Meer ruimte voor de rekreatie in Zeeland Schuiven met subsidies is geen taak van de ambtenaar" PAAUWE B V. Itaj2M' PAAUWE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sekretaris I.C.R.P.: Belgisch soldaat doodgeschoten De „nuloptie" Banenkansen bouwvakkers bij opknapbeurt woningen Kamer van Koophandel fc ST. PHILIPSLAND/SCHOUWEN-DUrVELAND, 26-10. „Het wordt voor Zierikzee een hele toer het concept- welzijnsplan uit te breiden met een hoofdstuk beleidslij nen". Dat zei de heer W. den Boer voorzitter van de I.C.R.P. (Intergemeentelijke Coördinerende Regionale Planningsgroep) maandagavond tijdens de openbare vergadering voor deze groep in het gemeentehuis van St.Philipsland. Het besluit van de welzijnsad- vieskommissie in Zierikzee aan het concept-welzijnsplan een hoofdstuk beleidslijnen toe te voegen kwam aan de orde bij de behandeling van het agendapunt: Concept vooront werpen van welzijnsplannen, - pro gramma's en verordeningen sociaal- kultureel werk in de gemeenten op Schouwen-Duiveland en St. Philips- land. Advertentie Mevrouw R. Bij de Vaate- Roozendaal, vertegenwoordigster van de Zierikzeese welzijnsadvies- kommissie in de I.R.C.P. lichtte toe, dat dit besluit werd genomen omdat de kommissieleden het concept- welzijnsplan beoordelen als een in ventarisatie en er juist een beleid in misten. Bovendien was er volgens deze kommissieleden geen enkele verschuiving in de subsidieverdeling te konstateren. Toelichting I.R.C.P.-sekretaris de heer P. Zoon, zelf mede belast geweest met de opstelling van het concept- welzijnsplan voor Zierikzee, kwam daarop met een toelichting. Hij noemde de Welzijnsadvieskommis- sie in tegenstelling tot andere advies kommissies een wat ongebruikelij ke" groep. De heer Zoon verduide lijkte, dat.normale" advieskommis sies zich buigen over afgeronde plan nen van b. en w. en daar hun advie zen over uit brengen. Bij de Welzijn- sadvieskommissie is er echter geen sprake van een afgerond plan van de zijde van het gemeentebestuur. Juist de welzijnsadvieskommissie zelf heeft de taak een plan op te stellen en voorzien van adviezen aan b. en w. te presenteren. r De heer Zoon voerde verder aan, dat het niet tot de taak van een amb Laat woninginrichter van uw huis een paleisje maken! Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zuidweg 20a - Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 Onder ,,het leven" verstaan velen slechts ,,mijn leven". Sirius ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 32,30, per jaar f 122,60. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt Redakteur: M. J. Bij de Vaate. maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Dinsdag 27 oktober 1981 138ste jaargang Nr. 23004 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Huldiging leden Oosterlands Fanfare Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. vraag naar tweede woningen zeer be perkt is". Ook lijkt het de Kamer raadzaam te onderzoeken op welke wijze een verlenging van het seizoen kan wor den gerealiseerd. Het behouden en verbeteren van de bestaande voorzie ningen kan bijdragen tot een verlen ging van dit toeristenseizoen. De Ka mer betreurt het daarom ook dat on langs Dolfirodam uit Scharendijke is vertrokken. Dit koncept-kommentaar op het struktuurschema openluchtrekreatie zal tijdens een vergadering van de Kamer van Koophandel donderdag 29 oktober in hotel „Zuiderduin" te Westkapelle worden besproken. HELSINKI. President Urho Kek konen van Finlans is om gezond heidsredenen afgetreden. Dit is dins dagmorgen door de regering in Hel sinki bekendgemaakt. BRUSSEL, 25-10. De belgische wachtmeester van de rijkswacht Jean-Louis Dreezen heeft zondag in een militaire kazerne in West- Duitsland, waar Belgische troepen zijn gelegerd, een soldaat doodge schoten en een ander ernstig gewond. Het ministerie van landsverdediging in Brussel wenste over de identiteit van de slachtoffers niets bekend te maken. Wel werd gezegd dat ogen blikkelijk een onderzoek is begon nen naar de toedracht van het dode lijk ongeval. BRUSSEL, 26-10. De bijzondere NAVO-adviesgroep, die maandag in Brussel bijeen was, heeft zich in zeer voorzichtige bewoordingen uit gesproken voor de „nuloptie". Dit houdt in dat de NAVO-landen geen Cruise- en Pershing twee-raketten op hun grondgebied opstellen als op haar beurt de Sowjet Unie bereid is zijn SS-20-keten aan raketten te ont mantelen. ALMERE, 26-10. De grote opknap- apart fonds ter financiering van beurten die honderdduizenden wo- groot onderhoud aan woningen van ningen van na de oorlog op niet al te 25 jaar en ouder, lange termijn moeten ondergaan, bieden werk aan duizenden bouw- ,,ln het kader van het komende vakkers en vaklieden die nu zonder werkgelegenheidsplan van Den Uyl baan zitten. denk ik dat Van Dam zeker oren zal hebben naar een instandhoudingsre- Dit zegt algemeen direkteur drs. B. geling", aldus Kempen. Groot onder- Kempen van de Nationale Wonin- houd aan woningen uit de jaren vijf graad in Almere in antwoord op de tig en zestig heeft nog nooit plaatsge- vraag hoe hij denkt dat demissionair vonden. Derhalve zal het volgens minister Van Dam (volkshuis- Kempen veel nieuwe arbeidsplaat vesting) zal staan tegenover een sen opleveren. tenaar behoort met te verdelen subsi dies te gaan schuiven. Ten aanzien van de klacht, dat een beleid in het welzijnsplan zou ontbreken, was hij van mening dat wel degelijk op veel punten hoofdlijnen werden aangege ven. Een praktisch probleem bij de vaststelling van het welzijnspro- gramma voor 1982 was verder, dat die tenslotte afgestemd dient te zijn op de inmiddels aan de gemeente raad gepresenteerde gemeentebegro ting voor komend jaar. De heer Zoon was dan ook van mening, dat de ech te inspraak pas in 1983 aan bod zal kunnen komen. Overwogen werd dit pleidooi van de sekretaris op schrift te stellen en aan de leden van de Zierikzeese wel zijnsadvieskommissie toe te sturen. Van dit voornemen werd echter afge zien. Stichting Welzijn Ouderen Een groot deel van deze I.C.R.P.- vergadering werd verder gewijd aan een uiteenzetting over het werk en de doelstellingen van de Stichting Wel zijn Ouderen. De heer W. Wandel ging in eerste instantie wat nader in op de vele soorten en vormen van be jaarde werk, lichtte het ontstaan van de Stichting toe en ging nog eens na der in op de destijds wat omstreden verdeling van de bestuurszetels. Funktionaris van de Stichting Wel zijn Ouderen, de heer Ruud van der Weide gaf een zeer gedetailleerde toe lichting op hetgeen zijn taak omvat: een ontwikkelingsfunktie, het koör- dineren van funkties, bevorderen van samenwerking, het adviseren van instellingen, die voor ouderen werken, het ondersteunen van akti- viteiten en een ombudsfunktie. Tijdens een inventarisatieperiode van drie maanden had de funktiona- Vervolg pag. 3 FLORIDA. In het zicht van de kust van Florida zijn maandag enkele tientallen vluchtelingen uit Haiti verdronken toen hun boot in een ru we zee kapseisde en zonk. Er waren vijftig tot zestig mensen aan boord. Slechts zeventien van hen wisten zwemmend de kust te bereiken. NEW YORK. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zal zich van daag (dinsdag) in een niet-officiële zitting buigen over de vraag wie de komende vijf jaar als sekretaris-ge- neraal de hoogste ambtenaar van de volkerenorganisatie zal zijn. DAMASCUS. Syrië heeft officieel laten weten dat de deelneming van Franse, Britse en Italiaanse troepen aan de internationale vredesmacht in de Sinaï van invloed zal zijn op de be trekkingen tussen de Arabische lan den en Europa. MIDDELBURG, 27-10. „De rekreatie is nog één van de weinige groeisektoren in de huidige ekonomie. Meer dan 5000 mensen in Zeeland vinden werk in de rekreatieve sektor, aldus de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland in het koncept-kommen taar op het Struktuurschema Openluchtrekreatie van het ministerie van c.r.m. De Kamer is van oordeel dat in ge noemde struktuurschema onvoldoen de rekening is gehouden met de posi tieve effekten van de rekreatie voor de Midden- en Noordzeeuwse ekono mie. Als vertegenwoordiger van nage noeg het gehele bedrijfsleven in Midden- en Noord-Zeeland meldt de Kamer het „jammer te vinden dat aan de betekenis van de (openlucht) rekreatie voor Zeeland in het struk tuurschema op geen enkele wijze aandacht wordt besteed". Groei Verder staat in dit koncept-kom mentaar van de Kamer van Koop handel dat in de horecasektor rela tief veel vrouwelijke arbeidskrach ten emplooi vinden. Reeds geruime tijd ligt het percentage vrouwelijke werklozen in Zeeland boven het lan delijk gemiddelde, waarmee de Ka mer wil uitdrukken dat het behoud van deze arbeidsplaatsen van groot belang is. De Kamer is van mening dat het opleggen van ruimtelijke be perkingen ten opzichte van de re kreatie in Zeeland, niet strookt met het beleid dat gericht is op de vergro ting van het aantal binnenlandse va kanties. „Het is niet gewenst om voor Zeeland tot 1995 een maximale ruimtelijke uitbreiding van 165 ha voor toeristische standplaatsen en 45 ha voor zomerhuizen en bunga lows toe te laten. De sterke toename van het aantal rekreanten in Zeeland toont maar al te zeer aan dat een meer dan trend matige groei tot de mogelijkheden behoort. De Kamer stelt daarom voor moge lijkheden te kreëren om nog onbe nutte terreinen met de bestemming „zomerwoningen" tijdelijk te ge bruiken als kampeerterrein. Lang's Grevelingen Verwachting tot woensdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur omstreeks vijf, middagtemperatuur ongeveer tien graden; aan de kust af en toe krachtige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m zaterdag 31 okt.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 6 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuid-w 6 Vrijdag: Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 7 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: zuid-w 5 3 Zaterdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 9 gr. Middagtemp.: 14 gr. Windkracht: zuid-w 6 ZON- EN MAANSTANDEN 28 okt. Zon op 7.27, onder 17.20 Maan op 7.42, onder 18.05 29 okt. Zon op 7.29, onder 17.18 Maan op 8.48, onder 18.28 Eerste Kwartier: 5 nov. (2.09) HOOG- EN LAAGWATER 28 okt. 29 okt. Hoogwater 3.37 15.27 4.08 16.08 Laagwater 9.13 21.21 9.41 21.52 Springtij: 30 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Met een westelijke luchtstro ming wordt woensdag onstabiele lucht aangevoerd waarin enkele bui ten tot ontwikkeling komen. Er wor den geen grote regenhoeveelheden verwacht. Tussen de buien door schijnt de zon af en toe. De minimum temperatuur ligt komende nacht rond de 5 graden. Woensdag overdag wordt het ongeveer 10 graden. De zuidwestenwind is vrij krachtig. Donderdag verandert er in dit weertype maar weinig maar de kom- puters berekenen voor het einde van de week een belangrijke verandering in het stromingspatroon. De wind wordt dan zuidelijk waarmee be langrijk warmere lucht aangevoerd gaat worden. Het binnendringen van die warmere lucht gaat vrijdag van regen vergezeld. Tijdens het wee kend nemen de regenkansen af en gaat de temperatuur omhoog tot on geveer 14 graden. ZIERIKZEE. Deze fraaie oude beuk staat in de tuin van de heer W. van Hout in de Hoge Molenstraat, achter zijn woning c.q. winkel aan het Havenplein. De stam van deze beukeboom werd door de Plantsoenendienst met jute om huld ter bescherming tegen mogelijke beschadigingen nu op het naastliggen de terrein werd begonnen met de uitbreiding van de A.H.-supermarkt. Het ju te moet de boom ook tegen te veel licht beschermen, want een béuk gedijt nu eenmaal beter in omgeving met gematigde lichtinval. Door bovengenoemde werkzaamheden moest ook een (zonlicht werende) heg verdwijnen, zodat de Plantsoenendienst deze beschermende maatregel heeft getroffen. De heer Van Hout kon verder mededelen, dat - volgens informatie via het kadaster - de beuk omstreeks 1842 moet zijn gepland, met als doel als bliksemafleider dienst te kunnen doen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. Het niet onvermaarde poortje in de St. Domusstraat is binnen het raam van de nieuwbouw Supermarkt Quist - zoals de foto toont - behouden. Het is ingebracht in de afsluitmuur en kan - zo hoopt ieder - weer jaren mee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In dit verband denkt de Kamer bij voorbeeld aan de als „zomerwonin gen" bestemde terreinen langs de Grevelingen. „De huidige ekonomi- sche recessie en de hoge brandstof prijzen brengen met zich mee dat de it 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1