Delta Sport-handballers ook matig spelend winnaar: 21-14 Turnwedstrijd tussen Zebra en Dordrecht heel rommelig Reisburo wint In Oosterland Klubkampioenschappen Z.V. „Aqua-sprint" te Bruinisse Problemen in rijvereniging „Westelijk Schouwen" 6 ZIERIKZEE, 1-11. Hoe gemakkelijk Delta Sport het in de eerste klas van het afdelingshandbal wel niet heeft, bleek zondagmiddag tegen get Goese GSC II. Ook erg matig spelend boekte de formatie van trainer/coach Cor Mol een simpele 21-14 zege. „Dat we minder speelden is voor een belangrijk deel een rechtstreeks gevolg van die enerverende bekerfinale", meende Mol. i Vos, die permanent door twee spelers werd bewaakt André Hartoog scoorde vijf keer, Kees de Vos drie keer, Wim van der Welle en Bert de Vos twee keer en de 21 werd volgemaakt door treffers van Rinus en Bert Nuijens. aktief in Koewacht tegen Koewacht Al. De noordelijke B-groep speelt woensdag 11 november in Domburg tegen Domburg Al. Maandag 23 november dan in Zoute- lande tegen Meeuwen Al en op 25 november de zuidelijke B-groep tegen Steen Al. Maandag 30 tot slot de noor delijke C-groep in aktie in Zoutelande tegen Vlissingen BI. Dames-zege kort geding „Er werd in die finale nogal kwistig omgesprongen met de krachten en als je dan drie dagen later weer aan de bak moet, dan voel je dat beslist nog", onderstreepte hij zijn stelling. „Bovendien was ook deze tegen stander allerminst een stimulans om tot grote daden te lomen al leej het er even op, alsof wij in de problemen zouden raken. Een simpele tempover- snelling was evenwel voldoende om weer orde op zaken te stellen". Van Zwieten Meer dan in de wedstrijd van don derdag tegen EMM drukte doelman J aarvergader ing v.v. Renesse RENESSE. 2-11. Door de voetbalaf deling van de sportvereniging Renes se zal op vrijdag 6 november a.s. in de kantine op het sportpark ,,De Lao- ne" haar najaarsvergadering worden gehouden. In zijn jaarverslag maakt de sekre- taris de heer J. v. d. Vaate melding van een minder suksesvol seizoen 1979-1980. Voor een belangrijk deel wordt dit toegeschreven aan een groot aantal blessures waarbij o.m. drie meniscus operaties. Na het win nen van de Emiel Saman beker te Terhole ging het le elftal goed van start in de kompetitie van de le klas se maar viel later door de reeds ge noemde oorzaken sterk terug. Het 2e elftal degradeerde zelfs naar de 4e klasse doordat het maar spora disch in de volledige opstelling bin nen de lijnen kon verschijnen. Suksesvol waren de georganiseer de bingo- en mosselavond alsmede de open puzzelrit in het kader van de oranjefeesten. Na afloop van het seizoen heeft het trainingsveld een grondige en geslaagde opknapbeurt gekregen. Op aandringen van het kollege van b. en w. van Westerschouwen moest het bestuur op korte termijn een beslis sing nemen om trent plannen ter rea lisering van een 2e speelveld en trai ningsterrein. Medio februari 1981 werd eert principe ja-woord aan het kollege gericht waarop tot heden nog geen antwoord is ontvangen. De ver eniging telt momenteel rond de 100 senior en 85 jeugdleden. Na 7 jaar de vereniging op voor treffelijke wijze als trainer te hebben gediend ging Bas de Zeeuw over naar Zierikzee en werd hij opgevolgd door Cees van Dijk. Uit het jaarverslag van de penning meester de heer A. Verseput blijkt dat de vereniging het afgelopen boekjaar met een verliespost van 1397,89 heeft afgesloten. De ontvangsten bedroegen in to taal 79593,86 en de uitgaven 80991,75. Het verlies kan uit de re serves worden gedekt. Bij het bestuur zijn een tweetal va- katures door het aftreden van de he ren B. van Krimpen en W. v. d. Waal. Op de vergadering zal verder aan de- orde komen het vaststellen van de begroting 1981-1982 welke sluitend is gemaakt met een bedrag aan in komsten en uitgaven van 73.113,75. Door de heer N. J. Schults zal ver slag worden uitgebracht over het campingvoetbaltoernooi 1981 en door de voorzitter van de jeugdkom- missie de heer J. Bom over het jeugd- gebeuren binnen de vereniging. J aarvergadering IJsvereniging Renesse RENESSE, 2-11. Door de IJsvereni ging Renesse zal op dinsdag 10 no vember a.s. de jaarvergadering wor den gehouden in hotel „Het Wapen van Zeeland". Van de periodiek aftredende bestuursleden stellen mevr. E. Ge braad-Oostendorp en mevr. L. S. Ze- venbergen-Stouten zich weer her kiesbaar. De heer W. J. Krijger stelt zich niet meer herkiesbaar, terwijl de heer J. de Hamer wegens vertrek naar el ders heeft bedankt. Door het bestuur zijn voor de twee opengevallen plaatsen de heren A. J. Priemis en Joh. K. Wandel kandidaat gesteld. Naast de gebruikelijke agen dapunten zal tevens aandacht wor den geschonken aan de viering van het 25-jarig bestaan van de vereni ging. „Flitsen uit het buitenland CAIRO/WASHINGTON. Een aan tal golfstaten probeert de betrekkin gen te verbeteren tussen Egypte en enige gematigde Arabische landen, waaronder Saoedi-Arabië. Dit meld de maandag het Egyptische rege ringsblad „Mayo". SAN SALVADOR. El Salvador heeft laten weten dat het de vijf Ni caraguaanse rechtse terroristen die vorige week een Costaricaans vlieg tuig kaapten, zal uitleveren aan Costa Rica. Ook zal het de zes rechtse gevangenen terugsturen wier vrijla ting was verkregen door de terro risten. Koos van Zwieten een stempel op de kompetitie-ontmoeting tegen de Goe se opponent Twee keer had van Zwie ten een periode in de wedstrijd, waar in hij zijn ploeg behoedde voor een achterstand, die op zo'n moment best grote gevolgen had kunnen hebben. Toen GSC halverwege de eerste helft de aanvankelijke 5-2 achterstand terugbracht tot 5-4 leek het er op, alsof men Delta Sport af zou troeven. Met ware doodsverachting stortten de ge blokte GSC-spelers zich van tijd tot tijd in de aanval, waardoor de Zierik- zeese formatie danig uit zijn ritme werd gebracht Juis op dat moment toonde Koos van Zwieten zijn klasse met een fiks aantal puike reddingen op rij, waardoor Delta Sport toch weer het initiatief naar zich toe kon trekken. Zonder tot groots spel te komen sloot de thuisploeg de eerste helft met een positieve 12-7 stand af en leek niets een forse zege in de weg te staan toen het na amper vier minuten in de twee de helft al 16-8 was geworden voor de Mol-formatie. Toen echter knakte er andermaal iets in de blauwwitte ploeg. Strafworpen Er werd onzuiver geschoten bij de eigen aanvallen, terwijl de GSC-aan- vallers bijzonder veel vrijheid kregen, waarvan overigens - gelukkig - niet al te gretig werd geprofiteerd. Slechts vier keer kreeg Koos van Zwieten in die periode het nakijken, terwijl de Zierikzeese sluitpost zeker drie zeke re treffers wist te voorkomen en GSC zelf ook nog een strafworp miste. Pas tien minuten voor het eindsig naal kon Delta Sport weer iets posi tiefs aandragen, maar toen was het varkentje ook snel gewassen. Met na me Jacco Vleeshouwer drukte toen fiks door, waardoor Delta Sport geen moment meer in de problemen kwam. „Och, het was, misschien allemaal niet zo fameus vandaag, maar wel alles bij elkaar begrijpelijk", stelde Cor Mol nog eens ten overvloede. „We hebbeiji het publiek donderdagavond kostelijk vermaakt en dan mag dit vandaag oo|c wel eens een keer". Van de 21 treffers kwam het derde deel op naam van Jacco Vleeshouwer, die kanp de rol overnam van Bert de Ok de dames van Delta Sport boek ten een knappe zege. Marathon II werd met 13-9 geklopt in een wedstrijd, waarin de blauwwitte dames zonder meer goed speelden. Topscoorster voor Delta Sport werd Toos Pabruwé met zes doelpun ten, terwijl Alida Nieborg drie keer doel trof. Wil den Engelsman, Leny Bolijn, Petra Pronk en Liesbeth Ris- sseuw soorden ieder een keer. Het tweede herenteam was de enige Zierikzee vertegenwoordiger, die het met een nederlaag moest stellen. Te gen Marathon Et werd met 22-16 ver loren. Tot veruit de hoogste score kwam de jongens-adspirantenploeg GSC werd in eigen zaal met 0-23 afgedroogd. Het meisjes-adspiranten- team ging met een 10-7 zege van de vloer van sporthal Onderdak tegen Utopia II. Ook de jongens-pupillen boekten weer een overwinning. Atlas kon het niet redden tegen de Zierikzeese ploeg en verloor verdiend met 13-5. Ook de meisjes-pupillenploeg van Atlas kwam onverrichtterzake naar Zierikzee. Het team van handbalvereniging Ouwer- kerk was net even sterker en won met 5-4. De dames-junioren van Delta Sport tenslotte maakte het goede zondag middagje kompleet via een 15-12 zege op HVH. Oefenwedstrijden jeugdplan MIDDELBURG, 1-11. Voor de Zeeuwse jeugdplangroepen (vier in totaal, een B-selektie beneden en bo ven de Westerschelde en hetzelfde voor de C-geselekteerden) is het ak- tiviteitenprogramma voor de maand november vastgesteld. Het bestaan allen uit oefenwedstrij den, nadat de jongens de eerste week gezamenlijk hebben getraind Maandag 2 november speelt de C- selektie Zuid in Kloosterzande tegen Hontenisse (19.30 uur). Twee dagen later de noordelijke C-selektie in Oost- kapelle tegen Middelburg BI. Maan dag 9 november is dan de B-groep zuid OOSTERLAND, 31-10. In Oosterland werd zaterdag een dualmeet gehouden tussen de turnkring Zeeland- West-Brabant en Dordrecht. Bij de dames ging de eer naar de Dordtse ploeg, maar de uiteindelijke zege werd toch door de Zebra behaald, omdat de "heren met ruim verschil hun opponenten de baas bleven. De Zeeuws-Brabantse meisjesploeg was bijna een Zierikzeese aangele genheid, daar zes turnsters van Del ta Sport de ploeg vertegenwoordig den. De twee die het achttal komple- teerden waren Ptera Sanderse en Co- ra de Koning van Volharding uit Goes. Omdat de kringselekties van de Ze bra ophouden, was de wedstrijd de laatste in deze vorm. Erg suksesvol was het niet Onder leiding van wedstrijdleider J. Th. Piessens heett de Zebra weinig moeite gedaan om de slotwedstrijd tot een sukses te maken. In de veel te kleine sporthal in Oosterland moesten de oefeningen van de dames en de heren gelijktijdig worden afgewerkt, wat tot gevolg had dat de overvolle zaal in een rommelig geheel ontaardde. Zenuwen De wedstrijd, die om drie uur 's middags begon duurde tot laat in de BRUINISSE, 30-10. Vrijdag vonden in zwembad 't Aquarium de eerste klubkampioenschappen plaats van de in mei opgerichte zwemvereniging „Aqua-sprint". Sekretaris j. Kramer vertelde na afloop van dit bijzonder geslaagde en goed door de trainer J. Douwes geleide waterfestijn dat deze naam gekozen was boven Aquarius omdat er al een klub is met zo'n naam en twee klubs met de zelfde naam reglementair verboden is volgens de KNZB. UTRECHT, 31-10. De KNVB moet binnen drie dagen 2500 toegamgs- kaarten voor de voetbalwedstrijd Frankrijk-Nederland, op 18 novem ber in Parijs, toezeggen aan het reis bureau De Jong Intratours. Als de bond niet ijdig met de kaar ten over de brug komt, uiterlijk 16 november moeten ze in het bezit zijn van het reisbureau, kost hen dat een dwangsom van één miljoen gulden. Dat heeft de president van de Utrechtse rechtbank, mr. V. van Dijk, beslist in het kort geding dat Intratours tegen de voetbalbond heeft aangespannefi. Kompetitiewedstrijd h.s.v. Oosterschelde ZIERIKZEE, 31-10. Afgelopen za- terdagmiddag visten 75 hengelaars van de h.s.v. „Oosterschelde" bij de Schelphoek voor de eerste kompeti- tiewedstrij om het kampioenschap 81-82. De vangst was matig en het was de kampioen van afgelopen seizoen C. P. v. d. Werve die direkt met een overwinning besloot. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. C. P. v. d. Werve 1120 pnt.; 2. P. Roskam 990 pnt.; 3. E. Smit 681 pnt.; 4. S. de Boer 670 pnt.; 5. J. Bolle 570 pnt.; 6. O. Holkers 511 pnt.; 7. A. Mol 475 pnt.; 8. M. A. Verton 470 pnt.; 9. P. v. d. Meer 460pnt.; 10. P. v. Mourik 390 pnt.; 11. C. Seijbel 371 pnt.; 12. W. C. Dekker 361 pnt.; 13. Andre Verloo jr. 340 pnt.; 14. I. C. Hilleman 330 pnt. en 15 T. de Vlieger 320 pnt. De zwaarte vis, een bot van 700 gram, werd gevangen door P. Roskam. De volgende wedstrijd staat voor 28 november op het pro gramma. Ledenvergadering- z.v. Onderdak Op de algemene ledenvergadering van de zwemvereniging Onderdak, dinsdag 10 november zullen de nieu we ontwikkelingen binnen de vereni ging worden besproken. Het aantal leden is namelijk verontrustend ver minderd. Omdat de overgang van diploma-zwemmen naar het trainen BRUINISSE. Winnaars van de klubkampioenschappen van zwemvereniging Aqua-Sprint". Hennie Kloet van Delta Sport bij de paardsprong. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) avond en heeft heel wat turnsters waarschijnlijk op de rand van de ze nuwen gebracht Een gebrek aan mat ten had tot gevolg dat er met de enige dikke mat voortdurend werd rond ge zeuld van het paard naar de rekstok voor de heren en dat allemaal vlak langs de balk, waarop de dames het meest zenuwslopende onderdeel af werkten. Trainer Ria Kosters zei: „die mensen kunnen zich niet voorstellen hoe erg dat stoort, dat heen en weer geloop vlak langs de balk. De mate van concentratie bij de jongere meisjes is nog niet sterk genoeg om dat te ne geren en dan krijg je dat ze er af gaan". Tussen de sprong en de balkoefe- ning in hebben de turnssters ander half uur! moeten machten voordat met de balk kon worden verder ge gaan. Pas toen kwam de heer Pies sens op het idee de balk op de mat van de vrije oefening te zetten, zodat de wedstrijd doorgang kon vinden. Een moeder op de tribune zei tegen haar deelnemende dochter, „beschouw het maar als een oefening, want van een wedstyrijd is geen sprake meer". Carianne Berrevoets Tussen de bedrijven door werd ook nog geturnd, dat wel. Carianne Berre voets van Delta Sport werd de beste turnster met een totaal van 33.70 p. Op de sprong behaalde ze met een ge hoekte tsukahara de hoogste score: 9.20 p. Erna v. d. Spek, die met een totaal van 30.95 p. achter Carianne als tweede Zeeuwse eindigde turnde bij de sprong een overslag met hele draai, die goed werd uitgevoerd. Dat leverde 8.70 p. op, de op een na beste score. Zus Astrid eindigde met een verschil van vijfhonderdste punt als derde Zeeuwse (30.90 p,). Haar sprong le verde 8.05 p. op, beduidend minder dan Erna. Bij de brug ongelijk was Astrid ver uit de betere, zij behaalde 7.65 p. in tegenstelling tot Erna, die niet verder dan tot 6.15 p. kwam. Zus Monique kreeg een notering van 7.40 p. en haal de voor haar sprong ook een goed cij fer 8.10 p. Na anderhalf uur wachten konden de dames dan eindelijk op de balk aantreden, waar de Zeeuwse turn sters geen grootse indruk achterlie ten. Teveel meisjes gingen er af. Ook Carianne, die voor een vrij moeilijke oefening 8.10 p. kreeg, moest eraan geloven. Jammer was dat een sim pele radslag aanleiding hiertoe vormde en niet de moeilijker flick flack of slato. „Een gebrek aan con centratie op dat onderdeel", was de mening van Ria Kosters. Bij de vr\jc oefening, het laatste onderdeel haal de Carianne weer de hoogste score met 8.70 p. Er werd strijd geleverd op de on derdelen schoolslag, vrije slag en rugslag. De resultaten werden bij el kaar opgeteld en zo kwam men tot een klassering. Van de vijf leeftijds groepen zwommen de „jaargangen" van 1966 t/m '71 van ieder onderdeel 50 m, de jongeren van '72 t/m '75 25 m. en wedstrijdzwemmen te groot is, komen er weinig nieuwe leden bij. Sommige veelbelovende leden stop pen, omdat de motivatie niet vol doende aanwezig is. Het bestuur heeft besloten aan de vermindering van het ledenaantal iets te doen en wil het trainen en zwe men voor de prestatie-brevetten gaan invoeren. Vooral nieuwe leden kunnen dan via het trainen en zwem men voor prestatie-brevetten spelen derwijs in de wedstrijdsport terecht komen of doorgaan met rekreatief zemmen voor prestatie-brevetten spelenderwijs in de wedstrijdsport terechtkomen of doorgaam ,et re kreatief zwemmen. Het bestuur heeft in het klubblad van Onderdak een oproep aan de leden geplaatst voor medewerking van de leden om de vereniging bloeiender te maken dan hij ooit is geweest. Voor tijd: zie agenda. Biljartstrijd 2e klas driebanden ZIERIKZEE, 2-11. Door de biljart- vereniging Onder Vrienden te Burgh zal vrijdag, zaterdag en zondag 6-, 7- en 8 november a,s. het toernooi wor den georganiseerd om het kampioen schap driebanden 2e klas van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Aan het toernooi zal worden deelge nomen door Paul Bodbijl en Adrie Geelhoed, beiden van D.O.S. Nieuwer- kerk; Henk Reede, O.K.K. Nieuwer- kerk; Leo de Munnink en Cees van Doorn, beiden van Bommenede, Zon- nemaire; Lou Louwerse, V.O.G., Zie rikzee; Adrie Berrevoets, B.V. Renes se en Ruud de Bruin, D'Eule, Ooster land. Vrijdag te 19.00 uur zal in de eerste In de groep 74/75 werd Majolein Schell eerste met 109,5. 2e Freek van Marle 114,6. In de groep 72/73 was het krachtsverschil zeer gering. Hier ging Stephanie Welsters met 7/10 sec. verschil over drie afstanden met het ere-metaal strijken, in 76,2; 2e Mar tin Bout in 76,9 en derde Stephan Kramer in 78,5. In de groep 70/71 le verde Bonno Brouwer een knappe prestatie door in 148,7 te winnen. Kees Hoogerwerf in 154,1 werd een goede tweede. 3e Ivo de Bruin in 159,3. Met 133,3 zette Wim Luyendijk in de groep 68/69 een scherpe tijd neer en won verdiend. 2e werd Wou ter Hoek in 138 rond en derde Johnny Duinhouwer in 138,6. Absoluut de snelste en door het winnen van alle drie de onderdelen van zijn groep (1966/67) klubkampi- oen 1981 werd onder het applaus van de tientallen toeschouwers gehul digd Jan Douwes in 118,5. Hij kreeg uit handen van voorzit ter Kuindersma de grote wisselbe ker. Tweede werd Ineke v. d. Have in 124,5 en derde Peter Jan Mulder in 139,1. Voor elk der deelnemers had het bestuur van deze 65 leden tellen de zwemvereniging een oorkonde met daarop de sec., zodat elk jaar de vooruitgang gekontroleerd:kan woe den. Peter Jan Mulder vroeg en kreeg de mikrofoon en prees de inzet van trainer J. Douwes en het bestuur voor en tijdens deze wedstrijden. Douwes zei zeer verheugd te zijn dat ondanks de verontrustende toestand rond het zwembad dat deze avond de eerste klubkampioenschap pen konden plaatsvinden. ronde met de volgende partijen een aanvang worden gemaakt L. Louwer- se-A. Berrevoets; L. de Munnink-A. Geelhoed; H. Reede-C. van Dooien en P. Bodbijl-R. de Bruin. Lengte van de partijen is vastgesteld op 25 caramboles. Zondag rond 17.00 uur zal het toernooi worden afgefloten met de prijsuitreiking welke zal wor den verricht door de vertegenwoordi ger van het distrikt de heer J. den Haan. BURGH, 3-11. In hotel „Het Grote Zwijn" vergaderde vrijdagavond de Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Westelijk Schouwen onder voorzitterschap van de heer H. Bremer, die zijn spijt uitsprak over de matige op komst. De vereniging zit midden in de problemen, die niet eenvoudig zijn op te lossen. Allereerst tobt men met de instruktie. Wat er precies hapert is nog niet be kend, maar de lessen worden zeer matig bezocht en de voorzitter vond dit „droevig en een heel kwalijke zaak". Een ander probleem vormt het terrein aan de Lagezoom, eigendom van de Proeftuin dat niet meer als manege wordt gebruikt Er is veel geld en energie in gestoken en het effekt was nihil. De Proeftuin nu, heeft Westelijk Schouwen van de erfpacht ontheven en opgedragen aan de gebruiker het terrein in de oorspronkelijke staat te rug te brengen, zodat het als landbouw grond gebruikt kan worden. Puin In dit stuk grond is naar schatting een paar honderd ton puin verwerkt voor een betere struktuur en dat moet er weer uit Een schier onmogelijke opgave omdat ook de kas leeg is, sub sidie niet wordt verkregen en tot over maat van ramp de aangekochte veewa gen een „miskleun" bleek te zijn. De wagen werd afgekeurd en na een gron dige, dure verandering van het rem- systeem toch weer bruikbaar ge maakt De vereniging kan dan ook geen enkele bokkesprong meer ma ken. Hoofdpunt van de agenda was dan ook, mede door bovenstraande nega tieve berichten: een voorstel om sa men te gaan lessen met de Rijvereni ging Renesse op Grol. Hierover waren de meningen vei> deeld, mede door het vele vehmderen van instrukteurs (trice), waardoor men geregeld opnieuw moet beginnen. De stemming ging er niet op vooruit in de vergadering, vooral toen de ^oorzitter de leden die niet komen lessen, ver weet dat ze best telefonisch Af kunnen zeggen. Nu staat er af en toe een in- strükteur met één paard! Gelukkig was de familie Steur bereid om in Renesse tijdelijk akkommodatie te verschaffen, wat zeer werd gewaar deerd. Samen lessen Uiteindelijk kon de vergadering zich verenigen met het voorsteL Verder zal dan gelest gaan worden met Henk Kooman en Alfred Bakker en een in- structrice van Renesse. Mogelijk dat dit gezamenlijk lessen in de toekomst nog verdere toenaderingsmogelijkhe den gaat opleveren tussen de beide rijverenigingen. Een der leden, de heer Kiezenberg, zal een plan uitwerken om samen het puin uit de voormalige manege te ha len. Hiervoor zal zwaar materiaal er gens vandaan gehaald moeten worden. Het Kringbestuur bestaat uit afgevaar digden van de verenigingen Bru, Schouwse Ruiters en Westelijk-Schou- wen. Kees Struijk wordt voorzitter en Jori Verburg sekretaresse. Op 23 ja nuari a.s. komen er Kring-ponywed strijden en op 20 maart wedstrijden voor paarden, beiden in Grol.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6