Koncert in Vierschaar Struktuurschema's landinrichting c.a. komen aan de orde Sinterklaasprogramma Burgh-Haamstede Zangvereniging op bezoek bij bejaarden 3 Praten te Noordwelle STREEKNIEUWS „Meer bewegen voor Ouderen" Oosterland gaat het proberen met „open lessen" ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 november 1981 Nr. 23009 NOORDWELLE, 4-11. Op drie plaatsen in de provincie vinden volgende week informatiebijeenkomsten plaats over de struktuurschema's landinrich ting, openluchtrekreatie en natuur- en landschapsbehoud. Deze nota's zijn dit voorjaar door de regering gepresenteerd. Op de bijeenkomsten zullen aanwe zig zijn vertegenwoordigers van de landinrichtingsdienst, staatsbosbeheer en het konsulentschap openluchtrekreatie van c.r.m. De bijeenkomsten worden gehou den in het kader van de inspraakpro cedure over de drie „groene struk tuurschema's". Ruim 150 geïnteres seerden - verdeeld over tien Z1ERIKZEE Financieel meevallertje Het saldo „onvoorzien" in de be groting 1982 van de gemeente Zierik- zee blijkt 28.730,— hoger te zijn dan het aanvankelijk in die begroting vermelde bedrag van 205.000,—. Reeds in de vorige week gehouden vergadering van de kommissie finan ciën, meende P.v.d.A.-raadslid R. Saayers dat de kapitaalslasten voor de aanleg fietspad Heuvelsweg twee maal in de begroting werden opge voerd. Deskundigen van de afdeling financiën zegden toe de bewuste tel ling nader te bekijken. Inmiddels werd van deze zijde desgevraagd meegedeeld, dat het bedrag ad 28.730,— inderdaad twee maal werd opgevoerd. Bijeenkomst C.P.B. Dinsdag 10 november zal in het Nederlands Hervormd Verenigings gebouw een kreatieve vormingsa vond worden georganiseerd, die wordt verzorgd door mevrouw v. d. Bijl-Dalebout. Dinsdag 24 november houdt opticiën De Boer uit Haamste de een lezing, met dia's, over ogen en brillen, eveneens in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zierikzee. Voor tijd: zie agenda. James Bond Het heeft Stichting Het Theater veel moeite gekost om de nieuwste James Bond-film in Zierikzee te kun nen presenteren. Maar het is gelukt, vrijdag, zaterdag en zondag is de film gespreksgroepen in de provincie -zijn al enkele malen bij elkaar geweest ter bespreking van de drie rijksnota's. Uit de tussentijdse rap portages van de groepen blijkt dat de meeste belangstelling uitgaat naar de struktuurschema's landinrichting en openluchtrekreatie. Bij de be leidsvoornemens van de regering in deze beide nota's zijn ook de meeste kritische kantekeningen geplaatst. De informatiebijeenkomsten zijn in de eerste plaats bedoeld voor de deelnemers aan de gespreksgroepen. Andere belangstellenden zijn echter ook welkom; informatiemateriaal over de drie nota's is verkrijgbaar op de avonden. Aan enkele Zeeuwse or ganisaties is gevraagd een (voorlopi ge) reaktie te geven op de nota's; bo vendien zal een beknopt overzicht van de inspraakresultaten uit de groepen tot nu toe worden gegeven. Voor Schouwen-Duiveland vindt de bijeenkomst plaats op maandag 9 november in het Dorpshuis te Noord welle. „For your eyes only" te zien in de Concertzaal te Zierikzee. Een James Bond-film in een paar woorden weergeven is een moeilijke opgave. Het komt er op neer dat 007 weer wordt ingezet voor een gevaar lijke klus én natuurlijk ontmoet hij een beeldschone dame. Dit keer heet ze Melina, met wie Bond uiteraard van het ene spannende moment in het andere rolt. Voor tijd: zie agenda. Zwaargewonde bij vechtpartij in woonwagenkamp J. de V. uit Zierikzee is dinsdag avond zwaar gewond geraakt bij een vechtpartij in het woonwagenkamp „De Val". Hij liep zwaar hersenletsel op, toen hij achterover op het asfalt viel tijdens een handgemeen met F. van P. De gewonde werd via het Zweedse BURGH-HAAMSTEDE, 9-11. Op zaterdag 14 november a.s. arriveert Sinterklaas met zijn gevolg in de ha ven van Burghsluis, waar hij verwel komd wordt door de voorzitter van de Middenstandsvereniging Burgh Haamstede. Deze ontvangst wordt muzikaal bijgestaan door de Kon. Muziekv.er. „Witte van Haemstede". Met de paardentram wordt dan richting Burgh en Haamstede gereden, waar na op de stoep van het Oude Raad huisin de Ring te Haamstede Sinter klaas wordt toegesproken door de burgemeester, mevr* J. L. Niemants- verdriet-Leenheer en Sint zal dan zelf ook wel het een en ander te zeg gen hebben. Daarna bezoekt de ere gast nog een aantal winkels. Clowns Op 21 november wordt in de Re- kreatiezaal van de Gereformeerde kerk een kindermiddag gehouden met poppenkast en clowns en wel voor de peuters, de kleuterscholen en de beide laagste klassen van de lage re scholen. Een week later op 28 no vember volgt een filmmiddag voor de oudere leerlingen van de scholen, ook weer in de Gereformeerde Kerk. Zoals gewoonlijk worden door de Middenstandszaken bij de aankopen weer zegels verstrekt. Worden deze opgeplakt op kaarten en ingeleverd, dan bestaat er op 12 december een kans dat men 1.000,- wint. Op 5 de cember volgt een eerste trekking met wat kleinere prijzen. Van elke kaart gaat dit jaar 25 cent naar het jaar van de gehandikapten met een minimum van 750,-. Overigens is de zegelak- tie precies eender dan in 1980. Rode Kruis Ziekenhuis naar Dijkzigt in Rotterdam gebracht om te worden geopereerd. De ruzie, tussen de families De V. en Van P., zou zijn ontstaan door een nieuweling in het woonwagenkamp, wiens optreden voor- en tegenstan ders schiep. Rijkspolitie van de groep Schouwen-DuiVeland was tot laat in de nacht bezig met orde op zaken te stellen. Tevoren was assistentie ver leend door manschappen van de groep Kortgene. Van P. werd meege nomen voor verhoor. Jaarvergadering R.K.-scholen Onder voorzitterschap van de heer J. J. Doeswijk werd de jaarvergade ring gehouden van de R.K.-scholen, waarop de verslagen van sekretares- se en penningmeester werden uitge bracht en akkoord bevonden. De Ouderkommissie werd uitge breid met de dames, mevr. J. Baart en mevr. C. van Dijk. Na de pauze hadden de ouders gelegenheid vra gen te stellen aan een forum, bestaande uit 'de beide schoolhoof den, mevr. R. Bij de Vaate-Roosen- daal, de heer P. M. v. d. Sneppen, een afgevaardigde van het schoolbestuur en één van de Ouderkommissie. Hiervan werd veelvuldig gebruik ge maakt. Na een korte pauze (met ver loting) werden dia- en video opnamen vertoond. Het betrof beel den van het afgelopen schooljaar, ge maakt door de heer P. Suiker. Daar na sluiting van de jaarvergadering. Vergadering streekarchivariaaf Dinsdag 10 november vergadert de streekarchiefkommissie Schouwen- Duiveland-Sint Philipsland in het stadhuis van Zierikzee. De kommissieleden zullen zich on der voorzitterschap van burge meester Th. H. de Meester met een wijziging van het werkschema be treffende het personeel, een voorstel van de streekarchivaris tot unifor mering van de legestarieven voor on derzoekingen in de archieven en een notitie van de archivaris met betrek king tot de inventarisatie archief ruimten. Meelstraatpanden Ook zal de globale kostenraming worden behandeld van de panden Meelstraat, die na restauratie waar schijnlijk beschikbaar zullen komen voor het archief. De totale (bruto) herstelkosten bedragen 3.369.422,-. Van dit bedrag zijn 866.566,- niet subsidiabel, dat overigens niet in houdt, dat de overige kosten „zo maar" gesubsidieerd zullen worden. Ook voor wat die ruim acht ton' be treft voor de restauratie: de gemeen te heeft hogere prioriteiten op het lijstje staan. De restautatie van de Meelstraatpanden derhalve zal voor lopig nog onderwerp van gesprek blijven. Voor tijd van de vergade ring: zie agenda. „Living Word" bij Youth for Christ Zaterdag 7 november zal in de Youth for Christ-koffiebar „Living Word" optreden met een programma dat varieert van het luisterlied tot funk. Deze formatie van elf man komt uit Den Hoorn (bij Delft). Binnen kort hoopt Y.F.C. andere en meer ak- tiviteiten te ontwikkelen, die nog meer mogelijkheden voor de jeugd bieden. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Aanrijding Op de hoek van de Hoogezoom en de Kooimansweg botsten dinsdag middag twee auto's, resp. bestuurd door M. van D. uit Haamstedè en H. van O. uit Renesse. Van D. kwam uit de Kooimansweg, Van O. reed over de Hoogezoom. De auto's werden bei de dusdanig beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept door takelbedrijf J. de Jonge. De chauf feurs bleven ongedeerd. ZIERIKZEE. De achterkant(en) van de rusthuizen „Irene" en „Ons Huis", objekten die - als bekend - binnen het raam van een vernieuwing aan beurt komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND, 3-11. Bij de organisatoren van de groep „Meer Bewegen voor Ouderen" in Oosterland bestaat de indruk dat er in deze plaats nog heel wat oudere dames en heren zijn die best wel belangstelling hebben voor gym nastiek. ZIERIKZEE. Morgen - vrijdag 6 november - vindt in de Vierschaar van het stadhuis een koncert plaats door het Phemi- os Trio. Dit trio (het heeft reeds grote vermaardheid verkregen), bestaat uit: Else Krieg (viool), Herman Braune (klari net) en Jan Gruithuyzen (piano). Uitgevoerd worden werken van Schubert, Mozart en Escher. Gelet op de stilaan tot traditie geworden Vierschaarkoncerten, wacht den liefhebbers weer een fijne avond. Helaas is men meestal wat huive rig om daadwerkelijk aan de lessen deel te nemen. Deels berust dit op on bekendheid met wat er daar gebeurt; soms is men bang dat de oefeningen te moeilijk zijn, soms denkt men dat het maar kinderachtig gedoe is. Voorlichtingsbijeenkomst gewijzigde Hinderwet Dinsdag 10 november a.s. wordt door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland 'een" voorlichtingsbijeen komst geKouden in dé Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 te Goes, aanvang 15.00 uur, over de gewijzig de Hinderwet en de Saneringsrege ling milieu-hinderlijk gelegen bedrij ven. Een drietal inleiders zullen de diverse aspekten van deze regelingen belichten. Drs. C. J. van Kuyen van het mi nisterie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne zal een algeméne inlei ding houden over de gewijzigde Hin derwet en de Saneringsregeling. Vervolgens zal door de heer Bave- ko, hoofd afdeling Bouw- en woning toezicht gemeente Goes, de rol van de gemeente bij de nieuwe Hinderwet en de Saneringsregeling worden be licht. Tenslotte zal Ir. A. J. Maljaars als specialist van de Heidemij voor integrale milieu-ad visering spreken over de Saneringsregeling milieu hinderlijk gelegen bedrijven. Na deze inleidingen is er gelegen heid tot het stellen van vragen. HAAMSTEDE Big „S" programma Zaterdagavond 7 november treden in jeugdsoos Big „S" te Haamstede twee Schouwse formaties op: de har drock formatie „Abcession" met in het voorprogramma de band „Dodge". Voor tijd: zie soosagenda. BROUWERSHAVEN „Gast aan Tafel" De te Brouwershaven bestaande kerngroep: „Tekenen van Hoop" or ganiseert voor de aktie: „Gast aan Tafel", een bijeenkomst in het jeugd- gebouw, waar het woord zal worden gevoerd door de heer S. J. Theunis, algemeen sekretaris van de Novib. Iedereen is welkom op deze bijeen komst, die gehouden wordt op vrij dag 13 november.(Herv. Kerkblad). De Nutsbibliotheek Men vestigt de aandacht op de Nutsbibliotheek, ondergebracht in de Gemeenschapsruimte aan de Haven-noofdzijde (38) (te bereiken via de achteringang). Elke vrijdag(avond) worden boeken uit deze bibliotheek uitgeleend. De lek- tuur is voornamelijk bestemd voor oudere lezers. Aan het bestand is re- centelijke weer een groot aantal nieuwe uitgaven toegevoegd. Voor tijd:.zie agenda. BROUWERSHAVEN/ ZONNEM AIRE Rode Kruis afd. Brouwershaven Op dinsdag 17 november zal de af deling Brouwershaven van het Ned, Rode Kruis in het dorpshuis te Zon- nemaire haar 20e algemene ledenver gadering houden. Naast de gebruike lijke agendapunten zal er op deze avond ook een tweetal Rode Kruis- films worden vertoond. Om dergelijke dames en heren eens wat beter kennis te laten maken met de gymnastiek voor ouderen, worden in de maand november zgn. „open lessen" gehouden. Dat wil zeggen dat men in deze maand uitgenodigd wordt om eens een kijkje te komen nemen bij de gymnastiekles. Dit mag natuurlijk altijd. Men behoeft dan niet direkt mee te doen, maar kan rustig kijken wat gymnastiek voor ouderen eigelijk voorstelt. Dynamisch Men zal dan onder andere kunnen ziMVdat het geen „bejaardengym-... nastiek" is djje zich voornamelijk af:" speelt öP de Sfoèl" eh alléén maar saaie oefeningen inhoudt. Nee, men zal zien dat MBvO-gymnastiek een levendig en dynamisch gebeuren is, waarbij alle elementen van sport, spel en lichamelijke oefening op een voor ouderen geschikte manier wor den toegepast, men zal dan ook al snel ontdekken dat gymnastiek voor ouderen erg fijn en gezellig kan zijn. De gymnastiekles voor ouderen in Oosterland is op woensdag van 09.15- 10.15 uur in de „OosterhofIedereen van 60 jaar en ouder is van harte wel kom. Speciale kleding en schoeisel is niet direkt noodzakelijk. ZONNEMAIRE Sinterklaasfeest Het Sinterklaaskomité van Zonne- maire is er dit jaar vroeg bij. Deze week werd een bijeenkomst belegd in restaurant „De Vier Jaargetij den", om het definitieve programma te bespreken. Natuurlijk komt Sin terklaas ook in Zonnemaire, zater dag 28 november, maar hoe de kinde ren hem mogen binnenhalen, wil het komité nog niet prijs geven. Wel zal de Sint diverse lootjes verspreiden, waarmee de kinderen diverse prijs jes kunnen winnen, 's Middags wordt een feestmiddag georganiseerd, met o.a. een disko-modeshow van door de kinderen gemaakte aparte kleding. Sinterklaas is tevens jurylid. Kinderbezoek aan „Soos" Dinsdagmiddag brachten de kinde ren van de zondagsschool een bezoek aan de bejaardensoos die o.l.v. mevr. Van 't Veer hun bijeenkomst hielden. De kinderen zongen enkele liedjes door een paar meisjes werd op de blokfluit gespeeld. Sandra Fonteine las een mooi gedichtje voor en Digma Mieland een grappige voordracht. Nadat mevrouw Van 't Veer een ver haaltje in het Zeeuws had voorgele zen, werd door jong en oud meege daan aan een gezellige sjoel wedstrijd. De middag werd besloten met het gezamenlijk zingen van „Er ruist langs de wolken". OOSTERLAND Uitvoering gym-vereniging Op vrijdagavond 6 november a.s. hoopt de afdeling Gymnastiek van de sportvereniging „Duiveland" weer haar jaarlijkse gymnastiekuit- voering te houden in het gemeente lijk sportgebouw aan de dr. Schut terstraat alhier. Aanvang: zie agen da. Nieuwe kleuterleidster Tot hoofdkleuterleidster aan de Christelijke kleuterschool, de ds. Joh. Boogermanschool aan de Weelstraat alhier, is in de vakature mevrouw M. K. Beije, die vorige weèk afscheid nam als zodanig be noemd mej. T. Duinkerken uit Soest. Mej. Duinkerken ontving haar oplei ding aan de Chr. Pedagogische Aca demie „De Driestar" te Gouda, aan welke inrichting ze ook verder stu deert'Voóf-'de hoofdakte. BRUINISSE arl Ringdag Vrouwengroepen Op dinsdag 10 november wordt te Bruinisse een Ringdag van de Her vormde Vrouwengroepen gehouden. (Herv. Kerkblad). De Zonnebloem Onder auspiciën van de Stichting „de Zonnebloem" heeft mevrouw Dijkstra een aktie gestart om de zie ke en alleenstaande ouderen van Bruinisse van een St. Nikolaaspre- sentje te voorzien. Wie aan deze aktie (voor alle gezindten) mee wil doen en een pakje met tekening of gedichtje wil maken, kan kontakt opnemen met mevrouw Dijkstra, Dijkstraat 12, Bru, tel. 2423. Zonderling rijgedrag Woensdagmiddag rond twaalf uur reed de heer M. H. uit Achthuizen op de Grevelingendam richting Bruinis se. Net voor bij restaurant A.C. reed hij een honderdtal meters over de groenstrook tussen de rijksweg en de parallelweg en belandde tenslotte in de daar aanwezige greppel. Hij kon geen verklaring geven aan de Rijkspolitie voor zijn zonderlinge rij gedrag. Oud papier „Nu met Hope" Zaterdagochtend 7 november van af half negen starten de wagens van de muziekvereniging „Nu met Hope" om het door u bewaarde en verzamel de oud papier op te halen. Al zijn het niet meer de prijzen van enkele jaren terug, toch is het elke keer een wel kome aanvulling van de verenigings kas. Het papier en/of karton graag gebundeld aan de straatkant zetten. AMSTERDAM, In Amsterdam heeft een groep krakers woensdagavond de eerste verdieping van het Reinildahuis, een pand aan de Marnixstraat dat één mand leeg stond, gekraakt N1EUWERKERK, 5-11. Dinsdaga vond bracht de Christelijk Gemeng de Zangvereniging „Eén Naam is on ze Hope", o.l.v. mevr. Willy Bil een werkbezoek aan het bejaardenhuis „In 't Opper", te Bruinisse. Namens de bewoners heette de heer J. Boogert de gasten hartelijk welkom. Eerst werden enkele stuk ken ten gehore gebracht, waarna pauze volgde. Tijdens deze pauze werden stencils rondgedeel met bekende psalmen en gezangen, waaruit de „Opperaars" telkens een lied konden kiezen om gezamenlijk te zingen. Dit had enorm sukses, want er werd enthousiast en hartverwarmend gezongen, en men kon er niet genoeg van krijgen. Daarna vervolgde het koor zijn re pertoire, allereerst met enkele vrolij ke populaire liederen, om daarna weer over te gaan tot een ernstiger genre. Op de hem eigen, markante wijze bedankt de heer Boogert vervolgens dirigent en koor voor hun komst en het gebodene. Hij hoopte hen nog vaak welkom te mogen heten en wenste hun het beste „in hun zingend verkondigen van Gods trouw in deze beangstigende wereld". Tot slot werd gezamenlijk nog ge zongen het bekende „Dankt, dankt nu allen God", waarna het nog gerui me tijd handenschudden geblazen was, daar zich zeer veel bekenden van de zangers in ,,'t Opper" bevin den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3