Een kleinigheid vergeten Prikkels om niet te investeren onjuist beleid L'Ingorgo bij Ziejook in foyer Concertzaal Goed gegokt De Europese landbouw Flitsen uit het buitenland De jonge boeren Boer betalen naar kwaliteit Gescheidenen en kinderbijslag De zieken geldpremies Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZBESCHE NIEUWSBODE J Donderdag 5 nov mber 1981 Nr. 23009 WAGENINGEN, 4-11. Europa's boeren zijn niet gebaat bij een beleid, dat de prikkels om niet te investeren ver sterkt en de prikkels om dat wel te doen verzwakt. Mi nister drs. J. de Koning van landbouw en visserij zei dit in Wageningen. Hij is voorts van mening dat het Europa van de tweede generatie, waar we nu met de Europese Gemeenschap in beland zijn, uiteindelijk niet gebaat is bij een beleid, dat strukturele en natuurlijke voordelen en handicaps van ver schillende gebieden op een gekunstelde wijze probeert gelijk te trekken. MERANO. De twaalfde partij in de tweekamp tussen Karpov en Kortsj- noi om het wereldkampioenschap schaken is dinsdag in Merano in re- misie geëindigd. Door dit resultaat blijft de stand 4-1 in het voordeel van titelhouder Karpov. BONN. De voorzitter van de West- duitse Sociaal-Democratische partij, oud-Bondskanselier Willy Brandt, heeft er dinsdag bij de Sowjet-Unie op aangedrongen de wapens weg te nemen die z$»op West-Europa heeft gericht, zodat de Navo de plaatsing van extra kernwapens niet behoeft te overwegen. LONDEN. Het personeel van het Engelse staatsbedrijf British Ley- land (BL) heeft dinsdag besloten het aanbod van de BL-direktie te aan vaarden en zijn staking te beëindi gen. LUEBECK. Een ongeveer 40-jarige Westduitser is zwaar gewond toen hij ten oosten van Luebeck poogde over de grensversperring OOst-Duitsland binnen te komen. BONN. In de Westduitse hoofdstad Bonn hebben ongeveer 50 uit Canada afkomstige Indianen, een mars ge houden om te protesteren tegen de plannen van de regring in Ottawa voor een nieuwe grondwet. CAIRO. De Egyptische regering heeft bekendgemaakt dat zij prak tisch een Mohammedaanse organisa tie van terroristen heeft vernietigd die verantwoordelijk is gesteld voor de moordaanslag op president Sadat en een daarmee in verband staande, in de kiem gesmoorde, staatsgreep poging. BOLGNA. In Italië is het proces be gonnen tegen de neo-fascistische guerrilla-leider Mario Tuti en twee andere rechtse extremisten. Zij wor- l den beschuldigd van het plegen van een bomaanslag in 1974 op een snel trein. Hierbij vielen 12 doden en 44 gewonden. NEW YORK. Een zelfmoordkom- mando van Islamitische fundamenta listen heeft onlangs een aanval ge pleegd op een elite-eenheid van het Syrische leger die werd geleid door de broer van president Assad. Daar bij zijn vijf hoge officieren om het le ven gekomen. De minister reageerde op de voor stellen van de Europese kommissie voor een nieuwe, zuiniger aanpak van het gemeenschappelijk land bouwbeleid en voor een „inhaalbe- leid" ten behoeve van het Middel landse Zeegebied. De nieuwe aanpak van het landbouwbeleid zou er onder meer toe leiden, dat grote melkpro ducenten extra met heffingen wor den belast, terwijl kleine van de zo genaamde medeverantwoordelijk heidsheffing worden vrijgesteld. Jaar 2000 Het gehoor van de minister verte genwoordigde Europa's agrarische .tweede generatie": deelnemers aan het seminar ,,De Europese landbouw in het jaar 2000" van de Europese or ganisatie van agrarische jongeren. Arme gebieden in Europa, vond drs. De Koning, moeten versterkt worden via een algemeen regionaal beleid, gericht op verbeteringen van algemeen ekonomische, infra- strukturele en sociale aard. WASHINGTON. Begin volgende week beginnen gezamenlijke lege- roefeningen van de Verenigde Staten met Egypte, Soedan, Somalië en Om an, zo heeft het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken maandag bekendgemaakt. WASHINGTON. Volgens sekreta- ris-generaal Bernt Carlsson van de Socialistische Internationale is presi dent Reagan, met de angst die hem inspireert de werkelijke aanstichter van de pacifistische golf in west- Europa. NEURENBERG. In het Westduitse Neurenberg is het proces begonnen tegen tien personen, die betrokken waren bij krakersrellen eerder dit jaar. Tijdens deze rellen werden op 5 en 6 maart in Neurenberg in totaal 141 arrestaties verricht. LONDEN. De Britse minister van buitenlandse zaken, Lord Carring- ton, die voorzitter is van de EG- ministerraad, is naar Riad vertrok ken voor overleg met kroonprins Fachd over diens plan voor een oplossing van het Midden- Oostenkonflikt. PARIJS. De Iraniër Chali Rezai, lange tijd een van de nauwste mede werkers van Irans revolutionaire lei der, Ajatollah Chomeini, heeft zich aangesloten bij het Iraanse verzet. ZIERIKZEE, .De Filmkring Ziejook vertoont vrijdag 6 november in de foyer van de Concertzaal te Zierikzee de film L'Ingorgo van de Italiaanse regisseur Luigi Comencini. De film handelt over een gigantische file auto's die plotseling op een Italiaanse autobaan wordt gevormd en die waarschijn lijk ook nooit meer zal oplossen. In het begin gaat het nog wel met de automobilisten. Maar naarmate de irritaties van het wachten toene men en de nood hoger wordt komen de gemeenheden van de personages steeds duidelijker naar voren; een ouder echtpaar (Giradot en Fernando Rey) maken slaande ruzie en amok, een socialistisch kamerlid, die op weg is naar een jachtpartij gedraagt zich alleszins links. Een beroemde filmster (wie anders dan Mastroian- ni) wordt belaagd door fans die hem herkennen en zoekt naar een veilig heenkomen in een huis aan de kant van de weg waar hij verleid wordt door een zwangere vrouw naar later blijkt om haar man aan een chauf feursbaantje bij de filmstudio's te la ten komen. En zo zijn er meer situa ties die in hun bizarheid escaleren naarmate de filevorming iets onein digs krijgt en de mensen wanhopig beginnen te worden. Een verkrachting waarbij een aan tal politieagenten toekijken en de verkoop van gestolen babyvoeding zijn maar een paar voorbeelden van wat mensen in staat zijn te doen of na te laten. Het verhaal en niet alleen de horde steracteurs maakt L'Ingorgo zo'n bijzondere film, dat die niet al leen Italianen erg moet aanspreken. Want dat de auto naast een nuttig voertuig een onding kan zijn, zal ie dereen bekend zijn. Kijken naar egoïsme, bruutheid, inhaligheid, opportunisme enz. De menselijke kwaliteiten die nodig zijn om zich op de weg of in een file te handhaven. Voor tijd: zie agenda. Een scene uit de film met de Franse actrice Miou-Miou, Gérard Depardieu (midden) en Ugo Tognazzi. In die herstrukturering past enige extra steun voor de ontwikkeling van de landbouw. Kleine boeren in naar verhouding zwakke gebieden worden echter niet geholpen door een markt- en prijsbeleid dat ofwel ge richt is op te hoge, tot overschotten leidende prijzen, ofwel tot verschil lende prijzen voor verschillende ge bieden of groepen producenten. WASHINGTON. Maureen, de oudste dochter van president Reagan wil in navolging van haar vader in de politiek. Ze maakte bekend dat ze zich namens de Republikeinse partij kandidaat zal stellen voor de verkie zingen die volgend jaar in Californië worden gehouden voor een zetel in de Amerikaanse senaat. CHATTANOOGA. De autoriteiten van de Amerikaanse staat Tennessee zullen 7.000 gezinnen die in de buurt wonen van de kerncentrale van Se quoyah pillen verstrekken die be scherming moeten bieden tegen de gevolgen van een eventueel ongeluk in de centrale. CAIRO. In de Golf van Suez is een oliereserve aangeboord die wellicht de grootste is die ooit in Egypte is ontdekt, zo is dinsdag vernomen in de olie-industrie in Cairo. WASHINGTON. De waarde van de agrarische export van de Verenigde Staten zal het lopende begrotings jaar vermoedelijk met vier procent toenemen tot het rekord van 45,5 mil jard dollar. De toeneming is een ge volg van zeer grote leveringen aan de Sowjet-Unie. DORTMUND-DUSSELDORF. Hoesch (de Duitse tak van het Nederlands-Duitse ijzer- en staalcon cern Estel) en Krupp Stahl maken een goede kans een staalconcern met een gezonde struktuur op te bouwen. FRANKFORT. De demonstratie tegen uitbreiding van het vliegveld van Frankfort is uitgelopen op straatgevechten. Er werd voor mil joenen guldens schade aangericht. PARIJS. President Francois Mit terrand van Frankrijk heeft steun toegezegd aan hervorming van het ekonomisch wereldstelsel om het lot van de produktielanden in Afrika te verbeteren. LONDEN. Bij een treffen tussen het Iraanse leger en Koerdische opstandelingen in Mahabad in Westr Azerbeidzjan zijn zeventien Koerden gedood, zo heeft radio Teheran be kendgemaakt. Behalve doden vielen er onde de Koerden veel gewonden en er werden er 23 gevangen geno men. .LONDEN. Een meerderheid van stakende arbeiders bij het staatsau- tomobielbedrijf British Leyland is voor het beëindigen van de staking. Dit is gebleken uit een officieuze tel ling van de stemmen. PARIJS. De politie van Nice, aan de Riviera, zoekt een kleine „slange mens" die 20 miljoen frank (ongeveer 9 miljoen) uit een kluis heeft ge haald. STRAATSBURG. Het Europees parlement vindt de door de raad, de ministers van de tien lid-staten, voorgestelde begroting van de EEG voor 1982 rampzalig. FRANKFORT. Ruim 4.000 mensen in Frankfort geprotesteerd tegen de ontruiming van een tentenkamp op maandag, dat betogers hadden opge richt uit protest tegen de uitbreiding van het internationale vliegveld van Frankfort. WAGENINGEN, 4-11. Europese jonge boeren zijn het helemaal on eens met de twee hoofddoelstellin gen die de Europese kommissie met haar voorstellen tot herziening van het gemeenschappelijk landbouwbe leid nastreeft: de groei van de uitga ven voor dat beleid laten achterblij ven bij de groei van de eigen midde len van de gemeenschap en het beleid meer op de markt richten, onder meer door het hanteren van produktiedoelstellingen. In die hoofddoelstellingen, vinden zij, wordt helemaal geen aandacht besteed aan het inkomen van de boe ren. DRONTEN, 4-11. Het is noodzake lijk dat er voor akkerbouwproduk- ten uitbetalingssystemen naar kwa liteit komen. Anders zullen de meeste boeren het hoofd niet langer boven water kunnen houden. Drs. W. Oosterhuis, sekretaris van de hoofd afdeling Akkerbouw van het Land bouwschap, zei dit in Dronten. Hij sprak daar op een studiedag van de NIRIA (Nederlandse Ingenieursvere niging) over innovatie (vernieuwing) in de landbouwsektor. DEN HAAG, 4-11. In de toekomst, als het aan de meerderheid van de Tweede Kamer ligt al per 1 januari 1982, zullen gescheiden ouders die kinderen verzorgen zelf kinder bijslag kunnen aanvragen. Tot dus ver moet de gescheiden ouder die de kinderen financieel onderhoudt - meestal de vader - de kinderbijslag aanvragen en innen om het geld ver volgens door te geven aan de verzor gende ouder, meestal de moeder. N'DJAMENA. Op het burgervlieg veld van N'Djamena is een begin ge maakt met de terugtrekking van de Libische troepen uit Tsjaad. Dit heeft de korrespondent van het pers bureau AFP in Tsjaad gemeld. DEN HAAG, 4-11. De gemiddelde ziekengeldpremie kan volgend jaar omlaag van 7,88 naar 7,27 procent. Als de besturen van de diverse zie- kengeldkassen besluiten in te teren op de extra reserves dan kan de ge middelde premie nog verder omlaag. Elke extra daling met 0,1 procent zal honderd miljoen kosten aan deze ex tra reserves. Dat blijkt uit een overzicht van het reilen en zeilen van de ziekengeld verzekering voor 1982 dat de Sociale Verzekeringsraad (SVR) donderdag bespreekt. TURIJN, 2-11. Een inwoner van Tu rijn heeft een rekordbedrag gewon nen bij de Italiaanse voetbaltoto „Totocalcio" van afgerlopen zondag. De man, die om veiligheidsredenen anoniem wil blijven, had één rijtje met dertien goed voorspelde uitsla gen en zes rijtjes met twaalf kloppen de resultaten. De anonymus uit Tu rijn ontvangt door zijn goede gok bij na twee-en-een-half miljoen gulden (1.225.954.900 lires). Dit betekent een nieuw „rekord". Het hoogste bedrag ooit gewonnen in de Italiaanse toto was ruim twee miljoen 440.000 gul den, die in 1980 bij een inwoner van Rovereto terecht kwamen. Deze had één rijtje met dertien en zeven rijtjes met twaalf goede uitslagen. De Turij- ner had nog meer kunnen winnen, als er niet nog drie personen waren ge weest die dertien goede voorspellin gen hadden gedaan. VRIJDAG 6 NOVEMBER NED. I: De VARA verzorgt het pro gramma op dit net en doet dit om te beginnen met de tekenfilm Popeye om vervolgens over te gaan op de herhaling van Speel de clown. Het is een terugblik op Tom Manders door zijn zoon, die de mens Tom Manders wil laten zien. Om ongeveer half ne gen de parlementaire rubriek Haagse bluf. Na het Journaal van half tien de dokumentaire De familie Phan. De Amerikaanse samenstellers hebben er vier jaar over gedaan om de fami lie Phan ertoe te brengen hun aan passingsproces aan het leven in Ame rika prijs te geven aan het wereld- Maandag 9 november, 20.00 uur, Nederland I: Verdachte omstandigheden. Moeder van Brussel met haar dochter Evelien aan het werk in de tuin. wijde publiek. Om half elf vangt dan nog de twee uur durende speelfilm Minni en Moskowitz, uit 1971 aan. Het is een tragi-komedie van een joodse jongeman en zijn niet Joodse vriendin. NED. II: De TROS begint haar vaste avondprogramma twintig mi nuten muziek van de groep Doris Dan the Pins en schotelt ons vervol gens een aflevering voor van Wordt u al geholpen?, waarin Mr. Humphries een gevaarlijke besmettelijke ziekte heeft opgelopen in het buitenland. Daardoor mag niemand het waren huis in of uit! Na het Journaal van acht uur staan de camera 's gereed in de Florahal te Rijnsburg voor de tweede aflevering van De Tv-show. Om half tien de zevende aflevering van de Australische serie Het nieuwe land. Ellen vertelt overal dat zij Ma nion vermoord heeft, waarop Patrick niet anders kan doen dan haar ar resteren. Om half elf de aktualitei- tenrubriek Aktua tv, waarna de avond besloten wordt met de lachse- rie Soap, waarin Jodie en Maggie nu Wendy op het spoor zijn gekomen, terwijl Jessica onde de indruk is van de vrijheidstrijder El Puerco en An nie bij Chester wil doordrukken de meubels te verkopen. Tegen midder nacht het laatste Journaal. VRIJDAG 6 NOVEMBER NED. I: 10.30 Schooltelevisie; 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Te- leac; 18.43 Waar blijft je geld?; 18.58 Nieuws; 19.00 Popeye; 19.05 Speel de clown; 20.35 Haagse bluf; 21.37 Jour naal; 21.55 De familie Phan; 22.35 Minnie en Moskowitz; 00.30 Nieuws; 00.35 Nieuws voor doven. NED. II: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 19.00 Doris D.; 19.20 Wordt u al geholpen!; 20.00 Journaal; 20.27 De tv-show; 21.35 Het nieuwe land; 22.30 Atua tv; 23.15 Soap; 23.45 Nieuws; 23.50 Nieuws voor doven. ZIERIKZEE. In jeugdsoos Brogum treedt vrijdagavond de groep „Veulpoe- pers" op. De groep bestaat uit dertien leden die diverse genre's muziek pre senteren: folk, pop, rock en reggae, om er enkele te noemen. De muziek van de „Veulpoepers" kan zodoende veelzijdig worden genoemd, vooral ook omdat de groep is ontstaan door het samengaan van een volksmuziekgroep en een ja zz-rockgroep. ZATERDAG 1 NOVEMBER NED. I: De middaguitzending na het Nieuws wordt door de VARA voor rekening genomen. We vertrek ken naar het uiteinde van de wereld, n.l. naar het Zuidpoolland, waar al batrossen, pinguins en zeeleeuwen het in tegenstelling tot de mensen het opperbest naar hun zin hebben. De jeugd kan een uur lang kijken naar de Zweedse film De elandenredders. Hierin heeft Erik Ströhmdal het moeilijk om zich aan te sluiten bij leeftijdgenootjes. Daar komt veran dering in als hij zich waar kan maken bij een reddingsaktie van elanden. Tot slot van de middag kunnen de kinderen dan nog kijken naar een af levering van De film van ome Wil lem. Voordat de TROS de avond na het Nieuws gaat vullen kan eerst nog gekeken worden naar de zesde afle vering van de reeks In het zieken huis. Gemma van Eek maakt deel uit van het panel in het nu volgende pro gramma De eerste de beste, waarin o.a. getracht wordt het rekord aantal tafeltennisslagen per minuut te ma ken. Na de konsumentenrubriek Kieskeurig kunnen we kijken naar het blijspel van D. R. Wilde Wat doen we met Jenny? De hoofdrol van Jen ny vertolkt Josephine van Gasteren. Het Journaal van half tien zorgt voor een korte onderbreking, waarna de liefhebbers van politieseries om tien over half elf hun hart kunnen opha len aan een aflevering van Onze ou we. Voor de laatste nieuwsuitzendin gen nog aandacht voor betaald voet bal in Tros Sport. NED. II: Slakkie en Puntmuts voor de kleintjes worden gevolgd door een aflevering van O, zit dat zo?, waarin Leonard de Vries met eenvoudig huis-, tuin- en keukenmiddelen weer natuurkundige verschijnselen tracht duidelijk te maken. De NCRV zet haar programma voort met een afle vering van De lieverdjes van Grange Hill. In de muzikale spelshow Kwistig met muziek worden weer drie kandidaten na het Journaal ge test op hun kennis van lichte muziek. In de een na laatste aflevering van Ik diende op het Witte Huis wordt het personeel diep geschokt door het overlijden van president Roosevelt. Om vijf voor half elf kan gekeken worden naar aktualiteiten in Hier en Nu, dat gevolgd wordt door samen vattingen van sportwedstrijden in Studio Sport. Dominee Harder sluit de dag af met de rubriek Tot besluit. ZATERDAG 7 NOVEMBER NED. I: 10.30 Frysk; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws; 15.33 Zuid poolland; 15.57 Captain Caveman; 16.10 De elandenredders; 17.10 De film van ome Willem; 18.20 Nieuws voor doven; 18.28 Teleac; 18.58 Nieuws; 19.00 De eerste de beste; 19.50 Kieskeurig; 20.15 Wat doen we met Jenny?; 21.37 Journaal; 21.55 Wat doen we met Jenny?; 22.40 Onze ouwe; 23.40 Tros Sport; 23.55 Nieuws; 00.00 Nieuws voor doven. NED. II: 18.25 Paspoort; 18.35 Se samstraat; 18.50 Toeristische tips; 18.59 Slakkie en Puntmuts; 19.10 O, zit dat zo; 19.25 De lieverdjes van Grange Hill; 20.00 Journaal; 20.27 Kwistig met muziek21.45 Ik diende in het Witte Huis; 22.25 Hier en nu; 23.30 Tot besluit; 23.45 Nieuws; 23.50 Nieuws voor doven. 19 x„Mooi karretje Joop!" „Dank je," zegt hij, terwijl hij weg rijdt Intuïtief voelt hij, dat ze van bon ven hen nakijken, en dat streelt zijn ijdelheid. Uit met de dochter van de baas. Dat is hoopvol voor wat de toe komst betreft Een eind buiten de stad drinken ze ergens koffie. In een rustige gelegen heid. Onder tafel door glijden hun han den ineen. Later rijden ze verder, een eind het land in. Stoppen op een stille plek aan de rand van het bos en gaan een eindje lopen, hand in hand. Op een gegeven ogenblik blijft Joop staan en kijkt het meisje aan. Dan buigt hij zich over haar en drukt zijn lippen op die van Gerda. Ze slaakt een zucht, hem terugkussend. Tenslotte slaat ze haar armen om zijn hals. Zo staan ze mis schien een paar minuten, zonder te spreken. Maar er zijn geen woorden nodig om te zeggen, dat ze elkander sympathiek vinden. Heel sympathiek. Of is het liefde? Hoewel Joop niet helemaal zeker is van zichzelf, weet hij dat dit meisje in ieder geval gek op hem is. In de middag eten ze rustig in een gerenommeerd restaurant Drinken daarna koffie en roken. En praten. Over allerlei dingen. Het werk, haar leven. En haar opleiding. Over zichzelf zegt Joop niet veeL Er is immers maar zo weinig fraais te vertellen. Hij kan moeilijk zeggen, dat hij vijfmaal in de gevangenis heeft gezeten, de laatste maal twee jaar. Dat hij een bekende, misschien wel beruchte inbreker wasNee, dat is het verleden, waar over hij zwijgt In de loop van de middag rijden ze weer terug in de richting van de stad. Joop stelt voor ergens een zaak te zoeken, waar ze nog een uurtje kunnen dansen. „En als we trek hebben, eten we wat; dat zal daar ook wel kunnen, nietwaar?" Gerda vindt alles goed. Ze is uit met de man voor wie ze heimelijk al maan den een zekere bewondering heeft Die ze knap vindt Rustig en beschaafd. Eigenschappen, die ze bijzonder in een man kan waarderen. Zodoende is ze geleidelijk aan verliefd geworden op Joop Steeman. Die avond, op Everts veij aardag, was ze blij, dat hij ook uitgenodigd was. En wist ze daarna, dat er een herhaling zou zijn. Nu is ze een hele dag met hem uit en geniet Want als hij haai* aanraakt, trilt ze. Van op winding? Van verlangen? Ze weet het niet, maar vindt het toch prettig. Ze dansen in een zaak in een na burige stad. Dicht tegen elkaar. Ze voelen eikaars hart kloppen. Op weg naar huis zet Joop de wagen aan de kant en neemt het meisje nog eens in zijn armen, haar kussend en liefko zend. Gerda voelt zich opgeheven in de zevende hemel; dit is even een man! Ze is nu helemaal verloren. Tegen tienen brengt hij haar terug voor de deur van de woning. Er wordt geen nieuwe afspraak gemaakt, want dat is immers niet nodig! Als het moet, Door HENK VAN HEESWIJK kunnen ze elkander iedere dag zien. Die zaterdagavond overdenkt Joop, dat hij onder deze gewijzigde omstan digheden niet langer bij Bram en Gra- da kan blijven. Ik moet ergens anders een kosthuis zien te vinden. Als ik eens een advertentie plaats? Maandags geeft hij die op. Brieven onder nummer; geen adres. Dinsdag staat de annonce in de krant, klein, in zijn ogen erg klein. Hij moet een hele poos zoeken, voor hij hem vindt Overdag doet hij zijn normale werk, ziet Gerda een paar keer en heeft ge legenheid met haar te spreken. „Was het zaterdag naar je zin?" Het is don derdag en werkt een uurtje in de werk plaats. Ze brengt hem thee. Het is eigenlijk een overbodige vraag. Het antwoord weet hij immers. Gerda lacht „Wat dacht je? In tjjden niet zo'n fijne dag gehad." „Doen we het nog eens over. Wat denk je van zondag. Donderdagsavonds haalt hij drie brieven bij de krant weg. Op zijn adver- tentie geschreven. En stopt ze in zijn zak. Eerst eten, dan naar boven, ver kleden en wassen en misschien de stad in, denkt h\j. Maar niet meer naar Ilse. Dat is niet eerlijk tegenover Gerda. Trouwens Ilse heeft deze hele wèek late dienst Op zijn kamer scheurt hjj de enve loppen los en leest de brieven. Er is er één bij, die hem wel lijkt Niet eens zo gek ver van zijn baas vandaan, in de zelfde w\jk. Komt dus mooi uit (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 9