Piet Slager met pensioen Deense kaderkerngroep te gast bij CJV „Samen Verder" Receptie in Hotel Vliegveld STREEKNIEUWS Zilveren jubileum in Smalstad njode Fietspad Laan van St. Hilaire in gebruik k 9 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 oktober 1981 Nr. 23001 airweaeaxwKflWW HAAMSTEDE, 22-10. Een van die bekende persoon lijkheden, die elk dorp rijk is, gaat op 1 november met pensioen. Het gaat hier om, zoals iedereen hem noemt, Piet Slager, een man die zich op velerlei gebied in het dorp zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Geboren en getogen in Haamstede, in het zelfde huis blijven wonen waar hij in 1916 in de bedstee werd gebo ren, bezocht hij als zoon van A. Sla ger en C. Visser de lagere school bij juf Passenier, meesters Hubregtse, van 't Hof en Reisinger (later De Keijzer). Vandaar naar de Tuinbouw- vakschool en dan maar werk zoeken. Thema-avond N.V.S.H. Op vrijdag 23 oktober organiseert de N.V.S.H. Midden Zeeland een thema-avond over pedofilie en jeugd- emancipatie. Als inleiding wordt de film „De Oppas" gedraaid. Dit is een tien minuten durende film over een klein meisje, dat haar oppas „versiert". De film is gemaakt door de cineast Casper Verbrugge. De avond zal verder worden ver zorgd door de heren R. Gienow van de werkgroep pedofilie en jeugde- mancipatie in Eindhoven en B. Fer guson van de landelijke werkgroep jeugdemancipatie. Tijdens de avond kan informatiemateriaal bekeken en gekocht worden en kan informatie worden verkregen over de onlangs gestarte werkgroep pedofilie en jeugdemancipatie Zeeland De avond wordt gehouden in het N.V.S.H.-pand aan de Wijn gaardstraat nummer 9 te Goes en be gint om 20.00 uur. De toegang is gra tis en iedereen is welkom. ZIER1KZEE Film/praatavond VOGG en Philadelphia Op woensdag 28 oktober organise ren de ouderverenigingen VOGG en Philadelphia een film/praatavond in het kader van het internationale jaar van gehandicapten. In het Hervormd Verenigingsge bouw aan het Vrije zal de film van het „Hier-en-nu-team" van de NCRV gedraaid worden, met als titel „Zeg maar oma". Hans Sleeuwenhoek, de maker van de film, volgde onder an dere een diep-spastisch kind, dat in een internaat te Leiden verblijft. Het kind kreeg bezoek van een oudere da- mè, die haar de eerste woordjes leer- dei s,Zeg maar oma", de titel van de film. De reden waarom de oudervere nigingen deze film draaien is, dat de film een goed beeld geeft van de waarde die het kontakt tussen geestelijk gehandicapten en niet ge handicapten kan hebben voor beide partijen. Voor tijd: zie agenda. „Schouwen-Duiveland Atoom Vrie" Donderdagavond zal de steungroep „Schouwen-Duiveland Atoom Vrie" in Zierikzee een dodenmars houden. Het is de bedoeling, het winkelend -99 „SOOS (Vervolg van pagina 1) nieuwe seizoen gaat omstreeks half september van start. Hoogtepunten zijn verder de dagreis in het voorjaar en een gezellige winkelmiddag in het najaar. Trouwe bezoekers, die wegens ver trek naar een bejaardentehuis buiten de gemeente, Brouwershaven verla ten, blijven zoveel mogelijk bij het soosgebeuren betrokken. Het komité bezoekt deze mensen en haalt hen op voor bijzondere middagen met Sint Nicolaas, Kerst en Pasen. Ook de zieken worden met een be zoekje van het komité verrast en de genen, die de leeftijdsgrens van tach tig zijn gepasseerd worden elk jaar thuis gefeliciteerd op hun verjaardag door enkele leden van het komité. Tenslotte zijn de dames ook bereid de helpende hand toe te steken voor ver voer of begeleiding naar diverse amateur toneeluitvoeringen in de re gio. Feestprogramma Het feest op 19 november in het Tonnenmagazijn belooft een vrolijk gebeuren te worden. In de middagu1 ren zal het Dameskoor uit Brouwers haven optreden en wordt de Zeeuwse troubadoer Engel Reinhoudt ver wacht. De middag wordt verder ge vuld met een geanimeerd samenzijn en enkele voordrachten en sketchjes. Vervolgens zal gezamenlijk de kof fietafel worden gebruikt, 's Avonds van zeven tot acht uur wordt de re ceptie gehouden, een goede gelegen heid voor hen, die nog wat officiële woorden willen spreken, want na die receptie bestaat het programma vol ledig uit zang, dans en muziek. Zo zal de volksdansgroep „Nehelle- nia" o.l.v. Joke Hillebrand uit Zie rikzee optreden, komt het Smalstadtskoor een bijdrage leveren en zal de finale van dit jubileumfeest worden verzorgd door de heroprichte muziekvereniging „Apollo" uit Brouwershaven. Wat in de bollen bij Van Waveren, en op de kippenfarm van M. den Boer en twee jaar „koeivoerder". Daar M. den Boer raadslid en wethouder werd, mocht Piet daar vijf jaar blij ven. Verder werkte hij nog aan de aanleg van de Badweg (1938), ver kocht in de oorlog kachelhout en be gon toen tezamen met C. den Boer een fruitteeltbedrijf in de J. J. Boei- jesweg, en huwde in 1942 Lena v. Dij- ke, ook een Haamsteedse. Oorlog Zijn ouderlijk huis werd deerlijk beschadigd in 1941 door een luchttor- pedo die veel schade aanrichte in de Kloosterweg. Eind 1944 moest ook hij naar Duitsland en bij terugkomst deed hij van alles. Kwam uiteinde lijk terecht op het tundersbedrijf J. den Boer en begon een paar jaar later met het pachten van een fruitbedrijf voor zich zelf. Geen vetpot, maar met een twee wielige trekker en een sproeimachi- ne was hij toen al een hele Piet. Tot dat de mogelijkheid zich voordeed om een kampwinkel te beginnen zon der papieren. Eerst bij J. Korteweg op de Duin hoeve en later bij C. Blom op Rozen hof. Caravan-park Van het een komt het ander. In 1964 begon de toenmalige Twentse Bank in de Boeijesweg een sta-caravan- park en Piet werd het direkteur- schap aangeboden, wat hij gretig aanvaardde, omdat de fruitteelt bij na ter ziele was in.de Westhoek. Zijn taak was de mensen (personeel van de Twentse Bank, later de ABN) te ontvangen, kontröle te houden en al wat daar tussen zit. Op 1 augustus 1964 opende burge meester H. P. Everwijn dit park, dat na een gehouden prijsvraag, de naam Schouwenduin kreeg, in het toenma lige Deltahotel waar de huidige dok ter Jan Stenger toen oberde als va kantiehulp. publiek op deze. wij ze te kppfronter réii'mét de kërnwapenproblejhatiejt. De vorm symboliseerd de dreiging die van de massavernietigingswa pens uitgaat. De zwijgende groep zal worden vergezeld door een aantal mensen die het publiek een stencil aanbieden. Het pamflet doet een beroep op de mensen om zich in te zetten voor een kern wapen vrije toekomst. De akties van „Schouwen-Duive land Atoom Vrie" vinden plaats in het kader van de mobilisatie voor de grote vredesdemonstratie op 21 no vember in Amsterdam. Het is de voorlopige slotmanifestatie van een serie demonstraties in West-Europa waarvan de eerste 10 oktober in Bonn plaats vond. De dodenmars van donderdagavond zal eindigen met een vuurwerkspel. Dit spel vormt een vrolijke en vooral hoopvolle af sluiting. interkerkelijke Hervormingsdienst Door het centraal verband van ver enigingen zal op zaterdagavond 31 oktober weer een Hervormings dienst worden belegd in de Chr. Ge- ref. Kerk aan de Zèvengetijstraat te Zierikzee. Sprekers op deze avond zijn: ds. B. de Graaf en ds. C. L. de Rooij, respek- tievelijk Chr. Geref. en Ned. Herv. predikant te Zierikzee. Verdere medewerkenden zijn: het koor de „Lofstem" onder leiding van Jaap Schouls en het jeugdkoor „Sja- loom" onder leiding van Art de Jon ge. Organist is Mar van der Veer. Voor tijd: zie agenda. Film in het weekend Stichting het Theater vertoont aan staand weekend geen films op zater dagavond, maar op vrijdag- en zon dagavond. Een karatefilm dit keer, niet met Bruce Lee in de hoofdrol, maar met Chuck Norris, die ook wel de opvolger van Lee wordt genoemd. De film handelt over een multi- miljoenen smokkelketen die door een narkotika-brigade doorbroken moet worden. Maar de leden van de brigade worden één voor één ver moord. De politie roept de hulp in van karatekampioen Logan die in training is om zijn titel te verdedigen tegen Jerry Sparks, die overigens zeer nauw bij de serie moorden be trokken is. Voor tijd: zie agenda. Caravan omgewaaid op Zeelandbrug Op de Zeelandbrug is dinsdag om 12.30 uur door zware windstoten de caravan achter de auto van N. H. uit Utrecht omgewaaid. Het dak raakte vernield en de inrichting van de cara van liep nogal wat schade op. Het verkeer op de brug ondervond niet zoveel last van het ongeval en werd slechts voor korte tijd opgehouden. Poppentheater De speeltuinvereniging Meester Breetvelt brengt heden - donderdag - een bezoek aan het poppentheater Al te Klein in de St. Domusstraat. Voor de groep tot en met acht jaar en voor de groep vanaf negen jaar zal een voorstelling worden gegeven. Verder sprak daar o.a. een der ba zen van de ABN, mr. J. Visser. Zodat Piet nu 17 jaar lang het kamp heeft beheerd op onnavolgbare wijze. Hij was alles en vooral vraagbaak. „Een direkteur zonder direkteur-allures" zo werd hij vaak betiteld. Raadslid De gemeente Haamstede heeft veel aan hem te danken. Van 1946 tot 1961 was hij raadslid voor de CHU, verte genwoordigde de arbeiders in de So ciale Dienst en bestuurde voor Schouwen-Duiveland het CNV. Zit ting had hij verder in het Algemeen Bestuur Ziekenfonds Schouwen-Dui veland en was 15 jaar lang koster van de Ned. Herv. kerk. Een grote bin ding had hij met het Welfarewerk van het Rode Kruis (en nog), was voorzitter van de Mannenvereniging „Onderzoek de Schriften", sekreta- ris van de voormalige korfbalvereni ging SSS en schreef een aantal jaren als korrespondent voor het toenmali ge Zeeuws Dagblad in Goes. Kortom een echte Haamstedenaar die op het dorp een zeer geziene fi guur is, een groot verteller en een goed spreker. Morgen (vrijdag) is er te zijner ere in hotel Vliegveld een re ceptie van 15.00 tot 17.30 uur. Middeleeuwse avond Op vrijdag 20 november organi seert „Mondragon" een romantische middeleeuwse avond, verzorgd door het muziek-ensemble: „Gheselscap goet ende fyn". Het brengt een pro gramma van oud-Nederlandse en Vlaamse liederen, muzikale gedich ten, volksgebruiken en dansmuziek, gespeeld op authentiek instrumenta rium. Vrouwenverenging Ger. Gem. in Nederland De Vrouwenvereniging van de Ger. Gemeenten in Nederland organiseert - evenals vorig jaar - weer een verko ping van zelfgemaakte goederen. De datum is donderdag 29 oktober. De verkoping wordt gehouden in de bo venzaal van de Ger. Kerk aan de St. Domusstraat. Te koop worden aange boden talrijke praktische artikelen, kinderkleding, gehaakte- en gebrei de goederen en geborduurde hand werken. In een stand zijn oliebollen, mosse len, babbelaars, koek en koffie met cake te bekomen. De opbrengst van de verkoping is voor het nieuwe kerkgebouw. Voor tijd: zie agenda. Auto opengebroken Op het terrein van de Fiatgarage aan het Jannewekken werd de auto van S. S. uit Zierikzee open gebro ken. Door een ruitje kapot te slaan kon de dader in de wagen komen. Al leen de radio wordt vermist. Stichting Nutstuinverhuring De Stichting Nutstuingrondverhu- ring heeft weer een vijftal prijzen be schikbaar gesteld, voor de huurders verzorgers van tuingrondpercelen in 1981. De prijzen bedragen respektieve- lijk: 35,-, 25,-, 20,-, 15,- en 10,—. De toekenning van de vijfde prijs was moeilijk, zodat nog twee extra prijzen werden beschikbaar gesteld. De winnaars zijn inmiddels bekend geworden. Deze zullen worden uitge reikt op vrijdag 6 november in de hal van de Nutsspaarbank. Hierna wor den de pachten geïnd voor het sei zoen 1981/1982. Het bestuur van de Stichting doet intussen een oproep aan belanghebbenden de toegangspa- dén tot de tuinen onkruidvrij te hou den. NEELTJE JANS Granaat opgezogen De Explosieven Opruimings Dienst werd gisteren ingeschakeld om een granaat, die in een zuiger was terecht gekomen, die werkzaamhe den uitvoerde bij werkeiland Neeltje Jans, onschadelijk te maken. De zui ger heeft de granaat van de bodem opgezogen. De E.O.D. heeft het pro- jektiel gevonden en meegenomen. HAAMSTEDE De N.C.V.B.-afdeling De N.C.V.B.-afdeling hield weer een vergadering die met gemeen schappelijk zingen van Gez. 479:1 werd geopend. Na gebed en schriftle zing (Ps. 25 en 1 Petr. 2) door de presi dente mevr. Silvis, sprak de burge meester van Westerschouwen, mevr. J. L. Niemantsverdriet-Leenheer over haar werkzaamheden in de ma gistratuur. Na de causerie werd een dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid tot vragen stellen. Tot slot van de bijeenkomst werd het bondslied gezongen. Inbraak In de fritestent aan de Strandweg te Haamstede, eigendom van K. v. d. V. uit Zierikzee, werden een tele foontoestel, zonnebrandolie en batte rijen ontvreemd. De daders konden door de deur te forceren, de fritestent binnenkomen. NIEUWERKERK Herv. Geref. Kerken Op zondag 1 november zullen te Nieuwerkerk (in het kader van de sa menwerking tussen de Ned. Her vormde Kerk en de Geref. Kerk) ge zamenlijke kerkdiensten worden ge houden. In de ochtenddienst van 10.00 uur in de Hervormde Kerk, zal een gere formeerde voorganger zijn, n.l. de heer J. van Leerdam te Serooskerke. De 2e dienst is een interkerkelijke jeugddienst. In de middagdienst om 17.00 uur, zal in de Gereformeerde kerk voorgaan ds. P. Boomsma, di rekteur van Youth for Christ, uit Driebergen. In deze dienst werken jongeren mee, die ook gedeeltelijk deze dienst hebben voorbereid. Kollekte Blindenhulp In de komende week (van 26-31 ok tober) zal op Nieuwerkerk de jaar lijkse huis aan huis kollekte worden gehouden van de Stichting Christelij ke Blindenhulp „De Fakkels" bijeen te Amsterdam. Deze stichting biedt hulp en steun aan „Bartiméüs", scholen en interna ten voor blinen. Ook wordt geholpen de „Christelijke blindenbiblio theek", dit zowel in geluidsbanden als brailleboeken. Ook het vakantie oord, evenals „Het Schild", een te huis voor bejaarde blinden. Ook „Sonneheerdt", bejaarden- blinden en vakopleiding voor blin den krijgt hulp. Tenslotte ook nog de vereniging tot werkverschaffing aan blinden, wordt gesteund. Hartelijk aanbevolen. OOSTERLAND Hond doodt schaap Dat honden een regelmatig gevaar betekenen voor schapen ondervond de landbouwer Jaap Schoof, wonen de aan de Zeedijk alhier. Zaterdagmiddag jl. werd hij ge waarschuwd door een voorbijganger dat er een schaap van de heer Schoof, lopend aan de Zeedijk, gewond was. Bij kontrole bleek inderdaad één van de dieren gewond te zijn en door een hond dusdanig toegetakeld, dat er maar liefst 20 van de huid van het arme dier was weggerukt, en een noodslachting tenslotte het enige al ternatief was. Eeri schadepost voor de betrokkene, nog afgezien van het dierenleed. Het komt de laatste tijd steeds meer voor dat „dierenvrienden" met hun loslopende honden zich op de dijk bevinden met in dit geval wel heel noodlottige afloop. Vooral in de periode rond de dektijd is dit een zorg voor alle schapenhouders, om dat bij opgedreven schapen het nog al eens voorkomt dat de vrucht eraf komt. SIRJANSLAND Kachelshow Op vrijdag 23 en zaterdag 24 okto ber wordt in een loods aan de Sport weg (3) door de fa. Hanse, een ka chelshow gehouden. Een kachel is een kachel; tenminste zo was het vroeger, maar het (verko- pelijk) objekt ontsnapt aan louter re- klame door de energiekrisis, tot de bestrijding waarvan ook kachels (soms) kunnen bijdragen. Advertentie Elk topmerk in de mode heeft haar eigen stijl en aksenten. Daarom hebben wij zoveel verschillende topmerken in huis. I Dam 19 Zierikzee Tel. 01110-2816 Nu ook voor hoeden en shawls. (Vervolg van pagina 1) Bij de subsidietoezegging gaf de minister tevens in overweging het gedeelte tussen de provinciale weg en de Haringvlietstraat aan de west zijde ook van eén fietspad te voor zien. De eventuele aanleg van dit ge deelte zou in principe ook voor een subsidieregeling in aanmerking kun nen komen. De burgemeester liet weten het zin nig te achten deze aanbeveling nader uit te werken, maar wees ook op de moeilijkheden met grondverwer ving, die zich in dit verband nog kun nen voordoen. Wat dat laatste betreft noemde hij ook de inspanningen van wethouder P. de Rijke ten behoeve van de grondverwerving voor reali sering van het inmiddels officieel ge opende fietspad. BRUINISSE Havenaktiviteiten De gemeentehaven van Bruinisse was j.l. maandag een centrum van aktiviteiten. Liefst vier schepen losten hun vracht en zorgden, samen met de twee grote kranen voor een dynamisch gezicht, mede door de aanwezigheid van de nog steeds af en aan varende hopperzuiger „Interbal- last". De vier schepen, die voor enor me „duinen" op de kaai zorgden, wa ren de Philipskercke uit Goes die 500 ton zand loste voor de betonfabriek Ruitenbeek, de Verdo 8 welke 544 ton grind loste eveneens voor Ruiten beek, de Paula F bracht 606 ton zand voor Yzelenberg en de grootste, de Rammekens, die 1300 ton zand voor het aannemersbedrijf v. d. Velde bracht. ■au- Vóórlichting RutgerstfehtMg Jeugdsociëteit „De Pul" organi seert vanavond (donderdag 22 okto ber) een voorlichtingsavond van de Rutgerstichting. Op deze avond zul len door mevr. M. v. Strien uit Ber gen op Zoom dia's vertoond worden over geslachtziekten, waarna er gele genheid zal zijn om hierover vragen te stellen. Leeftijd vanaf 13 jaar. Aanvang 20.00 uur, in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw. Voorlichting Ned. Hartstichting Het plaatselijk bestuur van de Vrienden van de Hartstichting (De Nederlandse Hartstichting) organi seert op maandag 26 oktober en woensdag 28 oktober een voorlich tingsavond over gezonde voeding. Zoals bekend is de doelstelling van de Nederlandse Hartstichting de bestrijding van hart- en vaatziekten. Een van de pijlers van de preventie tegen deze ziekten is de voorlichting over gezonde eetgewoonten. Naast de voorlichting, die de leden krijgen van een diëtiste van de Hartstichting, worden ze op deze avond in de gelegenheid gesteld zelf gezonde hapjes klaar te maken èn te proeven, dat gezond en lekker best samen gaan. Voor deze avonden, die beide om 20.00 uur in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw beginnen, wordt van de leden een vergoeding van 5,- gevraagd voor de zaalhuur, koffie en om de levensmiddelen van te beta len. ZIERIKZEE, 21-10. Van donderdag 22 t/m zondag 25 oktober is het C.J.V. „Samen Verder" te Zierikzee gastheer van een kaderkerngroep, bestaande uit 15 Deense en 15 Nederlandse deelnemers/deelneemsters. Kaderkern is een training, uitgaan de van de afdeling Kadervorming van het C.J.V./Y.M.C.A. Nederland, die vooral is bedoeld voor hen, die beter toegerust willen worden voor het werk binnen het C.J.V. Bovendien is de Kaderkern ook ideaal voor hen, die het C.J.V. nog niet zo goed kennen, maar er wel in zijn geïnteresseerd. Deze training wordt ieder jaar weer, nu al voor de 14e keer, gedu rende drie weekends gehouden op het internationaal ontmoetingscen trum „Ernst Sillem Hoeve" te Lage Vuursche. Tussen de weekends door wordt er ook in praktische zin erva ring opgedaan binnen het C.J.V.- werk plaatselijk, provinciaal of lan delijk. Uitwisseling Gedurende het seizoen 1980/81 was het Zierikzeese C.J.V.-lid W. L. van Leeuwen één van de deelnemers aan deze Kaderkern 14. Ter afsluiting van de training van dat seizoen brachten de Nederlandse kaderkernleden van 28 t/m 31 mei j.l. een bezoek aan een dergelijke groep in de Deense plaats Toriby. Het programma bevatte toen naast uitwisseling van kennis en gesprek ken rondom een bepaald thema ook een aantal ontspannende elementen. Zo zal het ook zijn bij het tegenbe zoek, dat de C.J.V. Denemarken de zer dagen brengt aan het C.J.V. Ne derland en waarvoor de Zierikzeese C.J.V. als ontmoetingsplaats is uitge kozen. De groep zal verblijven aan boord van het C.J.V.-schip „Vita Pugna". Programma Donderdag (22 oktober) zullen de Deense C.J.V.'ers zich in Dordrecht bij de Nederlandse kaderkernleden aansluiten, die daar Woensdag al aan boord zijn gegaan van de „Vita Pug na". Op de heenreis naar Zierikzee zul len zij al varend kennis kunnen ma ken met het werk van het C.J.V. „Sa- De burgemeester zei verder te ho pen, dat de afwerking van het Hat fieldpark inderdaad van de grond kan komen en het perceel derhalve niet vroegtijdig betreden zal worden. Hij drong er bij de schoolleiding op aan bij de leerlingen zoveel gemeen schapszin op te wekken, dat zowel fietspad als Hatfieldpark op de juiste wijze gebruikt zullen worden. Gastheer deze middag R.S.G.- rector drs. P. Vis toonde zich ver heugd met het precies op tijd gereed gekomen fietspad. Hij zei te hopen dat deze voorziening inderdaad vol doende veilig zal zijn en maakte van de gelegenheid gebruik zelf zijn twij fels uit te spreken over het gevaarlij ke punt bij de Zuidwellebrug. Knelpunten? „Het fietspad lijkt een goede voor ziening, maar misschien doen zich in de praktijk nog wel knelpunten voor", aldus de rector, die er op ver trouwde in dat geval bij de gemeente te kunnen aankloppen. Tot slot sprak de heer Vis de verwachting uit dat het Hatfieldpark en de tuin van de R.S.G. te zijner tijd een heel mooi geheel zullen vormen. Ir. J. G. A. M. de Bont, sprekend namens Direktie Zeeland, Rijk wa terstaat beantwoordde de kompli- menten van de burgemeester met de mededeling zelf ook een prettige sa menwerking met de dienst gemeente werken te hebben ervaren. Voor wie het wil weten: Het nieuwe fietspad langs de Laan van St. Hilaire is ca. 750 m lang met een breedte van 2,30 m, een totaaloppervlakte inklusief invoegstroken 'étè'. van ca. 3400 m2. Voor aanshri tende voetp.aden e.d. werd on geveer 850 m2 tegelwerk aange bracht en aan klinkerbestra ting voor het parkeerterrein en de aansluiting Haringvliet straat werd ca. 2100 m2 ver werkt. Met de aanleg van het fietspad is de toegang vanaf dè Laan van St. Hilaire naar het parkeerterrein Scheldestraat vervallen. De oppervlakte van het parkeerterrein is daardoor met ongeveer 900 m2 uitge breid. men Verder" middels vertoning van de verleden jaar uitgebrachte jubi leumfilm. Na de introduktie zal er een eerste bespreking worden gehouden over het thema „De maatschappelijke re levantie van een identiteitsgebonden organisatie", een thema, dat ook op andere dagen nog verder in bespre king zal komen. Vrijdagavond (23 oktober) is het C.J.V.-kamp aan de Kampweg tc Re- nesse ontmoetingsplaats van de ka derkernleden én de Zierikzeese C.J.V.-leden voor een Zeeuwse folklore-avond met klederdrachten, volksdansen, volksverhalen en volksliedjes. Verder staan er bezoeken aan de Oosterschelde-werken en de mossel- visserij op het programma en zal uiteraard ook Zierikzee worden be zichtigd. Zondagmorgen (25« oktober) zullen de kaderkernleden na het bezoek aan een kerkdienst in de Gasthuiskerk tot na het middageten verblijven in Zierikzeese gastgezinnen van het C.J.V. 's Middags vertrekt de groep na af ronding en evaluatie van dit bezoek weer huiswaarts. Hij bracht wat nuancering aan bij het vermoeden, dat Direktie Zeeland een grote inbreng zou hebben gehad in de snelle realisering van 'een en an der. „Wij hebben slechts de richtlij nen van het ministerie gevolgd", al dus de heer De Bont. overigens was ook hij van mening, dat voor ambte lijke begrippen het fietspad uiterst voortvarend tot stand is gekomen. Risico vermijden Verder wees hij op het belang het fietspad aan de westzijde naar de Provinciale Weg door te trekken. Ij\ De Bont haastte zich te zeggen, dat de oversteek bij de Haringvlietstraat niet onveilig is, maar gaf toch de voorkeur aan het risiko van overste ken geheel te vermijden in plaats van het door verkeerstechnische oplos singen zoveel mogelijk te miniseren. De heer J. Rieffe sprak namens het Annemingsbedrijf Vermeer Grond en Wegen b.v. Hij zag er van af de ge meente expliciet te bedanken voor de opdracht, „want", vond hij „dat heb ben we tenslotte aan onszelf te dan ken door als laagste in te schrijven". Een woord van dank richtte hij wel tot zijn eigen mensen „op de barrika- de", die voor een snelle uitvoering van het werk zorg droegen. De heer Rieffe had blijkbaar in middels een mogelijke volgende op dracht voor het aanleggen van een fietspad gesnoven en bracht even het bestek van de gemeente Midden- schouwen (fietspad Heuvels- weg/Lange Blokweg) aan de orde. Spreker dankte de R.S.G.-leer lingen voor de officiële opening van het fietspad. Eerder hadden zij uit handen van burgemeester De Meester ieder reeds een historische prent van Zierikzee in ontvangst mo gen nemen. De heer Rieffe bood tot slot de burgemeester een kistje wijn aan. Een informeel samenzijn sloot deze officiële plechtigheid af. AALSMEER, 21-10. De rijkspolitie te water heeft woensdagmiddag in de Westeinderplassen het stoffelijk overschot aangetroffen van de 16- jarige Wassenaarse scholier Ariah Lakkerwaar, die vermist werd sinds maandagmiddag zijn zeilboot op de Westeinderplassen omsloeg. Een 16- jarig meisje uit Wassenaar, dat bij hem in de boot zat, wist zwemmend de wal te bereiken. Een woordvoerder van de rijkspo litie te water te Aalsmeer heeft dit woensdag meegedeeld. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3