Eén prachtig Juliana-muntenalbum voor nieuwe Amro spaarders. Natuuroriëntatie centraal op ouderavond „De Kirreweie" Regionale scholen in finale Schoolkwis 81 van RABO-hanken k STREEKNIEUWS osieven in Expl Vlissings huis/ Taak voor kabinet Over vier maanden lijnen werkgelegenheidsplan gereed Overval op gezin Diefstal kleuren-tv's Ouderavond te Bruinisse 't Kwetternest" Sparen nu extra aantrekkelijk. Voor nieuwe Amro spaarders Voor Amro spaarders slechts Voor niet Amro spaarders Amro Bank De bank waar je wat aan hebt. Vrijzinnig Hervormde Vrouwenvereniging in het goud 4 BURGH-HAAMSTEDE, 4-11. De levende natuuroriën tatie stond centraal op de ouderavond van de openbare lagere school ,,De Kirreweie" te Burgh-Haamstede. Het uitganspunt van deze vorm van onderwijs is het zelf on derzoeken en beleven van de wereld rondom. De leerlingen hadden de afgelopen weken deze werkwijze zelf in praktijk gebracht tijdens een ontdekkingstocht door het bos. De klassen 1, 2 en 3 be zochten het bos rond het Slot Haamstede, terwijl de hogere klassen naar de Boswachterij te Westenschouwen gingen. Deze tochten werden gemaakt aan de hand van lesbrieven die in overleg met het Zeeuws Biologisch Museum te Domburg waren samengesteld. Onder leiding van de leerkrachten, geassisteerd door een aantal ouders, werd er gekeken, getekend, gevoeld, gemeten enz. ZIERIKZEE Ouderavond „Prof. Zeeman" Op maandag 9 november wordt in de nieuwe R.S.G. „Prof. Zeeman" de jaarlijkse ouderavond gehouden. Conrector R. Soesman houdt na het huishoudelijk gedeelte een causerie over „Nieuwe behuizing en nu?" Bij de bestuursverkiezing zijn af tredend en herkiesbaar de dames Verbeek-van Schaick, Bolkenbaas- Geleijnse en Mol-Bouwman. OOSTERLAND Geslaagd Aan de school voor Hoger Ekono- misch Administratief Onderwijs te Rotterdam slaagde voor het Juri disch gedeelte onder andere onze dorpsgenoot Hans van der Werf Hz. Op de ouderavond konden de ou ders zelf ook kennismaken met deze vorm van natuuroriëntatie. Over verschillende groepen verdeeld, werkten zij met eenvoudige materia len als zeepfilms, spiegels, balansen en meel wormen. Bij het begin van deze avond had de voorzitter van de ouderkommis sie, de heer J. L. Verton, een ruim aantal ouders kunnen begroeten. Een speciaal woord van welkom richtte hij tot de wethouder van on derwijs, de heer J. C. de Feiter, me vrouw A. C. Houtman en de leidsters van de kleuterschool. Het huishoudelijk gedeelte kon vlot worden afgewerkt omdat de no tulen, het jaarverslag en de afreke ning reeds van te voren waren toege zonden. Allen werden zonder op- en aanmerkingen goedgekeurd. De kaskommissie, bestaande uit mevrouw G. Nieuwland-de Bree en de heer J. Hogenstein, bracht een po sitief verslag uit over het gevoerde financiële beleid. Mevrouw Nieuw- land werd hartelijk bedankt voor haar werk in de kaskommissie. In haar plaats werd benoemd mevrouw G. Kruit-Hols. Afscheid voorzitter Bij de bestuursverkiezing was de heer J. L. Verton reglementair niet herkiesbaar. De vice-voorzitter, de heer P.M. Kuzee, sprak woorden van dank tot de scheidende voorzitter, onder aanbieding van een geschen kenbon. Het hoofd der school, de heer A. Damman, onderstreepte deze woorden namens het schoolteam. De aftredende leden, de dames G. den Adel-Outshoorn en G. E. S. Muntendam-Vooistra, werden herko zen. Als nieuw lid trad toe mevrouw M. Deurloo-Overbeeke. Bij de verder voorkomende zaken vertelde de heer A. Minnaar over het Aktiveringsplan dat dit schooljaar wordt uitgewerkt samen met de teams van de kleuterschool ,,'t Kleu- terbosje" en de cns „Onder de Wie ken". Het ligt in de bedoeling van dit plan dat er een definitief begin wordt gemaakt met de integratie van de kleuterschool en de lagere school en met de ontwikkeling van een school werkplan. Als thema voor het Akti veringsplan is gekozen: het werken met groepen. Bij de rondvraag sprak de wethou der van onderwijs, de heer De Feiter, woorden van dank tot de ouderkom missie en het schoolteam voor hun in zet voor de school. Hij ging in op de gevolgen van de integratie voor de huisvesting van de scholen. Er zijn plannen voor uitbreiding in voorbe reiding. ELKERZEE. Plaatjes van een sterk belommerd voor-oorlogs Eikerzee. DEN HAAG. Het VVD-Tweedeka- merlid Evenhuis wil van minister Van der Louw horen of de overheid nog raad weet met de toevloed van kunstwerken via de kontra-presta tieregeling (BKR). Jaarlijks zouden er 20.000 nieuwe kunstwerken aan de bestaande kunstvoorraad worden toegevoegd. DEN HAAG. Minister A. van der Louw van crm vindt, dat de bezetting van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten lang genoeg heeft geduurd VLISSINGEN, 4-11. De politie van Vlissingen heeft woensdag in de wo ning van een 23-jarige inwoner van die plaats, die de dag daarvoor thuis aan een te grote drugs was overleden, een grote hoeveelheid explosieven gevonden, die als zeer gevaarlijk worden omschreven. Twee rechercheurs vonden woens dagmorgen verspreid door de hele woning chemicaliën, kruit en ontste kingsmechanismen en twee in elkaar gezette bommen. Zij vonden boven dien een briefje met de mededeling dat het zeer gevaarlijk was het schuurtje bij het huis binnen te gaan. Er bleek daar in een trommel een op scherp gestelde bom te liggen. De politie zette de buurt af en de Explosieven Opruimingsdienst maakte de bom onschadelijk. Vol gens de EOD ging het om een inge nieus ontworpen bom die bij explosie zeer ernstige schade had kunnen aan richtingen. De EOD-mensen zeiden nooit eerder zulke gevaarlijke explo sieven in een woning te hebben ge vonden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het IKV heeft er be zwaar tegen dat D'66 sprekers levert voor de grote vredesdemonstratie op 21 november in Amsterdam. ROTTERDAM. Verslaafden krijgen van de VPRO op vrijdagen voortaan wekelijks een kwartier zendtijd op de radio. In het programma „Radio Jun kiebond", wordt aandacht besteed aan de ideëen die in junkiebonden leven ten aanzien van de hulpverlening aan verslaafden. HELMOND. Volgens Hub Frissen van de industriebond FNV staan tien duizend van de 16.000 banen in de tex tielindustrie in Nederland op de tocht als de uitkomsten van een nog geheim konceptrapport van het organisatiebu reau Mc Kinsey in Frankrijk worden gebracht DEN HAAG, 4-11. Het kabinet-Van Agt is van plan binnen een jaar met een totaal werkgelegenheidspro gramma te komen. Daarin worden het beleid, de effek- ten ervan, de kosten en opbrengsten en de fasering in de tijd aangegeven. Het programma wordt elk jaar bij gesteld. Over ongeveer vier maanden komen de eerst kontoruen van het plan klaar. Dit staat in het kompromis-voorstel dat de informateurs De Galan en Hal- berstadt voorlegden aan de vijf meest betrokken ministers uit het kabinet Van Agt en waarmee de breuk in de koaltie van CDA, PvdA en D'66 woensda gavond werd gelijmd. -i|oW In de regeringsverklaring van het kabinet worden de eerste konkrete maatregen voor 1982 met hun effek- ten aangekondigd, opdat ook in dit eerst jaar noodzakelijke ontwikke lingen in gang worden gezet. Van dit eerste pakket maken deel uit: - een programma voor bouwnijver heid en energiebesparing ter grootte van ongeveer 20.000 manjaren; Arbeidsplaatsen - programma van konkrete ar beidsplaatsen en deeltijdarbeid voor de kwartaire sektor, met inbegrip van de gemeenten, van ongeveer 10.000 volle- en deeltijdbanen; NIJMEGEN. De EEG zal een dia loog met Amerika moeten aangaan, wil de Gemeenschap tot een oplos sing komen van de problemen op fi nancieel, ekonomisch en militair ge bied. De afhankelijkheid van de lidstaten op deze terreinen van Ame rika is te groot. Waardoor Europa de moeilijkheden in eigen huis niet kan oplossen. De dialoog met Amerika zal duidelijkheid moet verschaffejn inzake de wederzijdse verplichtin gen. Tevens zullen nieuwe regels vastgelegd moeten worden voor de Europese monetaire en handelsbe trekkingen. Dit zei prof. P. Mathijsen, hoogle raar in internationaal recht en in hét bijzonder Europees recht aan de Ka tholieke Universiteit in Nijmegen. - maatregelen in het kader van ar beidsmarktbeleid (jeugdgarantie- plan en dergelijke) met een vermin dering van de werkloosheid van on geveer 30.000 personen. Tevens kunnen bevorderingen van deeltijdwerk, arbeidstijdverkorting alsmede eerste maatregelen voor de martksektor worden vermeld. RENKUM, 4-11. Twee gemaskerde mannen hebben een gezin in Renkum overvallen. De heer des huizes werd bij thuiskomst onder bedreiging re volvers van zijn auto het huis mee binnengenomen. Hij werd met vrouw en kinderen in de slaapkamer opgesloten en met handboeien aan de verwarming vastgemaakt. De over vallers doorzochten het huis en ver dwenen met zevenduizend gulden. De politie heeft hen nog niet te pak ken. ROTTEltbAM, 4-11. Uit een doua- nëlopds.aan de^luisjesdijk in Rot terdam is woensdagnacht een gros kleurentelevisies gestolen. De appa raten vertegenwoordigen een waarde van 92.000 gulden. De dieven verkre gen toegang tot het terrein door het hangslot van het toegangshek door te knippen. De douaneloods werd ge forceerd door een ruit in te slaand, al dus de Rotterdamse politie donder dag. SCHOUWEN-DUIVELAND, 4-11. Het bekende televisie-duo Judith Bosch en Dick Passchier (van Tweekamp) leidt op woensdag 18 november in Roosen daal de finale van de „Schoolkwis *81" van de Rabobanken Delta-Kring. Twaalf scholen plaatsten zich na een voorselektie, die bestond uit het oplos sen van een samenwerking met Veilig Verkeer Nederland gemaakte ver- keerspuzzel en het afmaken van een vierregelig rijmpje. Onder die scholen zijn er 4 uit wijzer(es) af en zullen gaan strijden Schouwen-Duiveland: School met de om een prijzenbedrag van 2.500,-. bijbel te Nieuwerkerk, o.b.s. ,,De Bovendien zijn er bekers voor de drie Schoener" uit Brouwershaven, Chr. hoogste geklasseerden. Alle panelle- Nat. School te Kerkwerve en c.n.s. den ontvangen voorts een herinne- „Onder de Wieken" uit Haamstede. ringsvaantje. De overige leerlingen Als reserve plaatste zich o.b.s. „De van de geplaatste vijfde klassen zul- Stove" uit Noordwelle. len als supporters de kwis meema- De overige finalisten zijn: J. C. van ken. Verscheidene artiesten zullen de Gentschool uit Sommelsdijk, c.n.s. middag opluisteren, „De Regenboogschool" uit Tholen, o.l.s. „De Schalm" uit Stavenisse, Kath. basisschool „De Nobelaer" uit Oude Tonge, o.l.s. „Oosterschelde- school" uit Scherpenisse, o.l.s. „de Rieburch" uit St. Maartensdijk, o.l.s. „De Molenvliet" uit Stad aan 't Ha ringvliet, Groen van Prinsterer- school uit Middelharnis. Artiesten De finalekwis, die om 14.00 uur be gint, wordt gehouden in de Schouw burg „De Kring". De scholen vaardi gen ieder een panel van vier leerlin gen uit de vijfde klas en hun onder- DEN HAAG. „Niemand heeft vol ledig zijn zin gekregen. Er is een rechtvaardige verdeling bewerkstel ligd van de offers die van de partijen zijn gevraagd". Dit zei premier Van Agt woensdagavond voor de televi sie, nadat de lijmpoging van de infor mateurs was geslaagd. Advertentie KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EMMEN. De radiatorenfabriek Drenta BV in Emmen zal voor veer tig van de tachtig werknemers kol- lektief ontslag aanvragen bij het Ge westelijk Arbeidsbureau in Emmen. DEN HAAG. Het bedrag van de jongste staatslening van 12,75 pro cent is vastgesteld op 2,5 miljard gul den. De aflossing is per 1987/1991. Verlenging is in 1986 mogelijk tot 1996. Dit heeft het ministerie van fi- naciën dinsdagavond bekendge maakt. ARNHEM. Ruim een derde van al le militaire oefenterreinen in ons land ligt op de Veluwe. De provincie Gelderland vindt dat te veel en ze is van mening dat het ministerie van defensie in het struktuurschema mi litaire oefenterreinen dit kwetsbare natuurgebied te weinig ontlast. PURMEREND. de politie van Pur- merend heeft een 48-jarige inwoner van die plaats aangehouden die er van wordt verdacht zijn één jaar jc r gere ex-vrouw - met wie hij na ee: scheiding weer was gaan samenWc nen - te hebben vermoord. De m£ heeft een bekentenis afgelegd. 99 BRUINISSE, 2-11. De ouderavond van de Openbare Kleuterschool ,,'t Kwetternest" werd geopend door de voorzitster van de Ouderkommissie, me vrouw N. Jonker. Tijdens een lezing over het kinder gebit zei de uitgenodigde schooltan- darts, de heer Vinkenborg, dat ou ders meer aandacht aan het gebit van hun kind zouden moeten beste den. Hij raadde o.a. aan om heel jon ge kinderen nog geen tandpasta te ge ven (maag-darmstoornissen) maar ze wel alvast aan een tandenborstel te laten wennen. De tandarts, een voor stander van het gebruik van fluorta- bletten, gaf een leuke motivatie voor het kind om z'n tanden te poetsen: ,-,Mama moet de borden toch ook schoonmaken na het eten". Ten slotte kwam de heer Vinken borg tot de konklusie dat de school- tandheelkunde onmisbaar is, voor veel ouders geld en tijd besparend. Het schoolverzuim wordt beperkt en de kinderen gaan regelmatig naar de tandarts. Na de pauze werden mevrouw Dee ring, mevrouw Veldkamp en me vrouw Habraken als nieuwe ouder- kommissieleden gekozen. Mevrouw Jonker, mevrouw Van Gilst en me vrouw v. d. Berge waren aftredend. De voorzitster dankte de ouders en leidsters voor het geschonken ver trouwen en de prettige samenwer king. Stimuleringsleidster Daarna kwam mevrouw Wester- baan, de nieuwe stimuleringsleidster aan het woord. Zij vertelde over haar werk dat ze één ochtend in de week verricht met de kinderen. De hoofd leidster, mevrouw Van Tuyl, dankte de aftredende leden voor de vele uren die ze besteed hebben aan de school. Verder vertelde zij over komende projekten, kijkdagen, huisbezoeken e.d.. Zij maakte tevens wat reklame voor de gymnastiek voor kleuters op donderdagmiddag na schooltijd in de grote gymzaal. De leidsters waren na een bezoek hieraan erg enthousiast geworden en konden deze ontspan ning voor het kind van harte aanbe velen. Ten slotte sloot mevrouw Jon ker deze geslaagde, gezellige avond. Niet alléén vanwege de hoge rente (liefst n'/2% op alle Vaste Looptijd Rekeningen), maar ook vanwege deze prachtig uitge voerde cassette en ringband in donkerblauw met zilveren opdruk. Om zo'n 170 munten uit de Juliana-regeringsperiode (1948-1980) fraai en overzichtelijk in op te bergen slechts f 15,- na inleg van ten minste f 50,-. Ontvangt u liever een spaatpremie i.p.v. dit album te kopen, dan doen wij f 7,50 extra bij uw inleg Zowel inleg als premie zijn ge durende 2 maanden niet opvraagbaar. f15,- na inleg van ten minste f 50,- of als u automatisch gaat sparen f 30,-. De aktie loopt tot en met 4 december 1981 of zolang de voorraad strekt. Zorg dus dat u er snel bij bent. (Vervolg van pagina 1) den Hoek, R. Beun-Deseyn, Kristalijn-Klaasse en M. Kastelein- Van Veen mocht talloze geluk wensen, bloemen en geschenken }n ontvangst nemen. Een heel bijzonder geschenk weijd aangeboden door de kerkeraad: eén forse Abraham ter symbolisering van de vijftig verenigingsjaren. Hem werd alle eer aangedaan tijdens het lopend buffet, een zeer geanimeerd traite d'union tussen middag- avondprogramma Solo-toneel Dat avondprogramma vormde ei genlijk een verhaal apart, maar het zou in dit kader wat te ver voeren uitgebreid in te gaan op de sublieme voorstelling van Nel Kars. Ze zette een twee uur durend solotoneel, geti teld „Carré Vrouwen" op de plan ken. „Ik praat daar graag een beetje over", een verhaal van een huis vrouw, die het plotseling moeilijk krijgt met de haar opgelegde verzor gende, altijd maar klaar staande rol; „Ik wil over Hannie Schaft niet pra ten", een aangrijpende eenakter over die inmiddels zo bekende jonge vrouw in het verzet, die geen heldin wilde zijn; „Colombijn-Roosmarijn", een ver haal over de Varieté-artieste, die haar leven in dienst stelt van de man van wie ze houdt en „Zusters", een monoloog over Mina Kruseman, een bekende aktrice in de vorige eeuws, die anno 1873 pleitte voor de emanci patie van de vrouw. De Vrijzinnig Hervormde Vrou wenvereniging Zierikzee vierde feest, een gouden jubileum waardig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4