Wé Lerarenkoncert Muziekschool 6Holty*iitpde JOHN SCHULTS NATIONAAL KAMPIOEN DAMESKAPPER Echtpaar Van Dam opent kapsalon in Visstraat Werkweek eerste jaars INAS in Arnhem Hairstylingshop „New Wave" Zierikzee STREEKNIEUWS Voor 45 jaar Misschien naar Parijs ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3.noye/nbcr 1981 Nr. 23008 :9dm Hairstylingshop „New Wave' in de Visstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 2-11. Hairstylingshop „New Wave" in de Visstraat te Zierikzee is heden (dinsdag) voor het pu bliek geopend. Maandagavond werd in een kleine kring van genodigden een toast uitgebracht op dit nieuwe be drijf van het echtpaar Nel en Govert van Dam. „New Wave" is de tweede salon van het echtpaar Van Dam, dat zelf reeds lange tijd gevestigd is in de Nieuwe Boogerdstraat, eveneens met een dames- en hèrenkapsalon. Govert zegt desgevraagd, dat het pand in de Visstraat als een geheel aparte kapperszaak beschouwd moet worden. „Aan het publiek de keus of ze naar de Nieuwe Boogerdstraat ko men of naar de Visstraat gaan". Ongeveer vier weken geleden wer den de heer en mevrouw Van Dam ei genaar van het pand in de Visstraat, de voormalige dames en herenkapsa lon van Gé Verhoeff, toen zij tijdens een exekutieverkoop wegens faillis sement, het hoogste bod uitbrachten. Gat in de markt De kapperszaak was inmiddels vanaf eind juli gesloten en Govert van Dam zette derhalve vaart achter de heropening. Zijn motivatie dit tweede bedrijf te beginnen: „Ik zag hier nog wel een gat in de markt en besefte echt wel dat er nog behoefte was aan een dames- en herenkapsa lon in Zierikzee". Hoewel hét concert dat zaterdag avond plaats vond in de Lutherse Kerk te Zierikzee was aangekondigd als „lë- rarenconcért" van de Zeeuwse Mu ziekschool, deed de samenstelling van het publiek eerder aan de term „fami lieconcert" denken. Toen tegen achten het bezoekers aantal onverwacht groot bleek, werden ijlings de muziekstoelen aangevoerd om ieder van een zitplaats te kunnen voorzien. Ruim over tijd begon dan ook het aangekondigde programma, dat een negental onderdelen bevatte. Veertien docenten van de afdeling Schouwen-Duiveland werkten mee om deze avond vol afwisseling gestalte te geven. Allereerst was daar een blazerstrio, bestaande uit dwarsfluit, klarinet en hobo. Froukje Wiebenga, Henny van Eersel en Anja Dekker (ook eikaars kollega's in het Zeeuws Orkest) ver tolkten op overtuigende wijze enkele plezierige in het gehoor liggende mo derne werkjes. Originele kombinaties vormden ook Pierre de Nijs en EUen- gard Jense met een duo van Carulli voor gitaar en klavecimbel en Jolanda van 't Veer en Paul Schleibach, die twee Inventies voor sopraanblokfluit en akkordeom uitvoerden. De altblok fluit was te beluisteren in een Sonate van de Duitse komponist Staeps, ge speeld door Loes Dingemans met be geleiding van Anja Dekker, piano. Niet minder dan vijf pianisten ont popten zich trouwens als goede en semblespelers. Fluitiste Froukje Wie benga kwam tot fraai samenspèl met Rosemarie Masten* in een kompositie van Charles Marie Widor. Van een mu zikaal hoog niveau getuigde de wijze waarop cellist John v. d. Beemt het Vivace uit een der Somates van Bach speelde, al riep de uitvoering niet piano stylistisch bezien wel vraagte kens op. Rien Balkenende, die hierbij, de obligate cembalopartij voor zijn re kening nam, was ook degene die het mooie orgel van de kerk tot klinken bracht Met opvallend technisch ge mak speelde hij een Praeludium van J. S. Bach. Virtuositeit en muzikaliteit waren vermengd in het spel van trompettist Paul van Belzen die, trefzeker bege leid door Henny van Eersel, „Rusti- ques" van Bozza uitvoerde. Het con cert werd besloten door Dim v. d. Berg, hoorn, Myra v. Groenendsiel; viool en Ellegard Jense, piaho met een deel uit het hoorntrio van Joh. Brahms. Overigens een.pluim op de hoed van de veie kinderen die, vrijwel zonde*" uitzondering, bijzonder geboeid (en stil!) zaten té luisteren: Zij droegen ertoe bij dat dit concert in een ge- noeglijke en ontspannen sfeerkon ver lopen. Ad. Int De verbouwing vergde weinig in grijpends en van een werkelijke ver bouwing was dan ook vrijwel geen sprake. Alles kreeg een nieuwe schil derbeurt en de, volgens Van Dam, on praktische vaste wasbakken werden vervangen door „droge" tafels. Ver der bleef het interieur gehandhaafd, iriklusief de parfum erie-verkoop- hoek bij de ingang. Nel en Govert van Dam blijven zelf aktief in de salon in de Nieuwe Boogerdstraat, die overigens pas driekwart jaar geleden een fikse ver bouwing onderging. De bedrijfslei ding van Hairstylingshop „New Wa ve" komt in handen van het aan staand echtpaar Kees Bakelaar en Gerda Smit uit Den Bommel. Kapper Van Dam vindt dat een ondernemer zijn eigen personeelsbeleid moet kunnen voeren. Dit als afdoend ant woord op de vraag of van vakbonds- wege nog pogingen werden onderno men personeelsleden van de voorma lige eigenaar bij de huidige onderne mer geplaatst te krijgen. Uit „kappersgezin" Bedrijfsleider Kees Bakelaar komt? uit een „kapperégëó&n"rën deed reeds enkele jaren ervaring op in een salon in Ridderkerk. Eerstkomende tijd zal niet op afspraak worden gewerkt, maar met het oog op de feestdagen in december zal daar na verloop van en kele weken verandering in komen. De naam „New Wave" legt de vraag eigenlijk al in de mond: zijn er duide lijk nieuwe trends in de haarmode te signaleren de komende tijd? Govert van Dam antwoordt: „Nou, niet sensationeel. Het langere haar bij de mannen verdwijnt steeds meer, terwijl de heren zich ook steeds meer gaan interesseren voor permanent en kleurspoelingen als „coupe-soleil". Vleeskeuringsdienst Op donderdag 5 november wordt in „De Pompweie" te Kortgene, een vergadering gehouden van de Kring- raad der Vleeskeuringsdienst. (15.00 uur). ZIERIKZEE Kollekte De opbrengst van de kollekte blin denhulp „De Fakkels bijeen" was 2819,45. Allen die aan de kollekte hun medewerking hebben verleend verdienen hartelijke dank. Een honderdjarige Ten onrechte - zo blijkt uit een kor- rigerend schrijven van het Bureau Voorlichting der Provincie Zeeland - hebben wij in een vorige week gepu bliceerd artikel, gesuggereerd als zou het (nog) kwestieus zijn of de ten toonstelling naar aanleiding van het 100-jarig bestaan van de Provinciale Waterstaat ook Schouwen-Duive land zou „aandoen". Dit blijkt thans echter definitief het geval. De expositie komt van woensdag 20 t/m vrijdag 29 januari in de Vier schaar van het stadhuis te Zierikzee. De tentoonstelling zal dagelijks te zien zijn van 9-5 uur, maar is gesloten op zaterdag en zondag. Zaal Jehova's Getuigen De Jehova's Getuigen te Zierikzee hebben een nieuwe behuizing gevon den in het pand Zuidwellestraat 37, dat voortaan als - wat door de groep wordt genoemd - Koninkrijkszaal zal worden gebruikt. Óp zaterdag 14 no vember vindt de officiële opening plaats met een. tyjeenkomst in de nieuwe zaal. SEROOSKERKE Opslagruimte oud papier Wegens gebrek aSft 'opslagruimte kan te Serooskerke en Noordwelle voorlopig geen oud papier opgehaald worden. Wie zo'nrqimte beschikbaar, heeft kan dit doorgeven aan Wouta Kloet, tel. 01117-1864. Geslaagde oliebollenaktie De vorige week gehouden oliebol lenaktie voor het Jeugd en Tiener werk van Serooskerke is een enorm sukses geweest. Er zijn zo ongeveer 2500 oliebollen gebakken en men kwam nog te kort! De opbrengst bedraag bruto 1000,-. KERKWERVE Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van de Stich ting Chrsistelijke Blindenhulp „De Fakkels bijeen" bracht in Kerkwer- ve het bedrag op van 355,90. Bij de ze gaat een woord van dank uit naar de kollektanten en de bewonders van Kerkwerve. NOORDWELLE Modeshow N.B.P. Onlangs hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Noordwelle en omstreken een bijeenkomst in het splinternieuwe dorpshuis van Ellemeet. Deze avond werd geheel door eigen leden verzorgd en wel met een mo deshow van zelfgemaakte kleding. Negen dames en twee jeugdige „man nequins" showden een afwisselende kollekte zelfgemaakt kleding. De geshowde modelletjes, zowel pakjes als japonnen, gaven blijk dat de genen die het kledingstuk ge maakt hadden niet alleen over vaar digheid maar ook over kreativiteit beschikten. Waar ze dat wensten kregen de da mes uitgebreide uitleg over de tech nische aspekten van het maken van kleding. Zelfs het traditionele sluit- en pronkstuk van een modeshow, de bruidsjapon, ontbrak niet op deze show. De japon was met de hand ver-, sier met maar liefst 300 pareltjes. Dankzij de verscheidenheid aan modellen, maar niet minder ook dankzij de vaardige wijze van sho wen, werd het een zeer geslaagde avond. En men was dan ook van me ning dat een dergelijke, avond zeker voor herhaling vatbaar is. DREISCHOR Opbrengst kollekte De nationale kollekte voor de geestelijk gehandikapten heeft het mooie bedrag van 390,85 opge bracht. Alle gevers, geefsters en kol lektanten hartelijk dank. NOORDGOUWE Bijeenkomst NBvP Naar de bijeenkomst van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Noordgouwe zijn veel leden gekomen. Onder leiding van mevrouw HiariseiVèrtpn kbxïdeh da mes droogbloerrten schikken.- Eerst liet mevrouw Hanse de aan wezigen het een en ander over der te* gebruiken technieken zien, voordat de dames aan de slag gingen. Al spoe dig waren enkele stukjes gereed, die er best mochten wezen. OUWERKERK Buitenboordmotor gestolen Een op camping „Sluitgat" gepar keerd staande boot plus buiten boordmotor, eigendom van een Bel gische familie, werd onlangs gesto- len. De boot werd terug gevonden, maar de motor was verdwenen. NIEUWERKERK Ouderavond „School met de bijbel" Vrijdag 13 november zal de oudera vond worden gehouden van de „School met de bijbel". Deze avond wordt gehouden in de grote zaal van „Ons Dorpshuis". Onder andere staat de bestuursverkiezing op de agenda. Alle belangstellenden en meelevenden met het christelijk on derwijs zijn hartelijk welkom. Kollekte De kollekte ten bate van de geeste lijk gehandicapten, die in Nieuwer- kerk, Ouwerkerk en Sirjansland werd gehouden bracht respektieve- lijk 935,25, 182,70 eri 73,10 op. De gevers en kollektanten wordt dank gezegd. Gezamenlijke kerkdienst In het kader van de samenwerking tussen de Ned. Hervormde Gemeente en de Gereformeerde Kerk te Nieu- werkerk werden in deze plaats twee gezamenlijke kerkdiensten gehou den. In de ochtend ging in de Her vormde kerk de eerwaarde heer J. van Leerdam voor uit Serooskerke (W.). Hij sprak over het werk in de wijngaard. Iedereen kreeg een schel ling als beloning. De namiddagdienst was een jeugd- dienst met als voorganger ds. P. Boomsma, direkteur van „Youth fpr Christ". Het thema van de preek was: „Bij wie je altijd welkom, bent". Dit naar aanleiding van Joh'. 10 7-19. Elly Schiettekatte was orga- niste en Helle v. d. Roest bespeelde de trompet. Een en ander was voor bereid door de Oecumenische Jonge rengroep. De-schriftlezingen, de ge loof sbelijdens en de voorbeden wer den door de jongeren verzorgd. Een deel van de zondagsschoollerlingen, onder leiding van mevrouw Gouds waard-Wandel zong enkele liederen. De slotzang van de samenzang was yde Heilige stad, Jeruzalem". Zangvereniging verleende medewerking bij kerkdienst .Tijdens de zondagochtenddienst in dé Ned. Hervormde Kerk te Burug werd ook gezongen door de Chr. Ge mengde Zangvereniging „Eén Naam is onze Hope" uit Nieuwerkerk, on der leiding van de dirigente Willy Bil. ment om de sfeer te proeven in het mooie oude kruiskerkje met zijn ei kehouten banken (nog) door deurtjes gesloten. De voorganger ds. A. J. Baas, had als thema: „Zending" en releveerder aan de gehouden zendingsavond met het echtpaar v. d. Velde de afgelopen week. Het koor zong vier stukken, waar van twee afgewisseld met gemeente zang, en het eindigde met de 4- stemminge bewerking door Jan Pz. Sweelinck van psalm 21. Na de dienst was er nog gelegenheid tot koffiedrinken. OOSTERLAND Oud papier Op zaterdag 7 november a.s. hoopt het desbetreffende komité weer oud papier en vodden op te halen ten bate van het Zendingswerk der Ger. Ge meenten. Omstreeks negen uur in de morgen hoopt men te starten met wa gen en tractor, en de inwoners van ons dorp worden beleefd verzocht het oud papier en de vodden bijeenge bonden aan straat of trottoir gereed te leggen, dat een vlotte afvoer in de hand werkt. Bij voorbaat hiervoor dank. Tien jaar kleuterschool Vrijdag 30 oktober jl. vierde de openbare kleuterschool, hoofd leidster mevrouw J. van Westen-van Dongen, het tienjarig bestaan. Van wege dit feit mochten alle kleuters verkleed naar school komen, 's Och tends half tien begon het feest met een mini-modeshow door de kleuters zelf, zodat allen konden zien hoe leuk ze waren uitgedost. Er waren cow boys, indianen, clowns, enz. Daarna werden er wedstrijd-spelletjes ge daan uitgezet door de hele school. In de pauze was er limonade en koek en daarna werd het spel weer hervat. Om twaalf uur stond er soep en pan nekoeken op het menu, wat de kleu ters zich best lieten smaken. Na nog wat kringspelletjes was toen het gro te ogenblik gekomen waar ieder kind naar had uitgezien: het optreden van het bekende Haamsteedse clowns duo: „Appie en Flappie". Dit Vond plaats in de gemeenschapsruimte van de scholen en ook de eerste klas- sers van de lagere school mochten hierbij tegenwoordig zijn. Appie en Flappie vermaakten de kinderen ruim anderhalf uur lang met grappen en dolle kunsten waarbij tot hun gro te pret ook wel water aan te pas kwam. De kinderen genoten zicht baar. In één korte pauze werd er nog op ijs getrakteerd. Om 14.45 uur was het feest afgelopen en gingen allen voldaan naar huis. Het was een pr achtig festijn voor de kinderen ge worden. SIRJANSLAND Twintig eenden gestolen Sinds d,e vorige.week mist C, D-.uit Sirjansland twintig eenden, die a<?hc.; ter- het huis in een hok verbleven. Van ide"daders geen- spoor. BRUINISSE Vergadering V.V.N. Op de vorige week gehouden leden vergadering van het Veilig Verkeer Nederland, afdeling Bruinisse was de opkomst teleurstellend. Voorzit ter de heer D. Kik wees er in zijn ope ningswoord op dat deze vergadering was belegd i.v.m. het invoeren van een afdelingsreglement. Over het motief tot het invoeren gaf hij een uiteenzetting over de organisatie van V.V.N. Dat het bezoek aan de distriksver- gaderingen sinds kort niet meer is voorbehouden aan leden van het af delingsbestuur, maar ook aan gewo ne leden, vond hij een goede zaak, hij raadde de.leden aan hiervan gebruik te maken. Als hint-gaf hij mee het te zullen waarderen als geleidelijk de zittende bestuursleden zullen wor den vervangen door jongere krach ten. Uit het verslag van de penning meester bleek dat de af delingskas ge zond is en de penningen kundig wor den beheerd. Huishoudelijk reglement Na het verslag van de sekretaris volgde punt 4 van de agenda: Statu ten en huishoudelijk reglement. Hierover ontstond een levendige dis- kussie waarbij enkelen zelfs van me ning waren dat een afdelingsregle ment niet nodig was: „het is toch al tijd goed gegaan, zonder". Gezien de meerderheid vóór invoering was werd aldus besloten. Omdat van het hoofdbestuur twee modellen regle menten zijn ontvangen, werd dat ter diskussie gesteld. Van bruikbare ar tikelen uit beide modellen werd één reglement samengesteld dat door het bestuur nog verder uitgewerkt zal worden. Bij de rondvraag kwamen de vol gende punten ter sprake: vangrail af rit Noorddijk, te grote snelheden in de Nieuwstraat, Dr. de Kockstraat als voorrangswég. Alle punten zullen worden beke ken en besproken met de Verkeers- kommissie. De yoorzitter sloot de vergadering,met dank voor de posi tieve bijdragen van de leden. Vergadering Hengelsporlvereniging De hengelsportverèniging „Het Zijpe" nodigt haar leden uit tot. het bijwonen van de jaarlijkse ledenver gadering die gehouden zal worden op vrijdag 13 november a.s. om 19.30 uur in het Dorpshuis van Bruinisse. Naast de notulen en financiëel ver slag is er bestuursverkiezing. Na de pauze volgt verslag wedstrijdkom missie en prijsuitreiking. Na afloop zal een mosselmaaltijd worden ge houden waarna er nog gelegenheid is vobr een dansje m.rmv. het „Delta duo". Reklame in postkantoor In navolging van vele andere post kantoren in den lande heeft het post- Advertentie Elk topmerk in de mode heeft haar eigen stijl en aksenten. Daarom hebben wij zoveel verschillende topmerken in huis. Dam 19 Zierikzee Tel. 01110 - 2816 Nu ook voor hoeden en shawls. ZIERIKZEE, 26-10. Verleden week maandag vertrokken 35 leerlingen van de Prinses Julianaschool per bus en trein naar Arnhem, waar in de jeugd herberg „Alteveer" een werkweek gehouden werd. Na aankomst werd het openluchtmuseum bezocht, 's Avonds was er een docente van de Academie voor Dramatische Vorming, die een inleiding hield over dramatische expres sie. De leerlingen kregen bijzonder leerzame opdracht oprdrachten om zelf ook iets te spelen. Het programma voor de werkweek was zo gekozen dat de onderwerpen aansloten bij de DMAS-opleiding. Zo paste een bezoek aan de kinderbiblio theek in die week. Na een duidelijke uiteenzetting kregen de leerlingen op dracht om allerlei zaken in de biblio theek te onderzoeken. Een bezoek aan de politierechter en de meervoudige kamer paste ook in het kader van de opleiding. Velerlei zaken kwamen aan de orde: vernie lingen, verkeersovertredingen, win keldiefstal en een koppelbazen affaire. De zitting was des te interessanter omdat de politierechter onze leerlin gen de gelegenheid bood om vragen te stellen. Er werden heel wat vragen gericht aan de rechter en officier van justitie. Het Dorp Een bezoek aan „Het Dorp" toonde een beeld van het leven van de gehan dicapte in een aangepaste omgeving. Het bezoek aan een poppentheater gaf de leerlingen de mogelijkheid zelf wat te spelen. Een film die het probleem van de verslaafde aan drugs behan delde maakte diepe indruk op de groep. De bonte avond werd benut door de leerlingen en leerkrachten om de week op komische wijze de revue te kantoor aan de Molenstraat sinds kort ook reklameborden in de hal op gesteld. Geen schreeuwerige reklam- leuzen, maar netjes verzorgde en goed ogende verlichte panelen, wg£fop de Bruse middenstandzich pjrééenteèrt. "r ANNA JACOBAPOLDER N.C.V.B. bijeenkomst Verleden week hield de N.C.V.B. een bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" te Anna Jacobapolder. Na een wel komstwoordje van de presidente gaf mevrouw Vleugels Schutter-Spit een lezing óver de verschillende levens fasen van de vrouw. Na de pauze kreeg men de gelegenheid om hiero ver vragen te stellen, die op een dui delijke manier werden beantwoord. laten passeren. De disco na afloop werd druk bezocht De week werd vrij dag besloten met een evaluatie. De bowling maakte de week rond. Zo kwam er een eind aan een vermoeiende maar leerzame week. GOES Nieuwe burgemeester DEN HAAG, 3-11. Mr. W. Blanken (41), burgemeester van Lopik, wordt per 1 december burgemeester van Goes, waar hij mr. F. G. A. Huber op volgt, die met pensioen gaat. Mr. Blanken is gereformeerd en lid van het CDA. ZIERIKZEE. De politie heeft onlangs weer een proces-verhaal opgemaakt te gen twee slagers wegens het frauduleus slachten van varkens. Reeds onlangs waren een paar krulstaarten in beslag genomen en nu werd weer een proces verbaal opgemaakt. BRUINISSE. De bazar die onlangs is gehouden door Zangvereeniging „De Lofstem" mag als uitstekend geslaagd worden beschouwd. De bruto ontvangs ten hebben beloopen f 429 zoodat het doel, geld te verkrijgen voor het aan schaffen van een piano is bereikt. ADVERTENTIE. Zóf 3|a bakkerij! Spijsgebakjes 5 cent, amandel broodjes 5 cent, gevulde koeken 5 cent en een Vi pond borstplaatjes 19 cent. ZIERIKZEE. Naar ons wordt mede gedeeld is 't Propaganda comité der NCRV, dat arbeidde voor geheel Schou wen-Duiveland opgeheven. Vrijwel alle comitéleden hebbende, een vroeger de ander later te kennen gegeven geen vol doende lust of gelegenheid meer vin dende voor huisbezoek, te willen bedan ken, wat uiteindelijk tot de opheffing heeft geleid. ZIERIKZEE, 2-11. Afgelopen zondag waren de Nederlandse kappers weer aktief in wedstrijdverband. In Hengelo (O) was voor de 10e maal de zogenaamde „Dag van het Oosten" georganiseerd. De Zierikzeese kapper John Schults behaalde, evenals kortgeleden in Brussel, ook hier weer goede resultaten. Met zijn „dag-kapsel" behaalde hij een derde prijs, terwijl zijn „knippen/ föhnen"goed was voor een topscore, een eerste prijs. De puntentelling over beide wedstrijden wees uit dat ook in het algemeen klassement een eerste prijs voor John was weggelegd. Of: •zoals op zijn diploma vermeld staat „Nationaal Kampioen Dames". Wereldkampioenschappen De uitslag van deze wedstrijd, als mede die van nog enkele komende wedstrijden, is voor John erg belang rijk. Aan de hand hiervan wordt name lijk bepaald welke 3 kappers er in mei 1982 worden uitgezonden voor Neder land naar de Wereldkampioenschap pen in Parijs. Zeker is dat er de ko mende zes maanden in de zaak aan de Nieuwe Boogerdstraat hard gewerkt zal worden om dit te bereiken. «ar--? OOSTERLAND. De openbare kleuterschool te Oosterland, vierde het tweede lustrum. Het werd vooral een „binnenfeestje", waarbij de kleuters werden betrokken. Eén der leerkrachten hier in aktie met een aantal verklede leerlin gen bezig met een „act". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3