VOORSTEL AAN SOWJET-UNIE ONTMALTEL ALLE S.S.-RAKETTEN SE hi 11 DE KLAS ZIEKENHUIZEN- FUSIE Rede van Reagan Om Sinaï- macht Brits minister belaagd Vluchtelingen- drama te Rome Geweldige stap vooruit" De raketten Weer duikboot in Oostzee Geld voor jeugdfabriek Zegel met Beatrix Overval op pompstation Heroïnedode in trein Nog een heroïne-vangst AGENDA Jeugdsozen in het weekeinde 2 Dé gebeurtenis van de week - naast de perikelen van de gemeenteraden - was de getekende fusieovereenkomst van de ziekenhuizen „De Bevelan- den" te Goes en het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, samen organiek geworden tot de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen. De merites van deze zaak zijn langzamerhand alom bekend. Het kleine Zierikzeese zie kenhuis zou tot ondergang gedoemd zijn geweest, als een dergelijke fusie niet tot stand was gekomen. Elders in het land zijn talrijke voorbeelden aan te wijzen, dat zelfs grotere zie kenhuizen, dan het Zierikzeese, de deuren hebben moeten sluiten. Op vallend is - het werd tijdens de fusie bijeenkomst duidelijk gestipuleerd - de bereidheid geweest van „De Beve- landen", om het te wagen met Zierik- zee, want een soort waagstuk was het wel en ook een juridische vuurproef, want het is niet zo gemakkelijk twee totaal anders gestruktureerde instel lingen tot één samen te voegen. Een kolossaal, respekt afdwingend karwei is thans geklaard, maar nu moet natuurlijk in de dagelijkse praktijk van dag tot dag inhoud wor den gegeven aan het als éénheid op treden en samenwerken. Met alle goede wil voorhanden, kunnen daar toch nog wel eens rimpeltjes bij op treden, maar - gezien de essentie van deze fusie en de moeilijkheidsgraad - zou het een wonder heten, als het an ders was. Voorlopig mag de regio opgelucht adem halen. De bij deze materie be trokken mensen hebben het uiterste gedaan, om de fusieplannen van destijds te konkretiseren en dat is een felicitatie waard. BONN. Afghaanse verzetsleiders hebben er bij West-Duitsland op aan gedrongen Afghanistan ter sprake te brengen bij het aanstaande bezoek van. president Brezjnjev van de Sowjet- Unie aan de Bondsrepubliek. Met spelden NANCY, 18-11. Een bak kersleerling in een gemeente bij de Franse stad Nancy heeft uit ongenoegen over zijn baas diens vleespasteitjes „afge maakt" met spelden van 4 cm Jang. Naar dinsdag in Nancy werd ^vernortiëii, veroordeelde de rechtbank de jongeman tot zes maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Een andere keer had de bakkersleerling weliswaar afgezien van spel den, maar het deeg voor de pasteitjes dubbel gezouten. WASHINGTON, 18-11. De Verenigde staten zijn bereid hun plaatsing van Pershing-2- en kruisraketten te annu leren als de Sowjets hun 22-20-, SS-4 en SS-5-raketten zullen ontmantelen. Dit zou een historische stap zijn. Met Sowjet-instemming zouden wij samen aanzienlijk de verschrikkelijke dreiging van een kernoorlog die over de be volking van Europa hangt verminderen. Dit zou, evenals de eerste voetstap op de maan, een enorme stap voor de mensheid zijn. Advertentie BRUSSEL, 18-11. De ministers van buitenlandse zaken van de tien EEG- landen zijn er dinsdag in Brussel op nieuw niet in geslaagd overeenstem ming te bereiken over de gemeen schappelijke verklaring die Nederland als voorwaarde stelt voor zijn deel neming aan de internationale strijd macht die in de Sinaï woestijn Egyp- tenaren en Israëliërs uit elkaar moeten houden. BELFAST, 18-11. De Britse minis ter voor Noord-Ierland, James Prior, is door een woedende protestantse me nigte belaagd toen hij in de Noord- Ierse hoofdstad Belfast een rouwdienst bijwoonde voor het vermoorde parle mentslid dominee Robert Bradford. Diezelfde dag werd een 22-jarige ka- oliek ten zuiden van Belfast doodge schoten. De aanslag is volgens de auto riteiten het werk van extremistische protestanten. ROME, 18-11. Op de internationale luchthaven van de Italiaanse hoofd stad Rome zijn maandag41 Afghaan se vluchtelingen aangekomen die geen toestemming hebben om naar West-Duitsland te vliegen, zoals zij willen, en evenmin in Italië mogen blijven. De vluchtelingen, mannen, vrouwen en kinderen, hebben geen geldige pa pieren voor verblijf in de Bondsrepu bliek of Italië. Zij zitten sinds maandag in een wachtkamer op het vliegveld. Naar eigen zeggen wisten zij niet dat zij visa nodig hadden. Inmiddels hebben zij de Italiaanse autoriteiten om hulp ge vraagd. Krijgen zij deze hulp niet dan moeten de Afghanen terug naar de Indiase hoofdstad New Delhi, waar zij vandaan komen. De groep heeft sinds zijn aankomst in Rome niets gegeten, omdat niemand geld bij zich heeft Dit heeft de Amerikaanse presi dent Ronald Reagan naar hij woens dag in een toespraak in Washington meedeelde, in een boodschap aan Sowjet-president en partijleider Leo nid Brezjnjev verklaard. MOSKOU. Het Russische persbu reau Tass heeft woensdag het aanbod van president Reagan om de plaat sing van de Pershings-2 en kruisra ketten niet te laten doorgaan, als de Russen hun raketten van de typen SS-2-, SS-4 en SS-5 ontmantelen, af gewezen als propaganda. DEN HAAG, 18-11. Het is „een ge weldige stap vooruit" dat de Vere nigde Staten de zogenaamde nul optie centraal stellen in de onderhan delingen met de Sow jet-Unie over beperking van taktische kernwapens voor middellange afstand die 30 no vember in Genève beginnen. Dit heeft minister van buitenlandse za ken, Van der Stoel in een kommen- taar op president Reagans rede ver klaard. Flitsen uit het buitenland NAPELS. Sinds begin dit jaar zijn in Napels tweehonderd mensen ver moord. Het jongste slachtoffer is de 48-jarige café-eigenaar Antonio Mu- solini, die door twee of drie mannen werd vermoord in zijn café. JERUZALEM. De Israëlische pre mier, Menachem Begin, heeft ver klaard dat hij bereid is aan een even tuele driehoekstop (Israël, Egypte en de Verenigde Staten) over de autono mie van de door Israël bezette gebie den deel te nemen, maar dan „op voorwaarde dat deze niet als enig doel heeft nieuwe koncessies van Is raël te eisen". KHARTOUM. De Soedanese poli tie heeft met knuppels en traangas een tegen de regering gerichte de monstratie aan de universiteit van Khartoum uiteengedreven. De stu denten protesteerden tegen onlangs aangekondigde ekonomische maatre gelen. COLOMBO. Het parlement van Sri Lanka heeft met de vereiste tweeder de meerderheid de verlenging van de noodtoestand die in het land van kracht is met een maand goedge keurd. De stemming was 134 voor en 6 tegen. BONN. De Westduitse regering is kennelijk nog niet bereid een eind te' maken aan de zogeheten „Butterfahr- ten", dat zijn speciaal voor het goed koop inslaan van levensmiddelen en andere artikelen georganiseerde boot tochtjes vanuit de gavens in het noor den van de Bondsrepubliek. CAIRO. Generaal Frederik Bull- Hansen, de Noorse kommandant van de internationale vredesmacht voor het schiereiland Sinaï, heeft in Cairo bekendgemaakt dat het grootste deel van zijn uit 3.000 man bestaande lejger al op 20 maart 1982 zijn posities aan de beiden zijden van de Egyptisch-Israë- lische grens zal innemen. NAPELS. De communistische bur gemeester van Napels heeft zijn ont slag ingediend, nadat die dag in Napels weer twee moorden v/erden gepleegd. Er zijn dit jaar in Napels al meer dan 200 mensen vermoord. JERUZALEM. Een Arabische lei der die samenwerkte met de Israëlische troepen die de westelijke Jordaan- oever bezetten, is ernstig gewond bij een aanslag. Zij zoon kwam om het leven. LONDEN. In Engeland zijn twee mannen aangehouden die in een auto 250 kilo springstof vervoerden. Dit is van politiezijde vernomen in Londen. DAR ES SALAAM. Ministers van acht zwarte Afrikaanse landen zijn in Dar Es Salaam tweedaagse besprekin gen begonnen over de jongste wes terse voorstellen voor de onafhanke lijkheid van Namibië. ISLAMABAD. Afghaanse helikop ters hebben aanvallen uitgevoerd op drie vluchtelingen in Pakistan. Daarbij werden minstens twee Pakistaanse soldaten gewond. Dit heeft het minis terie van buitenlandse zaken in Pa kistan bekendgemaakt QUITO. President Osvaldo Horta- do van Ecuador heeft de reis, die hij volgende week zou maken naar Co lombia en Venezuela, uitgesteld. In Quito verluidt dinsdag officieel, dat hij niet gaat in verband met de eko nomische en sociale toestand in het land. Dit voorstel, zei hij, zal de Ameri kaanse delegatie op het wapenbe- heersingsoverleg, dat op 30 novem ber in Genève begint, indienen. „In goed vertrouwen" Wij zijn van plan in goed vertrou wen te onderhandelen en naar Genè ve te gaan, bereid te luisteren naar de voorstellen van onze Sowjet-ge- sprekspartners en deze te overwe gen, zo vervolgde Reagan. Maar laat mij de achtergrond waartegen ons voorstel wordt gedaan, onder hun aandacht brengen. In de afgelopen zes jaar, terwijl de V.S. geen nieuwe middellange-af- standsraketten plaatsten en 1000 kernkoppen uit Europa terugtrok ken, plaatste de Sowjet-Unie 750 kernkoppen op mobiele trefzekere ballistische raketten. Zij hebben nu 1100 kernkoppen op de SS-20, SS-4 en SS-5-raketten en de V.S. hebben geen vergelijkbare ra ketten. De V.S. ontmantelden de laatste dergelijke raket in Europa meer dan 15 jaar geleden. Sowjet-beweringen Als wij zien naar de toekomst van de onderhandelingen is het ook be langrijk in te gaan op bepaalde Sow jet-beweringen die, als zij niet weer legd worden, kritieke obstakels voor werkelijke vrede bij wapenbeheer sing zouden kunnen worden. DEN HAAG, 18-11. Het kabinet hoopt dat de motie van de PvdA, waarin de plaatsing van kruisraket ten in Nederland wordt afgewezen en wordt aangedrongen op heroverwe ging van het NAVO-dubbeïhesluit van december 1979, niet door de Tweede Kamer zal worden aangeno- Premier Van Agt zei woensdag in de Tweede Kamer dat het kabinet hoopt dat de Tweede Kamer zich zal beperken tot steun aan de motie door de fraktievoorzitters Lubbers (CDA), Brinkhorst (D'66) en Meijer (PvdA) gezamenlijk is ingediend. In de gezamenlijke motie wordt on der andere uitgesproken dat gestreefd zou moeten worden naar de zogeheten nul-optie, dat wil zeggen dat de Sowjet-Unie zijn SS-20 raket ten zou moeten ontmantelen en dat de NAVO niet overgaat tot het plaat sen van nieuwe kernraketten. NEW YORK. DE Afghaanse rege ring heeft wellicht toegestaan dat een aan China grenzend deel van haar land door de Sowjet-Unie is geannexeerd. Dit heeft de Ameri kaanse ambassadrice bij de Verenig de Naties, Jeane Kirkpatrick, woens dag gezegd voor de Algemene Verga dering van de V.N. BELFAST. In een dorp in het zuiden van Noord-Ierland is een Noordierse soldaat van het „Ulster Defense Re giment" doodgeschoten, zo is uit poli tiebron vernomen. WASHINGTON. De Amerikaanse senaatskommissie voor buitenlandse zaken heeft haar goedkeuring gehecht aan de verkoop van 40 jachtbommen werpers van het type F-16 aan Paki stan. STOCKHOLM, 18-11. Een helikop ter van de Zweedse marine is dinsdag beschadigd doordat luisterappara- tuur van het hefschroefvliegtuig on der water kwam vast te zitten op de romp van een onderzeeër. Het vaar tuig bevond zich in het internationa le deel van de Oostzee, ongeveer 250 kilometer van de plaats waar eind oktober een Russische onderzeeër aan de grond liep. ZWOLLE, 18-11. Provinciale Sta ten van Overijssel hebben woensdag besloten tachtig duizend gulden be schikbaar te stellen voor het stichten van een jeugdfabriek in Enschede. In deze fabriek kunnen jongeren wer ken die hun schoolopleiding niet heb ben voltooid en moeilijk aan de slag kunnen komen. Het is de bedoeling dat zij doorstromen naar het be drijfsleven, zodra ze het niveau van vakman of -vrouw hebben bereikt. Een belangrijk aspekt van dit bedrijf bestaat daarom uit scholing en vor ming. Stichting Het Theater vertoont in de Concertzaal: 2e week: A.s. zaterdag 19.00 uur A.s. zondag 20.00 uur Op haar 12e nam ze vallum, op haar >3 o heroïne. [*s morgens naar school, 1 middags tippelen! bij het Centraal Station. Toen ze 14 was had zij een heel\ leven achter zlchfy naar de bestseller CH VERSLAG VAN EEN JUNKIE.uitgave Bech» Natja Brunkhorst Thomas Haustein Jens KuphalRainer Wolk'Jan Georg Effler Christians Reichett- Danieta Jaeger- Kerstin Richter met medewerking en muziekran David Bowie, soundtrack non een firn van UVich Edel draaiboek Herman Weigel m QTgeproduceerd door Sdaria 12 jaar ledereen moet deze film gaan zien. Nachtvoorstelling: A.s. zaterdag 22.30 uur JONG, LEVtNSLUSTIG, L EERGIERIG EN DE JUF LIET ZICH OOK NIET ONBETUIGD! n Komische porno-film 18 jaar ARNHEM. Heidemij Beheer (o.a. advieswerk en uitvoering) wil op nieuw enkele honderden ar beidsplaatsen laten verdwijnen. VLISSINGEN. Voor de Belgische kust bij Oostende is woensdagmor gen de 18-jarige visser Karei van Da len uit Arnemuiden overboord gesla gen en verdronken. DEN HAAG. Het kabinet zal half december een beslissing nemen over de wijze waarop de eenmalige solida- rieitsheffing ten behoeve van het werkgelegenheidsplan zal worden uitgevoerd. lahdS^-Bëlgische ttóktètèh óver wa terbeheer uit 1975 in heroverweging worden genomen. DEN HAAG, 18-11. De eerste post zegel met de beeltenis van koningin Beatrix is vanaf 15 december op de postkantoren verkrijgbaar. De eerste permanente zegel is er een in de waarde van 65 cent. In de loop van 1982 komen de overige zegels in deze serie uit, zo heeft de PTT donderdag meegedeeld. De zogenoemde „Julia- na-Reginazegels" zullen daarmee uit eindelijk verdwijnen. DEN BOSCH, 18-11Bij een overval op een pompstation in Den Bosch is rond negen uur een 21-jarige pompbe diende neergeschoten. De man is op genomen in een ziekenhuis. Volgens de politie kwamen de over vallers, vermoedelijk drie, met een auto bij het pompstation. Een van hen ging naar binnen en loste schoten. De mannen, van wie ieder spoor ontbreekt, verdwenen vanaf het pompstation aan de Aartshertogenlaan in de richting Rosmalen met een nog onbekende buit AMSTERDAM, 18-11. In een trein van Amsterdam naar Amersfoort is de 27-jarige Hilversummer M. H. dood aangetroffen. De man, die in een toilet lag, is waarschijnlijk na ge bruik van heroïne overleden, aldus de rijkspolitie. Naast het slachtoffer werd een injektiespuit gevonden. ROTTERDAM, 18-11. De enorme heroinevangst, maandag door de Haagse politie, heeft een vervolg ge kregen. De Rotterdamse politie wist in sa menwerking met de douanerecherche nog eens 4,3 kilogram heroine en ne gentig kilogram hasj met een geza menlijke verbruikerswaarde van 2,5 miljoen gulden te onderscheppen in een loods op een haventerrein op de Waalhaven in de Maasstad. De heroine en de hasj zaten verbor gen in 63 dozen met gedroogde gar nalen. Volgens de vrachtbrief moest de uit Pakistan afkomstige partij worden afgeleverd op het adres in de Daguer- restraat in Den Haag, waar de politie maandag bij een inval 21 kilogram heroine vond. Deze heroine was ons land per vliegtuig binnengekomen en kwam ook uit Pakistan. Donderdag 19 november Zierikzee Raadzaal Stadhuis. Raadsvergade ring gemeenteraad, re- en duplieken op begroting. Aanvang: 15.00 uur en na schorsing: 19.30 uur. Havenplein 24, Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Concertzaal. Uit in Zeeland „Wiens leven is het nou. eigenlijk" met Ton van Duinhoven. Aanvang: 20.00 uur. Koffiekamer Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. ^Begeleidingsgroep Borstkankerpatiënten. 14.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Vijfentwintig jarig jubileum bejaardensociëteit Brou wershaven. 14.00 en 19.00 uur (recep tie en avondprogramma). Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjaswed- strijden. 20.00 uur. Nieu werker k Zaal kerk Badhuisstraat. Vergade ring C.D.A.-kiesvereniging Duive- land. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 20 november Zierikzee „Mondragon". „Gheselscap goet en- de fyn". 19.00 uur. „Huis van Nassau". Vogeltentoon stelling Zang en Kleur. 19.00 -22.30 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Kerkwerve Kantine S.V. WIK. Bingo-avond voetbal en volleybal (jeugd). 19.00 uur. Burgh Café-restaurant „De Westhoek". Na jaarsledenvergadering, hengelsport- vereniging „De Krabbe". Aanvang: 20.00 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Dans- en bingo avond, Bond van opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring L.R. en P.C. „de Schouwse Rui ters". 20.00 uur. Dreischor Plaatsenhuis. Verkoping Welfare goederen. 14.00 - 16.00 uur. Zaterdag 21 november Zierikzee „Huis van Nassau". Vogeltentoon stelling Zang en Kleur. 10.00 -22.30 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Bioscoop de Concertzaal. Film: Christiane F. 19.00 uur. Bioscoop de Concertzaal. Film: Sex in de klas. 22.30 uur. Kerkwerve Bij het dorpshuis. Start puzzelrit m.a.c. Sparta. 19.00 uur. Dorpshuis. Voorstelling „Op Drift". 20.00 uur. Ellemeet Dorpshuis. Toneelvoorstelling. 19.30 uur. (Na afloop dans tot 2.00 uur.) Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Verkoping Welfaregoederen. 10.00 - 15.00 uur. Zondag 22 november Zierikzee Bioscoop de Concertzaal. Film: Christiane F. 20.00 uur. Maandag 23 november Zierikzee „Huis van Nassau". Federatie Ab- va/Kabo. 19.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring tennisvereniging WIK. 20.00 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Verkoop Wel fare-goederen. 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 24 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. CPB bij eenkomst, lezing opticien. 19.45 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. UW-gebouw, Kerkhof ZZ. Bijeen komst D'66. 's Avonds 8 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Afd. Plattelands- vrouwenbond. 20.00 uur. Big „S" (Burgh-Haamstede) Openingstijden: vrijdag van 20.00-23.00 uur; zaterdag van 20.00- 24.00 uur. Zondag van 14.30-18.00 De Pul (Bruinisse) Openingstijden: vrijdag van 19.30-23.00 uur; zaterdag van 19.30- 24.00 uur; zondag gesloten. Brogum (Zierikzee) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-1.00 uur; zondag 15.00 - 18.00 uur. Trace (Scharendijke) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-24.00 uur; zondag 14.30-17.30 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: .(011.1P) 5396, (0111Q) 3539, Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur „Kossewaegens" 'k Wil d'r nie over kieve, md som mige diengen zei je „in 't Schouws" wi wê 's anders as op andere duipen. In de Westhoek zaage ze buvoor- bêêld: „edae", m& wulder zaage „ge- dae". Dat wou'k md even kwiet, want je oor wat d je je moerstael gae schrieve. D'n êénen weet 't nog beter as den oaren, md k zou 't' wê mi 'n kerpoenpaele in wille aerrere; maansen dae bin verschillen, 't Is nie aomae koekoek één gezang. Afijn j' eit t wê geleze zeker in de krante; da geschrief over bommeh. 't Is a 'n êêle reke geworre, md - 'k be- doele d'r niks mee - 'kreeg vö de bode nog een goeie spreuk toegestihrd: „Aole bommen de waerelt uut, te be ginnen uut Rusland, want die staè op ons landje gericht". Zo zie je md, ie deréén ma kissevisse, in aol die on- wiesen gae md dü mi d'anmaek van dat plof spul. Noe zaalf doe'k liever mossels knispe; 't is wê moelijk, T^d a je 't goed doet, ei j'n lekker maeltje. Je mot 't nie roef roef doe, want dan ei je de baerden strakjes in je kele. Diessendag bin'k in Goes gewist, vó - zei md't saeme smelten van de ziekenuusen. 't Was nog 'n êêl gedoe, mit de notaoris d'r bie in zó. 't Waere omae deftige eren; d'r was t'rgin^ên mi 'n fluuspette op of zó. Dae waere 6k aordige zustertjes bie, die letiker glaesjes dronke. Dat was wat oares as waeterflessen van onder baadè ae- le. D'r nae toe was 't nog a gezeggelik weertje, md trug gieng 't lilijk rriiste. Je kon dekdam bie 't land som's nie zie. Van ddnstënde aomae ligjes bp de wegt nutuurlijk, want eïlige koèien m'n in Zêêland 6k genogt. Ze 'ranse wat af. Mi dat ziekenuus, emmen't dus wê goed geschote, want m'ê zaalf a vee dokters, md as 't noadig is - wa'k nie ope - komme d'r nog meer over de Zêèlandbrugge, om nae de zieke maansen te kieken. Md twéé wete aoltied meer dan één; zó is 't 6k. Straks staet t ziekenuus nog stieve vol van de dokters. Vó Polen gaet noe 6k un bitje dra- oie. Dae binne d il wat maansen vó in de weere. 't Liefste zou 'k zie, dat er ók kossewaegens worre gestierd, mi't oag op kossemisse. 't Zou kunne md je weet 't nie. Om in vromme nae Polen liek anders 'n êêl reisje. Dan mó je g'in keutelaer weze, md flienk gas geve. Dat beg-riep je wê, want 't lei nie bie d' achterdeure. Zó romme- le mê md wat dn, in 'k vinde dat je tog nog ma beter 'n solidariteitshef- fing kan betaele, dan in 't bestuur zit- te van 't Poolse „Solidariteit". Da's 'n gedoe, want de bonzen van de pertij, willen ök graeg 'n vienger in de pap ouwe, in rejaol mèepraete. Ze ruzieë wat af; 'k mó t'r soms van. spieë. 't Schilt d'n qlt nie, of ze vliege mekaore in 't aer, glauw'k. Ma aruit, noe kumme'n un bitje aalpe, in da's vee waerd, want 't is beter te geven dan te kriegen, staet t'r in 't groate boek. Aomae de groetem wi md, in tot de volgende keer! SCHIEREILANDMAN i fr

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2