Jubileumtentoonstelling v.v. „De Schouwse Zanger" Zang en Kleur" komt met tentoonstelling in ..Huis van Nassau" Zevende overwinning op rij voor Mevo '80 Jeugdploeg van Scaldina zaterdagmiddag kampioen Tienjarig bestaan vogelvereniging Vogels te Zierikzee Programma zaalvoetbal Herenteam volleybal Basketbal Alleen winst voor tweede damesteam Mevo '80, 17-8 Tafeltennis Het Nederlands elftal Kegelwedstrijden ZKB om H. J. Doelemanbeker DFS II blijft in bovenste helft i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 november 1981 Nr. 23016 7 De kampioenen in de regionale wedstrijd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 14-11. De vogelvereniging „de Schouwse Zanger" uit Westerschouwen hield ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan vrijdag en zaterdag een ten toonstelling in het dorpshuis te Renesse. Niet alleen le den van de organiserende vereniging konden vogels in sturen, ook leden van de Nachtegaal uit Bruinisse en Zang en Kleur uit Zierikzee waren welkom. Voor de tentoonstelling waren on geveer 600 vogels gekeurd door de keurmeesters D. R. Kraak, R. Bou rn an, A. P. Kools (allen voor de kana ries) en W. J. Velt, de Grauw en H. de Heer (voor de tropische vogels en parkieten). De Schouwen-Duiveland trofee (de onderscheiding voor de beste vogel uit alle klassen) in de regionale wedstrijd werd gewonnen door N. van Burg. M. C. Braber werd regio naal jeugdkampioen. Op alle kooien stond de uitslag van de keuring vermeld, zodat ook de mensen die minder met de gang van zaken waren vertrouwd inzicht in de resultaten kregen. Tuincentrum Sluys uit Haamstede verzorgde het interieur van het dorpshuis en de verzorging van de vogels. Ledenaantal De burgemeester van de gemeente Westerschouwen, mevrouw J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer opende de regionale tentoonstelling, waarna de heer P. J. Rieteco, voorzitter van de jubilèrënde vereniging een wel komstwoord tot de aanwezigen richt te, onder wie de heer J. v. d. Walle, distriktsvoorzitter van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. In de tien jaar, dat de vereniging bestaat is het ledenaantal van 21 naar 45 leden gegaan. De burge meester zei dat de vogels in Wester schouwen een bijzondere plaats inne men. Zij dacht daarbij onder meer aan de broedkolonies van de meeu wen, maar ook aan de hoeveelheid van vogels in het natuurgebied de Kop van Schouwen. De burge meester was van mening dat er voor gezorgd moest worden dit te behou den. Gedurende beide tentoonstellings- dagen heeft veel publiek belangstel ling getoond. De zaterdagochtend was gereserveerd voor de bejaarden uit de gemeente Westerschouwen. Om de kosten een beetje te dekken (de toegang was gratis) draaide een rad yan avontuur. Voor de winnaars in zowel de regi onale wedstrijd als de klub- wedstrijd, beide aan de tentoonstel ling verbonden staat een aantal be kers gereed, die overigens pas vrij dag 11 december worden uitgereikt. Uitslag Regionaal Schouwen-Duiveland Trofée: N. van Burg. Regionaal Jeugdkampi oen: M. C. Braber. Kanaries E.K. Reg. Kampioen N. van Burg. Pigment z. rood le prijs N. van Burg; 2e prijs R. Poelman; 2e prijs M. C. Braber; 3e prijs mevrou Aarnoutse; 3e prijs mevrouw Aar- noutse; 3e prijs N. van Burg. Kanaries E.K. Reg. Kampioen N. van Burg. Pigment m. rood le prijs N. van Burg; 2e prijs N. van Burg; 2e prijs A. Soeteman; 3e prijs N. van Burg; 3e prijs D. Vos. Kanaries E.K. Reg. Kampioen J. de Meij. Vetstof z. rood le prijs J. de Meij; 2e prijs J. de Meij; 2e prijs J. de Meij; 3e prijs J. Hoogendoorn; 3e prijs J. de Boed; 3e prijs H. Krabbe. Twist; 2e prijs L. van Twist; 2e prijs A. Lokerse; 3e prijs J. K. v. d. Schel de; 3e prijs J. K. v. d. Schelde. Grote parkieten. Kampioen S. Landman. E.l£. Reg. le prijs J. v. d. Zande. Dwergpapegaaien. E.K. Reg. le prijs J. K. v. d. Schelde. Stammen: Kanaries kampioen J. de Meij; le prijs N. van Burg. Stam men: parkieten, kampioen S. Land man. Stammen: tropen, kampioen N. van Burg. Uitslag klubmatch Prijzenschema Afdeling T.T. 1981. Kanaries E.K. Afd. Kampioen L. C. Bom. Pigment z. rood le prijs L. C. Bom; 2e prijs R. de Meij; 3e prijs L. Kik. Kanaries E.K. Afd. Kampioen D. Vos. Pigment m. rood le prijs D. Vos; 2e prijs D. Vos; 3e prijs J. Slager. Kanaraies E.K. Afd. Kampioen J. de Meij. Vetstof z. rood le prijs J. de Meij; 2e prijs J. de Meij; 3e prijs J. de Meij. Kanaries E.K. Afd. Kampioen J. Straayer; le prijs M. Fennet; 2e prijs J. Straayer. Kanaries E.K. Reg. Kampioen N. van Burg. Vetstof m. rood le prijs A. Soeteman; 2e prijs J. Straayer; 3e prijs A. Soeteman. Kanaries E.K. Reg. Kampioen me vrouw Aarnoutse. Vorm-Postuur le prijs P. Rieteco; 2e prijs M. van Hek- ke; 2e prijs A. Bevelander; 3e prijs M. Fennet; 3e prijs P. Rieteco; 3eprijs A. Bevelander. Zebravinken-Japanse Meeuwen. Kampioen L. C. Bom. E.K. Reg. le prijs J. v. d. Berge; 2e prijs Jac. v. d. Ouden; 3e prijs L. van Galen. Tropen-Bastaarden. Kampioen N. van Burg. E.K. Reg. le prijs W. de Graaff. Duifjes-Kwartels. Kampioen A. Bevelander. E.K. Reg. le prijs J. W. v. d. Zande; 2e prijs J. W. v. d. Zande. Grasparkieten. Kampioen A. H. van Twist. E.K. Reg. le prijs L. van Kanaries E.K. Afd. Kampioen P. Rieteco. Vorm-Postuur le prijs A. Bevelander; 2e prijs M. Fennet; 2e prijs P. Rieteco; 3e prijs A. Bevelan der; 3e prijs M. Fennet. Tropen, Duifjes en Kwartels. Kam pioen A. Bevelander. E.K. Afd. le prijs L. C. Bom;2e prijs J. v. d. Zan de. Grasparkieten. Kampioen A. H. van Twist. E.K. Afd. le prijs L. van Twist; 2e prijs L. van Twist. Grote parkieten. Kampioen J. W. v. d. Zande. E.K. Afd. le prijs L. C. Bom. Kanaries O.K. Afd. Kampioen J. de Meij. le prijs M. Fennet. Tropen, duifjes en kwartels O.K. Afd. Kampioen A. Bevelander, le prijs J. v. d. Cingel; 2e prijs J. v. d. Cingel. Parkieten O.K. Afd. Kampioen P. Verweel. le prijs D. Verboom. Alle vogels O.E.K. Kampioen L. van Twist, le prijs J. de Meij; 2e prijs A. Bevelander; 3e prijs A. H. van Twist. Stammen: Kampioen A. H. van Twist, le prijs J. de Meij. Derby. Kampioen A. Bevelander. Jeugdkampioen: R. de Meij. Alge meen Kampioen J. de Meij. Kerkwervenaar Han van de Velde won nog wel de eerste partij voor zijn ploeg van Cor van de Wekken, maar daarna was het al Scaldina wat de klok sloeg. Van de Wekken klopte later Jan -Jaap Landman en Marco Padmos en Martijn Bruël en Hans Saman bleven helemaal zonder verlies. Ook het dub bel Bruël/Van de Wekken had geen moeite met de Kerkwerfse oppositie, waardoor de logische 9-1 uitslag een voldongen feit werd. De tweede Scaldina jeugdploeg kan zich zaterdag zelfs nog een kleine ne derlaag veroorloven om dan een week later het kampioénsfeest in eigen zaal te kunnen vieren, wanneer hekkeslui- ter Wilno op bezoek komt Waarschijn lijk echter dat het eerzuchtige drietal het aanstaande zaterdag niet zo veer zal laten komen. Eerste zege Het eerste seniorenteam leed op nieuw een regelmatige nederlaag. Nu PUPILLEN Groep Dl; DFS DH-Zonnemaire Dl 8-1; DFS DUI-Zierikzee DIII 2-6; Zie rikzee DII-SKNWK DII 5-1. Groep DII: Renesse DI-MEVO Dl 0- 10; Dreischor DI-DFS Dl 0-15; WIK DI-Bruse Boys Dl 1-3. Groep Dili: Duiveland DI-SKNWK Dl 0-9. Groep EI: Zierikzee EII-Brouwers- haven EI 1-5; Renesse EI-DFS EII5-0. Groep EII: Zierikzee EIII- Dreischor EI 1-0. 99 99 ZIERIKZEE, 16-11. Vrijdag(avond) en zaterdag 21 november de gehele dag organiseert „Zang en Kleur" de jaarlijkse tentoonstelling voor de le den. Er zijn 500 vogels van diverse pluimage te bewonderen o.a. kana ries, tropische vogels, grasparkieten, grote parkieten, bastaarden en kwar tels. Woensdagavond worden de vo gels in het „Huis van Nassau" ge bracht. Donderdag komen 7 keur meesters van de N.B.v.V. om de vo gels te keuren, voorwaar een heel karwei, waar ze een hele dag mee be zig zijn. Vrijdagavond gaat de zaal open voor het publiek het rad van avontuur is ook weer aanwezig om de onkosten van de tentoonstelling te dekken. Het bestuur hoopt op een grote op komst. Het is zeker de moeite ward om de vogels té komen bekijken. Voor openingstijden: zie agenda. entegen kon het op Sportpark Ban- nink niet redden tegen Kapelle III. Met 1-5 kwam de winst bij de Beve- landse ploeg. Het duel tussen de bei de koplopers Terneuzense Boys III en Serooskerke III werd door de Boys met 1-2 bij Serooskerke gewonnen, waardoor de Zeeuwsvlamingen als enige ongeslagen blijven. Behalve Serooskerke III wonnen overigens alle bovenste ploegen van de on derste vijf, zodat de ranglijst in twee delen uiteenvalt. Apollo II bleef Co- lijnsplaatse Boys II met 4-1 de baas, VCK II klopte AZVV III met 5-1 en Heinkenszand II rekende af met Nieuwland III (4-1). Tern. Boys III 7 6 1 0 22- 8 13 Serooskerke III 7 4 2 1 22- 6 10 Apollo II 7 4 2 1 20-12 10 Kapelle III 7 4 2 1 17-10 10 DFS II 7 2 4 1 17-15 8 Heinkenszand II 7 3 2 2 17-18 8 VCKII 6 3 1 2 22- 9 7 MevoII 6 1 2 3 6-17 4 Nieuwland III 6 114 8-17 3 ZaamslaglII 7 115 12-25 3 AZVV III 6 0 2 4 11-21 2 Colpl. Boys 7 1 0 6 8-26 2 ZIERIKZEE, 17-11. In de schaduw van de interland-voetbalwedstrijd worden woensdagavond in de £ierik- zeese sporthal nog een aantal wedstrijden afgewerkt uit de Schou- wen-Duivelandse zaalvoetbalkompe titie. In de eerste klas staan twee wedstrijden op het programma. Om 20.20 uur staat een uitermate belang rijke ontmoeting uit de degradatiezo ne op het programma. SKNWK en Skol Boys III kruisen met elkaar de degens. De eerste ontmoeting eindig de in een 2-2 gelijkspel. Als laatste wedstrijd van de avond staat een ontmoeting van Skol Boys I op de lijst. Het is overigens wel op vallend hoe vaak Skol Boys I de laatste wedstrijd van een speelavond bezet. Nu neemt de runner-up het op tegen hekkesluiter Bijmakelaardij I. In de eerste wedstrijd van de avond neemt Mevo II het in een duel uit de tweede klas op tegen Bruse Boys. De eerste ploeg van SVOWK komt om 19.40 uur uit tegen ZZ'72 I, eveneens tweede klas. Om 21.00 uur en 21.40 uur staan er nog twee ontmoetingen uit de derde klas geprogrammeerd. Eerst neemt Stella Boys II het op tegen de vv Oosterschelde en vervolgens betre den Die Gouwe en Brogum II het speelveld. ZIERIKZEE, 14-11. Het eerste herenteam van de volleybalvereniging Mevo'80 heeft zijn zevende overwinning op rij geboekt. Thuis werd Kangoe roes 3 met 3-0 verslagen, vie de setstanden 15-3,15-2 en 15-3. Het Mevo-team had dus duidelijk weinig moeite met deze tegenstander. Het pleit echter voor de Zierikzeese heren, dat ook bij de zwakkere tegenstanders gedurende de he le wedstrijd een optimale koncentratie aanwezig blijft. thuis met 3-1 verslagen via de setstanden 15-12, 15-8, 10-15 en 15-1. Dames Het derde damesteam blijft verras sen. In de thuiswedstrijd tegen Volley/V.d.B. 4 uit Mijnsheerenland werd verdiend met 3-0 gewonnen, zo dat het team zes punten uit vijf wedstrijden heeft vergaard. Het vierde damesteam speelde een qua scoreverloop wisselvallige wedstrijd tegen het bezoekende Intermezzo 3. Na een 0-2 achterstand via 14-16 en 11-15 won Mevo de twee daarop vol gende steeds en wel met ruim ver schil: 15-5 en 15-3. Het tweede da mesteam boekte in Hellevoetsluis een verdiende 1-3 zege op Ibis 2. Het verspelen van de derde set was slechts te wijten aan het minder goe de spel van Mevo. De setstanden wa ren: 9-15, 11-15, 15-8 en 7-15. Door de ze zege werkt het Mevo'80-team zich op naar een veiliger plaats op de ranglijst met zeven punten uit zes wedstrijden. Het meisjes jeugdteam blijft de eerste plaats in de 2e klasse D behou den door een 3-0 zege op Rowido 2 in 's-Gravendeel. De eerste set werd met 4-15 gewonnen, maar de twee daarop volgende sets waren van min dere kwaliteit. De meisjes hebben nu elf punten uit zes wedstrijden ver gaard. Heren De herenteams boekten wisselende suksessen. Het tweede team verloor vrijdagavond, enigszins tegen de ver houding in, van het nog ongeslagen Data C/D 2 en wel in Oud-Beijer- land. Een 3-1 nederlaag zorgde er voor dat het Zierikzeese team punt loos naar huis kwam. Het derde her enteam beleefde ook weinig plezier aan de uitwedstrijd. Data C/D 3 won met 3-0, waardoor Mevo op twee pun ten uit zes wedstrijden bleef steken. Heren 4 zette de zege van vorige week voort. Het nog puntloos zijnde Kangoeroes 5 uit Oostvoorne werd OUDENBOSCH, 15-11. De heren van basketbalvereniging Mevo'80 speel den afgelopen weekend zonder Bob Noomen een uitwedstrijd in Oudenbosch tegen het derde team van Vossenberg. In deze goede en sportieve wedstrijd verloor Mevo'80 met52-30. Het team van Oudenbosch was duidelijk sterker en wist ook de uitgespeelde kansen goed te benutten. In de eerste fase ging de strijd nog gelijktijdig op en Ronald Scherpenzeel wist diverse doelpunten te maken voor Mevo'80. In het begin werd er nog uitstekend verdedigd door Leo Looy en Tewens Tuitman, maar hoe verder in de wedstrijd, hoe zwakker het Mevo-team ging spelen. ZIERIKZEE, 16-11. Zaterdagmiddag aanstaande zal het tweede jeugdteam van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina vrijwel zeker kampioen worden. Hiervoor moet dan gewonnen worden in de uitwedstrijd tegen naaste belager Sint Laurens uit Middelburg. De ontmoeting begint 's middags om 14.00 uur. Cor van de Wekken, Martijn Bruël en Hans Saman rekenden zaterdag gedecideerd af met de jeugdploeg van TTV Kerkwerve (9-1). was koploper Marathon I de Zierik zeese formatie te sterk (7-3). Opvallend was wel de eerste zege in deze kompetitie van Leo de Ruiter. De Ruiter klopte in een geweldige partij de Vlissinger Rob Koole met 21-18 in de beslissende game. Koole had eerder op de avond ver rassend gewonnen van Scaldina's sterkste speler Cor Smalheer. Deze herstelde zich later op zijn beurt, door een knappe overwinning op Marathon's nummer een Lodewijk Busé. Ook in de eerste ontmoeting tussen de beide ploegen moest Busé zijn meerdere er kennen in Smalheer. Michel Holm verloor alle drie zijn partijen en Leo de Ruiter kwam ook niet meer tot winst Het derde winst punt kwam eveneens op naam van Cor Smalheer door een regelmatige zege op Leo van de Broek. Het dubbel Smalheer/Holm leed een nederlaag in een zwakke partij. Ook het tweede team leed een 7-3 nederlaag. Goes IV kon na een gelijk- opgaand begin - tot 3-3 kon Scaldina bijblijven - gemakkelijk doordruk ken naar de uiteindelijk ruime zege. Jan Kik en Rita van de Zande won nen een keer en samen haalden zij ook het dubbelspel naar zich toe. Scaldina III won, zij het met veel moeite van Kapelle VI, met 6-4. Het leeuwenaandeel in de zege had Koos van Neck met zijn drie overwinningen. Bovendien won hij samen met Han Ketting het dubbel. Han Ketting en Harry Koper wonnen ieder een keer, waardoor de overwinning, evenals in de eerste ontmoeting met nipte 6-4 cijfers voör Scaldina was. Programma komende week Senioren: Scaldina I-Kapelle I, don derdag 19-11, 20.15 uur (Raamstraat); Scaldina III-MZ XVI, donderdag 19- 11, 20.15 uur (Raamstraat); Batavo II- Scaldina Hl, dinsdag 24-11, 20.00 uur ('s-Heerenhoek). Junioren: Scaldina I-MZ XII, zater dag 21-11, 9.00 uur (Raamstraat); Sint Laurens I-Scaldina II, zaterdag 21-11, 14.00 uur (Sint Laurens). PARIJS, 16-11. Het'Nedèrlands elf tal zal in het voorjaar nog een derde landenwèdstrijd spelen indien „Spanje" wordt bereikt. Met Dene marken zijn afspraken gemaakt voor een duel begin juni in Nederland. Eerder in het seizoen staan wedstrij den tegen Griekenland (thuis) en Schotland (uit) op het programma. In de eventuele voorbereiding op Span je denkt Rijvers verder aan duels te gen amateurverenigingen en moge lijk Westduitse clubs. Morgen, woensdag 18 november, beginnen in Kegelhuis Geluk te Zie rikzee weer de jaarlijkse wedstrijden om de H. J. Doelemanbeker. Woens dagmiddag kan van half twee tot vier uur terecht. Volgende week wordt de strijd vervolgd, op maan dagavond en op dinsdagavond, beide avonden van acht tot elf uur. WARSCHAU. De onderhandelin gen in Polen tussen de minister van mijnbouw, generaal Piotroski, en een stakingskomité uit Sosnowiec over een incident met gifgas in die zuidelijke plaats zijn met sukses af gesloten. Dit moest men dan ook later be kopen met een groot offensief spel van .Vossenberg. Al werden er goede kom- binaties opgezet door beide teams, het was Mevo, die moest kapituleren te gen het beter spelende team van Vos senberg. Dames II cisx^qet tweede dames-team zette haar thuiswed^^rjjd tegen Delta Colijn in een overwinning om, 17-8. Het was Mevo-speelster Frouke Visser die het openingsdoelpunt voor haar rekening nam Gelijk daarop volgde een prach tig doelpunt van Marjan Mol. Delta Colijn kon pas inde tiende minuut het enige doelpunt in de eerste helft sco ren. Het Mevo-team dat zeer goed van start ging en veel inzet toonde bracht goede kombinaties op de mat Rust stand 10-2. Ook in de tweede helft waren de Mevo-dames beter. Hoewel de dames uit Colijnsplaat er van alles aan deden om de achterstand weg te werken, de Mevo-dames lieten zich niet verras sen. Een uitstekende wedstrijd met mooie doelpunten van Hanneke Koop man, Josse Velders en Anne v. d Tuin. Jongensjunioren De jongensjunioren van Mevo'80 waren op bezoek bij Marathon in Vlis- singen. In deze sportieve wedstrijd, die ze verloren met 47-18 zette Mara thon de kombinaties naar zijn spel wijze zodat het team van Mevo'80 er nog al eens verloren bij liepen. Al in de eerste helft moesten de junioren tegen een grote achterstand aan kijken, alleen Anton van Oor- schot en Steven Braat (2x) wisten tegen te scoren. Ook in de tweede helft was het spel van Mevo niet be ter, al werd de basket wat vaker ge vonden dan in de eerste helft Vooral toem Mevo meer offensief ging spe len moest Marathon even een kleine inzinking verwerken. Maar Mevo kon er niet voldoende van profiteren om de opgelopen achterstand van de eerste helft in te halen. Arthur Tol, Hendrik Jan Molënëar ën Leo Kouyzer konden.nqg^5|.<jor Mevo in de tweede helft scoren. Meisjes junioren Ook de meisjes van Mevo'80 konden de thuiswedstrijd tegen Volharding uit Goes niet in een overwinning om zet ten. De wedstrijd werd verloren met 12-25. In de eerste helft gingen beide teams gelijk op en werden van beide kanten aardige kombinaties gemaakt Het was Mevo-speelster Petra van Eugen die het eerste doelpunt voor Mevo maakte. Hetty Mol maakte het tweede doel punt, waarmee gelijk de rust werd in gegaan. In de tweede helft speelde Volhar ding net wat beter. Door een aantal fraaie doelpunten werd de voorsprong uitgebreid. Mevo deed nog wel iets terug via doelpunten van Annemarie Molenaar, Desiree Hoogmoed en Wil- ma Koopman. BELFAST. In Belfast is een jonge Rooms-Katholiek door twee gemas kerde overvallers vermoord. De naam van het slachtoffer heeft de po litie niet meegedeeld. MOSKOU. De regering van Afgha nistan heeft het „Vredesplan" van Iran „kategorisch" van de hand ge wezen, zo heeft het officiële Russi sche persbureau Tass gemeld. ZIERIKZEE, 17-11. In de Sportspiegel is maandag de reserve tweede klas van het zaterdagvoetbal weggevallen. Hierin kwam DFS II tot een voortreffelijke 5-2 overwin ning op Zaamslag III. Mevo II daar- OOSTERLAND. De vogelhoudersvereniging „Ons Genoegenhad een puike tentoonstelling te Oosterland. Over de goede afloop was het bestuur - hier op foto - danig in zijn sas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7