Max Collie geeft familiekoncert Een kleinigheid vergeten Christiane F. het verhaal van een heroïne-verslaafde In bioscoop de Concertzaal Prinses Margriet in vluchtelingenkamp Wrakkige trekker Bodem verzakkingen De gemeenten en de uitkeringen Twee doden in het verkeer Regerings verklaring op radio Man neergeschoten te Hilversum 9 Z1ERIKZEE, 12-11. „Christiane F. wir kinder vom Bahnhof Zoo" draait vrijdag-13, zaterdag 14 en zondag 15 november in de bioskoop de Concertzaal. Deze indrukwekkende film toont het trieste leven van een heroïne-hoer, op uitstekende wijze vertolkt door de Duitse jonge aktrice Nat ja Brunkhorst. Het verhaal speelt zich af in Berlijn in West-Duitsland en vertelt over het le ven van de dertien-jarige Christiane, die met haar moeder (de ouders leven ge scheiden) woont. Christiane komt meer en meer in kontakt met haar vroegrijpe klasge note Kessi, die al helemaal in de we reld van drugs thuis is. Zij sleept Christiane mee naar de discotheek „Sound", de modernste discotheek van Europa. Prijskaartje huisvrouw LONDEN, 11-11. Een Britse verzekeringsmaatschappij heeft een prijskaartje gehecht aan de huisvrouw - zij is in En geland 200 pond sterling per week waard. Dit zou een echtgenoot moe ten betalen als hij, bij ver scheiden van zijn vrouw, een kokkin, een kelnerin, een vaatwasser, een chauffeur, ie mand voor de boodschappen, iemand voor het schoonma ken, iemand voor het doen van de was, iemand voor het huis houdboekje, iemand voor de kinderen, een verpleegster, een tuinman, een glazenwasser en een naaister in dienst moest nemen. DEN HAAG, 11-11. Prinses Mar griet, die als lid van het dagelijks bestuur van het Nederlandse Rode Kruis deelneemt aan de konkurren- tie in Manilla heeft van die gelegen heid gebruik gemaakt om een bezoek te brengen aan een kamp van meest Vietnamese bootvluchtelingen in Ba- taan op 200 kilometer van de Filip pijnse hoofdstad. Naar het Rode Kruis in Den Haag dinsdag verder meedeelde, heeft zij voorts aan het Filippijnse Rode lö-uis namens de Jaarbeurs in Groningen een cheque van 55.000 gulden overgedragen. EINDHOVEN, 11-11. De Eindho- vense gemeentepolitie heeft een wrak kige trekker met oplegger uit het Bel gische Hoogstraten uit het verkeer ge haald. Bij één wiel van de oplegger bleken op één na alle bevestigings- moeren los te zitten. Die laatste moer ontbrak. De wielbevestiging was he lemaal uitgelubberd. Twee banden wa ren ernstig beschadigd en één ervan stond zelfs op klappen, aldus de politie. De twee remleidingen van de op legger waren niet verbonden met de trekker. Was dat wel zo geweest dan zou het effekt vermoedelijk betrekke lijk gering zijn geweest De remvoe- ringen bleken namelijk zo goed als ver sleten te zijn. Daar ontmoet het meisje allerlei jonge mensen, die reeds verslaafd zijn aan de heroïne, of in elk geval hard op weg zijn verslaafd te raken. In eerste instantie walgt ze van dit gebeuren, maar om in de smaak te vallen van al deze „interessante" jongelui slikt ze toch maar peppillen. Deels door nieuwsgierigheid en deels door „bijblijven bij de anderen" probeert Christiane ook een keer heroïne. De eerste keer is het geen sukses, maar ze gaat er mee door. Zelf zegt ze: „ik ben niet ver slaafd, ik kan er toch mee ophouden wanneer ik wil Vriend Ze krijgt een vriend, Detlev, die ook heroïne spuit en met homo's meegaat om geld te verdienen. Christiane en Detlev klampen zich aan elkaar vast in hun strijd tegen de harde heroïne-wereld. Het wordt echter alleen maar er ger. Op een gegeven moment beslui ten ze samen af te kicken en hoe moeilijk dat ook is, het lukt. Erg wilskrachtig zijn ze echter niet daar na, zeker Detlev niet, want hij gaat al vlug weer op de oude toer en sleept daarbij Christiane mee. 's Ochtends gaat ze gewoon naar school en de rest van de dag bevindt ze zich op straat om te tippelen. Hoe hevig de geldnood is blijkt als Christiane zelfs op een gegeven ogen blik haar zeer geliefde platen van David Bowie verkoopt om toch maar geld te krijgen voor die zo broodnodi ge heroïne. De ellende grijpt heel snel om zich heen en Christiane gaat er steeds slechter uitzien en takelt mentaal ook hoe langer hoe meer af. Detlev neemt volledig zijn toevlucht tot de homo's en mede daardoor besluit Chritiane met hem te breken. Haar vriending Kessi, overlijdt op veertienjarige leeftijd aan de heroïne en dat is voor Christiane de druppel. Overdosis Een overdosis heroïne moet een einde maken aan haar mistroostig bestaan. Een film, die veel indrukken ach terlaat, maar niet volledig is. De pro blemen met school, de ouders, e.d. worden niet naar voren gebracht en een wezenlijk onderdeel van de drugswereld, het handelen, komt er totaal niet in voor. Jammer, want dat doet af aan de film. De film „For your eyes only" is we gens sukses geprolongeerd en valt za terdagavond en zondagmiddag in de Concertzaal te zien. Voor tijden films: zie agenda. Flitsen uit het buitenland MADRID. Er zijn in Spanje weer twee mensen overleden aan de gevol gen van het gebruik van giftige spij solie. Het totaal aantal slachtoffers is hiermee op 187 gekomen. De eerste dode viel ruim een half jaar geleden. ZIERIKZEE, 9-11. Max Collie and his Rhythm Aces komen nu niet eens 's avonds, maar op een middag naar Zierikzee. Zondagmiddag 15 november spelen ze, al weer voor de elfde keer, in bar „Mirabelle". Eigenaars Ger en Thea de Wit willen er een „familie-koncert" van maken, vandaan kinderen (gratis) mee. Kunnen die eens meemaken, hoe de muziek klinkt die hun ouders graag horen. Het wordt een extra feestelijk optre den van de bekende Engelse band, want ze bestaan tien jaar. Dat jubi leum kwam al tot uitdrukking door het uitbrengen van de dubbel elpee „Ten years together", waarop de vele suk- sesvolle nummers zijn samengevoegd In dit kader wordt thans een toernee door Duitsland gehouden. Op de terugreis daarvan, via de boot in Vlissingen, komen Max Collie en zijn bandleden vrijwel langs Zierik zee, vandaar dat het echtpaar De Wit de kans op een zondagmiddag-optre den benutte. Zierikzee hoort ze graag en de band speelt graag hier, dus de afspraak was snel gemaakt Het is trouwens de bedoeling meer van dergelijke middagkoncerten in de „Mirabelle" te gaan organiseren. KINS J ASA. Volgens president Mo butu Sese Seko zouden 700 man Zaï rese troepen op weg zijn naar Tsjaad als Zaïrees contingent van de te vor men interafrikaanse vredesmacht van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid. NEW DELHI. Politiemensen in de Indiase deelstaat Madhya Pradesj martelen arrestanten met elektrische schokken om bekentenissen af te' dwingen. De beschuldigingen heeft het gezaghebbende Indiase weekblad „Sunday" dinsdag gemeld. GENEVE. Het aantal Salvadoria- nen dat het politieke geweld in zijn land sinds april van dit jaar heeft ontvlucht kan al zijn opgelopen tot ruim 300.000. Dit heeft het hoge kom- missariaat voor de vluchtelingen van de Verenigde Naties in Genève dins dag bekendgemaakt. BONN. De Westduitse bondskanse lier Helmut Schmidt zal zich bij de komende besprekingen met de Sowjet-leider Leonid Brezjnjev opstellen als een „trouwe vertolker van de westerse politiek". Dit heeft Schmidt in Bonn gezegd in een rede voor een organisatie van krantenuit gevers. PARIJS. Net zo min als West- Duitsland is Frankrijk van plan zich iets aan te trekken van de Ameri kaanse bezwaren tegen de plannen van een aantal West-Europese landen om aardgas te gaan invoeren uit de Sow jet-Unie. KARSLRUHE. De Westduitse au toriteiten hebben een speuraktie on dernomen die was gericht tegen het terrorisme in de Bondsrepubliek. In verscheidene steden werden huizen doorzocht. Voorzover bekend zijn daarbij geen arrestaties verricht. PEKING. China heeft verklaard, dat een dichter uit de provincie Si chuan een „zelfkritiek" heeft ge schreven, een aanwijzing dat Pe- kings ideologische kampagne tegen dissidenten weer in gang is gezet. NICOSIA. De regering van Cyprus is voor het plan van sekretaris- generaal Waldheim van de Verenigde Naties ter oplossing van het Cypri sche probleem. Dit is van officiële zijde in Nicosia vernomen. SCHIPHOL. Voor het eerst in de geschiedenis zal een groep West- Europeanen een fietstocht gaan ma ken door China. Dinsdagmiddag ver trokken vanaf Schiphol dertien Ne derlanders, twaalf mannen en een vrouw variërend in leeftijd van 25 tot 56 jaar met hun tweewielers. JERUZALEM. In het door Israël bezette westelijke deel van Jordanië is voor de negende achtereenvolgen de dag door Palestijnen gepro testeerd tegen het instellen van een Israëlisch burgerbewind in dat ge bied. PEKING. Tussen Frankrijk en Chi na is een diplomatiek incident ont staan door de veroordeling van een jonge Chinese vrouw die- wegens plannen voor een huwelijk met een Franse diplomaat twee jaar „herop voeding" in een werkkamp heeft ge kregen. TEL AVIV. Israël heeft het absolu te stilzwijgen bewaard over een be richt dat maandag Israëlische straal jagers het Saoedi-Arabische lucht ruim hadden geschonden en door de luchtmacht van dat land waren on derschept. CAIRO. De president van Egypte, Hosni Moebarak, heeft op een pers- konferentie in Cairo verzekerd dat de Amerikaans-Egyptische manoeu vres, die zaterdag onder de codenaam „Bright Star 82" beginnen, „tegen niemand gericht zijn". PRAAG. De verwachting dat de prijzen begin volgend jaar zullen stij gen heeft er, gekombineerd met de komende feestdagen, voor gezorgd dat Tsjechen, en Slowaken als razen- den inkopen zijn gaan doen. Schaarste is daardoor overigens niet ontstaan. BRUSSEL. Een Belgische bom menwerper van het type F-104 is in de buurt van Dinant, 75 kilometer ten zuiden van Brussel, verongelukt. De piloot kwam om het leven, zo heeft de Belgische luchtmacht mee gedeeld. ROME. De Italiaanse premier, Gio vanni Spadolini, heeft gezegd dat Italië en Groot-Brittannië het er over eens zijn dat Europese landen moe ten deelnemen aan de te vormen mul tinationale vredesmacht in de Sinai als middel voor het voltooien en uit breiden van de akkoorden van Camp David tussen Israël en Egypte. AMSTERDAM, 11-11. De gemeente Amsterdam heeft een bedrag van 36,7 miljoen gulden nodig voor het herstel len van de bodemverzakkingen in de nieuwbouwwijk Banne 2 in Noord. De gemeente heeft hiervoor voorlopig 14,7 miljoen ter beschikking gesteld maar zal om steun moeten vragen aan het ministerie van volkshuisvesting om het totale bedrag op te kunnen brengen. DEN HAAG, 11-11. Er moeten wet telijke regelingen komen die orde scheppen in de chaos van de onge veer vijfhonderd verschillende uitke ringen die het R\jk via de ministeries betaalt aan de gemeenten, de zoge noemde specifieke uitkeringen. De Raad voor de Gemeentefinanciën stelt dit voor in een advies, dat woens dag in Den Haag is aangeboden aan minister Van der Stee van financiën en staatssekretaris Stuiveling van binnenlandse zaken. Mocht niet MOSKOU, 11-11. Gebrek aan ontspanning in vrije tijd bracht zanger Michail Stves- dinski in Moskou er toe diners voor genodigde gasten te orga niseren die tussen de 50 en 100 roebel kostten. Op het toneel dansten de meisjes en Swesdinski zelf zong verboden liederen uit de Penose van de jaren twintig en strijdliederen van de Witten, die indertijd in oorlog waren met het Rode Leger. De zanger met de zakelijke inslag inkasseerde in verschil lende gelegenheden in de Sow- jetrussische hoofdstad meer dan 10.000 roebel per avond. Volgens het dagbald Sow- jetskaja Kultura is Swesdins ki veroordeeld tot een gevan genisstraf van twaalf jaar. PALMA DE MAJORCA. Op het Spaanse eiland Majorca zijn circa 400 schoolkinderen en enkele van hun onderwijzers ziek geworden na het eten van mayonaise, zo is in de hoofdstad Palma de Majorca verno men. WIESBADEN. Ca. 100.000 milieu beschermers uit heel West-Duitsland zullen zaterdag in Wiesbaden bijeen komen voor een protestdemonstratie tegen de aanleg van een derde start baan voor de luchthaven van Frank fort. Dit heeft de politie meegedeeld. RIAD. Koning Khalid van Saoedi- Arabië heeft een topkonferentie van zes landen over militaire, ekonomi- sche en politieke samenwerking ge opend waarop naar verwacht wordt het vredesplan van dat land voor het Midden-Oosten zal worden aan vaard. MANILLA. Het internationaal ko- mité van het Rode Kruis heeft het be treurd dat het niet de slachtoffers van gewapende konflikten in Afgha nistan, de westelijke Sahara en het gebied van dè Ogaden-woestijn in De Hoorn van Afrika kon helpen. WARSCHAU. De leider van de vri je Poolse vakbond Solidariteit, Lech Walesa, zoekt aan de basis in de be drijven steun voor zijn politiek voor onderhandelingen met de regering. „Solidariteit kan niet blijvend naar haar zwaarste wapen, de staking, grijpen". WASHINGTON. Het plan van pre sident Ronald Reagan om 100 B-l- bommenweipers aan te schaffen zou 39,8 miljard dollar (ca. 90 miljard gulden) kunnen vergen, dat is onge veer het dubbele van hetgeen Ameri kaanse defensiefunktionarissen had den geschat. BLIJHAM, 11-11. Een verkeerson geluk in het Oost-Groningse Blijham heeft woensdagochtend aan twee men sen het leven gekost De 27-jarige T. L. van der Veen uit Veendam kwam met zijn auto door on bekende oorzaak op het linker wegge deelte terecht en botste frontaal op een tegemoetkomende vrachtauto. Van der Veen overleed ter plaatse. Een mede-inzittende overleed even later in het SintLucas-ziekenhuis in Winscho ten. Auto op spoorbrug HELMOND, 11-11. Een 47-jarige automobilist uit Bakel is in de nacht de Zuidwillemsvaart in Helmond overge stoken via de spoorbrug. Die brug ligt pal naast de brug die bestemd is voor het normale wegverkeer. Volgens een woord voerder van de politie vergiste de man zich als gevolg van de dichte mist en nam hij een brug te vroeg. De automobilist bemerkte zijn vergis sing overigens vrij snel omdat de weg hobbelig was. Omdat keren niet mogelijk was en terugrijden evenmin is hij door gereden tot de eerstvolgende spoorweg overgang. HILVERSUM, 11-11. De NOS-radlo zal de regeringsverklaring, die maandag 16 november door minister president Van Agt wordt afgelegd, vanaf 14.00 uur via Hilversum 1 rechtstreeks uitzenden. In aanslui ting daarop verzorgt de Tros in een extra aflevering van Aktua een pro gramma met reakties van een aantal politici. Van de kamerdebatten zal de NOS dinsdag 17, woensdag 18 en donder dag 19 november steeds na de uitzen dingen van de radionieuwsdienst op het hele uur samenvattingen van vijf minuten uitzenden. Dat gebeurt va naf 13.00 uur, woensdag vanaf 15.00 uur en donderdag vanaf 11.00 uur. HILVERSUM, 11-11. De 36:jarige producer Bart van der Laar is in zijn woning aan de Graaf Florislaan in Hilversum neergeschoten en in zeer ernstige toestand in het Academisch ziekenhuis in Utrecht opgenomen. Dat heeft de politie in Hilversum dinsdag meegedeeld. Van der Laar, die in het begin van dit jaar nationale bekendheid ver wierf als één van de makers van het liedje „Het is een wonder", waarmee de zangeres Lynda Williams ons land vertegenwoordigde op het Eurovisie songfestival, werd door twee kogels getroffen. Een schampte langs zijn hoofd, de andere kogel drong door tot in zijn hersenen. De dader is spoorloos. De producer werd maandagmiddag om ongeveer 13.00 uur badend in zijn bloed in de keuken van zijn woning aangetroffen door thuiskomende huisgenoten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De eerste film over kinderboerderijen is in Den Haag ge presenteerd. Hij is in opdracht van het IVN, Instituut voor Natuurbe- schermingsedukatie - Vereniging ter bevordering van het milieubesef, ge maakt. MAASTRICHT. De officier van justitie bij de rechtbank in Maastricht heeft tegen de 44-jarige J. H. uit Schinnen drie maanden gevan genis en een boete van 2.000 gulden geëist wegens het met een bijl nage noeg afhakken van de linkerhand van zijn buurman H. B. in april van dit jaar. DEN HAAG. Dr. Thurlings (64) is dinsdag gehuldigd omdat hij afgelo pen vrijdag 25 jaar lid was van de eerste kamer. Thurlings is sinds 1973 voorzitter van de senaat. ROTTERDAM-DORDRECHT. De rijkspolitie te water in het distrikt Dordrecht heeft de afgelopen dagen aktie ondernomen tegen veertien tankschepen die in dat gebied afge- meer liggen met afvalolie en chemi caliën zonder over de daarvoor ver eiste vergunningen te beschikken. DEN HAAG. Het volume van de produkt in de industrie is voor sei zoen gekorrigeerd in september ten opzicht van augustus gedaald. Met drie procent. Dat blijkt uit gegeven van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek, aldus het minister van Eko- nomische Zaken. VEENHUIZEN. Volgens twee ge detineerden in de gevangenis Norger- haven in Veenhuizen gaan de gedeti neerden donderdag (vandaag) mas saal in staking om op die manier de komst van tv-toesteUen in de cellen af te dwingen. DEN HAAG. De gemeente Den Haag wil spoed zetten achter de ver betering van woningen in stadsver nieuwingsgebieden. Voor 1986 wil de gemeente 3500 woningen van parti- kulieren en woningbouwkorporaties hebben aangekocht en opgeknapt. ROTTERDAM. De drie Schieciurr mers die zijn aangeho' van in ver band met het bom-incider.t van afge lopen zondagmioc ag in het Feyenoord-stadir ven soortge lijke plannen gehad voor de voetbahsj. nkrijk-Ne- derland. SCHIPHOL. Er zijn duidelijke aanwijzingen dat Algerije nauw met Nederland wil gaan samenwerken om de Algerijnse landbouw verder tot ontwikkeling te brengen. DEN HAAG. Het opperhoofd van een groep Canadese indianen die op de het moment in Nederland is, wil een gesprek met minister van buiten landse zaken, Max van der Stoel. ENSCHEDE. Het aantal ar beidsplaatsen in de fijnmechanika en elektronika neemt de komende 5 jaar met 10 tot 12.000 toe. Dit betekent een stijging van de werkgelegenheid in deze branche met ruim 10 procent. SPIJKENISSE. Het bedrijf Spijkstaal, fabrikant van transport middelen met speciale doeleinden zo als rijdende winkels, zal veertig van de 220 mensen ontslaan. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 13 NOVEMBER NED. I: De A VRO begint haar pro gramma met het nieuwe spelprogramma „Holland België". Spelleider Jos Brink gaat met zes Belgen en twee Neder landers aan de slag en na vijf ronden zal bekend worden wie de nationale eer heeft hooggehouden. Na dit amusante spel programma de vierde aflevering van de westernserie How the west was won. Na het journaal en het Gesprek met de minister president komt het Humanis tisch Verbond mei het programma Ge loven in mensen, waarin de humanisten willen aantonen dat de onkerkelijkheid in Nederland tevens een duidelijk af keren van God is en dat de mens zichzelf aan het vinden is. Tot slot van deze avond een bijna twee uur durende En gelse tu-film, getiteld De jacht op de brandstichter. Rond half een het late Journaal. NED. II: Vaste TROS-avond en dus beginnen we met de Hulk. David komt bij zijn vlucht voor de mensen bij een dieven bende terecht. Deze bende houdt een moeder en haar kind gevangen. David weet hen te laten ontsnappen en heeft daarmee zijn eigen doodvonnis gete kend. Na het Journaal van acht uur volgt de tweede aflevering van de Mounties show. Piet Bambergen en René van Voorenproberen samen met Joke Bruys, Ad Visser, Precious Wilson en de Barrie Stevens Dancers het tv-kijkend publiek aan het lachen te krijgen en te houden. Om half tien dan de slotaflevering van de Australische serie Het nieuwe land. In dit slot komt Johnny nog maar net op tijd -om Emily uit de handen van haar ver krachter te redden. Maar Emily is ook als de dood voor Johnny. Als zij hoort wie hij is, vertelt zij hem voorzichtig dat zijn moeder gestorven is. Na een eind goed al goed komen we in de wereld terecht waarop dit nietvan toepassing is, namelijk bij het achtergrondnieuws in Aktua TV. Maar de TROS zorgt er toch altijd voor dat we wat ontspannen weer naar bed kunnen gaan en doet dat met een aflevering van Soap. Jessica onder vindt aan de lijve wat het is om getrouwd te zijn met een terrorist, terwijl Jodie en Maggie op een kermis terecht komen. Ondertussen ontdekt Gwen dat Danny jaloers is op één van haar klanten. VRIJDAG 13 NOVEMBER NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 en 18.20Nieuws voordoven; 18.28 Open schooltijd18.58 Nieuws; 19.00 Hol- land-België; 20.15 How the west was won; 21.37 Journaal21.55 Gesprek met de minister-president; 22.05 Gelo ven in mensen; 22.35 De jacht op de brandstichter; 00.20 Nieuws; 00.25 Nieuws voor doven. NED. II: 18.25 Paspoort: 18.35 Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 19.00 De Hulk; 20.00 Journaal; 20.27 De Mounties; 21.30 Het nieuwe land; 22.25 Aktua tv; 23.10 Soap; 23.40 Nieuws. Door HENK VAN HEES WIJK en als het op een gevecht zou aan komen, heeft deze patjakker geen schijn van kans, want zware Joop doet ook in dit opzicht zijn naam werkelijk eer aan. Je kunt beter met hem drinken dan knokken, weet men in de stad. „Ik weet niet, wat hier aan de hand i s, jochie, maar zeg als de gesmeerde blik sem achter, dat Joop Steeman er is." Hij wijst in de richting van de huis kamer achter de hal. Waarschijnlijk is de man nu wel enigszins geïmponeerd, want na nog eens een wantrouwende blik op de bezoeker geworpen te hebben, keert hij zich om en gaat naar achteren. Tien seconden later komt Grada te voor schijn. „Joop!" klinkt het opgetogen; ze kijkt de man blij aan. En maakt een uit nodigende beweging. „Kom binnen. Je had toch meteen door kunnen lopen? Dat weet je!" „Deze mini-gorilla hield me te gen Joop lacht een beetje minach tend tegen de man, die op de achter grond staat te kijken. Dan loopt hij langs hem heen en gaat met de vrouw, die hij luchtig op de wang kust, mee naar achteren. Als hij de kamerdeur achter zich gesloten heeft, vraagt hij: „Waar is Bram?" Ze gaat zitten, somber voor zich uit kijkend. „Ze hebben hem maandag avond gegrepen. Er was een partij le ren jassen. (wordt vervolgd) 23 Hij kijkt haar met een eerlijke blik zijn vroegere stamkroeg, waar hij ook aan, want het is inderdaad de waar- al enkele weken niet is geweest En heid. Natuurlijk mag hij Gerda ook wordt uitbundig begroet door oude graag. Als hij de dochter van zijn baas kennissen, de kastelein incluis. Hij in de armen heeft, gaat er iets in hem speelt èen partijtje biljart en drinkt een branden. Dan zou hij wel meer willen biertje, maar weigert er meer dan die dan een paar gewillige lippen en armen éne. „Mijn wagen staat buiten en.de om zijn hals. Maar intuïtief heeft hij rechercheurs hebben nog steeds een aangevoeld, dat hij zoiets bij Gerda zekere belangstelling voor me. Als ze niet behoeft te proberen, dus heeft hij me aanhouden en merken, dat ik ge- zich steeds beheerst En tochvan dronken heb, gaan de poppen dansen. Ilse houdt hij ook, al is het op een heel Dank je weL" andere wijze. Nu hij haar ziet, weet hij, Om tien uur is hij weer buiten. Be- dat hij zal wachten, tot ze klaar is en sluiteloos. Maar stapt dan in zijn wagen dan met haar meegaan naar haar ka- en rijdt naar Bram en Grada. Tot zijn mer. Om er de nacht door te brengen, verwondering staat daar een vreemde De vrouw wordt rood en lacht Ze vent aan de balie. Met niet bepaald een wordt er warm van van binnen. Ze is prettiggezicht De bezoekerwordtmet immers dol op deze grote kereL En een wantrouwende blik begroet „En? bereid alles voor hem te doen. Ze zou Kamer nodig?" wel meteen met hem willen meegaan „Nee. Waar is Bram?" naar huis, want zij heeft hem al die tijd „Gaat het je wat aan?" Het klinkt nog gemist Joop is in weken niet by haar onvriendelijker. Joop heeft geen zin in geweest; ze was al bang, dat hij genoeg moeilijkheden. „Ik ben een vriend van van haar gekregen heeft Maar nuBram, waar is-ie? Toch niet ziek? Wie „Ik kan echt niet weg, Joop." Ze wijst ben jij eigenlijk en wat doe je hier?" naar de volle stoelen en de kollega, die „En wie ben jij dan wel, bink? Ik ken druk bezig is met de bestellingen, jou niet en je gezicht staat me helemaal „Enneik ben pas om één uur klaar." niet aan." Hij knikt begrijpend. „Ik haal je hier Joop besluit een en ander van de om één uur af. Ga ik met je mee, oké?" humoristische kant te bekijken, „Dat is Ze vindt het geweldig. Te weten, dat dan even jammer! Ik heb geen ander ze hem weer de hele nacht bij zich zal gezicht, dus je zult het er mee moeten hebben. En knikt, blij. „Fijn. Ik reken doen, he?" op je. Nu moet ik aan het werk, anders „Ik kan er anders wel wat aan veran- krijg ik moeilijkheden met de chefderen," zegt de man op dreigende toon. Hij blijft een half uur, rookt een Dan is voor Joop de maat vol. Hij is sigaartje, maar gaat dan heen. Naar helemaal niet bang voor deze slungel

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 9