Groot showprogramma voor laatste Toeristendag 1982 Be-oogde koop Corneliastichting door „Beter Wonen" nog niet rond Woningbouwvereniging aktief in Bruinisse 3 Voorstel J. Lindhout zoc STREEKNIEUWS Twee begrotingsvergaderingen in één week voor Zierikzee „Beter Wonen" Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 november 1981 Nr. 23012 BUS4MKC90M»» muzikaal- en kijkgebeuren vanaf het Havenplein tot aan de poorten bren gen. Bijvoorbeeld een optreden van Rust Roest, of van de K.H. Kunst en Eer of een eerste klas showband, of een Zeeuwse dansgroep. Tot slot van de laatste avond een laag vuurwerk voor de poorten vanaf een drijvende bok. Het moet alle maal gezellig worden met kostuums en (verlichte) terrassen. Ik dacht dat dit een goede zaak was om mensen te krijgen en vast te houden", aldus de heer Lindhout. Hij vermeldde dat het exploitatie-overschot van de da gen in 1981 3000,— bedraagt, maar dat er aan de andere kant onderne mers zijn, die nog steeds niet hebben betaald. Daarmee is een bedrag van 2000,— gemoeid. De heer J. D. C. Berrevoets stelde voor om tijdens de Toeristendagen het volgende jaar (of in de nabije toe komst) exposities in het Gravensteen te houden. Een kleine korting van de diverse musea op de Toeristendagen zelf op het bedrag dat het publiek moet betalen, of een modeshow in de omgeving van de musea, of een goed koop Toeristenmenu. Draaiorgelkon- certen, kanowedstrijden, een foto- tocht door Zierikzee en de terugkeer van de klederdrachtenshow waren verdere voorstellen van de heer Ber revoets. Maandagavond bleek ook dat er tijdens het afgelopen seizoen grote problemen waren in de hele aanpak van de horeca. Het werk wat moet worden gedaan rust op de schouders van (te) weinig mensen en misschien zouden ook wat andere mensen akti- viteiten in die richting kunnen ont plooien De heer P. Verhage, voorzitter van de ZOC meldde dat de ZOC het laatste jaar heeft getracht zoveel mo gelijk paal en perk aan de verslech terde ekonomische situatie te stellen. In het kort somde hij op, wat de ZOC in 1981 allemaal heeft gedaan. In ja nuari is de ZOC begonnen met de plannen voor de ontwikkeling van de jachthaven, heeft een voorjaarsaktie gehouden, heeft zich sterk bemoeid met de aktiviteiten omtrent de zee- zeiler Pleun van der Lugt en kan de vruchten plukken van de Ooster- scheldewerken, waaraan het overi gens zelf geen deel heeft. De heer De Jager vertelde dat'de ZOC heeft geprobeerd op schepen van het midden- en kleinbedrijf een stand te krijgen. Dat is.helaas niet gelukt. De pogingen zijn beperkt ge-, bleven tot een aantal folders. De Cen trale heeft een gesprek gehad mét de Kamer van Koophandel over een re gionaalekonomisch beleid, waaro ver een rapport uitkomt en heeft net de najaarsaktie achter de rug, waaro ver verder nog geen mededelingen konden worden gedaan. Wat de Sint Nicolaasaktie betreft heeft de ZOC een iets andere opzet gepland, dan in voorgaande jaren. Er is 6000,— uit getrokken voor advertenties. Van de evenementenkommissie hebben de heren H. Kok, M. Capelle en B. Noomen afscheid genomen en natuurlijk de voorzitter Huib Schot, wiens plaats wordt overgenomen door J. Lindhout. De heer T. Raayen wordt sekretaris en verder zijn drie nieuwe leden in de evenementen- kommisie getreden. „Vrede en Veiligheid" Het CDA-Vrouwenberaad Zeeland, belegt een bijeenkomst te Goes op dinsdag 17 november in de „Prins van Oranje". Spreekster is mevrouw Hannie van Leeuwen, met als onder werp: „Vrede en Veiligheid". Inge gaan zal worden op de reakties van de gespreksbijeenkomsten en de daar gerezen vragen. (14.00 uur). WESTERSCHOUWEN Nieuw havenkantoor Op dinsdag 17 november zal het nieuwe havenkantoor te Burghsluis officieel in gebruik worden gesteld. KERKWERVE Aktie voor kerkrestauratie Zaterdag 14 november wordt een verkoopmiddag gehouden ten behoe ve van de restauratie van de Ned. Hervormde kerk in Kerkwerve. Nu de restauratie van het kerkge bouw aan de buitenkant vrijwel vol tooid is, wil men de binnenkant on der handen gaan nemen. Daar is veel geld voor nodig en daarom wordt de ze verkoopmiddag gehouden. Er vindt verkoop plaats van: hand werken, bloemen, stukjes en plan ten, koffie en gebak, kleine rommelt jes. Kleine spulletjes kunnen ge bracht worden op Weelweg 12, of bel len tel. (01110) 2444 (fam. Kesteloo)/ Bakkers en baksters kunnen zich melden bij de fam. Wessels, tel. (01110) 5605. Ook is erop deze middag natuurlijk de grabbelton, envelop pen trekken met leuke prijzen, kapu cijners inleen pot, rad van avontuur en touwtje trekken voor de kinderen. De verkoopmiddag wordt gehou den in de konsistorie van de Ned. Hervormde kerk. Men hoopt op veel belangstelling. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND Aktiviteiten Bond Plattelandsvrouwen Na een druk bezochte jubileum avond in Oosterland, brengt het bestuur van de afd. Duiveland van de Bond van Plattelandsvrouwen aan iedereen dank die zich ingezet heeft ZIERIKZEE, 9-11. De voorzitter van de WV, de heer F. A. de Jager vroeg zich tijdens de vergadering van de ZOC en de WV, maandagavond af de Toeristendagen wel op de oude wijze moeten worden voortgezet. Hij was van mening dat Zierikzee als streek- en koopcentrum op een andere toer moet gaan. Dit onderschreef de heer J. Lindhout, de nieuwe voorzitter van de evenementen kommissie. Hij stelde dat de Toeristendagen zonder meer zijn achterhaald, maar dat wat er is gebeurd goed is verlopen. Hij zei dat de orgelkoncerten gran dioos zijn verlopen, er zijn honder den belangstellenden voor geweest. Ook in 1982 komt dit onderdeel op het programma voor, zij het in een ander jasje. Afgelopen seizoen is er ook tegen werking van de ondernemers ge weest. In plaats van hun normale handel verkochten zij andere handel op de kramen, waardoor zij mede- ondernemers gingen bekonkurreren. Met de laatste dag van de Toeristen dagen was de heer Lindhout persoon lijk niet gelukkig. „Qua organisatie zijn onzerzijds fouten gemaakt en hiermee doel ik op de watersport. Daarmee is een afspraak gemaakt, maar de watersport liet de avond van te voren verstek gaan. Niet ons bestuur heeft fouten gemaakt, of het moet aan het achterwege laten van kontrakten opmaken liggen", aldus de nieuwe voorzitter. Art de Jonge Hij las enkele opmerkingen van Art de Jonge voor, de man, die de af gelopen Toeristendagen altijd aan wezig was. De heer De Jonge stelde voor de tij den te verleggen naar 12.00 - 21.00 uur in plaats van 10.00 - 16.00 uur. Hij dacht dat bij mooi weer de mensen weg zouden blijven en bij slecht weer toch wel zouden komen. Lindhout stelde aan de vergadering voor hiero ver na te denken, maar de aanwezi gen hadden andere plannen in het hoofd. De ondernemers brachten het idee om de winkels tot half zes open te houden naar voren. „Ik dacht dat we het meer in de vorm van een echte demonstratie moesten zoeken. Ik denk dat we met mensen van buitenaf de markt aan trekkelijker kunnen maken. Volgens mij is de braderie geen goede zaak. We moeten meer een kijkspel aan het publiek gaan bieden, met nog meer muziek". Hij stelde voor om aan de Zierikzeese sportvereningen te vra gen om tijdens de Toeristendagen wat kleine sportoefeningen t'e laten draaien. „Kinderen vinden het inte ressant om iets te doen", zo zei de heer Lindhout. Als suggestie om iets voor de kinderen te doen kwam de bingo-middag naar voren. Verder stelde de heer Lindhout aan de orde dat de evenementenkommissie het voornemen heeft om de laatste Toe ristendag een kunstmarkt langs het Havenplein te kreëren, waar plaatse lijke kunstenaars werk kunnen laten zien. Ander programma „Voor de laatste dag moeten we proberen een totaal ander program ma te brengen. Het volgende jaar komt er geen vuurwerk en geen schouwspel. Dat is te duur en daar kunnen we andere dingen van doen. Misschien kunnen we een totaal ZIERIKZEE, 10-11. Op maandag-16 november vergadert de gemeenteraad van Zierikzee. Deze vergadering zal in het teken staan van de algemene be schouwingen van de frakties, naar aanleiding van de op 12 oktober aangebo den ontwerp-gemeentebegroting voor het dienstjaar 1982. Aansluiten# volgt"' het antwoord van b.'en w. R -fUnJtr -t.-f -uvsV Op donderdag 19 november verga dert de raad weer, dit keer in twee zittingen: in de middaguren worden de re- en duplieken gegeven eveneens naar aanleiding van de gemeenteber groting 1982. Na vaststelling door de raad zal een „normale" agenda wor den afgewerkt, die begint, met het wijzigen van de nieuwe begroting wegens: de kosten aanleg fietspad langs de Laan van St. Hilaire, we gens afvoeren, raming bijdrage ex ploitatietekort van de Stichting Ro de Kruis Ziekenhuis, wegens ont vangst bijdrage van het ministerie van c.r.m. in de kosten demokratir sche planning, de vierde wijziging komt voor rekening van de aanpas sing raming op de post jaarwedden personeel openbare werken en de vijfde wijziging van'de begroting is, nodig wegens beschikbaarstelling krediet voor de vierklassige lagere school in Poortambacht. Subsidieverzoeken Verder op de agenda eèn voorstel van het kollege om afwijzend te be schikken op een subsidieverzoek van dè R.K. Matigheidsbeweging „So- briëtas". Eveneens een afwijzing op een gevraagde subsidie wordt voor gesteld voor de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland, eenzelfde lot is de aanvraag van de Christelijke Blin denbibliotheek beschoren (betreft verhoging van de subsidie). Nog een subsidieverzoek voor Kunstzinnige Vorming. De Vrouwenadvieskom- missie voor de woningbouw Schou- wen-Duiveland verzoekt de raad om verhoging van de subsidie (tot 0,07 per inwoner), .de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland zou graag 0,76 per inwoner willen heb ben als subsidie en tot slot verzoekt het komité „Tafeltje Dekje" even eens om tot verhogingen van de reeds toegekende subsidie over te gaan, Voo'r tijden raadsvergaderingen: zie agenda. om deze avond in het Dorpshuis in Oosterland zo goed te doen slagen. Verder de mededeling dat de eerst volgende bijeenkomst van de afde ling zal plaats hebben op dinsdag 17 november a.s. in het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk alhier. De heer J. Hertgens uit Zie rikzee zal een lezing verzorgen met als onderwerp „Hoe houden wij onze planten in en om het huis gezond". Het bestuur hoopt ook hier op een goede opkomst. Ook gasten zijn wel kom op deze avond. Voorts ligt het in de bedoeling om met ingang van het nieuwe jaar wederom een kursus gespreksleidster, te beginnen, door mevrouw A. van der Leeden. Inlich tingen bij de sekretaresse. Verder een kursus bloemschikken in Ouwer- kerk op de data: 18 tot 22 december, 5 tot 12 januari en 2 tot 16 februar. Men kan zich hiervoor,opgeven. Verder kan er op de avond van 17 november (lezing te Oosterland) kon- tributiebetaling plaats vinden. Tege lijk zal dan ook de lidmaatschaps kaart worden uitgereikt. Door het hoofdbestuur is de jaarkontributie vastgesteld op 35,—. Bestuursverkiezing In januari 1982 zijn mevrouw J. van Oeveren-Gaanderse en mevrouw N. Mijwaard-Meijers aftredend. Laatstgenoemde is herkiesbaar. De namen van nieuwe leden kunnen op een strookje geplaatst worden, liefst van de dorpen Nieuwerkerk en Ou- werkerk. Dit briefje kan ook op 17 november te Oosterland worden in geleverd. BRUINISSE, 10-11. Woningbouw vereniging „Beter Wonen" is op drie fronten aktief in Bruinisse. Alle reerst op thermisch terrein in het ge bied tussen de Dokter de Kockstraat en de Boeierstraat. Hier isoleert Thermecon een groot aantal wonin gen met glaswolvlokken in de spouw en dubbele beglazing. De bewoners hadden de keus tus sen pakket A (alleen in de kamer dubbel glas) en een B pakket (ook de overige vertrekken). Deze isolatie woningen zijn een onderdeel van;éèn: meerjarenplan om, verspreid over de hele-regio 475 woningen te isole ren. De renovatiewerken van Beter Wonen zijn in Bru in volle gang. BRUINISSE Burgerlijke stand over oktober Geboren: Willem G. Bal; Eric van Oostenbrugge. Overleden: E. Hoppe, w.v. Pan- kow, 66 j.; K. van der Have, 86 j.; J. Flikweert, 82 j.; A. Jumelet, 80 j. Gehuwd: A. W. van der Wielen en T. C. Gil jam. Renovatie In Bru-Oost kan zelfs de laatste ja ren gesproken worden van een gelei delijke dorpsvernieuwing. Hier wordt al een tijd gewerkt aan de ver betering van 14 na-oorlogse wonin gen in de Pr. Beatrixstraat en twee in de Pr. Wilhelminalaan. De bewoners, die na renovatie in deze woningen te rugkeren, wonen tijdelijk in de wis selwoningen aan de Ijsbaan. Bouw bedrijf De Delta voert deze algehele renovatie uit, die ook een, belapg,- rïjke komfortverbetering inhoud t^ n9 Binnenkort wordt de oplevering verwacht van de eerste van de 21 nieuwe woningen die fa. Den Hartog onder architektuur van Jobse bouwt voor Beter Wonen. Zes eengezinswoningen in de Pr. Wilhelminalaan én 15 in de Casem- brootstraat, alle met vier slaapka mers, voldoen aan de huidige isolatie-eisen: Volledige dubbele beg lazing, spouwmuurisolatie, geïso leerde dakplaten en een extra wo- ningscheidende spouwmuur. Tijdens de laatste gemeenteraadsvergade ring werd het verbeteringsplan van Beter Wonen voor 46 woningwetwo ningen goedgekeurd. ZIERIKZEE, 9-11. Op de maandag gehouden vergade ring van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burgemeester Th. H. de Meester, kwam een aantal „inge komen stukken" in behandeling. Toestemming inzake aankoop van grond in „Kaaskenswater" is er nog niet, omdat G.S. nog niet hebben ingestemd met de prijs. De heer Groen had hiernaar ge-informeerd. In verband met de jaarstukken 1980 van „Beter Wonen" informeerde de heer Groen naar het oplossen van de problematiek voor rolstoelgebruikers. De aanvragen ter zake blijken lang te duren. Eveneens op een vraag van het zelfde raadslid, deelde de voorzitter mede dat de aankoop van de Cornelia stichting door „Beter Wonen" nog niet rond is. De woningbouwvereniging heeft oog op het huis voor vestiging van onvolledige gezinnen, samenwonen den e.d. De Corneliastichting schijnt enige bezwaren te hebben tegen de ge dachte woonvormen, maar de bezwaren zijn intussen goeddeels weggenomen. De besprekingen zijn nog gaande. „Witte raaf" Met betrekking tot de Stichting RPCZ vond de heer Van Velthoven het een goede zaak, dat de stichting bij het opstellen van de begroting binnen de normen is gebleven, die re gionaal gelden. „Een witte raaf", al dus de voorzitter. N.a.v. een schrij ven van het distriktsbestuur FNV en CNV inzake malafide (onder)-aanne- mers meende de heer Van Velthoven, dat zulks voor Zierikzee geen rele vante zaak is. Hij greep de kans even stil te staan bij de problemen, die met name kleine aannemers hebben de orderportefeuille gevuld te krij gen. Vertraging is ontstaan in de uitvoe ring van restauratie van molen „De Hoop". De heer Van Velthoven vroeg klementie voor de molenmakerij St. Victor te Zuidzande. Die toezegging wilde de voorzitter doen, al moet het werk ook weer niet te lang duren. In tussen is hiermede een beging ge maakt. T.a.v. de koppelbazen meende de heer Groen toch, dat voorzichtigheid moet worden betracht. Wekelijks zijn in de bladen verhalen over schandalen te lezen; o.m. door ge knoei met b.v.'s. De heer Geleijnse herinnerde aan het bestaan van una nieme arbeidsvoorwaarden, waar aannemers zich aan dienen te hou den. De heer Van Velthoven wees op de eind-verantwoordelijkheid van de hoofdaannemer. De voorzitter vulde aan dat bepalingen ter zake kunnen worden opgenomen in ieder bestek. Deze zaak zal overigens nog nader worden bezien. De rekening 1980 van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheek voorziening werd goedgekeurd. Het bedrag per inwoner bedroeg f 6,62. Onder de hamer door ging een voor stel tot het opnemen van kasgeld ad f 3 miljoen. Leningen Idem een voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen tot een maxi mum van f 6 miljoen. In verband met aanpassing van bepaalde ramin gen op diverse posten van de begro ting van 1981, was een begrotingswij ziging noodzakelijk. De nieuwe „Lozingsverordening" werd vastgeteld. De heer Van Veltho ven vreesde een soort „overval op de sekretarie", als het er om gaat bestaande lozingen te legaliseren. Hij pleitte voor gerichte voorlichting aan betrokkenen. Wethouder De Rij ke wilde iedereen bereiken en dacht aan gepubliceerde aankondigingen. De voorzitter vond dit ook beter; la ter kan men altijd nog zien of gerich te voorlichting nodig is. Bij de stuk ken was een artikelsgewijze toelich ting gevoegd op de Lozingsverorde ning. Herbestratingen In verband met de aanleg van een riolering in de Julianastraat, dient een recht van opstal te worden ge vestigd op grond van de heer S. L. Schot, die zich bereid verklaarde tot medewerking. De raad nam ter zake een besluit. Een begrotingswijziging 1981 was nodig i.v.m. beschik baarstelling van een krediet van f 155.000 voor herbestratingswerk- zaamheden aan Trambaan en aan Sas met loswal. Aangenomen werd een voorstel tot aankoop van een perceel grond van mevr. A. de Smet-Braet en cons voor de aanleg van een fietspad langs de Heuvelsweg. De heer Groen vond het tijdstip gunstig voor een on teigeningsprocedure; de voorztter wilde wachten tot een bestem mingsplan er is. Voor restauratie van diverse pan den komt geld beschikbaar, zijnde 30 procent van de uiteindelijk door de staatssekretaris definitief vast te stellen subsidiabele restauratie kosten. Een vermindering van de raming (f 47.000) kon worden genoteerd i.v.m. de bijdrage van de gemeente in eventuele exploitatietekorten van de Stichting Rode Kruis-ziekenhuis; als bekend een meevaller voor alle regio-gemeenten ZIERIKZEE. Een beetje eenzaam en alleen staan deze twee panden in het Lan- ge Groendal. Links en rechts saneringsgebied. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 9-11. De gehandikapten van Zierikzee en omgeving konden maandagavond op hun gemak in de Hema winkelen om vast wat cadeautjes voor Sinterklaas of andere gelegenheden te kopen. Dit initiatief van de UW, in sa menwerking met de Hema, is in het verleden altijd bijzonder goed aangeslagen. Deze keer brachten hoofdzakelijk be woners van de rusthuizen „Irene", „Borrendamme", ,,Ons Huis" en de „Corneliastichting" een bezoek, daarbij gehol pen door de Fa. Van Oeveren, die de mensen belangeloos per bus heeft vervoerdDit wordt door de UVV bijzonder op prijs gesteld. De gehandikapten werden in de Hema welkom geheten door de heer W. C. Hollander namens de direktie van de Hema. De voorzitster van de UVV, mevr. B. v. d. Linde-Florusse sprak ook een woord van welkom. Zij het wat vroeg, maar de avond werd opgeluisterd door een bezoek van Sint en Piet, die de aanwezigen daarmee al in de Sinterklaas-sfeer brachten. Elk jaar opnieuw blijkt dat niet het kopen op zich het belangrijkste van de avond is, maar meer de onderlinge gezelligheid. Mensen, die elkaar in lange tijd niet hebben gezien komen elkaar op zo'n avond tegen. Het dankwoord werd gesproken door vice-voorzitster mevr. H. v. d. Hark-van 't Hooft. Namens de UW kreeg de di rektie van de Hema een plant aangeboden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3