Niet meer PZEM-geld voor onrendabele gasaansluitingen Antwoorden b. en w. Zierikzee aan kommissie financiën goed DE ZIERIKZEESCHE COURANT Gemeenteraad Middensehouwen UW TAXATEUR Man in hoofd Over begroting '82 c L I4 l2(-f ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 6 november 1981 138ste jaargang Nr. 23010 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zlerikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 c.ent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 In dit nummer: Mankementen bleken bij „Zicht op licht SCHARENDIJKE, 5-11. De raad van Middensehouwen kwam donderdagavond in voltallige vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. den Boer. Naar aanleiding van de ingekomen stukken informeerde de heer Renden hoe de PZEM gereageerd heeft op het verzoek een grotere bijdrage uit de winst te bestemmen voor het uitvoeren van onrendabele gasaansluitingen. nogmaals zal worden geattendeerd. De raad nam het voorstel tot verhuur zonder hoofdelijke stemming aan. Het voorstel de haven Flaauwers weer voor drie jaar te verhuren aan de heer Snepvangers tegen een huur bedrag van 1200,— per jaar, dus met een verhoging van 100,— werd door de raad aangenomen met de stem van de heer Hart tegen. De voorzitter antwoordde, dat de raad van bestuur van de PZEM afwij zend heeft beschikt. Wel zal worden gestreefd naar een soepele regeling voor financiering van de aansluit kosten. De heer Koster vroeg of de gemeente greep heeft op de procedu re bij de Muziekschool Zeeland wat het aantal leerlingen betreft. Hij voorzag dat er steeds meer aanmel dingen van leerlingen komen. Aan de bovenkant vallen er volgens hem leerlingen af (te groot aantal aanmel dingen). Hij zou gaarne zien, dat er aan de onderkant ruimte zou kunnen worden gevonden b.v. door het be perken van de kursusduur tot 5-jaar. Hij vond, dat er beperking gesteld moet worden aan het volgen van een bepaalde hobby. De voorzitter zei, dat voorlopig niet te voorzien is hoe de toeloop van leerlingen zal zijn. Hij geloofde niet, dat zo gemakkelijk ingegrepen kan worden in de kursusduur. Het is ge wenst, dat een opleiding kan worden afgemaakt. Er kan met de Muziek school overleg worden gepleegd. De heer Renden meende, dat het niet de taak van de gemeente is om in te grijpen. Geen steun -De-heer Renden verklaarde her niet eens te zijn met het voorstel van burgemeester en wethouders om het verzoek van de Steungroep „Schou- wen-Duiveland Atoomvrie" om een uitspraak te doen over kernwapens, kerncentrales en radioaktief afval, voor kennisgeving aan te nemen. Hij vond het een verkeerd standpunt te redeneren: „het zal zo'n vaart niet lo pen". Steeds meer mensen gaan vol gens spreker het gevaar van kernwa pens inzien. Hij stelde voor de bijge voegde motie in stemming te bren gen. De voorzitter wees erop, dat een aantal uitspraken, die de heer Ren den deed, niet door het kollege van burgemeester en wethouders zijn ge bezigd. Gemeend wordt, dat deze za ken thuishoren in het parlement. De motie die de heer Renden in stemming wilde brengen, werd niet ondersteund door de overige raadsle den. Visbotensteiger Bij het voorstel tot verhuur van de visbotensteiger in de haven Kloosternol te Scharendijke voor een nieuwe driejaarlijkse periode aan de Federatie van Deltavissers voor het oude huurbedrag van 13.230,— per jaar, merkte de heer Hart op, dat er bij verhuur van de haven Flaauwers sprake is van een verhoging van de huur met 9 De verhouding was volgens hem zoek. De voorzitter antwoordde, dat de beide havens niet met elkaar kunnen worden vergeleken. De heer Den Boer vond, dat de boten van de Fede ratie van Deltavissers er niet zo flo rissant bijliggen. Enkele boten ligen half onder water. De voorzitter zegde toe, dat hierop Advertentie Riolering- van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MESUS/DE KOEPEL, Breda Roosendaal 076-222511 01650-40150 Bergen op Zoom Haamstede 01640-41900 01115-1224 De raad besloot zonder hoofdelijke stemming een bijdrage van 16.785,— te verlenen in de kosten van aanleg van een riolering langs de Krijn Karelsweg door de C.V.J.M. Oberhausen. De voorzitter zei geluk kig te zijn met het feit, dat de werk zaamheden gestart zijn. Voor herbestrating van een gedeel te van de Dorpsstraat te Ellemeet en van het parkeerterrein bij het sport- veldenkomplex te Kerkwerve werd door de raad een krediet beschikbaar gesteld van 31.000,—. De raad besloot op voorstel van burgemeester en wethouders tot het uitspreken van een intentieverkla ring, dat gehandeld zal worden in de geest van de overeenkomsten m.b.t. de fusie van het Rode Kruis Zieken huis te Zierikzee en het Streekzie kenhuis De Bevelanden te Goes. De heer Renden verklaarde blij te zijn, dat de overeenkomsten aange gaan zijn en dat het ziekenhuis voor Schouwen-Duiveland behouden kon worden. SCHOUWEN-DUIVELAND. Zoals op deze plaat te zien is, zijn er landerijen, wachten. waarop nog uien op afvoer liggen te (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Exploitatie-overschot geschoten De raad besloot eveneens in te stemmen met reservering van het ex ploitatie-overschot over 1979 van het Rode Kruis Ziekenhuis, ontstaan door voorschotbetaling van de ge- Vervolg pag. 4 ZWOLLE, 5-11. De 38-jarige Zwol lenaar A. M. B. is donderdagavond ernstig gewond opgenomen in een zwols ziekenhuis, nadat hij met een buks in het hoofd was geschoten. Naar de politie vrijdagmorgen mee deelde is de toestand van de man kri tiek. De schietpartij vond plaats in een woning in de wijk Dieze-West in Zwolle. DE politie heeft drie inwo ners van die stad aangehouden, de 21- jarige J. E. en de broers J. A. (26) en J. A. (22). Wie van hen het schot heeft gelost is nog niet duidelijk. De verdachten hebben verklaard dat het schot per ongeluk is afgegaan toen het wapen werd gedemonstreerd. Eerder op de avond zou in de woning een vechtpar tij hebben plaatsgevonden. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's. ZIERIKZEE, 5-11. Naar aanleiding van vragen van le den van de kommissie van financiën over een wijziging in de gemeentebegroting '82 geeft het kollege van b. en w. o.a. toelichting over het gebruik van de J. W. van den Doelschool aan de Raamstraat, waarvan wordt aangeno men dat deze in de toekomst bibliotheek gaat worden. „Het is voorshands de bedoeling", zo schrijft het kollege aan de raad, „dat drie klassen van de J. W. van den Doelschool in het gebouw aan de Raamstraat gehuisvest zullen blij ven. Aangezien het rijk een stich tingskostenvergoeding toekent op grond van de zogenaamde kapaci- teitsvergoeding, kan de in de begro ting 1982 geraamde stichtingskosten vergoeding voor de school aan de Raamstraat ad 70.956,— worden ge handhaafd. Er dient rekening mee te worden gehouden dat met ingang van 1983 de J. W. van den Doelschool aan de Raamstraat niet meer als school gebruikt wordt. In dit geval vervalt uiteraard de stichtings kostenvergoeding in zijn geheel. Ten aanzien van de af te voeren stich tingskostenvergoeding zal nu reeds aangegeven dienen te worden hoe de ze verminderde ontvangst voor 1983 zal worden gedekt". Dekkingsplan Met betrekking tot de te derven stichtingskostenvergoeding ad 70.956,— is het volgende dek kingsplan opgesteld: Stichtingskostenvergoeding 70.956,—. Aangenomen wordt dat de Stichting Gemeenschappelijke Bi bliotheekvoorziening Schouwen- Duiveland het gebouw tegen de boe kwaarde overneemt. De boekwaarde bedraagt per 1 januari 1982 348.000,—. Vrijgekomen kapitaal- lasten: (afschrijving: 348.000,—40 8„700,— plus rente 348.000,— x 13 45.240,- 53.940,—. 70.956,53.940,— 17.016,—. Het bedrag ad 17.016,— kan wor den gedekt door voor eenzelfde be drag te beschikken voor de (ten on rechte) in de begroting 1982 twee maal geraamde kapitaallasten ten behoeve van de aanleg van een fietspad langs de Heuvelsweg ad 28.729,75. Het restant van de ten onrechte ge raamde kapitaallasten ad 28.729,75 - 17.016,- 11.713,75 komt dan automatisch in de raming op de post „Reservering voor rente en afschrij ving met betrekking tot voorgeno men kapitaalinvesteringen, alsmede reservering voor lasten van overige voorgenomen beleidsbeslissingen" van de dienst 1983. Kankeronderzoek B. en w. zijn het niet eens met een voorstel van een kommissielid om de eigen bijdrage voor het onderzoek op baarmoederhalskanker te verlagen van 12,50 naar 11,—. Gezien de kosten van het onderzoek vindt het kollege de huidige hoogte van de bij drage redelijk. Gemeentereiniging Voor de gemeentereiniging is een bedrag van 60.000,— geraamd we gens het 26 maal per jaar mechanisch reinigen van straten. De toelichting was niet geheel volledig en moet lui den: a. markt eenmaal per week, b. binnenstad eenmaal per twee weken, c. buitenwijken eenmaal per drie we ken. B. en w. zijn niet voornemens dat aantal te verminderen, omdat zij de huidige frekwentie van het reinigen van binnenstad en buitenwijken reeds aan de matige kant achten. De verhoging van de telefoon kosten, waarnaar in de kommissie fi nanciën werd gevraagd, wordt ver oorzaakt door het aanpassen van de installatie ten behoeve van „nacht- oproepen" (extra bellen). Verder kunnen de na kantoortijd binnenko mende gespreken dan op ieder toestel worden aangenomen. De ver hoging wordt mede veroorzaakt door een toename van het aantal inwo ners. WM7 1£6* Pt eur Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht Droog en flinke perioden met zon; minimumtemperatuur om het vriespunt; middagtemperatuur onge veer acht graden; zwakke tot matige noordenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m dinsdag 10 no v.: Zondag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkracht: noord 3 Maandag: Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 0 gr. Middagtemp.: 7 gr. Windkr.: verand.2 Dinsdag: Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 2 gr. Middagtemp.: 8 gr. Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 7 nov. Zon op 7.46, onder 17.00 Maan op 15.37, onder 1.16 8 nov. Zon op 7.48, onder 16.59 Maan op 16.00, onder 2.33 9 nov. Zon op 7.50, onder 16.57 Maan op 16.22, onder 3.53 Volle Maan: 11 nov. (23.26) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 7 nov. 10.42 23.34 4.17 17.00 8 nov. 11.52 - 5.34 18.10 9 nov. 0.49 12.49 6.35 19.07 Doodtij: 7 november. Advertentie ZIERIKZEE. De Technische School te Zierikzee is weer een stapje verder naar de bouw van een nieuwe school in Poortambacht, naast de R.S.G. „Prof ZeemanDe aan besteding is inmiddels gebeurd. Hoewel de gunning is aangehouden, hoopt men toch zo snel mogelijk te gaan bouwen, nadat het Rijk in augustus groen licht gaf voor de bouw. Het wordt hoog tijd, dat de LTS-ers onder één dak komen, inplaats van verdeeld over zes gebouwen het onderwijs te moeten volgen. De uitslag van de aanbesteding is als volgt: Bouwkun dige uitvoering: Sprangers Terneuzen B.V. f 6.412.000,— laagste inschrijver) en Korteweg B.V. Breda f 6.723.000,— (hoogste). Elektrische installaties: Tamse B.V. Goes f410.786,— (laagste) en Fa. Gabriëlse Goes f 444.915,— (hoogste). Centrale verwarming etc. en warm waterinstallaties: Tamse B.V. Goes f 619.500,— en f 27.925,— (laagste) en Merwedestroom B.V. Dordrecht f 648.500,— en f 28.500,— (hoogste). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) heel voorzichtig pakken ze alle glazen in. heel handig halen ze die grote antieke kast uit elkaar. heel gemakkelijk nemen ze de vloerbedekking op. heel rustig vervoeren ze de piano. heel behendig nemen ze de moeilijkste bochten in de gangen. heel erg goed. die jongens van flakkee expresse. flakkee expresse 01870 2-188 middelharnis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1