Een kleinigheid vergeten Nieuwe wijkindeling ophaaldienst gaat per 1 januari in Vergadering Reinigingsdienst STREEKNIEUWS De alimentatie Alarmnummer 0011 Fabriek weggezakt SCHARENDIJKE, 14-11. Met de uitvoering van een geo-hydrologisch onderzoek in de onmiddellijke omgeving van de stortplaats te Serooskerke, is een aanvang ge maakt De opdracht is verstrekt aan de Heidemij Neder land, die binnen de daarvoorgeraamde kosten bleef. Dit werd medegedeeld op de vergadering van de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland, vrijdagmiddag in het ge meentehuis van Scharendijke. ZIERIKZEE. Het pand hoek St. Domusstraat-Korte Sint Janstraat, één der panden, waarvoor tijdens de jongste raadsvergadering restauratiesubsidie werd toegezegd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De in de begroting van de dienst voor 1982 aangekondigde wijziging werktijden-rustpauzes en wijkinde ling van de ophaaldienst, staat in middels op schriften zal perl januari van kracht worden. Een en ander heeft tot gevolg, dat er andere openingstijden gaan gelden voor de stortplaats. Deze is vanaf ge noemde datum geopend van 9.00 uur tot 11.45 uur en 's middags van 12.30 uur tot 16.30 uur. Via een huis-aan- huis circulaire zal het publiek nog na der op de hoogte worden gebracht Besparing arbeidsuren Het Zierikzeese bestuurslid J. Groen wilde weten of de veranderde dienstregeling ook konsekwenties heeft voor het personeel. Want met de ZIERIKZEE Verkoop Welfaregoederen De verkoop van Welfare-goederen in rusthuis „Borrendamme" heeft het mooie bedrag opgebracht van 2.100,-. De winnaar van de pop in Schouwse klederdracht werd ook be kend. De verschillende gewonnen prijzen, worden thuis bezorgd. Een, dankwoord past aan allen, die tot het welslagen van de verkoping hebben bijgedragen. OOSTERLAND In memoriam J. M. van der Werf Op 87-jarige leeftijd overleed in het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee onze dorpsgenoot, de heer Jacob M. van der Werf. De heer Van der Werf genoot in landbouwkringèn grote bekendheid in de gehele regio, omdat hij'véle jaren'lang'fungeerde als taxateur van landbouwgewassen in het voorjaar. Verder was hij eerst tarreerder en later kontroleur voor de suikerbieten voor de fabriek van Puttershoek. Later bij de oorlogs schadegevallen en bij de waters noodramp was de heer Van der Werf werkzaam als taxateur. Zelfs tijdens de evakuatie, die hij doorbracht in Sliedrecht, was hij daar werkzaam als landbouwkontroleur. Verder had hij zitting in verschillende land bouworganisaties. In het openbare leven op het dorp nam hij een voor aanstaande plaats in. De teraarde bestelling had plaats.op vrijdagmid dag 13 november op de algemene be graafplaats alhier. BRUINISSE Botsing Op de brug van de sluis naar de iGrevelingen te Bruinisse zijn zon dagochtend om 8.00 uur twee auto's imet elkaar in botsing gekomen. Mevr. M. D.-J. uit Bruinisse zou te veel op de linkerweghelft hebben ge reden, waardoor D. V. uit Breda bij na geen ruimte meer had om te passe ren. Beide voertuigen liepen aan de linkerkant schampschade op. Geslaagd Aan de Bestuursschool Zuid- Holland te Rotterdam is voor het examen Hoger Bestuursambtenaar geslaagd de Bruënaar T. van Oosten- brugge. wijziging wordt ongeveer 50 werkuren per week bespaart of per jaar 2.626 arbeidsuren. De voorzitter, de heer W. den Boer kon Groen antwoorden dat dit niet het geval is. De besparing werkt door in het minder gebruik ma ken van tijdelijke arbeidskrachten. Een andere vraag op de vergade ring was, of het personeel met de wij zigingen akkoord gaan, evenals met de nieuwe bezoldigingsverordening, een volgend agendapunt Voorzitter Den Boer antwoordde desgevraagd, dat over beide zaken uit voerig van gedachte was gewisseld met de kommissie werkoverleg van de dienst In deze kommissie hebben zit ting: één afgevaardigde van elke vijf afdelingen die de reinigingsdienst kent onder voorzitterschap van de heer Den Boer. Op z'n Schouws „De vergaderingen van deze kom missie verlopen in een uitstekende sfeer (op z'n Schouws) en ieder lid van de kommissie krijgt alle stukken te le zen die met voorgaande problematiek te maken hebben", aldus de heer Den Boer. De voorzitter was nooit geble ken, dat er wat dat betreft problemen waren. Bestuurslid Hoogerhuis vond een verschil in beloning wel goed, maar vond eveneens, dat men. wel moet op passen dat de arbeidsvreugde niet zal veranderen in arbeidsonvrede nu de salariëring gewijzigd is. De heer Groen had liever gezien dat de toeslagen voor vuil en zwaar werk in de nieuwe loonschalen waren ver werkt als een soort garantie, maar kon toch akkoord gaan met het voorstel van het bestuur. Daarmee was het belang rijkste van de vergadering afgewerkt zij het dat een wijziging van de begro ting nog goedgekeurd diende te wor den. Deze had betrekking op een ver hoogde huurprijs van pand Ring 11 te Kerkwèrve met f 450,29, aiyen perio dieke keuring voor het personeel 50,- per persoon) totaal f 350,-. Ook hier mee ging het voltallig bestuur akkoord, zodat in eenrekord-tijd deze vergade- rin werd afgewerkt NIJMEGEN. Prof. dr. E. Schille- beeckx heeft het kollege van bestuur van de katholieke universiteit Nij megen gevraagd, hem met lingang van september 1982 ontslag te verle nen als hoogleraar. I Gratis shampoo VLISSJNGEN, 14-11. Veel Belgen die aan de Westerschelde wonen in de buurt van Doel en Antwerpen kun nen de komende maanden gratis hun haar wassen. In plaats van vis wor den er momenteel duizenden flessen haarshampoo uit de Westerschelde opgevist. Ze maken deel uit van de lading van het Belgische Roll-on Roll-of-schip Belveaux(3454 bru- toton) dat drie dagen geleden op de Westerschelde een aanvaring had met een Indiaas vrachtschip. Direkt na de aanvaring wisten sleepboten de Belveaux" op een zandbank te zetten waar het gedeel telijk zonk. De vloedstroom neemt iedere twaalf uur een deel van de lading mee de Westerschelde in, waaronder grote balen met shampoo en kisten thee. Vooral de shampoo, die in plastik flessen verpakt is, vindt gre tig aftrek bij het publiek op de wal, de sportvissers en sluis- en sleepboot- personeel. UTRECHT. De anti kernenergie- aktivisten, die zeer onlangs door mi nister Van Thijn van binnenlandse zaken zijn uitgenodigd om op zijn de partement te komen praten over de laatste blokkade in september van de kerncentrale in Dodewaard, zul len niet op die uitnodiging ingaan. DEN HAAG, 12-11. Alimentaties gaan met ingang van 1 januari 1982 met drie procent omhoog. Dat per centage heeft de minister van justitie vastgesteld, aldus het ministerie van justitie in een mededeling. Het per centage van drie geldt voor alle ali mentaties, of ze nu door de rechter zijn vastgesteld of door partijen zelf zijn afgesproken. Het percentage wordt berekend over het uitkerings bedrag zoals dat vast stond op 31 de cember van dit jaar. UTRECHT, 12-11. Gezien het maat schappelijk belang van het uniforme meidnummer 0011 en de betrekke lijke geringe kosten in het geheel van hulpverlenende diensten als politie, brandweer en ambulancediensten, lijkt landelijke invoering ervan een alles zins haalbare zaak. Dit ondanks het uitstel, dat sinds 1979 door bezuini gingsoperaties is veroorzaakt Dat schrijftB. J. Engbers, projektlei- der 0011 bij de direktie politie van het ministerie van binnenlandse zaken, in het algemeen politieblad. Landelijke invoering van het uniforme meidnum mer 0011 zal volgens hem zeker leiden tot een betere en snellere inschakeling van hulpverlenende diensten. Aan de bezem PEKING, 14-11. Miljoenen Chinese televisiekijkers hebben zaterdag gezien hoe de voorzitter van de communistische partij, Hu Yaobang, de bezem hanteerde. De televisie wijdde een lange reportage aan hooggeplaatste Chinezen die wel eens met de handen werken. Onder hen was de 66-jarige Hu, die met toewijding stof en dode bladeren wegveegde in de lanen van Zhongnanhai, de zetel van de hoge organen van de regering van Peking in het centrum van de hoofdstad. MUNCHEN, 15-11. In de nacht van zaterdag op zondag is een deel van een chemische fabriek in Stulln bij Schwandorf in het Westduitse Oberpfalz de grond in gezakt. De oor zaak hiervan kon nog niet worden opgehelderd. Er werd niemand bij gedeerd. Kort na elf uur in de avond kwa men volgens de politie de eerste aan- wijzigingen op het fabrieksterrein van de „Vereinigten Aluminium- werk - Flusspat-Chemie" dat de bo dem aan het zakken was. De fabriek werd stilgezet en het personeel ver liet het terrein. De aarde opende zich steeds verder en verslond de fabriekshal. Andere bedrijfsgebouwen gingen naar de trechter overhellen en stortten in el kaar, evenals een 72 meter hoge schoorsteen. Flitsen uit het buitenland MANILLA. De Filippijnse militai re autoriteiten hebben geen toestem ming gegeven voor een medisch on derzoek van drie gevangenen in het kamp Bicutan, die bijna zes weken in hongerstaking zijn. CAIRO. De auditeur-generaal van de krijgsraad in Cairo heeft de vier moordenaars van president Sadat of ficieel beschuldigd van moord met voorbedachten rade en 20 andere Moslims van medeplichtigheid aan het komplot. MELBOURNE. In Australië zijn drie Chinezen gearresteerd die ervan worden verdacht deel uit te maken van een vanuit Macao opererende oplichtersbende. De bende zou in Eu ropa en Australië voor een miljoen dollaT aan vervalste reischeques heb ben verzilverd. FRANKFORT. Tegenstanders van de uitbreiding van het internationale vliegveld van Frankfort zullen zater dag een petitie overhandigen om te proberen de uitbreiding van het vliegveld te voorkomen. MANILLA. Het wereldverbond van de arbeid, dat op het ogenblik kongresseert in Manilla op de Filip pijnen, heeft in een telex aangedron gen op EG-hulp voor de Poolse vak bondsorganisatie Solidariteit. BRUSSEL. De sekretaris-generaal van de NAVO, mr. J. M. A. H. Luns, zal op 16 en 17 november Washington bezoeken op uitnodiging van de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Alexander Haig. Dit is in Brussel uit welingelichte bron ver nomen. STOCKHOLM. In Tallinn, de hoofstad van de Sow jet-Republiek, Estaldn, zijn vlugschriften rondge deeld die oproepen tot een staking, van een half uur op 1 december uit protest tegen prijsverhogingen. Dit heeft het Zweedse blad „Dagens Ny- heter" gemeld. PARAMARIBO. Suriname en Cu ba hebben maatregelen aangekon digd die de betrekkingen tussen bei de landen moeten aanhalen. Dit heeft het Surinaamse nieuwsagentschap vrijdag bekendgemaakt. BOEDAPEST. De ^Hongaren kun nen met ingang van 1 januari 1982 privé een keer per jaar naar een land met harde valuta reizen. Dit heeft de ministerraad volgens het Hongaarse persbureau MTI vrijdag besloten. SAN SALVADOR. Regeringstroe pen van El Salvador hebben in het noorden van het land een nieuw of fensief ingezet om guerrillastrijders uit hun bolwerken langs de Hondure- se grens te verdrijven. Dit heeft een woordvoerder van het ministerie van defensie vrijdag bekendgemaakt. LONDEN. De generale synode van de Anglicaanse kerk van Engeland heeft met overweldigende meerder heid het voorstel van de bisschoppen aanvaard de vrouw toe te laten tot het ambt van diaken. OSLO. Op een aantal booreilanden in de Noorse en Britse delen van de Noordzee is een staking uitgebroken, de stakers willen met deze aktie kracht bijzetten aan een eis tot loons verhoging. OOSTENDE. Het vliegveld van Oostende zal het komend jaar op meer chartervluchten kunnen reke nen. In de zomer van 1982 zullen van af Oostende bijna zestig vluchten op Spaanse en Franse toeristenplaatsen worden uitgevoerd. PALERMO. In Palermo op Sicilië zijn binnen 12 uur drie mannen ver moord. Volgens de politie zijn het waarschijnlijk slachtoffers van een machtsstrijd die al enige weken gaande is in de onderwereld van dit centrum van de Mafia. PARIJS/BEIROET. Met drie bom aanslagen op Franse instellingen in Beiroet heeft het: „Geheime Armeense leger voor de bevrijding van Armenië" (Asala), dat een ondergrondse cam pagne tegen Turkije voert, zijn eis van vrijlating van een van zijn leiders on derstreept NEW YORK De vorige Franse re gering, die van president Giscard D'E staing, heeft begin dit jaar een plan opgesteld om de Libische leider, kolonel Muammar Gaddafi, te ver moorden. Zestig kg/sec DEN HAAG, 14-11. Het kabi- 1 net is akkoord gegaan met de instruktie voor de Nederland- i i se delegatie naar de Conferen- J tie van de Rijnoeverstaten op j 17 november in Parijs. i i De delegatie heeft als op- dracht meegekregen dat Ne- derland streeft naar een ver- i i mindering van de zoutlozingen door de Franse kalimijnen tot j zestig kilogram zout per se- i i konde. 1 vwwyvwwwwwvww Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 11 NOVEMBER NED. 1: De EO betreedt etherland met de „EO-Kinderkrant", waarin o.a. een bijbelverhaal over Petrus. ,,De liedjeszanger" is de nu volgende aflevering van „The Waltons" geti teld. Deze plotseling opduikende per soon maakt vooral veel indruk op Mary Ellen, die dan ook behoorlijk in disorde raakt als de zanger weer spoedig van het toneel verdwijnt. In het klassieke muziekprogramma Interludiumtreedt het pianoduo Cécile de Grijs en Dispa op. Uitge voerd worden het Scherzo in D en Ro mance in c, uit ,,Six pièces" van Rachmaninoff en de koncertwalsen nummer 1, 2, 4 en 15, opus 39 van Brahms. De tiende aflevering van de serie „De nieuwe mens" is getiteld „Jezus Christus: Gods J tegen U Centraal in deze uitzending staat een maansteen, waarop de vermeende ge schiedenis van de mensheid. Nadat de laatste woorden van ds. Blokhuis in het programma Tenslottever klonken zijn, vult de NOS de verdere avond. De derde aflevering uit de achtdelige serie „De schok van het nieuwe" gaat over de samenhang tus sen sociale en politieke ontwikkelin gen en visuele kunstuitingen. Deze keer laat men zien hoe de ervaring van plezier vorm krijgt in bijvoor beeld het werk van de impressio nisten, waaronder Claude Monet, Paul Cezanne en Paul Gauguin en Re noir en last not least werken van Pa blo Picasso. Om elf uur „Stichting Socutera" met een filmpje over de gezondheidszorg in Benin in West- Afrika en de laatste nieuwsuizendin- gen. NED. 2: In de vooravond zendt de NOS „Paspoort" voor de Joegoslavi sche en Italiaanse werknemers in ons land uit. Veel plezier ongetwijfeld met de aflevering van het spelpro- gramma Babbeloniëwaarin Car ry Tefsen, Joop Doderer en Marijke Merckens een cryptische puzzel die nen op te lossen, voorgeschoteld door Willem Duys, Lous Haasdijk en Jos Brink. In de aflevering van „Dallas" komt J.R. in financiële moeilijkhe den als een typhoon olieboring in Azië doet stagneren. Het meester werk „Gezicht op Toledo" van „El Greco" wordt besproken in de tv- galerij „Honderd beroemde schilde rijen", dat tot het bezit hoort van het Metropolitan Museum of Art in New York. DINSDAG 17 NOVEMBER NED. 1:10.00 Schooltelevisie13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Frysk; 14.30 Schooltel.; 18.20 Nieuws voor doven; 18.43 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 E O-Kinderkrant 19.30 The Wal tons; 20.20 Tijdsein; 20.50 Interlu dium; 21.00 De nieuwe mens; 21.25 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 De schok van het nieuws; 23.00 St. Socutera; 23.15 Nieuws; 23.20 Nieuws voor doven. NED. 2: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Toppop; 19.25 Babbelonië; 20.00 Journaal; 20.27 Mies; 21.30 Dallas; 22.20 Televisier magazine; 23.00 De toestand in de wereld; 23.05 Honderd beroemde schilderijen; 23.20 Nieuws. MADRID. Een half miljoen mensen hebben op de campus van de universi teit van Madrid gedemonstreerd voor vrede, ontwapening en vrijheid, zo hebben de socialistische organisato ren meegedeeld volgens de regering namen echter niet meer dan 100.000 mensen aan de manifestatie deeL WEST-BERLUN. Bij ongeregeld heden na de ontruiming van negen kraakpanden zijn in West-Berlijn veel mensen gewond geraakt MOSKOU. De Russische dissident Andrej Sacharaov gaat op 22 novem ber in hongerstaking, zo blijkt uit een telegram dat hij aan president Brezjn- jev heeft gestuurd. JERUZALEM. Het Israëlische leger heeft vier huizen van Palestijnen op de bezette westelijke Jordaanoe ver opge blazen. 25 Door HENK VAN HEESWIJK ZIERIKZEE. De Corneliastichting, pas nog in het nieuws i.v.m. onderhandelingen over verkoop. De foto toont de „oude Cornelia", destijds verblijf van keizer Karei V (1540), Mondragon (1576), koning Lodewijk (1806) en meer een maal beroemde staatslieden. Joop vindt het uitstekend, al willen ze er een paleis van maken. Zeg maar, wat er moet gebeuren, dan gaan we aan de slag. Beneden, boven, kamer voor kamer en vertrek na vertrek wordt betreden en bekeken. Tot zelfs de zolder. Junior wijst naar boven. „De laatste storm heeft nogal wat panneschade veroor zaakt Straks even onze dakdekker bellen. Eerder kunnen wij toch niets hier boven doen. De kapspanten moe ten nagekeken worden. Nou, ik heb 't al gezien. We gaan eerst maar eens met de ramen en deuren beginnen, zodat alles behoorlijk afgesloten kan wor den." Hij geeft Joop een bos min of meer verroeste sleutels. „Als er sloten vernieuwd moeten worden, teken dan dan even aan, ja? Ik moet straks een poosje weg." Ze werken samen een paar uur. Dan zegt junior. „Ik haal het nodige houten nieuwe deurkrukken. En wat spul voor hang- en sluitwerk, want ik heb al gezien, dat er hier en daar nieuwe gehengen nodig zijn." Joop hoort de jonge baas wegrijden. In zijn eentje gaat hij verder met het werk. De nodige routine heeft hij al lang opgedaan, dus dit soort werk is hem helemaal niet vreemd. Zo te zien hebben ze hier wel een paar weken werk. Niet gek. Hij is een hele poos bezig als er een auto aankomt Het zal de baas zelf zijn, want aan het geluid van de auto te horen, is het de grote Opel. Het klopt Het is inderdaad de grote wagen, maar hij is ditmaal niet door de baas be stuurd, maar door zijn dochter. Het is Gerda, die ineens voor hem staat Joop zet het raam op zijn kant dat hij juist uit het kozijn heeft gehaald om 't op te knappen „Hallo!" begroet hij op kalme toon. „Boodschap?" Ze loopt tot vlak op hem toe en vraagt op gedecideerde toon: „Waar was jij het hele weekeind?" Enigszins verwonderd vraagt hij: „Interesseert het je wat?" Ze snikt en Joop bemerkt, dat ze over haar toeren is. „Ik heb een paar rot dagen gehad, omdat je je niet liet zien. Je bent zeker kwaad op ons om donder dagavond, he?" Joop leunt tegen de wand, hoofd schuddend. „Ik ben helemaal niet kwaad; waarom zou ik? Maar ik kreeg de indruk, dat jullie me niet vertrou wen en dan hoeft't voor mij niet meer. Ik verbeeld me niks, maar ergens heb ik ook mijn eergevoel." „Het komt door vader. Hij is vre selijk voorzichtig. Denk niet, dat hij je niet maghet is andersom Hij vindt je primaje werk en zodat is allemaal net zoals hij graag wil. Je bent nooit ergens te beroerd voor en zelfs als het een keer laat wordt, maakte je nooit aanmerkingen. Vader zei- wel eens: Joop is er nog een van het oude stempel, zo zijn er tegenwoordig niet veel meer. Maar toen ik hem vertelde, dat ik van je houd en jij van mij en dat we het daarom tamelijk eens zijnhij zei: ik weet zo weinig van hem Waarom vertel je niet wat meer? Het is allemaal zo ellendig „Lieve kind, wat moet ik dan in 's hemelsnaam gaan vertellen? Dat ik in mijn jonge jaren een keer vijftiggulden boete heb gehad vanwege een vecht partij? En dat ik ook een keer een bon kreeg, omdat ik met één achterlicht reed? Ik wil ook wel opbiechten, dat ik wel eens met een vriendinnetje naar bed ben geweest Verder was ik, als ik me goed herinner, twee keer dronken, maar daarvoor heb ik nooit een bon gehad. Ik ben toen niet achter het stuur gaan zitten, want zo stom was ik niet Wat nog meer? Ik hen indertijd de ma zelen gehad, roodvonk en kinkhoest Ik hen een keer mijn enkel gebroken, doordat ik uitgleed over een bananen schil: verder heb ik een paar keer een prijsje gewonnen in de Staatsloterij en één keer in de Duitse Lotto. O ja, ik rook geen sigaretten, maar dat zul jij intussen wel gemerkt hebben en „O, houd er alsjeblieft over op! Jij steekt er de gek maar mee. En je weet, hoe met mij gesteld is. Ik houd toch van je?' Ik heb nooit van iemand gehouden als ik nu van jou doe." Joop gooit de hamer, die hij nog in zijn handen heeft, op de houten vloer. Het geeft een do£ onwezenlijk geluid in de lege ruimte. Maar hij hoort het niet, maar loopt op het meisje toe en neemt haar in zijn stevige armen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4