Beetje verlaat arriveerde Sint met gevolg te Bruinisse Q Slechts enkele „haakpuntjes" bij hoofdstuksgewijze behandeling Sint Nicolaas kreeg een warm welkom in dorpshuis Renesse i 3 Onder druilerig weer De 6e extra dagprijs J. J. KLoet STREEKNIEUWS Raad Zierikzee en begroting Muzikale middag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 23 november 1981 Nr. 23019 BRUINISSE. Sint Nicolaas en zijn Pieten aan boord van de „Bru 26". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 21-11. In een druilerig regentje kwam St. Nicolaas zaterdagmiddag „een Bruus kwartiertje" te laat aan in de gemeentehaven van Bruinisse, omdat de „Spanje" machineschade had opgelopen (karwei voor de machinefabrieken!). Het hele gezelschap was onderweg overgestapt op de Bru 26 van schipper De Ronde. Burgemeester T. C. Hekman verwelkomde de Sint en zijn medewerkers en prees de vitaliteit en de moed van de Sint om het warme zuiden voor ons kli maat te verruilen, al was de burgervader wel even bang geweest dat de vrede lievende Spaanse kindervriend Amsterdam zou laten prevaleren boven Bru. Advertentie (kadobonnen met een totale waarde van 100,00) is gewonnen door: Dijkweg 9 Serooskerke Prijzen af te halen bij' Fa. Joh. de Vries, Havenplein 8. Naast deze extra dagprijzen valt er in Zierikzee nog veel meer te winnen. Zierikzee, stad mefn Kadobon LOMCcciC pc* Sint Nicolaas Aktie Zierikzee (ZOC) Aktie loopt van 12 november t/m 5 december 1981. Verg. K.v.K. nr 20/81 Hij hoopte dat de bezuinigingswoe de Sint's deur voorbijgegaan was zo dat hij weer veel kinderen (én groten) blij kon maken. Ook moest Sinter klaas de wethouder van sport- en jeugdzaken maar eens goed geden ken; die had een overdekte sporthal op z'n verlanglijstje staan, waar sportend Brübïf ömstfekën-bijzondèr blij mee zouden zijn. Sint zweeg hier Vergadering Hoofdbestuur van de Z.L.M. Het hoofdbestuur van de Z.L.M. zal maandag 30 november a.s. (13.30 uur) in ,,De Wouwse Tol" te Bergen op Zoom in vergadering bijeenkomen. Op deze vergadering zal de voorzit ter van de Akkerbouwkommissie een overzicht geven van de situatie in de akkerbouwsektor waarna de voorzitter van de Tuinbouwkommis- se een toelichting zal geven op het Drs. Sayers vond een eigen bijdra ge voor betrokkenen van ƒ11,— voor baarmoederhalskankeronderzoek voldoende. Begroot was 12,50. Een voorstel van hem 11,—) kwam in stemming, maar werd verworpen. Bij het betreffende hoofdstuk bracht de heer Van den Ouden het werk van de veegwagen op het Ha venplein ter sprake. Hij wees er op, dat na de marktdag er heel veel vuil overblijft. Er zou iets voor te zeggen zijn als de markt kooplieden hun eigen afvallen zou den opruimen. De voorzitter vond het een zaak voor de Marktkommissie, maar wees er op, dat ook het publiek vaak heel wat afval achterlaat; daar kan men de marktkooplieden toch niet voor laten opdraaien. Wat de veegwagen betreft, wilde wethouder De Rijke een „plafond" in de onkosten leggen. Het gaat om een exakt bedrag, waar mee dan zoveel dagen vegen moet be taald. Kapitaalsdienst De Kapitaalsdienst gaf geen aan leiding tot en op- en aanmerkingen. wijselijk over, maar keek alsof hij er meer vanaf wist, en zich de hoogte van zijn Spaanse girorekening niet herinneren kon. Naar „Durps'uus" Per paard, voorafgegaan door de muziekkorpsen?,Wia nïét Hope" en' „Oefening en Uitspanning" en de majorettes uit Bruinisse, toog de Sint, geflankeerd door de Pieten en vele kinderen en ouderen, naar het Duips'uus. Daar welkom geheten door de heer A. Bal, voorzitter van de Stichting Festiviteiten Bruinisse, werd het nog een gezellige middag. Eerst riep hij een aantal kinderen bij zich waaronder het super-trio van de Bruse Boysjes, Peter v. d. Arend, Ro bert Smalheer, de keeper en Johhny Pinto. Dat deze laatste een echte „ve dette" was bleek wel uit het geskan- verslag van de vergadering van deze kommisse op 29 oktober j.l. Hierna geven de voorzitters van de Veehouderijkommissie en van de Bij doorspreken van de z.g.n. bijlage „U" wilde de P.v.d.A. het subsidie aan de Bond tegen het vloeken „af voeren", maar de post blijft gehand haafd. De heer v. d. Wekken vroeg waarom zowel aan de algemene als aan het christelijk bureau subsidie wordt verleend. Wethouder Bij de Vaate lichtte toe, dat de subsidiëring per geval gaat, zodat het patroon van subsidiëring afhankelijk is van het publiek. De begroting van de Volkskredietbank ging onder de hamer door. Bij de behandeling van het Meerja- renperspektief (een apart „boek"), wilde de heer Groen wel „geschoven" zien met enkele z.i. ur gente zaken, zoals de rioleringspom- pinstallatie aan de Zuidhoek. De ap paratuur is verouderd en zelfs onder delen zijn niet meer te krijgen. Daar zou iets aan moeten worden gedaan. Ook aan restauraties zou iets moe ten worden gedaan (Gravensteen en Vismarkt), zulks te financieren uit de reserve. Spreker wilde het bedrag voor her bestrating met 40.000,— verhoogd zien. Een bedrag van 28.500,— zou ook te putten zijn uit het voor de bouw van de school in Poortambacht A deerde „Johnny, Johnny" van de zaal. Ook Hennie Rijnberg kwam in het grote boek voor. Onbevangen vertelde ze, op Sints verzoek, van het sprookje „Sneeuwwitje". Het optre den van een goochelende clown besloot de succesvolle middag. Kommissie Grondverbruik een toe lichting over de stand van zaken in deze sektoren. Verder staan op de agenda een verslag van de vergade ring van de Centrale Onderwijskom- missie, diverse benoemingen, mede delingen en ingekomen stukken. Provinciale Staten Op vrijdag 11 december wordt in de Statenzaal een vergadering gehou den van de Pr.ovinciale Staten. (10.00 r. uur). Provinciale Raad voor het Milieu Op vrijdag 27 november wordt in de Statenzaal te Middelburg, een ver gadering gehouden van de Provincia le Raad voor het Milieu. (10.00 uur). Nota Natuur- en Landschapsbescherming G.S. van Zeeland verzonden aan de leden van het Provinciaal Bestuur van Zeeland, een exemplaat van de Nota Natuur- en Landschapsbescher ming. De nota komt eerst in februari 1982 in behandeling. Verschenen is verder het „Milieuverslag 1981" van de Provinciale Waterstaat in Zee- bestemde geld, een opmerking, die de heer Van Velthoven in het ver keerde keelgat schoot. Hij wilde ze ker „geen geld bij het onderwijs weg halen". „Niet bij voorbaat" De voorzitter wilde de kant van de heer Groen niet op met de restaura ties, die te financieren zijn uit de re serves voor restauraties. Wethouder Van Gastel vond het helemaal fout als de reserves bij voorbaat worden gebruikt voor restauraties. Wet houder De Rijke onderkende de respektievelijke desiderata, maar waarschuwde dat niet alles tegelijk kan. De heer Groen had nog een punt op zijn wenslijstje: de tennisklub. Die zou geholpen zijn met een par- keerpleintje en beplanting. Het geld zou kunnen worden gebruikt van het Heuvelswegfietspad-bedrag. Wethouder Van Gastel waarschuw de dat dergelijke zaken „niet voorop" staan. De gemeente moet zich niet te krap zetten en de post on voorzien dient voldoende hoog te blijven. De heer Groen persisteerde bij zijn eisen m.b.t. Gravensteen, Vismarkt en Zuidhoek (pompinstallatie). De heer Geleijnse wilde voor een en an der eerst maar eens de subsidies af wachten. De voorzitter wees er op dat er ook een bedrag afgaat van de saldi-reserve nl. 80,— per inwoner. Een voorstel van Groen (eerst) iets aan de Zuidhoek te doen, kreeg geen meerderheid. De diverse punten ko men intussen voor op de beste- dingslijst: Gravensteen, „sport", herbestrating, Vismarkt. Tot slot merkte de heer Geleijnse nog op dat het Meerjarenplan tenslotte uit de kommissie komt en het derhalve niet juist zou zijn, nu allerlei wijzigingen en verschuivingen in het patroon van bestedingen toe te passen. land. Eveneens op 27 november, ver gadert de Vaste Kommissie van Ad vies en Bijstand voor het Milieube heer in het provinciehuis (14.00 uur). Bijgevoegd is een „notitie" over de invoering van het milieuvriendelijk wegbermbeheer. Prov. Stuurgroep Werkloosheid Op donderdag 26 november verga dert ter Provinciale Griffie (St. Pie terstraat 42) te Middelburg, de Pro vinciale Stuurgroep Werkloosheid. (14.00 uur). ZIERIKZEE „De media" voor NCVB-afdeling De NCVB kwam bij een in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Deze ver gadering werd geopend met het zin gen van Gezang 1. De presidente, mevrouw Tuitman- v. d. Haas las Handelingen 8. De meditatie gehouden over dit bij belgedeelte had tot thema: „Wegwijs gemaakt, blijf opmerkzaam". De spreeksters voor deze avond was mevrouw Remeijnse-op 't Hof uit Wolphaartsdijk. Zij behandelde het onderwerp: Massa-media. Krant en radio, televisie, film, grammofoonplaaten, „folders", e.d., het komt allemaal op ons af. We lezen ieder een eigen krant, we worden ge wekt door de radio. De krant van vandaag is morgen oud nieuws. In het verleden ging het nieuws van mond tot mond. Verhalen wer den van geslacht op geslacht verteld". Mevrouw Remijnse zei: ra dio en televisie brengen een stroom van informatie, maar dit is meestal neutraal. Berichtgeving gaat gauw, men vergeet het weer spoedig. We krijgen allen te maken met verande ring, en moeten op de hoogte blijven, maar men moet kiezen op kwaliteit. Men dient kritisch te selekteren. Na de pauze werden groepje ge vormd en een blad met vragen over de krant moest beantwoord worden. Dit lokte later weer diskussies uit. Aan het slot van de avond werd nog gezong Gezang 408 en sloot me vrouw Remeijnse de vergadering met gebed. Vitrine gekraakt In de nacht van zaterdag op zondag werd de vitrine van sigarenmagazijn V. aan het Havenplein gekraakt. Af gezien van de schade, wordt alleen een blik toffee's vermist. Bijeenkomst „Wees een zegen" De Herv. Vrouwengroep „Wees een zegen" komt donderdag 26 november bijeen in het Herv. Verenigingsge bouw. De leden zullen een koffietafel gebruiken. Voor tijd: zie agenda. Thema-avond „Kernbewapening" in Vrouwencafé Het Vrouwencafé houdt dinsdag avond 25 november een thema-avond over „kernbewapening" in café De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieu we Haven. Een inleiding over dit onderwerp wordt gehouden door mevrouw P. Moot uit Scharendijke van de bewe ging Vrouwen voor Vrede. Deze be weging beijvert zich in haar tweeja rig bestaan intensief en in brede zin voor totale ontwapening. Neeltje Moermans vertelt in dit ka der over het doel en streven van de groep „Schouwen-Duveland Atoom Vrie". Tevens wordt op deze bijeen komst een stencil verstrekt over de Australische kinderarts Helen Caldi- cott, die over de hele wereld reist om met keiharde voorbeelden te waar schuwen tegen de gevolgen van het gebruik van kernwapens. Tevens geeft zij aan welke rol vrouwen kun nen spelen in de strijd tegen de kern bewapening. Na de inleidingen zal er worden ge- diskussieerd over deze aktuele za ken. SEROOSKERKE Botsing Twee automobilisten kwamen vrij dag op de hoek Stolpweg-Prov. weg met elkaar in botsing. C. T. uit Delft wachtte op de Stolpweg tot het ver keer op de Provinciale weg vrij was, toen A. K. uit Scharendijke de Stolp weg te ruim indraaide en in botsing kwam met T. De auto's liepen aan de voorzijde schade op. Auto in de sloot Vrijdagavond, 22.00 uur werd ter hoogte van de Schelphoek, volgens zijn zeggen gehinderd door een tegen ligger, J. K. uit Haamstede genood zaakt de sloot in te rijden. De auto geraakte totaal vernield; de tegenlig ger verdween en Jan de Jonge uit Zie rikzee verrichtte het takelwerk. Aan het slot van de tocht werd de Sint in het dorpshuis ontvangen, waar ook alle kinderen en hun bege leiders naar binnen gingen. Nadat al le belangstellenden een plaatsje had den gevonden betrad de Sint de grote zaal, waar hij al handjes schuddend zich een weg naar het podium baan de. Eenmaal op zijn stoel gezeten werd hij welkomgehten door de burge meester, mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer. Zij verklaarde zeer verheugd te zijn dat Sint, on danks het regenachtig weer, toch was gekomen. Zij vond het ook verheugd dat Renesse over een fijn dorpshuis beschikt waar deze ontvangst kon plaatsvinden. Zij vertelde de Sint dat dit dorpshuis binnenkort grondig zal worden opgeknapt, zodat het er volgend jaar misschien wel heel an ders uit zal zien. Mooie Hogezoom Sint antwoordde op deze hartelijke welkomstwoorden dat hij erg blij was in Renesse te zijn, in het bijzon der ook omdat er zoveel kleine kin deren aanwezig waren. Sint ver klaarde dat hij de vernieuwde Hoge zoom erg mooi vond.' Na deze woorden in het algemeen wendde de Sint zich in het bijzonder tot de kleintjes, die gedurende een klein half uurtje volop de gelegen heid kregen om bij de Sint op het po dium te komen om een liedje te zin gen, een tekening aan te bieden of even op zijn knie te zitten. Natuurlijk werden ook door alle aanwezigen gezamenlijk verschillen de liedjes gezongen, welke door de muzikanten van Luctor et Emergo werden begeleid. Voor de Sint weer vertrok zei hij de kinderen, dat zij, als inwoners van het rijke Nederland blij moesten zijn met de dingetjes die de Sint voor hen had meegebracht en dat zij, als ze van hun spulletjes genieten, eens moeten denken aan dè arme kinderen in Po len, die niets hebben en waarvoor door twee heren in Haamstede een aktie wordt gevoerd. Winkelweek-aktie Nadat de Sint, nagewuifd door de vele aanwezigen, vertrokken was kregen de kinderen bij de uitgang nog allemaal een bon voor een portie frites aangeboden en daarmee kwam een einde aan het feestelijk gebeu ren, waarnaar, speciaal door de kleintjes, al zo lang was uitgekeken. Met de intocht van Sinterklaas is ook de winkelweekaktie van de Mid denstandsvereniging van start ge gaan. Naast winkelweekbonnen bete kende dat afgelopen zaterdag tevens gratis loten voor één van de vijftig boterletters, die beschikbaar waren voor de grote boterletterwedstrijd. RENESSE, 21-11. Zaterdagmiddag was het grote mo ment aangebroken. Sint Nicolaas maakte, in gezelschap van drie Zwarte Pieten, zijn entree in Renesse. Om dit feestelijk gebeuren muzikaal* te omlijsten vertrok het fanfarekorps „Luctor et Emergo" 's middags vanaf het dorpshuis om samen met een groot aantal kinderen en ouders, de Sint tegemoet te gaan. Zoals gebruikelijke ontmoette men het gezelschap van Sinterklaas ter hoog te van camping Bonafide. Met de Sint, gezeten in een open de stoet maakte men rechtsomkeer wagen getrokken door een paard, in om een tocht door het dorp te maken. Sint Nicolaas op bezoek in Renesse, met op z'n knie een van zijn vele jeugdige bewonderaars. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 19-11, Bij de hoofdstuksgewijze behande ling van de Gemeentebegroting 1982, waren nog ver schillende „haakpunten" in diverse hoofdstukken. Zo had drs. Sayers (P.v.d.A.) het beter gevonden als de Ver. van Ned. Gemeenten de kostenstijging had beperkt tot 4 procent. Dan was een goed voorbeeld van bezuiniging ge geven. Nu wordt het 8 procent. De heer Van den Ouden verwees naar gespaarde gelden i.v.m. de opklassifi- katie, die gereserveerd zouden zijn. De wethouder van financiën deelde mede, dat deze gelden reeds zijn verbruikt. Volgens de voorzitter is m.b.t. de opklas- sifikatie nog geen hogere uitspraak gedaan en een betreffende brief is nog niet binnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3