EG-landbouwministers nemen geen besluit over legbatterijen Socialisten over probleem van kernbewapening Explosie in Antwerpen ERIC DE NOORMAN 7 Jongens op dievenpad LAATSTE NIEUWS Mannen schoten treinen op Ziekenfondspremie moet omhoog Meer huizen in aanbouw 1982 - waterjaar „Flitsen" INGEZONDEN STUKKEN Om voortbestaan „Uit in Zeeland" Levenslang geëist tegen Haagse portier Berechting stervens* begeleidster Begrafenis ds. J. van der Poel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 oktober 1981 Nr. 23000 LUXEMBURG, 19-10. Drs. Jan de Koning, de Neder landse demissionaire minister van landbouw heeft zich maandag in Luxemburg, in de Europese Landbouwraad, voorstander verklaard van het uitbannen (op termijn) van alle legbatterijen voor kippen in de Europese Ge meenschap. Hij heeft zich daarmee aan de zijde geschaard van de „Aktie Lekker Dier" uit Nederland, met dien verstande dat deze stichting een onmiddellijk Euro pees verbod voor legbatterijen wensL Avondjes uit ZUTPHEN, 19-10. Diverse huiseigenaren in Zutphen, die hun woning te koop hebben staan, zijn de laatste dagen be zocht door een man die zich als potentiële koper de hele avond met lekkere drankjes en hap jes in de watten laat leggen, om vervolgens nooit meer te rug te keren. De man doet zich voor als musikus of als beel den kunstenaar en zegt op zoek te zijn naar een woning. Vaak doet hij een - niet reëel- bod op het huis en blijft een genoeglijk avondje met de hui zenverkopers praten of hij zegt nog niet te hebben gegeten, waarna de gastvrouw hem na tuurlijk voor de maaltijd uit nodigt. Bij zijn vertrek belooft de man na twee dagen met een makelaar terug te komen en dat is dan het laatste wat het gastvrije gezin van hem hoort. Vertegenwoordigers van de „Aktie Lekker Dier" waren maandag in Luxemburg, waar ze voor het ge bouw van de Europese Ministerraad een aan balonnen bevestigde na- maakkip in kooi oplieten. Daarmee wilden ze illustreren dat alle legbat terijen uit Europa moeten verdwij nen. In de Landbouwraad werd gespro ken over een voorstel van de EG- kommissie om legbatterijen in de toekomst zodanig te vergroten dat el ke legkip de beschikking zou krijgen over tenminste 500 vierkante centi meter kooioppervlak. Voornamelijk als gevolg van Franse en Ierse tegen stand haalde zelfs dit voorstel het niet. Besloten werd dat de permanen te vertegenwoordigers die de EG-lid- staten in Brussel bij de gemeenschap hebben, de zaak verder zullen bestu deren. Niet optimistisch Minister De Koning toont zich overigens niet optimistisch over de mogelijkheid dat er een volledig ver bod voorlegbatterijen in de gemeen schap komt. Naar zijn schatting zal het wel op een kompromis uitdraaien dat wellicht voorziet in 500 vierkante centimeter vloeroppervlak per kip in de legbatterij (de feitelijke toestand in Nederland is nu 400 vierkante cen timeter per kip). Volgens gegevens van de „Aktie Lekker Dier" leven momenteel 27 miljoen kippen in Nederlandse leg batterijen. DEN HAAG, 19-10. Het resultaat van het overleg tussen de Verenigde Sta ten en de Sowjet-unie over de middellange afstandsraketten in Europa moet zijn een reduktie van de aantallen van deze wapens en niet een Eurostrategi- sche balans. GORINCHEM, 19-10. Negen jon gens in leeftijd variërend van twaalf tot zestien jaar, hebben vanaf februa ri dit jaar in Gorinchem, Arkel en Dordrecht voor ongeveer zeventig duizend gulden gestolen. De politie in Gorinchem heeft dit maandag meegedeeld. De jongens, voor het merendeel af komstig uit Gorinchem, hebben in to taal 44 inbraken in scholen, bedrij ven, kantines en woningen gepleegd. Verder hebben zij 23 bromfietsen gestolen. De jongens gingen 's nachts in groepjes van drie of vier op stap. Zij ontzagen daarbij ook elkaar niet: in vijf gevallen werd bij de ouders van een van de jongens ingebroken. Een groot deel van de gestolen spullen is in een sloot weggegooid. Het geld werd uitgegeven aan zen dapparatuur en verbrast in gokauto maten. ANTWERPEN, 20-10. Een bom die geplaatst was in een kleine personen wagen heeft vanmorgen vroeg in het hart van antwerpen voor een enorme ravage gezorgd. Vele ruiten sneuvel: den en het gevaar bestaat zelfs dat huizen zullen instorten. De gepar keerde auto was geplaatst voor de antwerpse Diamantclub. De Ant werpse politie en de brandweer die met groot materieel aanwezig zijn hebben, een deel van de wijk volledig afgesloten. Volgens de eerste gege vens zijn er veel gewonden die met politiebusjes naar ziekenhuizen wor den vervoerd. Over mogelijke slach toffers kon de politie nog geen enkele mededeling doen. de Diamantclub ligt in het centrum van de Antwerpse Jodenbuurt. Vandaag, dinsdag, is het een Joodse feestdag: dan wordt het loofhuttenfeest gevierd. Eén persoon is omgekomen. Voor 25 jaar SCHARÉNDIJKE. De bouw van de nieuwe kerk met toren voorde Ned. Herv. gemeente heeft de laatste tijd goede voor uitgang gemaakt. De torenspits is gereed gekomen, terwijl het traditionele haantje reeds een „gouden" vernisje heeft gekre gen: ÈIERIKZEE. Wij vestigen de aan dacht van HH filmamateurs op een Zaterdagavond in „Mondragon" alhier te houden bijeenkomst waarop amateur- smalfilmers van harte welkom zijn. Doel van de bijeenkomst is het onderlinge contact tussen de amateurfilmers te be vorderen teneinde de film-resultaten kwalitatief te verbeteren. DREISCHOR. Het herstel van de wa- tersnoodschade aan de algemeene be graafplaats alhier is thans geheel vol-, tooid. Deze week zijn de toegangspaden tot de graven geasfalteerd. De beplanting is geheel vernieuwd. Met de riolerings werkzaamheden aan de Stoofweg en de Welleweg is men thans in volle gang. HAAMSTEDE. Naar wij vernemen is tijdens een te Haamstede gehouden ver gadering een sectie „Westhoek" opge richt van de afdeling „Schouwen-Duive- land van de Internationale vereniging „Philatelica". ADVERTENTIE. Pracht bankstel, grote 3 zitsbank en 2 grote fauteuils zware bekleding f 289. Dressoir, ronde eettafel 2 fauteuils en 4 stoelen f 375,-. Europa is niet gediend bij het tegen elkaar wegstrepen van cijfers. De zo genaamde nul-optie zal doel moeten zijn. Er moet een einde komen aan de pogingen van de supermachten hun eigen veiligheid zeker te stellen en de risiko's elders onder te brengen, bij voorbeeld in Europa. Dit is volgens het PvdA-tweede ka merlid Klaas de Vries, het resultaat van het vijfde Scandilux-overleg dat zondag en maandag in Nederland plaatshad. Dit zijn bijeenkomsten van vertegenwoordigers van bij de socialistische Internationale aan gesloten partijen uit de kleine NAVO-landen (Noorwegen, Dene marken, Nederland, België en Luxemburg). West-Duitsland en Groot-Brittannië wonen deze bijeen komsten al waarnemer bij. REEUWIJK, 19-10. Met de aanhou ding van twee verdachten op 12 en van drie verdachten öp 16 oktober, allen uit Wierden, heeft het recher cheteam van de Koninklijke Mare chaussee Gelderland in samenwer king met de politie niet alleen de dieftsl van zes machinepistolen, twee geweren en een anti-tankwapen uit de Oranje-kazerne te Schaarsbergen begin oktober opgelost. Volgens een legerwoordvoerder is uit de verhoren van de vijf gebleken dat zij eveneens verantwoordelijk zijn voor de beschieting van een trein in Rijssen, waar een aantal inslagen uit een punt 22 geweer in de zijkant van d trein zijn aangetroffen. Voorts hebben zij bekend een teil met stenen vanaf een viaduct voor een aanstor mende trein te hebben gespannen waardoor de trein werd gedwongen te stoppen. Voorts hebben zij bekend op 1 september te hebben geschoten op het wachtlokaal van het militaire komplex de Duivelsberg bij Arnhem. UTRECHT, 20-10. De premie voor de verplichte ziekenfondsverzeke ring komt volgend jaar ergens tussen 9,2 en de 9,9 procent te liggen. Een percentage van 9,2 is nodig om de in 1982 te verwachten kosten (plm 14 miljard gulden) te dekken. Maar om daarnast ook de in de ziekenfonds-, verzekering ontstane tekorten weg te werken en weer enige reserve op te bouwen, zou 9,9 procent van het pre mieplichtig loon moeten worden ge heven. De premie is dit jaar 8,6 pro cent, waarvan werkgever en werkne mer ieder de helft betalen. In een ontwerp-advies over de pre mie dat de Ziekenfondsraad donder dag behandelt, staat dat de nadelige saldi over 1980 en 1981, respektieve- lijk bijna 390 en 436 miljoen gulden, beduidend ongunstiger zijn uitgeval len dan was verwacht. Dat komt door het intrekken van de rijksbij drage van bijn 525 miljoen en de loonmaatregel, waardoor de premie opbrengst relatief sterker daalde dan de kosten. Als de premie voor volgend jaar op 9,2 procent' wordt vastgesteld zal de algemene kas van de verplichte zie kenfondsverzekering eind 1982 een negatief eigen vermogen hebben van 700 miljoen en een middelentekort van 340 miljoen gulden. Iemand met een inkomen van 35.000 gulden betaalt dit jaar 1.505 gulden aan het ziekenfonds en zijn werkgever ook. Een verhoging van de premie tot 9,6 procent zou beteke nen, dat ze in 1982 elk 175 gulden meer moeten gaan betalen. Tijdens de bijeenkomst in Neder land besloot men in het vervolg ook vertegenwoordigers van de Franse socialistische partij als waarnemer uit te nodigen. De delegaties bestaan uit prominente leden van de betrok ken partijen op defènsie-gebied. DEN HAAG, 19-10. In de eerste acht maanden van dit jaar is met de bouw van 77.320 woningen begon nen, tegen 66.866 in dezelfde periode van vorig jaar. Het aantal voltooide woningen in deze periode was vorig jaar 67.297 (waarvan 40 procent huur woningen) tegenover 64.896 wonin gen (waarvan 56 procent huurwonin gen) dit jaar. Het ministerie van eko- nomische zaken hééft deze cijfers van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek maandag bekendgemaakt. Over de periode van september "1980 tot en met augustus 1981 zijn zo wel meer woningen in aanbouw ge nomen als voltooid vergeleken met de twaalf maanden daarvoor. DEN HAAG, 15-10. Het reeds door het Nationaal Bureau voor Toerisme aangekondigde themajaar Water '82, dat door dit bureau wordt opgezet in samenwerking met de ANWB, de mi nisteries van verkeer en waterstaat en van ekonomische zaken, de Rijks dienst IJsselmeeipolders, de Dienst Deltawerken en het Zuiderzeemu seum, heeft tal van landelijke en lo kale aktiviteiten op het programma staan. ROTTERDAM. Zorgen over de ho ge werkloosheid in de bouw en aan verwante bedrijfstakken over heersten de eerste dag van het fusie- kongres ^an de Bouw- en Houtbon den FNV. DEN HAAG. In een open brief aan de deelnemers aan de Noord-Zuid- topkonferentie, die eind deze week wordt gehouden in het Mexicaanse Cancun, hebben een aantal internati onaal bekende ontwikkelingsexe- perts opgeroepen tot een nieuwe be nadering van de noord-zuid- problematiek. i UTRECHT. Zolang de werkgele genheid in het bakkersbedrijf (20.000 werknemers) onnodig op de tocht wordt gezet doordat de bakkersbe drijven elkaar via broodoorlogen naar het leven staan, doet de Voe- dingsbond.FNV niet meer mee aan de landelijke werkgroep die de sanering van déze bedrijfstak in de verschil lende regio's in ons land onder de loupe neemt. uit het buitenland BRUSSEL. Japan is één van de landen die het striktst de beginselen van de Gatt met betrekking tot de in ternationale handelstarieven eerbie digen. Japan legt slechts invoerquo ta's op voor 27 produkten, waaron der 22 landbouwprodukten. Dit in te genstelling met de EG die „illegale" invoerquota's oplegt aan 57 Japanse produkten. LUXEMBURG. Nederland zal dit jaar waarschijnlijk ruim 70 miljoen gulden minder aan de Europese kas te Brussel behoeven af te dragen dan oorspronkelijk was voorzien. Dat komt omdat de Europese ministers van financiën in Luxemburg, in prin cipe akkoord gegaan zijn met een door de EG-kommissie ingediende wijziging van de begroting voor het jaar 1981.' CAIRO. De Egyptische minister van buitenlandse zaken, Kamal Has san Ali, zal op 26 oktober in Jeruza lem. een ontmoeting hebben met de Israëlische president, Yitzak Navon, en de premier Menachem Begin. CHARTOEM. De Soedanese mi nister van defensie, Abdel-Magid Ha- mid Chalii, die ook opperbevelheb ber en eerste vicepresident is, heeft op een perskonferentie in Chartoem verklaard dat de Libische leider Moeammar Gaddafi troepen samen trekt langs de grens tussen Libië en Soedan en pogingen in het werk stelt de Soedanese regering omver te wer pen. Om veiligheid in ziekenhuizen DEN HAAG, 19-10. Het aantal on gevallen in ziekenhuizen is niet groot, maar ieder ongeval is er een te veel, omdat meestal mensen het slachtoffer zijn. De Nederlandse zie kenhuizen zijn veilig, maar wij moe ten er voor zorgen dat ze veilig blij ven. Deze veiligheid wordt bedreigd door het gebruik van apparatuur, die weliswaar aan iedere technische wet telijk gestelde eis voldoet, maar waarvoor ziekenhuisnormen" zou den moeten bestaan. De Nederlandse normen en richtlijnen van de Zieken huisraad zijn beslist goed. Deze uitspraken heeft de direkteur van het Instituut voor Poly- Technische Hygiëne, G. Jansen, ge daan ,in Den Haag, waar maandag een driedaags kongres is begonnen over de veiligheid in het ziekenhuis. Het kongres is door het instituut ge organiseerd op verzoek van de We reldgezondheidsorganisatie. Jansen wees erop dat zijn instituut op het ogenblik vooral werkt aan de veiligheid in Duitse ziekenhuizen, waar op grond van de wet veilig- heidskontroles verplicht zijn. Aarileiding voor dit kongres is een stroom van nieuwe technieken met gekompliceerde appardieh, radiodk- tieve bronnen en nieuwe chemische stoffen, die voor personeel en pa tiënt, behalve vooruitgang, ook nieu we grote risiko's heeft meegebracht. De vraag in hoeverre het menselijk handelen en behandelen in gevaar kan komen door over-technisering van het ziekenhuis in het algemeen, wordt besproken door 250 tot 300 uit tal van landen afkomstige deskundi gen. Verontrust over het wankele voor tbestaan van de Stichting Cul tuurspreiding Zeeland (Uit in Zee land) te Middelburg, hebben' enkele betrokkenen een aktiegroep gefor meerd onder het motto: „Uit in Zee land, houen zo!" De aktiegroep wil naar het publiek en daarmee naar de subsidiërende overheden toe duidelijk maken wel ke desastreuze gevolgen een verdwij ning of zelfs afslanking van de S.C.Z. betekent voor het theater- en muzie kleven in Zeeland. Men heeft o.m. daartoe op woens dag 28 oktober om 20.00 uur in de Schouwburg te Middelburg een de monstratieve avond georganiseerd, waarbij een ieder die deze veron- trusting deelt, wordt opgeroepen aanwezig te zijn. Voor het bekostigien van de akties is een bankrekening geopend, no. 43.33.11.320 Amro-bank Middelburg, postgiro van de bank: 106835. Aktiegroep Uit in Zeeland, houen zo! p/a: Offenbachlaan 56, Vlissingen, tel. 01184-67067. KARLSRUHE. De Westduitse poli tie heeft de 27-jarige Helga Roos gearresteerd. Zij wordt ervan ver dacht de linkse extremisten geholpen te hebben die op 15 september een - mislukte - aanslag hebben gepleegd op generaal Frederick Kroesen, de bevelhebber van het Amerikaanse landleger in Europa. MOSKOU. De Sowjet-Unie ziet in de donderdag beginnende topkonfe- rentie van industrielanden en ont wikkelingslanden in de Mexicaanse badplaats Cancun niet meer dan een poging van de Westerse landen om de landen met grote schulden in de der de wereld van een bankroet te red den. RECHTSZAKEN DEN HAAG, 19-10. De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag, mr. H. A. Schimmel, heeft maandag levenslange gevange nisstraf geëist tegen de van moord op drie meisjes verdachte 31-jarige Haagse portier Koos H. Mr. Schim mel achtte in zijn bijna drie uur du rende requisitoir de moord dan wel doodslag op de meisjes Edith Post, Emy den Boer en Thialda Visser wet tig en overtuigend bewezen. ROTTERDAM, 19-10. De 76-jarige mevrouw C. W. E. S. uit Dordrecht moet 17 november voor de rechtbank in Rotterdam verschijnen. Het ge rechtelijk vooronderzoek in haar zaak is afgesloten, zo zei de betrok ken officier van justitie, Mr. H. A. van Brummen, maadag. De vrouw wordt er van verdacht in april de 67- jarige weduwe D. van Griendt- Laarman uit Capelle a/d IJssel te hebben geholpen bij het innemen van een fatale dosis slaapmiddelen. MARKTBERICHTEN Aardappelbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 19-10. Konsumptie- aardappelen, los verladen af bedrijf, prijzen per 100 kg, exklusief b.t.w. Klei-aardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm 21,50 - 22,00; Bintje 50 mm opw: f 22,50 - 23,25; Bintje35-55 mm opw. 22,00 -f 24,00; Eigenheimer 35 mm opw. in zakken 22,'00 - 24,00. Zandaardappelen binnenland: Bintje 35-50 mm f 17,00 - f 18,50; Bintje 50 mm opw. 19,25 - 21,00. Export: Bintje 45 mm opw. in zak ken voor Italië 24,40. Voeraardappelen tot 7,50 - 9,00. Stemming: rustig. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 19-10. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 331 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden f 2900 - 3925; werk paarden 2150 - 3400; oude paarden 1900 - 2600; 3-jarige paarden 1425 - 2425; 2-jarige paarden 1250 - 2350; veulens 450 - 1225; hitten 650 - 1400; pony's 225 - 550. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,20 - 6,60; jonge slachtpaarden 5,40 - 6,60. De handel in slachtpaarden was traag, die in pony's matig. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Berkhout en Aven- horn en Ursem (toez.): A. J. Verbeek, kand., Bergen op Zoom. Aangenomen naar Kamperland: J. H. Smeets, kand., Oegstgeest. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Hengelo (O): A. W. Ve- lema, kand., Apeldoorn; te Urk (Eben-Haëzerkerk): A. van de Weerd, Zeist; te Drachten: H. H. Klomp, Zwaagwesteinde. Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te 's-Heer- Hendrikskinderen: Mevr. W. A. Kohl, kand. te Diemen. Bedankt voor Haamstede: B. H. Weegink, Beerzerveld; voor Amers foort: J. Jongerden, Zeist. Gereformeerde Kerken Beroepen te Den Haag-Oost: (part time) mevr. drs. A. van Andel, kand. te Amsterdam. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Eemdijk: T. J. Havin- ga, kand. te Buitenpost; te Den Haag- Zuid-Loosduinen: G. J. Bruijn, kand. te Kampen. Aangenomen naar Groningen- Zuid: R. T. Urban, Goes. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Den Haag-Rijswijk: drs. W. Steenbergen, Groningen; te Deventer: H. Klomp, Zwaagwestein de. Aangenomen naar Steenwijk: W. de Joode, Rijnsburg. Gereformeerde Gemeente Beroepen te Puttershoek in samén- werking met dovenzorg: Th. van Stuyvenberg, Meliskerke. Ger. Gem in Ned Nieuwerkerk Vrijdag 23 oktober. Ds. A. v. d. Berg te Gouda, 14.45 uur (H.B.). Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND. Donderdag 22 ok tober, 19.30 uur ds. A. Moerkerken, Nieuw-Beijerland. - OUD. GER. GEMEENTEN Ongeveer 5.000 personen waren naar Ede gekomen om de begrafenis bij te wonen van ds. J. van der Poel, predikant der Oud Gereformeerde Gemeenten, die daar op 72-jarige leeftijd overleed. Een bewijs, dat deze in zijn kring bekende predikant zeer geliefd was. Ds. Van der Poel werd 12 maart 1939 als predikant te Werkendam be vestigd en verwisselde op 15 april 1955 deze plaats, voor Ede'. De begrafenisdienst werd geleid door ds. E. du Marchie van Voorthui zen uit Leersum, die sprak naar aan leiding van Openb. 7:15 en 17. In deze dienst sprak ook nog ds. M. van de Ketterij uit Urk. Daar één kerkgebouw de be langstellenden uiteraard niet kon be vatten werden ook rouwdiensten ge organiseerd in andere kerken. Zo sprak ds. W. Kamp uit Graf horst over Psalm 68:4 en ds. M. Pronk uit Dordrecht over Openb. 22:10. In weer een ander kerkgebouw sprak ds. A. van der Meer uit Rijssen uit 1 Cor. 4:17 en in deze dienst sprak ook de eerw. heer A. P. van der Meer uit Kinderdijk over Lucas 10 vers 20. Ds. J. J. van Prooyen uit Rhenën leidde eveneens een rouwdienst. Hij sprak over Openb. 19:13. Ds. C. Smits uit Giessendam sprak bij het open graf. Een zoon van de overledene P. van der Poel, dankte voor de be langstelling. Ds. Van der Poel was ridder in de orde van Oranje Nassau voor het vele door hem in zijn Wer- kendamse tijd gedaan voor onderdui kers. Voor 55 jaar DREISCHOR. In deze gemeente heerschen onder de schoolkinderen en ook eenige ouderen mazelen en den bof, waardoor de school maar dun bevolkt is. ZIERIKZEE. De kantonrechter te Middelburg veroordeelde Ch. L. u. d. S. te Zierikzee tot f 5,— boete of 5 da gen hechtenis wegens het gebruiken als trekhond van een hond die niet geschikt is verklaard en zonder dat v. d. S. als houder van een trekhond is ingeschreven. RENESSE. Van de Centrale Veree- niging voor Reizende bibliotheken te Amsterdam is wederom een kist met 100 boeken ontvangen waarvan de uitleening begint a.s. Zaterdag van 5- 6 uur in de school. ZIERIKZEE. Naar ons werd mede gedeeld dat de heer S. deze week met zijn vrachtauto door een brug in Schouwen zakte, daar de onderleg gers der brug totaal vermolmd wa ren. Het bovendek was prima. ADVERTENTIE. Ontvangen Aa Bee wollen dekens vanaf f 4,— met garantie, Gestikte dekens vanaf f 3,80 en katoenen dekens vanaf ƒ!.-• Het recht der lange lansen KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND SCHIPHOL. De rijkspolitie te wa ter zoekt sinds maandagmiddag op de Westeinderplassen naar de 16- jarige Wassenaarse scholier Arian L. Gevrees wordt dat de jongen is ver dronken. 10. Eric en zijn mensen slaken een zucht van opluchting, als eindelijk het einde van de lan ge stoet ruiters hun schuilplaats voorbijgaat. Maar het beklemmende gevoel, dat bezit van hen genomen heeft, blijft, ook nadat het laatste gerucht van de cavalcade lang ver stomd is. „Wat we nu gezien hebben, betekent maar één ding", zegt Eric grimmig, terwijl ze voor zichtig terugkeren naar de weg. „OorlogOf er komt oorlog en gauw. Als dat zo is, hebben de Pieten het gemunt op de rijkdommen van Brittannië." „Sedert de Romeinse legioenen weg zijn, zijn er verschillende rooftochten zuidelijk van de grote verdedigingsmuur. geweest", laat Aranrod zich horen. „Misschien loopt oom Bryan ook wel gevaar." „Komaan, het zal wel meevallen", ant woordt Eric, om het meisje niet ongerust te maken. „Sjonge laat hij erop volgen, „dat is le lijker de sporen van de ruiters die wij volgden zijn geheel uitgewist Dan zullen we nu op goed geluk dit bospad moeten vol gen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7