SABA SABA Ponyklub „Schouwen-Duiveland" in aktie op Breda-concours Onverwachte nederlaag voor dames MEVO '80 een knal jubileum-aanbieding RADIO WELTEVREDEN ZIERIKZEE B.V. Gelijkspel voor Kwiek tegen Volley-v.d.B. ERIC DE NOORMAN 7 SABA SABA SABA SABA TELEFOON (01110) 2805 - ZIERIKZEE SABA ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 november 1981 Nr. 23008 BREDA, 1-11. Zondag organiseerde de Ponyklub „Wolfslaar" te Breda de eerste springwedstrijd in het kader van de kompetitie on de Winterbokaal van Zeeland en West-Brabant Er werd gereden in de klasse B en L- en onder de reglementen van de N.P.C. De 80 kombinaties, die aan de start kwamen werden gejureerd door mej. Van Lier en de heer F. Schrijvers. MERANO. De twaalfde partij in de tweekamp tussen Karpov en Kortsj- noi is na 41 zetten afgebroken in een stelling, die Karpov kleine winst kansen biedt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Volgens PvdA-frak- tievoorzitter Meyer verkeert de in formatiepoging van de hoogleraren De Galan en Halberstadt „in een eindfase". Meijer zei na afloop van een gesprek van ruim één uur met beide informateurs dat hij de indruk heeft dat zij nu vrij snel met nieuwe voorstellen zullen komen. UTRECHT. Wegens onder meer oplichting en flessentrekkerij heeft de rechtbank in Utrecht dinsdag de 47-jarige Johan B. uit Ermelo veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De offi cier van justitie had 3,5 jaar geëist. EINDHOVEN. Het Eindhovense reisbureau Rentahome dat gespecia- liseer was in de verhuur van vakan tiehuisjes is failliet verklaard. Het bedrijf laat een schuld na van onge veer 1,5 miljoen gulden. DEN HAAG. Twee echtgenotes van bemanningsleden van Breguet- Atlantic marinevliegtuigen, die maandag namens alle echtgenotes een onderhoud hadden met minister Van Mierlo van defensie, hebben meer vertrouwen gekregen in de af loop van de Breguet-zaak. ROTTERDAM. De bewoners van de Rotterdamse wijken Kralingen en Overschie gaan woensdag naar de stembus om een deelgemeenteraad te kiezen. Met de instelling van de deel raden Kralingen en Overschie is het totale aantal deelraden in Rotterdam op acht gekomen. AMSTERDAM. Een door het Aca demisch Ziekenhuis van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam ingestelde werkgroep heeft bestuur en direktie van het ziekenhuis geadviseerd de kin derafdeling (101 bedden) onder te brengen in een- afzonderlijk Acade misch Ziekenhuis met meer bedden. - - -l" f. PUTTEN. De politie van het Gel derse Putten heeft maandagmiddag een groot deel van het centrum ont ruimd, nadat een tankauto met 23 kub LPG gas was lekgeslagen na een aan rijding. MIDDELBURG. Ongeveer vijfhon derd mensen hebben in Middelburg een protestdemonstratie gehouden tegen het gebruik van kernwapens in Europa. Voor 55 jaar ADVERTENTIE. Mosselen in gelei 25 cent per potje. Versche mosselen, per emmer 40 cent. ZIERIKZEE. De eerste Nutslezing per radio op Vrijdagavond is een volslagen misluking geworden. Ra dio is mooi, maar kan vreselijk nuk kig zijn, zoo ook Vrijdagavond. Wat er in den aether was bleek een oogen- blik later, toen een flinke onweers bui zich boven ons eiland ontlastte. Laten we hopen dat de tweede lezing beter tot zijn recht komt. SCHAREN DUKE. Bij het hooge water tijdens den storm van Zater dagnacht spoelden weer bieten in de Haven te Scharendijke. Had dit niet voorkomen kunnen worden? Veel kleintjes maken een groote. OOSTERLAND. In deze gemeente is in verschillende gezinnen rood vonk geconstateerd, meest onder de schoolgaande kinderen; gelukkig tot heden niet van een kwaadaardig ka rakter. Het is te hopen dat het be perkt blijft bij die enkele gezinnen. KERKWERVE. Voor de met 1 Ja nuari 1927 vaceerdende betrekking van secretaris ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur alhier, heb ben zich 10 sollicitanten aangemeld. Aangezien het parcours zeer rede lijk was gebouwd en het niveau van de kombinaties in doorsnee vrij goed was, waren weigerachtige pony's een uit zondering. Het gevolg was een zéér druk bezette barrage. In de barrage voor de B-ruiters werd gejureerd op stijl; bij de L-kombinaties gaf de tijd de doorslag. De ponyclub Schouwen-Dui- veland nam aan dit concours deel met 7 kombinaties. Uitslagen B-springen categorie A, B, C: 2e prijs Gabriëlle Butler met Gipsy Queen met een 7.2 voor stijL B-springen categorie D: le prijs Pa tricia de Broekerd met Smokey met een 6.8 voor stijl; 4e prijs Marion Hof land met Farah, met een 6 voor stijL L-springen categorie A, B, C, D: 3e. Erica Butler met Amorette; 6e. Ca therine Butler met Gipsy Queen, die als eerste startte in de barrage en niet begrepen had dat het hier ill deze ru briek om de tijd ging. Linda Hoornweg, die in een goed tempo met Bento rond kwam gooide er op het laatste moment helaas een balk af, zodat ze buiten de prijzen viel. Pairicia en Marion die ook hadden ingeschreven op het B-jachtparcours in de middag wonnen deze rubriek, die éénmalig op fouten en stijl werd geju reerd met een respektievelijke 2e en le prijs. Catherine en Linda die deelnamen aan het bijzonder springconcours met vastgestelde tijden Klasse L kregen een parcours voorgeschoteld, dat qua hoogte en breedte op het maximum stond. Catherine sneed een stuk van het parcours af en vloog daardoor langs de hindernis, zodat ze niet' verder kwam dan een 7e prijs met 18 punten terwijl Linda, doordat ze halverwege het parcours kwijt was, met 14 punten net buiten de prijzen vieL Al met al voor de kinderen toch een succesvolle en leerzame dag. Werk bij het onderwijs DEN HAAG, 31-10. Als er niets gebeurt, neemt de werk gelegenheid in het onderwijs de komende tien jaren met 30.000 arbeidsplaatsen af. Dit verlies voltrekt zich sluipend. Het maatschappelijk belang blijft evenwel alsof een onder neming met 30.000 werkne mers sluit. De Nederlandse fe deratie van onderwijsvakorga nisaties (N.F.O.) heeft om deze ramp te voorkomen, een soci aal plan voor het onderwijs ontwikkeld. Ze heeft het vrij dag de demissionaire minister Van Kemenade en de beide in formateurs aangeboden. Volleybal ZIERIKZEE, 3-11. Het afgelopen volleybalweekeinde is voor de NeVoBo- kompetitie uitkomende Mevo'80-herenteams suksesrijk geweest. Het na drie wedstrijden nog puntloze derde herenteam boekte in de vierde kompetitie wedstrijd in Hellevoetsluis een verdiende 0-3 zege op Ibis-IV, waardoor het de laatste plaats in derde klasse D aan dit team overlaat. voetsluis en boekte via 4-15, 12-15 en 7-15. een vrij simpele zege op dit team. Tegenstander Ibis maakte on nodig veel fouten, waardoor Mevo'80 vrij snel naar 0-3 kon uitlopen. Malaise was -er bij het damesvol leybal. Zowel het eerste als tweede damesteam verloor teleurstellend. Het derde damesteam boekte in de thuiswedstrijd winst op Spivo-IV uit Spijkenisse, waarmee het een sei zoenstart maakt, die bijzonder goed te noemen is. Het team van meisjes- jeugd tenslotte verspeelde een eerste wedstrijdpunt in Brielle tegen het team van TOP. Dames Iri Stellendamtrad het" eerste1 da mesteam aan tegen VCGóeree. Tegen dit laag geklasseerde team moest Me vo'80 verdiend het onderspit delven. Geen enkel moment maakte Mevo'80 waar dit seizoen hoge ogen te willen gooien naar een hoge klas sering in de tweede klasse C. In de voor volleybal in principe te kleine gymnastiekzaal te Stellendam kon den de Mevo'80 speelsters geen enkel moment in hun spel komen. VC Goe- ree won dan ook verdiend met 3-0. Een bijzonder teleurstellend resul taat was er voor het tweede da mesteam vqn Mevo'80. 'in de uit wedstrijd tegen het nog puntloze Vovero-IV uit Rozenburg werd met 3- 0 verloren. Ook een 8-12 voorsprong in de derde set, nadat de eerste en tweede set kansloos waren verloren, wist men ook deze derde set niet te winnen. Via 16-14 in de derde set werd Mevo'80 dan ook naar een be schamende 3-0 nederlaag gespeeld. Bij het damesvolleybal weet het derde damesteam zich in de vierde klasse F goed te weren. In de derde kompetitiewedstrijd werd met 3-1 gewonnen van Spivo-IV uit Spijke nisse via de setstanden 15-6,15-4, 9-15 en 15-2. Een onbegrijpelijk setverlies in de derde set werd ruimschoots gecom penseerd door de ruime zetzege in de vierde set, waardoor alsnog de volle winst in Zierikzee werd behouden. Heren De resultaten van de vier in kom petitie uitkomende Mevo'80- herenteams waren uitermate posi tief. Het derde herenteam had in feite weinig moeite met Ibis-IV in Helle- Een eveneens gemakkelijke zege was er voor het tweede herenteam in Heerjansdam tegen SVH-II. Geen en kel moment kwam de Mevo'80 zege in gevaar, getuige de setstanden 12- 15, 5-15 en 8-15. De 0-3 zege kwam dan ook in korte tijd tot stand. Het viérde herentèam is nóg zohder overwinning eh 'oók afgelopen 'Zater dag in de thuiswedstrijd tegen Geervliet-III kon het team niet tot winst komen. Weliswaar is dit Mevo'80-team voor iedere tegenstan der een lastig opponent - men speelt steeds wedstrijden van vier sets, maar toch komt ook zelf maar moei lijk tot winst. Na een eerste setver lies via 7-15 werden de twee daarop volgende sets gewonnen met de respektievelijke cijfers van 15-8 en 15-12. De vierde set ging verloren met 13-15, waardoor de einduitslag werd bepaald op 2-2. Heren-I zette de zegereeks voort door in de thuiswedstrijd tegen Data/CD-III uit Oud-Beijerland in een met vlagen zeer goed gespeelde wedstrijd een 3-0 overwinning te be halen. De setstanden waren in deze wedstrijden 15-10,15-5 en 15-6. Het stoppen van de services van de tegenpartij leverde in deze wedstrijd wat meer problemen op dan in voor gaande wedstrijden. Desalniettemin was de 3-0 zege volkomen verdiend. Meisjes-jeugd Het Mevo'80-team speelde de vier de kompetitiewedstrijd, na de vorige drie wedstrijden te hebben gewon nen, in Brielle tegen het op de tweede plaats staande TOP. Na de eerste en tweede set via goed volleybal met gevarieerd spel te heb ben gewonnen en daardoor 0-2 voor sprong nemend waren de daaropvol gende twee sets van Mevo'80-zijde veel minder goed. TOP wist tweemaal via 15-4 alsnog een 2-2 eindstand te bewerkstelligen. Door deze uitslag blijft het team van de meisjes-jeugd evenwel eerste in de tweede klasse D van de meisjes- jeugd. scoort met kwaliteit Alléén in de maand november I ULTRACOLOR l&- SABA 56 cm beeldbuis, 16 kanalen type56Q25adviesprijs: t 1998,- Inruil: I 400,- Weltevredenprijs: f 1598,- SABA 66 cm beeldbuis, 16 kanalen type66Q30adviesprijs: Inruil: 2149,— 400,- f 1749,- SABA 66 cm beeldbuis met infrarood afstandbediening, 16 kanalenadviesprijs: f 2395,— Inruil: f 500,— f 1895,- Aléén in de maand november: f 200,— EXTRA inruil voor uw oude, nog spelende KTV (niet ouder dan 5 jaar). Betaling a kontant. Deze grandioze aanbieding natuurlijk weer bij uw enige echte vakhandel voor de eilanden: M1JNSHERENLAND, 31-10., Het eerste herenteam van de volleybalvereni ging Kwiek heeft de uitwedstrijd tegen Volley-v.d.B. in Mijnsheerenland op een 2-2 gelijkspel gebracht. In de eerste set had de ploeg uit Bruinisse niet al te veel moeite met zijn tegenstander, 15-8. In de tweede en derde set pakte dat echter heel anders uit. Beide ploegen leverden een verbeten strijd, maar de thuisklub trok de tweede set met 15-11 naar zich toe. Dat waren ook de cijfers in de der de set. In de vierde set liep Volley uit naar 14-9 en leek op die manier een vrij makkelijke derde setwinst te be halen. Kwiek gaf echter nog niet op en won deze vierde set uiteindelijk met 17-15. Eindstand 2-2. Dames Ook voor het eerste damesteam HILVERSUM. De Veron, de Vere niging voor experimenteel radio- onderzoek in Nederland, die onge veer 13.000 leden telt, gaat etherpira ten weren en als ze al lid zijn royeren. APELDOORN. Volgens het Gasin- stituut in Apeldoorn is de dreiging van zeven fabrikanten van centrale ver warmingsketels, geen garantie meer te zullen verlenen op ketels waarop achter een (door het Gasinstituut ont wikkelde) bespaarder wordt gemon teerd, een commerciële slag. Het recht der lange lansen 18. Het is aan Eric zijn scherp opmerkings vermogen en aan zijn gewoonte om in vreemd terrein regelmatig om te kijken, zodat hij weet hoe hetzelfde pad er komende van een andere kant uitziet, te danken, dat hij er zonder veel moeite in slaagt, de plaats waar hij de onbe kende jonge vrouw achterliet, terug kan vin den. Ze trilt als een espenblad en staat - nog steeds niet goed wetende wat ze van deze vreemde, vriendelijke man denken moet - ged wee op om hem te volgen. „Denk erom, de Pieten zitten nog hier in het bos", fluistert Eric, hetgeen haar een rilling bezorgt. „Blijf dicht bij me, we moeten eerst probe ren onze sporen uit te wissen en dan een plaats zien te vinden waar we ons voorlopig schuil kunnen houden. Hij neemt haar bij de hand en behoedzaam zoekt hij zijn weg door het dichte kreupelhout. Het is Erics bedoeling het beekje, waaraan zij een eind stroomafwaarts hun kamp had den, op te zoeken, dan een eind weegs door het water te gaan en ergens tussen de rotsen te schuilen. Het geklater van het water klinkt al dichtbij, als Eric ineens stiltaat en de hond in de nekharen grijpt. Daar in de richting van de beek lijkt iets te bewegen, en nu hoort hij ook het gemompel van stemmen. was er een gelijkspel in de uit wedstrijd tegen eveneens Volley-v.d.B. Kwiek kwam in de eerste set al vlug met 6-0 achter. Het spel van de dames uit Bruinisse was rommelig en paniekerig, waardoor slecht werd gestopt en vele mis verstanden niet uitbleven. De thuis klub won de eerste set met 15-11. In de tweede set was het ook nog rom melig en ondanks een 10-6 voor sprong van Kwiek moest deze twee de set uit handen worden gegeven, mede door de harde reserve van Vol ley, 14-16. In de derde set werd de opstelling gewijzigd, wat rust in de ploeg bracht. Door het goed plaatsen van de bal kregen de dames wat meer ge legenheid karakter te tonen. De der de set, waarin voor elke punt moest worden geknokt ging met 15-13 naar Kwiek. Ook in de vierde set moest er hard voor de punten worden ge werkt. Kwiek won met 15-10 en bracht daardoor de stand op 2-2. Tweede teams Het tweede herenteam speelde thuis tegen Volley Quick 5 uit Strij- en. De eerste twee sets gingen naar de gastploeg. De derde set verliep wat beter voor Kwiek en kon in het voordeel van de Bruinisser spelers worden beslist, net als de vierde set overigens. Het eindresultaat kwam daardoor op 2-2. Het tweede da mesteam had een thuiswedstrijd te gen vc. Goeree en leed een 0-3 neder laag tegen de gastploeg. In de eerste set verloren ze met maar liefst 15-0. De tweede set verliep iets beter, maar leverde toch nog een 15-8 winst voor de vc. Goeree op. IN het spel van Kwiek bleef een stijgende lijn en in de derde set gaf de ploeg goed partij. De derde set ging ook met 15-8 verlo ren. INGEZONDEN STUKKEN „Schouwen- Duveland Atoom Vrie" Ook Schouweti-Duiveland heeft sinds kort zijn eigen anti-atoom but- ton. De steungroep „Schouwen-Dui- veiand Atoom Vrie" doet hiermee op nieuw een beroep op dc mensen van Schouwen-Duiveland om zich d.m.v. het dragen van deze button uit te spreken tegen kernenergie en tegen de kernwapens, die naar het inzicht van de steungroep beide een grote bedreiging voor vrede en veiligheid vormen. Een tweede uitspraak en ditmaal specifiek tegen de kernwapens vormt een zo groot mogelijke advertentie in de Zierikzeesche Nieuwsbode waar in de ondertekenaarszich uitspreken tegen alle kernwapens en oproepen tot deelname aan de grote vredes demonstratie in Amsterdam op 21 november. Van de 260 deelnemers voor deze advertentie die „Schouwen- Duiveland Atoom Vrie" zich tot doel heeft gesteld, zijn er inmiddels meer dan 160 gevonden. Op 21 november zullen ook vanaf Schouwen-Duiveland bussen naar de hoofdstad rijden om de demonstran ten zo ordelijk mogelijk ter plaatse te brengen. De landelijke organisatie van de vredesmars raad het gebruik van eigen vervoer sterk af in ver band met parkeerproblemen e.d. De kaartverkoop voor de bus(sen) die vanaf Zierikzee-Sas om ongeveer 9.20 uur zullen vertrekken wordt ver zorgd door „Schouwen-Duiveland Atoom Vrie" in samenwerking met over Schouwen-Duiveland versprei de verkoopadressen. W.v. d. POST ZIERIKZEE Waarom illegale zenders weg? In de afgelopen week las ik een be richtje dat twee illegale zenders uit de lucht werden gehaald. Wat jam mer toch dat dit steeds weer gebeurt, vooral in een tijd waar de werkloos heid (ook onder de jongeren) en kri- minaliteit steeds groter worden. Waarom geven ze onze jongeren ook niet een stukje van de F.M.- band, om hun vele vrije tijd en ple zier hier in af te kunnen reageren? Bovendien brengen zij voor vele mensen toch een behoorlijke dosis luistergenot; ook voor vele ouderen die afhankelijk zijn van onze Neder landse taal. Ook in de late avonduurtjes waar meestal niet veel bijzonders meer is op de t.v., of alleen maar moord- en doodslag films worden uitgezonden, denk ik dat het voor velen best gezel lig is. En onze jeugd geniet ervan en blijft weer wat meer thuis, (minder op straat en café's rondhangen en minder baldadigheid). Bijvoorbaat dank voor plaatsing. A. M. Visser-v. Oeveren Slabberswerf 19 Zierikzee DEN HAAG. Minister Van Thijn van binnenlandse zakn meent dat de Til- burgse politie op 12 april van dit jaar tekort is geschoten bij de oplossing van een konflikt tussen Surinamers en andere bewoners van de Tilburgse wijk Broekhoven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7