„Kanaalharing" had ook best als „Hollandse nieuwe" gekund ONZE PUZZELRUBRIEK Zendingsechtpaar vertelde over werk in Nigeria „Wonderlijk" haringverhaal KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG OVERDENKING STREEKNIEUWS Visserijberichten Rivo geeft Waddenzee weer vrij voor mosselhandel ZIERIKZEE/BRUINISSE, 29-10. TientaUen miljoenen meer dan nu, hadden de Noordzeekotters kunnen besom men als men in mei jl. had kunnen besluiten een quotum haring vrij te geven op te vissen door bedoelde kotters. Nu mag voor het eerst na jaren weer op de z.g.n. Kanaalharing worden ge vist. Een quotum van 20.000 ton is daarvoor vrijgegeven. ZIERIKZEE. De Nieuwe Kerk op een verstild plaatje van rond 1910. Wat een rust op dit plaatje van de „slierkaarke". „Slieren" (Zeeuws) is glijden; de naam ontstond door het glijden door de jeugd van de stenen afzetstukken af. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. C. L. de Rooij, (crèche); 11.00 uur ds. J. B. Assendorp; 19.00 uur de heer Al- lewijn, Middelburg. Herv. Vereni- gingsbouw: 19.00 uur ds. J. B. Assen- dorp. Kerkwerve: 11.00 uur ds. J. B. Duk, dankdienst voor gewas, zon dagsschool chrèche. Serooskerke: 11.00 uur ds. B. Baks, 11.30 uur zon dagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. A. J. Baas. Haamstede: 10.00 uur ds. Feu- nekes, Capelle a/d IJssel; 19.00 uur ds. T. S. Fahner, Renesse. Renesse: 9.30 uur ds. Fahner, m.m.v. kerk koor, oppas in de pastorie. Noord- welle: 11.00 uur ds. Fahner. Scharen- dijke: 9.30 uur ds. J. B. Duk, m.m.v. zanggroep, kindercrèche in vereni gingslokaal. Brouwershaven: 10.00 uur ds. E. J. Nijhuis, Ouwerkerk, gez. dienst ger./herv. Brouw/Zonnemaire. Zonnemaire: zie Brouwershaven, gez. dienst in Hetv. kerk Brouwershaven; 10.00 uur zon dagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers. Dreischor: 9.30 uur ds. Geer; 11.00 uur zondagsschool klei nen, 19.00 uur zondagsschool groten. Ouwerkerk: 10.00 uur de heer M. J. Rouw. Nieuwerkerk: 10.00 uur de „Maar de rechtvaardige zal uit het geloof leven. Romeinen 117B Ik geef ieder het zijne, ik kan iede reen recht in de ogen zien en er komt me geen onvertogen woord over de lippen. Dat is een verweer wat je nog al eens te horen kunt krijgen als de vraag over de kerkgang aan de orde gesteld wordt. Een soortgelijke be wering moet dan dienen als veront schuldiging voor het niet-aktief-deel- nemen aan het kerkelijk leven. Wordt een dergelijke opsomming over een andere levenswijze ten beste gegeven, dan komt dat als regel bepaald sympathiek over. Wie heeft geen waardering, om niet te zeggen bewondering voor mensen, van wie dit gezegd kan. worden? Maar er is een vraag van nog groter gewicht. Niet de vraag hoe we staan tegenover onze medemens, maar de vraag hoe we staan tegenover God? Krijgt Hij in ons leven wel die eer, die Hem toekomt? Zouden we Hem recht in de ogen kunnen zien? Want al gebruiken wij Zijn naam nooit ij del (dat wil zeggen, zonder te bedenken, wat die Naam inhoudt), - dat kan zijn bij een woord dat ons ontvalt, dat kan zelfs bij het oneerbiedig gebruik in ons gebed daarmee is een juist ge bruik nog niet gegarandeerd en even min is daarmee gezegd, dat we wel genoeg over Hem en tot Hem spre ken. Krijgt God zo wel in ons leven, waar Hij recht op heeft? Wat kregen wij niet van Hem; Heeft Hij dan geen recht op het beste van ons leven? Als we nu de balans eens op zouden maken, dan komen we misschien niet verder dan wat schamele resten, die er voor Hem overschoten. Hoe wijd je je aan God? Dat was de vraag waar Luther eens mee worstelde. Hij ontdekte door het licht van Gods Geest dat hij iedere keer weer zondigde. En hoe zeer hij er ook boete voor deed, hij bleef in de schuld staan. Die schuld werd maar niet minder, hoe hard hij er ook voor werkte. Luther bleef een onrecht vaardige voor God. En God eiste maar gerechtigheid. Is het wonder dat Luther, die gerechtigheid Gods haatte? Tot hij ontdekte dat het geen gerechtigheid was, die hij moest opleveren. Maar dat het geschonken gerechtigheid was. Het was gerech tigheid, die hem om Christus wil toe gerekend werd. Zo kon hij als recht vaardige voor God verschijnen, ja als had hij nooit zonde gehad noch ge daan, ja als had hij zelf al de gehoor zaamheid volbracht die Christus voor hem volbracht had. Zo was Lu ther toch rechtvaardig. Zo leefde hij als rechtvaardige uit het geloof. U ook? Bruinisse W. F. Teekens heer Van Leerdam, Serooskerke; 17.00 uur ds. P. Boomsma, Drieber gen. Oosterland: 10.00 uur ds. M. H. Boogert, Apeldoorn, crèche in pasto rie; 18.00 uur ds. v. d. Meer, Sassen- heim. Sirjansland: 10.00 uur eerw. heer Groenendijk; 18.30 uur kand. De Koeyer. Bruinisse: 10.00 (H.D.) en 17.00 uur ds. Teekens. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. W. Buising van Beurs, Middelburg. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. Blokland; 18.30 uur ds. A. J. J. van Noord, Stel lendam. Haamstede: 10.00 en 19.00 uur ds. J. Eikelboom. Scharendijke: 9.30 en 19.00 uur kand. Visser, Hever- lee (België). Brouwershaven: 10.00 uur ds. E. J. Nijhuis, Ouwerkerk, gez. dienst herv./geref.; 15.00wuur drs. J. A. Rootsëlaar, Numansdorp. Zonnemaire: Zie Brouwershaven. Nieuwerkerk: 10.00 uur de heer J. v. Leerdam; gez; dienst herv./geref. in Herv. kerk; 17.00 uur jeugddienst ds. Boomsma, Youth for Christ, Drieber gen. Bruinisse: 10.00 uur ds. C. A. Wielenmaker, Papendrecht; 17.00 uur ds. Eikelboom, Haamstede. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. De Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. Van der Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur leesdienst; 18.30 uur ds. Van Gelder. Nieuwer kerk: 9.30 en 15.30 uur ds. Van Gel der. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. Stenfert- Kroese, Bilthoven. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 9.30 uur. Haamstede: zo. 11.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37, Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstu die. Donderdag: 19.30 uur Theokrati- sche school; 20.30 uur dienstvergade- ring. Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uur ds. Chr. van der Valk. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Herkingen en Simonshaven/Biert: J. T. Zwart, kand., Utrecht. Aangenomen naar Scheveningen: E. Bouman, Heerde (Gld.). Toegelaten tot evangeliebediening: H. J. van de Veen, Marslaan 41, 2957 SC Nieuw Lekkerland. Toegelaten tot evangeliebediening SCHOORL. Prinses Juliana zal vrij dag in Schoorl de officiële opening verrichten van het Instituut Schorle- wald, uitgaande van de Raphael Stich ting voor Sociale Heilpedagogie. ARNHEM. De Veluwse „camping arts" P. de Meer uit Harskamp heeft het kort geding dat hij had aangespan nen tegen Ziekenfonds Rijnstreek in Velp verloren. De president van de rechtbank in Arnhem bepaalde don derdag dat het ziekenfonds de relatie met de huisarts per 1 januari 1982 mag verbreken. BRUINISSE Tanker verliest benzine De Duitse tanker Taul, geladen met 1140 ton benzine is vannacht bij de Kreekraksluis op een peilmeet- vlotje gevaren. Het schip, dat op weg was van Antwerpen naar Duitsland liep daarbij zodanige schade op, dat het benzine verloor. Momenteel wordt de brandstof overgepompt in een andere Duitse tanker, omdat het schip benzine blijft verliezen. Kinderklub Big S Zaterdag 31 oktober gaat de kin derklub van jeugdsoos Big S weer van start. Als eerste evenement, wordt een film van Astrix en Obelix gedraaid. Voor tijd: zie soosagenda. Vrijstelling dienstplicht Wegens broederdienst heeft J. C. Giljam voorgoed vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtigen gekregen. en beroepbaar gesteld: C. Koopman, Drift 5, 9415 PL Hijken; A. D. Poort man, Zeisterweg 55, 3931 ME Wou denberg. Beroepen te Leiden: J. de Gelder, Damwoude-Driesum Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Gouda: drs. A. W. Velema, kand., Apeldoorn, die be dankte voor Hengelo en voor Sassen- heim. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Woerden: J. J. van Ec- keveld, Zeist; te Scherpenzeel: J. Ka rens, Opheusden; te Oudemirdum: C. Wisse, Kootwijkerbroek. Bedankt voor Zwolle: A. Moerker ken, Nieuw-Beijerland. Vrije Evangelische Gemeenten Beroepbaarstelling; J. W. Delwig, Wieringskamp 11, Arnhem. Het boek Genesis HAIFA, Israël, 28-10. Het bijbelse verhaal van de schepping in Genesis (het eerste boek van Mozes) is vol gens Israëlische onderzoekers „met 82 procent waarschijnlijkheiduit de pen één individuele auteur ge vloeid. Tot deze konklusie zijn de aan de Technische Hogeschool van Haifa verbonden geleerden gekomen na een studie van de Bijbel van vijfjaar op computerbasis. De moderne kritiek meent dat Ge nesis door drie auteurs werd geschre ven. Professor Jehoeda Radday zei dat ruim 20.000 woorden die in Genesis voorkomen in een computer gestopt werden die een diepgaande analyse van hun linguistische samenstelling maakte. In Bruinisse BRUINISSE, 28-10. Woensdag- avond hield de Hervormde Kerk van Bruinisse haar Hervormde Gemeen te avond. Als gasten waren aanwezig Henk en Beulah van der Velden, het zendingsechtpaar dat 2 jaar geleden door de classis Zierikzee naar Nige ria in Afrika is uitgezonden, op ver- zoek van de Kerk uit dat land. Henk en Beulah, beiden medisch goed onderlegd (Henk medisch-do- cent) lieten schitterende dia's zien van Itigidi, het 4000 inwoners tellende pro vincie stadje, waar ze werkzaam ge weest zijn, in hoofdzaak om de eigen Nigeriaanse mensen op te leiden tot verpleegkundige. Ze moesten daar na hun aankomst wel eerst de school afbouwen, voordat ze les konden geven. In het land waren, Deze Kanaalharing vol hom en kuit, (uitstekend geschikt om te wor den gerookt en tot bokking te wor den verwerkt, waarvoor Nederland een markt heeft) bracht echter vorige week maar amper 1,25 gulden per ki lo op (een tegenvallende prijs). Had men ze als „Hollandse Nieuwe" kun nen aanvoeren en presenteren, dan had dat zoals gezegd tientallen mil joenen kunnen schelen. Miljoenen, die de haringreders hard nodig heb ben, want de olieprijzen, het is be kend, rijzen de pan uit. De 20.000 ton die nu is vrijgegeven werden vorig jaar klandestien aange voerd door Franse en Belgische vis sers. De bokkingrokers Natuurlijk zijn de bokkingrokers blij met de legale vergunning waar mee nu mag worden aangevoerd. Maar eens te meer blijkt nu toch wel dat de haringstand zich veel beter hersteld heeft, dan de biologen in het verleden en ook dit voorjaar nog meenden te moeten vaststellen. De schattingen liepen dit voorjaar uit een van 350.000 tot 500.000 ton. Vol gends dr. Corten van het RIVO was de schatting van 500.000 ton de juiste; praktijkmensen wagen zich nog wel aan hogere cijfers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Moderamen (be stuur van de Nederlandse Hervormde kerk) heeft zijn instemming betuigd met de vredesdemonstratie op 21 no vember in Amsterdam tegen de mo dernisering van kernwapens en de plaatsing van kruisraketten in Neder land. ROTTERDAM. De stoel van Rei- noud Meltzer, de tot acht millimeter opvouwbare „Melthair", heeft donder dag de eerste prijs gekregen op de uit- vindersbeurs in het Rotterdamse Ahoy-komplex. De jury bekroonde het ontwerp van Meltzer uit ruim 140 ten toongestelde uitvindingen. DEN HAAG. De Tweede Kamer zal volgende week dinsdag een debat wij den aan het Nato-besluit tot vernieu wing van het kernwapenarsenaal in Europa en het door minister Van Mier- lo (defensie) hierover ingenomen standpunt tijdens de in Schotland ge houden bijeenkomst van de Nucleair Planning Group (NPG). i WWMIWWWWWWWWW Macedonische tomben SALONIKI, Griekenland, j 28-10. De ontdekker van de be- i 1 i graafplaats van de vader van i i Alexander de Grote heeft ge- J 1 zegd dat hij nog vier oude Ma- i i cedonische tomben heeft uitge- 1 t i graven. Een daarvan is be- werkt met een unieke fresco, i Prof. manolis Andronikos 1 i van de universiteit van Saloni- i ki zei te geloven dat de vier i i tomben geplunderd waren. 1 i Maar een bevatte een fresco uit j i de vierde eeuw vóór Christus, i i Andronikos en zijn ploeg 1 vonden tot nu toe tien monu- 1 i mentale tomben rond het dorp 1 Verginia, 80 km ten zuid- i westen van Saloniki. Vier jaar i geleden ontdekte Andronikos i een niet geplunderde tombe j vol kostbare offers gaven on- i der een heubel buiten het dorp. 1 Andronikos is ervan overtuigd i dat éeze het graf was van ko- J i ning Philip van Macenonië, va- der van Alexander de Grote. volgens Henk, de naweeën van de Biafra oorlog nog stéeds te voelen. Dominee Teekens sprak in z'n wel komstwoord over Willibrord en Boni- fatius, die de zending en het Woord hier brachten en baanbrekende zen dingswerk van William Carey aan het eind van de 18e eeuw. De dominee noemde het werk van Henk en Beulah in het kader van deze William Carey, Woord en Daad, de daad was het bren gen van medische kennis, met het Woord als Evangelische achtergrond, als opdrachtgever. Ze kregen 2 jaar geleden dan ook deze tekst mee: Maakt al de volk tot mijn decipelen. Na af loop van de vertelling/dia serie kwam er een levendige diskussie op gang, waarbij het zendingsechtpaar vele vra gen had te beantwoorden. De haring is nu op weg naar de paaigronden voor de Franse kust. Men vreest in visserijkringen, dat ve le duizenden tonnen oude haring deze paaigronden nooit zullen bereiken of daarvan nooit zullen terugkeren, om dat ze door ouderdom de „trek" niet zullen overleven. WILLEMSTAD (NB). De Westduit- se benzinetanker „Paul" is vrijdagoch tend in de zuidelijke voorhaven van de Volkeraksluizen op een peilmeetvlot van Rijkswaterstaat gelopen. Daarbij is een lek ontstaan waardoor de tanker zijn lading verliest DEN HAAG. De bonden en de di- rektie van het door de werknemers bezette Philips-bedrijf Data Systems in Den Haag gaan maandag overleg gen over de toekomst van de 450 werknemers. Dat overleg was al gep land, voordat de bezetting dinsda gochtend begon, aldus een woord voerster van de industriebond FNV. DEN HAAG. Aan de Franse ambas sadeur in Den Haag, Jean Jurgensen (64), is de hoogste graad in de Franse diplomatie verleend. Hij heeft de titel „Ambassadeur de France" gekregen, een eretitel die voor het leven wordt verleend en niet automatisch wordt ge geven aan iedere ambassadeur van Frankrijk. ROTTERDAM. Als gevolg van het OPEC-besluit tot een uniforme olie prijs van 34 dollar zal Nederland voor zijn olieimport op jaarbasis ongeveer een half miljard gulden meer op tafel moeten leggen. NIJMEGEN. In tegenstelling tot het standpunt van de FNV willen zowel werkgevers als werknemers terug naar het prestatieloon, dat de afgelopen tien jaar praktisch is verdwenen ARNHEM. Het uit 72 leden bestaan de Gelderse Orkest (HGO) dreigt let terlijk op straat te komen staan, omdat de provincie Gelderland weigert bij te dragen in de bouw van een nieuwe repetitieruimte. In het Arnhemse Mu sis Sacrum terwijl de oude repetitie ruimte wordt afgebroken. DEN HAAG. Aruba wil apart onaf hankelijk worden. Er zal een zekere band met de overige eilanden blijven bestaan, maar de band met Neder land moet ook blijven bestaan. Die zal zelfs hechter moeten zijn dan de relatie met de andere vijf eilanden van de Antillen. BRUINISSE/ZIERIKZEE, 30-10. De gehele Waddenzee is door het RI VO (Rijksinstituut Visserijonder- zoek) vrij gegeven voor de aflevering van mosselen aan de handel. Het giftige plankton is weer ver dwenen. Mosselkwekers en mossel handelaren likken gelijkelijk hun wonden, door de overdreven berich ten over darmstoornissen en een fou te mededeling van een Belgische funktionaris deden grote schade aan de afzet. De klachten zijn verstomd en de handel herstelt zich, maar de afzet in binnen en buitenland zou nu ongetwijfeld veel hoger zijn, zonder deze betreurens waardige voorval len. Grote aanvoer De aanvoer is ook deze week weer zo groot, dat de prijzen aan de lage kant zijn en voorlopig wel zullen blij ven. De mosselhandel heeft zijn slin kende voorraden weer aangevuld en zit vol. Die handel is dus niet bereid om hoge prijzen te betalen. En de mosselkwekers, gewoon aan hogere prijzen in de laatste jaren, hebben moeite hun exploitatiereke ning sluitend te maken omdat ook bij hun de hoge olieprijzen een rol spe len. Gereformeerde Kerken „.T.li Bedankt!j voor de beno'èmmg tot' vlootpredikant: A. Plaatzer, Heeren veen, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt RIJSWIJK. Dergelijke heilloze voorstellen zullen alleen maar ari' beidsplaatsen gaan kosten. Die reak- tie uit het Koninklink Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV) op het voornemen van het kabinet tot accijnsverhogingen voor bier, suiker en frisdranken. We zijn weer in de gemeente-begro- tingen-tijd aangekomen, 't Leven wordt duurder is de algemene ten dens. Dan is'het toch aardig om te weten dat het inzenden van oplossin gen van onze weëkpuzzel nog steeds 65 kost voor een briefje of 45 cent voor een briefkaartje. Mocht men in de prijzen vallen, dan is dat toch weer eenvoudig en op een ontspan nende manier verdiend. Deze week gaan de boekenbonnen naar: Marian de Vlieger Meidoornstraat 14 Nieuwerkerk Karin van Maanen Geulstraat 62 Terneuzen Oplossingen van onze nieuwe weekpuzzel kunnen worden gestuurd naar: redaktie Zierikzeesche Nieuws bode, Postbus 1, Zierikzee. De oplossing is als volgt: HORIZONTAAL: 1. swagger; 6. verhoor; 12. slag; 14. vuil; 15. He; 17. el; 18. put; 20. we; 21. L.O.; 22. orde; 24. joker; 26. rood; 28. oog; 29. rèe; 30. tin; 32. sok; 33. RP; 34. leem; 35. reep; 37. do; 38. pampa; 39. Atlas; 41. taak; 42. talk; 43. dede; 47. leges; 50. e.p.; 52. neus; 53. ader; 54. la; 55. non; 57. kus; 53. bek; 59. keu; 60. tent; 62. re bel; 64. stuw; 65. of; 66. Em.; 68. nol; 69. ca.; 70. si; 71. keep; 73. dras; 75. granito; 76. kruiser. VERTIKAAL: 1. schoorsteentong; 2. as; 3. glee; 4. gal; 5. eg; 7. e.v.; 8. ruw; 9. hier; 10. O.L.; 11. roodkop- klauwier; 13. nuk; 16. erop; 18. poe ma; 19. tetra; 21. lood; 23. dg; 24. jeep; 25. riet; 27. os; 29. rem; 31. ne.; 34. la ken; 36. pater; 38. pad; 40. sas; 44. rek; 45. duur; 46. Essen; 47. label; 48. edel; 49. gek; 51. poef; 54. leus; 56. N.N.; 59. kt.; 61. teen; 63. bot; 64. saai; 67. mei; 69. cru; 71. ka; 71. Pt.; 73. Dr.; 74. s.s. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. grootspreker; 6. likeurstoker; 12. zeevis; 14. praal ziek; 15. eminentie (afk.); 17. letter van het Griekse alfabet; 18. zangstem; 20. landbouwwerktuig; 21. de dato (afk.); 22. houten drinkkom; 24. schil van een kastanje; 27. vlakte maat; 28. ingedikt sap van zoethout; 30. lengtemaat; 31. bek van een ver scheurend dier; 32. boom; 33. Amster dams peil (afk.); 35. alvorens; 36. boksterm (afk.); 37. kant van het schip die van de wind is afgekeerd; 38. kwalijk riekende lucht; 40. kleine samenhangende massa van een harde of kneedbare stof; 43. aanspreek- naam van een papegaai; 44. bekende Amsterdamse dierentuin; 46. vier wielig rijtuig; 48. schoor, stut; 50. persoonlijk voornaamwoord; 52. aar drijkskundige aanduiding (afk.); 53. schaakterm; 55. op het ogenblik; 56. chemisch symbool; 57. deel van de voet; 59. plaats in Drente; 61. spoorstaaf; 63. loopplaats voor kop pen; 64. vergissing, dwaling; 66. on derricht; 67. voorzetsel; 68. op deze wijze; 69. lidwoord; 70. nummer (afk.); 72. bekend sportevenement (afk.); 73. hals van een vuurpijl; 75. landbouwer; 77. kleinschip (figuur lijk); 78. grote hark. VERTIKAAL: 1. bedrog, oplichte rij; 2. laagtij; 3. hoogste punt; 4. ach tergebleven slijk; 5. eerstkomende (afk.); 7. file; 8. bloedvat; 9. zelfkant van linnen; 10. 0,1 liter (afk.); 11. ta melijk goed; 13. gesloten kring waarin geen vreemde wordt opgeno men; 16. kort muziekstuk; 18. zonder blos; 19. veel kracht hebbend; 21. gestold vleesnat; 23. rivier in Italië; 25. voorzetsel; 26. bijwoord; 27. uit roep van pijn; 29. beschermer; 31. om vatting van iets (b.v. van een bril); 34. druklettersoort; 36. veldgewas; 38. kortekous; 39. proper; 41. lang, dun mens; 42. metaal; 45. vrucht; 47. bepaalde slag bij het tennissen; 48. voerstol met steun; 49. pelgrimsstaf; 51. insnijding, kerf; 54. plant met bit tere bladeren en bloemen; 56. beet wortel; 58. voegwoord; 59. dat is (afk.); 60. voorzetsel; 62. onbepaald hoofdtelwoord; 64. onverschrokken heid; 65. zoogdier; 68. uitgestrekte watervlakte; 71. elasticiteit; 73. ge- halteëenheid van goud (afk.)Y; 74. soort onderwijs (afk.); 75. uiting van kou; 76. behorende tot de Kerk van Rome (afk.).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6