Anti-atoom beweging hield dodenmars door Zierikzee ^lolty* it|pde Vrijzinnig Hervormde V rouwenvereniging in het goud DE „WEEK VAN BOS EN NATUUR" IN DE DOMANIALE BOSSEN 3 Schouwen-Duiveland atoom vrie" Mannenkoor uit Aalten te Zierikzee STREEKNIEUWS Kleindieren-tentoonstelling in „De Kruitmolen" Middelburg Start aktiejaar Youth for Christ Advertentie Elk topmerk in de mode heeft haar eigen stijl en aksenten. Daarom hebben wij zoveel verschillende topmerken in huis. Dam 19 Zierikzee Tel. 01110 - 2816 Nu ook voor hoeden en shawls. Het Aaltens Chr. Mannenkkor be staat dit jaar 25 jaar, ter gelegenheid van dit feit maakt het mannenkoor een concertreis door Zeeland, men treed in verschillende plaatsen op. Men wil geld bijéén brengen voor het werk van de Chr. Vereniging Bartimeüs te Zeist De leden van het Aaltens Chr. Mannen koor betalen hun reis zelf, de gehele opbrengst van de optredens in Zeeland is bestemd voor Bartimeüs. Het koor geniet grote bekendheid door haar medewerking aan het N.C.RV. programma U Zij de glorie. Het mannenkoor komt op vrijdag 6 november as. in de Gre£ kerk aan de St Domusstraat te Zierikzee, mede werking wordt verder verleend door het kinderkoor De Sjofar en het jeugd koor Joy van de Geref. kerk te Zie rikzee. Aanvang van de avond is om 20.00 uur. De entree is voor deze avond vrij, alleen wordt er een kollekte gehouden voor de Vereniging Bartimeüs. De me dewerkende koren rekenen op een stampvolle Geref. kerk. Juist in dit jaar van de gehadicapte is aller belangstel ling voor deze avond koor- en samen- zangavond dringend gewenst Schrijfavond Amnesty International Komende week worden in de ver schillende plaatsen weer de maande lijkse schrijf avonden gehouden. Op de schrijfavond heeft ieder gelegen heid persoonlijk te protesteren tegen politieke onderdrukking en te plei ten voor vrijlating van mensen die onrechtmatig worden gevangen ge houden en/of worden gemarteld. Vrijlating wordt alleen gevraagd voor mensen die geen geweld hebben gebruikt of gepropageerd. Voorbeeldbrieven in de juiste taal zijn er deze keer o.m. voor: Manfred Bartz in ,de DDR, veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf wegens; „opruiing tegen iie staat". Hij schreef satirische artikelen. Ali Said Zahran in Egypte zit gevangen we gens het behoren tot een kommu- nistische organisatie. Lee Woo-jae en Han Myung-sook waren als lid van de Koreaanse Christelijke Academie aktief voor het ontwikkelen van de mocratische principes en sociale rechtvaardigheid. George Anastasia- des in Griekenland is veroordeeld tot 3'/2 jaar gevangenisstraf, omdat hij als Jehova-getuige weigerde zijn mi litaire dienstplicht te vervullen. Verder kan steun verleend worden aan de aktie van de werkgroep voor vrijlating van gewetensgevangenen in China en Etiopië, waarvan eerder in deze krant melding werd gemaakt. De schrijfavonden zijn op maandagavond 26 oktober in Zierik- ZIERIKZEE, 22-10. Op dinsdag 3 november herdenkt de Vrijzinnig Her vormde Vrouwenvereniging het 50-jarig bestaan, met een jubileumbijeen komst in het Hervormd Verenigingsgebouw. zee, prinses Julianaschool, Janne- wekken 19. In Haamstede in de re- kreatiezaal van de Gereformeerde kerk en in Brouwershaven in de Ge reformeerde kerk aan het Boston plein. Verder op woensdag 28 okto ber in de leeszaal van de bibliotheek, Molenstraat 44, Brui'nisse. In alle plaatsen vanaf 7 uur. Ter informatie van de schrijf groep in Brouwershaven zal daar het klankbeeld vertoond worden. Ontwikkellingssamenwerking De Vereniging Wereldwinkel Schouwen-Duiveland deelt mede, dat op 29 oktober in de Oosterkerk te Goes de kursus „Ontwikkelingssam- werking en de kerk" zijn vervolg krijgt (20.00 uur). ZIERIKZEE Streekarchiefkommissie Op dinsdag 10 november vergadert ten stadhuize de Streekarchiefkom- misse. (Uitgestelde vergadering van 2 november.) Bejaardenmiddag N.C.V.B. Op woensdag 28 oktober houdt de N.C.V.B.-afdeling weer een bejaar denmiddag in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Voor tijd: zie agenda. Fir&ktievergadering P.v.d.A. Op maandag 2, donderdag 5 en woensdag 18 november worden frak- tievergaderingen van de P.v.d.A. ge houden, respektievelijk in „Markt- zicht" (2 maal) en het „Huis van Nas sau". Afdeling Plattelandsvrouwenbond De afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen ver gadert dinsdag 27 oktober in „Mon- dragon". De arts Zwartelé te 's Hee- renhoek spreekt over: „Alternatieve geneeswijzen" (o.a. acupunctuur). In- troduktie toegestaan. Voor tijd: zie agenda. De bijeenkomst begint later in de middag (16.00 uur), waarna een „wel kom" wordt uitgesproken, gevolgd door een jubileumoverdenking n.a.v. een tweetal Schriftgedeelten t.w. uit Lucas en Mattheus. Na samenzang, draagt mevr. Hu son gedichten voor. Gelegenheid wordt gegeven gelu kwensen uit te brengen aan de gou den vereniging, waarna een huldi ging plaats vindt van leden, die van de oprichting af lid zijn geweest. Na eén broodmaaltijd, brengt Nel Kars solotoneel onder de titel „Carre- vrouwen". Na een pauze is voorzien in een tweede optreden, waarna slui ting volgt op de gebruikelijke wijze. KERKWERVE Ploegwedstrijd Bij de opgave van de recentelijk ge houden ploegwedstrijd, stond in het onderwerpelijk kader de naam M. den Boer vermeld; dit moest evenwel zijn C. W. den Boer. Red. RENESSE Ouderavond ,,'t Staepel'of" Dinsdag 27 oktober wordt in de openbare lagere school ,,'t Staepel'of" te Renesse een ouder avond gehouden. Verkiezing leden ouderkommissie staat o.a. op de agenda. Ouderkommissieled^njjêq dames Dalebout en Zevenbergen zijiv, aftredend "en niet herkiesbaar. Na de'" pauze zal de diaserie „Naar het schoolwerkplan" worden vertoond. BRUINISSE Vislier gebroken De mosselkotter „Janneke Adria- na" Bru 34 van de firma Van Kooten- Jumelet-Otte, voornemens nadat men een vracht mosselzaad had ge lost, naar de Waddenzee terug te ke ren om nog een vracht mosselen te halen, moest van dat voornemen af zien, omdat een onderdeel van de vislier brak. Het schip is bij de firma L. Padmos en Zonen b.v. in reparatie gegaan. Zierikzee kent eveneens een Youth for Christ-afdeling. Deze afdeling bestaat echter nog maar zes jaar. In oktober 1975 werden de eerste bijbelgespreksgroepen gehouden, waar al spoedig steeds meer mensen belangstelling voor hadden. Twee jaar na de start, in 1977, ging de koffiebar van start die meestal plaats vond in Clubhuis de Lichtboei van het Leger des Heils. De YFC af deling Zierikzee ontwikkelde steeds meer aktiviteiten zodat naar een ei gen onderkomen gezocht moest wor den. Tot op heden is het YFC hier nog niet in geslaagd. Momenteel telt de Zierikzeese afdeling rond de veertig medewerkers/belangstellenden. Tijdens dit aktiejaar zullen de Youth for Christ aktiviteiten op Schouwen-Duiveland toenemen. WESTERSCHOUWEN, 23-10. Nog tot en met zondag, het laatste week einde van de herfstvakantie, wordt in Nederland „De week van bos en natuur" gehouden, die op Schouwen- Duiveland zijn weerslag vindt in de boswachterij V/ester schouw en. Reeds duizenden bezoekers volgden de uitgestippelde route door bos- en duingebied, die deze week de extra aantrekkelijke aanblik opleverde van werkzaamheden, waarbij fjorden-paarden werden ingescha keld bij de jaarlijkse uitdunning van de domaniale bossen. De schuur bij de hoofdingang van de bossen, in Westenschouwen, vormt wederom de ontvangstruimte voor de gasten. Begonnen wordt met een dia- en klankbeeld, waarna in formatiemateriaal wordt verstrekt. De uitgestippelde wandeling voert langs dertien kontrolepunten, waar borden zijn aangebracht, die infor meren over de natuur in de omge ving. De uitdunning van het bos, waarbij de fjordenpaarden goede diensten be wezen bij het wegslepen van de met modern materiaal omgezaagde bo men, vond vandaag voor de laatste maal plaats. De exkursies gaan ech ter nog twee volle dagen door en zo als het er nu uitziet zal het weer beter meewerken dan tot nu toe het geval was. Een goede gedegenheid om van Staatsbosbeheer op' aantïekfcelijke wijze informatie te vernemen over het bos in al zijn hoedanigheden en de zorg die aan de instandhouding wordt besteed. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) MIDDELBURG, 22-10. De pluimvee-, konijnen-, cavia- en sierduivenfok- kersvereniging „Walcheren" te Middelburg, die al vele jaren een provinciale kleindierententoonstelling organiseert, zal dit jaar voor de eerste maal een re gionale kleindierententoonstelling organiseren van grote hoenders, dwerg hoenders, sier- en watervogels, sierduiven, konijnen, cavia's en kleine knaag dieren. De tentoonstelling, die wordt ge houden onder de naam „Delta-Show", wordt tot en met 25 oktober a.s. in de rekreatie- en evene mentenhal „De Kruitmolen" te Middelburg-Zuid gehouden. Een der gelijke show in grootte is nog niet eerder op Walcheren gehouden. Door ruim 180 inzenders uit Zeeland, Zuid- Holland, Noord-Brabant en ons buurland België zijn maar liefst 1200 kleindieren ingeschreven, verdeeld over 80 grote hoenders, 195 dwerg hoenders, 20 sier- en watervogels, 575 sierduiven, 320 konijnen, 15 cavia's en 6 siermuizen en hamsters. Keuring Vandaag (vrijdag) zullen de dieren beoordeeld worden door een team van maar liefst 17 gekontrakteerde keurmeesters en 's avonds volgt de officiële opening. Deze officiële opening zal vrijdags avonds om 20.30 uur plaatsvinden en verricht worden door de burge meester van de gemeente Middel burg, drs. P. A. Wolters. De burge meester zal dan tevens de hoofdere prijzen uitreiken aan de eigenaars van de kampioenen in de betreffende diergroepen. Voor deze kampioenen zijn prijzen beschikbaar gesteld door Z.E. de mi nister van landbouw en visserij, de kommissaris der koningin in Zee land, en van een aantöl gemeente besturen op Walcheren. De tentoonstelling is te bezichti gen: vrijdag 21.00 - 23.00 uur; zater dag 10.00 - 22.00 uur ert zondag 10.00 - 17.00 uur. DEN HAAG. Minister Van der Stoel van buitenlandse zaken is niet van plan om aan het in Den Haag te vestigen informatiebureau van de Arabische Liga de diplomatieke status toe te kennen. ROERMOND. In een brief aan de Roermondse delegatie voor het lande lijk pastoraal overleg, heeft bisschop Gijsen van Roermond meegedeeld niet aan dit overleg deel te zullen nemen. ZIERÏKZÈË, 22-10. „Youth for Christ" zal binnenkort meer in de be langstelling staan, ten eerste omdat deze jongerenbeweging in Nederland inmiddels al vijfendertig jaar bestaat, en ten tweede omdat Youth for Christ zaterdag 31 oktober op Hervormingsdag, een nieuw aktie jaar aankondigt. In het kader van het Evangelisato- risch jaar wil deze jongerenbeweging extra aktie voeren, met name in de zomermaanden. De genoemde 31 ok tober viering zal plaats vinden in Doorn. ZIERIKZEE, 23-10. De Steung-roep „Schouwen- Duiveland atoom vrie" hield donderdag, tijdens de koopavond, een zoge naamde dodenmars door het centrum van Zierikzee. De zwijgende stoet van rond de twintig man wilde met deze demonstratie de dreiging van atoomwapens zichtbaar maken. Dit werd nog eens onderstreept door de wit gesminkte gezich ten, die aan de manifesta tie een luguber tintje ga ven. Zaterdag 21 november zullen Ne derlandse anti-kernbewapengroepen een grootse demonstratie/manifesta- tie houden in Amsterdam. De aktie „Schouwen-Duiveland Atoom vrie" had tevens als doel de inwoners van Schouwen-Duiveland op te roepen een bijdrage te leveren aan deze nati onale anti-atoom aktie. De Schouwen-Duivelandse anti atoom beweging pleit al enige tijd voor een atoom vrij „eiland". Ge meentebesturen werden aangeschre ven om in die richting een uitspraak te doen. De steungroep heeft onlangs ook tijdens een raadsvergadering in Zierikzee aandacht voor de aktie ge vraagd. De steungroep meent dat een atoom-vrij-verklaring als een symbo lisch gebaar moet worden gezien, naar de overheid toe. De Steungroep Schouwen-Duive land atoom vrie zal zaterdag 31 okto ber deelnemen aan een demonstratie in Middelburg, die wordt georgani seerd door „Stop de Neutronenbom". ZIERIKZEE. Enkele demonstranten tijdens de dodenmars door de Zierikzee se straten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3