Delta Sport kan EMM erg lang knap bijbenen (19-25) Het gaat zeezeiler Van der Lugt voor de wind WISSELEND BEELD KWIEK-TEAMS Martijn Bruël nipt uitgeschakeld voor NK Verrassende uitslagen in tweede bekerronde Scaldina na fel verweer geklopt door Arnemuiden 5 Eervolle nederlaag Delta Sport-turnsters in Zebra-achttal R.V. „Renesse" bestaat 5 jaar Bridge-Club Zierikzee Sterke start Netovertnet Ontmoeting met sponsor voor de kust van Kaapstad ZIERIKZEE, 29-10. „Sorry hoor, maar ik moet nou toch echt eerst mijn mannen gaan feliciteren". Met deze woorden karakteriseerde Delta Sport-coach Cor Mol misschien het allerbeste, hoe hij de 19-25 nederlaag van zijn ploeg in de Zeeuwse hanbalbekerfinale tegen top- ploeg EMM uit Middelburg beoordeelde. ,,Ze hebben bij ons goed gespeeld, maar je moet in zo'n geval realist blij ven", meende hij eerder. Bert de Vos van Delta Sport waagt een schot op doel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Delta Sport presteerde vooral in de eerste helft erg sterk, maar werd daar voor een niet onbelangrijk deel bij geholpen door een loom spelend EMM. „Ik heb voor de wedstrijd beslist erop gewezen, dat we hen niet moch ten onderschatten", vertelde EMM- coach Cees de Ridder na het voltooi en van de routineklus. „Onwillekeu rig trekken ze zich daar toch niet al te veel van aan en dan krijg je dat". Halverwege de wedstrijd, die goed werd geleid door de arbiters Ver- maat en Holzenbosch, leidde Delta Sport nog met 14-10, hetgeen inhoudt dat de formatie van Cor Mol slechts een van de.ïyij/ doelpunten vqor- spronewaarmee men begon, kwijt was. „Dat verwacht je toch helemaal niet", meende Mol. „Delta Sport draaide in die periode erg goed. Dat had in de tweede helft ook gekund als de rustperiode er niet tussen had gezeten". Vermoeidheid Bij het begin van de tweede perio de was het duidelijk dat EMM uit een heel ander vaatje zou gaan tappen. In een mum van tijd achterhaalde de Middelburgse ploeg haar Zierikzeese opponent om daarna voortdurend aan te klampen. Op het moment dat Delta Sport duidelijke vermoeid heidsverschijnselen begon te verto nen drukte EMM vervolgens profes sioneel door. „Het was de bedoeling, dat we de HANDBAL AFDELING ZEELAND Zondag 1 november sporthal On derdak: Dames junioren: Delta Sport- H.V.H.; Dames le klasse: Delta Sport- Marathon n. Heren le klasse: Delta Sport-GSC n. Sporthal Vlissingen: Heren 2e klas se: Marathon B-Delta Sport B. De tweede set verliep nog sneller door een goede opslag en gevarieerde aanval. In 10 minuten had kwiek de ze set gewonnen met 15-3. Aanvankelijk leek de derde set ook zo voorspoedig te verlopen daar de Kwiek dames een voorsprong op bouwden van 11-2, maar Volley Quick kwam terug tot 9-12. De opslag werd slecht gestopt door gebrek aan koncentratie. Toch kon Kwiek met de volle winst naar huis daar deze laatste set met 15-10 in hun voordeel werd beslist. Dames Kwiek Bij dames 2 Kwiek verliep het za terdag niet zo voorspoedig. Zij speel den een thuiswedstrijd tegen Spivo 3. De eerste set was erg rommelig. Doch Spivo bleek al vanaf het begin de sterkste te zijn en kon d.m.v. een goede aanval en opslag deze set win nen met 15-1. In de tweede en derde set ging het precies hetzelfde. Er kwam bij Kwiek helemaal geen goede pass en er waren veel misverstanden. De setstanden waren: 15-0 en 15-1. Bovendien kreeg hij in het begin van de tweede periode af te rekenen met een soort zweepslag, waardoor hij aanvankelijk helemaal uit de wedstrijd leek. „Dit doet ons allemaal geen goed", stelde Cor Mol. „We hebben een bij zonder smalle basis. Als er één of twee spelers enkele minuten langs de kant moeten dan moeten er mindere spelers in. Deze jongens werken wel hard, maar ze zijn beslist nog niet op het niveau van de basisspelers. Dat heeft allemaal zijn tijd nodig. Maar al met al moet ik tevreden zijn met de geleverde prestatie. Het zou bij zonder oneerlijk zijn als ik anders reageerde. De nederlaag was inge- kalkuleerd en als je dan tot een mi nuut of twaalf voor tijd gelijk op gaat dan hoort er aUeen maar lof te zijn". Voor Delta Sport scoorden Bert en Kees de Vos en Frits Verhey (speciaal overgekomen uit Leiden) drie keer, Jacco Vleeshouwer trof twee keer doel en André Hartoog, Bert Nuyens en Ad de Jong scoorden ieder één keer. De EMM-doelpunten kwamen van Bert de Jong (elf keer), Eddy Schuitema (vier keer), Rob Kroes en Rob de Vos (ieder drie keer), Renny Minnaart (twee keer) en Peter Eeman en Edwin Davidse (ieder een keer). HOCKEY Zaterdag 31 oktober Meisjes ED: Oiympia-HSD. Meisjes CIL Prinsen- beek-HSD. Meisjes CL Push-HSD. Meisjes B: Den Dunc-HSD, Meisjes A* HSD-Hercules, 12.30 uur. Jongens ED: Goes-HSD. Jongens D: Teteringen-HSD. Jongens C: HSD-Et- ten Leur, 11.00 uur. Jongens A: HSD- Etten Leur, 14.00 uur. Zondag 1 november Dames: Tete- ringen II-HSD. Heren: HSD-Prinsen- beek, 14.00 uur. Push X-HSD B; For- ward Xn-HSD BI. ZIERIKZEE, 30-10. Zaterdagmid- dag 31 oktober om 15.00 uur wordt in de sporthal in Oosterland een duel- meet voor dames/meisjes en heren/ jongens keurturnsters en keurtur- ners van de Zebra en de Dordtse Turnkring en omstreken gehouden. In de dames- en meisjesploeg wordt de Zierikzeese turnvereniging Delta Sport bijzonder sterk vertegenwoor digd. Maar liefst zes van de acht deel nemende turnsters komen uit de for matie van trainster Ria Kosters. De dames werken de volgende on derdelen af: sprong, brug ongelijk, evenwichtsbalk en vrije oefening De ploeg van de Zebra turnkring bestaat uit Bertine Klink, Henny Kloet, Mo nique van der Spek, Astrid van der Spek, Erna van der Spek en Carianne Berrèvoets (allen van Delta Sport) en de beide Volharding-turnsters Petra Sanderse en Cora de Koning. Wed strijdleider is de heer J. Th. Piessens Uit Halsteren. hele wedstrijd zouden spelen als in het laatste kwartier", liet Cees de Ridder weten. „We hadden voor ons zelf ook wat goed te maken, want in de kompetitie hebben we in de eerste twee wedstrijden erg matig ge presteerd met de nederlaag van afge lopen zondag tegen het Rotterdamse Snelwiek als dieptepunt". Na ruim zeventien minuten in de tweede helft bracht uitblinker Jacco Vleeshouwer Delta Sport weer op ge lijke hoogte met EMM, maar daarna skoorden de Middelburgers zeven keer zonder dat Delta Sport ook maar iets terug kon doen. „Konditio- neel kwamen we er toen niet m^er aan te pas", meende Kees de. Vos. „We hoeven ons echter allerminst te schamen, want ik vind dat we meer dan voortreffelijk partij hebben ge geven". Absolute schrik van de Delta Sport-verdediging was de boomlange Bert de Jong, die met elf treffers een zeer belangrijk aandeel had in de ze ge van zijn ploeg. De Jong, die ook zijn sporen verdiend heeft in de tech nische tak van de atletieksport, is bijzonder moeilijk af te stoppen en vooral zijn schot uit de tweede lijn is dodelijk. Op de cirkel heeft EMM een erg ge vaarlijke speler in Rob de Vos, die menig duel uitvocht met zijn bijna- naamgenoot Bert de Vos. De Delta Sport-topspeler moest het daarbij vooral in de tweede helft nogal eens een keer afleggen. Voor een belang rijk deel speelde daar ook de weer te ruggekeerde knieblessure een rol in. Snelheid Bert de Vos miste daardoor vooral in de grootste periode van de tweede helft het raffinement en de snelheid om aanvallend nog echt ge vaarlijk te kunnen zijn. Helemaal ongeschonden kwam ook Jacco Vleeshouwer niet aan de meet. Hij speelde voor het eerst dit seizoen met het eerste team mee, maar deed dit wel met een flink ingepakte knie. CULEMBORG, 28-10. Scaldina-welp Martijn Bruël is er net niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinales om het nationaal kampioenschap. Tij dens een zeskamp in Culemborg eindigde de speler uit Brouwershaven op de vierde plaats, terwijl alleen de nummers een, twee en drie verder gaan. P. Roelofs werd door Martijn Bruël als eerste geklopt. Nadat de speler van de Gooise vereniging Quick '71 de eerste game naar zich toe had ge haald, liet Bruël er in de volgende twee games geen twijfel over bestaan, dat hij sterker was dan zijn Noordhollandse opponent. Dames Kwiek speelde onlangs een uitwedstrijd tegen Volley Quick te Strij- en. In de eerste set liet Kwiek een sterke aanval zien, waardoor ze de tegen partij onder druk hield. De verdediging was iets minder, maar daar werd snel verandering in gebracht door aanwijzingen van de coach. Mede door een goe de service van Kwiek werd deze set beslist in hun voordeel met 15-8. Heren 1 speelde tegen Rowido 3, ook een thuiswedstrijd. De eerste set verliep in het begin wat stroef doch de Kwiekers bouwden een voor sprong op van 13-4. Rowido ging nog mee tot 13-6, maar de eerste set ging naar de thuisklub. Setstand 15-7. De tweede set had een spannend verloop en er werd goed gespeeld. Het Bruse team stond eerst voor, maar later kwam Rowido terug en nam de leiding over met 11-9. Dit was echter maar voor korte tijd, want Kwiek kon deze set met 15-11 win nen. Ook in de derde set toonde Kwiek goed spel en won deze met 15- 7 mede door een taktisch goede aan val. Heren 2 speelde een inhaal wedstrijd tegen Ibis in Helle- voetsluis. Ook dit team kon met een 3-1 winst naar huis. Programma voor 31 oktober 15.30 uur Volley/v. d. Berge 2- Kwiek 1 (dames); 17.30 uur Kwiek 2- V.C. Goeree 2 (dames); 15.30 uur Volley/v. d. Berge 2-Kwiek 1 (heren); 16.15 uur Kwiek 2-Volley Quick 5 (he ren). KORFBAL KNKV AFDELING ZUID WEST Zaterdag 31 oktober le klasse A: All Ready-T^joba III, 1 15.00; Seolto-Zuidwesters; TOGO- Luctor; Olympia-Animo Ir.-' 4e klasse A: Volharding II-Storm- vogels III; Swift V-All Ready II; Olympia II-Animo V. ADSPIRANTEN le klasse C: All Ready AI-Animo A II, 11.30; Atlas AI-KVK AI; Swift AlII-Swift All; Olympia Al-Blauw Wit AI. 3e klasse A: All Ready AII-TOGO AIII, 10.30; Luctor AIII-Blauw Wit All. PUPILLEN le klasse B: TOGO PI-A11 Ready PI; Animo PII-Swift PIL 2e klasse C: All Ready PII-TOGO Pil; Volharding PI-Tjoba PIL Op zaterdag 31 oktober wordt het feit gevierd, dat de ruitervereniging Renesse 5 jaar geleden werd opge richt In deze periode heeft het be stuur vele mutaties gekend, echter hieruit is weliswaar een kleine, maar gezonde vereniging gegroeid. Alhoewel de financiën een grote vie ring van het lustrum in de weg staan, heeft het bestuur gemeend deze gele genheid op gepaste wijze te vieren. Op zaterdagmiddag wordt voor de jeugd een filmmiddag georganiseerd in de kantine van Manege Grol en 's avonds zullen de ouderen in het dorpshuis van Renesse bij elkaar zijn om te genieten van o.a. Ben Cramer em het komische duo Geny en Ferry. De muziek zal worden verzorgd door Big Gamble, reeds een sukses op eerder gafcouden avonden. Ter dekking van de kosten van deze avond, zal er tijdens het feestgedruis een grote verloting worden gehouden. De prijzen zijn deels beschikbaar ge steld door het bedrijfsleven Uitslag 4e „Vrije dinsdag". Groep L 1. echtp. Kloet 57,74%; 2. heren Blonck- y. d. Hengsten 56; 3. heren Nolet-Teer- linck 54; 4. echtpaar v. d. Berg 51; 5. echtpaar Pomper 49; 6. heren Eekman- v. Geesbergen 46; 7. heren V. d. Mark- de Wit 42 en 8. echtpaar V. d. Post 41. Groep B: 1. heren Besamusca-Meul- stee 59, 72%; 2. dames Kops-Tuinman 57; 3/4 dames V. Oeveren-Tennekes en dames Haas-Melieste 56; 5. mevr. Heuser-heer Boot 49; 6. dames Dreyer- Goedhart 47; 7. dames Verschoore-de Vlieger 46; 8. dames V. d. Berg-Nolet 40; en 9. dames Eekman-v. Geesber- gen 36. CARDIFF. Vlak voor de aankomst van prins Charles in Cardiff, de hoofdstad van Wales, is een brand bom ontdekt en onschadelijk ge maakt. ZIERIKZEE, 28-10. In de tweede ronde van de kompetitie om de Schouwen- Duivelandse zaalvoetbalbeker vallen een paar uitermate verrassende uitsla gen te noteren. Met name het forse 3-7 verlies van Sporthuis ZZ tegen tweede klasser Stella Boys springt er behoorlijk uit Natuurlijk werd er met argusogen op gelet hoe de derde konfrontatie tussen Mevo en Skol Boys binnen een maand zou uitpakken. De bekerhou der kon het niet redden tegen het gekoncentreerd spelende Mevo en werd verdiend uitgeschakeld door 2-0 verlies. Laatste acht Skol Boys II wist zich wel bij de laatste acht te klasseren door een 3-1 zege tegen koploper van de tweede klas De Steeg. Kampioen Country Club had weinig moeite met ZZ'72 I hetgeen aan de 2-8 uitslag valt af te lezen. FC Kerkwerve - twee jaar gele den de eerste winnaar van de Schou- wen-Duivelandse beker - klopte met veel pijn en moeite derde klasser Die Gouwe met 3-2. SVOWK kompleteert het veld van acht kwartfinalisten. De Ouwerkerkse formatie veegde Mevo B van het veld via een 7-1 monsterzege. Kwartfinales Door al deze resultaten komen de navolgende acht ploegen in de kwartfi nales uit: FC Kerwerve; Country Club, Stella Boys, Skol Boys B, SVOWK, Mevo, Brogum en Bruse Boys (de laat ste twee ploegen werden in de tweede ronde vrijgeloot). Op 6 januari 1982 worden zowel de kwart- als de halve finales afgewerkt ZIERIKZEE, 29-10. Het eerste seniorenteam van de Zierikzeese tafeltennis- klub Scaldina is na een bijzonder spannènde en langdurige strijd toch door de nummer twee van de ranglijst Arnemuiden geklopt (4-6). In de openingspartij boekte Cor Smalheer een simpele zege op zijn Walcherse opponent. De partij en kwamen vervolgens echter weer op gelijke voet, doordat Michel Holm in de beslissende game moest buigen. Ook tegen de Amsterdammer P. Hoekveld boekte de jeugdige Scaldina-speler een zege. Opnieuw had hij daarvoor drie games nodig, maar alleen al het feit dat hij win nend uit de bus kwam betekent een kompliment. Bruël traint nog maar net een half jaar bij de Zierikzeese ta- feltennisklub. De overige drie partijen gingen voor Bruël verloren. Tegen zijn Mid delburgse rivaal Peter Boone ver weerde hij zich dapper, maar hij moest toch beide games inleveren, al was het verschil minimaal (21-16 en 21-19). ^Furieus ZW-speter W. van Rijsen trof het bijzonder, dat Martijn Bruël tegen hem érg zwak speelde, waardoor hij simpel kon winnen, maar tegen zes kamp-winnaar C. Mol uit Utrecht vlamde de Schouwse speler weer fu rieus. Mol had in de eerste game alles nodig om Bruël op de knieën te krij gen, maar het surplus aan wedstrij dervaring gaf toch uiteindelijk de doorslag in zijn voordeel. Aan dit kampioenschap mogen al leen spelers deelnemen, die op 30 juni 1982 niet ouder zijn dan elf jaar. Martijn Bruël speelde pas in sep tember zijn eerste kompetitie wedstrijd. In dat licht bezien is zijn prestatie uitzonderlijk. Nog nooit kwam een Schouwse speler verder dan de eerste ronde, terwijl hij het nu tot in de derde ronde bracht en daar in met moeite onderuit werd ge haald. De eindstand van de zeskamp in Culemborg: 1. C. Mol, Utrecht, 5pnt.; 2/3. W. van Rijsen, ZW en Peter Boone, Middelburg-Zuid, 3 pnt.; 4. Martijn Bruël, Scaldina, 2 pnt.; 5/6. P. Hoekveld, Amsterdam en P. Roe lofs, 't Gooi, 1 punt. Leo de Ruiter verloor vervolgens van de sterkste Arnemuidenaar Jo- han Corver (19-21,15-21). Het daarop volgende dubbelspel bracht Scaldina weer terug in de race. Michel Holm en Cor Smalheer ver loren weliswaar de eerste, game met 20-22, maar het duo zette vervolgens orde op zaken door de volgende twee games winnend af te sluiten (21-15, 21-16). Scaldina kwam hierna weer op achterstand door verlies van Mi chel Holm, maar opnieuw kwamen de Zierikzeeënaren op gelijke hoogte door een spektakulaire zege van Cor Smalheer. Winst derde game Johan Corver werd door de sterkste Scaldina-speler in de derde game duidelijk op winst gezet, nadat ieder een game had gewonnen (18-21, 27-25,21-14). Hierna drukte Arnemui den echter door, doordat zowel Leo de Ruiter als Michel Holm een neder laag aan hun broek kregen. Michel Holm speelde evenwel zijn aUerbeste partij van het hele seizoen. Toch was Johan Corver net even ster ker, hetgeen de game-uitslagen 21-16, 22-24, 21-18 aangeven. Cor Smalheer zorgde vervolgens voor de 4-6 eindstand door ook in zijn derde partij ongeslagen te blijven (21-15, 21-12). Scaldina kreeg hiermee iets te weinig, gezien het vertoonde spel. Tweede team Ook het tweede team kreeg in zijn wedstrijd tegen Middelburg-Zuid te weinig. Jan Kik speelde een keurige wedstrijd, maar zijn werk werd niet helemaal bekroond. Zijn eerste par tij won hij in drie games, maar de beide volgende partijen gingen erg ongelukkig verloren. Rita van de Zande-de Oude kwam ook slechts een keer tot winst. Joke Verspeek ver toont wel een opgaande lijn, maar zij kwam nog niet tot een overwinning. Doordat ook het dubbelspel verloren ging veranderde een aanvankelijke 2-0 voorsprong in een 2-8 verlies. Het derde seniorenteam kwam ook al te kort. Batavo 2 bleek nog duide lijk te sterk. AUeen Koos van Neck kwam twee keer tot winst, terwijl Harry Koper en Han Ketting niet verder kwam dan de derde game, die dan echter weer werd verloren. Het dubbel Ketting/Van Neck gaat wel steeds beter draaien, maar winst zat er vooralsnog niet in. Scaldina 3 blijkt in de vijfde klas een goede middenmoter. Na MZ en Batavo bezet het team de derde plaats, nog voor ploegen als Kapelle en TTVO. Alle drie de teams van „Netovert net" uit Bruinisse zijn deze week ge start in de rekreatiekompetitie van de Nederlandse Baminton Bond. Het eerste team, bestaande uit H. v. d. Zande, L Vleugel, C. Berrevoets en invaller D. Vleugel speelde tegen Zie rikzee I en wonnen overtugend met 5- 1. Het tweede team kwam eveneens met deze cijfers thuis: 5-1, tegen Scha- rendijke, ZSC B, het tweede team be staat uit: Y. Geluk, L Haeck, E. Kor- staiye en D. VleugeL Het derde „Netovertnef'team met teamleider M. Loenen had het zwaar tegen ZSC I. In gelijk opgaande par tijen werd het tenslotte 3-3. Dit team bestaat uit M. Delfgaauw, J. v. d. Ouden, I. Deurloen M. Loenen. MERANO. Wereldkampioen Anato li Kaïpov en uitdager Viktor Kortsjnoi hebben donderdag in Merano de twee kamp om de wereldtitel hervat Dat gebeurde, nadat Kortsjnoi door het op nemen van zijn tweede „time out" vijf dagen pauze had ingelast NEW YORK De Verenigde Staten hebben donderdag gezegd dat in de Sowjet-Unie 1000 politieke dissiden ten in psychiatrische inrichtingen zit ten alsmede 3000 of4000 andere men sen die alleen geklaagd hadden over de Russische bureaucratie. SCHOONHOVEN. De blokkade- akties van boze boeren uit de Krim- penerwaard met giertanks en land bouwtrekkers op een aantal wegen in de Krimpenerwaard zijn voorbij. De hoeren waren donderdag met die aktie begonnen. KAAPSTAD/ZIERIKZEE, 29-10. Zonder grote tegenslagen heeft de zee zeiler Pleun van der Lugt, die binnen 300 dagen de wereld wil ronden, donderdag Kaapstad bereikt. Daar vond voor de kust- op afstand, dat wel - een ontmoeting plaats met journalisten uit Kaapstad en omgeving en Pleun's grootste sponsor Maarten Breekweg, direkteur hotel-restaurant „De Zeeuwse Stromen" te Renesse. Tot een gezellige ontmoeting in de kuip van het schip is het niet geko men, maar via toeters konden Pleun en de heer Breekweg op enkele meters afstand met elkaar een praatje maken. Tevens werd Pleun van der Lugt bevoorraad met dieselolie. Het kon- takt met Holland vreet namelijk ener gie, die opgewekt moet worden door de motor te laten draaien. Dit kost olie, meer dan verwacht, en vandaar dat Pleun even moest bijtanken. Of het „non-stop-de-wereld-rond-principe" hierdoor geweld wordt aangedaan la ten we in het midden. Brieven Via een kontakt-persoon in Kaap stad werden Maarten Breekweg en zijn vrouw naar het met Pleun afge sproken punt gebracht, ergens voor de kust Plastic containers, gevuld met brieven van familie en kennissen van Pleun en tapes voor de cassetterecor der e.d., werden overboord gezet zo dat de zeiler die kon oppikken. Ook Van der Lugt heeft vooral foto- en film materiaal (ook in plastic containers) kunnen overdragen. Binnenkort be schikken 'we dus over aktuele foto's van de zeèzeiler die zich waarschijn lijk in weken niet heeft geschorea Het bleef echter bij een kortdurend rendez-vous want inmiddels heeft Pleun de schoten weer aangetrokken en zeilt hij richting Nieuw-Zeeland/ Tasmanië waar hij binnen 70 dagen wil arriveren. Ook daar is weer een ont moeting gepland met een vriend van Pleun die voor zaken in Australië moet zija Voorlopig ligt h(j nog voor op sche ma, maar de Indische Oceaan kan gevaarlijk en lastig zija We wachten af.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5