Plattelandsvrouwen vierden vijfentwintig jarig bestaan Zelden trof Sint Nicolaas bij zijn komst het zo met het weer Feest in Noordwelle De 2e extra dac~'°'S C. Joziasse STRÈEKNIEUWS Intocht in Westhoek ZIERTK7EESCHE NIEUWSBODE 23015 HA—W>' li i UI MWHhH—mlil. Het bestuur van de jubilerende plattelandsvrouwenbond, v.l.n.r. N. A. v. d. Hoek-Sturm, J. A. B. Alsema-Pelgrim, T. M. Kostense-De Vos, J. de Wit-Dorreman en M. J. C. Gilijamse-Meijers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NOORDWELLE, 13-11. Vrijdagavond vierde de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord welle en omstreken in het dorpshuis van Noordwelle haar 25-jarig jubileum, met een goed geslaagde feesta vond. Deze jubileumavond werd uitstekend bezocht. Bij aankomst kregen de bestuursleden van de jubilerende vereniging, evenals de dames van de jubileumkommis sie, een korsage aangeboden. Verder ontvingen alle be zoekers een fraai uitgevoerd programma. Advertentie (kadobonnen met een totale waarde van 100,00) is gewonnen door: Noordhogeweg 1 Sirjansland Prijzen af te halen bij: Fa. Joh. de Vries, Havenplein 8. Naast deze extra dagprijzen valt er in Zierikzee nog veel meer te winnen. Zierikzee, stad mefn Kadobon Sint Nicolaas Aktie Zierikzee (ZOC) Aktie loopt van 12 november t/m 5 december 1981. Verg. K v K nr. 20/81 De avond werd geopend door de presidente, mevrouw Gilijamse- Meyers. Zij verwelkomde de vele aanwezigen, in het bijzonder de afge vaardigden van de andere afdelingen van de Bond op Schouwen-Duive- land en van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen uit Haamste de, verder mevrouw Elenbaa^-Kik, vaijhpt Provinciaal, bestuur, oud best uuf slid vkn de afdeling Noord welle, mevrouw Breunis, de heer en mevrouw Romer en de leden van ,,Capri Tholen", een cabaretgroep van Thoolse Plattelandsvrouwen. De presidente liet weten dat men aan den lijve had ondervonden dat het vrijdag de dertiende was. De se- kretaresse moest namelijk ophet laatste moment verstek laten gaan om dat haar been in het gips moest en mevrouw Kort-Meurs, de leidster en begeleidsters van koortje kpn ook wegens omstandigheden op het laatst niet aanwezig zijn. Herinneringen Mevrouw Gilijamse memoreerde dat de afdeling in 1956 op 26 juli was opgericht, nadat eerder die maand in interne kring het initiatief daartoe was genomen. Men is destijds van start gegaan met 31 leden een aantal dat in de afgelopen 25 jaar is uitge groeid tot ongeveer 160. Zij bracht in herinnering dat op de eerste bijeen komst uitvoerig gesproken was over Madame Curie. Toen net zoals nu hield men voor belangstellenden boekbesprekingen en werden er mo deshows gehouden. Zij wees er verder op dat de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen als landelijke bond weer is aan gesloten bij de Wereld Bond. ,,De Bond is als het waren een leerschool voor de vrouw en wij kijken met de Bond de toekomst tegemoet", besloot de presidente. Na de openingsrede door de presi dente werd het bondslied en een door mevrouw Kort-Meurs speciaal ge maakt jubileumlied gezongen, waarin een overzicht werd gegeven van 25 jaar wel en wee in de afdeling. Omdat mevrouw Kort-Meurs zoals gezegd verhinderd was, zat het koortje zonder leiding en begelei ding. Mevrouw Schoneman uit Noordwelle sprong echter spontaan in en nam de leiding op zich, terwijl de pianiste van de cabaretgroep waar nodig de begeleiding voor haar reke ning nam. Felicitaties Inmiddels was toen ook de burge meester van Westerschouwen, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer gearriveerd, die eerder op de avond nog andere verplichtingen had. Namens het kollege, maar ook namens haar zelf als plattelands vrouw, feliciteerde zij de jubilerende afdeling. Zij vond 25 jaar een heel feit en verder vond ze het erg fijn dat dit in het eigen dorpshuis van Noord welle gevierd kon worden. Ze wees er op dat Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen al lang niet meer al leen een bond voor boerinnen is. Aan de hand van kursussen leren de plat telandsvrouwen veel zelf te doen. Zij eindigde haar toespraakje met de woorden „Op naar de vijftig". Mevrouw Elenbaas-Kik feliciteer de namens het provinciaal bestuur. Zij noemde een hele reeks aktivitei- ten die door de Bond worden georga niseerd en sprak de hoop uit dat men op deze wij met vorming en ontwik keling kan doorgaan. Zij bood de ja rige afdeling een presentielijst aan. Mevroüw Roos bood namens de an dere afdelingen van de Bond op Sehouwen-Duiveland een sekretares*- se map aan- en mevrouw Moerland" namens het Hervormd Kéfkköor Re* nesse een enveloppe met inhoud. Als laatste spreker dankte de heer Smit, echtgenoot van één der leden, voor de liefde en samenwerking met iedereen die de Bond toont en die hij en zijn echtgenote zelf hadden mogen ervaren. Naast alle geschenken en felicita ties die de jubilerende afdeling op de ze avond zelf ontving, waren ook eer der al verschillende felicitaties en bloemstukken ontvangen van vere nigingen uit de omgeving. Cabaret-optreden Na een koffiepauze werd de rest van het programma verzorgd door de Kabaret-groep „Capri Tholen" een groep bestaande uit acht speelsters en twee muzikale begeleidsters. De groep speelde een aantal leuke aktu- ele stukje die bij het publiek erg aan spraken. Voor de pauze werd het pro gramma afgesloten met een potpouri van Nederlandse liedje over vogels. Na de pauze volgde een sketch waarin de dames van de Thoolse kabaret-groep als kippen de emanci patie vroeger en nu bespraken. Dit stukje, dat de dames eerder in de Fle- vohof speelde ter gelegenheid van de viering van het vijftig-jarige bestaan van de Bon in 1980, betekende voor de aanwezigen dolle pret. Aan het slot van de avond werden de dames gehuldigd die vanaf de oprichting lid zijn geweest. Mevrouw A. v. d. Wiel-Janse las de door me vrouw Kort-Meurs gemaakte huidi- gingsgedichtjes voor deze 14 dames voor, terwijl mevrouw Gilijamse- Meyers de dames een schellekoord aanbood, dat door de dames van de jubileumkommissie met de hand, naar eigen ontwerp was geborduurd. De presidente, die zelf ook bij de 14 dames behoorde die 25 jaar lang lid waren, ontving haar schellekoord uit handen van de burgemeester. Daarna sloot de presidente de van avond met een woord van dank. Dank aan alle aanwezigen, maar in het bijzonder ook aan de dames van de kabaret-groep, die tevens een boe ketje kregen aangeboden. En dan nog een opendoekje voor de jubileumko- missie, die erg veel werk hebben ver zet om het feestelijk gebeuren goed te doen slagen. Voor al hun inzet en enthousiasme mochten zij een doos bonbons en een lepeltjes van de Bond in ontvangst nemen. ZIERIKZEE Begeleidingsgroep Borstkankerpatiënten De eerstvolgende bijeenkomst van de Begeleidingsgroep Borstkanker patiënten zal donderdagmiddag 19 november worden gehouden in de koffiekamer van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Me vrouw Creyton uit Tilburg zal tij dens deze bijeenkomst uitleg geven over de verschillende soorten borst- prothesen. Voor tijd: zie agenda. Men bleef daarna nog gezellig bij elkaar en er werd wat gedanst op mu ziek van grammofoonplaten. Poging tot inbraak Heden (maandag)ochtend om streeks 05.00 uur werd alarm gesla gen wegens een poging tot inbraak bij juwelierszaak „Briljant" aan het Havenplein. De politie kon in de loop van de ochtend nog geen nadere me dedeling doen over de toedracht. U.V.V. handwerkverkoopdag Op woensdag 18 november a.s. wordt in het U.V.V.-gebouw, Kerk hof la (naast het nieuwe belastigkan- toor) een verkoping en bazar gehou den van goéd éren djej. gemaakt zi-jn door de bezoeksters van dé damësso- ciëteit en U.V.V.-sters. Aangeboden worden gebreide en-genaaide-kinder-; kleding, sokken, maar ook mooie handwerken zoals geborduurde en gehaakte tafelkleedjes, kussens enz. Ook is er een rommeltafel met voor elk wat wils o.a. boeken. Verder kun nen loten gekocht worden met als. hoofdprijs een pop in klederdracht, tweede prijs een gehaakte sprei en nog meer mooie prijzen. Ook zijn er nog enkele andere attrakties. De op brengst is bestemd voor het vrijwilli gerswerk van zieken, gehandicapten en bejaarden. Iedereen is hartelijk welkom. Federatie Abva/Kabo De Federatie Abva/Kabo houdt de jaarvergadering op maandag 23 no vember in het Huis van Nassau. Op deze vergadering vindt een bestuurs verkiezing plaats. De heren C. Hey- boer en L. van der Bijl zijn herkies baar; niet herkiesbaar de heren L. Juffermans en J. C. Sinke; wél her kiesbaar de heer W. Klippel. Voor gesteld wordt als aanvullende kandi daat (vertegenwoordiger Rode Kruis-ziekenhuis), de heer J. M. van Dienst. RENESSE Dolfijn aangespoeld Bij de duinovergang Scholderlaan spoelde zaterdagmiddag en dolfijn aan. Het dier gaf vlak daarop de geest. De lengte was biijna drie me ter en het woog circa 200 kg. Gemeen tewerken Westerschouwen haalde het kadaver op en bracht het naar de binnenplaats van het Rayonburo Re-, nesse van de Rijkspolitie. Het geheel onbeschadigde dier wordt vandaag (maandag) door een velddetachement der Rijkspolitie opgehaald en ver voerd naar een Zoölogisch Instituut, (welke is nog niet bekend) waar een onderzoek zal plaats hebben. Autopapieren ontvreemd Het portier van de auto van W. L. v. L. uit Zierikzee is zaterdagmiddag geforceerd. V. L. had zijn auto gepar keerd bij de telefooncel aan de Ramp weg en merkte bij terugkomst, dat zijn autopapieren en paspoort waren verdwenen. SCHARENDIJKE Geslaagd De heer H. M. Struys te Scharendij- ke is geslaagd voor het examen, dat hij moest behalen om een schilders bedrijf te mogen uitoefenen. Aanbesteding fietspad In de Putmeet werd de openbare aanbesteding gehouden voor de aan leg van het fietspad langs de Heu- velsweg te Kerkwerve. De Laagste inschrijvers waren: Elsbout b.v. te Breda: 768.000,-; Vermeer b.v., te Hoofddorp: 784.000,-; Jac. Blok te Rotterdam 805.000,-. Hoogste inschrijver: G. van Hees te Tilburg, 1.133.000,-. De direktie over het werk zal worden gevoerd ■B --yrtfeu door het Ingenieursbureau Witteveen en Bos. De gunning werd voorlopig aangehouden. Geslaagd Vorige w;eek slaagden op de gehou den examens te Vught in het Schil dersexamen Centrum van de S.L.V.S. (Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf) voor het diploma „Gezel Schilder" de heren H. M. Struijs te Scharendijke en S. Koster te Brouwershaven. In de examen kommissie had zitting o.m. de heer Kees Fraanje, Oosteriand, leraar schilderen te Rotterdam. ELLEMEET Brandstof gestolen Uit een huisbrandolietank van de fam. D. L. te Ellemeet is de afgelopen week 150 liter brandstof gestolen. KERKWERVE Auto in de sloot Op de hoek Floresweg-Heuvelsweg is H. B. uit Kerkwerve zondagoch tend rond een uur of tien door onbe kende oorzaak met zijn auto in de sloot terechtgekomen. B. liep geen letsel op, maar de auto raakte be schadigd. DREISCHOR Vergadering P.J.Z. De P.J.Z. Sehouwen-Duiveland houdt op vrijdag 20 november een vergadering in het Dorpshuis te Drei- schor. Spreker is de medewerker van ,,'t Krootje" (verkoopwinkel biolo- gisch-dynamisch voedsel te Zierik zee), met als onderwerp: „Gezonde voeding". NIEUWERKERK Inbraak In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de woning van de fa milie J. G. aan de Zeeasterweg. De deur was opengebroken en het gehele huis overhoop gehaald. Vermist wordt een geldbedrag, groot 2600,— en een verzameling oude munten en sieraden. De waarde hiervan kon nog niet vastgesteld worden. Rijkspolitie en technische recherche onderzoeken deze inbraak. OOSTERLAND Afdeling Duiveland V.O.O. De ledenvergadering van de afde ling „Duivèland" van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, die ge houden werd onder leiding van de voorzitter, de heer P. Ie Compte in de De al bekende paardentram uit Re- nesse was dit jaar het vervoermiddel voor de Sint en deze manier van transport is zeer komfortabel. Ach tervolgd door een lange file auto's werd naar Burgh gereden waar bij café-bar „De Westhoek" de Kon. Mi- ziek vereniging „Witte van Haemste- de" de Sint opwachtte om zijn in tocht in Burgh-Haamstede muzikaal verder te begeleiden. Burgh schoot er naast, want de vele wachtenden in de Ring zagen de stoet rechtuit naar zaal van cafetaria „Neffen d'Eule", was maar matig bezocht. De voorzitter heette de aanwezigen welkom, waaronder wethouder Op 't Hof van Duiveland, het onderwij zend personeel van de scholen in de regio, en tot verschillende afgevaar digden van de Ouderkommissies en schoolraad, van Nieuwerkerk, Oosteriand en Ouwerkerk. In het jaaroverzicht wees de voorzitter o.m. op de zeer geslaagde feestavond van de afdeling op 23 januari jl. Ook de kindermiddag met de poppenten- toonstelling was een sukses. De voor zitter dankte degenen die meehiel pen hieraan op welke wijze dan ook. Het bestuur van de afdeling verga derde in het afgelopen jaar zeven keer en woonde verschillende ouder avonden bij op de dorpen van de ge meente. Vervolgens memoreerde de voorzitter nog de opening van de nieuwe school in Ouwerkerk. Wat het ledental van de afdeling betreft, dit bleef zo ongeveer gelijk: rond 140. Een kontributieverhoging zal wel niet achterwege kunnen blijven. Gesproken werd over 27,50 per jaar, het bestuur dacht aan 25,—. Misschien wordt dit het volgend jaar wel 30,—. De penningmeesteresse mevrouw van der Werf-van der Maas bracht vervolgens het financiëel verslag, waaruit bleek dat de in komsten bedroegen 5615,50, de uitgaven 4542,10, aldus een batig saldo van 1073,30. De heren M. L. Zeij Ier en H. Clerx kontroleerden de Haamstede rijden. Jammer, maar het kon misschien niet anders. In Haamstede werd Sinterklaas op de stoep van het oude raadhuis ont vangen door de burgemeester, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer en de wethouders v. d. Aarsen en De Feiter met hun echtgenotes. Zij sprak een welkomstwoord en zeide onmiddellijk tot de Sint „dat we zit ten te snakken naar een dorpshuis. Mogelijk dat we dit toch met ons al len kunnen realiseren." ZOC boeken en bescheiden, en vonden de ze in goede orde. De voorzitter dank te de penningmeesteres en de kom- troleurs voor hun werkzaamheden. Bij de bestuursverkiezing werd in plaats van mevrouw Goudzwaard- Janse gekozen mevrouw Goossens- Zegers die deze benoeming aannam. De voorzitter dankte de scheidende mevrouw Goudzwaard voor alles wat ze tijdens haar zittingsperiode voor de afdeling heeft verricht. Na de pauze deed de voorzitter nog enige mededelingen voor het volgend jaar. De toneelavond in Oosteriand zal plaats vinden op 29 januari 1982, en voor de kindermiddag met film is nog geen datum vastgesteld. De gene rale repetitie hiervan zal plaats heb ben op 26 januari en toegankelijk zijn voor personen van 12 tot 16 jaar. Verder werd in de rondvraag nog druk van gedachten gewisseld over verschillende facetten van het onder wijs, integratie van kleuter- en basis onderwijs. BRUINISSE Kokhanenvisser De heer P. Landa, één van de eerste kokhanenvissers in Zeeland, die al heel lang bezig is, heeft vorige week zijn eigen rekord overtroffen. Met zijn schip de B.Z. 30 (Bergen op Zoom). Hij viste in één week zoveel kokhanen, dat hij daaruit 75 ton ge kookt kokhanenvlees won. Sinterklaas vond het prettig hier weer te zijn en vond dat iedereen zo weinig veranderd was. Hij was erg blij met de hernieuwde kennismaking met de Kon. Muziek vereniging „Witte van Haemstede". Hulde bracht hij aan de Mid denstandsvereniging die dit jaar 750,— beschikbaar stelt aan de ge handicapten. De gemeente zelf deed al het een en ander, liet drempels verlagen, brie venbussen zakken en duinovergan gen aanpassen. Hij was daar zeer dankbaar voor. Vervolgens werd het Rusthuis Duinoord bezocht en daar wachtte de koffe „met wat erbij". Namens de Middenstand bood Sin terklaas de bewoners een ruiker bloemen aan. De direkteur, de heer A. Kort, sprak een kort woord en de voorzitter van de Bejaardenvereni ging, de heer P. v. d. Kreeke dankte de Sint voor zijn komst en de bloe men. Daarna maakte de Sint nog een tochtje door de dorpen om enkele winkels te bezoeken. En daarmee was de intocht ten einde. BURGHSLUIS. Zaterdagmiddag voeren Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pieten de haven van Burghsluis binnen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ■»«rf C BURGH-HAAMSTEDE, 14-11. Nog nooit heeft Sinter klaas bij zijn reeds vele intochten in Burgh-Haamstede, zulk mooi weer gehad als afgelopen zaterdagmiddag. De zon scheen als ware het midzomer en de temperatuur was geen enkel bezwaar om naar Burghsluis te rijden en daar de aankomst aan de haven af te wachten. Het was er zelfs lekker, toen luid toeterend de scheepshoorn van het m.s. Zeehond de aankomst aankondigde. De mensen van het Middenstandsvereni- gingbestuur hadden toen de kleinsten van de zeer vele bezoekers al van een verrassing voorzien. De heer J. Geleijnse sprak als voorzitter een kort wel komstwoord en daarop hernieuwde de Sint met zijn vele Pieten de kennisma king met vele Westenschouwenaars en de pepernoten vonden gretig aftrek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3