Oud-wethouder C. J. van Burg opende het nieuwe dorpshuis Deelnemers streden om het regionaal ploegkampioenschap PAAUWE PAAUWE B.V. Gratis Verlichtingsaktie bij AKKERDAAS! AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. o.v iJgLAV.o DE ZIERIKZEESCHE COURANT Feestelijke dag voor Ellemeet Twee informateurs Staatsbegrafenis voor Mosje Dajan Joh. Hoogenboom prolongeerde titel WA> Wh PÊ 8U.r GRATIS OGENTEST COEN HONIG i (T i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 oktober 1981 138ste jaargang Nr. 22999 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn Inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprljzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Geen nieuwbouw op zeeweringen ELLEMEET, 17-10. Zaterdag j.l. was het een feestelij ke dag voor de gemeenschap Ellemeet, n.l. de dag, dat het nieuwe dorpshuis officieel in gebruik werd genomen. Vanuit de openbare lagere school, begaven de genodig den zich - vooraf gegaan door het muziekkorps „Luctor et Emergo" uit Renesse - naar het dorpshuis. De ope ningshandeling werd verricht door oud-wethouder C. J. van Burg. Met een soort heksenbezem moest hij op de betegeling voor het dorpshuis door wegvegen van het zand het wapen van de voormalige gemeente Ellemeet tevoorschijn laten komen. Tevens was in het zand de sleutel van de hoofdin gang verborgen. Nadat de heer Van Burg de deur ontsloten had en zijn echtgenote een bloemenattentie ontvangen had, werd in het - met vele bloemstukken versierde - dorpshuis, een toespraak gehouden door burgemeester W. den Boer. DEN HAAG, 17-10. Koningin Bea trix heeft prof. dr. C. De Galan en prof. drs. V. Halberstadt zaterdag morgen verzocht te onderzoeken of er in het demissionaire kabinet Vn Agt alsnog overeenstemming kan worden bereikt over de problemen die hebben geleid tot de val van het kabinet Oud-minister van financiën dr. W. Duizenberg is door de koningin even eens aangezocht. Duizenberg heeft echter, gelet op zijn funktie als direk- teur van de Nederlandse Bank, ver zocht de opdracht niette hoeven aan vaarden. NAHALAL, 18-10. Zonder toespra ken of af scheidssalvo's is zondag de Israëlische oud-militair en staats man Mosje Dajan met volle staatseer begraven op de begraafplaats van Nahalal, de bóeren-nederzetting van zijn jeugd. Enkele honderden liepen ten af scheid langs de vurenhouten kist die op het plein voor het kultureel cen trum van de plaats was neergezet door zes Israëlische generaals. Premier Begin, president Yitzhak Navon en de Israëlische kabinetsle den bevonden zich onder de rouwen den. Dajan had zelf verzocht bij zijn be grafenis geen toespraken te houden of kanonschoten af te vuren voordat hij vrijdagavond aan een hartaanval bezweek. De wegen naar de nederzetting in de Jezreelvallei waren zwaar be waakt. Bij de plechtigheid waren onder meer afgezanten uit de Verenigde Staten, Egypte, Frankrijk en de Duitse bondsrepubliek aanwezig. Hij zei, dat met de ingebruikne ming van het dorpshuis, een lang ge koesterde wens van de inwoners van Ellemeet in vervulling is gegaan. Een kompliment werd gebracht aan het hoofd van de Technische Dienst en zijn medewerkers, die er in slaagden een doelmatige gemeen schapsruimte te ontwerpen, die ook op het punt van uiterlijke vormge ving, mag worden gezien. Levenskans Oud-wethouder Van Burg had zich ingespannen voor de realisering van het dorpshuis, al haastte spreker zich Advertentie Laat woninginrichter van uw huis een paleisje maken! Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zandweg 20a - Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 met te vermelden, dat de gemeente raad unaniem tot de investering besloot en daarmee royaal tegemoet kwam aan de kreet „Geef Ellemeet een levenskans". Burgemeester Den Boer kon zich voorstellen, dat het geduld van Elle meet in verband met het stimuleren van deze kern misschien wel eens op de proef gesteld werd. Het gemeente bestuur heeft de uitvoering van be paalde plannen nu eenmaal niet al tijd in eigen hand. Het totstandbrengen b.v. van een goede fietsverbinding tussen Elle meet en Scharendijke kan eerst ge schieden wanneer de Staten van Zee land hiertoe een besluit hebben geno men. Aan de ontwikkeling van Ellemeet wordt in het kader van uitvoering van een B.R.W.-projekt gewerkt. Een goed samenspel met de leiders van dit projekt en de dorpsraad is daar om noodzakelijk. Tot slot memoreer de burgemeester Den Boer, dat hij een jaar geleden op een toneelavond in het oude gebouw had gezegd: ,,'t Durspuus dat komt er, da's een ding dat zeker is". Thans kon hij zeggen: ,,'t Durpsuus is er, Ellemeet profici at, maak er gebruik van". Prioriteit Oud-wethouder Van Burg drukte er zijn grote voldoening over uit, dat hij de raad kon feliciteren met het nieuwe gebouw, want het is de ge meenteraad geweest, die de priori teit voor de totstandkoming heeft be paald. Hij feliciteeerde ook de ge bruikers van het dorpshuis met de fraaie akkommodatie. Tevens we^ dank gebracht aan de familie die een schenking voor het nieuwe dorpshuis heeft gedaan. Hij releveerde, dat het geméente- bestuur een beleid voert voor het scheppen van akkommodaties in de verschillende keren van de gemeen te. In dit kader pleitte hij ook nog eens voor een nieuw akkommodatie voor de jeugdsoos te Scharendijke. Burgemeester Den Boer haakte in op de toespraak van de heer Van Burg met de opmerking „Het is net of u niet weggeweest bent", omdat de heer Van Burg weer al aan het pleiten was voor enkele zaken in de gemeente. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. ELLEMEET. Groots moment voor Ellemeet. Oud-wethouder C. J. van Burg van Middenschouwen, opende zaterdag het nieuwe doprshuis voor deze plaats. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Beperkte middelen De heer Bunskoeke, hoofd van de technische dienst zei, dat de opdracht aan de dienst inhield om met beperk te middelen een dorpshuis te ontwer pen. Hij dacht, dat de dienst hier in geslaag was. Hij bracht dank uit aan de aannemer W. J. Verjaal te Scha rendijke en de onderaannemers voor het geleverde werk. Hij feliciteerde de inwoners van Ellemeet met het nieuwe gebouw. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer C. Deïst namens de Toneelvereniging te Ellemeet, MIDDENSCHOUWEN, 17-10. De heer Joh. Hoogen boom uit Noordwelle prolongeerde zaterdag zijn titel van ploegkampioen Schouwen-Duiveland. Met 225V2 pnt. wist hij wederom als eerste te eindigen in de regio nale ploegwedstrijden. Overzicht van i ploegwedstrijden op een perceel grond aan de Heuvelsweg/Tellersweg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Veertien deelnemers toonden za terdagmiddag op een perceel van de heer C. W. den Boer aan de Heuvels weg/Tellersweg hun technische en praktische deskundigheid met één, twee of driescharige wentelproeven. „Er waren overigens nogal wat schoonheidsfoutjes", vertelde rege- lingskommissielid de heer J. H. Zwart. Vooral de afstelling van de ploegen verdiende volgens de des kundige jury wel wat meer aandacht. „Die jury-aantekening kan waar schijnlijk als stimulans dienen vol gend jaar wat gemotiveerder in het „strijdperk" te treden", aldus de heer Zwart. Redelijk weer De regionale ploegwedstrijden konden (nog net) in redelijke weers omstandigheden worden gehouden. Er werd geploegd op een vrij droog perceel en tijdens de wedstrijduren viel het met de regen nog aanzienlijk mee. Technische uitleg werd verzorgd door de heer M. Murre, hoofdinstruk- teur van de Landbouwpraktijk- school in Schoondijke. Voorzitter van de regelingskom missie de heer Joh. v. d. Slikke sprak na afloop dankwoorden tot de deel nemers, de jury, de leden van de re kenkamer en tot de heer Den Boer voor het beschikbaar gestelde per ceel. De fraaie wisselbeker, beschikbaar gesteld door de familie J. H. Zwart, werd zoals gezegd gewonnen door de heer Joh. Hoogenboom. Hij werd ge vold door de heer L. de Kok, Kerk- werve met 200 pnt. en de heer T. Jon ker, Haamstede met 199 pnt. De wis selbeker wordt eigendom als hij drie maal achtereen of vijfmaal in totaal wordt gewonnen. mevr. Niekerk namens de ouderkom missie van de openb. lagere school te Ellemeët, de heer D. P. A. de Graaf namens de Dorpsraad, mevr. Van Tiggele namens het Bejaardenkomi- té Ellemeet en de aannemer de heer W. J. Verjaal. Diverse geschenken werden hierbij overhandigd. Namens de bejaarden werd hierna een deklamatie verzorgd door mevr. Leijdens en een schets „Fietstocht van Joos en Jaone door Schouwen" opgevoerd door mevr. L. Quist-Horst en de heer J. Dalebout. De verdere middag was er „open huis" waarvan verschillende be langstelleden gebruik maakten. De overige prijzen voor deze regio nale ploegwedstrijden werden be schikbaar gesteld door handel en in dustrie op Schouwen-Duiveland. Winnaar Hoogenboom zal als ge volg van het nu behaalde kampioen schap deelnemen aan de provinciale en de landelijke kampioenschappen volgend jaar. Tengevolge van zijn re sultaten bij de regionale en provinci ale wedstrijden vorig seizoen zal hij eind deze week (23 en 24 oktober) ook deelnemen aan de landelijke ploeg- kampioenschappen in de Flevopol- der. Het aantal deelnemers zaterdag middag was wat lager dan andere ja ren, maar dat moet volgens de heer Zwart toegeschreven worden aan de achterstand in de werkzaamheden op het land: er moeten nog heel wat uien uit en de wintertarwe dient snel ge zaaid te worden. Verwachting tot dinsdagavond: Regen Veel bewolking en regen, later op de dag enkele opklaringen; minimum temperatuur omstreeks 8 graden; middagtemperatuur ongeveer 11 gra den; wind uit zuidwest tot west, in het binnenland vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer hard, mor gen in de loop van de dag afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m vrijdag 23 okt.: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: noordwest6 Donderdag: Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: noórdwestö Vrijdag: Kans op neerslag: 807o. Min.temp.: 5 gr. Middagtemp.: 10 gr. Windkracht: noordwest5 - ZON- EN MAANSTANDEN 20 okt. Zon op 7.13, onder 17.36 Maan op 23.37, onder 14.54 Laatste Kwartier: 20 oktober (4.40) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 20 okt. 7.36 20.37 1.27 14.03 Doodtij: 22 oktober HET WEEROVERZICHT DE BILT, 19-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Na een nacht met rustig weer met op veel plaatsen mist, kwam ons land vandaag onder invloed van een oceaandepressie, waarvan de kern in de omgeving van IJsland lag. Op het noordelijk deel van de Noordzee kwam door toedoen van de depressie een zware storm te staan. Het regen- gebied dat de depressie vergezelde bereikte vanmorgen onze noordelij ke provincies. Het trekt zo langzaam verder dat het pas morgen later op de dag ons land helemaal gepasseerd zal zijn. Dan zijn er van het noordwesten uit enkele opklaringen mogelijk. Na morgen komt ons land in een vrij koude noordwestelijke stroming te recht waarin frekwent buien zullen voorkomen. RABAT. Volgens gezaghebbende kring in Rabat hebben Marokkaanse troepen het belangrijkste steunpunt van Guelta Zemmour in de westelijke Sahara heroverd na de zwaarste strijd van de afgelopen zes jaar in het gebied tegen guerrillastrijders van de onaf hankelijkheidsbeweging Polisario. Advertentie op vrijdag 23 en zaterdag 24 oktober 1981 houden wij een gratis verlichtings- contröle. Tevens in samenwerking met OPTIEK TE ZIERIKZEE Openingstijden: vrijdag 16.00-21.00 uur zaterdag 9.00-15.00 uur Kloosterweg 2, Noordgouwe, tel. 01112-1347

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1