Dorpshuis Ellemeet op 17 oktober officieel open vG e deurloo bii. S3 Halfvolle Koffiemelk STICHTING JEUGD SPANT ZICH IN VOOR FULL TIME KRACHT DE ZIERIKZEESCHE COURANT nu Via W.S.W.-projekt 01110-6255 installatiebedrijf Raadsvergadering Middenschouwen ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 september 1981 138ste jaargang Nr. 22985 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Radio Tamara weer in de ether SCHARENDIJKE, 23-9. De raad van Middenschouwen kwam woensdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester W. den Boer. De voorzitter deelde mede, dat de bouw van het dorps huis te EUemeet dusdanig gevorderd is, dat de officiële ingebruikneming zal kunnen geschieden op 17 oktober a.s. T.a.v. de fietsverbinding EUemeet-Scharendijke deelde hij mede, dat deze regelmatig in het nieuws is. De fietsverbinding is bij de provincie opgenomen op de lijst van voor 1982 uit te voeren werken. De behandeling van de begroting 1982 in de Provinciale Staten zal moeten worden afgewacht. Bij de ingekomen stukken stelde de heer W. G. Renden (P.v.d.A.) naar aanleiding van de financiële stukken van de P.Z.E.M. over 1980 of het ge meentebestuur al op het financieel verslag gereageerd heeft door te vra gen om een groter deel van de winst aan te wenden voor aansluiting van de onrendabele gebieden op het aard- gasnet. De voorzitter lichtte toe, dat deze zaak besproken is in de onlangs ge houden vergadering van B.W. en S. De gemeente is door de PZEM geïn formeerd over aansluiting van de on rendabele gebieden op het aardgas- net. Een behoorlijk bedrag zou voor rekening van betrokkenen en van de gemeenten komen. Nu de winst van de PZEM aanzienlijk is, is gevraagd om een groter bedrag te bestemmen voor de onrendabele gebieden. De heer Renden zerh'ët'Tïiërmeë "eéns't'e zijn. Muziekschool De heer Renden deelde verder me de, dat de Stichting Zeeuwse Muziek school aan het gemeentebestuur een brief gezonden heeft om het aantal lesduureenheden voor het schooljaar 1981/1982 te verhogen met 90. Burge meester en wethouders hebben hier op negatief gereageerd zonder de raad hierin te kennen. Het kan vol gens spreker zijn, dat de brief van de Muziekschool wat laat ingekomen is. De brief had gekopieerd kunnen wor den en aan de raadsleden worden toe gezonden. Stukken die voor de raad van belang zijn zouden ook op de afd. Algemene Zaken ter inzage kunnen worden gelegd. Hij verklaarde het niet eens te zijn met de gevolgde pro cedure. Bevoegd De voorzitter verklaarde, dat bur gemeester en wethouders belast zijn AMSTERDAM. De Nederlandse Scheepsbouw Maatschappij BV (NSM) maakt kans op een order van 35 min. van het off-shore bedrijf Heerema. Het gaat om de bouw van een zeer grote „semi-afzinkbare lich ter". met de dagelijkse gang van zaken. De raad is volledig bevoegd de genomen beslissing te korrigeren. In hoever stukken op Algemene Zaken ter inza ge kunnen worden gelegd of rondge zonden, kan worden bezien. Verho ging van het aantal lesduureenheden betekent voor de gemeente een be drag van 3000,—. Volgens de nieu- Advertentie fles 1000 gram we gemeenschappelijke regeling bindt de gemeente zich voor het daar opvolgende jaar voor 98 aan het getal lesduureenheden. De heer Renden zei, dat blijkens in gewonnen informatie het volgend schooljaar zeker 9 leerlingen op de wachtlijst zullen komen. Hij vroeg of bij de begroting 1982 hiermee reke ning gehouden kan worden, gezien de behoefte in de gemeente aan indivi dueel muziekonderwijs. De heer L. den Boer (C.D.A.) wenste het aantal lesduureenheden voor 1981/'82 niet meer te korrige ren. Ten aanzien van het volgend schooljaar wil hij een afwachtend standpunt innemen. De heer L. C. Hart (WD) zei, dat wanneer er het volgend schooljaar werkelijk veel leerlingen op de wachtlijst zouden komen er een voor stel aan de raad gedaan moet worden ter bepaling van een standpunt. De voorzitter zegt toe, dat bezien zal worden of voor 1982 een hoger be drag in de gemeentebegroting kan worden opgenomen. De raad besloot ingaande 1 oktober a.s. te benoemen tot ambtenaar van de burgerlijke stand mevrouw G. E. Heijboer-van de Kassteefe, werk zaam ter gemeentesecretarie. Postkantoor Konform het voorstel van burge meester en wethouders besloot de raad aan het Staatsbedrijf van PTT te verkopen een perceel gL:AeeiiJ tegrond aan de Dijkstraat te Scha- rendijke groot 108 m2 voor het bou wen van een postkantoor tegen een prijs van f 75,- per m2. De voorzitter deelde mede, dat een tijdelijk oplossing nodig zal zijn voor kantoorruimte. De heer L. C. Hart (V.V.D.) wees er op, dat het postkantoor zal worden gebouwd in een rij met oude huisjes. Hij vroeg of het nieuwe postkantoor ZIERIKZEE. Woensdagmiddag opende de Finse ambassadeur Ensio Helamiemi een expositie in het Gravensteen van Finse voorwerpen en kunst. Deze tentoonstelling is een initiatief van Silvia en Piet Bakker van de Finse winkel. Op de foto: Natascha Bakker en haar vriendin, in Finse klederdracht, overhandigen de ambassadeur een boeket bloemen. Zie ook elder in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) daaraan zal worden aangepast of dat er aridere bestemmingen voor deze rij zal gelden. De voorzitter antwoordde, dat het postkantoortje in ieder geval niet van een plat dak zal worden voor zien. Aan aanpassing zal aandacht worden geschonken. Misschien kan de rij woningen in de toekomst voor iets anders benut worden. Beide al ternatieven zullen bestudeeerd wor den. De heer Renden zei blij te zijn, dat er in Scharendijke een postkantoor kan worden gebouwd en dat er heen serviceverlening zai plaats vinden met éen mobiel postkantoor. DEN HAAG. De ministeries van defensie en buitenlandse zaken stel len op korte termijn een stuurgroep in om tot een hecht geïntegreerd be leid te komen op het gebied van wa penbeheersing en nucleaire bewape ning. ZIERIKZEE, 23-9. De Stichting Jeugd Schouwen-Dui- veland spant zich in via het zogenaamde W.S.W.-projekt een fulltime administratieve kracht aan te stellen. De eerste pogingen daartoe zijn echter mislukt. Het gemeen tebestuur van Zierikzee deelde de Stichting schriftelijk mede, het verzoek om subsidie voor een dergelijke ar beidskracht op zich niet onredelijk te vinden, maar ge zien andere prioriteiten geen geld beschikbaar te kunnen stellen. BRUINISSE. In de haven van Bruinisse meerde woensdagmiddag het gigantische passagiersschip „Amicitia" (92 me ter lang en 11.40 breed) af. Gestart in Maastricht was het de bedoeling een rondvaart door Nederland te maken, maar omdat de waterstand van de Maas te hoog was om te bevaren, werd gekozen voor een andere route. Via het Albertka- naal ging de tocht richting Antwerpen en tenslotte meerde het schip af in Bruinisse. Woensdag bracht het gezelschap een bezoek aan Neeltje Jans. Vandaag is het schip weer vertrokken voor een rondvaart door de havens van Rotterdam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit kwam woensdagavond aan de orde tijdens de algemene bestuurs vergadering van de Stichting Jeugd in de bovenzaal van het „Huis van Nassau". Het verzoek om subsidie werd aan de gemeenten gericht, na dat het A.D.Z. te kennen had gegeven bereid te zijn tot het leveren van een W.S.W.-projekt. Dit hield in, dat de Stichting Jeugd over een fulltime werkkracht zou kunnen beschikken voor 20.000,— d 22.000,— per jaar, hetgeen uiter aard aanzienlijk goedkoper zou uit komen dan wanneer via een normale procedure een administratieve kracht zou worden aangetrokken. Bovendien zou vanwege een aantrek kelijke opbouwregeling de eerste twee jaren een bedrag van 10.000,— en 15.000,— betaald moeten worden en pas het derde jaar zou het volledi ge bedrag gelden. In belang van stichting? De gemeente Zierikzee, overigens ook sprekend namens de andere regio-gemeenten, liet echter zoals ge zegd weten de subsidie niet te kun nen verstrekken en raadde de Stich ting Jeugd aan wederom gebruik te maken van de zogenaamde TAP- regeling. Het bestuur van de Stich ting vraagt zich echter af of het wel in het belang van de Stichting is als steeds met tijdelijke arbeidskrach ten moet worden gewerkt. Derhalve wil het bestuur de nu nog open blij vende mogelijkheden voor een W.S.W.-projekt bestuderen. De wethouder van Brouwersha ven, mevrouw S. Loschacoff-de Kan- ter, die samen met burgemeester C. Slabbekoorn, deze vergadering van de Stichting bijwoonde, lichtte toe, dat de gemeenten niet direkt afwij zend tegenover het verzoek van de Stichting Jeugd staan, maar eerst willen bezien wat de mogelijkheden zijn een dergelijke W.S.W.-kracht ook bij andere Stichtingen in te zet ten. Voorzitter de heer J. Groen had in zijn openingswoord moeten konsta teren, dat de Stichting dit seizoen weer wordt gekonfronteerd, met moeilijkheden, die zich vorig jaar ook reeds deden gelden. Zo noemde hij de jeugdwerkloosheid, het Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Het is altijd belangrijk, te we ten, wat onbelangrijk is. Ernst Hohenemser drugsprobleem, de huis vestingsmoeilijkheden voor de jon gerengroepen en als konkreet voor beeld noemde hij het C. J.V. in Zierik zee. Verder blijkt in het bestuur van de Stichting Jeugd nog steeds een aantal zetels onbezet, te weten van C.P.J., P.J.Z., Werkende Jongeren, en het tienerwerk. De voorzitter sprak in zijn ope ningswoord een bijzonder woord van welkom tot de nieuwe funktionaris van de Stichting Samenlevingsop bouw de heer Ad Boonman. De heer Groen zei te hopen op een goede en langdurige samenwerking. Reeds tijdens een vergadering van de I.C.R.P. op 31 augustus jl. sprak jeugdwerkleider Gabri de Groot over de eventuele samenwerking tussen de diverse welzijnsinstellingen in de ze regio. Het bestuur van de Stich ting Jeugd liet weten zich bewust te zijn van de vele haken en ogen, maar wilde toch een stap in de richting van koördinatie doen en besloot het initi atief te nemen tot overleg op bestuursnivo tussen de diverse in stellingen. Financiën Penningmeester de heer J. de Kreuk gaf een toelichting op de fi nanciële stukken. Met betrekking tot de begroting voor 1982 merkte hij op, dat voor de niet-personele kosten, mede op verzoek van de gemeente Zierikzee de „nullijn" werd gevolgd. De werkelijk door de gemeenten te betalen subsidie zal door toeneming van het aantal inwoners wel stijgen, maar budgettair gezien, is er volgens de penningmeester, sprake van ach teruitgang. De post afschrijvingen werd met 1.000,— verhoogd omdat rekening wordt gehouden met be paalde investeringen, zoals een Vervolg pag. 2 Advertentie Ons telefoonnummer is gewijzigd van 3635 in Verwachting tot vrijdagavond: Af en toe regen Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen; minimumtemperatuur om streeks 12 graden, middagtempera- tuur omstreeks 18 graden; vrij krach tige, aan de kust vannaftht nu en dan harde zuidenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 28 sept.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuid 5 Zondag: Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuidoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 sept. Zon op 7.30, onder 19.31 Maan op 3.58, onder 18.56 Nieuwe Maan: 28 sept. (5.07) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 25 sept. 1.58 14.10 7.51 20.23 Springtij: 30 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 24-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor de komende dagen wordt betrekkelijk zacht weer verwacht en de kans op regen blijft vrij groot. De regen die voor vandaag in het voor uitzicht was gesteld, is minder snel over de Britse eilanden naar het oosten opgedrongen dan de bereke ningen aangaven- De dag begon zonnig. Slechts enke le wolkensluiers wezen op het 600 km van ons verwijderde regengebied bo ven zuidwest Engeland. Hernieuwde berekeningen op grond van de huidi ge situatie laten zien dat Nederland morgen in een zöne ligt waarin het half tot zwaar bewolkt zal zijn en waarin enkele regengebieden van zuidwest naar noordoost zullen over trekken. Aan het aardoppervlak wordt een vrij krachtige zuidelijke wind ver wacht. T K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1