelijks gevaarlijk, ondanks het feit, dat het meer en heftiger in de aanval was dan de thuisklub. Ook de wissels Johan Overweel (voor Aart van der Linde) en Theo Wittenberg (voor André van de Klooster) konder daar weinig veran- ZIERIKZEE, 21-11. Met spelers als Henk Vermeule, Ko Willemse, Gerard van de Klooster, Gerard Oly- hoek en Jan Schiettekatte in hun ge lederen ziet het er naar uit dat Zie rikzee III een sterk seizoen gaat ma ken en een serieuze kandidaat wordt voor de kampioenstitel van de 3e klasse D. In het treffen zondmiddag op het sportpark Bannink werd het bezoe kende Robur III volkomen weggespeeld wat met een 9-0 zege duidelijk werd onderstreept Gedurende de eerste helft werkte de doeipuntenmachine nog niet op volle toeren maar daar de Robur-spelers toen al hun energie hadden verspeeld om zich staande te kunnen houden kon Zierikzee na de rust haar slag slaan. Door doelpunten van Henk Vermeu le en Len Lagendijk kon Zierikzee de eerste helft met een 2-0 voorsprong afsluiten. Na de rust domineerde Zierikzee volledig en slechts eenmaal moest doelman Henk Berrevoets werkelijk in aktie komen om de gaten bij een doorbraak van het scoren af te hou den. Met de regelmaat van de klok kon Zierikzee de score op voeren. Door Henk Vermeule werd het 3-0, Jan Schiettekatte liet nummer vier note ren waarna Len Lagendijk voor 5-0 en 6-0 zorgde. Door Walter de Jonge werd het &0, Gerard v. d. Klooster liet num mer acht in de Robur touwen verdwij nen waarna ten slotte Gerard Olyhoek een hoekschop ineens in het Robur doel liet verdwijnen (9-0). dering in brengen. Doelman Mark Molenaars kreeg weinig moeilijks op te knappen. Ronald Lievense daaren tegen had nog een aantal keren zijn klasse nodig om een grotere neder laag te voorkomen. „We hebben de nederlaag voorna melijk aan ons zelf te danken", stelde Bas de Zeeuw teleurgesteld. „Je wordt toch doodziek van dat gepingel, maar ja, het moest er eens van komen. We hebben nog geen ploeg om doorlopend bovenaan te staan". Misschien een te rechte konstatering, maar individueel heeft de ploeg waarschijnlijk toch wel de klasse om het te doen. Zaak is dan evenwel, dat de spelers ook de opge legde taken van trainerszijde opvolgen en dat werd in Steenbergen vooral in de tweede helft totaal verzaakt, waar door de 2-0 nederlaag voornamelijk aan Zierikzee zelf valt te wijten. HORN, 21-11. Met de woor den „Ik ken jullie wel" is een kasteleinsvrouw van een café in Horn (Limburg) ontkomen aan een gewapende overval door twee jongens van 16 en 17 uit die plaats. Het duo was donderdaga vond met nylonkousen over het hoofd het café, waar aleen de vrouw aanwezig was, bin nengekomen. Onder bedrei ging van een luchtdrukpistool lieten zij blijken dat hier van een overval sprake was en eisten geld. Kennelijk ge schrokken door de reaktie van de vrouw namen de jongens ra zendsnel de benen. Vrijdag werden ze aangehouden en be kenden. SCHARENDIJKE, 21-11. Een teleurstellende 2-1 nederlaag voor ZSC dat in de ontmoeting te Scharendijke tegen Colijnsplaatse Boys gedurende prak tisch de gehele wedstrijd domineerde. De Noord-Bevelanders, die de verdedi ging goed gesloten hielden, speelden met sukses op de counter. ZSC moest hierdoor het spel ma ken, een opgaaf waarmee het team, dat het wegens blessures zonder Kees Snoek en Aart Verwest moest stel len, niet al te best overweg kon. Door het ontbreken van deze twee spelers hadden binnen de ploeg nogal verschuivingen plaats gevonden wel ke de samenhang zeker niet ten goe de kwam. FOIX, Zuid-Frankrijk. Zeven man nen die gemaskerd en gewapend wa ren hebben zondagochtend uit een le gerplaats bij Foix in het zuiden van Frankrijk ruim honderd pistoolmi trailleurs gestolen. Al in de beginfase kreeg Olivier Verwest een goede mogelijkheid om de thuisklub voorsprong te geven, maar zijn schot ging rakelings over de lat. De thuisklub bleef hierna domine ren maar mede door uitstekend werk van de Colijnsplaatse doelman Peter Doureleijn konden zij niet tot scoren komen. ZIERIKZEE, 22-11. De herenhandbalploeg van Delta Sport uit Zierikzee heeft zondagmiddag een belangrijke stap gezet op de weg naar de herintrede in de nationale derde divisie. In de plaatselijke sporthal Onderdak werd ver rassend gemakkelijk gewonnen van naaste rivaal Marathon. Na een 7-5 ruststand won de formatie van coach Cor Mol uiteindelijk met 17-10 van de Vlissingse ploeg, die hen het afgelopen seizoen vergezelde bij de degradatie. Het herenteam van Delta Sport, dat zondagmiddag opnieuw zijn kandidatuur stelde voor terugkeer naar de derde divisie van het landelijk handbalgebeu- Delta Sport speelde tegen Mara thon bijzonder sterk met goede wis sels, maar vooral ook een erg sterke verdediging. Met name hoekverdedi- ger Wim van der Welle manifesteerde zich op een erg sterke wijze. Aanval lend droeg vrijwel het hele team doelpunten aan, een gegeven dat in het verleden wel eens anders is ge weest. In de breedte heeft Delta Sport duidelijk in kracht gewonnen. Delta Sport was met nogal een ge matigd optimisme naar de ontmoe ting met Marathon toegegroeid. Dui delijk was, dat met name deze Vlis singse opponent geklopt zou moeten worden wilde de Zierikzeese ploeg de pendeldienst tussen de eerste klas in het afdelingshandbal en de landelij ke derde divisie handhaven. De for- KERKYVERVE, 21-11. Zonder pro- blemen is Bruse Boys III er zaterdag middag te Kerkwerve in het treffen met WIK IV erin geslaagd haar ze vende overwinning in suksessie te behalen en de leiding in de 4e klasse I stevig in handen te houden. Jan van den Bos gaf de Boys met twee treffers een 2-0 voorsprong, waarna Jan Klink voor 0-3 zorgde en Leo Kostense de ruststand op 0-4 be paalde. Na de thee wist Jan van den Bos weer tweemaal achtereen de WIK- doelman te Verschalken (0-6) waarna Leen Hendrikse meteen fraai schot de eer voor de thuisklub wist te redden (1- 6). Het laatste woord was toch voor de bezoekers die door Chris Knops de wedstrijd met een 7-1 overwinning konden afsluiten. BROUYVERSHAYTSN, 21-11. De re- serves van Brouwershaven hebben met een 1-1 gelijkspel in de ontmoe ting tegen SKNWK IV één kostbaar puntje laten liggen. Ondanks een veldmeerderheid slaagde het Brouwse-team er niet in de wedstrijd in haar voordeel te beslissen daar de aanvallers deze middag klaar- nlikelijk hun schot hadden thuis ge laten. Rolf den Boer wist wel voor Brou wershaven de score te opeen (1-0) maar bij een tegenaanval van de bezoe kers liet de verdediging zich verrassen (1-1). Na de rust kregen de Brouwenaren nog goede mogelijkheden om het duel in hun voordeel te beslissen waarbij het zelfs een strafschop nog onbenur liet (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) matie van coach Mol was nogal beangstigd, omdat Marathon in de afgelopen kompetitie in de derde di visie tegen Delta Sport punten pak te. Lege handen De beide ontmoetingen leverden zeges op voor Marathon. Delta Sport bleef zodoende met lege handen te gen de Vlissingers, hetgeen de degra datie van de Schouwse ploeg voor een belangrijk deel in de hand werk te. Nu zou dit met een gedegen zege goedgemaakt moeten worden, was de opgave voor de wedstrijd. Delta Sport heeft er geen gras over laten groeien. Vrij vlot kwam men op een 3-0 voorsprong, waarna Marathon weer redelijk terug kon komen. Om en om scoorden de beide ploegen, maar de Vlissingse ploeg kon niet een keer voorsprong nemen. Zo hield Delta Sport tot halverwege ruim stand (7-5). De eerste tien minuten van de tweede helft waren beslissend voor het resultaat. In die periode liep Del ta Sport uit naar een voorsprong van zes doelpunten, die naar het einde toe erg gemakkelijk kon worden vastge houden. Bij 17-10 kwam uiteindelijk het einde. Met enig geluk had de overwinning nog aanmerkelijk gro ter kunnen zijn, maar er heerste te vredenheid alom in Delta Sport kringen. De eerste belangrijke aan zet naar herovering van het landelijk handbalniveau is gezet. Eredivisie Bekend werd het afgelopen week einde dat Delta Sport voor het lande lijke bekergebeuren op zaterdag avond 12 december om 21.00 uur zal uitkomen tegen de Eindhovense ere divisie handbalploeg PSV. De wedstrijd wordt dan in sporthal Onderdak in Zierikzee gespeeld. De entree bedraagt twee gulden. Deze wedstrijd, waartoe Delta Sport is ge rechtigd door het bereiken van de Zeeuwse bekerfinale als hoogste af- delingsploej*,0!^ een unieke gelegen heid voor het regionale publiek ken nis te maken met tophandbal. De damesploeg van Delta Sport leed een regelmatige nederlaag tegen Hontenisse (6-1). Voor een belangrijk deel was hier het voortreffelijke kee pen van de Hontenisse-doelvrouwe debet, die werkelijk alles uit haar doel ranselde. Delta Sport kwam nog wel op 0-1, maar zag daarna geen kan meer om te scoren, ondanks het fëit, dat er redelijk werd gehandbald. Een kleine nederlaag leed het twee de herenteam van Delta Sport. In Zierikzee bleek Sluiskil net te sterk (18-19), maar met een beetje geluk had de score evengoed andersom kunnen zijn. De meisjespupillen van SV Ouwerkerk wonnen met 7-3 van Utopia en ook de welpen van de Ou- werkerkse handbalvereniging won nen. GSC moest met een 5-0 neder laag terug naar Goes. De meisjes-junioren van Delta Sport leden een verrassende en onge wenste 14-12 nederlaag bij Operatie uit Oostburg en de jongens-pupillen bleven de leeftijdgenoten van Olym pus met 9-5 de baas in Vlissingen. De jongens-aspiranten tenslotte speel den in een leuke handbalwedstrijd met 12-12 gelijk tegen EMM. Enkele minuten voor het verstrij ken van de eerste helft konden de be zoekers zelfs voorsprong nemen toen Wim Siereveld uit een rommelige si tuatie voor het ZSC-doei doelman Maarten van der Weele wist te passe ren. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld te zien met een aanvallend ZSC en een op de counter spelend Co lijnsplaatse Boys. Na twintig minu ten spelen moest ZSC's laatste man Sjaak Dorreman met een blessure het veld verlaten. Even ontbrak het hierdoor in de verdediging aan de nodige organisa tie waar de Boys na een aanval over rechts via Rien Tazelaar een dank baar gebruik van wist te maken (0-2). Met nog een klein kwartier te spe len had ZSC eindelijk succes door Dick Versendaal die een vrije trap onhoudbaar in de kruising schoot (1- 2). In de allerlaatste minuut kwam de thuisklub nog dicht bij de gelijkma ker toen een schot van René Flohil door doelman Doureleijn met een fraaie safe over de lat werd gewerkt. OOSTERLAND, 21-11. Zonder al te veel problemen hebben de reserves van Duiveland de thuiswedstrijd te gen Apollo IV in een 5-2 overwinning weten om te zetten waarmee zij mo menteel een goede plaats in de mid denmoot bezetten in de 3e klasse A. Door Thijs Kerster slaagden de Oos- terlanders erin voorsprong te nemen (1-0), welke de bezoekers echter weer ongedaan wisten te maken (1-1). De thuisklub slaagde er hierna in het iniatief in handen te nemen wat Jan Kees de Jonge met twee treffers tot uitdrukking wist te brengen (3-1). Na de thee zag het er nog even naar uit dat de overwinning in gevaar kwam toen de gasten de achterstand tot 3-2 wisten te reduceren. Verder liet Dui veland het echter niet komen en door Adrie de Jonge (4-2) en Hans de Jonge (5-2) werd de zege veilig gesteld. OOSTERLAND Peuterspeelzaal ook op vrijdag geopend Sinds kort is de peuterzaal 't Kraaiennest ook op vrijdag geopend, zo meldt de jongste uitgave van het orgaan van deze peuterspeelzaal. De peuterzaal was al open voor twee groepen, die ieder twee ochten den per week terecht konden. Op vrijdagochtend is er nu een der de groep van 18 peuters, die wordt gevormd uit de oudste kinderen van beide bestaande groepen. Daarnaast heeft de speelzaal nog steeds een gro te wachtlijst voor de twee oorspron kelijke groepen. In het krantje staat voorts weer veel lezenswaardigs, onder andere over de aktiviteiten van de eigen peuterzaal, alsmede over aktivitei ten op regio-gebied. Mevrouw J. H. van Damme-Hazel- bag, onderwijzeres aan de o.l.s. te Ouwerkerk, richt zich in het blad „Aan de ouders van de peuters", met veel goede raadgevingen. Verder een uittreksel van „Beweging" door J. Felius, docent aan de R.P.A. te Mid- delburg. Op de komende ouderavond zal ge tracht worden Veilig Verkeer Neder land in te schakelen met het onder werp ,,De peuter en het verkeer". Handig is de publikatie van het va kantieschema '81-'82. 29 Er is een nieuw personeelslid aange nomen, een metselaar. Zodra de grond werkzaamheden gereed zijn en de pro fielen gesteld, kan hij aanvangen. Met een beetje geluk hebben ze voor de winter het huis kant en klaar. Elk vrij uurtje moet eraan besteed worden. Zo denkt Joop er zelf ook over. Hoewel getrouwd hebben Joop en Gerda met elkander afgesproken, dat beiden tot op zekere hoogte hun pri vacy behouden. Als iemand een dag uit wil, deelt hij dat de ander mee en gaat Hetzelfde geldt uiteraard ook voor een middag of avond. Joop licht toe: „Ik ken huwelijken, waarin man en vrouw el- kaars gevangenbewaarder zijn. Waar in wantrouwen de baas is. En dat is geen basis voor een vruchtbaai" hu welijk. We weten zelf natuurlijk de grenzen van het betamelijke, want we zijn volwassen mensen, maar we moe ten elkander in zeker opzicht vrij laten." Goed, Gerda is in de hun toegewezen vertrekken 's morgens gauw klaar met haar werk. Dan drinkt ze bij haar moe der koffie. Of wipt een paar uurtjes aan bij haar schoonzuster. Maar het komt wel voor, dat ze de hele dag weg gaat Bijvoorbeeld met de trein naar Am sterdam om daar te winkelen. Of een middag naar familie. Joop vindt het allemaal uitstekend. Hij werkt overdag voor de zaak cn in de avonduren vaak aan zijn huis-in-aanbouw. Want de da gen zijn nu lekker lang en je moet zoveel mogelijk het daglicht benutten. Overigens komt het ook wel voor, dat hij zich al vóór het avondeten verkleedt en aankondigt, dat hij die avond een paar uurtjes weggaat Gerda vindt het best Ze vermaakt zich wel bij de tevee en anders zijn er ook nog haar ouders. Zo brengt Joop op gezette tijden een bezoek bij Grada. Waarmee de jonge man, die nu dagelijks in het hotel aan wezig is en daar fungeert als manusje van alles, het niet bepaald eens is. Maar Joop is een vriend van de familie, dus Bram zit al die tijd vast Zijn zaak is voor geweest, maar na een korte zitting terug verwezen naar de rechter-com- missaris voor een nader onderzoek. Want het is als een sneeuwbal gaan rol len. Er zijn een paar jonge kerels, die doorgeslagen hebben, omdat ze schoon schip willen maken en onver mijdelijk stuit de recherche dan op andere medeplichtigen, inbrekers zo wel als helers. Telkens blijkt dan, dat Bram de Vrieze in vrijwel alle trans acties de centrale figuur is geweest Daarom ziet het er ditmaal vast niet zo best uit voor Bram. Ja, af en toe wipt Joop een uurtje bij Grada aan en drinkt koffie. Schuift dan een paar briefjes van honderd toe, pro testen van Grada wegwuifend. „Jullie waren altijd mijn vrienden, licht dat ik nu eens wat terugdoe, nietwaar?" Op een avond, als Grada toevallig niet thuis is, wil de jonge man, die sinds Brams arrestatie de zaak runt hem niet toelaten. „Donder op, jy", zegt hy, Door HENK VAN HEESWIJK als Joop protesteert; „het staat ons helemaal niet aan, dat jij hier telkens die gore snuit van je laat zien. Het komt nu mooi uit en daarom zal ik jou eens een goeie raad geven, meneer de ex- inbreker. laat Grada met rust door hier voortaan weg te blijven. Goed begre pen?" Joop is helemaal niet bang. Dat woord heeft nooit in zijn boekje ge staan. Maar hij is nu wel nieuwsgierig geworden. De man had het over „wij". Daarom vraagt hij: „Wie bedoel je met die „wij"?" „Dat zul je gauw genoeg merken, Steeman, als je door blijft gaan je neus in onze zaken te steken. En lazer nu op, voor ik je r uit smijt, want Grada komt de eerste uren niet thuis. Die heeft zaken te bespreken." Joop heeft geen zin in ruzie, nog min der in vechten. Als het op bakkeleien aankomt, zal hij best wat moeite heb ben om tegen deze jonge kerel op te nemen, al twijfelt hij beslist niet aan zijn eigen kracht Maar hij wil nu wel eens weten, waarom men hem wil eli mineren. Daarom lacht hij even en ant woordt „Ik kom gauw eens terug, jochie. Waarschijnlijk om dan een ste- vigbabbeltje met je te maken. Wantje begint op m'n zenuwen te werken." In weken is Joop niet in de binnen stad geweest Maar nu gaat hij erheen, al is het met een grote boog om het restaurant, waai- Ilse werkt Hij weet overigens niet of ze al dan niet dienst heeft (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7