1-10-71 ZIERIKZEE NOORDWELLE 1 -10-'81 UITNODIGING 14 GESCHIEDENIS AKTIVITEITEN: AUTO LOUIS GOEDBLOED JAAR In Noordwelle bij Renesse opent Louis Goedbloed de deuren van een oude smederij van 41/2 x 10 m. Geen klanten, geen dealer schap, geen idee... In een oud magazijnrek lagen nog 2 bougies en een set kontaktpunten van een Eend, dus wat lag meer voor de hand dan dat het bedrijf zich specialiseerde in Citroën?! Nu, 10 jaar later, is een onderdeel van het bedrijf nog gevestigd aan het zelfde adres. Doch, de be langrijkste aktiviteiten zijn in Zie- rikzee gekonsentreerd. Laten we de geschiedenis van het bedrijf eens volgen. 1 oktober 1971 - officiële start. 1 april 1972 - eerste monteur aan getrokken, welke nog steeds bij het bedrijf werkt. In de loop van 1972 werd tijdelijk het sub-agentschap gekregen van Hanomag, Henschel bedrijfs wagens, tot medio 1974. In september 1973 werd begon nen met de bouw van een nieuwe werkplaats aan het bestaande pand. Op 1 december werd dat deel in gebruik genomen. 1 juni 1974 - werd Auto Louis Goedbloed concessionnaire voor Citroën van Schouwen-Duive- land. Concessionnaire betekent eigenlijk exklusief dealer. Nor maal gebruikt men het woord dealer. langrijkste aktiviteit van de vesti ging aldaar. Inmiddels is het personeels bestand uitgebreid met diverse monteurs, een magazijnman en een administrateur. Steeds op zoek naar nieuwe akti viteiten werd in de loop van 1975 een plaatwerker-spuiter aange trokken. Reeds in die tijd zag men de benzineprijzen met sprongen stijgen. Als eerste op Schouwen-Duive- land trok Auto Louis Goedbloed het dealerschap aan van een van de grote gasmerken, nl. Landi den Hartog, aan. Uiteraard bouwde men gasinstal laties in Citroêns in, doch ook in alle andere merken automobie len. Ook nu nog worden gasin stallaties ingebouwd in alle mer ken auto's en beschikt het bedrijf over een zeer uitgebreid magazijn gasonderdelen en een grote tech nische knowhow. Nog een belangrijke gebeurtenis in 1975. Een voorlopige koopakte van het pand Korte Nobelstraat 37-39 werd op 17 december geslo ten. Door het lange uitblijven van vergunningen van de verkoper duurde het tot 1 juni 1977 - voordat Auto Louis Goedbloed met een deel van de aktiviteiten naar Zierlkzee ver huisde. Naast de verhuizing van het Ci troën deel naar Zierlkzee werd op 1 juni het dealerschap van Saab op Schouwen-Duiveland verkre gen, aanvankelijk gevoerd vanuit Noordwelle. Tevens werd het be drijf Noordwelle verder gemoder niseerd als Bovag Schade bedrijf, met de volgende aktiviteiten: schade- en spuitwerk aan alle merken automobielen, In dustrieel spuitwerk en tektyleren. Tot op de dag van vandaag de be- Nog een belangrijke datum in 1977 is 1 september. Op die dag namelijk verkrijgt Auto Louis Goedbloed het alleenver- kooprecht voor Schouwen-Duive land van Citroën. Onder andere door steeds veran derende omstandigheden zoekt Auto Louis Goedbloed nieuwe wegen met name in de verkoop van gebruikte wagens. Als eerste garagebedrijf op Schouwen-Duiveland laat Auto Louis Goedbloed zijn gehele voorraad gebruikte wagens door de ANWB keuren boven f 5000,-. Tevens wordt begonnen met het adverteren van de prijzen bij de aangeboden wagens. Wellicht geen nouveauté doch goed om te weten is dat vanaf die tijd Auto Louis Goedbloed zijn gebruikte wagens geen occasions meer noemt, maar gewoon wat het zijn, nl. inruilauto's. Als laatste stap op het gebied van gebruikte wagens neemt Au to Louis Goedbloed op 1 april 1980 zijn showroom voor inruilau to's aan de Steiltjesstraat 10 In gebruik. In deze ruimte van 300 m2 staan reeds een 25-tal inruil auto's van alle merken tentoon gesteld. Hoewel naar buiten niet bekend werden in 1980 nog een tweetal belangrijke wijzigingen- doorge voerd. Op 1 september werd bij een totale interne reorganisatie het Saab dealerschap overge bracht van Noordwelle naar Zie- rikzee, Steiltjesstraat 10. Vanaf die tijd is de vestiging Noordwel le uitsluitend schadebedrijf. Per diezelfde datum wordt een nieuw soort magazijn in gebruik genomen, nl. het zelf ontwikkelde zelf bedieningsmagazijn voor monteurs. Auto Louis Goedbloed heeft in de loop van de jaren nog al wat akti viteiten aangetrokken. Wij willen deze graag eens voor u op een rijtje zetten. CITROËN: Als Citroën dealer verkoop Je ui teraard nieuwe wagens. In onze showroom vindt u alle typen steeds in voorraad. Verder willen prospekt kopers graag in een aan te schaffen wagen proefrijden. Vandaar dat er altijd de volgende typen demonstratiewagens zijn: Visa Super en Club/Special, GSA en CX. Vanuit het magazijn worden altijd originele onderdelen verkocht en verwerkt. Bovendien biedt Ci troën een enorme keus aan ac cessoires. In de werkplaats werkt een team goed opgeleide Citroën specialisten zowel voor beurten, reparaties al? onderhoud. SAAB: In de showroom Steiltjesstraat 10 vindt u steeds in voorraad de ty pen 99, 900 Sedan en 900 Combi Coupé. Uiteraard bestaat altijd de mogelijkheid proef te rijden in een van de typen. Ook voor Saab worden uitsluitend originele on derdelen en accessoires ver werkt. Speciaal opgeleid personeel ver zorgt de reparatie en onderhoud aan de Saabs. LANDI DEN HARTOG gasinstallaties: Reeds jarenlang is Auto Louis Goedbloed officiéél dealer van een van de betere gasinstallaties, Landi den Hartog. Reeds honder den gasinstallaties werden in- en overgebouwd. Ook beschikt men over een uitgebreide voorraad on derdelen voor gasinstallaties. INRUILAUTO'S: Een aktlef beleid wordt gevoerd met betrekking tot gebruikte wa gens. Zoals wij reeds eerder schreven worden alle inruilauto's boven f 5000,- ANWB gekeurd. Het ge hele keuringsrapport wordt voor aflevering afgewerkt en de koper krijgt het origineel mee. Naast Citroën en Saab verkoopt Auto Louis Goedbloed ook ande re merken inruilauto's. Naast de ANWB keuring en uiter aard 3 tot 6 maanden garantie heeft Auto Louis Goedbloed nog een aantal unieke afleverings- voorwaarden, te weten: - Omruilrecht binnen 14 dagen - Na 3 maanden gratis inspektie - Gratis auto tijdens garantie reparatie - Na afloop van de garantie mogelijkheid tot het afsluiten van een onderhoudsovereen- komst - Financieringsvoordeel - Op GS en CX 2 jaar garantie op het veersysteem ongeacht kilo meterstand. SCHADEBEDRIJF: In onze schade afdeling in Noord welle, wij schreven het al, voeren wij alle mogelijke werk aan de karrosserie van auto's uit, Tevens wordt industrieel werk uitgevoerd zoals het spuiten van radiatoren, kasten enz. enz. Deze afdeling is lid van de Bovag schadebedrijven. In onze schade- werkplaats beschikken we over de modernste apparatuur, zoals verfmengmachine, C02 lasappa- ratuur, trekapparatuur, over- drukspuitkabine enz. Een van de specialisaties is de body-recondi- tionlng. Dit betekent in de prak tijk het totaal kaal maken van een wagen, en deze handmatig voor zien van hoogwaardige bescher mingslagen. Verder hoort een uit gebreide NL tektylbehandeling bij deze reconditioning. OCCASIONLEASING: Een geheel nieuwe aktiviteit is het occasionleasing. Tegen een vast bedrag per maand kan men in een wagen rijden. In dat tarief zijn dan verwerkt rente, afschrij ving, onderhoud, verzekering en wegenbelasting. Bovendien zijn er mogelijkheden voor variaties van All in tot en met financieel leasing. AUTOVERHUUR: In de afdeling kunt u kleine per sonenwagens huren, te weten Ci troën Visa en GSA. Verder Saab en gebruikte GS, (tegen een gere duceerd tarief). SNEEUWKETTINGEN: Voortgekomen uit hobby verhu ren wij reeds jaren lang sneeuw kettingen en ski-lmperlals. ZUINIGHEID, VEILIGHEID, CONFORTCITROËN! Is het een wonder dat in deze tijd Citroën een van de weinige merken is die zijn markt percentage sterk ziet stijgen? Neewant Citroën heeft al altijd al zuinige wagens gemaakt. Mogen wij ze u nog eens noemen? 2CV/Dyane serie: Moeten wij u werkelijk nog iets vertellen over de EEND? Nee toch zeker! Rijklaar vanaf 10.090,—. Visa: In de nieuwe Visa 2 uitvoering schiet de verkoop als een pijl omhoog. Is het vreemd? De zeer zuinige Special en Club, de snelle en zonodig nog zuiniger Super E beiden met een knipoog naar uw budget. Een ruime gezinsauto met 5 deuren, volledig elektronische ontsteking, voorwielaandrijving en een benzineverbruik van 116 tot 1 20. Rijklaar vanaf f 12.635,—. GSA: In de 1982 modetrent is de GSA serie nog verder uitgebreid. Allen met 5 deu ren, de 1300 cc uitvoering met transistor ontsteking. Een brandstof verbruik (van in de praktijk) 1 12 tot 1 16. Rijklaar vanaf f 17.400,—. CX: Het CX programma is zo uitgebreid dat wij onze beide showrooms vol zouden kunnen zetten zonder dat er een type hetzelfde was. Mogen wij u toch even een paar typen noemen? CX Reflex/Athena: met zuinige 2 liter motor, ook in Break; CX 2400: Verkrijgbaar in Super, Pallas en Prestige. Nu ook in volautomaat; CX 2500 Diesel: brandstof verbruik van 1 :12 tot 1 16. Verkrijgbaar in Reflex, Pallas en Limousine. Ook in Break. Prijzen van de CX serie beginnen bij f 29.585,— rijklaar. Alle SAAB's zijn gebouwd met het oogmerk: „Veiligheid van de berijders". Saab is vanaf het begin van zijn bestaan koploper geweest (en gebleven) op het gebied van veilig autorijden, zowel op het gebied van passieve- als aktieve veiligheid. Mogen wij eens een aantal van die „veilige" zaken noemen: - Voorwielaandrijving - KooikonstruktJe met kreukelzone voor en achter - plaatwerk van 0,8 tot 1,5 mm - vangrail in de deuren - grote bumpers voor en achter. Om u te overtuigen bent u bij deze uitgenodigd een bezoek aan onze showroom te brengen om op uw gemak eens in en onder en langs en op de Saab's te kijken. SAAB IS LEVERBAAR IN DE VOLGENDE UITVOERINGEN: 99 - in 2- en 4-deurs uitvoering, 2 liter motor. Prijzen: 2-deurs f 26.990,—, 4-deurs f 27.990,—. 900 Sedan - met 2 liter motor met 2 karburateurs, injektie en Turbo. Prijzen: 4-deurs GLS f 31.750,—, GLI (met 5-bak) f 35.200,—, GLE f 39.950,—, GLE automaat f 41.250,—, 900 Turbo f 44.900,—, 900 Turbo automaat f 49.950,—. 900 Combi Coupe - met 1 karburateur, 2 karburateurs, injektie en Turbo. Prijzen: 3-deurs f 29.500,—, 5-deurs GLS f 32.990,—, 3-deurs GLI f 34.100,—, 3-deurs Turbo f 46.900,—, 5-deurs Turbo f 49.990,—. Mogen wij ons even voorstellen: Louis Goedbloed Leen Mol Dick Holleman Johanv. d. Hoek Cees den Boer HenkOlree Freek v. d. Have Direktie, verkoop. Bedrijfsleider, vervanger van Louis Goedbloed, leiding werkplaatsen Zie- rikzee en Noordwelle. Boekhouder/nevenfunktie magazijn. Eerste monteur (specialisme gasin- bouw). Eerste monteur (afdeling Saab). Monteur. Leerling-monteur. Schade afdeling Noordwelle: Rob Hazebroek - Voorman, spuiter/plaatwerker.' Mary van Strien - Plaatwerker/spuiter. Wij vonden 10 jaar bestaan een reden eens opnieuw met ons en en onze produkten kennis te maken. Derhalve ontmoeten wij u graag in ons OPEN HUIS Wij tonen u het komplete Citroèn programma (Korte Nobelstraat), het Saab pro gramma (Steiltjesstraat), onze ANWB gekeurde inruilauto's (Steiltjesstraat) en op ons parkeerterrein een serie goedkope inruilauto's. Tevens willen wij geïnteresseerden graag ons bedrijf laten zien, u uitleggen hoe een en ander funktioneert. Wij doen dat graag onder het genot van een borrel een een hapje. Mogen wij u begroeten zaterdag 3 oktober van 10 tot 5? Voor iedere bezoeker is een leuke herinnering en voor de kinderen stickers en ballonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 14