Gemeenteraad Westerschouwen Enorme heroïnevondst in Den Haag De Kinderbijslag Hoger beroepsonderwijs (te) grote sprong voor Havo-ers Wetenschappelijk onderwijs moet heef zuinig doen Luns vertolkl bezorgdheid Minder olie voor Hongarije Twee doden in het verkeer Brandbom op rails Scheepskapitein verdwenen Kademuur te Rotterdam INGEZONDEN STUKKEN ERIC DE NOORMAN 8 (Vervolg van pagina 1) de wet op de ruimtelijke ordening dit niet toelaat. Ook voor Henesse komt er een voorbereidingsbesluit daar men in de gemeente geen Renessena- ren en Haamstedenaren kent en dat alles moet worden rechtgetrokken. Samenlevingsopbouw Besloten werd de deelname in de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland met ingang van 1 januari 1984 op te zeggen. Dr. H. J. van Zuijlen zei, dat men gezien de beslissingen welke reeds door een aantal andere gemeenten op Schouwen-Duiveland zijn genomen moeilijk nog anders kan daar de fi nanciële last voor de gemeente dan te zwaar wordt; Hij was echter van mening, dat men later op het nu ge nomen besluit moet kunnen terugko men, wanneer blijkt dat de stichting goed funktioneert. De heer L. Tieleman was van me ning, dat er te veel over de persoon wordt gepraat en dat men meer naar de bezinning toe met dan naar de per soon. Mevrouw Van der Klooster van Sonsbeek dacht dat men aan het doel voorbij ging en dat men zich daarop juist moest richten. Goed werk Wethouder J. L. de Feiter bracht naar voren, dat de stichting in de af gelopen jaren ten aanzien van het kleine kernenprojekt zeker goed werk heeft verricht. Algemeen was de raad van mening, dat men op het nu genomen besluit moet kunnen te rugkomen. Tot lid van de kommissie voor sport-, jeugd- en kulturele zaken werd in verband met het vertrek van de heer A. M. Bom de heer W. Boogerd benoemd. Aan de Werkgroep Kontakt Onder wij s-Beroepenwereld werd ten be hoeve van de beroepenmanifestatie een bijdrage verstrekt van 75, Veerhoek Op voorstel van het kollege ging de raad akkoord met afwijzing van het verzoek van Veerhoek BV om wijzi ging van de kontraktuele bepalingen voor het pand Lange Reke 12 te Re- nesse, zodanig, dat exploitatie, zoals die thans plaats vindt, kan worden gekontinueerd, met de aantekening dat de driemans fraktie van de V.V.D. hier tegen was. De heer L. C. Hoogerhuis zei wel achter de exploitaite te staan zoals die nu plaats vindt, maar hij vreesde moeilijkheden met de zaken in Burgh-Haamstede, reden waarom hij het voorstel van het kollege on dersteunde. De heer L. Tieleman stond volledig achter het standpunt van het kollege daar hij van mening was dat een een maal aangegaan koopkontrakt moet worden nagekomen. Dr. H. J. van Zuijlen zag niet in waarom het kontrakt bij nader in zien niet zou kunnen worden gewij zigd. Zijn fraktie zag het als een noodzaak dat men ook op zondag in zaken terecht kan waar geen alkohol wordt verstrekt. De heren S. Roos en J. v. d. Berge (R.U.) stonden achter het standpunt, dat het koopkontrakt moet worden nageleefd. Iepen Bepaalde bezwaren kwamen er vanuit de raad tegen het verlenen van een krediet van 20.000,— voor de inventarisatie en onderhoudsrap- port van de houtwallen waarin zich iepen bevinden. IVIet Staatsbosbeheer en het inge nieursbureau Oranjewoud is mede in kader van een eventuele subsidie voor het bestrijden van de iepenziek te een hernieuwde aanpak bespro ken. Wethoudern P. M. van Aarsen zette uiteen, dat de eigen dienst vanwege drukke werkzaamheden niet in staat is om het rapport te maken dat men nodig heeft om in aanmerking te kunnen komen voor het verkrijgen van een subsidie. Dit jaar is er een bedrag uitgegeven van rond de 80.000,—, waarvoor een subsidie van 37.500,— is verstrekt. Het kre diet van 20.000,— is bestemd voor de voorgenomen rapportage en een gedeeltelijk uitvoering van de daar aan verbonden werken. Wethouder Van den Aarsen sprak de vrees uit, dat als de huidige ten dens zich voortzet binnen afzienbare tijd de iepen uit de gemeente zijn ver dwenen. DEN HAAG, 16-11. De Haagse poli tie heeft maandagmiddag bij een in val in een pand aan de Daguer- restraat 21 kilo heroïne in beslag ge nomen. Twaalf personen die in het pand aanwezig waren zijn aangehouden. In de loop van de avond werden nog vijf Pakistani in diverse hotels in Den Haag aangehouden. De heroïne zat verpakt in pondspakken en werd vervoerd in een zending van zeventig piepschui men dozen met diepgevroren garna len. Na een onderzoek van ruim twee maanden in samenwerking met de Amsterdams narcotica-brigade was de Haagse politie er achter gekomen dat een dergelijke zending op til was. De heroïne was met een lijnviieg- tuig vanuit Pakistan naar Schiphol vervoerd. Daar werd de lading door een bodedienst opgehaald en afgele verd in Den Haag. Op het moment dat de dozen waren afgeleverd deed een team van twintig rechercheurs de inval. De heer L. C. Hoogerhuis zei er moeite mee te hebben. Zonder ie mand een verwijt te willen maken stelde hij vast, dat erin het verleden te weinig is gekapt waardoor er een wildgroei heeft plaatsgevonden waarbij het jonge houtgewas geen kans heeft gekregen om zich te ont plooien. Gewoon rooien! Naar zijn mening moet men ge woon overgaan tot het rooien van de oude bomen en heeft men geen extra bedrag van 20.000,— te gaan uitge ven voor een onderzoek. De heer J. Janse (V.V.D.) was van mening, dat de dienst gemeentewer ken over genoeg eigen kennis be schikt om het rapport zelf te maken en dat men niet te veel uit handen moet geven. Burgemeester Niemantsverdriet- Leenheer deelde mee, dat men met een onderbouwd rapport moet ko men wil men voor subsidie in aan merking komen. Men moet niet zelf overgaan tot be oordeling, daar hier mensen voor zijn. De heer Janse bleef erbij, dat de Dienst Gemeentewerken zelf wel die 20.000,— kan verdienen met het op tafel leggen van een gedegen rapport. Zij het schoorvoetend werd toch besloten het rapport door derden te laten samenstellen. ATHENE. Een Griekse rechtbank heeft een besluit bekrachtigd waar bij een stuk grond van 3,1 hectare dat voor de Franse oud-president Valery Giscard d'Estaing zou zijn gekocht, werd onteigend. WASHINGTON. Duizenden vrou wen hebben voor het Amerikaanse ministerie van defensie in Washing ton betoogd tegen dit wat zij noem den zetel van het militarisme" en macht van de man. JERUZALEM. De eenheden van de afvallige Libanese majoor Haddad hebben alle wegen door de christelij ke enclave in Zuid-Libanon afgeslo ten. VELDHOVEN, 16-11. De diskussie die momenteel gevoerd wordt over de vraag of de hoogste van de kinder bijslag nu wel of niet afhankelijk moet worden gesteld van het inko men, is een slechte diskussie. Dat zei tweede-kamerlid L. de Graaf (C.D.A.) maandagmorgen in Veldho ven. Hij sprak daar op het jaarlijks kongres van de Arka. De Graaf ver ving drs. R. Lubbers die in verband met de af te leggen regeringsverkla ring Den Haag niet wilde verlaten. Volgens De Graaf wordt bij de dis kussie helemaal geen rekening ge houden met wat er in het verleden al lemaal is gebeurd met de kinder bijslag. ,,Er is al een miljard op be zuinigd ten laste van de gezinnen. Het is een ombuigingsoperatie ge weest van meer dan 10 procent", al dus De Graaf. DEN HAAG, 16-11. Met het invoeren van een voorbereidend jaar voor HAVO-ers kunnen hun studieresultaten in het Hoger Beroepsonderwijs (HBO) aanzienlijk worden verbeterd. Dit stelde de Sectie Hoger Tech nisch Onderwijs van de HBO-raad in een rapport over de problemen met en oplossingen voor de aansluiting HAVO-HTS. Omdat al jaren veel HAVO-ers op de HTS mislukken heeft de sectie de zaak geanalyseerd. Zij wijst gebrek aan studievaardig heid van de HAVO-ers en het hoge studietempo aan als de belangrijkste oorzaken van de talrijke mislukkingen. Een derde van de HAVO-ers op de HTS staakt zijn studie het eerste jaar en nog eens een derde haalt de eind streep niet zonder doubleren. De resultaten van het onderzoek acht de sektie ook van belang voor andere HBO-sektoren als: laborato riumonderwijs, zeevaartonderwijs, agrarisch onderwijs en ekonomisch en administratief onderwijs. Het gaat hier bij om zo'n 45.000 studenten bij 80 instellingen, waarvan 28 HTS-en. De invoering van een voorbereidend jaar is volgens de sektie goedkoper dan uitbreiding van het HAVO. De uitvoering van zo'n maatregel kost nogal wat tijd. Daarom wordt aanbevo len met bestaande mogelijkheden de studieresultaten snel en zoveel mo gelijk te verbeteren. DEN HAAG, 16-11. Het weten schappelijk onderwijs moet het veel zuiniger aan doen. Er dienst struktu- reel ingegerepen te worden. WASHINGTON, 16-11. De secrslta- ris-generaal van de Navo, Joseph Lups, heeft maandag in Washington bespre kingen gevoerd met vertegenwoordi gers van de Amerikaanse regering. Een van de voornaamste onderwerpen van gesprek was de publieke opinie in West-Europa en de uitwerking dadr- van op het bondgenootschap. Luns verklaarde dat er in Europa diep bezorgdheid bestaat (over de be wapening), die door de Russische pro paganda handig gebrukt wordt In te genstelling tot wel wordt aangenomen, bestaat die bezorgheid niet alleen bij linkse randgroepen. Voor de bezorgd heid bestaan verscheidene faktoren, aldus Luns. Hij noemde de ongegron de vrees dat de oorlog dichterbij komt Hij zei verder dat er een grotere angst bestaat voor wapens, die de Navo nog niet eens heeft opgesteld, dan voor wapens die de Sowjet-Unie al jaren heeft BOEDAPEST, 16-11. Hongarije zal evenals Tsjechoslowakije zijn invoer van ruwe Sowjet-olie aanzienlijk moeten verminderen, zo is maandag uit ingelichte kringen in Boedapest vernomen. De kleine landen van de Oosteuropese tegenhanger van de EG, de Comecon, blijken steeds meer tot vermindering van deze invoer te worden genoopt door een „ruilvoet verslechtering" ten opzichte van het grootste Comecon-land, de Sowjet- Unie. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. Het centralie komité van de Russische kommunistische partij is maandag in Moskou bijeen gekomen voor zijn jaarlijkse ekono- mische beschouwingen. Dit heeft het Sowjet-persbureau Tass bekendge maakt. JERUZALEM. De Israëlische auto riteiten hebben vijf huizen op de westelijke oever van dé Jordaan gesloopt. Een plaatselijke leider kreeg toestemming, na een jarenlan ge ballingschap in Jordanië naar zijn woonplaats terug te keren. In vergelijking met het algemeen financieel schema en de meerjarenaf spraken levert dit in 1984 een bezui niging op van 57 miljoen gulden, die in 1986 zal zijn opgelopen tot 102 miljoen gulden. Voor het komende jaar worden overbruggingsmaatregelen voorgesteld van negentig miljoen gulden in 1982 en van vijftig miljoen gulden in het daarop volgende jaar. Personele lasten Dit blijkt uit de richtlijnen die mi nister Van Kemenade van onderwijs en wetenschappen de universiteiten en hogescholen maandag heeft ge stuurd. Ze zaten er op te wachten om hun begrotingen voor het komende jaar te kunnen opstellen. De beperking van de middelen drukt vrijwel in haar volle omvang op de personele lasten. Met de vermindering van de uitgaven op korte termijn stelt de minister de instellingen van wetenschappelijk on derwijs voor naar de strukturele ver anderingen toe te werken. HILVERSUM. Hoewel de Vara nog geen totaaloverzicht heeft staat het nu al vast dat de televisiebeelden van zaterdag in Amsterdam te houden vre desdemonstratie in een groot deel van de wereld, direkt of op een later tijd stip, gevolgd zullen kunnen worden. DEN HAAG. Een delegatie van de vaste Tweede Kamerkommissie voor defensie brengt van 10 tot 17 januari volgend jaar een bezoek aan de Ne derlandse Unifiltroepen in Zuid-Liba- non. De delegatie staat onder leiding van Harry van den Bergh (PvdA), de voorzitter van de kommissie. LUNTEREN, 16-11. Een gekompli- ceerd verkeersongeval heeft maan dagavond op de Barneveldseweg in Lunteren het leven gekost aan twee mensen. De 57-jarige J. Meijer uit die plaats reed achteruit met zijn bestel auto de rijbaan op. Tegelijk naderde op zijn bromfiets de 18-jarige C. Vos kuil, eveneens uit Lunteren. Voskuil botste tegen de zijkant van de bestelauto en viel op de rijbaan. Zijn bromfiets belandde in een sloot langs de weg. Meijer stapte uit om Voskuil te helpen. Beiden werden toen echter gegrepen door een perso nenauto. Voskuil was volgens de po litie in Ede op slag dood. Meijer over leed 's nachts in een ziekenhuis. ZWOLLE, 16-11. Onderzoek heeft uitgewezen dat de 23-jarige inwoner van Vlisingen, die op 3 november in zijn woonplaats overleed aan een overdosis drugs, op 24 september 1980 een brandbom heeft geplaatst in de trein Vlissingen-Zwolle. Vast gesteld is dat het kruit, dat de man in zijn bezit had, ook is gebruikt voor deze bom. Dit projektiel explodeerde niet, maar was dit wel gebeurd, dan wa ren de gevolgen voor de trein en de passagiers ernstig geweest, aldus de Zwolse politie, die in het kader van het onderzoek destijds een speciaal team samenstelde. Dit onderzoek le verde overigens niets op. DEN HAAG/MADRID, 16-11. Ka pitein A. Kroon (52) van de Neder landse coaster „Lustar" is vorige week vrijdag in de Straat van Gi braltar bij Spanje spoorloos van zijn schip verdwenen. Het Nederlandse stukgoedschip, dat van Hamburg op weg was naar Alexandrië, heeft in middels na een vruchteloze zoekak- tie in de Straat van Gibraltar zijn weg vervolgd. Dat is maandag desge vraagd bevestigd door een woord voerder van de rederij van het schip, Verotm Scheepvaart en Han delsmaatschappij ROTTERDAM, 16-11. Het ertso verslagbedrijf Europoort C.V., waarin de Westduitse staalbedrijven Thyssen, Krupp en Mannesmann deelnemen, hoopt medio 1983 een pieuwe kademuur in gebruik té kun nen nemen waardoor ertsschepen met een diepgang van 72 voet (groot ongeveer 300.000 ton) in de Europoort bij Rotterdam kunnen lossen. De Rotterdamse havenwethouder drs. J. Riezenkamp sloeg maandag de eerste paal voor de kademuur, die 395 me ter lang moet worden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Tweede-Kamerle den Evenhuis en Koning(beiden WD) hebben minister Van Thijn, binnen landse zaken, maandag schriftelijk ge vraagd zo snel mogelijk duidelijkheid te geven over de werkelijke reserves van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds (ABP). HELMOND. De Helmondse politie heeft vier mannen aangehouden die ervan worden verdacht brand te heb ben geticht of daartoe opdracht heb ben gegegevn. DEN HAAG. Tussen oktoer 1980 en oktober dit jaar zijn ruim 118.000 wo ningen in aanbouw genomen. Dat is dertien procent meer dan in dezelfde periode daarvoor. Het ministerie van ekonomische zaken heeft dit maandag meegedeeld. HAARLEM. Provinciale staten van Noord-Holland zijn maandagmiddag tot de konklusie gekomen dat onder de huidige omstandigheden de voorkeur gegeven moet worden aan de toedeling van Almere en Lelystad aan Noord- Holland. DEN HAAG. Minister De Koning van landbouw en visserij ziet geen mo gelijkheid het door de „Stichting Re- kreatieruiter" uitgegegeven ruiterbe- wijs te erkennen. Hij heeft er de wet telijke regelingen niet voor. WARSCHAU. Zes onderhande lingsteams van het vrije vakverbond Solidariteit zijn maandag in War schau aangekomen voor de bespre kingen met de regering over een nati onaal front van samenwerking, die dinsdag zullen beginnen. Verwacht wordt dat Solidariteit het houden van vrije verkiezingen dinsdag aan de orde zal stellen. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 16-11. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, prijzen per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 19,00 - 20,50; Bintje 50 mm opw. 23,75 - 24,50; Bintje 35-55 mm opw. 20,00 -ƒ 21,00; Eigenheimer 35 mm opw. in zakken 20,00 - 23,00. Zandaardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 15,00 - 18,00; Bintje 50 mm opw. 19,50 - 21,50. Export-aardappelen: Blankschilli- ge rassen van de kleigrond voor over zee, 40 mm opw. in zakken 21,00 - 22,00; Bintje 45 mm opw. in zakken voor Italië 24,00 - 24,50. Voeraardappelen tot 8,00 - 9,50. Stemming: rustig. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 16-11. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 307 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 2925 - 3950; werk paarden 2150 - 3400; oude paarden 1900 - 2600; 3-jarige paarden 1450 - 2450; 2-jarige paarden 1275 - 2375; veulens 475 - 1250; hitten 675 - 1425; pony's 250 - 600. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,20 - 6,60; jonge slachtpaarden 5,60 - 6,90. De handel in slachtpaarden was rustig, die in pony's willig. SCHEEPVAART Acmaea, 14-11 te Aruba Acteon, 14-11 5 zuid Chittagong naar Singapore Alnati, 15-11 te Bremen Amersfoort (pass), 14-11 Isla marga- rita naar Lagos Maasbree, 14-11 rede Bahrein Macoma, 15-11 te Kharg Isl. Nedlloyd Adelaide, 15-11 van Port kelang naar Penang Nedlloyd Fremantle, 14-11 te Lyttle- ton Nedlloyd Rockanje, 14-11 780 noord oost Bermuda naar New York Vitrea, 14-11 870 zuid kp Canaveral naar Malmo Kerstkollekte Leger des Heils Binnenkort; in de week van 23 t/m 27 november gaan de heilsoldaten en legervrienden weer op pad voor de jaarlijkse kerstkollekte. Het Leger des Heils-korps Zierik- zee is de gemeenschap erg dankbaar dat er elk jaar gul gegeven wordt; het stelt hen in staat om velen een fijn kerstfeest te bezorgen. Ook worden er bij zieken en bejaarden die niet meer zo gemakkelijk het huis uitkomen, een voudige kerstpaketten bezorgd, en niet te vergeten de „nachtwerkers" op het gehele eiland. Ook dit jaar vertrouwt het Leger des Heils er weer op dat de kollektanten niet tevergeefs bij u aan zullen „klop pen". Bij voorbaat dank en tot ziens. Namens het Leger des Heils Zierikzee Jessica Prager Nadenken en dan maar doen In een door hem ingezonden brief aan de Zierikzeesche Nieuwsbode van donderdag 12 november roept de heer Keuning op, om niet deel te ne men aan de grote demonstratie tegen de kernwapens die op 21 november 1981 in Amsterdam zal worden ge houden. Zijn belangrijkste argumenten voor deze oproep zijn: - de deelname van de CPN aan de de monstratie; - de verdachtmaking dat één van de belangrijkste organisatoren van de demonstratie nl. het I.K.V. geld zou ontvangen van communistische orga nisaties. Dit argument dat zo veel vuldig door de omroep als de E.O. en door een krant als „De Telegraaf" is gehanteerd, is volgens ons voldoende weerlegd. Volgens de heer Keuning, net weer in onze stad gearriveerd en nu al weer in de publiciteit, steekt het ve nijn in de staart. Het meedoen van de CPN zou volgens hem betekenen, dat leuzen tegen de Russische kernwa pens, m.n. tegen de verschrikkelijke SS.20, niet getolereerd zouden wor den. Dat is feitelijk onjuist. Ons in ziens is het een goede zaak dat een zich steeds demokratischer opstel lende CPN aan de demonstratie deel neemt. Het enige eenzijdige afwijzen van communisten betekent een angstige blikvernauwing. Wie aan de de monstratie deelneemt, dient heel goed te beseffen, dat er in Rusland politieke gevangenen zijn, dat er nog steeds slachtoffers zijn van de Stali nistische terreur, dat Rusland Afgha nistan is binnengevallen. Wie de demonstratie om de redenen van de heer K. afwijst, moet zich rea liseren dat in onze „vrije" westerse wereld grote groepen lijden onder de terreur van de vrijheid. De V.S., m.n. het huidige bewind met mensen als Reagan, Haig en Weinberger richten hun agressie tegen de Zuid- en Mid- denamerikaanse bevolking. Wij hebben met grote schrik de uit latingen van de heer Haig t.a.v. El Salvador, Nicaragua en Cuba be luisterd. De V.S. hebben de sleutel in handen tot de oplossing van het Zuid- afrikaanse probleem... In het nabije verleden vernietigde dat land de Vietnamese bevolking. Wie nu naar Reagan luistert en zijn uitspraken serieus neemt, moet wel naar Amsterdam gaan. Voor zichzelf, voor zijn kinderen en misschien ook wel voor meneer Keuning. B. v. d. BERGH B. SCHWARZE m.m.v. W. C. v. PAASSEN Nadenken over: wél of niet naar Amsterdam Met aandacht heb ik in uw krant de ingezonden brief van de heer Keu ning gelezen en de antwoorden daar op van Feiko Postma en Kees Bij de Vaate. Ik wil graag even reageren, want, na indoktrinatie door kerk, staat en onderwijs gedurende mijn eerste achttien levensjaren, ben ik, naar de puinhoop om mij heen kijkend, gaan nadenken en dat doe ik, na 40 jaar, nog steeds. En heel veel mensen mèt mij. En déérom gaan die duizenden, na- denkenden mensen naar Amsterdam! Want die mensen horen nóg, net als ik, de stem van minister-president Colijn, in 1939 voor de radio zeggen: „Gaat u allen rustig slapen, de rege ring waakt voor u!" En wij, de jeugd van toén, zijn braaf gaan slapen en velen van ons hebben het met de dood of erger moe ten bekopen. Zo ook de jeugd van Rusland, Frankrijk, Amerika, Duits land, enz., want de regeringen, de kerken den wapenindustrieën wisten wel degelijk wat er zou gaan gebeu ren en hebben ons willens en wetens opgeofferd. Als toeriste in Duits land, zag ik de z.g. Arbeiseinsatz door de steden marcheren, de schóp pen op de schouders, duizenden 'en duizenden de schoppen werden in '40 geweren. Dus, als de heer Keuning goed na denkt, dan gaat hij, in zijn positie, de jeugd van toén oproepen om de jeugd van nu te beschermen tegen de wa penfabrikanten, de multinationals, de gronspekulanten, enz., die met de spreuk: „Verdeel en heers" een wig proberen te drijven tussen mensen, die onze samenleving proberen te be vrijden van angst, vervuiling en ar moede! En dan gaat de heer Keuing daarna eens nadenken over een mo gelijkheid om ook de mensen, die geen I.K.V. hebben in hun land, in te lichten over de dreiging van een ni - kleaire vernietiging. Uit het antwoord van Feiko Post ma blijkt zonneklaar hoe gebrek aan kennis een juist inzicht in de geschie - denis kan blokkeren. Hij zal de boe - ken van Upton Sinclair eens moeteó lezen. Maar gelukkig gaat de roep van d Vredesmars op 21 november óver d<; hoofden van de V.V.D.'ers heen naa onze medemensen in alle landen en van alle richtingen! Die roep is, zoal Kees Bij de Vaate schreef: Mondiaal en luidt: „Het gaat om uw leven en het leven na u! MARILÈNE GOOSEt Haamstede Het recht der lange lansen 26. Ogenblikkelijk trekken Eric en het meis je zich weer in het woud terug en ze zijn nog maar nauwelijks tussen de stammen verdwe nen of er klinkt een hoefslag. Snel drukken ze zich dicht tegen de grond en Eric loert met half toegeknepen ogen naar de Pictenruiter, die niets vermoedend voorbijrijdt. Het is er maar één, maar waar er één is, zijn er meer en voor alle zekerheid wachte ze nog een tijdje. „Ik denk, dat hier een kamp in de buurt is", fluistert Eric, als ze even later behoedzaam voortsluipen en inderdaad zien ze later op een open weide een klein kampement. „Mijn broeder", zegt Mildred gedempt. „Kom laat ons nu snel gaan". Maar Eric houdt haar waarschuwend terug „en de Pieten regel recht in de armen lopen, zeker? Op nog geen drie uur rijden afstand zijn de Pieten gelegerd. Óf ze zijn al bij uw broeder geweest, óf ze moe ten er nog naar toe óf ze volgen ongemerkt de troep van uw broeder met het doel u in han den te krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 8