Welzijnsadvieskommissie wil beleidspunten toegevoegd zien Krediet voor berekening van kwantatieve woningbehoefte l£6f pa jiir FNV wil niet praten met demissionair kabinet PAAUWE DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zierikzee niet meer in de pas Konferentie tvan Madrid Gemeenteraad Duiveland PAAUWE B.V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 oktober 1981 138ste jaargang Nr, 23002 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110)2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij Wh Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 32,30, per jaar 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: 99 Week van bos en natuurin Domeinen ZIERIKZEE, 22-10. De hoorzitting betreffende het Welzijnsplan 1982 t/m 1985 voor de gemeente Zierikzee, zal in tegenstelling tot de andere gemeenten in de regio niet in november kunnen plaatsvinden. Naar het zich laat aanzien zal een dergelijke inspraakgelegenheid voor de bevolking van Zierikzee pas in januari van het vol gend jaar worden gehouden. De welzijnsadvieskommissie kwam donderdagavond tijdens een openba re vergadering in het stadhuis name lijk tot de overeenstemming, dat bo vengenoemd Welzijnsplan een aan vullend hoofdstuk behoeft, waar dui delijke beleidslijnen in worden om schreven en waar prioriteiten in wor den gesteld. De welzijnsadvieskommissie had tweeëneen half uur nodig voor de bespreking van het consept wel zijnsplan en besloot derhalve voor de formulering van die beleidslijnen een aparte vergadering te beleggen. Deze bijeenkomst zal op maandag 7 december worden gehouden. „Het wordt een kwestie van tijd", liet welzijnsambtenaar van de ge meente Zierikzee, de heer P. Zoon daarop met een bedenkelijk gezicht weten. Tot nu toe heeft de wel zijnsplanning in de gemeenten op Schouwen-Duiveland en St. Philips- land synchroon gelopen, hetgeen door bovengenoemde gang van zaken niet gehandhaafd zal kunnen wor den. Dezelfde vragen „Het'is beter de hoorzitting uit te stellen en met een goed stuk te ko men, want als we zonder beleidslij- DEN HAAG, 22-10. In Madrid ko men aanstaande dinsdag de diploma ten van 35 Europese landen, de Vere nigde Staten en Canada weer bijeen voor een hervatting van de konferen tie over veiligheid en samenwerking in Europa (CVSE). De konferentie, weieens aangeduid als een graadme ter voor de ontspanning tussen Oost en West, sleept zich nu al een jaar zonder succes voort. nen dit welzijnsplan op tafel leggen, krijgen we op zo'n hoorzitting dezelf de vragen als nu aan de orde zijn ge komen". luidde de mening van kom missielid de heer J. Groen. Kommis sievoorzitter burgemeester Th. H. de Meester kon in dezen meedelen dat in elk geval een (laatste) uitstel van de datum, waarop de welzijnsplanning rond moet zijn, aan de gemeente werd verleend. Uiterlijk 1 april 1982 moeten Welzijnsplan, -programma en subsidieverordening zijn vast gesteld. Kommissielid de heer J. de Kreuk was van mening, dat er nu geen spra ke was van een welzijnsplan. ,,Er worden wel knelpunten genoemd, maar er is geen sprake van een be leid". De heer L. v. d. Ouden haakte daarop in met de opmerking, dat het welzijnsplan werd opgesteld op basis van de situatie in het verleden en dat straks pas aan de financiële planning kan worden gewerkt. De heer R. Kok vond dat niet te recht en volgde de heer De Kreuk, dat het welzijnsplan vooruit zou moeten zien. „Wat voor zin heeft het ora- 'ift een welzijnskommissie te plan nen als het geld voor 1982 blijkbaar toch al verdeeld is", vroeg hij zich af. Hetzelfde bedrag De voorzitter wees op de moeilijk heid subsidies, die al jaren worden verstrekt plotseling terug te draaien. „Het gaat tenslotte om herverdeling van hetzelfde bedrag". De heren De Kreuk en Kok waren echter van me ning, dat juist die herverdeling de funktie van de welzijnskommissie behoorde te zijn. De heer Kok vond dat in alle openheid over kernpunten gesproken diende te worden. „Wie leest dit rapport nu eigenlijk nog?", vroeg de heer J. J. Geleijnse zich af. Hij toonde zich voorstander van een simpeler aanpak van de wel zijnsplanning. De heer J. Groen had waardering voor de duidelijke wijze van be schrijving, maar had enkele begrip pen toch liever wat nader toegelicht gezien. Mevrouw C. J. Geluk sprak over een „goed leesbaar stuk". Ze merkte wel op, dat de sektor bejaar- denwerk in vergelijking met jeugd werk en sociaal-kultureel werk wel zeer uitgebreid aan de orde kwam. Verder drong zij er op aan de aktivi- teiten van het Leger des Heils die grotendeels in het welzijnsplan ont braken, onder een apart hoofdstuk op te nemen. De overige kommissie leden adviseerden konform. Rood potlood en toevoeging-en Bij de hoofdstuksgewijze behande ling van het welzijnsplan 1982 t/m 1985 werden enkele toevoegingen geadviseerd of werd het „rode pot lood" gehanteerd. De wat luchtige stijl, waarin het eerste hoofdstuk „Een blik in de toekomst" werd ge schreven werd niet door alle kom missieleden geappricieerd. De voor zitter liet weten dergelijke speelse elementen best te kunnen waarde ren. Enige diskussie leverde de opmer king van de heer Kok op, dat het. jeugd- en jongerenwerk naar zijn me ning beter onder het hoofdstuk edu- katie kon worden ondergebracht, dan onder rekreatie. De heer De Kreuk vond, dat die keuze ook een beleidsbepaling in hield. „Vind je bijvoorbeeld een jeugdsoos edukatief of rekreatief?", vroeg hij zich af. De meeste kommis sieleden waren het erover eens dat het jeugd- en jongerenwerk het bes omschreven kon worden els eduka tief met rekreatieve aspekten. De heren Groen en De Kreuk toon den zich volledig akkoord met het geen over de Stichting Samenlevings Opbouw in het welzijnsplan werd op genomen. De heer Groen on derstreepte de „tweede kans moge lijkheid" voor de Stichting Samenle vingsopbouw en de heer De Kreuk stelde vast, dat hetgeen in het Wel zijnsplan staat vermeld wel enigs zins afwijkt van hetgeen in de ge meenteraad werd besproken over het opbouwwerk. De heer Groen maakte verder van de gelegenheid gebruik nog eens op te merken, dat naar zijn mening de welzijnskommissie eerst gehoord had moeten worden, voor dat het voorstel tot opheffing van de ze stichting aan de gemeenteraad werd gedaan. Hoodstuk beleidslijnen Mevrouw Geluk zag het hoofdstuk gewijd aan een eventuele toekomsti ge „Welzijnskoepel" (het samengaan van de in deze regio funktionerende welzijnsinstellingen) liever onderge bracht bij het hoofdstuk „Aan dachtspunten voor verdere Voor tgang". Dit advies werd door de overige leden overgenomen. Hoofd stuk 12 van het Welzijnsplan zal der halve, zoals gezegd, gereserveerd worden voor de door de welzijns kommissie te adviseren beleidspun ten. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. WESTENSCHOUWEN. Een wandeling door de bossen is voor velen normali ter al een aantrekkelijke vrijetijdsbesteding, maar om meer te weten te ko men over het ontstaan, de natuur en de zorg voor het behoud, houdt Staats bosbeheer deze herfstvakantie de ,,Week van Bos en Natuur". Nog twee da gen, zaterdag en zondag, kan men terecht in de Domaniale Bossen te Westen- schouwen, waar al duizenden gasten zijn ontvangen. (Zie ook elders in dit nummer.) De kabinetskrisis DEN HAAG, 22-10. De FNV is niet bereid eventueel met het demissionaire kabinet te gaan onderhandelen over onderwerpen als investeringsloon of pre mieverhogingen. Dit heeft FNV-voorzitter Wim Kok donderdagmorgen in Den Haag verklaard, na afloop van een onderhoud van een delegatie van het FNV-bestuur met de informateurs De Galan en Halberstadt. Kok zei er geen zin in te hebben „om in deze mistige situatie ons in het Haagse te begeven om beleid te maken". Eerst moet er een werkgele genheidsplan op tafel komen, zo stelt de FNV. „Het is levensgevaarlijk om je in deelproblemen te laten betrek ken zolang een totaalbeeld van het regeringsbeleid ontbreekt. Dit kabi net is onbevoegd om te proberen op onderdelen tot overeenstemming te komen met de sociale partners. Het heeft zich nog niet eens aan het parle ment gepresenteerd. Men moet geen schemertoestand creëren en op on derdelen maatregelen willen nemen", aldus de voorzitter van de FNV. Welke koers? Kok en ook CNV-voorzitter Van DUIVELAND, 22-10. De gemeenteraad van Duiveland stelde donderdagavond een krediet van f 10.000,— be schikbaar ten behoeve van een kwantitatieve woningbe hoefteberekening door het bureau „Stad en Landschap". ZIERIKZEE. De anti-atoomgroep „Schouwen-Duveland atoom vriehield donderdagavond een dodenmars door Zierikzee. Met deze demonstratie wil de groep de dreiging van de atoomwapens benadrukken. Zie voor verslag elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer A. van Klinken (SGP) vroeg zich aanvankelijk af of een dergelijk rapport in een tijd van be zuinigingen nou wel gemaakt moest worden. Naar zijn mening waren er voorbeelden voldoende om te weten hoe het met rapporten gaat. De SGP-woordvoerder memoreer de in dit verband de Nota Bewo- ningspatroon, die naar zijn zeggen nu vaak als een „waardeloos stuk" wordt omschreven. Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel antwoordde, dat de cij fers in de Nota Bewoningspatroon in vele gevallen niet kloppen met de praktijk. Bestemmingsplannen onderbouwen Juist met de kwantitatieve-wo- ningbehoefteberekening door Stad en Landschap zou volgens de voorzit ter een goede onderbouwing voor bij voorbeeld het bestemmingsplan Oosterland gegeven kunnen worden. Verder achtte de voorzitter het on derzoek van belang voor het „ge vecht om het woningkontingent". Wederom wees hij op het grote ge boorte-overschot in de gemeente Dui veland. Deze gemeente noteert de helft van het totale geboorte-over schot in de regio Schouwen-Duive land. De voorzitter was van mening, dat op een dergelijke groei het beleid afgestemd moet worden. Een voordeel van het rapport van Stad en Landschap noemde de voor zitter verder, dat het jaarlijks op vrij simpele wijze kan worden aange past. De heer Van Klingen vond dat het met het „gevecht om het woning- der Meulen zeiden geen indruk te hebben gekregen van de koers die de informateurs zullen gaan volgen. Kok veronderstelt dat de informa teurs nog net zo min als hij precies weten waar de schoen wringt in de cirsis. Beide voorzitters hebben de indruk dat de informateurs nog steeds bezig zijn met zich oriënteren en met informeren naar standpun ten. Van der Meulen heeft de indruk dat de informateurs grondig en secuur te werk gaan. Hij zei dat te waarderen, omdat het mislukken van deze lijm poging volgens hem zou betekenen dat de laatste kans op een koalitieka- binet van CDA, PvdA en D'66 verke ken is. Verwachting tot zaterdagavond: Koude nacht In de nacht en ochtend weinig wind, weinig bewolking en plaatselijk mist; minimumtemperaturen van on geveer 4 graden aan zee tot rond het vriespunt in het binnenland met op veel plaatsen nachtvorst; morgen overdag geleidelijk meer bewolking en tegen de avond wat regen; mid- dagtemperatuur ongeveer 10 graden; tot matig toenemende zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m dinsdag 27 okt.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkr.: veranderlijk 3 Dinsdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 4 gr. Middagtemp.: 11 gr. Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 24 okt. Zon op 7.20, onder 17.27 Maan op 3.11, onder 16.47 25 okt. Zon op 7.22, onder 17.25 Maan op 4.20, onder 17.06 26 okt. Zon op 7.24, onder 17.23 Maan op 5.28, onder 17.25 Nieuwe Maan: 27 okt. (21.13) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 24 okt. 0.44 12.51 25 okt. 26 okt. 1.39 13.34 2.22 14.12 6.24 19.05 7.17 19.50 8.00 20.23 kontingent" best meeviel, daar de gemeente Duiveland toch pas ook weer het gevraagde aantal te bouwen woningen had verkregen. De voorzit ter weerlegde dit, daar in eerste in stantie het verzoek van de gemeente Duiveland wel werd gehonoreerd, maar later - tengevolge van een re kenfout - het kontingent weer wat werd teruggedraaid. Ten slotte ging de raad toch met al gemene stemmen akkoord met het voorstel het krediet van f 10.000,— ten behoeve van bovengenoemd on derzoek te verlenen. De overige punten gingen in snel tempo onder de hamer door, zodat de raadsagenda in twintig minuten kon worden afgewerkt. DEN HAAG. Informateur De Ga lan heeft donderdagmiddag bijna twee uur met minister Den Uyl van sociale zaken en werkgelegenheid over de financiële gegevens gespro ken. Zijn kollega Halberstadt sprak in die tijd, een kwartier langer, met minister Van der Stee. Springtij: 30 oktober. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 23-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Gisteren, aan het eind van de dag, kwam het weer in ons land ge leidelijk onder invloed van een uitlo per van een hogedrukgebied dat bo ven de oceaan tot ontwikkeling was gekomen. De buiïgheid in ons land nam snel af en in de afgelopen nacht kon tij dens helder en vrijwel windstil weer de temperatuur flink dalen, waarbij het op verschillende plaatsen tot nachtvorst kwam. De komende nacht zijn de omstandigheden voor het op treden van nachtvorst zeker niet minder gunstig. Morgen ondergaat het weer enige verandering doordat dan een bewol- kingszöne van de Britse eilanden tot ons land gaat doordringen. Zoals het er nu naar uitziet is de neerslagakti- viteit in deze bewolkingszóne niet erg groot. Als er morgen regen gaat vallen zal dat waarschijnlijk pas later op de dag zijn. Advertentie Laat woninginrichter van uw huis een paleisje maken! Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zuidweg 20a - Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 TEHERAN. Het Iraanse parlement (Madjlis) heeft in Teheran verrassend de benoeming van Ali Akbar Velaja- ti tot premier voorkomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1