BULLETIN 2 Brede Maatschappelijke Discussie over Knerpte HERINNERING U kunt tot begin december '81 uwmeningoverde energievoorziening opsturen. lé belangrijk om alleen aan de deskundigen over te laten. Welke enemebronnen wiltu straks wel en welke Half oktober verscheen in uw krant "Bulletin F' met daarin de volgende oproep: "Welke energiebronnen wilt u straks wel en welke niet? Dat willen ze in Den Haag weten". Die keuze is nl. zo belangrijk voor jaren en jaren, dat regering en parlement die niet zonder uw inspraak willen maken. Daarom is bij Koninklijk Besluit een onafhankelijke stuurgroep ingesteld: "Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid". Nog eens kort samengevat gaat het volgende gebeuren: Brede Maat schappelijke Discussie. September 1982 - september 1983. Definitief rapport. November 1983. Verzamelen van meningen. Oktober 1981 - december 1981. O Eerst gaat die Stuurgroep alle meningen verzamelen van degenen die een gefundeerde opvatting hebben over de energievoorziening voor de jaren negentig en daarna. Zo heeft de Stuurgroep al ruim 250 groeperingen en organisaties om hun mening gevraagd (zie Bulletin I).De reacties daarop stromen inmiddels binnen. U kunt natuurlijk ook als persoon een uiteen zetting met uw argumenten aan de Stuurgroep zenden. Vergeet alleen niet: Tot begin december 1981 kunt u uw mening duidelijk maken. ©De Stuurgroep gaat mede op grond van die meningen een tussenrapport opstellen en publiceren. Van dat tussenrapport wordt bovendien op mime schaal een korte samenvatting verspreid. Daarin kunnen we dan lezen welke energiekeuzen we zouden kunnen maken. En welke gevolgen bepaalde energiekeuzen zouden kunnen hebben voor onze samenleving. ©Als we het goed willen doen, moeten we met elkaar over dat tussenrapport gaan praten. Dat wordt dan de "Brede Maatschappelijke Discussie". Van september 1982 tot september 1983. Hoe die precies in z'n werk gaat hoort u nog van de Stuurgroep. O Als tenslotte iedereen de kans heeft gehad zijn of haar standpunt duidelijk te maken over dat tussenrapport, wordt in een - vanzelfsprekend openbaar - eindrapport zo goed mogelijk weergegeven welke opvattingen onder de Nederlandse bevolking leven. Door de onafhankelijke Stuurgroep, die daarbij met alle opmerkingen en kritiek rekening houdt. Dit rapport gaat naar regering en parlement, die dan een beslissing nemen. E Stuurgroep Maatschappelijke Discussie Energiebeleid, Postbus 20102,2500 EC 's-Gravenhage

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 10