In landbouwschuur aan Moolweg komen appartementen ELEKTRO LIEVENSE Raadsvergadering Middenschouwen Gemeenteraad Duiveland Hulp van mosselvissers gevraagd bij opvissen fossiele beenderen KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Paniek op effectenbeurzen Handelarenvoorman in opspraak Proefinstallaties in Dodewaard Brand in verpakkingsfabriek Man doodgestoken in Haagse bar ONZE PUZZELRUBRIEK 4 Advertentie MIDDENSCHOUWEN, 23-9. In de raadsvergadering van Middenschouwen, woensdagavond, werd het bestemmingsplan Ellemeet gedeelte „Moolweg" vast gesteld, waardoor het mogelijk zal zijn in de landbouw schuur Moolweg 9 te Ellemeet appartementen te bou wen. De heer W. G. Renden (P.v.d.A.) verklaarde, dat bij vaststelling van het bestemmingsplan de heer L. J. Elen- baas zijn wensen in vervulling ziet gaan. (Vervolg van pagina 1) Advies en jurisprudentie De voorzitter liet namens het kolle ge weten de zaak niet te hebben wil len doordrijven toen de tennisvereni ging het aanvankelijke huurkon- trakt niet aksepteerde. Het kollege achtte het onjuist niet konform de zondagswet te handelen. Advies van V.N.G.-juristen en jurisprudentie dit aangaande waren voor B. en W. aan leiding het betreffende artikel te ver ruimen. De voorzitter was het niet met de heer Van Klinken eens, dat het voor de raad onwaardig zou zijn over dergelijke zaken te praten. „Als raad word je gekonfronteerd met alle gevoelens in een pluriforme gemeen te", aldus de voorzitter. De raad besloot tot aankoop van een preceel grond te Sirjansland van mevrouw J. C. Bolle-KIink. Deze aankoop dient om t.z.t, vervangende grond beschikbaar te hebben ais het gemeentebestuur tot overeenstem ming weet te komen met de heer Van der Have betreffende het verwerven van een perceel van diens grond. Het perceel „Van der Have" is no dig om het bestemmingsplan Sirjans land tot uitvoering te brengen. De voorzitter kon in dit verband ook meedelen, dat een gesprek met gede puteerde mr. J. P. Boersma de toe-, zegging had opgeleverd, dat het ge bied langs de Brede Weg met een be paalde fasering helemaal uitgewerkt kan worden. Dit betekent dat een „behoorlijk" stuk grond beschik baar zal komen voor sociale woning bouw. Enkele andere gebiedjes, bestemd vpor partikuliere woning- bouw zullgn, volgens de yporzittex', hoogstwaarschijnlijk móéten wor den teruggenomen. Dure zaak Verder besloot de raad tot vaststel ling van de 2e wijziging van de leges- verordening 1979. Deze wijziging hield in, dat de legesbedragen zo worden opgetrokken, dat ze meer in overeenstemming zijn met de kosten, die feitelijk ten behoeve van verleni- ning van een hinderwetvergunning gemaakt moet worden. In het voorstel werd verwezen naar de stelling: „De vervuiler betaalt". Dit was voor de heer M. Stouten (S.G.P.) aanleiding voor de opmer king, dat dit voor vele kleine bedrij ven een dure zaak gaat worden. De voorzitter liet weten, dit voorstel ook niet met het „grootste plezier" te bregen, maar voegde er aan toe dat de gemeenten deze kosten ook niet kunnen blijven betalen. Mevrouw Van der Zande zei ook de noodzaak van het voorstel te begrij pen, maar merkte tevens op,,dat vele bedrijven toch vaak ook kostbare voorzieningen moeten treffen om voor een hinderwet-vergunning in aanmerking te komen. De overige raadsvoorstellen gin gen onder de hamer door. Hij betwijfelde of de heer Elenbaas dit inderdaad als een afronding zal beschouwen. Als hij goed is ingelicht is de heer Elenbaas afgelopen zomer tweemaal verbaliseerd omdat hij te veel caravans heeft geplaatst. Ook anderen zijn op dit punt in overtre ding geweest. Hij gaf in overweging strenger op te treden en desnoods over te gaan tot het intrekken van vergunningen. De burgemeester W. den Boer, zei dat het hier over twee zaken ging. Het bestemmingsplan heeft betrek king op een bestaand pand. De raad heeft eerder gesteld, dat daarmee een grens is bereikt. Caravans Wat het aantal caravans betreft is deze zomer vrij soepel opgetreden, omdat dat ook in omringende ge meenten. gebeurd is. Het illegaal kamperen aan de Brouwersdam is goed in de hand gehouden. De heer L. J. Elenbaas had caravans geplaatst op een terrein waarop dit totaal ver boden was. De kwestie van intrek ken van vergunningen zal nader overwogen worden. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming tot vaststelling van het bestem mingsplan. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming werd vastgesteld de 2e herzie ning van het bestemmingsplan „Bui tengebied" waardoor voor burger woningen in het buitengebied uit breidingsmogelijkheden worden ge- kreëerd. Vervolgens kwam in behandeling het vaststellen van het bestem mingsplan „Kampeerterrein Kuijer- damseweg" te Scharendijke. Te scherp? De heer L. C. Hart (V.V.D.) merkte op, dat in het voorstel van burge meester en wethouders z.i. watt<3 strafeis gesteld, dat verder'%eerï[je-[\ kréatiëve uitbreiding mè'er mógelijk - zal zijn. Door de raad zoii daërdoof nimmermeer een wijziging in de re- kreatieve sektor aan de orde kunnen worden gesteld. De voorzitter lichtte toe, dat de be treffende zinsnede is overgenomen uit de brief van de Sub.kommissie voor de gemeentelijke bestem mingsplannen. Burgemeester en wet houders hebben het evenwel niet zo scherp bedoeld als de heer Hart meent. De beperking is ook niet op genomen in het besluit tot het vaststellen van het bestem mingsplan. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming tot vaststelling van het bestemmingsplan. Op suggestie van de voorzitter deed de raad de uit spraak, dat verdere uitbreiding in de rekreatieve sektor in de toekomst kan worden bezien. De raad besloot de gemëëntesekre- taris L. F. van Wijck te machtigen om de raad te vertegenwoordigen in een zitting van de afdeling Rechtspraak van Raad van State op 13 oktober a.s. met betrekking tot het door de B.P. ingestelde beroep inzake het bestem mingsplan „Buitengebied" Typewerk Bij de 28e wijziging van de begro ting 1981 merkte de heer Hart op, dat hij bezwaar had tegen opneming van een bedrag van 1000,— voor uitvoe ren van typewerk door een uitzend bureau. Hij was van mening, dat het typewerk best ter secretarie kan worden uitgevoerd, desnoods door overwerk. De voorzitter antwoordde, dat reeds eenmaal van een uitzendbu reau is gebruik gemaakt in verband met ziekte van personeel. De raad besloot tot vaststelling van de begrotingswijziging. De heer Hart verkreeg aantekening, dat hij tegen de post schrijflonen had gestemd. Fietspad Heuvelsweg Tijdens de rondvraag informeerde de heer Renden of .de aanleg van het fietspad langs de Heuvelsweg al is aanbesteed. De voorzitter antwoordde ontken nend. Met het gemeentebestuur van Zierikzee wordt kontakt onderhou den, wat betreft de ter visielegging van het bestemmingsplan aldaar. Dit zal een dezer dagen gebeuren. Daar na zal voor het gedeelte van het fietspad in Middenschouwen tot aan besteding worden overgegaan. De heer Renden vroeg of er ook snelheidskontroles gehouden wor den op de Boutlaan te Scharendijke. De voorzitter meende van wel. Vol gens hem was het ook nodig af en toe snelheidskontrole te houden ,op de Platteweg te^ch^epdijke, in, yep,- band met de* aanrijdingen, die hier plaats vindeixV), BRUINISSE, 24-9. Namens het bestuur van de stichting hebben de voorzit ter en de sekretaris, resp. de heer Hekman en de heer de Groot, een brief ver zonden aan o.a. de mosselschippers om hun gedachten te polsen in verband met hun mogelijke medewerking die zij zouden kunnen verlenen wat betreft het opvissen van fossiele beenderen, wat nogal eens voorkomt. Vele vragen, zoals welke histori sche waarden hebben ze, wat zou het zijn en wat kun je er mee doen, is er veel van dit materiaal en waar be vindt het zich, blijven onbeant woord. Daarom heeft de Stichting besloten de heer D. A. Hooyer, rustend palaentoloog te Oegstgeest, te vragen op een vrijdagavond in de Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - \ideo - enz. 01114 - 1368 01119 -1634 CAIRO. Een Egyptische journalist die op 3 september met 1.535 andere tegenstanders van president Sadat werd opgepakt, is sinds een week in hongerstaking uit protest të^en „de slecht behandeling" in de gevange nis. loop van oktober naar Bruinisse te komen om uitleg over het een en an der te geven. De heer Hooyer heeft zich bereid verklaard te komen en zal met materiaal wat dan al beschik baar is, in het gebouw van de stich ting aan de Molenstraat, hier infor matie over verstrekken. DREISCHOR. Een groep kinderen van de afdeling voor zeer moeilijk lerende kinderen van de Beatrixschool te Zierik zee bracht woensdagmiddag een bezoek aan de houtzagerij de Beldert te Dreischor. De kinderen zijn deze week, vanaf dinsdag tot en met heden-vrijdag, op kamp in Ouwerkerk en behandelen het thema hout. In het kader daarvan het uit stapje naar de zagerij. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) LONDEN, 24-9. Op de grote effek- tenbeurzen - New York, Londen, To kio, Hongkong en ook Sydney - is min of njeer paniek uitgebroken. Amsterdam heeft er eveneens een tik van meegekregen. De koersen zijn woensdag en don derdag scherp gedaald, vooral door dat men er bang voor is dat de rege ringen van grote landen de geldont waarding niet in bedwang kunnen houden en de toezeggingen aan de kiezers niet kunnen nakomen. De konservatief denkende regeringen van de Verenigde Staten èn het Vere nigd Koninkrijk staan op het mo ment bijzonder onder druk. De effektenbeurzen van New York en Londen tonen met hun koersont wikkeling ër zeer bezorgd over te zijn dat de regering-Reagan met haar beleid van de aanbodekonomie en de regering-Thatcher met haar moneta- ristische beleid niet zo gemakkelijk met de beloofde voordelen op de pro pen komen en dat er dus geen herstel naar een gezonde groei van het volks huishouding inzit. ROTTERDAM, 24-9. De voorzitter van de Silex (de kommerciële organi satie van handelaren in zand en grind), A. Leenheer, heeft zijn funk- tie neergelegd nadat hij door een pu- blikatie in het schippersweekblad „Schuttevaer", donderdag, in opspraak is gebracht. Volgens „Schuttevaer", is gezwen deld bij het bemeten van twee duw bakken van het Rotterdamse bedrijf van JLeenheer, aardoor de bakken in 'werkëlï'jkheici meer' kunnen ver voeren dan in de meetbrief staat. Het weekblad meent hiermee te be wijzen dat er in de zand- en grindhan- del met hoeveelheden vervoerde la ding wordt gezwendeld. Het blad heeft de gegevens gekregen van een schipper die voor het Rotterdamse bedrijf heeft gevaren. ARNHEM, 24-9. In de kerncentrale in Dodewaard (GKN) worden binnen twee jaar twee proefinstallaties ge bouwd, waarmee het laag radio- aktieve afval uit kerncentrales, maar ook uit ziekenhüizen en derge lijke, gereduceerd kan worden tot een kwart van de hoeveelheid, zoals die nu in de zee wordt gestort. De GKN-direktie heeft dit donder dag tijdens een persbijeenkomst meegedeeld. Met de installaties in Dodewaard is een investering ge moeid van circa één miljoen gulden. De ene installatie reduceert de hoe- veelheden laag radio-aktief afval (kleding, gereedschappen enz.) door middel van verzuring. Hiervoor wordt een mengsel van salpeterzuur en zwavelzuur gebruikt. De tweede installatie doet hetzelfde door mid del van verbranding. EDE, 24-9. De verpakkingsfabriek „Hazeleger" op het industrieterrein te Ede is donderdagmiddag nagenoeg geheel uitgebrand. De brand ontstond in een droogtun- nel. Volgens direkteur G. Hazeleger is er een schade van enkele miljoenen guldens aangericht. De voorraadhal en de produktiehal brandden geheel uit. Het kantoor en de grondstoffen- opslagruimte, evenals de naast Haze leger gelegen opslagloods van dr. Oetker, bleven gespaard. Vier van de 45 werknemers van Ha zeleger zijn met ademhalingsmoei lijkheden in een ziekenhuis in Ede opgenomen. DEN HAAG, 25-9. Door een steek partij in eén bar aan de Zoutke- telstraat in Den Haag is in de nacht van donderdag op vrijdag de 35- jarige Hagenaar R. Soekhoe om het leven gekomen! Later hield de politie de 29-jarige Hagenaar R. C. B. aan, die wordt verdacht van het toebren gen van de dodelijke steek in het hart. Getuigen hebben hem herkend. Volgens die getuigen zaten beide mannen in de bar een gokspelletje te spelen. Op zeker moment kreeg het duo ruzie over 25 gulden, waarop B. een mes trok. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Assendorp. 11.00 en 19.00 uur ds. De Rooij. Kerkwerve: 9.30 uur ds. H. F. Meyer. Serooskerke: 10.00 uur eerw. heer Malipaard, Pernis; 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur ds. Schilder, Almere. Haamstede: 10.00 uur ds. Anker, Doorn, H.A.; 19.00 uur de heer Rouw, dankzegging H.A. Re- nesse: 9.30 uur ds. Fahner. Noordwel- le: 11.00 uur ds. Fahner. Scharendij ke: 11.00 uur ds. H. F. Meyer. Brou wershaven: 9.30 uur ds. Baas, Burgh; 11.00 uur zondagsschool. Zonnemai- re: 11.00 uur ds. Baas; 9.45 uur zon dagsschool. Noordgouwe: 9.30 uur ds. Geers. Dreischor: 11.00 uurds. Geers; 17.00 uur zondagsschool kleinen, 19.00 uur groten. Ouwerkerk: 10.00 uur mr. G. Kaay. Nieuwerkerk: 9.30 uur ds. Teekens. Oosterland: 10.00 en 18.00 uur ds. Plante, 19.30 uur Later- na. Sirjansland: 10.00 uur ds. W. Ver boom, Waddinxveen; 16.30 uur ds. kand. J. A. de Koeyer, Kruiningen. Bruinisse: 10.00 uur ds. P. L. de Jong, Asperen; 17.00 uur ds. C. Schipper, Yerseke. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur de heer K. Baas, Ooltgensplaat; 18.30 uur ds. I. N. Bekker, Goes. Haamstede: 10.00 uur ds. Eikelboom, dienst van schrift en tafel, m.m.v. zanggroep; 19.00 uur ds. Eikelboom, avondgebed. Scharendij ke: 9.30 uur kand. A. A. R. Kamer mans, Kampen; 19.00 uur ds. Noord hof, Tielt (België). Brouwershaven: 10.00 uur kand. A. Jobsen, Heinkens- zand. Zonnemaire: 17.00 uur drs. A. J. J. van Noord, Stellendam. Nieu werkerk: 10.00 uur de heer J. Ver heul, Spijkenisse; 17.00 uur ds. D. Verwey, Driebergen. Bruinisse: 10.00 uur ds. D. Verwey, Driebergen, voor- ber. H.A.; 16.00 uur ds. P. H. Ober- holzer, Oosterhout. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur ds. Urban, 18.30 uur ds. ds. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. De Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. Van der Sluys. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur kand. H. de Bruine. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 15.00 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst, Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur lëesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. L. van Os, Maassluis. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: za. 19.00 uur, zo. 11.00 uur. Haamstede: zo. 9.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Kerkhof N.Z. 16, Zierikzee: Zondag 10.00 uur openbare lezing, 11.00 uur Wachttorenbespre king. Donderdag: Theokratische school 19.30, Zuidwellestraat 37. KERKNIEUWS Oud Gereformeerde Gemeente BRUINISSE. Maandag 28 septem ber: de heer A. P. van der Meer van Kinderdijk. 19.30 uur. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Streek gemeente Maas en Waal (wijkgemeente Horssen- Druten en Leeuwen): H. M. Colijn, kand., Leiden. Bedankt voor Willemstad: J. Kaai, Almkerk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Garijp: M. Boot, Bo- vensmilde. Aangenomen naar Brouwershaven Zonnemaire: R. H. Stutvoet, kand., Kampen. Baptisten Gemeenten Beroepen te Haulerwijk in kombi- natie met Zuidlaren: E. L. Verhagen, evangelist te Lemmer. SCHEEPVAART Acmaea, 23-9 van Canal naar Aruba Aludra, 23-9, T.A. Bittermeer naar Rotterdam. Antilla Bay, 23-9. 540 ZO Helena naar Salvador. Abida, 24-9 200 OZO Colombo naar Singapore Aludra, 24-9 190 NW Alexandrië naar Rotterdam Nedlloyd Dejima, 24-9 60 NO Taiwan naar Hong Kong. Misschien was de opgave van vori ge week wat aan de pittige kant, want deze week kwamen beduidend minder oplossingen binnen dan nor maal het geval is. De opgaven kun nen weer gestuurd worden naar: Re- daktie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, met de vermelding van „weekpuzzel". Eerste prijs: M. den Boer-Roskam Schendersweg 4 4322 TD Scharendij ke Tweede prijs: Irene Blom Kromme Reke 12 4325 AL Renesse De oplossing van de puzzel is als- volgt: HORIZONTAAL: 1. souffleurshok je; 13. p.p.; 14. fooi; 15. atol; 16. al; 17. rek; 18. pro; 19. LK: 21. het; 23. ork; 25. s.g.; 26. ouwel; 28. laf; 30. nafta; 32. nier; 33. koker; 35. maan; 36. kt.; 37. shag; 39. zijde; 41. Lt.; 42. reep; 43. dorp; 44. hs.; 46. niet; 48. eend; 49. AP; 51. atap; 53. loper; 55. orde; 57. ti ran; 59. pan; 60. teken 61. el; 62. nol; 64. rak; 65. LS; 66. rit; 68. aan; 69. ijl; 71. silo; 72. rage; 74. do; 75. koortaan- gebonden. VERTIKAAL: 1. spelonk; 2. op; 3. ff; 4. forel; 5. loet; 6. eik; 7. rap; 8. stro; 9. Hoorn; 10. O.L.; 11. ja; 12. ele gant; 20. kuit; 21. hersenpan; 22. tak; 24. kamerdoek; 25. stal; 27. we; 28. log; 29. fez; 31. fa; 33. kapel; 34. rij der; 38. hei; 40. don; 44. hatelijk; 45. stil; 47. top; 48. een; 49. adel; 50. pen sion; 52. ar; 54. pad; 56. RK; 58. noria; 60. tango; 63. lila; 64. Raab; 67. ton; 68. are; 70. LO; 71. St.; 73. en; 74. de. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 2. tuinbloem; 12. antwoord betaald; 14. kleur; 15. li chaamsdeel; 16. chemisch symbool; 17. familielid; 19. voegwoord; 21. deel van het bovenbeen; 22. Europese rivier; 23. keurig; 25. oogholte; 27. helleveeg; 29. zijrivier van de Donau; 30. meerstemmig koorgezang; 32. grens tussen land en zee; 33. tel woord; 34. zangstem; 36. lange, platte sneeuwschaats; 37. laatstleden; 38. hoofddeksel; 39. mak, gedwee; 41. chemische symbool; 42. stand; 43. laag, min; 44. bouwkundig ingenieur; 45. deel van het oor; 47. tenen mand; 48. sint; 50. griezelig; 52. berustend; 55. door, met; 56. dichting van een weefsel; 58. edelaardig; 59, lichtende kring om zon of maan; 60. plaats in Italië; 62. bittere vloeistof; 63. divi dendbewijs met voorkeurrecht; 64. zangstem; 65. onbepaald voornaam woord; 68. belemmering; 69. che misch symbool; 70. ruim vertrek; 72. lichaamsdeel; 74. muzieknoot; 75. plant. VERTIKAAL: 1. zijaanzicht; 3. ti tel; 4. smelting van ijs; 5. glansloos; 6. en dergelijke; 7. Engelse munt; 8. kikvorsachtig dier; 9. vrucht; 10. trekdier; 11. goedgezind; 13. filet weefsel van kunstzijde; 16. hoge re- geringsambtenar; 18. hemellichaam; 20. tussen goed en slecht; 22. sprook jesfiguur; 24. paardeslee; 25. trech tervormig sleepnet; 26, onderdeel van een tennispartij; 28. eerstkomen de; 30. kinderziekte; 31. soort visnet; 34. belegering; 35. plaats in België; 38. vinnig, verbeten; 40, onbepaald voornaamwoord; 44. wapenstilstand; 46. procentuele handelskorting; 53. dik en plomp; 54. korte tijdsduur; 55. tweetal, stel; 57. kledingstuk van een kloosterling; 59. 100 liter; 61. verve lend; 63. Nederlandse munt; 66. zon der moed; 67. kledingstuk; 70. per soonlijk voornaamwoord; 71. den le zer heil; 72. uitroep; 73. lidwoord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4