Saoedische diplomaat vernoemt erkenning staat Israël Dertig miljard voor sociale uitkeringen deel 2 Columbia veilig geland Incident in Zuid-Libanon De Scheldewerken G.S. Zeeland blijvend verontrust over uitstel voltooiing Geen „onechte" kinderen in wet Speelhol opgerold Drie heroïne- doden Twee doden in het verkeer Dode door kolendamp „AGENDA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NEW YORK, 14-11. Het vredesplan van Saoedi-Arabië voor het Midden-Oosten bevat erkenning van Israël. Dit heeft Gaafar El Agani, Saoedisch vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, gezegd in een vraaggesprek met de „New York Times,, dat zondag werd gepubliceerd. HOUSTON, 14-11. Het Ameri kaanse ruimteveer Columbia is za terdag 13.25 uur plaatselijke tijd (22.25 uur Nederlandse tijd) veilig geland op de luchtmachtbasis Ed wards in Californië. Na een vlucht van 54 uur kwam de Columbia met aan boord Joe Engle en Richard Tru ly terug van zijn tweede vlucht rond de aarde. „Het plan houdt rekening met „alle staten". We zijn niet bang om te zeggen dat het Israël erkent en we proberen niet onze ogen te sluiten,voor de naam „Israël", aldus El Agani. De „Times" merkt op dat de eerste keer is dat een Saoedische funktionaris expliciet rept van de erkenning van het bestaansrecht van Israël daar het plan in acht punten van kroonprins Fahd Israël niet noemt Verwerping Israël heeft zondag zijn standpunt ten aanzien van het Saoedische vre desvoorstel herhaald, dat een verwer ping ervan inhoudt Na de uitlatingen van El Agani zei de Israëlische woord voerder Arye Naor dat premier Mena- chim Begin heeft gezegd dat het plan ten doel heeft de staat Israël in fases kapot te maken. „Het plan is niet ver anderd en er is geen reden voor ons om van gedachten te veranderen", aldus de woordvoerder. TEL AVIV-BEIROET, 12-11. In Zuid-Libanon zijn vrijdag drie leden van de christelijke militie van de opstandige majoor Saad Haddad om het leven gekomen, toen hun pa trouillevoertuig bij Djsbeil op een landmijn reed. Dit heeft de Israëli sche radio bekendgemaakt. Het hoofdkwartier van Haddad sprak van het ernstigste incident sinds de afkondiging van een bestand op 24 juli. De majoor zei te zullen protesteren bij Unifil, de vre desmacht van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon. Papier uit slib jn -j^gQ MAASTRICHT, 14-11. De Koninklijke Nederlandse Pa pierfabriek (KNP) in Maastricht heeft een geslaagde proef genomen met de fabrika- ge van papier uit slib dat in het afvalwater achterblijft en dat tot nu toe werd afgevoerd naar de vuilnisbelt. Dit heeft een woordvoerder van het bedrijf vrijdagmiddag bekendge maakt. Volgens hem is er echter slechts spraken van een be perkte hoeveel slibpapier dat overigens wel van behoorlijke kwaliteit is. De geringe hoe veelheden houden, zo zei hij, verband met het feit dat niet alle slib zich leent voor ver werking tot papier. Het slib wordt voor dertig procent met oud papier vermengt. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft een pand aan de Regu liersgracht, waar in heroïne werd ge handeld, gesloten. Het pand was in gebruik genomen door drugs verslaafden, nadat vorige maand een café-achtige ruimte in de Wie lingstraat was gesloten. UTRECHT, 14-11. Bijna 30 miljard bulden is in 1980 uitgegeven aan AOW-, AWW- en kinderbijslaguitke ringen. Dat is ééntiende van ons netto nati onale inkomen en ongeveer 40 pro cent van wat Nederland totaal aan sociale verzekeringswetten uitgeeft. Het bedrag was drie miljard hoger dan wat in 1979 aan dezelfde uitke ringen was uitgekeerd. Dat blijkt uit de jaarrekening van de sociale verze keringsbank (SVB) en de raden van de arbeid, die de fondse voor die uit keringen beheren. Premies Het geld voor ouderdomspensioe nen (AOW), weduwen- en wezenpen sioenen (AWW) en kinderbijslag (AKW) komt verreweg het grootste deel uit de premies die iedereen be taalt. Het rijk vulde de afgelopen ja ren de inkomsten aan voor ongeveer eenvijfde deel. In 1980 droeg het rijk 20,5 procent bij en het jaar daarvoor 19 procent. MIDDELBURG, 14-11. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben minister H. Zeevalking van verkeer en wa terstaat geschreven met verwondering en verontrusting te hebben gehoord van nog verdere vertraging in de Oosterscheldewerken HILVERSUM. Volgens voorzitter J. Dutman van de ambtenarencentrale ACOP is de reserve-van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds groter dan het ABP wil doen geloven. Dutman meent dat er tien a elf miljard gulden niet op de balans staat DEN HAAG, 14-11. De minister raad heeft ingestemd met een voor ontwerp van wet dat beoogt het on derscheid tussen „echte" en „onech- te" kinderen uit de wetgeving te ver wijderen. Andere zaken in het afstammings recht zullen, als de regering daarvoor gehoor vindt in de kamer, eveneens <r;> - worden gewijzigd. Zo bevat het voor-, ontwerp van wat eveneens een rege ling om niet-gehuwde ouders geza menlijk het „ouderlijk gezag" toe te kennen over hun kinderen. De minister deed van die vertra ging mededeling tijdens het vragen uurtje in de Tweede Kamer op 5 no vember. G.s. wijzen de minister er op, dat zij op 19 juni ook al een brief geschre ven hebben over de vertraging in de werken tot 1986 en nu blijkt, dat de werken nog later klaar zullen zijn, omdat er financiële problemen zijn. Herhaald wordt dat, dat ieder uitstel dat niet voortvloeit uit technische moeilijkheden voor g.s. volstrekt on aanvaardbaar is. G.s. herinneren de bewindsman tenslotte aan hun verzoek inzicht te krijgen in het tijdschema voor de Oosterscheldewerken Een afschrift van hun brief zonden g.s. aan de leden van provinciale sta ten, de ministerraad, de leden van de vaste kommissie voor verkeer en wa terstaat uit de Tweede Kamer, de voorzitters van de frakties van de po litieke partijen in de Eerste en Twee de Kamer en aan de dagelijkse bestu ren van de waterschappen rond de Oosterschelde. WILLEBRORD, 15-11. In samen werking met de gemeentepolitie van Roosendaal en Tilburg en de techni sche recherche heeft de rijkspolitie in de nacht van zaterdag op zondag een inval gedaan in een illegaal speelhol in het Brabantse Willebrord. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie in Breda werden bij die gelegenheid in totaal 58 mensen uit Nederland en België aangehouden. DEN HAAG. Het aantal uitgespro ken faillissementen van januari tot en met oktober bedroeg 5.993 tegen 4.117 in 1980. Dit is een toename van 44 procent ZIERIKZEE. Tijdens de feestelijke bijeenkomst vrijdagavond in de Zierikzeese brandweerkazerne werden diploma's uitgereikt en nieuwe leden ingehuldigd. Burgemeester Th. H. de Meester reikte de diploma's, de bijbehorende medail les werden opgespeld door mevrouw J. M. J. de Meester-Post. De heren M. v. d. Schee en J. v. Dongen ontvingen het rijksdiploma Technisch hulpverlener, de diploma's Brandwacht 2e klas werden in ontvangst genomen door de heren G. Collignon, D. Ooms, A. J. Heijboer en G. Ter Riet. Verder werd een groot aantal oorkondes uitgereikt voor 12x/z jaar lidmaatschap aan brandmeesters M. v. d. Schee, J. v. Dongen, onderbrandmeester H. J. Fierens, hoofdbrandwachten H. C. Tromper, L. Jonker, P. J. A. Verspeek, M. Kouwenberg enJ.A. Kosterbrandwachten le klas: J. P. Theuns, J. M. Bergmans, J. Kort, B. J. M. Leijdekker en aan brandwacht 2e klas: A. M. v. d. Westen. De heren D. Quant, M. Ravia en J. Koster werden als nieuwe leden ingehuldigd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMSTERDAM. Het Hassan-regime voert Marokko naar een financieel bankroet Volgens berekeningen van onder andere de wereldbank blijkt dat zeven miljoen Marokkanen, twee op de vijf, ver onder het bestaansmini mum leven. Aldus FNV-voorzitter Wim Kok. DEN HAAG. De Nederlandse han delsbalans vertoonde in de maand sep tember een overschot van 900 miljoen gulden. Ingevoerd werd voor 14,0 mil jard gulden, uitgevoerd voor 14,9 mil jard gulden. (September 1980: 12,1 miljard gulden). AMSTERDAM, 15-11. In een pand in de Haarlemmerstraat in Amster dam zijn zondagavond twee Duitsers dood aangetroffen. Zij zijn waar schijnlijk na gebruik van een te grote dosis heroïne overleden, aldus de po litie. HEERLEN. Een 23-jarige in Heer len woonachtige Westduitser is zon dag in zijn woonplaats overleden aan het gebruik van een overdosis heroï ne. De man werd 's ochtends door een toevallig passerende politie-agent aangetroffen op een bank in de wijk Heerlerheide. EPE, 14-11. Door een verkeersonge val op de Soerelseweg in Epe zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag de 23-jarige E. van Grol uit Nunspeet en de even oude M. van Grol-Klokman uit Hilversum omgekomen. De auto waarin zij zaten vloog vermoedelijk door een te hoge snelheid uit de bocht en botste tegen een boom. Drie ande re inzittenden raakten gewond. Vol gens de politie zijn zij niet in levens gevaar. SOERENDONK, 15-11. Op een kamping in het Brabantse Soeren- donk is zondagmiddag in een cara van het stoffelijk overschot gevon den van een vrouw. Zij is vermoede lijk omgekomen door koolmonoxide vergiftiging. Haar echtgenoot is in niet-levensgevaarlijke toestand in een ziekenhuis in Weert opgenomen. De Rijkspolitie kende zondagavond nog niet de identiteit van het slach toffer. Iedere maandag Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Dorpshuis. Meer Bewegen voor Ouderen. 16.00 - 16.45 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Oosterland „Open lessen". Bejaardengymnas- tiek. 9.15 - 10.15 (v.m.). Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Noordgouwe/Schuddebeurs Noordgouwe, verenigingsgebouw. Kaartenavond. 20.00 uur. Nieuwer kerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Iedere vrijdag Burgh Café-restaurant „Het Grote Zwijn". Klaverjassen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30 - 20.30 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur Elke tweede en vierde woensdag van de maand Zierikzee Vrouwencafé de Gekroonde Suiker biet. 20.30 uur. Maandag 16 november Zierikzee „Huis van Nassau". Afd. Philatelica. 20.00 uur. Raadzaal Stadhuis. Vergadering ge meenteraad, algemene beschouwin gen. Aanvang: 19.30 uur. „Spookauto" UTRECHT, 14-11. Een 31- jarige Hilversummer heeft in de nacht op de Rijksweg van Amsterdam naar Utrecht ter hoogte van Breukelen een auto klemgereden die op de ver keerde rijbaan in de richting Utrecht reed. Het voertuig bleek volgens de rijkspolitie te zijn bestuurd door de 34-jarige vrouw M. M. uit Amsterdam. Zij verkeerde onder invloed van alkohol, terwijl haar auto technische gebreken vertoon de. Bij het verlaten van de hoofdstad koos de vrouw de verkeerde rijbaan van de rijks weg naar Utrecht. De Hilver summer zag bij de afslag naar Vinkeveen de vrouw op de ver keerde baan rijden en trachtte haar daarop attent te maken door signalen met zijn lichten en claxon. Toen zij er niet op reageerde, reed hij pijlsnel door. Een eind verderop zette hij zijn auto op de vluchtstrook, klom over de vangrail en probeerde met armbewegingen de naderende auto te laten stoppen. Hoewel die poging ook niet lukte, gaf de man het niet op. Opnieuw sprong hij in zijn auto en bij de volgende afslag slaagde hij er in ook op de ver keerde rijbaan te komen, waarna hij de spookrijdster kon klemrijden. Tijdens de spookrit zijn er geen aanrijdin gen geweest, ,,maar je moet niet denken, wat er had kun nen gebeuren", aldus een woordvoerder van de politie. IMMIMVMMMMMVVVVVVVV Haamstede Gemeentehuis. Gemeenteraad Wes- terschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Stadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Nieuwerkerk Peuterspeelzaal, Weststraat. Jaar vergadering speelzaal. Aanvang: 19.45 uur. Dinsdag 17 november Kerkwerve Ned. Herv. Kerk (consistorie). Bij eenkomst over restauratie interieur. 20.00 uur. Zaal Ger. Kerk. Vergadering Neder landse Christen-Vrouwenbond. 19.45 Hotel „Bom". Ledenvergadering „Ring Promotion". 20.00 uur. Gemeentehuis. Hoorzitting t.b.v. het konceptvoorontwerp vierjarenplan Welzijnsbeleid. rl9i30 uur. Renesse Restaurant Le Rabot. Algemene le denvergadering VW Renesse. Aan vang: 20.00 uur. F onnemaire Dorpshuis. Algemene ledenvergade ring Ned. Rode Kruis afdeling Brou wershaven. 19.30 uur. Nieuwerkerk Deltastraat 9. VARA Gespreksgroep „Schouwen-Duiveland". Aanvang: 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Afd. Duiveland Platte landsvrouwenbond. 19.30 uur. Goes Kerkgebouw „De Hoogte". Onderte kening fusieovereenkomst Streek ziekenhuis De Bevelanden en Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis. 14.00 uur. Woensdag 18 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. NCVB- bejaardenmiddag. 14.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. NCVB-af- deling. 20.00 uur. UW-gebouw. Verkoop en bazar van goederen. 9.00 uur (v.m.). Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring N.C.V.B. 19.45 uur. Haamstede Winterkerk Ned. Herv. Kerk. Ver koopmiddag zelfgemaakte handwer ken Herv. Vrouwenvereniging „Nieuw Leven". 14.30 uur. Donderdag 19 november Zierikzee Raadzaal Stadhuis. Raadsvergade ring gemeenteraad, re- en duplieken op begroting. Aanvang: 15.00 uur en na schorsing: 19.30 uur. Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Vijfentwintig jarig jubileum bejaardensociëteit Brou wershaven. 14.00 en 19.00 uur (recep tie en avondprogramma). Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Kerkwerve Kantine S.V. WIK. Jeugd-bingo. 19.00 uur. Burgh Café-restaurant „De Westhoek". Na jaarsledenvergadering, hengelsport vereniging „De Krabbe". Aanvang: 20.00 uur. Dreischor Plaatsenhuis. Verkoping Welfare- goederen. 14.00 - 16.00 uur. Zaterdag 21 november Zierikzee „Huis van Nassau". Vogeltentoon stelling Zang en Kleur. 10.00 -22.30 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Ellemeet Dorpshuis. Toneelvoorstelling. 20.00 uur. (Na afloop dans tot 2.00 uur.) Zonnemaire Groene Kruisgebouw. Verkoping Welfaregoederen. 10.00 - 15.00 uur. Maandag 23 november Zierikzee „Huis van Nassau". Federatie Abva/Kabo. 19.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Ledenvergade ring tennisvereniging WIK. 20.00 uur. Brouwershaven Groene Kruisgebouw. Verkoop Wel fare-goederen. 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 24 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. CPB bij eenkomst, lezing opticien. 19.45 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Sint Nicolaas- feest Bejaardensoos. 14.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Afd. Plattelands vrouwenbond. 20.00 uur. Donderdag 26 november Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Noordgouwe Kantine „De Stern". Afd. Platte landsvrouwenbond. 20.00 uur. Vrijdag 27 november Zierikzee RSG „Prof. Zeeman". Officiële ope ning. 14.00 uur. Scharendijke „De Putmeet". Vergadering C.B.TiB. 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Ver. „Het Groene Kruis". 19.30 uur. Dorpshuis. P.J.Z.-vergadering. 20.00 uur. Zaterdag 28 november Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel. 9.30 -15.00 uur. Kerkwerve Kantine S.V. 20.00 uur. WIK, bingo-avond Scharendijke „De Putmeet". Dansen (oude er we leerlingen N.V.D.). 20.00 uu Donderdag 3 december Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 20.00 uur. Poststraat 37. Wereldwinkel -15.00 uur. Vrijdag 4 december Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel -15.00 uur. Donderdag 10 december Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel. -15.00 uur. Vrijdag 11 december Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel. -15.00 uur. Zaterdag 12 december Zierikzee Poststraat 37. Wereldwinkel. -15.00 uur. Donderdag 17 december Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 1 20.00 uur. 19.00 - 9.30 9.30 9.00 - Klaverjaswed- Zonnemaire Café Bommenede. strijden. 20.00 uur. Nieuwerkerk Zaal kerk Badhuisstraat. Vergade ring C.D.A.-kiesvereniging Duive land. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 20 november Zierikzee „Mondragon". „Gheselscap goet en- de fyn". 19.00 uur. „Huis van Nassau". Vogeltentoon stelling Zang en Kleur. 19.00 -22.30 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGEr' Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396,(01110)3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2