Wim Geluk kopt Bruse Boys in verlenging op winst (1-2) Dreischor had weinig moeite met bezoekers ZSC-Duiveland: spannend, maar weinig fraai voetbal Nederland-België rechtstreeks op televisie Derby gelijk (1-1) 6 Wim Geluk scoorde in de tweede bekerronde beide treffers voor zijn winnen de ploeg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) VLISSINGEN, 10-10. Bruse Boys is erin geslaagd om de derde ronde van het KNVB-bekertoernooi te bereiken. Opnieuw had de formatie van Maarten van Pelt daar evenwel een verlenging voor nodig. Werd Patrijzen in de eerste ronde in de extra tijd met 4-5 teruggewezen, nu was Zeeland Sport in 120 minuten voetbal niet opgewassen tegen de groenwitte formatie (1-2). Met name in de eerste helft van de normale speeltijd was Bruse Boys heer en messter tegen een bijzonder defensief ingesteld Zeeland Sport met de voortreffelijke doelman Adrie van Huizen aan het hoofd. Uitslagen HSD Zaterdag 10 oktober: Meisjes ED: Vlissingen-HSD 6-0; Meisjes C2: HSD 2-Hercules 0-7; Meisjes C: HSD-Tem- po II 0-1; Meisjes B: Etten-Leur IH- HSD 0-2; Meisjes A: HSD-Témpo UI 4- 1. Jongens ED: Vlissingen-HSD 4-6; Jongens D: HSD-HCGO 2-3; Jongens C: Breda II-HSD afgelast Jongens B: HSD-Push IV 7-2; Jongens A: Tempo Ü-HSD 4-0. Alle wedstrijden van de senioren ijn afgelast De dames waren vrij. Vijfde plaats voor Simon Blom in eerste cross VROUWENPOLDER, 10-10. Delta Sport-atleet Simon Blom is het cross seizoen verdienstelijk begonnen met een vijfde plaats in de PZC-cross over 6000 meter in het prachtige na tuurgebied rondom Vrouwenpolder. Kees Verkerk klasseerde zich op een achtste plaats. De overwinning werd opgeëist door Marathon-atleet JohaA Breel, die een uitgekiende race liep., Na een bliksemstart van Jan de Bart namen de beide Dynamo atleten Johan Antheunisse en Kim Reynierse het heft in handen, om zo doende de overigen tot een extra in spanning te dwingen. Kees Verkerk kon aanvankelijk nog bij het tweetal blijven, maar moest hen na een ronde toch laten gaan. Achter Antheunisse en Reynierse had zich inmiddels een drietal ge nesteld, bestaande uit Johan Breel, Jan de Bart en Simon Blom. Wat ver derop moesten Blom en De Bart me de achtervolger Breel laten gaan, waarna deze de twee leiders vanaf een twintigtal meters bleef beloeren om er ten slotte in een lange rush overheen te gaan. Jan de Bart kon net niet meer bij Antheunisse en Reynierse komen, zo dat de twee Dynamo-atleten de strijd om de tweede plaats mochten uit vechten, een strijd die Reynierse in zijn voordeel besliste. Vlak achter hen finishte Jan de Bart en Simon Blom won de strijd om de vijfde plaats ruimschoots van Johan de Vlieger. Jan Zuiderlaan van Avanti werd zevende en eerste veteraan en Kees Verkerk liep als achtste binnen nog net voor Frans Krijnssen en Sam Polderman. In de trimlopen, die vooraf gingen aan de wedstrijdloop deden ook een aantal Schouwen-Duivelandse verte genwoordigers mee. Bij d£ jongens van 8 jaar was er een tweede plaats voor Ralf Koper uit Zierikzee. en Jeannette van Dijk uit Bruinisse werd een goede vijfde bij de meisjes van 11 en 12 jaar. In de jongensgroep van 15 tot en met 17 jaar klasseerde Delta Sport-atleet Robert Begeman zich als derde achter Ivar Schute van Dynamo en Frits Bolle van AV'56. John Teuthof van Delta Sport werd hier vijfde. Met name deze doelman stond er borg voor, dat Bruse Boys er niet in slaagde om aan treffers te komen. Bij akties van beide spitsen Tonny van de Berge trad Van Huizen bijzonder suk- sesvol op. Paniek Vlak voor het verstrijken van de eerste helft plukte Van Huizen een inzet van Tonny van de Berge onna volgbaar uit de hoek en juist daarvoor hield hij de alleen voor hem opdoe mende Jacob van de Berge van scoren af. In de tweede helft werd het allemaal wat meer paniekerig, omdat het voort durende bonken óp de Zeeland Sport- veste niet suksesvol kon wórden afge rond. Na tien minuten eindelijk toch sukses. Na een aantal keren op en neer manoéuvreren kreeg gelegenheids aanvaller Wim Geluk een open schiet kans, die hij niet aan zich voorbij liet gaan. Op de droge schuiver vanaf een meter of twaalf moest zelfs Adrie van Huizen het antwoord schuldig blij ven. Bruse Boys leek de buit binnen te hebben, naar gelang de wedstrijd vor- derde, naar een tiental minuten voor het einde zorgde Jan Fliers er uit een vrije trap alsnog voor, dat er twee keer een kwartier verlengd moest worden. Ook in de verlenging had Bruse Boys het betere van het spel, maar opnieuw had de ploeg erg veel moeite om tot scoren te komen. Vijf minuten voor het nemen van de strafschoppen was het andermaal Wim Geluk, die een aktie afrondde. Stip Uit een hoekschop van Tonny van de Berge kopte Geluk de bal keihard ach ter doelam Van Huizen (1-2) en kon Bruse Boys zich gaan opmaken voor de volgende ronde. Amper een minuuut later had het duel nog nadrukkelijker beslist kun nen worden, wanneer de arbiter de bal op stip had gelegd na een fikse charge van doelman Van Huizen op Jacob van de Berge. Tot ieders ver rassing gebeurde dit niet. DFS blijft het uitstekend doen Met een ruime 5-1 overwinning in de uitwedstrijd tegen Racing White blijft DFS het uitstekend doen in de 2e klasse van het zaterdagvoetbal. In deze ontmoeting kwam duidelijk tot uiting, dat het Zeeuwsvlaamse team tot de zwakke broeders in de 2e klas se ma gworden gerekend. Met vier verdedigers op een lijn spelend maakte de thuisklub vooral in taktisch opzicht een zwakke in druk. De klub uit de Westhoek kwam al snel in de 3e minuut op een 1-0 voor sprong toen Rinus Roon uit een voor zet y^n Marcel van de Berge de doel man van Racing kansloos liet. Zon der al te veel problemen hield DFS hierna overwegend het beste van het spel. Na een kwartier spelen zag Rinus Roon zijn schot door de lat gekeerd, Indirekt had het niet toekennen van de strafschop nog nadelige gevolgen voor Bruse Broys. Cees Willemse voel de zichzelf en de ploeg dusdanig bena deeld dat hij de doorgebroken Rudy Loppies vlak voor tijd neerhaalde. Met een enorme schreeuw stortte Loppies ter aarde, hetgeen de aktie nog wat meer benadrukte en Willemse in het notitieboekje deed verdwijnen. Bruse Boys kwam in de slotminuten nognau-' welijks in gevaar en heeft nu de poor ten wagenwijd openstaan om Middel burg dan wel Vlissingen een hartelijke ontvangst te bereiden in een volgende bekerronde. waarna Johnny ^Quaak het leder in eens op zijn slof nam en scoorde (0-2). Na een half uur spelen hadden de oranjehemden weer sukses toen Johnny Quaak uitstekend reageerde op een dieptepass van Ad Minnaart en via de binnenkant van de paal scoorde (0-3). Ook na de hervatting bleef DFS het spel goed in handeh houden. Hal verwege deze speelhelft zorgde John ny Quaak voor een hattrick door een door Rinus Roon terug gekopte bal in te schieten (04). Na deze treffer werden bij DFS Ri- nus Roon en Jack Put gewisseld voor Rudie Mooy en Peter Fooy. Zes minuten voor tijd profiteerde de thuisklub van wat al te ver opdrin gen van de DFS verdediging, Waar mee het de eer kon redden (1-4). Nog in dezelfde minuut zorgde Ru- die Mooy voor een 1-5 eindstand. Knappe zege Brouwershaven Een voor de eerste keer in dit sei zoen volledig uitkomend Brouwers haven is er te Middelburg, na een tweetal teleurstellende nederlagen in geslaagd op Dauwendaele een knappe 2-1 overwinning te behalen. Na een gedwongen rustperiode zorgde Jan Lievense op het midden veld voor de nodige versterking, ter wijl Piet Bokelaar de positie van laatse man bezette. VooraL IN DE !E SPEELHELFT kwam Brouwershaven vaak tot uitste kende kombinaties en had het duide lijk het beste van het speL Door goed op het middenveld in te grijpen kregen de aanvallers van de thuisklub weinig gelegenheid om gevaar voor de Brouw- se veste te scheppen, terwijl het zelf met goed opgezette aanvallen de ver dediging van Dauwendaele onder druk wist te zetten. Uit een van deze aanvallen slaagde Joop Krips erin Brouwershaven naar een 1-0 voorsprong te schieten. Nog voor de rust konden de,bezoekers deze, voorsprong opvoeren tot 2-0 door weer Joop Krips, die na een fraaie indivi duele aktie met een schitterend schot de Middelburgse doelman kansloos liet De tweede helft gaf een gelijk op gaande strijd te zien welke zich voor het grootste gedeelte op het midden veld afspeelde. Een kwartier voor tijd slaagde Dau wendaele erin tegen te scoren toen Niek van Vulpen in het strafschopge bied hands maakte en de hiervoor toe gekende strafschop werd benut (1-2). In de nog resterende tijd gaf de Brou w- se verdediging de winst niet meer uit handen en was men weer twee puntjes rijker. Winst voor Duiveland II De reserves van Duiveland bleven zaterdagmiddag te Oosterland met 5- 3 de baas over het bezoekende Co- lijnsplaatse Boys Hl. Door treffers van Hans de Jonge, Hans Andeweg en Pierre Ruisenaar konden de Oosterlanders in de eerste helft een 3-1 voorsprong nemen. Na de rust wisten beide ploegen ie der nog tweemaal te scoren, waar mee de eindstand op 5-3 werd be paald. Voor Duiveland scoorden nog hans de Jonge en gerrit de Jonge. Overwinning Duiveland III Duiveland III boekte in eigen om geving een 3-0 zege op Bruse Boys. Door een doelpunt van Wim de Klooster konden de Oosterlanders de eerste speelhelft met een 1-0 voor sprong afsluiten. Na de rust werd het door Piet Plezier 2-0, waarna Jaap Brekelmans ten slotte voor een 3-0 eindstand zorgde. WIK III aan de leiding Na een spannende wedstrijd is WIK III er zaterdagmiddag te Ker- kwerve in geslaagd de reserves van SW met 1-0 te kloppen, waardoor het momenteel de leiding in de 3e klasse A stevig in handen heeft. In de eerste helft, welke met blan ke stand werd afgesloten, hielden beide teams elkaar volkomen in evenwicht. De tweède helft gaf een iets meer aanvallend WIK te zien, dat ok de beste scoringskansen kreeg. Na ruim 10 minuten spelen na de hervat ting zorgde Han van IJsseldijk voor de enige en beslissende treffer (l-Ö). Monsterzege SKNWK III Met de cijfers van 13-2 behaalde SKNWK III zaterdagmiddag een monster-overwinning op DFS III. Kon het team van DFS in de eerste helft, welke met een 5-2 stand voor Zonder al te veel moeite is Drei schor er zondagmiddag in eigen om geving voor eigen publiek in geslaagd op hekkesluiter Hansweert- se Boys II een ruime en verdiende 6-2 overwinning te behalen. Met de wind in de rug spelend was het begin voor de thuisklub allerminst hoopgevend. Reeds in de eerste minuut, bij de eerste de beste aanval, wisten de be zoekers van een misser van Kees Westdorp te profiteren en voor sprong te nemen (0-1). Nadat Drei schor van de schrik was bekomen slaagden zij erin het initiatief in han den te nemen en het spel te verplaat sen. In de 10de minuut kwam de balans in evenwicht toen de doelman van de Boys het leder tegen Rini Snijders opschoot, die vervolgens de bal in het net liet verdwijnen (1-1). Dreischor ging hierna goed door. Uit een voorzet van Rini Snijders kon Wim van der Linde zijn team een 2-1 voorsprong geven. Strafschop De Boys lieten hierna de kans lig gen om de stand weer in evenwicht te brengen toen een van hun aanvallers binnen het strafschopgebied door Kees Westdorp onderuit werd ge haald en ze de hiervoor teogekende strafschop onbenut lieten. De thuis- SKNWK werd afgesloten, nog enige tegenstand bieden, na de rust domi neerden de Nieuwerkerkers volledig. Rein van Klinken werd met niet min der van zeven treffers topscorer, Kees Prooi bracht drie doelpunten op zijn naam, Elswordth Koffie vond tweemaal het net, terwijl Sietse Stins voor de thuisklub eenmaal wist te scoren. Klein verlies Renesse IV Renesse IV gaf lijstaanvoerder Vol harding II, nog zonder verliespunten. uitstekend partij. Ondanks het kra nig verweer moesten de rood-zwar- ten uiteindelijk toch nipt met 2-1 het onderspit delven. Gezien het spel- beeld kwam de overwinning hiermee toch wel terecht bij de ploeg, die hier op de meeste aanspraak mocht ma ken. In de eerste helft, tegen de wind in spelend, slaagde Renesse erin de be zoekers van het scoren af te houden. Na de thee namen de gasten al vrij snel voorsprong (0-1), welke Rinus Kooman met een fraaie kopbal wer ongedaan wist te maken (1-1). Tien minuten voor tijd slaagde Volhar ding erin de wedstrijd in haar voor deel te beslissen. klub ging hierna door en uit een voorzet van Kees Westdorp zorgde Huib Kuiten voor 3-1. Uit een goed opgezette aanval schoot Wim van der Linde de blauw- witten naar een 4-1 voorsprong, waarna Rini Snijders uit een door Jakko de Jonge teruggetrokken bal de ruststand op 5-1 bepaalde. Na de rust tegen de wind in spe lend, was de vaart uit de aanvalslinie van de thuisklub verdwenen en kreeg de verdediging het drukker. Met een schot over de wat voor zijn doel staande Johan Doeleman kon den de Boys eenmaal sukses boeken (5-2), maar verder lieten de blauw witte verdedigers het niet komen. Wim van der Linde had nog eenmaal sukses met een afstandsschot, waar mee hij de eindstand op 6-2 bepaalde. HILVERSUM, 12-10. Het staat thans vast, dat de voetbalwedstrijd Nederland-België, die woensdaga vond 14 oktober in het Feijenoord- stadion in Rotterdam wordt gespeeld in het kader van de voorroden van het wereldkampioenschap 1982, rechtstreeks door de televisie zal worden uitgezonden. Want behalve dat het stadion is uitverkocht is de NOS ook financieel tot een overeen komst gekomen met de KNVB. De uitzending is op Nederland 1, begint om 19.55 uur en wordt van kommen- taar voorzien door Theo Reitsma. KORFBAL KNKV AFDELING ZUID-WEST SENIOREN le klasse A: Animo II-A11 Ready 4-2; Luctor-Tjoba UI 7-1; Zuidwesters- Olympia 6-4; Seolto-Togo 6-3. 4e klasse: Olympia II-Volharding n (Volh. geen ploeg): Togo IV-Stormvo- gels m 1-5; All Ready II-Animo IV 4-1. ADSPIRANTEN le klasse C: Blauwwit-Alle Ready afg.; Swift H-Animo II2-1; KVK-Olym- pia 3-8; Atlas-Swift Hl 2-2. PUPILLEN le klasse B: Togo-Animo II 6-1; Swift n-All Ready 1-1. SCHARENDIJKE, 10-10. Ook na zes kompetitie wedstrijden mag Duiveland zich er nog steeds op beroe men ongeslagen te zijn. Het kostte zaterdag evenwel bij zonder veel moeite voor de mannen van trainer Piet Roks om dit ongeslagen rekord vast te houden tegen een zich bijzonder fel verzettend ZSC. Twee doelpunten in de slotfase van de eerste helft zorgden uiteindelijk voor een voor beide partijen verdiend gelijkspel. Meer dan een punt voor de vecht lust zat er zaterdag ongetwijfeld niet; in, want reklame voor de voet balsport op zich kon men de respek- tievelijke aanhang nauwelijks bie den. In beide kampen was men na af loop tevreden over het ene veroverde punt.,Voor de wedstrijd had ik gete kend voor een gelijkspel met de wedstrijden uit het verleden in het achterhoofd", stelde Duiveland-trai- ner Piet Roks. ZSC-aanvoerder Sjaak Dorreman over het gelijkspel: ,,We hebben vandaag weer ieder ge val goed gewerkt. Het vorige duel bij GPC was wel zo verschrikkelijk slecht, dat we al blij mogen zijn met de opgaande lijn". Offensief ZSC ging bijzonder flitsend uit de startblokken en het duurde dan ook meer dan een kwartier, voordat Dui veland iets aanvallend kon laten zien op het bijzonder slechte ZSC-veld. In de tiende minuut resulteerde het ZSC-offensief in een verrassende uit val van René Flohil, die zijn direkte opponent Jan van de Berg op zuivere snelheid klopte. De goed meevoet- ballende Duiveland-goalie Wim Mat- thijssen kon ternauwernood nog red ding brengen. Naar gelang ZSC er niet in slaagde de zo gewenst openingstreffer te sko- ren ebden de aanvalsgolven zicht baar weg en kon een mat en zeker niet overtuigend spelend Duiveland iets meer in de wedstrijd komen. In de 25e minuut was de formatie plot seling erg dicht bij een treffer, toen Bert Goudzwaard zijn inzet van de lijn zag gehaald door de weer fout loos akterende ZSC-laatste man en aanvoerder Sjaak Dorreman. Doel man Maarten van der Weele wat toen al lang gepasseerd. Het voorberei dende werk kwam op naam van Cees Zwager. Zwager stond ook de basis van de Duivelandse openingstreffer een zestal minuten voor het rustsignaal van de voortreffelijk leidende arbi ter Luikhout. Zwager ontfutselde de bal op het middenveld, passeerde een paar ZSC-verdedigers en plaatste een voortreffelijke dieptepass op de sprintende Bert Goudzwaard, die knap de buitenspelval ontweek. Dor reman bleef nog wel staan voor ver meend buitenspel, maar de grens rechter hield terecht de vlag omlaag. Goudzwaard had daarna geen moeite meer om de weifelend uit zijn doel komende Maarten van der Weele te passeren (0-1). Nog voor rust kwam ZSC evenwel op gelijke hoogte. In de 42e minuut deden zich kleine handtastelijkhe den voor tussen Bram Cooman van ZSC aan de ene kant en René Le- combte van Duiveland aan de andere zijde. Cooman moest hierbij ogen schijnlijk aan het kortste eind trek ken, maar de ZSC-trainer/speler haalde een minuut later op een schit terden manier zijn gram. Hij werd daarbij evenwel knap geholpen door een zwak moment van Marco van der Have. Er kwam een dieptepass van Aart Verwest, die Van der Haven rustig had kunnen opruimen. Lako- niek daagde de lange Duiveland- laatste man echter Cooman uit tot een duel, dat hij daarna kansloos ver loor. Met een strakke schuiver pas- serde Bram Cooman vervolgens de kansloze doelman Matthijssen (1-1). Uit de tweede helft valt bijzonder weinig positiefs te melden. ZSC speelde het bekende weg-is-weg-spel- letje, waarbij men waarschijnlijk het ene winstpunt je in het achterhoofd had. Duiveland raakte hierdoor meer en meer de kluts kwijt en zakte onge merkt in hetzelfde spelpatroon. „De voorwaarsten verzuimden om diep te gaan en daardoor spelers uit het overvolle middenveld weg te trek ken", meende Piet Roks. „We misten vandaag duidelijk een geraffineerde jongen als Hans Rotte, die wat dat betreft veel meer inzicht heeft". In dat opzicht miste ZSC natuur lijk ook een technikus als Olivier Verwest, die nog steeds sukkelt imet een lastige spierblessure. Bram (poo- man zorgt wel voor veel gevaar, maar mist toch het doelpuhte- ninstinkt van Verwest. In de slotfase van de matige, niaar wel spannende wedstrijd blesseerde ZSC-doelman Maarten van der Weele zich lelijk bij het (achteruit) tejgen een doelpaal lopen. Met een van vertrokken gezicht voltooide pijn I Hij evenwel de wedstrijd. „Beide pjoe- gen hebben een punt voor de moeite", verzuchttte een fanatjiek Duivelandsupporter na afloop. ZSC-doelman Maarten van der Weele pakt de bal. terwijl laatste man Sjaak Dorreman de toelopende Bert Goud zwaard a/schermt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6