H AV0-5 leerlingen namen afscheid van „Boogaard" „Rust Roest" neemt intrek in historische Nobelpoort PAAUWE PAAUWE B.V. GEWONDE KINDEREN ZOUDEN IN IRAN ZIJN TERECHTGESTELD Ibüóf 2X- 4 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Mohammedaanse beweging: Muzikaal intermezzo Door vasthoudendheid en veel geluk ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 oktober 1981 138ste jaargang Nr. 22995 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar 1 122,60. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Frappante kombi-Rode Kruis-oefening ZIERIKZEE, 10-10. Onder grote belangstelling over handigde wethouder P. de Rijke namens het gemeente bestuur vrijdagavond de Nobelpoort symbolisch aan „Rust Roest". Hij deed dat, door het vaandel van de vereniging voor de toegang tot de poort te verwijderen en als eerste de draaitrappen te bestijgen. Eenmaal binnen, met in het kielzog de leden van „Rust Roest", ere-leden en belangstellenden, werd de sleutel overhandigd aan de algemeen leider van de showband, Gerard van Wagten- donk. Voor het officieel gebeuren maakte de band een rondgang door Zierikzee, die het einde vond bij de Nobelpoort, het nieuwe onderkomen van de band. In smetteloos witte auto's kwamen vervolgens de ere-leden en wethouder bij de historische poort aan, opgewacht door omwonenden en andere genodigden. Eenmaal binnen voerde wethouder De Rijke (onder meer wethouder van jeugdzaken) het woord. In zijn toe spraak kwam uiteraard het vele geld ter sprake, dat met de restauratie van de poort gemoeid was. „Rust Roest" heeft geluk gehad, dat het in de Nobel poort kan trekken. Want vroeger was er geen geld om de poorten te restau reren. Maar ook geen geld om ze te slopen. In fasen In 1973 is men begonnen met de eerste fase voor een bedrag van f 225.000,-, waarvan CRM 50% voor zijn rekening nam. De tweede fase begon in 1977 en duurde tot 1979 en kostte f 1,2 miljoen gulden, waarvan Advertentie Laat woninginrichter van uw huis een paleisje makenI Wij komen op verzoek gratis en geheel vrijblijvend op elk uur van de dag met stalen bij u aan huis. Zandweg 20a - Zonnemaire Telef. 01112-1318, b.g.g. 1469 40% voor CRM, 5% voor de provincie en de rest voor rekening van de ge meente Zierikzee. Nadat ook nog een keermuur gere pareerd was (kosten f 112.000,-) kon de Nobelpoort op 29 november '79 offi cieel geopend worden", aldus de wet houder. Na de opening kwamen er diverse verzoeken om de poort te huren bij het gemeentebestuur binnen, met als laatste Gerard van Wagtendonk van „Rust Roest". Zoals bekend had de showband diverse repetities-ruimten over de hele stad verspreid. De Rijke gaf een indruk van Van Wagtendonks vasthoudendheid om de poort in bezit te krijgen „Ik ben begon nen cm de nadelen op te sommen. Verlichting is er niet (Van Wagtendonk: niet erg, doen we zelf). Verwarming is er niet (Van W.: hoeven we niet). Toilet ontbreekt (Van W.: zetten we chemisch toilet neer). Het tocht nogal in de toren (Van W.: is juist goed om de uniformen te drogen). Deze vasthoudendheid heeft er toe geleid, dat „Rust Roest" nu de poort in huur heeft gekregen. De band mag blij zijn mek zo'n leider. „Juiste plaats" De wethouder toonde zich voorts verheugd dat een groep jongeren de beschikking over de poort heeft ge kregen„de juiste klub op de juiste plaats,,, hij sprak zijn felicitaties uit met het behaalde sukses en overhan digde tot slot van zijn toespraak de sleutel van de poort aan Van Wagten donk, die deze dankbaar in ontvangst nam. „Gouden tipgever"bleek de heer H. Asma te zijn, die „Rust Roest" op de Namens de gymnastiekvereniging, waar de showband een onderdeel van is, sprak de heer J. van Urk, die spe ciaal welkom liet horen tot de enige ere-voorzitter van „Rust Roest": bur gemeester T. C. Hekman van Bruinis- se. Van Urk was, zoals iedereen blij met de nieuwe oefenruimte, maar ook met het feit dat het (weer) „crescendo" met de ploeg gaat Tot slot zegde Van Urk toe bij eventuele financiële pro blemen in verband met de huur van de poort een helpende hand te zullen toe steken. Van Wagtendonk zei in zijn dank woorden, dat uiteraard hij dit niet alleen voor elkaar had gekregen, maar met hulp van de hele band en talrijke anderen. Toen het kollege van b en w in een vergadering de beslissing moest ne men of „Rust Roest" de Nobelpoorl kon huren, met Van Wagtendonk als belangstellende op de publieke tribu ne, was de ijverige leider een beetje beduusd geworden van de voortva rendheid waarmee het kollege tewerk ging. Eén klap Eén klap met de hamer was voldoende om het voorstel erdoor te krijgen. Maar, het was natuurlijk allemaal (goed) voor bereid door wethouder De Rijke: het kollege kón geen nee meer zeggen". Voorts werd iedereen bedankt voor de vele goede woorden en wensen aan het adres van de band. Speciaal Zeelandia die de verlichting en vloerbedekking had bekostigd, kreeg een hartelijk applaus. Tot Asma: „Mocht „Kunst en Eer" ooit omhoog komen te zitten met re petitieruimte, kom dan gerust eens langs". Tot slot somde Van Wagtendonk alle Leden van Rust Roest" en een groot aantal genodigden kwamen vrijdagavond men van muziek- en majorettenkorps: de historische Nobelpoort. bijeen in het fraaie nieuwe onderko- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. LONDEN, 11-10. Volgens het kan toor in Parijs van de radikale Mo hammedaanse beweging der Moedja- hedin zijn een kleine 100 schoolkin deren die werden gewond tijdens re cente betogingen in Teheran, vorige week van hun bedden in de hoofdste delijke gevangenis Evin gelicht en te rechtgesteld. In een verklaring, die de bewegin zondag doorbelde naar het persbu reau Reuter in Londen, stond verder medewerkers op. die aan de voorberei dingen van deze feestelijke avond heb ben meegewerkt, of die repetitieruim te (in het verleden) beschikbaar had den gesteld, én de mensen achter de schermen. Dankwoorden gingen ver gezeld van een spontaan applaus. Hierna werd iedereen in de gelegen heid gesteld de „Vesting Rust Roest" te bezichtigen. ZIERIKZEE, 9-10. „Ja, 't is uit met de leut in de Boogaard. Dat is nu verleden tijd. We zien Erbrink nog staan bij dat deurtje, als hij klap van 't is tijd, ja 't is tijd". Aldus luidde het refrein van het afscheidslied, dat de leerlingen van HAVO-5 vrijdagmiddag zongen als ode aan het oude schoolgebouw in de Nieuwe Boogaard straat. HAVO-5 was het vrijdag de laatste Ë|M[ (p bouw. Over enkele dagen zal de nieu- mm l fjffj Poortambacht worden ingericht en ven, maar voor de Nieuwe Boogaardstraatschool is het straks echt verleden tijd. De leerlingen van bouw te nemen. Bezet en versierd De schoolleiding stond vrijdagoch tend dan ook voor een komplete ver rassing de school bezet en versierd aan te treffen. De HAVO-leerlingen, gehuld in overalls en op klompen, deelden pamfletten uit met daarop de tekst van het afscheidslied, dat Het is moeilijk zijn hartstoch ten te overwinnen, maar het is onmogelijk ze te bevredigen. Mme De La Sablière dat de lijken van de kinderen, in plaats van te worden overgebracht naar het gerechtelijk-geneeskundig instituut om gereedgemaakt te wor den voor de traditionele moslimbe grafenis, bijgezet werden op het kerkhof voor „heidenen". Radio Teheran deelde zondag mee dat zaterdagavond 82 tegenstanders van het Mohammedaanse bewind werden doodgeschoten van wie 73 in Teheran. DEN HAAG. Het niet afleggen van de regeringsverklaring (maandag) in de Tweede Kamer door de minister president betekent een slechte start van het nieuwe kabinet. Ik zal dan namens de WD om een opheldering vragen. Dit zei zaterdag WD-frak- tieleider Hans Wiegel in een reaktie op het uitstellen van de regeringsver klaring. omstreeks half één door de school zou galmen. Het werd een „waardig" afscheid van het oude schoolgebouw en de ini tiatiefnemers kregen met het zingen van het lied bijval van de hele school. Bovendien werd muzikale on dersteuning verleend door een orkest bestaande uit saxofoon, basgitaar en dwarsfluit. Eén en ander had tot gevolg, dat het zesde lesuur ontregeld werd, maar daarna werd de onderwijs- draad weer opgepakt. „Ondanks dat het een oud en rot gebouw was, was het altijd gezellig om in de Boogaard te zitten. Gezellig heid moeten we in het nieuwe ge bouw maar afwachten", aldus de H AV O-leerlingen Vaarwel schooltje"stond op één der spandoeken van de wat weemoedi geHavo-leerlingen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) AMERSFOORT. De algemene le denvergadering van de R.K. vredes beweging Pax Christi heeft een drin gend beroep gedaan op de Nederland se regering en het parlement om zich nog voor de NAVO-vergaderingen in december in alle duidelijkheid uit te spreken tegen de produktie, de plaat sing en financiering van de nieuwe middellange afstandsraketten. De Nederlandse regering mag volgens Pax Christi evenmin aanvaarden, dat een afwijzend Nederlands besluit zou moeten worden gekompenseerd door versterking van de bestaande kernwapen taken en/of konventio- nele bewapening. Verwachting tot dinsdagavond: Enkele buien Wisselend bewolkt en enkele buien; minimumtemperatuur rond 7, mid- dagtemperatuur omstreeks 12 gra den; noordwestenwind, in het bin nenland krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer toenemend tot hard of stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m vrijdag 16 okt.: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 12 gr. Windkracht: west 5 Donderdag: Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: weinig wind' 3 Vrijdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 8 gr. Middagtemp.: 13 gr. Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 okt. Zon op 7.01, onder 17.51 Maan op 18.23, onder 6.25 Volle Maan: 13 oktober (13.49) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 13 okt. 3.04 14.43 8.24 20.49 Springtij: 15 oktober HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-10. Het K.N.M.I. deelt mede: Na de storm van gisteren, met aan de kust windstoten van ruim 100 km per uur, was het vandaag aan zienlijk rustiger weer. Wel drong vanmorgen vroeg een regengebied vanuit noord-Frankrijk en zuid-En- geland het land binnen, zodat er in het weer verder niet veel verbetering kwam. Na het voorbij trekken van de re genzone draait de wind morgen weer naar de noord westhoek. De toene mende noordwestenwind gaat koele lucht aanvoeren, afkomstig uit het zeegebied tussen Schotland en IJs land. In Schotland komen in deze lucht sneeuwbuien voor bij tempera turen van enkele graden boven nul. Op weg naar ons land zal de lucht bo ven het nog betrekkelijk warme zee water tot een graad of 11 12 worden aangewarmd, waardoor de neerslag in de vorm van regen zal vallen. Voor velen was het vrijdag de laatste hele schooldag in de Boogaard". ,,Het was een oud gebouw, maar altijd oergezellig", vonden de Havo-5-klanten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) akkommodatie van de Nobelpoort had gewezen. Als vertegenwoordiger van de PvdA- raadsfraktie en voorzitter van „Kunst en Eer" voerde Asma op de bijeen komst het woord en zei een beetje jaloers te zijn op „Rust Roest, van wege de schitterende oefenruimte. Tot zijn schande moest hij bekennen voor het eerst in de 27 jaar dat hij in Zierik zee woont nu de Nobelpoort van bin nen te zien. Eén wens had Asma nog; dat „Kunst en Eer" samen met „Rust Roest" nog eens in Zierikzee een kon- cert zouden geven. Van Wagtendonk zei Asma hieraan te houden. „Crescendo"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1