Plan Deezijstraat deed veel stof opwaaien c Kommissie Publieke Werken geeft voorkeur aan Malta DE ZIERIKZEESCHE COURANT In kader herbestrating F 60.000 voor eerste fase Hoofdpoortstraat De vrijwillige ziekenfonds verzekering Twee doden in het verkeer Hoorzitting Bru-Oost Mandaat voor Thatcher WA> W* PÊ 8IJ.T Banen op de tocht bij Hema i It, Mh ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 november 1981 138ste jaargang Nr. 23014 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar t 122,60.. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Nieuw gebouw bank te Zonnemaire ZIERIKZEE. Plaatje van de ,,Middelstrate" - de Meelstraat, uit 1908, kennelijk genomen op een zonnige dag. Aan de mensen ziet men de andere tijd". ZIERIKZEE, 12-11. De kommissie Publieke Werken heeft donderdagmiddag het advies uitgebracht 60.000,- te reserveren voor de eerste fase van verbeteringswerk zaamheden aan de Hoofdpoortstraat te Zierikzee, 50.000,- voor herbestrating in Malta, 110.000,- voor de binnenstad, 35.000,- voor de oprit van de Kleine Zelke- weg, 30.000,- voor de Loswal en 116.000,- voor de reeds in uitvoering zijnde werkzaamheden bij de Tram baan en 't Sas. Voorzitter, de heer P. de Rijke zei aan het begin van de vergadering als titel boven een boek over herbestra ting in Zierikzee „Slapeloze nachten" te hebben gekozen, mede omdat op de post bestrating in 1982 een mindering voorkomt. In het ter sprake gebrachte rap port, waarin zoveel (urgente) straten staan vermeld, kwam de wijk Malta niet voor. De heer J. Groen (PvdA) was het daar niet mee eens. Voor de ze wijk in Zierikzee hangt een herin deling in de lucht, dat overigens een miljoen gulden moet gaan kosten en voorzitter De Rijke dacht daarom dat bestraten misschien een tijdelij ke zaak is. UTRECHT, 12-11. De Unie van Ka tholieke bonden van 0uderen(200.000 leden) heeft in een telegram aan mi nister Gardeniers (volksgezondheid) geprotesteerd tegen de sterke stijging van de premie voor de vrijwillige zie kenfondsverzekering. Ze kant zich ook tegen de aangekondigde eigen bij drage voor geneesmiddelen. De Vereniging van Nederlandse Zie kenfondsen liet deze week weten dat de premie voor de vrijwillige verzeke ring op 1 januari waarschijnlijk weer tien procent omhoog moet EDE, 12-11. Twee mensen zijn don derdagochtend om het leven gekomen bij een ernstig verkeersongeval op de noordelijke rijbaan van Rijksweg 12 in de gemeente Ede. De personenauto, waarin zij zaten, werd door nog on bekende oorzaak van achteren aange reden door een remmende vrachtauto. Beide wagens raakten vervolgens in brand. De personenauto en de be stuurderscabine van de vrachtauto brandden geheel uit De chauffeur van de vrachtauto kwam met de schrik vrij. De rijbaan was door dit ongeval enige tijd afgesloten voor verkeer. Nadere gegevens ontbreken nog. De heer Groen bracht naar voren dat er t/m 1985 in het meerjaren- perspektief geen geld is uit getrok ken voor Malta en er daarom ook niets kan gebeuren. Na 1985 zal de pot waarschijnlijk leeg zijn, stelde hij. Hoewel hij onderkende dat ande re gebieden in Zierikzee ook hard aan renovatie toe zijn, vond hij toch dat er aan de knelpunten in Malta wat moet worden gedaan. ,,We heb ben wel jaren geroepen dat het bestemmingsplan de nodige aanpas singen tegenhield, maar er is gewoon geen geld", aldus de heer Groen. De heer J. Louwerse, direkteur van dienst gemeentewerken zei dat het bestemmingsplan Malta de mogelijk heid schept voor een herinrich tingsplan van gevel tot gevel. „Je be gint in feite deze wijk opnieuw aan te leggen". De heer Groen zou kiezen voor een totale lieAndeiiiig, <*ls ei geld was. Aangezien dat geld er voorlopig niet is, stelde hij voor door middel van wat kleine aanpassingen, die straten die in een slechte staat verkeren aan te passen. De L. S. P. van Velthoven (CDA) vond deze gedachtengang ook wat eerlijker tegenover de bewoners. Besloten werd als advies mee te ge ven 50.000,- voor Malta uit te trek ken. Hoofdpoortstraat De heer J. J. Geleijnse (WD) stelde bij het onderwerp Hoofdpoortstraat voor om eerst de geplande bocht goed uit te leggen en dan naar het resul taat te kijken. In plaats van 135.000,- uit te trekken, hiervan de helft te nemen 60.000,-). Maar dan dit bedrag wel aan. de duurste konstruktie besteden. De heer Lou werse dacht dat het beste was als ook aan de onderbaan van de Hoofd poortstraat aandacht zou worden besteed en daarboven met nieuw ma teriaal herbestraten. „Dat is wel de duurste oplossing, maar vanuit mijn technische gevoel zou ik zeggen, neem die". Hij vertelde dat aan de Oude Haven een soort plaatwerk is gelegd, waardoor het trillen prak tisch tot nul is gereduceerd. Binnenstad Voor de binnenstand dacht de kom missie Publieke Werken 110.000 uit te trekken. De St. Antoniesdam werd door de vergadering als de meest ur gente gezien, 33.500,-. Aan de Klokstraat werd 12.500,- toebe dacht, aan de Beddeweeg 14.500,-, aan de Fonteine 13.500,- aan de Wa termolen 21.500,- en ten slotte aan de Schuttershofstraat 13.500,-. Dit BROUWERSHAVEN. Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven nam tijdens een bijeenkomst in het Tonnenmagazijn de eerste alarm ontvangers voor de brandweer in ontvangst. De burgemeester gaf ze op zijn beurt weer door aan de kommandanten van de korpsen Brouwershaven en Dreischor. In het midden op de foto burgemeester Slabbekoorn. rechts de heer Visser van de firma Koning en Hartman (de leverancier) en links ir. Beenhak ker, de kommandant van de Regionale Brandweerkring Midden- en Noord- Zeeland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) allemaal in het kader van herbestra- tingswerkzaamheden. Momenteel worden werkzaamhe den aan de Trambaan en 't Sas uitge voerd. Besloten werd om in dat ge bied de Loswal en de oprit Kleine Zelkeweg erbij te trekken. Want nie mand van de aanwezigen was geluk kig met de huidige situatie van deze straten. Tot en met 1981 kan 365.000,-worden besteed aan straat- werkzaamheden in Zierikzee. Per 1 januari van het volgende jaar komt nog 40.000,- beschikbaar. Voorzitter P. de Rijke deelde mede dat over enkele weken opnieuw een vergadering van de kommissie Pu blieke Werken wordt gehouden, waarbij in overweging moet worden genomen of het schoolgebouw aan de Nieuwe Boogerdstraat wel of niet moet worden gesloopt. BRUINISSE, 13-11. De hoorzitting' Bru-oost, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman verliep glad, en leek een rimpelloos avondje te gaan worden. Tot er wat dieper werd ingepraat over de Deezijstraat. Het bleek dat de be woners van deze straat zich grondig hadden verdiept in het woonomgevings verbeteringsplan dat in opdracht van de gemeente Bruinisse door de stede- bouwkundige J. Kelderman (ook aanwezig met tekst en uitleg) was opgesteld. Op iedere tafel lag een plattegrond met daarop de schets inrichting Bru- oost. De voorzitter wees er op, n.a.v. vragen van de heer Hoek, dat de Dee zijstraat een verhaal apart is. Het voorstel was dat iedere bewoner een halve mJ grond zou inleveren, zodat deze straat opengesteld zou kunnen worden voor gemotoriseerd verkeer en voor iedere bewoner een parkeer plaats. Parkeerplaatsen Volgens de heer Hoek raakten som mige bewoners 150 mJ grond kwijt voor 13 parkeerplaatsen, terwijl in dat gebied vier mensen een auto heb ben. De heer De Jonge wond er geen doekjes om: „Laat plan Deezijstraat vallen". De heer Otte vertolkte de gevoe lens zo: „We willen dat knusse padje zo maar houwen", dat applaus uit de zaal ontlokte. De heer Bunskoeke, direkteur ge meentewerken, was het eens dat dit het moeilijkste onderdeel van het plan was, en, gezien de vele bezwa ren, misschien niet doorgaat. Meer duidelijkheid over het parke ren hier (maar ook in de rest van het plan) bracht hij door te stellen dat als je subsidie aanvraagt wordt door het Rijk bekostigd) de subsidiegever ook meebeslist over de invulling van de schets. En het Ministerie van Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting stelt als regel: bij iedere wo ning moet een parkeergelegenheid zijn. V erkeerssnelheid Hiervóór had de heer Kelderman al uitgelegd dat de Kon. Julianastraat en de Prinses Beatrixstraat nivo-loze straten worden (geen trottoirs meer) waar de rijweg verspringend zal zijn omdat dit remmend werkt op de ver keerssnelheid. Duidelijk zichtbare parkeervakken en aangekleed met groen moeten deze straten vriendelij ker maken. In een bewonersoverleg met Beter Wonen hebben de huurders zich be reid verklaard een stukje grond af te staan om op een kruising van brand- paden een speeldorp voor de jeugtf in te richten. De burgemeester maakte bekend dat een terreintje naast het woonwa genkamp in gereedheid wordt ge maakt waar de jeugd van Bru-oost een balletje kan trappen, als tegen hanger van het Westplantsoen. De suggestie van de heer v. d. Berg om de brandpaden breder te maken zo dat de auto achter het huis kan staan werd door de heer Kelderman ontze nuwd wegens de hoge kosten. Meerdere suggesties en vragen werden besproken door de aanwezi gen, waaronder zich ook de beide wethouders, de gemeentesekretaris en drie gemeenteraadsleden bevon den. Het plan zal nu n.a.v. deze hoorzit ting in een werkbespreking worden gewijzigd en in de volgende gemeen teraadsvergadering op de agenda worden geplaatst. ZON- EN MAANSTANDEN 14 nov. Zon op 7.59, onder 16.49 Maan op 19.15, onder 10.51 15 nov. Zon op 8.00, onder 16.47 Maan op 20.15, onder 11.58 16 nov. Zon op 8.02, onder 16.46 Maan op 21.23, onder 12.52 Laatste Kwartier: 18 nov. (15.54) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 14 nov. 4.24 16.44 10.12 22.23 15 nov. 4.58 17.34 10.58 23.19 16 nov. 5.36 18.27 11.49 Springtij: 14 november. Dit nummer bestaat uit 18 pagina's. wilt u aat er goea over u worat gesproken, doe het dan niet zelf. Pascal LONDEN, 12-11. De Lagerhuis- fraktie van de Britse conservatieve partij heeft donderdag Margaret Thatcher als partijvoorzitter herko zen. De procedure rond de verlenging van haar leiderschap leverde weinig problemen op. Er waren geen tegen kandidaten en er vond geen stem ming plaats. Mevrouw Thatcher, die sinds mei 1979 premier is, leidt de To ries sinds 1975. Verwachting tot zaterdagavond: Opklaringen Opklaringen en eerst nog een enkele bui; minimumtemperatuur ongeveer 4 graden, middagtemperatuur circa 10 graden; matige, aan de kust af en toe krachtige westenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m dinsdag 17 nov.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkr.: zuidwest 6 Dinsdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 9 gr. Windkracht: west 6 UTRECHT, 12-11. Volgens de dien stenbonden FNV staan er bij het wa renhuisconcern Koninklijke Bijenkorf Beheer (KBB) honderden ontslagen voor de deur. Bij KBB-dochter de He- ma verdwijnen de komende jaren 500 arbeidsplaatsen. Ook bij de Bijenkorf, Perry Sport en Maxis vrezen de bon den ontslagen maar om hoeveel kon- krete arbeidsplaatsen het bij de KBB- onderdelen gaat is nog niet te zeggen, aldus bestuurder D. Lammertink van de dienstenbonden donderdag op een perskonferentie. Bovendien zal op het hoofdkantoor van KBB in de Bijlmer meer het personeelsbestand (nu circa 350 man) met tien procent moeten worden uitgedund.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1