Strijdlust Bruse Boys levert opnieuw kostbaar punt op: 1-1 Een vol Durps'uus tijdens de ledenvergadering „Het Zijpe" ÉpjijpÉrt#4 DFS verliest thuis van Middelburg, 1-2 SKNWK levert onnodig punten in bij BWR: 4-1 Brouwershaven speelt 3-3 gelijk tegen SSV AZVV getemd BRU1N1SSE, 14-11. Bruse Boys en AZVV hebben het in groten getale opge komen publiek zaterdag in Bruinisse gegeven waarvoor het komt. Weliswaar geen fameus voetbal, maar wel veel spanning en spektakulaire momenten, maar vooral ook een fair en mannelijk duel. Toen de voortreffelijk leidende arbiter Hettema na twee keer 45 minuten een eind maakte aan de Zeeuwse topper kon iedereen dan ook voldaan naar huis gaan. Beide ploegen kregen een punt voor het vertoonde spel en de gedemonstreerde werklust en het pu bliek hoefde zich voor een keer eens niet bekocht te voelen wegens een wan vertoning van een of beide ploegen. Al met al: Bruse Boys-AZVV was een ont moeting van het kaliber, waarvan er in het huidige moderne voetbal te weinig zijn. yèVÏisws j'-l* Cees Willemse zet een aanval op voor Bruse Boys. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Al na 90 sekonden kwam AZW op voorsprong, doordat Leen van de Bijl demonstreerde, dat Bruse Boys- trainer Maarten van Pelt zich aller minst zorgen hoeft te maken voor het geval doelman Steef van de Velde eens een keer in de lappenmand zou belanden. Met een schitterende snoekduik griste de aalvlugge Van der Bijl de bal uit het doel bij een in zet van Jan de Poorter, nadat Steef van de Velde uit balans was gebracht bij een eerdere doelpoging van Nico Bouwman. Doeltreffend Scheidsrechter Hettema kon niet anders dan de bal op de fatale elfme- terstip leggen. Bouwman had daarna geen moeite alsnog doeltreffend af te ronden. „Deze vroege treffer is voor ons eerder negatief dan positief geweest", meende AZVV-trainer Ben Pauwels. „We konden nu niet langer het spel maken, omdat Bruse Boys onmiddellijk met man en macht in de aanval ging. We werden zodoende volledig in de verdediging gedrukt." „Dat is natuurlijk onzin", meende Bruse Boys-aanvoerder Wim Geluk. „De vroege treffer doorkruiste volle dig onze bedoelingen. We hadden vooruit gesteld om precies hetzelfde van start te gaan als tegen Heerjans- dam om AZVV zpdoende te overbluf fen. Door hun vroege voorsprong kropen ze met z'n allen voor de pot om desnoods 89 minuten de 1-0 te ver dedigen". Duidelijk werd wel naar gelang de wedstrijd vorderde, dat Bruse Boys steeds wanhopiger werd in het zoe ken van mogelijkheden om weer naast de Zeeuwsvlaamse bezoekers te komen. Er kwamen kleine moge lijkheden voor Cees Willemse en Ton- ny van de Berge, maar hun schoten misten zuiverheid. Na 20 minuten ontsnapte Bruse Boys, toen een vrije trap van Rinus Scheelde door Leen van der Bijl verkeerd werd beoor deeld en Jan de Pooter vrij op doel man Van de Velde kon afgaan. Flitsend Met een gepaste sliding kwam de Bruse Boys-sluitpost op dat moment evenwel, dat AZW met een bijzon der florissante stand verder kon gaan. Kort hierna zorgde Wim Geluk in samenwerking met Tonny van de Berge voor een flitsende Bruse Boys- aktie, maar met een schitterende re- Tegen koploper BURGH-HAAMSTEDE, 14-11. DFS Is er in de thuiswedstrijd tegen Middel burg niet in geslaagd om de koplopers in de 2e klasse van het zaterdagvoetbal van de winst af te houden. De hoofdstedelingen slaagden erin met een 2-1 overwinning het strijdperk te verlaten, waarmee het haar leiderspositie weer verstevigde. DFS, dat het in deze ontmoeting zonder Theo den Engelsman moest stellen, heeft zeker de kans gehad om de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, daar de Middelburgers niet domineerden. Aanvallend kon de ploeg van trai ner Kees Rijnberg echter weer geen vuist maken en voor de broodnodige doelpuntjes zorgen Na goed doorzetten wist Rinus Roon in de 20e minuut DFS voor sprong te geven (1-0). Johnny Quaak, opererend op de rechtervleugel werd spoedig na de openingstreffer geblesseerd en speel de op halve kracht nog de le helft uit om zich hierna te laten vervangen door Rudie Mooy. Nadat Wim Boogerd geen geluk had gehad met een schot op de paal brak de rust aan met een 1-0 voor sprong voor DFS. Tien minuten na de hervatting slaagde Middelburg erin de stand in evenwicht te brengen (1-1), waarna het kort hierna voorsprong wist te nemen toen Jacob den Engelsman de bal in zijn eigen doelmond kopte van welke kans de bezoekers gretig profi teerden (1-2). De thuisklub heeft er hierna nog al les aan gedaan om de stand weer in evenwicht te brengen, 'waarbij het met schoten op de paal van Wim Boogerd en Rudiè Mooy vrouwe for- tuna niet op haar hand had. flex voorkwam Frans Riekel de ge lijkmaker. Een van de weinige forse akties leverde Leen Olree na een half uur zijn tweede seizoenboeking op. Hetzelfde overkwam Nico Bouwman direkt na de pauze, maar bij hem was spelbederf het euvel. In de eerste fase van de tweede helft werden er over en weer nogal wat overtredingen gemaakt, wat het spel op dat moment er niet fraaier opmaakte. Na een kwartier kwamen beide ploegen evenwel weer in hun normale spel, waardoor het publiek nog kon genieten van een uitermate enerverend laatste half uur. Het be gon allemaal toen de knap spelende Wim van Dijke een inzet van Jan de Pooter van de doellijn moest ranse len. Bruse Boys putte uit deze opsteker weer moed en ontketende een laatste wanhoopsoffensief, dat na 18 minu ten bijna resultaat had. Een omhaal van Eddy Schild uit een teruggekop- te bal van Jaap van de Berge beland de voor AZW erg gelukkig tegen de toekijkende doelman Riekwel. Ruim vijf minuten later had Schild even wel toch sukses. Tonny van de Berge flitste voor de zoveelste keer voorbij Rinus Scheele, waarna hij de bal hoog in de pot gooide. Twijfelen Doelman Frans Riekwel twijfelde bij de inzet of hij wel dan niet zou pakken, omdat Jacob van de Berge zich direkt bij hem in de buurt be vond. „Op zo'n moment twijfel je", ver telde Riekwel na afloop, „maar in feite ga je daardoor de boot in". Op het moment dat Riekwel besloot te pakken zag hij, dat hij te ver vooruit geposteerd was, waardoor de bal over zijn handen heenrolde. „Het was toen een koud kunstje voor die. speler om in te schieten", stelde hij. Die speler was in dit geval Eddy Schild. Bruse Boys stond op dat moment verdiend op gelijke hoogste met AZW, maar beleefde in de slotfase nog enkele spannende, momenten, waarbij het bijzonder goed uitkwam, dat doelman Steef van de Velde na een aantal mindere wedstrijden weer in zijn normale vorm stak. „Het werd tijd ook", vond de man uit An na Jacobapolder. „Ik begon al een beetje aan mezelf te twijfelen, maar vandaag ging het allemaal weer pri ma". „Bruse Boys verdiend een enorm kompliment", stelde Maarten van Pelt. „Met .hun ongekompliceerd, systeemloos voetbalspeletje slagen ze er toch maar week op week in om de tegenstander voor onoplosbare problem en; te stellen. Als. Bruse Boys 1 zo blijft spglensneuvelen.er npg heel wat ploegen hier". Wim Geluk over het ongeslagen zijn van de groenwit- ten: „Ik blijf er nog steeds bij, dat Bruse Boys qua voetbal niet in de tweede klas thuishoort, maar je ziet wel wat je als ploeg op karakter kunt doen". Knokken Het grote geheim van Bruse Boys schuilt voornamelijk in het feit, dat elk van de spelers als het ware door het vuur gaat voor zijn medespeler. „Ja, dat is zeker", meende Geluk. „Wij hebben geen sterren. We knok ken met z'n elven en als de een eens een mindere dag heeft, dan vangt de ander dat weer op. Zo draaide van daag Jaap van de Berge niet gewel dig, maar daar hoor je niemand over mekkeren. De rest van de verdedi ging gooit er een schepje bovenop en zo komt alles weer goed". Trainer Ben Pauwels van AZW toonde zich zichtbaar tevreden met het gelijkspel. „Als je dat hier kunt bereiken geloof ik dat je echt wel wat in je mars moet hebben", meende de AZW-oefenmeester, die overigens niet helemaal overtuigd was van de zachtheid van Bruse Boys. „Vooraf had ik er voor getekend, dus ik zou onredelijk zijn als ik het nu anders zou stellen". Maarten van Pelt: „Als voor de kompetitie had gesteld dat Bruse Boys na zes wedstrijden nog ongeslagen zou zijn, dan hadden ze je voor gek verklaard, maar nu liggen de feiten er toch maar. Voorlopig kunnen we zo nog even doorgaan, maar je moet niet raar staan te kij ken als we volgende week bij het stugge Roda Boys klop krijgen. Voorlopig gaan we daar echter niet van uit en rekenen we op een kleine zege, waarna de strijd kan worden aangebonden met WHS." Nederlaag voor WIK Een beter voetballend WIK heeft bij Colijnsplaatse Boys niet de neder laag ontlopen. Ook nu weer ontbrak het in de aan- valslinie van WIK aan een afwerker om de kansen welke men zich wist te scheppen te verzilveren. Ondanks de veldmeerderheid wel ke Wik aan de dag legde gaf twee mi nuten voor het verstrijken van de le helft Wim de Fouw Colijnsplaatse Boys voorsprong (1-0). Ook na de hervatting bleef WIK het beste van het spel behouden, maar het was de thuisklub die door Wim Siereveld de voorsprong tot 2-0 wist op te voeren. Na talrijke vergeefse pogingen luk te het eindelijk Jaap Matthijsse om de doelman van de thuisklub het na kijken te geven (2-1). Door deze nederlaag is WIK nu in het bezit gekomen van de rode lan taarn. Gelijkspel ZSC In een gelijk opgaande wedstrijd is het ZSC gelukt bij Rillandia op de helft van de inzet (1-1) beslag te leg gen. Beide treffers werden reeds in de eerste speelhelft gescoord. Wim Lobbezoo kon in de 13e mi nuut Rillandia een 1-0 voorsprong ge ven, waarna Olivier Verwest in de 25e minuut er voor zorgde dat de stand weer in evenwicht kwam (1-1). Met veel inzet werd door beide ploegen voor de winnende treffer gestreden, waarbij de verdedigingen er echter in slaagden meester van hun terrein te blijven. Gelijkspel voor Bruse Boys II Een gedurende de gehele wedstrijd sterk dominerend Bruse Boys li is er in de uitwedstrijd tegen Arnemuiden III niet in geslaagd om beide puntjes mee naar huis te brengen en heeft zich met een 1-1 puntenverdeling te vreden moeten stellen. Met acht verdedigers voor de pot groef Arnemuiden zich volledig in voor eigen doel waarbij het met eni ge sporadische counters nog probeer de gevaar te stichten voor het Bruse doel. De Bruse aanvalsgolven liepen bij na alle stuk op de Arnemuidense ver dedigingsmuur, terwijl het daar naast ook geen geluk had met een aantal schoten die rakelings naast en over gingen. Nadat de eerste helft met een blan ke stand was afgesloten begon het er 20 minuten na de hervatting zelfs donker voor de Boys uit te zien toen bij een van de aanvallen de thuisklub van een misverstandje in de Bruse verdediging wist te profiteren (1-0). De bezoekers bleven ook na deze treffer aanvallen waarbij het uitein delijk Jaap Versendaal gelukte om de dik verdiende gelijkmaker te sco ren (1-1). Knappe prestatie reserves WIK De reserves van WIK hebben zater dagmiddag te Kerkwerve een uitste kende prestatie geleverd door de ko plopers in de reserve le klasse Krab- bendijke II met 1-0 te kloppen. De ploeg van WIK, welke op enige plaatsen was gewijzigd, speelde een uitstekende wedstrijd en was in geen enkel opzicht de mindere van de be zoekers. Gedurende de eerste helft had de thuisklub zelfs een licht veldover- wicht, waarna de tweede helft een gelijkopgaande strijd te zien gaf. Nadat de eerste helft met blanke stand was afgesloten wist Peter den Boer met een schot dat via het been van een verdediger van Krabbendij- ke in het doel verdween na de rust het enige en beslissende doelpunt te scoren (1-0). Winst voor reserves DFS be reserves van DFS hebben óp het sportpark Van Zuijen weinig moeite gehad om het bezoekende Zaamslag III beide puntjes afhandig te maken. Zonder al te veel problemen slaagden de oranjehemden erin de wedstrijd met 5-2 in hun voordeel te beslissen. Door doelpunten van Simon Hart (1-0), Dick de Glopper (2-0) en Marcel van de Berge (3-0) kon de thuisklub al in de le helft afstand van de bezoe kers nemen. Kort voor het verstrijken van de le helft scoorde Zaamslag tegen (3-1), waarna het kort na de hervatting nog even spannend werd toen de bezoe kers de achterstands tot 3-2 wisten te reduceren. DFS nam hierna weer het heft in handen en stelde door doelpunten van Ad Wandel (4-2) en Simon Hart (5-2) de overwinning veilig. ROOSENDAAL, 14-11. Na de teleurstellende wedstrijd afgelopen week op eigen veld tegen Kogelvangers, waarby SKNWK met veel pijn en moeite nog een 2-2 gelijkspel uit het vuur sleepte, heeft de malaise zich in de uitwedstrijd bij BWR nog aanmerkelijk verscherpt Na een vroeg verkregen 0-1 voorsprong verloor SKNWK uiteindelijk met maar liefst 4-1, voornamelijk door zwak opereren in de achterhoede. In de beginfase leek niets erop, dat de formatie van trainer Ed van Dalen zo'n pak slaag zou krijgen aangeme ten. SKNWK kreeg in het eerste kwar tier een drietal riante mogelijkheden, waarvan er uiteindelijk slechts een werd benut Na tien minuten gaf Arie Folmer een dieptepass op René van de Zande, die de bal in een keer doór- kopte precies in de voeten van de toelopende Jan Tierie, die hard in schoot (0-1). BWR - een ploeg met een gemid delde leeftijd van 32 jaar - haalde hierna het initiatief naar zich toe, maar had toch een bijzonder geluk kig doelpunt nodig om langszij te komen. „Die mannen hadden bijzonder veel routine en geduld", vertelde Jan Tie rie. „Minutenlang speelden zij voor ons zestien metergebied de bal op en neer, net als bij handbal, tot er iemand een fout maakte, waarna deze direkt werd afgestraft Zo kwamen ze vlak voor rust ook op voorsprong". Duidelijk bleek met name in de tweede helft dat het verdedigend alle maal niet zo best loopt momenteel bij de Nieuwerkerkse formatie. Herhaal delijk kreeg de thuisploeg spelers vol ledig vrij voor de veste van doelman Toon Wandel, waaruit twee keer kon worden gescoord. Aanvallend kon SKNWK in de tweede helft geen vuist meer maken, maar dat lijkt bijna een logisch ge volg van het verdedigend falen. „Het is gewoon jammer, dat we in de ver dediging momenteel een zwakke fase doormaken", meende Tierie. „Dat slaat onwillekeurig over op de aanval. Hier wil ik de aanval beslist niet mee goedpraten, maar als je heel gemakkelijk doelpunten tegen krijgt wordt het een obcessie om steeds maar weer te moeten rechtsrijken met scoren. We moeten daar echter met z'n allen aan werken, want door het in elkaar schuiven van de ploegen in de vierde klas is een hoge klassering wel eens geflatteerd. Een of twee nederla gen op rij kunnen ons weer in de pro blemen brengen". BROUWERSHAVEN, 14-11. In een ontmoeting met een sensationeel slot is het Brouwershaven op het sportpark Onder de Molen niet gelukt om het Goese SW beide puntjes afhandig te maken en heeft het met een 3-3 gelijkspel genoegen moeten nemen. Al in de 2e minuut konden de Brouwenaren voorsprong nemen toen Joop Krips uit een voorzet van Flip Bokelaar raak schoot (1-0). De vreugde over de openingstreffer bij de thuisklub was echter maar van korte duur daar nog geen minuut later de bezoekers van slecht wegwerken in de verdediging profiteerde en de stand gelijk maakten (1-1). Er ontwikkelde zich hierna een spannende strijd, waarin beide par tijen elkaar bijzonder weinig toegaven. Zowel Brouwershaven als SW slaag den er hierbij wel in zich enige kansjes te scheppen welke echter alle ombe- nut bleven. Lang heeft het er dan ook naar uit gezien dat met een 1-1 stand de wed strijd zou worden afgesloten. Acht mi nuten voor tijd kwam echter ineens de vlam in de pan en bleken de aanvallers wel degelijk^te: kunnen scoren. Uit een pass van Joop Krips wist Füp Bokelaar de Brouwenaren een 2-1 voorsprong te geven. Twee minuten later was de stand echter weer gelijk (2-2). Nog geen minuut later namen de Brouwenaren weer voorsprong met een fraai vleugelschot van Joop Krips dat onhoudbaar in het SW-doel ver dween (3-2). KOUDEKERKE. De uit Bergen op Zoom afkomstige W. J. Rijsdijk is za terdag Nederlands kampioen kust- vissen 1981 geworden. Hij behaalde deze titel door in totaal 2,36 meter vis te vangen op het strand te Dishoek bij het Zeeuwse Koudekerke. De bezoekers legden zich echter nog niet bij deze achterstand neer en in de allerlaatste minuut konden zij profi teren van opnieuw slecht wegwerken in de Brouwse verdediging en zo nog een puntenverdeling uit het vuur sle pen (3-3). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De acht Rotterdam se gemeentelijke musea zullen in 1982 waarschijnlijk niet meer gratis te be zoeken zijn. DEN HAAG. Het kabinet heeft be sloten dat Nederland ook na 19 decem ber militairen zal leveren voor het Uni- fil-bataljon in Libanon. Dit op voor waarde dat de Verenigde Naties hier mee zullen instemmen. ROTTERDAM. De industriebond FNV wil het aantal van de eerder aan gekondigde 800 ontslagen bij Shell in Pernis zo veel mogelijk beperken door doorvoering van verkorting van de ar beidstijd en daardoor het creeëren van nieuwe banen. ASSEN. De direktie van Stork-Pom- pen BV in Assen heeft werktijdverkor ting aangevraagd voor vrijwel het ge hele oersoneel In het bedrijf werken 160 personen. BRUINISSE, 14-11. Leden en bestuur van de hengelsportvereniging „Het Zijpe" uit Bruinisse kwamen vrijdagavond bijeen in het Durps'uus voor de le denvergadering 1981, gekoppeld aan een mosselmaaltijd en een gezellige avond met dans m.m.v. het Delta-duo. In z'n openingswoord haalde voor zitter J. de Koning de klachten aan van mosselkwekers over vernielin gen in de mosselpercelen door sport vissers tijdens het zagersteken. Een zeer kwalijke zaak noemde de voor zitter dit. De politie zal meer kontro- les uit gaan voeren en fikse boetes uitdelen. De voorzitter herdacht de onlangs overleden P. Schepers, één van de oprichters van de Delta- Federatie. De sombere voorspellin gen van penningmeester Reurich, vo rig jaar, bleken geheel te zijn be waarheid: met een klein negatief sal do werd het boekjaar afgesloten, be zuinigen dus, aldus Reurich, die een kontributieverhoging noodzakelijk maken, mede omdat de grote vergun ning duurder wordt én de Federatie- bijdrage groter wordt. Na enige dis- kussie werd het bestuursvoorstel om Winst ZSC III In de thuiswedstrijd tegen WIK IV is het ZSC III gelukt haar eerste over winning (2-1) in dit seizoen te beha len. Van enig krachtsverschil tussen beide teams was nauwelijks sprake. Nadat de eerste helft nog met blanke stand was afgesloten wist Kees van der Linde van een foutje van de doel man van de gasten te profiteren (1-0). WIK slaagde er hierna in de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Hans Wandel bezorgde de klub uit Scharendijke de volle winst door rechtstreeks een hoekschop achter de doelman van WIK te plaatsen. WIK blijft aan de leiding Met een kleine, maar verdiende 1-0 overwinning op de reserves van Dui- veland is WIK er in eigen omgeving in geslaagd zich aan de leiding van de 3e klasse A van het zaterdagvoetbal te handhaven. De strijd speelde zich voor het grootste gedeelte op het middenveld af waarbij de verdedigingen erin slaagden de aanvallers goed in bed wang te houden. Na de hervatting kreeg de thuis klub een licht veldoverwicht, waaruit Han van IJsseldijk in de 13e minuut de enige en beslissende tref fer wist te scoren (1-0). Duiveland stelde hierna nog alles in het werk om een puntenverdeling uit het vuur te slepen, maar de goedsluitende WIK-verdediging gaf hen weinig kans om het doelman Meerdink erg lastig te maken. Kleine zege Brouwershaven III Het is Brouwershaven III in de thuiswedstrijd tegen Duiveland III gelukt haar tweede overwinning in dit seizoen te laten noteren. In een wedstrijd waarin beide ploegen el kaar bijzonder weinig ontliepen slaagden de Brouwenaren er uitein delijk in met een nipte 2-1 zege het strijdperk te verlaten. Dick Snijders tekende 1-0 aan in de eerste speelhelft. Na de hervatting was het weer Dick Snijders, die erin slaagde de doelman van Duiveland het nakijken te geven (2-0). De Oosterlanders wisten hierna de achterstand tot 2-1 te reduceren, maar verder liet de verdediging van Brouwershaven het niet meer ko men. in 1983 de kontributie met 2,50 te verhogen aangenomen. Bestuursverkiezing Als opvolger in het bestuur van de ze 530 leden tellende vereniging voor de heer Bambacht werd gekozen A. de Romph. C. Giele en W. v. d. Velde werden bij acclamatie herkozen. Het bestuur deelde mee kontakten te hebben met twee andere hengelsport verenigingen om te komen tot een kampioenschap Schouwen-Duive- land, te vissen in drie onderdelen: één te organiseren door Haam- stede/Renesse; één door Zierikzee en een door Bruinisse. De twee beste wedstrijden tellen dan mee voor de plaatsing. Bekendmaking winnaars In de onderlinge kompetitie werd A. P. Branderhorst eerste gevolgd door L. H. s. Gooshouwer; 3e J. Gou- weleeus; 4e C. Molenaar; 5e M. Sij- oen; 6e T. Hoekstra; 7e A. Pegels; 8e A. Czenski; 9e C. Hoogvliet; 10e J. Prooy; lie. L. v. d. Plas; 12e W. v. d. Kooy; 13. A. v. d. Linde; 14. C. Mol; 15e P. de Bruin. Bij de jeugdleden werd A. de Har- tog eerste, J. de Romph 2e en H. Ber- nau derde en D Ploeg vierde. NIJMEGEN. Oudere Molukkers in ons land krijgen de mogelijkheid voorgoed terug te keren naar hun ge boorteland zonder dat zij het Indone sische staatsburgerschap behoeven aan te nemen. TILBURG. Burgemeester en wet houders van Tilburg vinden dat het rijk voortaan een tegemoetkoming van honderd procent moet verstrek ken ten behoeve van de Rijksgroeps regeling Werkloze Werknemers (RWW) in deze gemeente. Dat blijkt uit een brief aan de Tweede Kamer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6