Toekomstvisie op nieuwe rijksscholengemeenschap Kinderzegels- en kaarten in postkantoor te koop N HUIB SCHOT ZWAAIT AF ALS VOORZITTER R. Soesman op ouderavond STREEKNIEUWS Schouwen- Duiveland arm zonder rekreatie STREEKNIEUWS Evenementenkommissie Vanaf vandaag: "1 I 4 ZIERIKZEE, 9-11. Maandagavond werd de jaarlijkse ouderavond van de rijksscholengemeenschap „Prof. Zee man" gehouden, voor het eerst in de aula van de nieuwe school. Er was een grote belangstelling voor. De aanwe zigen werden de gelegenheid gesteld een globale indruk van het schoolgebouw te krijgen, voordat op 28 novem ber de gehele school met een „open dag" zal worden opengesteld voor belangstellenden, een dag na de officië le opening. Over het funktioneren ervan, en de toekomstverwachtingen erover, hield conrector R. Soesman op deze bijeenkomst een causerie over „Nieuwe behui zing en nu?" Inleider gaf een perspektief van de mogelijkheden op onderwijskundig gebied, sprak over de interne relaties in ruime zin over de kreativiteits- en vormingsaspekten die het gebouw biedt en over de onontbeerlijke ou derparticipatie. Eén gezicht ,,In de komende jaren moet nog veel tot stand komen. Een school met drie gezichten moet er een met één herkenbaar harmonisch gezicht wor den", aldus de heer Soesman, doe lend op de jarenlange handicap en dislokatie. Het grote voordeel van het in ge bruik nemen van de nieuwe school noemde hij de sterk verbeterde kom- munikatie. Het grote winstpunt is de uitrusting en bovendien wordt de in tegratie (Mavo, Havo, VWO) nu veel optimaler. De hoofdzaak van het veelomvat tende opbouw-, uitbouw- en groei proces is, stelde de heer Soesman, om door samenwerking van de school een echte gemeenschap te maken: ,,Een school is meer dan een leer- instituut". Daaraan dient door leraren, leer lingen, ouders en medewerkers te worden gewerkt. Geen massaliteit Er moet zijns inziens voor worden gevochten om niet te kapituleren voor een vorm van massaliteit. In die paar weken na de verhuizing zijn al pluspunten gekonstateerd, o.a. de herleefde initiatieven van de schoolklub „Kontakt", die toneel- klubjes en muziekgroepjes wil gaan vormen, om zodoende het toneel van de aula te gaan benutten. Tevens bloeit de sportbeoefening van de leërïihgen na schooltijd weèr op en ook de docenten zullen 's avonds gaan sporten in de nieuwe gymzalen. Steun ouders De heer Soesman vroeg de ouders om morele en daadwerkelijke steun, waarmee al begonnen kan worden door het meewerken aan een enquête (over het funktioneren van de ouder kommissie), die de tweede helft van januari kan worden verwacht. De voorjaarsvergadering zal aan de uit komst van deze enquête worden ge wijd, aldus een mededeling van de heer M. van Vulpen, de voorzitter van de öuderkommissie. De ouderkommissie blijft dezelfde, want de aftredende leden de dames Verbeek-van Schaick, Bolkenbaas- Geleijnse en Mol-Bouwman werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter vroeg nog wat laatste financiële steun voor de verlichting selementen aan de balustrade, het kado van de ouders voor de nieuwe school. Dankwoorden De heer Van Vulpen had een ka- dootje meegebracht voor de leraren- kamer, een droog-bloemstuk, als dank voor het vele werk dat in de herfstvakantie met de verhuizing is verzet. De heer Soesman herinnerde in dit verband tevens aan de nimmer aflatende moed en energie, waarmee de heer Vis zich jaren lang voor een nieuwe school had ingezet. De concierges, die een curciale rol in bij de verhuizing hebben vervuld, kregen een welgemeend kompli- ment. Rondvraag De heer Vis had bij zijn mededelin gen reeds een vraag van de rond vraag beantwoord, die handelde over de aansluitingstijden van de bus diensten op de lesuren. Na de verhui zing bleken die niet zo goed meer op elkaar afgestemd te zijn. Het is een organisatorisch zeer moeilijk op te lossen zaak, maar een gedeeltelijke verbetering is te verwachten. De bezoeken van en aan de schoolarts zullen in de nieuwe situa tie prettiger worden geregeld, deelde de rector mee. EHBO-post In de rondvraag werd wederom aandacht gevraagd voor een eerste hulpdienst, nu de vestiging van een permanente post in de polikliniek van het Zweedse Rode Kruis zieken huis niet mogelijk bleek. Het inpas sen van een EHBO-opleiding in de lesroosters bleek niet mogelijk. Bij voldoende belangstelling kan het or ganiseren van een dergelijke oplei ding na schooltijd worden onder zocht. De concierges van de school zijn aan een EHBO-opleiding bezig en de gymleraren zijn daarin al gedi- NIEUWERKERK Geslaagde zangdienst Zondagmiddag vond in een goed gevuld kerkgebouw aan de Ooststraat een interkerkelijke zang- dienst plaats, voorbereid door':>clëi< Ned. Hervormde gemeente,en de Ge reformeerde kerk» - t", Voorganger in deze dienst was drs. D. Stolk, Geref. predikant te Wolp- haartsdijk. Het orgel werd bespeeld door de heer W. de Raat uit Ooster- land. Medewerking verleende voorts de Chr. Gem. zangver. „Vooruitgang zij ons streven" uit Oosterland, dat voor de dienst zong „Come, o Jesus, come to me". Bij de samenzang werden liederen gezongen uit de oude Hervormde ge- zangenbudel, uit de bundel van het Leger des Heils en uit „Wie zingt er mee". De schriftlezingen waren uit Psalm 118 en Mattheus 25 31-46, uit dit laatste deel was ook de tekst voor de prediking, die als thema droeg: „Dank maakt het leven heel". Het bekende „Roept uit aan alle stran den" werd in samenzang gezongen, waarna het slotlied: ,,'k Heb geloofd en daarom zing ik". Na de zegen zong het koor de „Priesterlijke zegen". De samenwerkende kerkeraden kunnen terugzien op een geslaagde zang- dienst, voor zowel de koorzang als de samenzang. BRUINISSE Herstel Havendam Vorige week is door de fa. Jeremi- asse uit Wemeldinge de havendam aan de achterzijde van machinefa briek fa. Maaskant hersteld. De werkzaamheden bestonden o.a. uit het uitbreken van de basaltglooiïng, het opvullen van de verzakte onder laag en het opnieuw stellen van de basaltblokken. De havendam is nu weer berekend op z'n waterkerende taak. plomeerd, zoals hun opleiding voor schrijft. Ten slotte was er een verzoek van ouders uit middenstandskringen om de school in de avonduren te mogen bezichtigen, omdat zij op de „open ochtend" verhinderd zijn wegens werkzaamheden. Hoewel de heer Vis graag aan die wens tegemoet wilde komen, zal daar pas later in het jaar gelegenheid voor zijn. (Vervolg van pagina 1) ontlokte bij wethouder P. M. v. d. Aarsen de opmerking, dat ook de ge meente Westerschouwen besluiten neemt op grond van goede argumen ten en rapporten. Enigszings buiten het kader van de inspraak over de Groene Nota's wa ren de talloze vragen over de te ver wachten beheersvisie voor het als be schermd rfatuurgebied aangewezen deel van de Kop van Schouwen. De heer Van Iwaarden liet weten, dat Bureau Oranjewoud bezig is, die vi sie op te stellen. Verwacht wordt nog eind dit jaar de visie af te ronden. Vervolgens zal getracht worden in een beheersplan de belangen van de boeren en die van Staatsbosbeheer zoveel mogelijk op één lijn te krij gen. „Eenzijdig" Burgemeester Niemants verdriet haakte daarop in met de opmerking, dat het hier om een eenzijdige be heersovereenkomst gaat en er der halve duidelijk verschil is met de zo- genaamde relatienota. De heer Van der Hoofd gaf toe, dat beheersove reenkomsten via een „onplezieriger systeem" lopen, maar dat ze uit een oogpunt van algemeen belang wor den opgesteld. Konkrete vraag van de heer L. C. Hoogerhuis was of de te verwachten beleidsvisie voor de beschermde Kop van Schouwen voorziet in de aanleg van fiets- en wandelpaden. De heer Van Iwaarden liet weten, dat in de lijnen naar het strand toe, fiets- en wandelpaden tot de mogelijkheden zullen behoren. In de dwarsverbin dingen zullen dergelijke voorzienin gen worden éïgewezen. De ondernemers „Wat moeten de ondernemers hier de eerst komende vijfentwintig jaar doen, moeten ze stil blijven zitten en niet aan het ondernemerschap deel nemen?", was een emotionele reaktie van de kant van de horeca-onder- nemers op het beleid, zoals voorge legd in het struktuurschema Open- luchtrekreatie. Tot 1995 wordt aan Zeeland 15 van de te verwachte groei aan verblijfsrekreatie toege dacht. Konkreet betekent dat een uitbreiding van 175 ha aan rekreatie- terreinen. Feit is echter, dat in vige rende bestemmingsplannen die 175 ha vrijwel is opgedeeld, zij het in een wat scheef getrokken verhou ding tussen zomerwoningen en kam peerterreinen. „Als de plannen van Aquadelta en Den Osse ook al in die 175 ha zitten, mag er de eerste vijfentwintig jaar dus niks meer gebeuren", aldus een reaktie uit de zaal. Rijksvertegenwoordiger Drayer vond, dat bij een dergelijk oordeel ook de huidige terughoudendheid bij aankoop van zomerwoningen en in het watersportgebeuren, betrokken moest worden. „De hausse van vijf jaar geleden is echt wel voorbij". Na de pauze was het de beurt aan Landbouwschap, Recron Zeeland en Zeeuws Koördinatieorgaan voor een reaktie op de drie struktuurschema's. Voor dat verslag verwijzen wij naar een volgend num mer. AMSTERDAM. Burgemeester Po lak van Amsterdam heeft maandag middag de krakers van het Tetterode-komplex aan de Da Costa- kade dringen verzocht de situatie rond de ontruiming niet te laten es- kaleren. Polak zei dit in een gesprek met de krakers en vertegenwoordi gers van het wijkopbouworgaan Oud-West. OOSTERLAND Opbrengst kollekte zending Onder leiding van de heer Joh. van der Have Jac.z., werd in de maand oktober wer gekollekteerd ten bate van het Zendingswerk der Ger. Ge meenten, door Bart van der Hulle, Fieke van 't Hoff, Cobie Olree, Ger- da van der Hulle, Anne Marie de Vis ser en Marian de Waal. De opbrengst bedroeg de som van 201,40. Boven dien werd in dezelfde maand nog op gehaald aan oud papier en vodden ten bedrage van 148,40, zodat er in totaal weer 385,80 kon worden overgemaakt aan genoemde zending. Een woord van dank aan de milde geefsters en gevers en aan de leiding en kollektanten en zeker niet minder aan degenen die elke maand zich be schikbaar stellen om het oud papier en de vodden op te halen, is zeker wel op zijn plaats. Vergadering Ver. Openbaar Onderwijs Op donderdagavond 12 november a.s. hoopt de afd. Duiveland van de Ver. Voor Openbaar Onderwijs een algemene ledenvergadering te hou den in de vergaderzaal van het cafe- tarie „Neffen d'Eule" te Oosterland. De agenda luidt: Opening en jaaro verzicht; Notulen; Financieel ver slag; Benoeming kaskontrole kom missie bestuursverkiezing; Aftre dend en niet herkiesbaar: mevr. Goudzwaard-Janse, kandidate hier voor mevr. Goossens-Zegers; Pauze; mededelingen voor 1982; Rondvraag en sluiting. Herbestrating In het kader van het herbestra- tingsplan van de gemeente Duive land is het stratenmakers- en wegen- bouwersbedrijf Fa. A. W. Wandel uit Nieuwerkerk, in samenwerking met het stratenmakersbedrijf fa. Gebr. Van Dijke momenteel bezig een ge deelte van het Torenplein, van de Nieuwstraat en van de Lange Achter weg uit te breken en opnieuw te leg gen. Het zal op deze plaats weer een flinke verbetering worden wanneer dit gedeelte opgeknapt is. BRUINISSE Intocht Sint-Nicolaas De Stichting Festiviteiten Brqinis- se heeft, financieel gedragen door de deelnemende winkeliers aan de win kelweek, een traditie voortgezet door St. Nicolaas te vragen om op za terdag 21 november 's middags om twee uur met z'n boot en zwarte me dewerkers in de gemeentehaven te arriveren. De Sint, die altijd wonderwel de sfeer in Bru aanvoelt en daarop met veel wijsheid inspeelt met rake op merkingen (hij kan z'n oor op vele plaatsten te luisteren leggen) ver ruilt het zilte nat voor z'n vurige ruin voor een tocht naar het Durps'uus, De heer Schot wordt bij zijn afscheid bedankt door de heer P. Verhage (l) en de heer F. A. de Jager. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 9-11. Aan het einde van de gekombineerde ZOC/VW- vergadering werd afscheid genomen van de voorzitter van de evenementen kommissie Huib Schot. Het is niet de eerste keer dat dit gebeurde. Drie jaar geleden nam de heer Schot ook al afscheid, maar hij werd toen wegens organi satorische problemen teruggeroepen. In 1974 werd Huib Schot, na een bestuurscrisis, voorzitter van de eve nementenkommissie. Hij ging de Toeristendagen leiden en dat heeft hij, volgens de heer F. A. de Jager, de voorzitter van de VW uitstekend verzorgd. „De Toeristendagen zijn in de loop der jaren van een klein eve nement uitgegroeid. Huib Schot is in staat geweest regelmatig nieuwe ele menten erin te brengen. Aan de slota- vond heeft hij een speciaal aksent ge geven," aldus de heer De Jager. Na mens het VW bood hij de scheidende voorzitter een hengel aan. Beginjaren De burgemeester, Th. H. de Meester, die na afloop van de raads vergadering ook nog de gekombi neerde ZOC/VW-vergadering be zocht ging terug naar de beginjaren. Huib Schot begon bij het 1100-jarig bestaan van de stad Zierikzee in 1949, vervolgens was hij bij de zome ravondfeesten, de mosselfeesten en de geslaagde wijnfeesten. De heer De Meester vond het een goede zaak dat bij de Toeristendagen de hele stad be trokken werd. „Het was Huib Schot, die de kar trok". Namens de gemeen te overhandigde de burgemeester een kaart van de provincie Zeeland. De nieuwe voorzitter, de heer J. Lind- hout heeft de afgelopen twee jaar heel prettig met de heer Schot ge werkt en dacht een goede leer meester te hebben gehad aan zijn voorganger. In zijn dankwoord zei de heer Schot dat in de laaste drie jaar sa menwerking zijn streven is geweest, „want de evenementenkommissie en de ZOC horen bij elkaar," besloot Huib Schot. waar een gezellige middag volges met o.a. het optreden van een clown. Van de ongetwijfeld vele noten die over de kade vliegen, verzorgen „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspan ning" de muzikale. Benoeming ,ov De heer J. P. van Zweeden, tot voor kort prokuratiehouder bij de Rabo bank in Bru, is per 1 november be noemd tot direkteur van de Rabo bank in Heusden (N-B). DEN HELDER. Vorig jaar zijn meer Nederlandse schepen betrapt op het illegaal lozen van olie op de Noordzee dan andere nationaliteiten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Nederlands che misch afval verdwijnt sinds een aan tal maanden in toenemende mate achter het IJzeren Gordijn. UTRECHT. De leden van de ABVA/KABO, de grootste bond van overheidspersoneel, die in de gezond heidszorg werken, hebben maandag protest aangetekend tegen de bezui nigingen op de rijksbegroting in de sektor volksgezondheid. DEN HAAG. Het Tweede kamerlid voor de PPR, Waltmans, wil weten in welk stadium de Nederlandse plan nen zijn om deel te nemen aan een in ternationale vredesmacht in de Sinaï-woestijn. ZIERIKZEE, 10-11. Postzegelverzamelaars weten er al les van: sinds 1942 verschijnt er jaarlijks een serie kin derpostzegels in ons land. Maar men hoeft geen verzame laar te zijn om van de kinderpostzel-aktie gehoord te hebben. In het plaatselijk postkantoor worden ze elk jaar te koop aangeboden en traditiegetrouw koopt de eerste burger van de gemeente de eerste zegels. Heden (dinsdagochten) was het weer zo ver: de voorzitter van de Zierikzee U.V.V. mevr. B. van der Linde-Florusse gaf met een korte openingstoespraak in het Postkantoor de aanzet tot de verkoop van zegels en kaarten, gevolgd door burgemeester Th. H. de Meester die de eerste zegels kocht. Dat aktie loopt, zoals bekend tot 30 december. ZIERIKZEE. De Nieuwe Haven, een stevig stuk vóófde oorlog. Opvallend zijn de vele forse, nog met zeilen uitgeruste schepen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In haar openingswoorden dankte mevrouw Van der Linde uiteraard de P.T.T. voor de gastvrijheid en blikte terug naar het vorig jaar, toen de ver koop in het tijdelijke postkantoor plaats vond. „De verkoop liep toen met sprongen omhoog, omdat we toen midden tussen het publiek za ten. Mede daarom werd toen het re- kordbedrag van 13.280,- gehaald". Reklame Bekendheid geven aan de aktie vond de voorzitter erg belangrijk: ie dereen weet het wel, maar het is toch goed dat er mond tot mond reklame gegeven wordt. Voorts somde me vrouw Van der Linde enige projek- ten op, die mede met het kinderpost- zegelgeld gefinancierd worden, waaronder het Sahel-projckt: „Elk kind een boom". Al 10.000 bomen werden inmiddels geplant. Maar ook in Zierikzee was onlangs het resultaat te zien: „Brugzlcht" kreeg 5.000,- voor de inrichting van het nieuwe gebouw. Ook de nieuwe oppascentrale voor ouders van geestelijk en lichamelijk gehandikapte kinderen kreeg uit het kinderzegel „potje" een bedrag uit gekeerd om de centrale te starten. Tot slot van haar betoog gaf de voor zitter aandacht aan het vrijwilligers werk, zonder welke inzet deze aktie niet mogelijk zou zijn. De Zierikzee- se U.V.V. zet overigens deze aktie niet zelf op touw, maar assisteerd in deze het plaatselijk komité Kinder postzegels, waar mevrouw H. S. Heu ser voorzitter van is. In totaal zijn 30 dames bij de aktie betrokken. Hulde voor inzet Alvorens de burgemeester (hiertoe uitgenodigd) de eerste zegels kocht, wilde hij toch een paar worden kwijt aan het adres van de dames. „Even snel geteld kom ik hier voor de elfde keer en ik zie telkens dezelfde gezich ten. Hulde voor zoveel inzet". Ten aanzien van de derde wereld proble matiek, die mevrouw Van der Lin den aanroerde, zei de heer De Meester, dat het een goede zaak is dat deze nood ook in Zierikzee door klinkt. „Nederland vervult hier procentu eel een voortrekkersrol, maar het blijft altijd maar een schijntje van wat er werkelijk nodig is". Met een knipoog naar de P.T.T. sprak de burgemeester zijn zorg uit over de stijgende tarieven: „Elk jaar koop ik een vel zegels, en elk jaar moet ik zegels van vijf cent bij kopen omdat de tarieven intussen gestegen zijn". W1 ZIERIKZEE. De kinderzegel-aktie werd met ingang van vandaag ver plaatst naar het postkantoor. De kin deren hebben hun werk (goed) ge daan door in de afgelopen weken huis-aan-huis aan te bellen. Op het postkantoor is nu een nog groter as sortiment verkrijgbaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4