Zinderende finale bezorgt Gert Monster toernooi-zege Jubileum scheidsrechtersvereniging Delta Sport verslaat GSC III moeiteloos Kader 38/2 Mevo '80-Dynamo III MEVO '80 blijft ongeslagen Internationale Boulevardloop 46e te Vlissingen Skol Boys-MEYO topper in tweede ronde zaalvoetbal Nederlaag voor MEVO in Willemstad 6 NOOKDGOUWE, 25-10. Ger Monster van de Nieuwer- kerkse biljartvereniging DOS is zondagavond uitermate verrassend winnaar geworden van het distriktstoernooi kader 38/2, dat het afgelopen weekeinde werd afge werkt in hotel-café-restaurant Van der Weijde in Noord- gouwe. Samen met Jan Berrevoets van de bv Renesse, die als tweede eindigde, bedwong Monster de normaliter sterkste kaderspelers Adrie Geelhoed (eveneens van de bv DOS) en Rinus Lems van de bv Bommenede. Door deze verrassende ontwikke ling speelde zich gedurende de slot- ronde evenwel een felle diskussie af over het feit, wie de distriktsbeker en -medaille in ontvangst zou mogen nemen. Volgens de regels van de KNBB zou alleen Rinus Lems gerech tigd zijn om uit te komen in een ka der 38/2-toemooi, maar een dis- triktsbesluit uit het verleden maakte het ook mogelijk, dat hoofdklasse libre-spelers (dus met een algemeen gemiddelde boven 7.00) officieel mee zouden kunnen doen. Al met al resulteerde een en ander in de simpele konstatering, dat al leen Lems en Geelhoed in aanmer king zouden kunnen komen voor de distriktsbeloning. Door het fikse fa len van de beide spelers evenwel to renden zowel Jan Berrevoets als Ger Monster boven het tweetal uit. Aan vankelijk trok ook bv OKK-speler Berry Berrevoets met het tweetal op. Na vier ronden leidde hij zelfs nog de dans als enige op dat moment on geslagen speler. Sportieve normen „Het zou toch tegen alle sportieve normen zijn als een van beiden met de distriktsbeker zou gaan strijken", ageerde een hevig verhitte Jan Ber revoets, die als eerste op tien punten was gekomen en op dat moment ei genlijk nog alleen als mogelijke toer- nooiwinnaar kon worden onttroond door Ger Monster. Adrie Geelhoed kon weliswaar wel in punten gelijk komen, maar zou het dan in gemid delde af moeten leggen, maar titel verdediger Rinus Lems was zelfs op „slechts" acht punten blijven steken. Na veel over en weer gepraat werd uiteindelijk besloten de distriktsbe ker en -medaille voorlopig niet uit te reiken en de zaak eerst binnen het distriktsbestuur te bespreken. Afgelopen zaterdag speelde het herenteam van Mevo'80 een thuis wedstrijd in sporthal Onderdak te gen Dynamo 111 voor de kompetitie. Het was Mevo speler Bob Noomen die de openingstreffer scoorde, maar Dynamo speler W A. Sweere scoorde gelijk terug. In het begin was het een opgaande strijd en beide teams wa ren aan elkaar gewaagd. Goede kom- binaties werden er door Mevo'80 uit gevoerd waardoor men nog al eens kon scoren. Zo wist men ook in de eerste helft de score in het voordeel van Mevo'80 te laten beslissen (25-19). Ook de tweede helft waren beide teams weer erg sterk begonnen, maar het noodlot voor Dynamo 70 sloeg toe, hun beste speler A. Sweere moest geblesseerd het strijdtoneel verlaten en door dat de bezoekende klub geen wisselspelers bij hun had den moest men noodgedwongen de wedstrijd met vier man uitspelen. Hierna was het voor Mevo'80 een kleine moeite om de voorsprong te vergroten. En men wist deze sportie ve strijd dan ook met ruime cijfers te winnen in het voordeel van de thuisspelende klub met 63-44. Jongensjunioren De jongensjunioren van Mevo'80 kwamen in sporthal Onderdak uit te-, gen Voorwaarts uit Zeeuws-Vlaande- ren. Een spannende strijd die in de laatste minuten van de wedstrijd pas werd beslist in het voordeel van Voorwaarts. Vooral Mevo-spelers Jan Hendrik Molenaar en Paul van Westen speel den een uitstekende partij, door hun inzicht ontstonden er aan Mevo zijde goede kombinaties. Het waren Ste ven Braat en Artur Tol die voor de eerste doelpunten zorgde aan Mevo zijde en hierdoor wist men in de eerste helft nog te beëindigen in bun voordeel van 8-7. In de tweede helft wist men een lange tijd een lichte voorsprong te behouden, maar Voorwaarts ging meer druk op de verdedigingszijde zetten van Mevo en wist hierdoor een aantal fraaie doelpunten te scoren. Met nog zeven minuten te spelen stonden beide teams op gelijke hoog te, maar dankzij nog de mooie Break out van Mevo-speler Leo Kouyzer moest men toch tegen een lichte ach terstand aankijken. Mevo die er alles nog aan deed wat men kon moest lijdzaam aanzien hoe ze in de laatste minuten de beide punten uit handen moest geven, ook met nog een doel punt van Peter Lobbezoo wist men de achterstand niet meer in te halen en verloor deze spannende strijd met 26-36. Programma voor komend weekeinde Op vrijdag 30 oktober moeten de heren van Mevo'80 een uitwedstrijd spelen tegen Wooden Shoe uit Vlis- singen om 21.00 uur. Ook de jongens- junioren moeten op vrijdag naar een uitwedstrijd in Middelburg waar ze het moeten opnemen tegen Dynamo 70 om 21.00 uur. Het eerste Damesteam van Mevo'80 speelt a.s. zaterdag een thuiswedstrijd tegen Volharding uit Goes om 19.00 uur in Onderdak. Ook de meisjesjunioren spelen a.s. zaterdag een thuiswedstrijd in spor thal Onderdak en wel tegen Mara thon uit Vlissingen om 19.00 uur. Tot ontzetting van het publiek struikelde ook Berry Berrevoets op de laatste karambole, waardoor Ger Monster alsnog in de 38e beurt kon fi nishen. Distriktsbestuurder Wim Hanse hoefde door het gehakketak over wie de distriktsbeker en -medaille moest krijgen enkel uit te leggen, waarom hij geen officiële daad hoefde te ver richten. Laatste woord Het definitief laatste woord wordt gesproken binnen het bestuur van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB. Aan het eind van een veel te zwaar toernooi maakte wedstrijdleider Piet van Donge van bv Windenburg (hij verving zijn zieke KVL-kollega) de volgende eindstand op: (achter eenvolgens het gescoorde aantal pun ten, het benodigde aantal beurten, de hoogste serie, het algemeen toernooi- gemiddelde en het aantal punten): Ger Monster, bv DOS 1343 289 45 4,647 10 Jan Berrevoets, bv Renesse 1314 294 28 4,469 10 Adrie Geelhoed, bv DOS 1232 301 35 4,093 10 Rinus Lems, bv Bommenede 1289 274 43 4,697 8 Berry Berrevoets, bv OKK 1273 292 25 4,359 8 Joop Koot, bv De Wig 1128 309 41 3,650 4 Henk Beede, bv OKK 1063 309 42 3,440 4 Paul Bodbijl, bv DOS 1073 322 25 3,332 2 Ger Monster, winnaar van het kader 38/2-toernooi, dat het afgelopen wee keinde in hotel-dafé-restaurant Van der Weijde in Noordgouwe werd af gewerkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kanshebbers Nadat Jan Berrevoets na zijn zege op Paul Bodbijl op tienpunten was gekomen, waren er in de laatste twee partijen theoretisch nog drie andere kanshebbers op de toernooizege aan de tafels. Adrie Geelhoed moest aan treden tegen Henk Reede en Berry Berrevoets ontmoette Ger Monster. Van dit viertal was alleen Henk Ree- de zonder enig perspektief. Adrie Geelhoed won na 39 beurten overtui gend met 200-115, maar viel meteen af als titelkandidaat, omdat hij wel in punten gelijk kwam met Jan Ber revoets, maar in gemiddelde ver ach ter bleef. Hetzelfde lot leek ook Berry Berre voets beschoren. De OKK-speler zou zijn ontmoeting met Ger Monster in 28 beurten uit moeten spelen om zich alsnog kampioen te kunnen noe^a^pk' Anders lag dat met Gm tyf^nster, die met het beste algemeen gemiddelde van de vier koplopers de laatste ron de inging. Winst in een niet al te slechte partij zou voldoende zijn. Monster speelde evenwel een uiter mate nerveuze partij en moest tot aan de 120e karambole voortdurend tegen een kleine achterstand aanhik- ken. Op dat moment demarreerde Berry Berrevoets zelfs van hem weg en leek Jan Berrevoets toekijkend de toer nooizege in de schoot geworpen te krijgen. Na 37 beurten prijkte een po sitieve skore van 189-154 op de bor den in het voordeel van de OKK- spejer. Juist toen bleek de wedstrijd- mentaliteit van Ger Monster. Daar waar menig speler het moede hoofd in de schoot zou hebben gelegd, zette hij aan voor een fenomenale serie, die zelfs tot aan de verlossende 200e karambole leek te reiken. Laatste karambole Gemakkelijk scorend verzamelde Monster 45 punten, maar miste de beslissende 46e en laatste karambo le, waardoor Berry Berrevoets een uitgelezen kans kreeg om de reste rende elf punten te scoren. Ger Monster kon dan nog remise maken in de nabeurt, maar een en ander zou wel tot gevolg hebben dat beiden ge noegen zouden moeten nemen met een derde en vierde plaats. Meisjes junioren blijven verbazen Het heren zaalhandbalteam van Delta Sport heeft zondagmiddag in de sporthal De Bevelanden te Goes niet de minste moeite gehad om op het zwak ke GSC Hl een ruime 32-6 overwinning te behalen. Het spel van GSC kon de Delta Sporters maar moeilijk tot inspiratie dwingen. Vooral in de le helft, die met een 11-4 voorsprong werd afgesloten, werd er zeker ook door het Zierik- zeese team niet best gespeeld. Na de rust speelde Delta Sport, on danks de zwakke tegenstand van het Goese team, met wat meer motivatie, howel dit onder de gegeven omstan digheden wel zeer moeilijk was. Uiteindelijk resulteerde dit in een ruime 32-6 overwinning, die teke nend is voor het krachtsverschil in de le klasse van de afdeling Zeeland, waarin slechts 3 a 4 teams met een re delijk goed niveau uitkomen. Dames Het damesteam van Delta Sport leed een flinke nederlaag tegen Wal cheren. De Vlissingse dames behoren (met EMM) tot de ploegen die in de le klasse de toon aangeven, zodat er bij voorbaat op een nederlaag werd ge rekend. Uiteindelijk werd de wedstrijd met een 19-6 zege voor Wal cheren afgesloten. Reserves Het reserve team van de heren ver loor onverwachts met 15-12 de uit wedstrijd tegen EMM V. Na de goede start van vorige week was er op een overwinning gerekend, maar EMM toonde zich de betere. Bij de jeugd vielen er uitstekende resultaten te noteren. De meisjes junioren blijven verba zen. Na EMM werd nu GSC met 7-6 geklopt in een wedstrijd welke voor al in de eindfase bol stond van de ze nuwen. De Zierikzeese meisjes hiel den deze het best in bedwang, speci aal keepster Petra van 't Leven die twee strafworpen onschadelijk wist te maken. Afgelopen zaterdag boekte het eerste herenteam van MEVO'80m in Mijnsheerenland in de vierde kompe titiewedstrijd een eclatante 0-3 zege op Volley/vdB II. Door dit resultaat heeft dit MEVO'80-team de maximale score van acht wedstrijdpunten uit 4 kom petitiewedstrijden behaald. De over ige MEVO'80-teams kwamen niet in aktie. Het feit, dat het eerste herenteam van de Zierikzeese vereniging tegen standers ontmoet, welke onbekend Dick Mooy, voorzitter van de scheidsrechterkommissie van de a/deling Zee land van de KNVB, feliciteerde voorzitter Maarten Tuinman van de 'scheids rechters vereniging Schouwen-Duiveland. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De jongens/meisjes welpen klopten Hohtenisse in Hulst met 13-0. De jon gens adspiranten speelden 11-11 te gen Olympus. De meisjes adspiran ten wonnen de derby tegen Ouwer- kerk met 6-4. Slechts de jongens pu pillen verloren flink van het sterke Walcheren (19-5). zijn, prikkelt de mannen van coach- Reedijk tot goede prestaties. De wij- ze waarop Volley/vdB II in eigen om geving werd verslagen, was bijzon der positief. De uiteindelijke setstan den waren 3-15, 5-15 en 1-15, Via sterk gevarieerd aanvalsspel en komple- mentair volleybal werd tegenstander Volley/vdB II zo sterk onder druk gezet, dat dit team nauwelijks tot een eigen aanvalsopbouw kon ko men. Door een optimale koncentratie verslapte MEVO'80 geen enkel mo ment, hetgeen uiteindelijk tot de ver diende en tevens ruim afgetekende overwinning leidde. VLISSINGEN. 24-10. Op zaterdag werd te VUssingen de 46e Internatio- nale Boulevardloop georganiseerd. Deze wedstrijd geldt als één van de oudste lopen van Nederland. 's-Middags om 13.30 uur werd een aanvang genomen met de eerste wedstrijden. Ook van Belgische zijde was, zoals ieder jaar, grote be langstelling. Er waren wedstrijden voor jongens en meisjes pupillen; jongens en meisjes junioren A/B/C en D en voor dames, heren en heren veteranen. Er waren voor Nederland se atleten 9 overwinningen wegge legd, terwijl er drie Belgische zeges waren. Bij de heren waren de Belgi sche deelnemers oppermachtig, daar zij de eerste drie plaatsen voor zich opeisten. Bij de meisjes pupillen en jongens pupiUen waren geen Delta Sportat- leetjes aan de start verschenen. Er" was in deze groepen grote belangstel ling hetgeen bleek uit het aantal deelnemertjes: 33 meisjes en 70 jon gens. Ook bij de jongens en meisjes D geen Delta Sport vertegenwoordi gers, maar wel 42 meisjes en 43 jon gens. Bij de meisjes C waren er even eens 42 deelnemertjes waaronder Frederike van Veeren met een 15e Het enige erelid van de jubilerende scheidsrechtersvereniging Schouwen-Dui veland, Nico Speelman was met echtgenote op de receptie aanwezig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZi£É^}i>10. Woensdagavond wordt de tweede ronde van het bie/ker- toernooi zaalvoetbal gespeeld. Na de wedstrijden van deze ronde resteren nog acht ploegen, die onderling gaan strijden om de zaalvoetbalbeker van de kom missie zaalvoetbal Schouwen-Duiveland. De topper van deze tweede ronde wordt als laatste afgewerkt. Om 22.20 uur treden Skol Boys en Mevo tegen elkaar in het strijdperk. Dit is dan de derde keer binnen een maand dat de beide naaste konkurrenten van Country Club elkaar in kompeti- tieverband bekampen. De eerste ont moeting eindigde verrassend in een 4-3 zege voor Mevo, maar de revanche afgelopen woensadgavond was voor Skol Boys (5-4). Skol Boys is momenteel verdedi gend bekerhouder en moet in staat geacht worden Mevo te kloppen. De eerste wedstrijd^m 19.00 uur gaat tussen FC Kerkwerve uit de eerste klas en de nog enige resterende derde klasser Die Gouwe. Om 19.40 uur spelen ZZ'72 I en Country Club tegen elkaar en veertig minuten later ont moet Sporthuis ZZ tweede klasser Stella Boys I. Om 21.00 uur spelen Skol Boys II en De Steeg tegen elkaar. Voordat de topwedstrijd begint krijgen SVOWK I en Mevo II veertig minuten de tijd om een plaatsje onder de laatste acht te veroveren. Zodoende komen er dus zes winnaars uit de bus, die dan wor den aagevuld met Brogum I en Bruse Boys, die beide werden vrijgeloot. plaats op de 800 meter in 2.46.7 min. Margreet de Boer werd hier 20e in 2.50.5 min. en Helma IJzelenberg 23e in 2.58.6 min. Bij de jongens-C verschenen er 46 atleten aan de start, die een afstand moesten afleggen van 800 meter. Ro bert Begemann werd in dit veld goe de 10e in 2.14.5 min. (6e Nederlander). Erik Jansen werd 36e in 3.14.0 min. en Paul de Bruyn 42e in 3.23.0 min. Bij de meisjes-B één Delta Sportster; nl. Cora den Boer. Zij moest even eens 800 meter lopen. In een veld van 16 meisjes wist zij beslag te leggen op een góede 7e plaats in 2.36.0 min. Bij de jongens B waren er 18 deelnemers. Onder hen drie Delta Sporters. Jan Konijnenburg was hier goed voor een 6e plaats op de 1600 meter in 4.50.0 min. Johan van de Maas werd 14e in 5.12.0 min. en Dixon van de Sande 16e in 5.27.0 min. NIEUWERKERK. Het volleybalteam van het Nieuwerkerkse Cluzona gestoken in nieuwe shirts die men kreeg aange boden door het schildersbedrijf J. Hagestein en D. Verboom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Meisjes A en dames Bij de meisjes-A en dames versche nen respektievelijk 6 en 17 deel neemsters aan de start. Echter geen Delta Sportsters. Bij de jongens-A was het Cor de Jonge, die deelnam. Hij moest een afstand van 2500 meter lopen. Cor finishte hier als 11e en laatste in een tijd van 8.21.0 min. Hierna verschenen de heren vetera nen aan de start. In verband met werkzaamheden aan de Boulevard de Ruyter, kon niet de gehele boule vard gebruikt worden, men had daarom op het overblijvende deel on geveer 4000 meter uitgezet. Dit hield in dat er één gedeelte tweemaal gelo pen moest worden. Voor het aanwezi ge publiek was dit wel leuk, daar men de atleten nu een keer meer zag passeren. Onder de 24 deelnemers was er één Delta Sporter: namelijk Krijn de Ou de. Hij liep over de 4000 meter 13.59.0 min. en werd hiermede 13e. Hierna kwamen de heren aan de start. Er waren hier 95 deelnemers, waaronder een viertal Delta Spor ters. Mark Nevens van Duffel won deze wedstrijd in 11.03.1 min. Twee de en derde werden zijn klubgenoten Alain de Boeck en Lucke Wijns. Eerste Nederlandse atleet werd Jo han Breel van het oraniserende Ma rathon. Hij was tevens eerste Zeeuw en eerste Vlissinger. Simon Blom werd in dit sterke gezelschap goede lie in 11.40.0 min. Martien Moer- mond werd 47e in 12.42.0 min; Hans van Elzelingen 62e in 13.09.0 min. en Johan van de Hoek 88e in 14.12.0 min. VOETBALUITSLAGEN PUPILLEN Groep II: Bruse Boys DI-SKNWK Dl 0-7; ZSC DI-Zierikzee Dl 1-6; Brouwershaven DI-ZSC Dl 20-0. Groep EI: Renesse EI-Zierikzee EI 1-9. ROTTERDAM. Bij het neerlaten van de loopplank is de 54-jarige Brit se matroos A. Trafford maandag van het dek van de Engelse Shell-tanker „Rapana" gevallen en verdronken. Het 120.000 ton metende schip lag af gemeerd in de Achtste Petroleumha ven in Rotterdam-Europoort. Het is MEVO niet gelukt om zater dagmiddag in Willemstad Kogelvan gers de puntjes te ontfutselen. Eigen lijk tegen de verhouding in slaagde Kogelvangers erin de wedstrijd nipt met 1-0 in haar voordeel te beslissen. Gezien de krachtsverhouding in het veld had MEVO zeker een puntenver deling verdiend. In de eerste helft, die met blanke stand werd afgesloten, had de Zierik zeese ploeg vrouwe fortuna bepaald niet op haar hand met schoten van Martin Koopman en Martin Quist welke door de paal werden gekeerd. Na een kwartier spelen in de twee de helft wist Joyn Wierikx voor Ko gelvangers de enige en beslissende treffer te scoren, MEVO ging hierna volledig domi neren en zette de verdediging van de Brabanders onder zware druk. Niet zonder veel geluk slaagde de verdediging van Kogelvangers erin stand te houden en zo een zwaar be vochte overwinning uit het vuur te slepen. t- V' 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6