Tóch debat over brief Schouwen-Duveland - Atoomvrie Nog geen einde aan langste regionale staking (Zielona Gora) Vertraging Scheldewerken AGENDA 2. Ontwikkeling in Polen Om lager loodgehalte in benzine Tien miljoen ton afval Jongens pleegden dubbele moord Inval in heroïnecentrum Gemeenteraad Zierikzee 99 Dodelijke steekpartij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE KRANTEN De feiten liggen op tafel; van ver schillende zijden is verontrusting uitgesproken, dat de voltooiing van de Oosterscheldewerken langer zal duren dan het streefjaar 1985. Ge accepteerd is feitelijk al het jaar 1986. Zowel van provinciale zijde als van de Unie van Waterschapsbonden is „alarm" geslagen, in vormen, waaruit verontrusting spreekt over mogelijk verder uitstel. De in het gigantische projekt (de doorlaatbare stormstuw) opgetreden en eventueel nog optredende vertra gingen zijn niet evensoortig. Een reeds gekonstateerde vertraging vond zijn oorzaak in soort en omvang van het projekt. Er steekt (en stak) in het geheel zoveel experimenteels, dat „gereed komen" gebonden aan een vast te voorspellen tijdstip vrijwel onmogelijk is. Ook de knapste tech nici zijn geen robots, die alleen maar exakte computeruitslagen produce ren. Voor die technische vertraging zal doorgaans wel begrip bestaan. Interne problemen van een zo inge wikkeld karakter, kunnen moeilijk met het horloge in de hand, worden opgelost. Anders wordt het natuurlijk wel, als sprake is van externe vertragen de oorzaken, in de vorm van popu lair gezegd - geldgebrek. Wil het juist zijn dan gelden de „protesten" van nu niet de prijsoverschrijdingen, want ook die behoren - terugreke nend in de tijd - evenmin tot de voor spelbare elementen in het totaal pro ces. Een uitloop in verband met mo netaire schommelingen trouwens schijnt destijds in de begroting te zijn verdiskonteerd. Blijft over: de stormstuw komt la ter klaar als gevolg van door de over heid toegepaste of toe te passen be zuinigingen, als onderdeel derhalve van besnoeiingen in het algemeen. Het is zinnig daarop kritiek te heb ben, want er zijn nu eenmaal afspra ken en bovendien kan geen wissel ge trokken op de veiligheidstoestand van het maritieme gebied zuidwest Nederland. De Schelde-delta blijft een gevaarlijk bekken en het veilig- heidsaspekt verdient eerste priori teit. Er valt dus te pleiten voor de ade quate financiering en volttooiïng van wat wel de „kale funktionaliteit" wordt genoemd. De stormstuw is in zo-'n situatie klaar, maar veel er op en etfVölfdls tiög niet "klaar. Ditzelcër optredende meerwerk.zop oyer enke le jkr'èhTkiiimëh worden uitgesmeerd en partieel kunnen worden gefinan cierd. Wellicht dat op een dergelijke wijze tot een kompromis kan worden gekomen en dan krijgen protesten te gen „vertraging" ook een andere kleur. Men kan immers een dergelijk pro jekt niet ophouden of terugdraaien; het zal tijd ën geld blijven kosten, want pok de beste alternatieven, zo die er al mochten zijn, hebben in dit stadium hun waarde verloren.' Flitsen uit het buitenland NEW YORK. De Amerikaanse eko- nomie zal nog enkele maanden in re cessie blijven, maar in het voorjaar van 1982 zal er een sterke opleving komen. Deze verwachtig is uit- gesporken door de voorzitter van de raad van ekonomische adviseurs van president Murray L. Weidenbaum. WASHINGTON. De Amerikaanse regerin is van plan nog verder te be zuinigen op de sociale programma's. Dit heeft de Amerikaanse minister van financiën, Donald Regan, ver klaard in een televisieinterview. TEL AVIV. De Israëlische minister van defensie, Ariel Sjaron, heeft de Palestijnse bevrijdingsorganisatie PLO ervan beschuldigd meer dan 30 keer het bestand in Zuid-Libanon te hebben geschonden. Hij zei dat Israël zal optreden om daaraan een eind te maken als politieke inspanningen fa len. MOSKOU. In het volgende nummer van het Russische letterkundige tijd schrift „Novy Mir" zal aandacht wor den besteed aan een nieuw werk van partij- en staatsleider Leonid Brezjnjev. Volgens Tass behandelt de leider van het Kremlin in dit boek, getiteld „Her inneringen", de periode van de col lectivisering van de grond in het begin van de jaren '30. Soldaten en boeren ROME, 9-11, „De opleiding van boeren betekent meer voor de vrede dan de oefening van soldaten". Met deze woorden ondersteunde maandag Edu- ard Saouma, direkteur van de voedsel- en landbouworganisa ■tie (FA 0), een pleidooi voor de besteding van een deel van het geld dat over de hele wereld vóór bewapening wordt uitge trokken voor verbetering van de voedselvoorziening van de arme landen. Hij deed dat in de jaarvergadering van de V.N.-instelling, die deze week in Rome wordt gehouden. WARSCHAU, 9-11. Pogingen om de langste regionale staking in Polen te beëindigen zijn maandag mislukt terwijl de vrije vakbond Solidariteit de regering heeft gevraagd vrijdag in Warschau onderhandelingen te gaan voeren over de onenigheid tussen beide partijen. Plaatselijke vakbondsfunktionarissen in de westelijke provincie Zielona Gora zeiden dat de autoriteiten niet kwamen opdagen om een overeenkomst te tekenen met de stakers. Op het laatste moment was verschil van mening ontstaan. In de provincie wordt op grote schaal gestaakt Een staking in een kolenmijn in Si- lezië is ook doorgegaan. In Wroclaw was er een korte krantenstaking, ter wijl boeren in Siedlce een communis tisch jeugdcentrum bezetten. Probleem „De stakingen zijn een probleem, maar ze zullen het verloop van de besprekingen niet schaden", aldus vakbondsfunktionaris Marek Brunne. Hij zei dat het presidium van Solidari teit een lijst met zes eisen heeft opge steld waarover het wil praten in ver volg op het onderhoud tussen leiders van de Rooms-Katholieke kerk, de re gering en de vakbond afgelopen week. Partyleider en premier Mojciech Jaruzelslti had vakbondsleider Lech Walesa toen gezegd bereid te zijn om over alles te spreken. WARSCHAU. De procureur- generaal van Polen, Lucjan Czubins- ki (51) is „op eigen verzoek" ontsla gen en hij is vervangen door Francis- zek Rusek (57), een van de presiden ten van het Hooggerechtshof, zo heeft het Poolse persbureau PAP ge meld. PESJAWAR (PAKISTAN). Een Af ghaanse brigade-generaal is met 20 militairen en een grote hoeveelheid wapens en minutie in Pakistan aan gekomen en heeft daar politiek asiel gevraagd, zo is van Pakistaanse rege- ringsfunktionarissen vernomen. MADRID. Bij een treinongeluk ten zuiden van de Pyreneeën in de Spaanse provincie Huesca zijn vol gens de eerste bèrichten twaalf men sen om het leven gekomen. Er zijn minstens 30 gewonden. SAN SALVADOR. Vliegtuigen hebben wapens gedropt in het bol werk van de linkse guerrilla-bewe ging in het noorden van El Salvador. Dit heeft het Salvadoriaanse mi nisterie van defensie verklaard. DEN HAAG, 9-11. Staatssekretaris Lambers van volksgezondhei en mi lieuhygiëne zou er naar moeten stre ven dat in navolging van West-Duits- land het loodgehalte in de Neder landse benzine wordt verlaagd. Dit stelt het CDA-Tweede Kamerlid mevr. Oomen-Ruijten in schriftelijke, kamervragen. In de Bondsrepubliek is volgens mevr. Oomen onlangs het loodgehalte verlaagd tot 0,15 gram per liter benzine. Het kamerlid be pleit de verlaging in verband met re cente publikaties die wijzen op de slechte invloed van lood op de volks gezondheid^ now ROTTERDAM, 9-11. In Nederland wordt jaarlijks tien mifjoen ton afval geproduceerd (CBS 1978). Daarvan is naar schatting één mil joen ton chemisch afvaL Een derde deel van dat chemisch afval komt voor rekening van de chemische industrie (330.000 ton). De kommissie-Kolf schoten moet met oplossingen komen voor het totaal van het chemisch afvaL Volgens de CBS-cijfers werd in 1978 tweederde deel van het afval van de chemische industrie gestort, een derde (ruim 100.000 ton) werd ver brand. Dat gebeurde hoofdzakelijk bij de AVR of in Westduitse verbrandings ovens. De stortplaats Schönbergin de DDR heeft een capaciteit van 40 miljoen ton chemisch 'afvaL Het afval wordtidertig meter hoog op een ondoordringbare leemlaag gestorLen dan afgedekt 1 De eisen van Solidariteit betreffen de oprichting van een sociale raad van toezicht op de ekonomie, toegang van de vakbond tot de massamedia, ekono mische hervormingen, zelfbestuur, de mocratische verkiezingen voor plaat selijke raden en prijshervormingen. Volgens 'Brunne hoort Solidariteit graag de tegenvoorstellen van de rege ring. Coalitie De mogelijkheid dat Solidariteit een soort coalitie met de communisten gaat vormen wordt besproken bij de onder- gesprekken over plaatselijke verkie zingen, zo zei de woordvoerder. Over die mogelijkheid was onenigheid ont staan binnen de vakbond. AMSTERDAM, 9-11. De twee jon gens die ervan worden verdacht vrij dagnacht de 46-jarige aannemer L. Roele met messteken om het leven te hebben gebracht, hebben bekend een tweede moord op hun geweten te hebben. Na een langdurig verhoor heeft het tweetal maandag toegege ven ook verantwoordelijk te zijn voor de dood van de op 17 oktober vermoorde boekhouder Cees van Rijn. De jongens A. O. (16) en M. S. (17) zullen donderdag voor de officier van justitie worden geleid. GRONINGEN, 9-11. De Groninger gemeentepolitie heeft bij een inval in het heroïnecentrum De Bunker in Groningen in totaal 83 aanhoudingen verricht. 73 daarvan zijn, nadat proces-verbaal is opgemaakt, inmid dels weer op vrije voeten gesteld. On der de mensen, die nu nog worden vastgehouden, bevindt zich een sub- dealer. Naar de politie verwacht zul len negen van de overgebleven ar restanten binnenkort ook weer wor den vrijgelaten. De politie heeft naast deze laatste inval, die meteen de sluiting van het centrum inhoudt, de afgelopen twee jaar ook nog verschillende invallen gedaan in De Bunker, waarbij in to taal 55 kleinere en grotere dealers konden worden aangehouden. ZIERIKZEE, 9-11. Op de agenda van de maandag ger houden vergadering van de gemeenteraad stond een voorstel inzake een brief van de Steungroep Schouwen- Duveland Atoomvrie met betrekking tot atoomvrije zo nes. Als bekend poogde een aktiegroep in een vorige raadsvergadering hierover een verklaring af te leggen, maar dat ging toen niet door door ingrijpen van de voor zitter, die er op wees, dat in een raadsvergadering door derden niet het woord mag worden gevoerd, althans zon der vooroverleg c.q. toestemming door de raad. De voorzitter deed toen wel de toezegging dat de betreffde zaak als een agendapunt op een volgende (deze) vergadering zou worden geplaatst, zulks als toezegging aan de heer Asma. CDA-woord voerder Van Velthoven vond het niet juist dat een dergelijk punt op de agenda staat, gezien het algemeen karakter. Het is een zaak, die op rijksniveau, thuis hoort, een opmerking die aansloot bij een toe lichting ter zake door het kollege. De voorzitter - burgemeester Th. H. de Meester - rekapituleerde nog eens de gang van zaken op de vorige ver gadering. Hij heeft toen niet meer ge daan dan de regels handhaven van het reglement van orde. Er was zeker een situatie voorstel baar geweest, waarbij de raadsleden wat vroeger waren gekomen, waarna de petitie had aangeboden kunnen worden. In de officiële raad evenwel ging dat niet. De heer Groen zou het eigenaardig vinden als een voorstel werd ge-agendeerd en nadien eventu eel weer zou worden teruggenomen. De voorzitter zei: „het kollege heeft gezegd, wat te zeggen viel". Tussenvoorstel Wethouder Van Gastel deed het tussenvoorstel deze zaak dan nog wél te behandelen, maar daarna dergelij ke voorstellen niet meer. Het punt bleek zo'cruciaal dat schorsing van de vergadering werd gevraagd en verkregen voor onderling b w- en fraktieberaad. Na de korte schorsing was het kol lege tot de konklusie gekomen, dat het onderhavige agendapunt niet als zodanig op de agenda had mogen staan, maar gezien de eenmaal geda ne toezeggingen voor deze keer wel. Voor de heer Groen aanleiding om de heer Van Velthoven en in tweede instantie ook het kollege als „laf" te beschuldigingen. De heer Van Velt hoven, omdat deze zich achter het kollege verschool en het kollege om gekeerd evenredig. „Het voorstel ligt er, dus behande len", aldus Groen. De raadsvoorzit ter nam dit voor kennisgeving aan, en stelde vervolgens het voorstel als nog in behandeling. Niet in de raadszaal? De heer Asma had een vraag: „Waarop stoelt het oordeel van het kollege, dat een dergelijke problema tiek niet in de raadszaal thuishoort, maar in Den Haag? Wij als raadsle den beslissen over bestratingen, bestemmingsplannen, e.d., maar niet over zoiets fundamenteels als het plaatsen van kernwapens? De PvdA- fraktie steunt de aktie Atoomvrie". De heer Sprengelmeijer schaarde zich volledige achter het standpunt van het kollege. CDA-er Van Velthoven bleef bij zijn eerder ingenomen standpunt: het hoort niet op Zierikzees raadsagenda thuis. Desalniettemin was hij bereid een standpunt in te nemen, en lepel de fragementarisch het landelijke C.D.A.-standpunt op. De raadsvoorzitter liet zich niet verleiden tot een diskussie en bleef van mening geen mening te hoeven hebben, althans niet als voorzitter van de gemeenteraad. De heer Asma wenste stemming, die zoals te voor spellen uitviel: de vier PvdA-leden stemden voor het verzoek aan de raad zich uit te spreken tegen de AMSTERDAM. De 20-jarige R. M. uit Wormer heeft tegenover de rijkspoltie bekend vrijdagavond een 16-jarige meisje te hebben ontvoerd en verkracht. De verdacht meldde zich maandagmiddag vrijwillig als de dader. DEN HAAG. De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 31-jarige por tier Koos H. uit de residentie con form de eis van de officier van justi tie veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. ROTTERDAM, 10-11. In het café Family Corner aan de Eendrachtstraat in Rotterdam is de 31-jarige L. Hofman uit Rotterdam in de nacht van maandag op dinsdag door een messteek om het leven gebracht De politie arresteerde later de vermoedelijke dader, de 53- jarige P. C. uit de Maasstad. Dinsdag 10 november Zierikzee Stadhuis. Vergadering Streekarchi- variaat. Aanvang: 15.00 uur. „Huis van Nassau". Algemene leden vergadering Zwemvereniging „On derdak". 19.00 uur. Bejaardencentrum Borrendamme. Verkoop Welfare Ned. Rode Kruis, afdeling Zierikzee. 13.30 uur. Herv. Verenigingsgebouw. CPB bij eenkomst, kreatieve vormings avond. 19.30 uur. Kerkwerve Ver. gebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Haamstede Beatrixschool, bloedafname-avond. Gereformeerde Kerk. Afd. Ned. Ver eniging van Huisvrouwen. 19.30 uur. Renesse Kantine Sportpark Laone. Jaarver gadering S.V. Renesse. 19.30 uur. Wapen van Zeeland. Vergadering IJs vereniging Renesse. 20.00 uur. Dorpshuis. Hoorzitting bestem mingsplan Ouwerkerk. 20.00 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw, Deestraat. Ringvergadering Hervormde Vrou wengroep. Aanvang: 10.00 uur. Woensdag 11 november Zierikzee Concertzaal. Tsjechische theater groep. 20.00-uur. - Kerkzaak Ger. Vrouwenkontakt- groep. 20.00 uur. Donderdag 12 november Zierikzee kernwapens, de rest van de raadsle den tegen. Uiteraard verliep de stem ming over het kollegevoorstel: een en ander voor kennisgeving aannemen, precies andersom, waarmee de atoomwapens de Zierikzeese raads zaal uit waren. Overige agendapunten De overige agendapunten werden vervolgens in vlot tempo afgehan deld. M.a.s. werden achtereenvol gens aangenomen, de voorstellen van het kollege aangaande: Krediet rekening-courant 1982; Vaststelling bedragen openbaar kleuteronderwijs, voorlopige vaststelling bedrag uitga ven openbaar onderwijs 1980; Voor- bereidingsbesluit Straalweg 6, t.b.v. de bouw van een pluimveestal in het bestemmingsplan „Buitengebied" en de twaalfde wijziging van de bouw verordening en derde wijziging van de bouwverordening logiesbedrij- ven, waarmee de rondvrag in zicht kwam. Grote bezorgdheid van de CDA- fraktie over het mogelijk uitstel Oosterscheldewerken en met name het veiligheidsaspekt hiervan, werd door de heer Van den Ouden ver*- woord. Burgemeester De Meester wees in dit verband op de partiële dijkverho ging, waarmee de veiligheid van de Zeeuwen een stuk verbeterd werd. De heer Geleijnse had vragen aan gaande de panden Oude Haven 51-54. „Betekent het të koop staan van deze panden, dat de onderhandelingen van gemeentewege nu afgelopen zijn?" Huisvesting: C.J.V. Wethouder De Rijke meldde voor wat betreft het eventueel vestigen in een van deze panden van het C.J.V. er slechts één omwonende zich bereid had verklaard het bezwaarschrift in te trekken, „maar dan blijven er al tijd nog veertien over", aldus De Rij ke. Hetzelfde geldt voor de I.S.D., derhalve ziet de gemeente geen mo gelijkheden meer de panden te ver werven. De heer Van der Wekken sloot de rondvraag met vragen betreffende het reddingsplan Stichting Cul tuurspreiding Zeeland. De raads voorzitter deelde desgevraagd mee, dat Zierikzee zich op een positief standpunt had gesteld (evenals alle gemeenten in de regio) en voorts dat er gekozen was voor het alternatief op plan C, waarmee de financiële ge volgen voor de deelnemende gemeen ten binnen de perken blijven. Zonnemaire Dorpshuis. Algemene ledenvergade ring Ned. Rode Kruis afdeling Brou wershaven. 19.30 uur. Nieuwerkerk Deltastraat 9. VARA Gespreksgroep „Schouwen-Duiveland". Aanvang: 20.00 uur. Oosterland „Oosterhof". Afd. Duiveland Platte- landsvrouwenbond. 19.30 uur. Goes Kerkgebouw „De Hoogte". Onderte kening fusieovereenkomst Streek ziekenhuis De Bevelanden en Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis. 14.00 uur. Donderdag 19 november Zierikzee Raadzaal Stadhuis. Raadsvergade ring gemeenteraad, re- en duplieken op begroting. Aanvang: 15.00 uur en na schorsing: 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Vijfentwintig jarig jubileum bejaardensociëteit Brou wershaven. 14.00 uur (receptie: 19.00- 20.00 uur). Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjas- wedstrijden. 20.00 uur. Vrijdag 20 november Zierikzee „Mondragon". „Gheselscap goet en- de fyn". 19.00 uur. Burgh Café-restaurant „De Westhoek". Na jaarsvergadering, hengelsport ver eniging „De Krabbe". 20.00 uur. Dinsdag 24 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. CPB bij eenkomst, lezing opticien. 19.45 uur. 's Landskamer. Vergadering water schap. 14.00 uur. Vrijdag 27 november Zierikzee RSG „Prof. Zeeman". Officiële ope ning. 14.00 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGE/-' Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 3539 Advertenties (01.119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur Chr. Geref. Kerk. Bijeenkomst Chr. Geref. Vrouwenvereniging. 19.45 uur. Oosterland „Neffen d'Eule". Jaarvergadering V.O.O. 20.00 uur. Vrijdag 13 november Zierikzee „Huis van Nassau". Alg. ledenverga dering modelvliegklub. 20.00 uur. Stichting Theater. Film „Christiane F.", (12 jaar), 20.00 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Vergadering raad van bestuur Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland. Aanvang: 15.30 uur. Brouwershaven Jeugdgebouw. Bijeenkomst „Teke nen van Hoop". 20.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Ouderavond „School met de Bijbel". 19.30 uur. Kerkgebouw Stationsstraat. Verga dering Studievereniging S.G.P. Aan vang: 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis. Vogeltentoonstelling. 19.00 - 21.00 uur. Zaterdag 14 november Zierikzee Opening zaal Jehova's Getuigen. Be zichtiging vanaf 10.00 uur v.m. Stichting Theater. Film „Christaine F.", (12 jaar), 19.00 uur. Film „For your eyes only", (a.l.), 21.30 uur. Oosterland Dorpshuis. Vogeltentoonstelling. 10.00 - 21.00 uur. Zondag 15 november Zierikzee Bar Mirabelle. Max Collie Rhythm Aces. 14.00 uur. Stichting Theater. Film: „For your eyes only", (a.l.), 15.00 uur. Film „Christiane F.", (12 jaar), 20.00 uur. Maandag 16 november Zierikzee „Huis van Nassau". Afd. Philatelica. 20.00 uur. Raadzaal Stadhuis. Vergadering ge meenteraad, algemene beschouwin gen. Aanvang: 19.30 uur. Brouwershaven Stadhuis. Vergadering gemeente raad. 19.30 uur. Dinsdag 17 november Renesse Restaurant Le Rabot. Algemene le denvergadering VW Renesse. Aan vang: 20.00 uur. Dat heb ik pas nog gezien, maar het is meesterlijk hoe Engelsen ook in een klein hoekje gezeten, toch nog een grote krant kunnen lezen. Ze heb ben een lange traditie van krantenle- zen achter de rug en een eigen lees- vouwtechniek ontwikkeld, waar wij niet zo'n kaas van hebben gegeten. Met het weekeinde is het doorgaans dan ook een heel gedoe. De week einde-nummers plegen (vrij) dik te zijn, enerzijds een indikatie voor de ijver van journalisten en redakteu- ren, anderzijds een bewijs dat welis waar de recessie toeslaat, maar er toch nog mogelijkheden bestaan de zich aankondigende armoe te maske ren. Intussen zijn die dikke nummers niet zo vanzelfsprekend. Vlak na de bevrijding, begon de grote strijd om de ruimte. Iedereen wilde papier, maar dat was maar zeer beperkt voorhanden. Vooral de grote lande lijke dagbladen zaten er maar mee. Nieuws was er genoeg en - tv was nog ver - kranten waren de enige media om de zaak door te geven. Alles werd (kleine witmarges) soms met een 6- punts lettertje op een pagina geduwd en mensen met zwakke ogen hadden een vergrootglas nodig. In de loop der jaren is dat omvang rijk ge-evolueerd en vooral degene, die zich door drie of vier grote bladen heenworstelen wil, zit uren aan de stoel gebakken. Vakanties zijn in dit opzicht gevaarlijke perioden. Een (aardige) buurvrouw voegt dan de dagelijkse kranten bijeen en legt ze netjes op een stapel Wie weer thuis komt, moet zich er in snel tempo doorheen worstelen. Dat leidt soms tot komische taferelen. Ergens op een redaktiebureau lag een stapel kranten van vier weken en onedwon- gen kwam het gesprek op „die hoop". „O", zei de redakteur", dat is de stapel van mijn vakantie vorig jaar". Natuurlijk mochten ze niet weg: „ik zal ze beslist nog lezen". Het in elkaar vouwen van kranten intussen kan tot een diepstekende onenigheid leiden, als ook anderen naar de kranten grijpen. Die treffen dan (we doen het doorgaans niet zo goed als de Engelsen) een chaotisch door elkaar geschud aantal pagina's aan, soms zelfs van verschillende kranten. Wij thuis hebben dan nog het incon venient, dat de poes altijd langdurige en breeduit op de kranten gaat sla pen. Misschien op grond van een bestiale nieuwsgierigheid, maar waarschijnlijker door het feit, dat een kacheltje - dicht bij de kranten - de kat aan de op prijs gestelde kalo- rieën helpt. Kranten intussen zijn konkurrenten van boeken. Soms blijft het boek te lang liggen omdat de „kranten nog moeten". Dat doet behoorlijk pijn, maar er is nog nie mand aangetroffen, die dit probleem op doeltreffende wijze kan oplossen. Een kompromis, dat zou misschien kunnen. Doen ze (soms) in de politiek ook. SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2