V Goede hoop op subsidie voor romprestauratie Gravensteen Bejaardensoos Burgh vierde vijfentwintig jarig bestaan 4 Begrotingsraad Zierikzee Dogma's in Welzijnsplan DuivelandJWUI STREEKNIEUWS Nog een zilveren sociëteit Bevestiging en intrede ds. R. H. Stutvoet ZIERIKZEE, 19-11. Er bestaat zeer veel hoop op een subsidie in het kader van stadsverniewing en woonverbe- tering voor een gedeeltelijke restauratie van het Gra vensteen. Dat werd medegedeeld door burgemeester Th. H. de Meester donderdagmiddag tijdens de begrotings vergadering van de Zierikzeese gemeenteraad. Een rapport van de Monumenten- wacht had inmiddels uitgewezen, dat het „nogal meevalt" met de water- en winddichtheid van het Gravensteen. Bovengenoemde subsidie zou ver strekt kunnen worden voor een zoge naamde romprestauratie. Aanvullend zou een bedrag uit de Reserve Res tauratiekosten Monumenten kunnen worden gebruikt. De raadsvoorzitter wees erop, dat vooral binnen in het Gravensteen wat werkzaamheden verricht zouden moe ten worden om de bruikbaarheid van het gebouw te vergroten. De fraktie- voorzitter van het CDA kreeg de toe zegging, dat metselwerkzaamheden aan dit gebouw opgedragen zullen worden aan bedrijven in de gemeente. Panden Meelstraat De heer W. F. Sprengelmeijer (RU) zei niet te begrijpen, dat het geschikt maken van de panden Meelstraat 4-6 voor huisvesting van een afdeling van de sekretarie f 150.000,- moest gaan kosten. Hij vroeg zich af of het over brengen van de telefooncentrale wel zinnig zou zijn. Wethouder P. de Rijke antwoordde, dat echt nog niet precies kon worden aangegeven welke voorzieningen ge troffen zouden moeten worden, en het bedrag derhalve ook nog niet exakt kon worden vastgesteld. De heer J. J.Geleijnse (WD) kreeg desgevraagd de mededeling, dat de I.S.D. de hoogste inschijver was voor het pand Oude Haven 54. De Rijks dienst heeft de gunning voorlopig aangehouden. De PvdA-fraktie bleef de trage gang van totstandkoming van bestemmings plannen zeer onbevredigend vinden. De heer J. Groen vroeg zich af wat daar nou de oorzaken van waren, daar naar zijn mening de wet op de Ruimtelijke Ordening de laatste jaren niet zeer aanzienlijk was gewijzigd. De voorzitter antwoordde, dat de ge meente toch steeds weer met meer overleginstanties wordt gekonfron- teerd, hetgeen een snelle afwikkeling van bestemmingsplannen bepaald niet bevordert Overigens moest hij ook konstateren aan de hand van de zoge naamde netwerkplanning dat men wel enigszins aan het inlopen is. Malta De heer Groen bleef pleiten voor eerder overleg met bewoners in geval len als bij bestemmingsplan Malta. „Nu presenteren we straks een kant-en- klaar-plan waar vrijwel niet meer in te schuiven is", aldus de PvdA-woord- voerder. De voorzitter omschreef de ze opmerking als „inspelen op de kie zersgunst in een bepaalde wijk" en wees erop, dat overleg met de bewo ners over herinrichting pas mogelijk is als je met een schetsplan kunt komen. Verder maakte hij de kanttekening dat herinrichting een vrij kostbare aange legenheid is waar de eerste jaren nog geen geld voor is vrijgemaakt Hij acht te het niet juist de illussie te wekken bij de bewoners, dat er grote verande ringen mogelijk zouden zijn. Malta werd verder inzet van wat politiek gehakketak tussen CDA en PvdA. Betreffende de internationale uit wisselingen bleef de RU-fraktie bij haar standpunt deze kontakten te moeten gaan afbouwen. Voorshands stond deze fraktie alleen jeugduit wisselingen voor jongeren uit Zierik- Dit laatste werd door het kollege sterk ontraden, daar men in deze ge meente te maken heeft met streek scholen en het niet mogelijk zou zijn de ene helft van de klas wel en de andere niet mee te laten gaan naar Hatfield of St. Hilaire. De CDA-fraktie liet wederom weten alleen haar fiat aan jeugd- en sport- uitwisselingen te kunnen geven. De heer Van Veltoven zei ook geen be hoefte te hebben aan bespreking bin nen het seniorenkonvent De heer Groen bleef bij het eerder ingenomen standpunt, dat eenmaal in een periode van vier jaar een uitwis seling van een raadsdelegatie dient plaats te vinden. Een verdere diskus- sie in de raad over dit punt bleef ach terwege door het voorstel van de voor zitter er in het seniorenkonvent verder over te praten. Concertzaal-bioscoop De RU-fraktie maakte nogmaals aanmerkingen op de filmvoorstellin gen in de Concertzaal. De heer Spren gelmeijer was van mening, dat derge lijke vertoningen een zeer kwalijke invloed op jongeren hebben. Hij drong er op aan bij de besprekingen over het nieuwe huurkontrakt voor de Concert zaal aan deze filmvoorstellingen paal en perk te stellen. De voorzitter liet weten zelf ook niet altijd even gelukkig te zijn met het peil van bepaalde films. Hij kon- statecrde, dat hier echter sprake was van een landelijke trend, die ook op Schouwen-Duiveland niet was tegen te gaan. Anderzijds zei hij ook veel waar dering te hebben voor het vrijwilli gerswerk, dat in het kader van de bios coopvoorstellingen wordt verricht De voorzitter zag weinig mogelijkheden ten aanzien van de films beperkingen op te leggen. De heer .Groen hield vast aan de wens het opstellen van een nieuw huurkontrakt eerst in de Welzijns- kommissie te bespreken en er pas daarna in de Concertzaalkommissie over te spreken. Verder vond hij dat de gemeente maximaal gebruik diende te maken van de mogelijkheid de Con certzaal tegen verlaagd tarief te ge bruiken of beschikbaar te stellen. De voorzitter was een andere me ning toegedaan en wees erop dat de Concertzaal thans bepaald geen winst gevend objekt is en de gemeente der halve niet tot het uiterste gebruik wil maken van haar privilege. Werkgelegenheid industrie De vraag van de heer Groen meer gegevens over de werkgelegenheid te vertsrekken, werd door de voorzitter beantwoord met een overzicht Ten aanzien van de Kon. Zeelandia zei hij de indruk te hebben, dat men hier een gezonde bedrijfsvoering kan volhou den. „Helaas gaat dit niet op voor vele kleinere bedrijven in de gemeente", aldus de voorzitter. Betreffende het metaalbedrijf Ne- mag deelde hij mede verheugd te zijn dat men hier over een goede orderpor tefeuille beschikt Het bedrijf telt mo menteel 85 werknemers, een aantal dat men hoopt uit te breiden tot 110. Opmerkelijk genoeg levert dit ech ter problemen op, wegens het geringe aanbod vakkrachten in de metaal- sektor. Binnenkort zal de officiële opening van Nemag plaatsvinden, hetgeen gekoppeld zal worden aan de overdracht van de grootste grijper ter wereld. Op zijn vraag betreffende de B.K.R.- regeling kreeg de heer Groen van wet houder C. Bij de Vaate het antwoord, dat de gemeente deze regeling nog steeds uitvoert met inachtneming van een bepaalde afbouwperiode. Over de te verwachte nieuwe B.K.R.-regeling was nog geen kollege-standpunt inge nomen. Over de eventuele financiële gevol gen van opheffing van de S.O.A.G. kon wethouder L. J. van Gastel nog geen voorspelling doen, evenmin als over de gevolgen van uittreding van Rotter dam en Dordrecht uit het C.A.Z.W. Bal kaatsen CDA en PvdA sloegen elkaar verder nog wat om de oren met zaken als energiebesparing en verhoging onroe- redgoedbelasting. „Is van Velthoven de uitvinder van energiebesparing" en „Als we naar de PvdA hadden geluis terd was het tarief van de Onroerend- goedbelasting al 21% hoger dan het tarief waar we destijds van uit gingen", waren de ballen, die over en weer gekaatst werden. De heer Groen kreeg van de voor zitter alsnog de toezegging dat een overzicht zal worden verstrekt van onroerend-goedbelasting-tarieven in vergelijkbare gemeenten. In de aan biedingsnota was uitgegaan van een vergelijking met de regio-gemeenten. Een zinnige vergelijking volgens het kollege, daar de tarieven in Zierikzee ten opzichte van die regio-gemeenten niet te ongunstig mogen afsteken met het oog op het vestigingsbeleid. Duidelijk naar voren tijdens deze begrotingsvergadering kwam de wens van de frakties en kollege de behan deling van de algemene beschouwin gen in de toekomst op andere wijze te laten plaatsvinden. Ook ten aanzien van dit onderwerp zegde de voorzitter nadere behandeling in het senioren konvent toe. ZIERIKZEE. Dat is 'm dan, de reuze-kabeljauw, die Leo Bolier uit Zierikzee ving aan het Ouddorpse strand. De foto is trouwens een mooie herinnering, want de kabeljauw is niet meer. Hij smaakte uitstekend (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 7 (Vervolg van pagina 1) dat het subsidiebeleid voor peu- terspeelzaalwerk in diverse gemeen ten sterk verschillend is, een en an der werd mede veroorzaakt door de tijdelijke Rijksbijdrage. Vorming Terugkomend op de eerder ge noemde professionele ondersteuning van vrijwilligerswerk attendeerde de heer Remeeus op het feit, dat een sportvereniging in een kleine kern best zelf de vele jeugdleden wil bege leiden. Dat vergt echter vorming, want naar zijn mening gaat het er niet alleen om een balletje te laten trappen maar ook om op verantwoor de wijze met kinderen om te gaan. Het volgen van kursussen brengt echter vele kosten met zich mee. De heer Remeeus zou dan ook graag zien dat in dit verband in financieel op zicht een en ander op een beter ni veau geregeld zou kunnen worden. Mevrouw Rotte konstateerde een scheve verhouding in de subsidies aan de sektor voetbal en andere vor men van sport en hobby-uitoefening. Als voorbeeld noemde zij de zangve reniging, die slechts een bescheiden subsidie krijgt en derhalve een hoge eigen bijdrage van de leden moet vra gen om te kunnen blijven draaien. De voorzitter antwoordde, dat deze vergelijking niet helemaal terecht was, daar de hoge kosten van de dorpshuizen voor rekening van de ge meente ook als een vorm van subsi die moet worden gezien. Subsidieverordening Betreffende de subsidieverorde ning bleek de heer Holm grote moei te te hebben met een artikel, bepa lende de bevoegdheid van b. en w. een of meer artikelen van deze veror dening niet van toepassing te verkla ren. Hij vroeg zich af of met een der gelijke bepaling de rechtszekerheid van de verenigingen niet in het ge ding zou komen. Verder maakte hij aanmerkingen op het artikel betref fende de mogelijkheid voor b. en w. nadere regels te stellen t.a.v. de ar beidsvoorwaarden voor personen in dienst van of werkzaam voor een pri vaatrechtelijke rechtspersoon. Met dit laatste kon de welzijns- kommissie volledig meegaan en besloten werd het artikel uit de ver ordening te schrappen. Het eerste ge noemde artikel werd uitgebreid met de bepaling dat overleg met de wel- zijnsadvieskommissie en eventueel met de betrokken instelling dient plaats te vinden. Na afloop van de hoorzitting volg de een openbare vergadering van de gemeentelijke welzijnsadvieskom- missie. Een groot deel van deze ver gadering werd gewijd aan een schrif telijke reaktic van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland op het welzijnsplan en de subsidieverorde ning. Jeugdwerkleider Gabri de Groot kreeg tijdens deze bijeenkomst gele genheid diverse punten uit de brief mondeling toe te lichten. Naar aan leiding van deze reaktie en de mon delinge toelichting besloot de wel- zijnsadvieskommissie enkele artike len uit de subsidieverordening te wij zigen en/of uit te breiden. In enkele,, gevallen werd besloten te verwijzen naar een nog nader uit tè werken deel verordening. Niet alleen rekreatie Verder honoreerde de welzijns- kommissie het verzoek van de Stich ting Jeugd het jeugd- en jongeren werk niet in zijn geheel on'der de sek tor rekreatie op te nemen in het wel zijnsplan, maar ook te benadrukken dat een deel van dit werk tot de edu- katieve sektor behoort. De Stichting Jeugd had verder la ten weten een expliciet beleid in het welzijnsplan te missen. Mevrouw A. F. v. d. Zande-Vleugel Schutter haak te daarop in met de opmerking, dat niet ,,de vierde macht" dat beleid be paalt, maar de welzijnsadvieskom- missie zelf die beleidslijnen dient op te stellen. In dit verband memoreer de zij de gang van zaken binnen de welzijnskommissie in Zierikzee. Me vrouw Van der Zande was van me ning, dat daar de ambtenaar werd opgezadeld met werk, dat de kom missie zelf had moeten verrichten. De Stichting Jeugd tenslotte be pleitte verder wat motivering bij de verdeling van de subsidiebedragen in het welzijnsprogramma voor het komend jaar. Door middel van die motivering zou gewerkt kunnen wor den aan een beleidsperspektief voor de toekomst, aldus de toelichting van de jeugdwerkleider. De voorzitter antwoordde, dat een beetje motive ring, wel een goede zaak zou zijn. Verder was nog een schriftelijke reaktie binnen gekomen van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. De brief bereikte de welzijnsadvieskom- missie echter pas na de sluitingsda tum, tot welke reakties ingestuurd konden worden. De meerderheid van de welzijnskommissie besloot der halve de brief van de Stichting Zeeuwse Muziekschool niet meer in behandeling te nemen. ZIERIKZEE School-inbraken opgelost De groep Schouwen-Duiveland van de rijkspolitie heeft de inbraken, ge pleegd in de Beatrix-, TTieo Thijssenschoon- en tweemala in de Chr. Mavoschool opgelost. De dader is de 26-jarige H. L. uit Zierikzee. De buit bedroeg radio-apparatuur, dia projektoren, enz. Niet alles is terug gevonden. L. is ingesloten en heeft inmiddels bekend. Aanrijding Op de hoek Haringvlietstraat-Gre- velingenstraat verleende vrijde M. V. uit Zierikzee, geen voorrang aan N. J. H. uit Zierikzee. Beide voertui gen liepen daarbij schade op. HAAMSTEDE Mijn opgeblazen De EOD uit Vlissingen heeft zon dagmiddag een mijn opgeblazen op het strand bij de vuurtoren. Het be trof een mijn die in de 2e Wereldoor log werd gebruikt door de Duitersers om het vegen van èen mijnenveld te gen te gaan. De mijn woog 60 kg. Het peervormige apparaat is vori ge week tijdens een hoge vloed bloot gekomen langs de strand- duinengrens en is levens gevaarlijk bij onoordeelkundige behandeling. De EOD o.l.v. duikmeester Heems kerk uit Vlissingen nam dan ook geen enkel risiko en blies de mijn en kele tientallen meters van de vind plaats op. De enkele wandelaars wer den op deze zondagmiddag door man schappen van de Rijkspolitie op vol doende afstand gehouden. RENESSE Opbrengst kollekte De onlangs gehouden inzameling BURGH, 20-11. Temidden van vele oude vertrouwde gezichten, beleefden de ouderen van de bejaardensoos te Burgh, een onvergetelijke feestmiddag. Op 13 november was het 25 jaar geleden, dat de soos werd opgericht. Na tuurlijk kon men dit niet ongemerkt voorbij laten gaan en werd er in het voorjaar een feestkommissie gevormd, bestaande uit leden, helpsters, leden van het bejaarden koortje en het bestuur. Zonder te overdrijven kan men zeg gen dat er hard werd gewerkt en zo kon het gebeuren dat er enkele dagen voor het feest een fleurig feestpro gramma in de brievenbus rolde bij de leden en enkele genodigden. Een ge varieerd programma werd aangebo den. Plezierig was, dat door de oude ren zelf daarin een grote rol werd gespeeld. Mevrouw C. v. d. Kreeke-Hanse opende het feest door alle aanwezi gen een hartelijk welkom toe te spre ken, waarna meteen de stemming er in werd gebracht door het zingen van een eigengemaakt feestliedje. Hierop volgde een deklamatie van Mw. M. Duson-Tuinman, waarna een speciaal voor dit feest geschreven lied werd gezongen, waarvan het ref rein als hoofdthema de worden „sa men is beter dan alleen", droeg. Het bejaardenkoortje o.l.v. Mw. Bolkenbaas-van Hoek presenteerde de aanwezigen een fijn programma. Voordracht Bijzonder leuk was dat de bijna 88- jarige Mw. J. Krijger-Meganck een voordracht uit lang vervlogen jaren ten gehore bracht. De heer K. Schoonaard vulde de zgn. verloren ogenblikken met olijke voordrachten uit de jaren '40. Ook de dames helpsters hebben hun partijtje meegeblazen en voer den zij met veel plezier een sketsje op. Mw. I. van Citters-Bolomey was de oprichtster van de Burghse Soos, zij heeft in de vorm van een terugblik naar 1956 het ontstaan van de soos in korte trekken weergegeven. Opmerkelijk hierbij was dat de plannen een duwtje kregen, toen Mw. Van Citters te weten kwam dat de Zeeuwse Collecte haar financiële steun in het vooruitzicht stelde. Met de hulp van velen tilde zij de soos van de grond. Om de kosten te kunnen dekken, stond er toen ook al bij de uitgang een stroopbusje, daar in kon men een vrijwillige bijdrage deponeren. Een aantal dia's van lang geleden riepen vele herinneringen op en gaf aanleiding tot veel bijpraten. Aktie Een van de recente dingen uit het verleden was toch wel de aktie tot behoud van het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis, ook daaraan heeft de soos een grote steen bijgedragen. Met elkaar haalden de leden ongeveer 820 handtekenignen op en men ging met 30 mensen mee naar Den Haag, met het inmideels bekende resultaat. Dat ook de soos de belangstelling ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Renes- se een totaalbedrag van 581,26 op gebracht. SCHARENDIJKE Inbraak bungalowpark In het bungalowpark „De Achter hoek" is in het afgelopen weekeinde ingebroken. Of, en zo ja, wat er ver mist is kan nog niet worden vast gesteld, omdat de eigenaren van de huisjes (nummer 45 en 71) niet aan wezig waren. De toezichthouder zag dat er iets loos was, doordat een raam en een achterdeur geforceerd waren. Voorts konstateerde deze, dat de bedden beslapen waren. KERKWERVE Een „nulletje" te veel In het bericht van vrijdag j.l. over de 50.000ste buurtbus passagier is een foutje gesloten. Een oplettende lezer zal gemerkt hebben, dat het aantal passagiers tot nu toe ver voerd, wel erg fors was uitgevallen: in plaats van 50.000 stond 500.000 ge meld. Een kwestie van een „nulletje" te veel. KERKNIEUWS ZONNEMAIRE/BROUWERSHA- VEN, 22-11. Na eerder afgelegd pe- remtoir examen en in de zondagmor gendienst bevestigd te zijn door ds. J. Eikelboom te Haamstede, verbond de nieuwe prediktant van de Gede formeerde kerk te Brouwershaven/ Zonnemaire ds. R. H. Stutvoet, zich in de middagdienst aan zijn gemeèn- te. De dienst werd gehouden in jde Hervormde kerk van Zonnemaire, die vrijwel gevuld was, Thema Van de intredepreek was: „Het Woord,jde. Geest en de gemeenschap der heili gen", zulks n.a.v. Efeziërs 3:19b: opdat gij vervuld wordt £ot alle volheid Gods". „Woord" Ds. Stutvoet ontwikkelde een be schouwing over het woord in het al gemeen, om daarna te wijzen op twee elementen in „het Woord", t.w. een verstandelijk en een dynamisch Ele ment. Tegenover het „bedorven woord" staat Gods Woord, dat kracht van beïnvloeding heeft en kracht tot verheldering, hetgeen niet van alle woord kan gezegd. Gods Woord is Woord der waarheid en bp- gave voor de mens - de gelovige mebs - is kénnen en leven uit dat Woord, dat (ook) aktueel is en konkreet. In het verdere verloop van de predikatie, werd de verbondenheid van Oude Nieuwe Testament onderlijnd. Oude Testament Het besef is doorgedrongen hoezeer de Christenheid in feite ook aan dat Oude Testament is gebonden, het geen de verbondenheid impliceert met het volk van Israël. heeft buiten de Koebel bevestigden wel de vele felicitaties die men mocht ontvangen. Een bijzonder woord van dank werd gericht tot Mw. J. L. Niemants- verdriet-Leenheer, voor het vriende lijke gebaar van het gemeente bestuur om de bloemversiering en de corsages voor haar rekening te ne men. De burgemeester zegde toe, dat er getracht zal worden de komende feestmiddag voor de bejaardensozen in de Westhoek, via een extra subsi die te steunen. De predikant en zijn echtgenote van de Ned. Herv. kerk te Burgh be hoorden eveneens tot de aanwezigen en verrastten de soos met een enve loppe met waardevolle inhoud. Afgevaardigden van de kerkeraad, stichtingen F.M.D.Z. en Stichting Welzijn Ouderen waren ook welko me gasten. Tijdens de pauzes werd er genoten van een hapje en een drankje. Na een uitgebreide koffietafel kon er af scheid genomen worden, maar niet voordat er een bloemenhulde was ge bracht aan het enige lid die 25 jaar lang de soos heeft kunnen bezoeken, n.l. Mw. J. Krijger-Meganck. Ook de dames Bolkenbaas en Van Citters mochten een bloemetje in ontvangst nemen. Dankwoorden Tot slot werden alle helpsters in het zonnetje gezet en dankte mw. v. d. Klooster-van Sonsbeek de dames voor hun inzet t.b.v. de bejaarden. Een fijne middag die nog een vervolg zal hebben op 25 november, in de re- kreatiezaal in de Ger. Kerk te Haamstede, dan doen zij het nog eens dunnetjes Over met al hun vrienden en vriendinnen en oudmede werksters van de bejaardensozen uit de Westhoek. De predikant waarschuwde tegen etikettering: links, rechts, horizon taal, vertikaal of „geen kejus maken", waarbij in feite tóch een keus wordt gemaakt. Met verwijzing naar het Paulinische gebed om de kracht van de Geest, de gemeenschap der heiligen en het kennen van Go<jls liefde, besloot hij. Sprekers Na de zegen voerde ds. P. Bloklar te Zierikzee het woord namens de klassis, herinnerend aan de figuur van ds. M. J. Koppe, die als „mens apart" thans zijn opvolgers heeft ge vonden. „Blijf U zelf en verval niet in kopiëring aldus deze predikant, die zijn nieuwe kollega feliciteerde „met zo'n kerkeraad". Woordvoer der namens het Interkerkelijk Pasto res Convent, was pastoor De Graaf te Zierikzee, die wees op de „eenheid in geloof over alle gescheidenheid heen". Hij wenste de nieuwe predi kant Gods zeggen. Maar - ziende oi> het komen en gaan van pastores - vroeg hij wel: „hoe lang blijf je?". De gevoelens van de hervormde ge meente Brouwershaven werden ver tolkt door de praeses van de kerke raad de heer A. Hanse^ die hoopte op goede kontakten hervormd-gerefor meerd. Burgerlijke gemeente Burgemeester C. Slabbekoorn, zag - bij een verschillende taakstelling - toch parallellen tussen burgerlijke en kerkelijke gemeente, n.l. zorgen voor het welzijn van de mensen, die dieper gaat dan tegemoet komen aan allerlei uit hebzucht voortvloeiende materiële zaken. Alle vertrouwen in een goed sa mengaan hervormd-gereformeerd had ook de heer W. Boom, sprekeiid namens de betreffende WerkgroepJ Voor een aparte noot zorgde de heer David Ben Abraham de LeeuW, namens de Joodse gemeenschap, die eveneens wees op de herontdekking van het Oude Testament en zijn vriend Stutvoet toevoegde: „zonder de synagoge gaat het niet", waarna hij hem de zegenbede van Aaron uit de Thora meegaf. Praeses Slotsprekers was de praeses van de Gereformeerde kerkeraard, de heer C. van Sluis, die de nieuwe predikant alle steun van de gemeente toezegde. Zijnerzijds dankte hij - in verband met zijn komend afscheid als praeses - de kerkeraad en de gemeente voor de ondervonden liefde en medewerking. Op zijn verzoek werd ds. Stutvoet - en diens gezin - toegezongen het be kende gezang: „Wat de toekomst brengen moge Na de dienst werd gezellig nage praat onder een kop koffie in het ver enigingsgebouw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4