PPC Schouwen-Duiveland kiest Martin de Jong als voorzitter deurloo mode Bommenede II leidt in teamkompetitie B-klasse Blom en Verkerk lijken in konditie voor Mosselloop „Renesse", „Schouwen" en „Duiveland" te Zuid-Beijerland Damesteam Mevo '80 boekt zege tegen Operatie: 23-20 De vangst op haring Vlotte ledenvergadering K i ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 november 1981 Nr. 23012 HEIKANT, 8-11. Na de Heidecross mag met enige lichte terughoudendheid worden gesteld, dat de beide Delta Sport-atleten Simon Blom en Kees Ver kerk redelijk goed in vorm zijn om aanstaande zaterdag de strijd aan te bin den met de konkurrentie op het „eigen" Mosselloop-circuit in de domeinen van Westenschouwen. Met een zevende en een negende plaats onderstreepten de beide Delta Sporttoppers dit. Evenals in eerdere crossen domi neerden ook nu weer de Belgische at leten in een Zeeuwse cros. Dit is mis schien een teken aan de wand waar het de sterkte van het Zeeuwse crosslegioen betreft. Achter winnaar Willy Laureys (7500 meter in 21.21,6) en nummer twee Alain Deboeck zat ook"nu een kolossaal gat, vooraleer Johan Breel als beste Zeeuw de derde plaats voor zich opeiste in 21.53,0. John Vermeule klasseerde zich op nieuw direkt achter Breel. Simon Blom en Kees Verkerk lie pen een alleszins goede Heidecorss en zij zagen dit gehonoreerd met een ze vende en een negende plaats op am- Overwinning voor eerste herenteam Kwiek, 3-1 op DDL BRUINISSE, 8-11. Het eerste her enteam van Kwiek ontving het eerste team van DDL uit Putters- hoek. Door nerveus en onzeker spel van Kwiek werd de eerste set met 15- 6 uit handen gegeven, waarna Kwiek een gemakkelijke prooi leek te wor den. De tweede set echter werd door rustig en sterk verdedigend spel met 15-9 door Kwiek gewonnen. DDL bleek door dit verlies behoorlijk aan geslagen te zijn zodat mede door goed aanvallend spel van Kwiek de derde set met 15-3 door de thuisspelende ploeg gewonnen werd. In het begin van de vierde set leek het erop, dat beide ploegen de punten zouden moeten delen, DDL kwam na melijk van begin af aan op een voor sprong. Met rustig en bekeken spel wist Kwiek een achterstand van 10-7 om te zetten in een voorsprong en wist uiteindelijk met 15-12 deze set te winnen, waardoor Kwiek de volle winst binnenhaalde, 3-1. Bij de dames verliep het wat min der vlot. Zij speelden in een thuis wedstrijd tegen Vovero. In de eerste set werden er veel fouten gemaakt, wat voornamelijk kwam door de te kleine zaal. Beide ploegen kwamen langzaam op gang, maar bij een stand van 5-4 voor Kwiek liepen de Brüse dames uit. De set werd gewon nen met 15-6. In de tweede set nam Kwiek gelijk een grote voorsprong, hoewel de te genpartij toch flink tegenstand bood. De eindstand van deze set was weer 15-6 voor de thuisploeg. De dames van<_Vovero zagen ->in dat ze =alles op lallen moest enzetten>bm^och nog<met een puntje naar huis te kunnen gaan. In de derde set gingen ze er dan ook flink tegenaan en toonden een sterk verdedigend spel. Bij de stand van 9- 5 voor Vovero vroeg de Bruse coach een time-out aan en de dames kwa men langzaam bij tot 11-13, hoewel de aanvalskracht geheel zoek was. Het eind van deze set had een span nend Verloop en werd met de nodige mazzel gewonnen door Vovero, 15-11. Aanvankelijk ging de vierde set ge lijk op, maar door de slechte verdedi ging, van de thuisploeg won Vovero met' 15-10, zodat het gelijkspel een feif werd, 2-2. Dames 2 Dames 2 speelde een thuis wedstrijd tegen Intermezzo in Mid- delharnis. Doordat Kwiek erg slecht was in het opvangen van de harde opslag van de tegenpartij verloren ze de eerste set met 15-6. De tweede set verliep in het begin wel wat beter, maar Intermezzo nam de leiding van het spel al snel in handen en won met 15-8. In de laatste set verliep het bij Kwiek rommelig en deze set werd door Intermezzo gewonnen met 15-0. Het tweede herenteam speelde uit tegen Geervliet. Na een wat onge coördineerd begin van beide teams, kon Kwiek 3 de eerste set toch win nen met 10-15. De tweede set gaf geen problemen voor Kwiek en er werd goed aanvallend gespeeld, 15-9. In het begin van de derde set was de koncentratie even zoek. Er werd slecht geserveerd en gestopt, wat al snel resulteerde in éen 12-2 achter stand. Hierdoor werden de Bruse he ren toch wakker geschud. Met de no dige inzet en soms fraaie aanvallen wist men de achterstand terug te brengen tot 12-10. Toch ging de 15-13 winst naar Geervliet. Het goede spel dat Kwiek in het verloop van de derde set had opge bouwd, had ook zijn vervolg in de vierde set die met 8-15 werd gewon nen. De 1-3 overwinning van Kwiek 2 betekende de eerste volle winst in dit seizoen. Advertentie per een halve minuut van Johan Breel. De twee Delta Sporters lieten de klokken respektievelijk stilstaan op 22.21 en 22.28. Dit kleine verschil belooft onget wijfeld voor de Mosselloop van aan staande zaterdag. Ongetwijfeld zal het tweetal in Westenschouwen extra gebrand zijn op een goede klassering. De overige Delta Sportklasserin- gen bij de heren: 30 Adrie Hollaar 23.56; 37 Martien Moermond 24.18; 44 Kees Groen 24.50; 48 Herman Pad mos 24.57; 53 Johan van de Hoek 25.38; 57 Wim Schot 25.46; 58 Hans van Elzelingen 25.53; 70 Jos Geluk 26.57. Voor het opmerkelijkste resultaat zorgde in Heikant B-pupil Ralph Ko per. Deze jonge Delta Sporttelg kwam als winnaar uit de bus bij zijn leeftijdgenootjes. Over de 600 meter deed hij 2.40,0. Bij de A-pupillen reikte Serge Schot over dezelfde af stand naar een tijd van 2.48. Bij de B-pupillen meisjes klasseer den zich drie Delta Sporters bij de eerste zes. Winnares werd AV'56- atlete Cynthia Polfliet in 2.52,0. Op de derde plaats kwam Isabel Hamel over de streep in 3.00,1, de vijfde plaats was voor Lidewey Vleugel in 3.06,0 en de zesde klassering eiste Wendy Hartog op in 3.12,0. Bij de A-jongens debuteerde Ab Coolbergen voor Delta Sport in Zeeuwse crossen. Hij deed dat me teen voortreffelijk door achter win naar Jan Vermeule van Dynamo '70 (5000 meter in 15.31,3) tweede te wor den. Zijn tijd was 16.03,1. Kees Jon ker kwam als zesde over de meet in 17.08. De B-jongens moesten een afstand van 2500 meter afleggen. De overwin ning ging hier naar Frits Bolle van AV'56 in 7.46,5. Achter Ivar Schute klasseerde Delta Sport-atleet Jan Konijnenburg zich voortreffelijk als derde in 8.01,5 even later gevolgd door Robert Begemann in 8.09,00 als vierde. De twaalfde plaats was voor John Teuthof in 8.19 en Jaap Idzerda werd in 9.15 23e. Bij de C-jongens een zege voor Diomedon-atleet Paul Dobbelaar. Hij voltooide de 1800 meter in 6.18,9. Paul de Bruyn van Delta Sport werd 18e in 7.45 en Karei Bil verbruikte 8.31, hetgeen goed was voor de 25e plaats. D-jongen Peter Bos eindigde als elfde in 4.27 over 1200 meter, terwijl de 24e plaats was weggelegd voor Mark van de Riet in 5.02. Winnaar werd Jacco Stigter van AV'56 in 4.01,7. Bij de dames en A-junioren meisjes eiste Inge den Boer een zesde plaats op in 10.03 over de 2500 meter. Win nares werd Jacqueline Vermeule van Dynamo'70 in 9.00,2. Marjolein Har tog werd achtste in 10.20. Bij de C-meisjes ging de zege naar Muriel Grontman in 4.07,9 over 1200 meter. Jeska Doeswijk boekte een 18e plaats in 5.03 en bij de D-meisjes werden Liselore Groeneveld en Ma- scha Geleynse respektievelijk 19e en 21e in 5.16 en 5.18 over de 1200 meter. Winnares was hier Karen Glerum van Marathon in 4.34,5. Succes voor R. Ravia bij interlandwedstrijd Zaterdag vond aan de Belgische kust bij Knokke-Heist de interland hengel- wedstrijd plaats tussen een vertegen woordigende ploeg van Nederlandse en Belgische hengelaars. Bij de Neder landse ploeg waren twee leden van de h.s.v. „Oosterschelde" van de partij n.L Rudy Ravia en Eddy Smit De Belgische ploeg won deze interland maar bij de individuele uitslag eindigde Rudy Ravia als eerste Nederlander op een tweede plaats. AMSTERDAM. Prins Bernhard zal dinsdagmiddag 9 november in het Rai-gebouw in Amsterdam Euro port'81, een internationale ten toonstelling op het gebied van de scheepsbouw, scheepsmachines, als mede scheeps- en havenuitrustingen, officieel openen. Uitslagen In de L 2 proef behaalde Erica Butler met Amorette een 3e plaats met 125 punten. Sylvia Schlink met Santana bezette de 4e plaats met 123 punten. Corine van Popering met Nora reed een aardige proef en viel met 115 pun ten net buiten de prijzen. Wim Schot reed met een zeer opgewonden Na- dine (de binnenbak werkt nogal ener verend op paarden - waarschijnlijk door de vreemde lichtinval en de op slag van het hindernis materiaal langs de wanden) 110 punten bij elkaar en Annelies de Koning en Andreas kwa men - om dezelfde reden - niet hoger dan 105 punten. In de L 4 rubriek miste Erica met Amorette - met 119 punten en een strafpunt voor het afwenden bij een verkeerde letter - net een winstpunt Biljarten ZIERIKZEE, 9-11. In de B-klasse - driebanden - van de teamkompetitie van het biljartdistrikt Schouwen-Duiveland gaat het tweede team van biljart vereniging Bommenede momenteel na twee ronden verrassend aan de leiding. Ook in de C2-groep libre leidt een team van de Zonnemairse biljartvereni ging, zij het dat de eerste plaats hierin gedeeld moet worden met de bv KVL uit Noordgouwe. Het team van Bommenede II, bestaande uit Wim Hanse, Cees van Doorn en Toon Schouwenaar klopte in de eerste ronde het eigen eerste team met 4-3 en men won daarna ook van Bommenede III. Bommenede III en het Nieuwerkerkse DOS delen momenteel de tweede plaats in deze driebandenklasse met ieder 7 pun ten, dus op twee punten van Bomme nede II. Bommenede I en Renesse hebben ieder zes punten, hetgeen be wijst dat er nog nauwelijks sprake is van verschillen. In de C2-groep libre delen Bomme nede en KVL samen de eerste plaats met negen punten. Bommenede won met 7-0 van d'Eule, maar Toon Schouwenaar, Rinus de Rijke en Jan van Almkerk moesten hun meerdere erkennen in Renesse (5-2). KVL klopte de Wig met 5-2 en Jaap van de Weijde, Ad van de Werf en Jan Klomp klopten ook OKK Nieuwer- kerk met 4-3. OkK volgt de beide lei ders op een punt. Uitslagen B-klasse: Bommenede I- Bommenede II 34; Bommenede III- Dos 5-2; Renesse-Bommenede I 4-3; Bommenede II-Bommenede III 5-2; DOS-Renesse 5-2. C2: Bommenede-d'Eule 7-0; De Wig-KVL 2-5; OKK-Renesse 5-2; d'Eule-De Wig 2-5; KVL-OKK 4-3; Re nesse-Bommenede 5-2. C3: Bommenede-d'Eule 5-4; OKK- KVL 2-7; d'Eule-OKK 7-2; KVL-Bom- menede 9-0. C4: Country-De Wig 2-7; Renesse- OKK 0-9; Windenburg-Country 54; De Wig-Renesse 7-2; OKK-Winden- burg 5-4. C5A: Al Weer Mis-OKK 2-7; KVL- Onder Vrienden 7-2; OKK-KVL 3-6; Onder Vrienden-Al Weer Mis 7-2. C5B: Al Weer Mis-d'Eule 0-9; De Wig-KVL 0-9; Onder Vrienden-Al Weer Mis 2-7; d'Eule-De Wig 7-2; KVL-Onder Vrienden 7-2. ZUID-BEVELAND, 8-11. Manége „De Mustang" te Zuid-Beveland organi seerde zondag jl. een open promotie wedstrijd voor paarden onder de regle menten van de N.B.V.R.. Er werd gereden in de klasse B, L, en M dressuur. •i Jury voofde Ben L kombinaties was de heer Reedijk. -•De^M kombinaties werden gejureerd door de heer Sa muels. In de L 2 proef kwamen 22 kombi naties aan start, in de L 4 proef 13, terwijl de M licht en M zwaar rubriek het met respektievelijk 6 en 4 kombi naties moesten doen. Een aantal leden van de R.V. „Re nesse" en „Schouwen en Duiveland" namen aan het concours deel en kwa men niet zonder prijzen thuis. Basketbal ZIERIKZEE, 8-11. Van de vier teams van basketbal vereniging Mevo'80 die dit weekeinde in aktie kwamen kon alleen het tweede damesteam een over winning binnenslepen. In sporthal Onderdak bleef het team Operatie met 23- 20 de baas. Het eerste damesteam verloor bij Delta Colijn (29-24), hetzelfde lot was het herenteam beschoren in de uitwedstrijd tegen Souburg IV (43-20), ter wijl ook de jongens-junioren het niet konden redden tegen een Souburgs team (46-30). uiteindelijk resulteerde in een logi sche 46-30 nederlaag voor de noorde lingen. terwijl Sylvia Schlink-eveneens door strafpunten volkomen uit haar-concen- tratie raakte. M 2 rubriek De M 2 rubriek werd een overwin ning voor Kees Jan van de Graaf met Liesbeth met 120 pnt Inge van de Berg met Sincvlair, die voor de eerste maal in de M startte bracht het tot een verdiende 2e plaats met 118 punten. Ook Antony Sanders met Julia over trof zichzelf met 116 punten en een 4e plaats. In de M 4 rubriek werd Kees Jan tenslotte 2e met 112 punten. W.P.N.-keuring Nieuwvliet Op de W.P.N.-keuring van jl. zater- dag, gehouden in de manége Riemens te Nieuwvliet viel het niet rijdende lid van „Schouwen en Duiveland" Derk Wallen in de prijzen, met de 4!6 jarige merrie Tostie (mede eigenaresse is mevr. Van As-Coppoolse te Zierikzee). Tostie (V. Jason V. Talisman en M.V. Interpol) werd kampioen van de ru briek 4 tot 7 jarige merries. Later op de middag - in de strijd om het algemeen kampioenschap wist ze het tot reserve-kampioene van Zee land te brengen. Een zeer vermel- dingswaardige prestatie. Absolute uitblinkster in het twee de damesteam van Mevo'80 was Mar jan Mol. Zij zorgde voor het meren deel van de Zierikzeese punten. Dankzij haar spel kon Mevo'80 voor tdurend een lichte voorsprong met sukses verdedigen. Hanneke Koop man en Frouke Visser tekenden ook voor wat punten, terwijl Anne van der Tuin en Marijke Pronk de tegen standsters van skoren afhielden. Me vo'80 won verdiend van het Terneu- zense Operatie met 23-20. Na een 14-12 achterstand tegen Del ta Colijn halverwege de wedstrijd konden de dames van het eerste.team van Mevo'80 bijzonder lang "aan klampen, vooraleer de thuisploeg de finitief afstand kon nemen. In het begin van de tweede helft kon Mevo'80 zich zelfs even de weel de van een voorsprong veroorloven door skores van Nel de Vries en Joke Pankow. In de slotfase kon Delta Co lijn alsnog de skore een voor hen po sitieve aanblik geven. Mevo'80 kwam ten slotte vijf punten tekort (29-24). De heren speelden aanmerkelijk minder dan in hun vorige wedstrijd. Souburg IV overklaste het Zierikzee se team al in de beginfase met tref fers uit alle standen. In de tweede pe riode van de eerste helft konden Ro nald Scherpenzeel en Leo Looy nog wat terug doen, maar halverwege keek Mevo'80 toch al tegen een hope loze 24-10 achterstand aan. Ook in de tweede helft was het verschil tussen de beide ploegen te groot. Tewes Tuitman en Ronals Scherpenzeel skoorden nog een paar keer, maar verder dan een 43-20 nederlaag kon men het toch niet brengen. De jongens junioren kwamen in Zierikzee in aktie tegen de ploeg van Souburg. In een goede wedstrijd van beide kanten moesten de Zierikzeese spelers het individueel toch stuk voor stuk enigszins afleggen tegen hun Walcherse opponenten, hetgeen De Mevo'80-punten kwamen op naam van Peter Lobbezoo, Anton van Oorschot, Jan-Hendrik van der Meulen, Paul van Westen en Leo Kouijzer. Aanstaande weekeinde is het eerste damesteam van Mevo'80 vrij en komt het tweede damesteam in Zierikzee in aktie tegen Delta Colijn. Tegelijkertijd spelen de meisjes-juni oren in sporthal Onderdak tegen Vol- .^?har^ing uit Goes. Beide wedstrijden ^beginnen om 19.00 uur. Ook de herén '-'spelen zaterdag. Om 13.00 uur is V5s- senbergnbn wéeetbosch gastheer. De jongens-juniorén speïéii vrijdaga vond om 21.00 uur in Vlissingen te gen Marathon II. paarden 2150 - 3400; oude paarden 1900 - 2600; 3-jarige paarden 1450 - 2450; 2-jarige paarden 1275 - 2375; veulens 475 - 1250; hitten 675 - 1425; pony's 250 - 600. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,20 - 6,60;- jonge slachtpaarden 5,60 - 6,90. De handel in slachtpaarden was re delijk, die in pony's vriendelijk. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Almelo: W. I. Doude van Troostwijk, Eerbeek. Gereformeerde Kerken Beroepen te Alphen aan de Rijn- Noord: drs. R. H. Nieuwenhuis, Emmeloord. Aangenomen naar Sneek: J. Nieuwsma, Schiedam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Blokzijl: J. J. Verweij, kand., Waddinxveen; te Zwolle (2e beroep): dr. W. G. de Vries, Haren, die dit beroep heeft aangenomen; te IJsselmuiden/Grafhorst in kombina- tie met Zwartsluis en Alphen aan de Rijn: drs. G. J. Bruijn, kand., Kam pen. Aangenomen naar Broek op Lange- dijk: drs. T. J.VHavinga, kand., Bui tenpost, die bedankte voor Winscho ten, Eemdijk, Lemele-Lemelerveld, Gramsbergen en Avereest-Dedems- vaart. Christelijke Gereformeerde Kerken Aagenomen naar Den Haag-C: W. P. de Groot, Midwolda. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Gouda: J. van Haa- ren, Amersfoort; voor Ouddorp: Th. van Stuijvenberg, Meliskerke. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Soest: J. C. Greive, Amstelveen-Buitenveldert; te Assen (toez.): A. J. Hollander, Drachten; Dedemsvaart: J. M, D. van den Berg, Werkendam; te Nijkerk op de Velu- we: J. den Hoed, Sliedrecht. Aangenomen het beroep der Gene rale Synode van de Nederlandse Her vormde Kerk tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (Afrika- sekretaris Raad voor Zending): P. Magré, 1.1. predikant te Kethel en Spaland. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Doesburg: drs. J. C. de Raadt, Valkenburg (Z.-H.); naar Wierden: G. van Reeuwijk, Boe rakker; naar Leiderdoip: J. J. van den Born, Son, Breugel en Sint Oe- denrode. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Vlaardingen: J. P. van der Wal, Surhuisterveen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Werkendam: Th. van Stuyvenberg, Meliskerke. Aangenomen naar Elspeet: J. Mol, Rijssen. ROTTERDAM. De afdeling fraude van de Rotterdamse politie heeft maandag in een boekhoud- en admi nistratiekantoor in Poortugaal de volledige administratie van 'het in Maasdam gevestigde onderhoudsbe drijf Mudde B.V. in beslag genomen. BRUINISSE, 7-11. De nog jonge paarden- en ponyklub „Schouwen-Duive land" hield zaterdagavond in ruitersportcentrum De Korenzolder in Bruinis- se haar eerste algemene ledenvergadering. Belangrijke agendapunten waren de verkiezing van het eerste echte bestuur, omdat er sinds de oprichting op 8 mei 1981 slechts met een tijdelijk bestuur was gewerkt en een diskussie over hoe zich op te stellen tegenover ruitervereniging Renesse, waarmee mede-op richter en kandidaat-voorzitter Martin de Jong een privé-konflikt had. De vergadering werd geopend door Martin de Jong, de grote man achter de nieuwe paarden- en ponyklub. In zijn openingswoord verklaarde hij dat de jonge vereniging een ontwik keling doormaakt, die volledig beantwoord aan de gestelde ver wachtingen. „We nemen een unieke plaats in op Schouwen-Duiveland", stelde De Jong. ,,We zijn de enige paarden- en ponyklub waar het lou ter gaat om de prestatie. Ik denk dat we dit streven hoog in het vaandel moeten houden". Realistisch Ondanks het prestatiegericht wer ken van de paarden- en ponyklub Schouwen-Duiveland is De Jong rea listisch. „Ik verwacht niet alleen eerste of tweede plaatsen, dat kan niet", meende hi£ „Ik verwacht echter wel, dat iedereen zijn uiterste best doet om er de best haalbare prestatie uit te halen. Zo simpel ligt dat". De Jong onderkende dat het beangstigend is, dat de PPC „S.D." zo fenomenaal is begonnen. „We gaan nu al voortdurend met eerste en tweede prijzen slepen, terwijl het toch de gewoonte is, dat een nieuwe vereniging rustig aan van start gaat. Duidelijk is evenwel, dat we best eens een stapje terug zullen moeten doen, maar dat is gewoon de konse- kwentie als je zo sterk begint". Kombinaties De paarden- en ponyklub Schou wen-Duiveland kan vanaf deze week ook officieel gaan uitkomen met paardenkombinaties in NBVR- verband. „Deze aansluiting heeft gewoon wat langer geduurd, omdat men in de NBVR - Nederlandse Bond van Rij en Jachtverenigingen - eerst duide lijk de kat uit de boom kijkt, voora leer men een nieuwe vereniging toe laat", konstateerde De Jong. „Ko mende week gaat het echter zijn beslag krijgen en we vinden het een eer, dat we worden toegelaten". Naast de aansluitingen bij de NPC- Nederlandse Pony Club - en de NBVR heeft de paarden- en pony klub Schouwen-Duiveland nu reeds een derde opvallend initiatief ont plooid. Om de kosten bij het organi seren van wedstrijden te drukken is er een plan uitgewerkt waarbij alle landelijke juryleden worden ver zocht zich op een lijst te laten plaat sen, zodat een organiserende vereni ging juryleden kan uitnodigen, die dicht in de buurt wonen, waardoor de reiskosten behoorlijk kunnen worden ingedamd. Voorzitter Met ruime meerderheid werd Mar tin de Jong tot voorzitter gekozen. De overige vier plaatsen van het bestuur werden opgevuld door da mes. Mevrouw Klari Luchies werd pen- ningmeesteresse, mevrouw Martha Ouwenbroek sekretaresse, terwijl de dames Inge van de Berg en Catherine Butler het bestuur als leden komple- teren. Bij de Noordzeekotters die in de laatste week van oktober op haring visten en daarmee ook veel sukses hadden behoorde het koppel SL 7, (Zeevisserij Cornelia b.v.) en SL en de SL 42 Hendrika, zeevisserij Gebrs. Brinkman b.v. Deze in span vissende kotters be- somden in die week niet minder dan 152.000,-. SCHEEPVAART Acmaea, 8-11 van Guayaquil naar Curagao Aludra, 9-11 te Libreville Amersfoort, 7-11 220 zuid zuid West Guayaquil naar Lagos Atlantic Star, 8-11 van Liverpool naar Antwerpen Macoma, 9-11 35 noord Muscat naar Ummsaid Nedlloyd Dejima, 8-11 van Suezka- naal naar Jeddah Nedlloyd Fremantle, 7-11 te Portland verwacht Nedlloyd Rockanje, 7-11 297 zuid west Lissabon naar New York Ondina, 8-11 van Aruba naar Punta Cardon Vitrea, 7-11 180 zuid zuid west Santo Domingo naar Malmoe MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 9-11. Aanvoer totaal 1648, waarvan: slachtrunderen 1201, schapen en lammeren 247. Prijzen per kg: Stieren le f 8,50 - 9,00, 2e 7,85 - 8,40; vaarzen le 7,20 - 8,20, 2e 6,30 - 7,10; koeien le 7,15 - 8,25, 2e 6,50 - 7,10, 3e 6,10 - 6,45; worstkoeien 5,20 -ƒ 6,20; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 13,75. Prijzen per stuk: Schapen 190 - 250; lammeren 210 - 290. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel rustig, en prij zen stabiel; schapen en lammeren: aanvoer matig, handel rustig, en prij zen stabiel. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 9-11. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 237 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 2925 - 3950; werk INGEZONDEN STUKKEN Sint Nikolaasaktie Wereldwinkel Ook dit jaar voert de wereldwinkel de aktie „geef 2x een kadootje weg, door lx iets te kopen". Dat kan als u in de wereldwinkel iets koopt. Hoe dan? 1. U geeft een kadootje aan een fa milielid of vriend. Het is iets bijzon ders. En handgemaakt. U krijgt er een informatiefoldertje bij over het land van herkomst en de makers. 2. U helpt de makers van het pro- dukt om een beter bestaan.op te bou wen, door hun produkten te kopen. Vrouwen in Bangla Desh bijvoor beeld, of de mensen van kleine werk plaatsen in krottenwijken van Nai robi (Kenia), Mexico, India, Peru, enz. Een drupperl op een gloeiende plaat zult u denken. Ja! Maar een druppel die zij toch niet kunnen mis sen. Want zonder onze steun kunnen zij hun produkten niet kwijt. Mensen die geen geld hebben kunnen ook niets kopen. Dus moeten wij het ko pen. Daarmee krijgen zij wat geld. Ze kunnen hun werkplaats uitbreiden, meer mensen werk geven, hun le vensomstandigheden verbeteren, school-en ziekengeld betalen, enz. Een druppel, ja. Maar vele druppels maken een emmer vol. De wereldwinkel is in deze sinterklaas- en kersttijd extra open. Voor tijden: zie agenda. Vereniging Wereldwinkel Schouwen-Duiveland Voor 40 jaar ZIERIKZEE. Blijkens een adverten tie van de Zierikzeesche Winkeliersver- eeniging zullen wegens verplichte inven tarisatie alle manufacturenzaken van 26 October tot 2 November gesloten zijn. ADVERTENTIE. Spaart uw zeep- bonnen met onze bonvrije artikelen: Bel ling Toiletpoeder 25 cent, een prima handwaschmiddel GEVRAAGD. Een geheel complete boerenwagen te huur gevraagd, met breed beslag, tot het einde van de bie tencampagne, door Verheul Noordgou we, telefoon: 10. ZIERIKZEE. Zaterdag en zondag, 1 en 2 november, zal de zangeres Zarah Leander opnieuw haar mysterieuze stem doen klinken. Opnieuw zult ge in de ban geraken van dit geluid en van deze persoonlijkheid in de UTA-film: Prima Donna. Toegang: 18 jaar. ZIERIKZEE. Heden zaterdag zullen de collecteurs van „Winterhulp" met behulp van lijsten wederom een beroep doen op de Zeeuwsche offervaardig heid. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7