Geweld in wereld als ware het een totale oorlog Een kleinigheid vergeten Solidariteitsheffing en de belastingbetaler Provinciale Kommissie- verg aderin gen ELEKTRO LIEVENSE 11 Somber Rode Kruis Prinses dood aan heroïne Heroïne Man doodt man Om steun bij de opvoeding ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 november 1981 Nr. 23014 MANILLA, 12-11. Het geweld in de wereld, dat aller wegen wordt toegepast als gevolg van ideologische en rassenkonflikten, neemt steeds meer de vorm aan van een totale oorlog. Zo heeft de voorzitter van het internationale komité van het Rode Kruis, de Zwitser Alexander Hay, op de konferentie van de organisatie in Manilla ver klaard. LONDEN, 12-11. De welgestelde prinses Marie-Ines van Bourbon van Parma, volle nicht van koning Juan Carlos van Spanje, is in een Londen ziekenhuis overleden aan de gevol gen van drugsverslaving. Dit werd woensdag vastgesteld door een offi ciële lijkschouwer. De prinses overleed op 11 oktober bij vrienden in de Londense gemeen te Paddington. Voor het hof werd ontvouwd dat zij omgang had met popsterren en mensen met veel geld en veel vrije tijd, waar gemakkelijk aan hard drugs te komen was. Volgens vrienden was de laatste „kick" van Marie-Ines van Bourbon het „snuiven van heroïne". Aan een veel te grote dosis hiervan is zij vol gens het onderzoek overleden. Zij was 29 jaar. AMSTERDAM, 12-11. In een wo ning in de Bernard Kochstraat in Amsterdam heeft de politie woens dag 700 gram heroïne en een vuurwa pen met patronen in beslag genomen. Twee Turken van 45 en 42 jaar zijn aangehouden. Volgens een politie woordvoerder houdt deze zaak ver band met de inbeslagneming van ne gen kilo heroïne, eveneens woens dag, in Maastricht. Hier werden drie personen gearresteerd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HENGELO. Ultracentrifuge Ne derland en de Uraniumverrijkingsfa- briek Urenco in Almelo worden be trokken in de brede maatschappelij ke diskussie over het energiever bruik. DEN HAAG. De omzet in de detail handel was in augustus 4 procent la ger dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (C.B.S.). DEN HAAG. Het overleg over eventuele Nederlandse deelneming aan de internationale strijdmacht die in de Sinaïwoestijn Egyptenaren en Israëli's uit elkaar moet houden zal wellicht nog enige tijd duren, aldus heeft minister Van der Stoel in de Tweede Kamer meegedeeld. DEN HAAG. De C.D.A.-tweede ka merleden Van Amelsvoort en Corne- lissen vinden dat er in de Belgisch- Nederlandse grensstreek een alarm systeem voor ongelukken met kern centrales en andere nucleaire aktivi- teiten moet worden opgezet. De nam een resolutie aan waarin er bij de V.N. op werd aangedrongen om te komen tot een internationale konventie tegen martelen, dat zich steeds meer uitbreidt, ofschoon het eigenlijk als feitelijk uitvloeisel van tal van internationale regelen ook in zake de mensenrechten is verboden. Volgens Zweden is gruwelijk folte ren van gevangenen heden ten dage al methode geworden in ruim zestig landen in de wereld. De konferentie waaraan afgevaar digden uit 151 landen deelnemen geeft een trieste balans van schendin gen van de humanitaire grondbegin selen in alle delen van de wereld. Geneefsé conventies De door nieuwe oorlogs- en span ningshaarden veroorzaakte verdere veslechtering van de internationale situatie valt af te lezen uit de serie van oproepen en besluiten waarin de organisatie schendingen van Geneef- se conventies aanklaagt. Een verdere greep daaruit geeft behalve het door Zweden reeds gesignaleerde metho disch geworden folteren in ruim zestig landen het volgende: Minachting voor burgers, die als niet-strijders tussen de fronten ster ven, verhongeren en worden verdre ven. Het totaal verhinderen voor het Rode Kruis om de slachtoffers van de gewapende konflikten in Afgha nistan, de ogaden-woestijn en de westelijke Sahara te hulp te komen. De moorden op talloze Vietna mese vluchtelingen op zee door pira ten waarvan sprake is en tenslotte het plotseling en spoorloos verdwij nen van politieke gevangenen in vile landen. EDE. De politie in Ede heeft in de nacht van woensdag op donderdag in samenwerking met de PTT in de wijk Veldhuizen een illegale tv-zender op gerold. DEN HAAG. De 47-jarige H. van Zweden uit Den Haag is om het leven gekomen toen hij, terwijl hij reeds gewond op straat lag, opnieuw werd aangereden door een auto. Drie ande re Hagenaars liepen daarbij ernstige hersenletsel op. Het ongeval vond plaats op de kruising. APELDOORN, 12-11. De 24-jarige Turk N. A. L. uit Apeldoorn (dus niet de 34-jarige Turk M. A.) heeft be- kendt zijn 43-jarige landgenoot D. A. Citler uit die plaats te hebben dood gestoken. De mannen hadden aan het begin van de avond in een café ruzie gekregen, nadat Citler de vrouw van A. zou hebben beledigd. De vrouw was eveneens in het café. De verdachte is daarop naar huis gegaan om twee messen te halen. In de nacht van woensdag op donderdag vond A. zijn slachtoffer in een andere bar in Apeldoorn waar hij hem bui ten de deur de dodelijke steken toe bracht. „De Kus" van Rodin ZURICHT, 12-11. Op een vei- ling bij Koller in Zurich heeft een van de zeven kopieën van het beroemde beeld, ,,La Bai- ser" van Auguste Rodin (1840- 1917) de rekordprijs van 500.000 Zwitserse franken on geveer f 680.000) opgebracht. Het was de persoonlijke ko pie van de beeldhouwer die hij bij zijn dood had vermaakt aan zijn nicht Mathilde Jacquard. Zoals in Zwitserland gebruike lijk werden de namen van ko per en verkoper niet bekendge maakt. „De Kus" is een reproduktie in groter formaat van een on derdeel dat Rodin eerder maakte voor zijn „Hellepoort". ROTTERDAM, 12-11. De solidari teitsheffing die het huidige kabinet wil invoeren, zal de weerstand bij de belastingbetaler nog verder verster ken. DEN HAAG. De drink waterlei dingbedrijven zullen dinsdag 17 no vember op een hoorzitting in Amers foort kritiek leveren op het tweede struktuuïcchcrnc drink- en industrie watervoorziening en de daarbij beho rende beleidsnota van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygië ne. UTRECHT. De voorzitter van de sektie ziekenhuizen van de Nationale Ziekenhuisraad, A. G. van Omme, heeft donderdag ziekenhuisdirekties op de vingerts getikt die samenwer king met anderen bedreigend vinden en daarom de boot zoveel mogelijk afhouden. DEN HAAG, 12-11. Er is een ont zaglijke behoefte aan steun bij de op voeding. dit heeft topambtenaar dr. G. Hendriks van c.r.m. in Den Haag gekonstateerd. Hij deed deze konstatering bij de fusie van de Stichting Kinderverzor ging en -opvoeding/opvoedingsvoor lichting en de Stichting Speel-o- theek Nederland. Samen gaan ze ver der als de Stichting Spel- en Opvoe dingsvoorlichting. De nieuwe organisatie blijft zich richten op het belang van het zeer jonge en jonge kind en zijn primaire leefmilieu in al zijn vormen. Elke ou der wordt geacht te weten hoe zijn kinderen op te voeden, maar komt geregeld voor vragen te staan waarop het antwoord niet één-twee drie is te geven. Dat geldt ook voor liedsters en kindercentra, onderwij zend personeel, klub- en buurthuis- werkers, wijkverpleegsters, kinder verzorgsters en anderen. Zij kunnen rekenen op steun van spel- en opvoe dingsvoorlichting. Het gaat immers om een ordinaire belastingverhoging waarmee de poli tieke verlamming op de gemeen schap wordt afgewenteld. De rege ring kiest de weg van de minste weerstand. Dit is de mening van soci oloog Hans van de Braak, die don derdag op de Erasmusuniversiteit in Rotterdam zal promoveren op het proefschrift „Belastingweerstand. Een proeve van fiscale sociologie". AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft (nog) drie mensen aange houden in verband met de moord op de 18-jarige Paikistaanse vrouw Th. M. het afgelopen weekeinde. Het zijn twee ooms en de vader van het slachtoffer. ARNHEM. Het ministerie van eko- nomische zaken verlangt nog deze maand uitsluitsel van de VW's over hun eventuele deelneming aan de landelijke automatisering van reser veringen en informatie ten behoeve van toeristen. ROTTERDAM. Een Nederlandse delegatie met vertegenwoordigers van het ministerie van verkeer en waterstaat, ontwikkelingssamen werking en het Rotterdamse haven bedrijf gaat in december naar Nica ragua om ambitieuze plannen voor de ontwikkeling van de havens daar te bekijken. ZWOLLE. Drie Zuidmolukse jon geren hebben bij een overval op het jongerencentrum Hedon in Zwolle een tas met vijfhonderd gram hasj en vijftienhonderd gulden buitge maakt. ROTTERDAM. De Rotterdamse narcoticabrigade en de recherche on derzoeken de dood van een aan heroï ne verslaafde Rotterdammer. Het gaat om de 22-jarige C. R. H., die vo rige week donderdag na een verblijf van vier weken in het Rotterdamse Sint-Franciscus Gasthuis, is overle den aan verlammingsverschijnselen. DEN HAAG. Minister Van Mierlo van defensie moet nog voor de grote vredesdemonstratie van 21 novem ber duidelijk maken of hij vindt dat het geoorloofd is dat dienstplichtige militairen in uniform deelnemen aan de demonstratie. Dit vindt het D'66- tweede kamerlid mevrouw Groen man, die dit stelt in schriftelijke vra gen aan Van Mierlo. MIDDELBURG, 12-11. De stuurgroep coördinatie welzijnsplanning verga dert donderdag 19 november, 10.00 uur, in het statenkomplex, Abdij 11, Mid delburg. Besproken wordt het tweede interimrapport over de herstrukture- ring van de provinciale welzijnsplanning. De statenkommissie voor de finan ciën en voor ekonomische aangele genheden houden een gezamenlijke vergadering. Aan de orde komen de begroting 1982 van de n.v. PZEM en de bouw van een kolenketel ter ver vanging van twee olie/gasgestookte Ketels in de konventionele centrale in Borssele. Voorgesteld wordt de vertegenwoordigers van de staten in de algemene vergadering van aan deelhouders in de n.v. PZEM bin dend mandaat te geven om de begro ting goed te keuren en in te stemmen met het verlenen van een voorberei dingskrediet van f 8 miljoen voor de kolenketel. De gekombineerde vergadering is op vrijdag 20 november, half tien 's morgens. Onderwijs Diezelfde vrijdag, maar om twee uur 's middags, vergadert de staten kommissie voor onderwijs en kultu- rele zaken. Op de agenda staan het provinciaal bibliotheekplan 1983-1985; de subsi diëring van monumentenrestaura ties, subsidie voor uitbreiding van het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen en subsidie voor de Stich ting handicap en sport. Alle drie de bijeenkomsten zijn openbaar. De kommissievergaderin gen van 20 november worden gehou den in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Zij begin nen met een half uur spreekrecht voor de publieke tribune. Romeinse brug LONDEN, 12-11. Een van de laatste geheimen van het oude Londen is opgelost: archeolo gen hebben op de noordelijke oever van de Theems, nabij London Bridge", de plaats gevonden waar de Romeinen destijds een brug over de rivier hadden gebouwd. Op negen meter diepte troffen zij een vierkante konstruktie aan van met elkaar verbonden boomstammen, die naar alle waarschijnlijkheid een pijler van de brug vormde. De massieve met stenen op gevulde konstruktie was zo stevig gebouwd dat zij ook in later eeuwen als fundament is gebruikt. Het grootste deel van de pijler was nog bedekt met een twee meter dikke laag cement uit de tijd van konin gin Victoria (1819-1901). Maandag. NeetI: Ellen Vogel in haar rol in het blijspel Oud Speelgoed". 20.25 uur. Wat biedt de BEELDBUIS? ZATERDAG 14 NOVEMBER NED. 1: Om twaalf uur wordt Sint Nicolaas in Nederland verwacht en wel in Hindelopen, waar de'burge meester hem namens alle Nederland se kinderen hartelijk welkom zal he ten. De ontvangst zal worden opge luisterd door de folkloristische zang en dansgroep Aad Hielpen in kleder dracht en de plaatselijke fanfare. Na het „Nieuws" van half vier is het ge hele middagprogramma tot half zes voor de kinderen bestemd. In het programma „De lawaapapegaai" aandacht voor „de kleur van dingen om je heen", waarna we met de „Stuif es in-expresvan Brabant toe fen naar Slagharen in Overijssel. Voor het „Nieuws" van zeven uur komt in de serie „In 't ziekenhuis" de „Verstoorde vochtbalansaan de or de en gaan we daarna bij de KRO op de vrolijke toer in het spelprogram- ma „De Frank Kramer Show". De liefhebbers van science fiction kun nen op detetivepad gaan in de serie GalacticaIn de nu volgende afle vering van „Yes minister" tracht mi nister Hack politiek voordeel te trek ken uit een bezoek van een Afrikaans staatshoofd. Na het Journaalen de rubriek „Sport op zaterdag" kan er tenslotte voor de laatste nieuws uit zendingen op dit net nog gekeken worden naar de Engelse televisiefilm „Zo koud als ijs". NED: 2: „Paspoort" voor de Ma rokkanen, „Sesamstraat" voor de kleintjes en Toeristische tips" van de NOS gaan aan de uitzending van de NCRV voor het overige deel van de avond vooraf. Z'es minuten zijn voor de kleuters gereserveerd. Ver volgens laat Leonard de Vries via magneten allerlei natuurkundige we tenswaardigheden zien. Bij „De lie verdjes van Grange Hill" gaat het pad van de biologieleraar beslist niet over rozen. Drie vrouwelijke kandi daten doen hierna weer hun best in de „Ted-show" om met zelfgekozen partners zoveel mogelijk opdrachten goed te vervullen. Om tien uur wordt de laatste aflevering uitgezonden van „Ik diende in het Witte Huis". Rest de kijker zich nog op de hoogte te stellen van het wereldnieuws in de rubriek „Hier en nu", de sportieve prestaties in Hier en Nu/Studio Sport" en verzorgt ds. Harder uit Amersfoort de rubriek „Tot besluit". Tenslotte de laatste nieuwsuitzen dingen om vijf voor twaalf. ZATERDAG 14 NOVEMBER NED. 1: 10.00 Teleac; 12.00 Intocht St. Nicolaas: 13.00 Nieuws voor do ven; 15.30 Nieuws15.32 Dag huis, dag tuin; 15.45 Papegaaïlawaai; 16.10 Stuif es in; 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 De Frank Kramer show; 20.45 Calactica; 21.05 Yes minister; 21.37 Journaal; 21.55 Sport op zaterdag; 22.45 Zo koud als ijs; 23.20 Algemene Loterij Nederland; 23.30 Nieuws; 23.35 Nieuws voor doven. NED. 2: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Toeristische tips; 18.59 Slakkie en Puntmuts; 19.05 O, zit dat zo; 19.25 De lieverdjes van Grange Hill; 20.00 Journaal; 20.27 Ted-show22.00 Ik diende in het Wit te Huis; 22.40 Hier en Nu; 23.45 Tot besluit; 23.55 Nieuws. ZONDAG 15 NOVEMBER NED. 1: Om vijf uur wordt in de reeks gesprekken „Zal ik wel zal ik nietdoor Johanna For tuin met verschillende deskundigen gediskussieerd over de noodzaak om kinderen wel of niet op de hoogte te stellen van familiegeheimen. Tot het nieuws van zeven uur de rubriek „Wilde ganzen", „Nieuws voor do ven", een les in de kursus „Sportvis sen" over „De Friese meren en snoekbaars". Vervolgens brengt de TROS als strart drie tekenfilmpjes op de buis metMickey en Donald". Marco Bakker presenteert weer een nieuwe serie muziekprogramma's, waarin als gasten zullen optreden Ju dy Schomper en Laurens van Rooy- en, Ireen Sheer en het ballet van Pen ney de Jager zal weer tot de mede werkenden behoren. Om negen uur wordt het praatprogramma van Henk van der Meyden: TV-Privé uit gezonden. Anderhalf uur komen hierna de filmliefhebbers aan hun trekken met de Amerikaanse speel film uit 1978: „Een oorlogsliefde". Om vijf over half twaalf wordt het laatste nieuws uitgezonden. NED. 2: De NOS start met de uitze- ning op het tweede net om twaalf uur met het aktuele diskussieprogram- ma „Het Capitool". De betekenis van de „rochade" wordt uitgelegd in de zese les van de kuruss Schaken voor beginners". De Vara brengt een registratie van de voorstellingsten nisdoor de theatergroep „Hare Ma jesteit". Een nieuw kunstmagazine wordt vervolgens ten doop gehou den, getiteld „De verbeelding". De NOS werkt vervolgens het gewone zondagsritueel af met „Studio Sport", Sprekershoekde rubriek „Gelet op Europa", waarin deze keer Frans Andriessen en Piet Dankert hun zegje doen over de prijsverschil len in de EG-landen. Verder het twee de kunstmagazing van vandaag „Op zjcht", „Sesamstraat" en de tweede aflevering van Studio Sport. Na het Nieuws van acht uur tenslotte de ak- tualiteiten rubriek Panoramiek De VPRO brengst als hoofdschotel de twee uur durende op authentieke gegevens berustende Poolse film uit 1980 „De man van ijzer". ZONDAG 15 NOVEMBER NED. 1. 13.00 Nieuws voor doven; 15.45 Teleac; 17.00 Zal ik welzal ik niet; 17.35 Wilde ganzen; 18.20 Nieuws voor doven; 18.30 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Mickey en Do nald; 19.30 De grote treinreis; 20.10 Marco Bakker; 21.00 TV-privé; 22.00 Een oorlogsliefde; 23.35 Nieuws; 23.40 Nieuws voor doven. NED. 2: 12.00 Het Capitool; 12.45 Schaken; 14.45 Open School; 15.30 Nieuws; 15.35 Stennis; 16.25 De ver beelding; 17.05 Studio sport17.35 Sprekershoek; 17.50 Gelet op Euro pa; 18.20 Op zicht; 18.45 Sesamstraat; 19.00 Studio Spfort; 19.55 Lottotrek king; 20.00 Nieuws; 20.10 Panora miek; 20.40 Vijf min. bedenktijd; 20.45 De man van ijzer; 23.15 BGTV; 23.45 Nieuws; 23.50 Nieuws voor do ven. MAANDAG 16 NOVEMBER NED. 1.: De AVRO begint haar uit zending met de natuurdokumentaire „De meesters van Ungava", die han delt over de kariboe, tot de familie van de rendieren behorend, in Noord Amerika. Om vijf voor half acht een speciale produktie van AVRO's Sportpanorama: „Supterteams". El len Vogel vertolkt de rol van een ex- revuester in het blijspel „Oud speel goed". Hierin trekt een studente nechtpaar bij haar in en neemt de in boedel voor de prijs van f 5.000,- over. Moeilijkheden ontstaan als er tot de inboedel waardevolle spullen blijken te behoren. Na het Journaal het informatieve programme „Drie ster". Tenslotte kan gekende worden naar fragmenten van wedstrijden kunstrijden op de schaats om de En- nia Challenge Cup in het stadion „De Uithof in Den Haag, waaraan meer dan twintig landen meedoen. Om kwart voor twaalf de laatste nieuws uitzendingen. NED. 2. De NOS maakt om half ze ven de uitslag van de Staatsloterij bekend, waarna „Sesamstraat" en het „Jeugdjournaal" worden uitge zonden. Voordat het „Donkere bos" door de jeugd wordt betreden eerst nog een aflevering van de tekenfilm serie „Scooby en Scrappy Doo". Ma dame Bovary wordt hierna niet al leen door haar echtgenoot maar ook door haar minnaars in de steek gela ten. Om haar ongenoegen kwijt te ra ken gaat ze zicht te buiten in een on gebreidelde kooplust. Terug in de werkelijkheid worden we geplaatst in de rubriek „Koning Klant", waar na we tenslotte nog kunnen kijken naar het praatprogramma „Sonja op maandag", vanuit theater „De Brak ke Grond" in Amsterdam. MAANDAG 16 NOVEMBER NED. 1: 10.30 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven; 14.00 Schooltele visie; 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 De meesters van Ungava; 19.25 Super teams; 20.15 Oud. speelgoed; 21.37 Journaal; 21.55 Drie-ster; 22.55 Kunstrijden; 23.45 Nieuws; 23.55 Nieuws voor doven. NED. 2: 18.30 Staatsloterij;. 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Scooby; 19.20 Het donkere bos; 20.00 Journaal; 20.27 Achter het nieuws; 21.10 Madame Bovary; 22.05 Koning Klant; 22.30 Sonja op maan dag; 23.35 Nieuws. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 1634 24 Bram had een pakhuisje in oost Al een jaar of drie. Zo safe als de bank. Hij nam altijd alle mogelijke voorzorgs maatregelen, ging altijd langs een om weg - telkens een andere - erheen. En keek dan eerst nog een keer de kat uit de boom, voor hij zaken ging doen. Maar het is waarschijnlijk verraden werk geweest De rechercheurs storm den naai' binnen, toen Bram met een klant aan het onderhandelen wbs. Hij zit nu in het Huis van Bewaring. He ling." Joop is geschrokken. „Jeetje, Grada, ik dacht echt, dat hij er al lang mee gekapt was. Loopt dit hotel dan niet?" „Jawel, maar niet helemaal voldoen de en je weet, hoe Bram is: het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan. Hoeveel kan hij hiervoor krijgen, Joop?" De bezoeker denkt na. „Dat hangt van verschillende faktoren af. Waar schijnlijk hadden ze hem al een tijdje op de korrel Je moet niet dadelijk aan verlinken denken. Hoe lang is 't ge leden, dat-ie voor het laatste wat opge knapt heeft?" Vier jaar geleden. Heeft-ie acht maanden gezeten." Voor 't zelfde feit?" „Ja." Joop denkt na Al is het laatste von nis dan een jaar of vier, vijf geleden uitgesproken, Bram zal toch wel moe ten rekenen op minstens een jaar, maar het kan net zo goed anderhalf worden. „Hij heeft zeker niet doorge slagen? De lui genoemd, van wie het afkomstig is?" „Natuurlijk niet," antwoordt Grada verontwaardigd, „zo is Bram niet Maar ze wisten het; de jongens zaten al en kele dagen vast, al hebben zij Brams naam niet genoemd. Trouwens ze kon den niet weten, wie de spullen ging doorverkopen, want Bram werkt altijd met een tussenpersoon." „Is hij de dans ontsprongen?" „Welnee, ze hebben alles opgerold. Iedereen, die er bij betrokken was, zit vast Ellendig. En hoe lang duurt het, voor de zitting? De onzekerheid Joop haalt zijn portefeuille te voor schijn en haalt er enkele briefjes van honderd uit „Hier, meiddie uit smijter, die je bij de balie hebt staan, zal ook wel niet pro deo werken. Ik kom, zolang Bram er niet is, af en toe kijken, hoe je het maakt En wat het geld betreftmaak jij je daarover alsjeblieft geen zorgen, he? Ik help je." Grada kijkt met knipperende ogen naar de bruine briefjes. „Kun je dat wel missen, Joop?" Hij lacht „Laat dat maar aan mij over, meid. En als je nu een kop koffie voor me hebt Ze komt met een ruk overeind. „Dank je, Joop, je bent geweldig!" Ze pakt zijn hoofd en drukt een zoen op zijn wang. „Ik maak koffie klaar Hij blijft tot middernacht bij Grada „Jullie hebben mij vorig jaar zo ge weldig opgevangen, toen ik uit de lik kwamlicht, dat ik er nu iets voor Door HENK VAN HEES WIJK terug doe, dat is niet meer dan billijk. Onder zulke omdtandigheden help je elkaar immers altijd?" Maandagsmorgens is Joop weer pre cies op tijd bij zijn baas. Na een fijn weekeind gehad te hebben met Ilse, want die waande zich in de zevende hemel toen hij tegen half één het res taurant betrad en bleef zitten tot Ilse klaar zou zijn. En zaterdag, toen hij Ilse naar haar werk had gebracht en zelf een biertje ging vatten bij zijn oude kennissen in de binnenstad, dacht hij: Waar heb ik me eigenlijk druk over gemaakt? Als het me de keel begint uit te hangen, neem ik mijn ontslag bij Van Vuren en smeer 'm naar Duitsland. Kom ik af en toe een weekend naar Ilse. Desnoods zegt zij ook haar baan op en komt ze by me. Met al mijn geld heb ik zo een huis en dan zien we wel verder. Nee, hij is eigenlijk helemaal niet meer nieuwsgierig naar Gerda en dat zijn baas hem deze ochtend onderzoe kend aankijkt, zal hem ook een zorg zijn. Samen met junior gaat hij naar een groot landhuis, enkele kilometers buiten de stad. Met z'n tweeën doorlo pen ze de leegstaande woning, die er tamelijk vervallen uitziet „We moeten 't hier helemaal opknappen," legt ju nior uit „Ze willen er een jeugdher berg van maken." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 11