deurloo bu. WGG Bericht aan energiebespaarders Droptiek „De Passage" Droptiek „De Passage" Burgerij wil aktievoerders uit Dodewaard Het Naai centrum" DE HOOG RENDEMENT CV-KETEL VAN BENRAAD IS LEVERBAAR KIK ERIC DE NOORMAN Ziekenhuisraad wil loongrens omhoog Aardschokken in Rhein- Maingebied Vrouw overvalt uitzendbureau Krachtige aardbeving in Zuid-Italië Storm eiste mensenlevens in Engeland SUCCESJES SUCCESJES Uitnodiging ENCYCLOPED] E Wij gaan met vakantie 6 UTRECHT, 22-9. Een deel van de Ziekenfondsraad wsil de loongrens voor de verplichte ziekenfondsverze kering - nu 42.300 gulden - per 1 janu ari 1982 extra verhogen tot 48.200 gulden. Op die manier kan een ver der daling van het aantal verplicht verzekerden worden voorkomen. An dere raadsleden willen een aanpas sing van de loongrens volgens het ge bruikelijke mechanisme, waardoor ze op 43.450 gulden zou komen. De Ziekenfondsraad moet er donderdag een advies over opstellen voor de mi nisters Gardenieres (volksgezond heid) en Den Uyl (sociale zaken). DODEWAARD, 22-9. De aktievoer ders hebben dinsdagochtend vroeg laten weten verbaasd te zijn over de verklaring van burgemeester Gold berg van Dodewaard waarin de bur gerij van Wely van de aktievoerders eist dat men dinsdag de gemeente Dodewaard verlaat. „We zijn gesterkt in ons gevoel dat de overheid een handig gebruik heeft gemaakt van de ontstane situatie ten aanzien van de burgerij. Boze buurt bewoners en demonstranten worden nu tegen elkar uitgespeeld. Dat is een kwalijke zaak en het wordt steeds onduidelijker welke weg de overheid bewandelt", aldus de reaktie van de aktievoerders. De pogingen om een vreedzame blokkade-aktie bij de centrale te houden, zijn door het brute overheid soptreden mislukt, zo stellen de ak- tieveorders vast. De blokkades zul len voorlopig worden opgeschort zo is de bedoeling en waarschijnlijk geldt dat ook voor komende dinsdag. Wel gaan de manifestaties in het ten tenkamp gewoon door. FRANKFORT, 22-9. In de nacht van maandag op dinsdag hebben zich in het gebied van Hanau/Gelnhausen in de Westduitse deeltaat Hessen on gewoon sterke aardschokken voorge daan. Naar de Westduitse weerdienst op de Feldberg- in de Taunus meedeelde tekenden dé-aardschokken van rond 23.32^uur eenjievigheid van vier tot vijf op de naar boven open schaal van Richter aan. Volgens tot dusver niet bevestigde bericht is in Hanau/Gelnausen lichte schade aan gebouwen toegebracht. KERKRADE, 21-9. De gemeentepo litie van Kerkrade heeft maandag middag een 20-jarige vrouw uit deze plaats aangehouden die ervan wordt verdacht een overval gepleegd te hebben op een uitzendbureau aan de Hoofdstraat. Ze heeft de overval inmiddels be kend. Onder bedreiging met een vuurwapen dat luchtdrukpistool ge weest blijkt te zijn, dwong zij drie dagen geleden een vrouwelijke be diende van het uitzenbureua tot af gifte van het aanwezige geld, in to taal 5500 gulden. De overvalster ging er vanoor en bleef enkele dagen spoorloos. Bij hasar arrestatie bleek de vrouw het geld op enkele honderden gul dens na al te hebben opgemaakt on der meer aan kleding en drank, aldus haar verklaring. Voor 40 jaar Z1ERIKZEE. Morgenavond 7 uur vindt in het Sportpark Bannink de eerste wedstrijd voor het le klassige kampioenschap van Schouwen-Dui- veland plaats tussen Rust Roest I en Rapide I. Als heide elftallen volledig uitkomen kan, een spannende strijd worden verwacht, die bij mooi na jaarsweer ongetwijfeld veel be langstelling zal trekken. HAAMSTEDE. Ook dit jaar wordt Westelijk Schouwen a.s. winter weer in de gelegenheid gesteld landbouw onderwijs te ontvangen. Mocht in de normale tijd Vakonderwijs noodig zijn, in den tegenwoordige tijd zijn vele nieuwe bezwaren. Voor den landbouw is vakkennis vrijwel on ontbeerlijk. Voor verschillende plaatsingen in bedrijven wordt al een diploma geëischt. De opvoeding van jonge landbouwers is niet vol tooid zonder een landbouwdiploma. ZIERIKZEE. De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat ten aan zien van duiven de volgende voor schriften gelden. Hij die postduiven werkelijk in zijn bezit heeft, moet lid zijn van het Nationaal Verbond van Nederlandsche Postduivenhouders gevestigd te Amsterdam. OOSTERLAND. De dezer dagen hier gehouden collecte voor de TBC bestrijding heeft opgebracht de som van f 44,06. ADVERTENTIE. Nu er geen echte koffie meer gedistribueerd wordt, koop dan het beste wat echte koffie vervangt, namelijk Sanka Tropid of Fama. Beide prima soorten en met krachtige koffie vermengd 36 cent POTENZA, 21-9. De Zuiditaliaanse stad Potenza is maandagmiddag ge troffen door een krachtige aardbe ving, waardoor duizenden mensen in paniek de straat op renden. Volgens de eerste berichten deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, ter wijl ook geen schade werd gemeld. De beving die een kracht had van zeven op de 12-puntsschaal van Mer- calli, deed zich voor in het gewest Ba- silicata waar vorig jaar november bij een zware aardbeving ruim 3.000 do den vielen. Maandagochtend waren in Siena, in Toscane, enige lichte aardschok ken met een kracht van vier op de schaal van Mercalli waargenomen. LONDEN, 21-9. De storm die het afgelopen weekend Engeland heeft geteisterd, heeft aan zeker 12 mensen het leven gekost. Reddingsboten moesten 25 keer uitrukken voor sche pen die door de storm in nood ver keerden. Vier mensen zijn op zee om gekomen. Elf IJslandse zeelieden konden nog op het nippertje worden gered voordat hun kustvaarder zonk. Volgens de Britse meteorologen was de storm, die plaatselijk een kracht van 130 km per uur haalde, de he vigste sinds meer dan twee jaar. SCHEEPVAART Acila, 21-9 670 N Marcus eil. naar Yo kohama Aludra, 21-9 200 N Djeddah naar Suez Antilla Bay, 21-9 1200 zzw Lobito naar Salvador Nedlloyd Adelaide, 20-9 van Bang kok naar Singapore Nedlloyd Rockanje, 21-9 148 ONO Al giers naar New York KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ooltgensplaat: L. Wüllschleger, Tholen; te Sebaldebu- ren (toez.): M. van Campen, Poede- royen. Aangenomen naar Den Helder (nieuwe predikantsplaats) (toez.): J. Bruin, Hindelopen, (Herv. Geref. Sa men op weg). Bedankt voor Zwartebroek: J. den Besten, Ede; voor Rijnsburg: G. K. Korporaal, Krimpen aan de Lek; voor Woudsend (toez.): H. M. Cplijn, kand., Leiden. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: H. A. Booy, O.Z. Achterburgwal 78a, 1012 DR Amsterdam. Prep. geëxamineerd en door de classis Hoogeveen beroepbaar gesteld: mevrouw M. a. Andela- Hofstede, Spannumerdijk 1, Win- sum. Prep. geëxamineerd en door de clas sis Bolsward beroepbaar gesteld J. A. S. Vègh, Dorpsstraat 46, Schoon- rewoerd. Prep. geëxamineerd en door de clas sis Apeldoorn beroepbaar gesteld: M. van der Velden, J. van Houtkade 34, 2311 PE Leiden. Beroepen te Winsum en te Ooste rend (Henn.) (part-time): mevr. H. A. Andela-Hofstede, kand., aldaar, die dit beroep heeft aangenomen; te Schoonrewoerd: J. A. S. Vègh, kand., aldaar, die dit beroep heeft aangeno men; te Leiden ten behoeve van „De Jeugdhaven": M. van der Velden, pastoraal werker aldaar, die dit be roep heeft aangenomen. Aangenomen naar Winsum en Oosterend (Henn.) (part-time): W. A. Andela, kand., aldaar; naar Heemstede (pastoraat Diakonessen- huis en verpleeghuis Zuiderhout): H. Wielenga, kand., Haarlem. Bedankt voor Ureterp: Tj. Ausma, Zaandam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Spakenburg-Zuid en te Zwijndrecht: C. van den Berg, Zuid- horn; te Amersfoort-West: P. Groe- nenberg, Stadskanaal. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Harderwijk: J. Ooster broek, Opperdoes; te Emmeloord: B. Loonstra, kand., Eemdijk; te Aalten, Kornhorn, Lutten en te Mussel: A. Wagenaar, kand., Heerenveen; te Alphen aan de Rijn: M. C. Tanis, Slie- drecht-Centrum. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Almelo in kombinatie met dovenzorg en te Zwijndrecht: R. Boogaard, Leiden, die bedankte voor Gouda; te Kapelle-Biezelinge: D. Hakkenberg, Lisse; te Tricht-Gelder- malsen: Th. van Stuyvenberg, Melis- kerke. itlQi per pak van 250 gram. Te koop: In prima staat uitneembare houten Kantine 30 x 8 ra, planken dak met planken plafond en houten vloer aan schotten. Ook in gedeelten. Alles is er van te koop op af spraak. Staande te Zien onder Zierikzee. Saman, tel. 2004, Zierikzee. Losse - tuinstoeikussens. Blom B.V., Burgh-Haamste- de, 01115-2020. Aardbeiplanten. Tuincen trum Renesse, Laone 20, tel. 01116-1820. Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje MARINA ADRIANA Wij noemen haar Miriam JAN en ANNEMARIE ADRIAANSE BRANKO 18 september 1981 Heereweg 6 4317 AK Noordgouwe Annemarie en Miriam rusten van 13.00-15.00 uur. De Heere verblijdde ons zeer. Met dankbaarheid en blijd schap geven wij u daarom kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje DIRK HUIG We noemen hem Dirk DIRK en INEKE TIMMERS-DEN HAAN MARGREE NEELIE 21 september 1981 Zandweg 39 4328 BG Haamstede Wij zijn erg blij met de ge boorte van ons dochtertje KARLIEN JAAP en JOKE VAN DE KASTEELE 21 september 1981 Hogezoom 66 4328 EJ Burgh-Haamstede Tijdelijk adres: Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis te Zie rikzee. Te koop: Goede zonnebrillen in alle prijzen. Bergmans, tel. 01110- 2029, Zierikzee. Hubo-Karweishop, Renesse voor grote sortering ketting zagen, zowel elektrisch als benzine. Voor het Moermandieet; rui me keuze in vruchten en groentesappen en brood vol gens recept van dr. Moerman, Reform- en Dieethuis Joppe. Voor het Moermandieet; rui me keuze in vruchten en groentesappen en brood vol gens recept van dr. Moerman, Reform- en Dieethuis Joppe. ANTON DEN BOER en SUZANNE KAMPSTRA Mede namens onze ouders willen wij u laten weten, dat wij op D.V. vrijdag 2 oktober 1981 in het huwelijk hopen te tre den. De voltrekking van ons huwelijk zal plaatsvinden om 14.15 uur in het stadhuis te Zierikzee. Om 19.00 uur zal ons huwelijk kerkelijk worden ingezegend in de Driekoningen kerk te Noordgouwe door ds. M. G. Kampstra uit Goes. U kunt ons komen feliciteren van 20.30-21.30 uur in de zaal van de Chr. Ger. Kerk te Zierikzee. September 1981 Kapellestraat 2, Zierikzee Van Hogendorplaan 19, Goes Ons adres wordt: v. Beethovenstraat 27, 2983 BR Ridderkerk. A.s. vrijdag 25 september na 12 uur wegens huwelijk gesloten. 9? J. RENTIER Verrenieuwstraat 7 - Zierikzee Mini Coopér. overkompleet, i.pr.st. Tel. OlllQ'5385. Slagerij Leen Simmers, Sint Domusstraat 26, telef. 2588. 1 kg fijne riblappen 15,48; 500 gram braadworst of sau cijsjes 4,78; woensdag: 1 kg gehakt 8,—. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. Erres KTV: 66 cm al vanaf 1695,— win uw geld terug in de Erres prijsvraag. 56 cm 1695,-; 51 cm 1250,-; 51 cm met afst.b. 1495,—; 37 cm port. 995,—; Korting 51 cm 1350,—;. 56 cm met afst.bed. en computer af stemming 1795,—. Wij voe ren ook het hele Philips pro gramma, b.v. 66 cm vanaf 1795,—. In formeer wat uw oude KTV nog waard is! Techn. Bureau Christiaanse 01116-1694-2048 of Dijkman „De Vlijt" 01115-1895. Crossfietsen in vele kleuren vanaf 399,—. Rijwielhandel M. Haeck, Kerkstraat 29, Bruinisse, tel. 01113-1663. Groene B.M.W. 2002 i.g.st.z., b.j. 1970, p.n.o.t.k. Tel. 01110- 2675. Spoed! Wegens gevorderde leeftijd te koop aangeboden perceel bouwland a/d Elker- zeeseweg, gemeente Midden- Schouwen. groot: 3 ha, 60 are, 70 ca. Vrij van pacht. Prijs n.o.t.k. Geheimhoding verze kerd. Brieven no. 4620 bur. blad. Ten. saxofoon, merk: Bue- scher, prijs 900,—. Te bevra gen: tel. 01110-2367. Aangeboden uit surfschool Surfing Zeeland lesplanken i.z.g.st. vanaf 800,—. Zo lang de voorraad strekt. Inl. 01110-5510. Restant planken, balken, binnen- en buitendeuren, ra men. Sterrenberg pannen, oud-Hollandse etc. Saman, tel. 2004, Zierikzee. Te huur gevraagd: Met spoed, eengezinswoning tot 500,p. mnd. B.o.n. 4621 aan buro v.d. blad. Kennismaking: Jonge vrouw met een kind zoekt kennismaking met lie ve, vlotte man tussen de 33 en 36 jaar, geen bar-type. Brie ven onder no. 4622 bur. v.d. blad. Vermist: Wie heeft mijn Bordeaux ro de jack meegenomen. Tel. 01117-1883. Huisdieren: Sinds donderdag missen wij onze rood met witte kater. Hij draagt een wit halsband je met groene naamkoker en luistert naar de naam Eppo. Gaarne inlichtingen bij bloe misterij W. J. v. Dijke, Nieu- werkerk, tel. 01114-1539 en 1560. Diversen: Bril stuk of niet in orde? Tel. 01110-2029. Wij komen U be zoeken, Bergmans Brillen Zierikzee. Zitdag te Scharendijke: 24 september in het wijkge- bouw. Pedicure podologe A. G. Steendijk, tel. afspr. 01110-4440. Deze ketel onderscheidt zich van andere *HR-ketels door zijn eenvoud en laat u nooit in de kou staan. Met deze ketel bespaart een gemiddeld gezin 20% op de aardgas-rekening. VOOR PARTIKULIEREN 250,- RIJKSSUBSIDIE *Wat is een HR-ketel? Bel of schrijf ons voor inlichtingen of een folder. installatiebedrijf kJoosterweg 19 4317 NE schuddebeurs postadres: postbus 81, 4300 AB zierikzee, telefoon (01110) 6255 Speciaal voor de kinderen: elke woensdagmiddag serve ren wij pannekoeken, flens jes en poffertjes. Bar-restau- rant paviljoen „De Vierban nen", Weg van de Buiten landse Pers 3, Ouwerkerk, tel. 01114-1575. G. v. Dam-de Jong, gediplo meerd pedicure, praktijk hervat. Krammerstr. 2, Zie rikzee, tel. 01110-3527. Meubelstoffeerder^" Goud zwaard. Voor al Uw stof f eer- werk; tapijt en zonwering Zierikzee, Meelstraat 24, (01110)2491. Telefoonbeantwoorders en draadlpze telefoons. Huur koop óf leasing. Tel. (01870) 3985. y. Bontmantels, 'Bontmantels! In september laatste maand zomerprijzen! Alle mantels nu nog zeer voordelig ge prijsd. Eerste keuze kollektie 1981/82, m. garantie. Nu ko pen a.s. winter pas betalen. Desgew. soepele kredietser- vice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. (010) 117117. Bij koop reisgeld binnen geh. Ned. v. 2 pers. terug. Koopavond tot 21 uur geopend. Rijgwerk, of schakelen van parels, bloedkoraal en gra naat, wordt vakkundig uitge voerd. Prijsopgaaf vooraf. Tel. 01114-1821, na 6 uur. Haal de gratis wintersport folder op de Schuithaven bij Zentra sport. Geeft u een kinderpartijtje? Kom dan op woensdagmid dag pannekoeken, flensjes of poffertjes eten in bar- restaurant paviljqen „De Vierbannen", Weg van de Buitenlandse Pers 3, Ouwer kerk, tel. 01114-1575. De encyclopedie week wordt bij ons gehouden vanaf 23 september tot en met 3 oktober Boekhandel: Encyclopedieën zijn betrekkelijk kostbaar. Als u vroeg of laat een Bo«kan Papsterlc Spe«lgoj>d jUk (HerntoriiePVrio encyclopedie wilt aan- I schaffen, wenst u terecht' over gedegen informatiejte beschikken. Die kunnen yvij u geven, in een gesprek, door middel van informatieve;' geïllustreerde brochures, maar nu ook in de vorrriivan een uitgebreide presentatie en expositie, ■•til Wij nodigen u daarom uit voor een bezoek, om eehs rustig, prettig en overzichtelijk de vele uiteenlopende te vergelijken. van 28 september t/m 17 oktober Zaterdag 26 september na 14.00 uur GESLOTEN. Brood- en Banketbakkerij Brouwershaven - Telefoon 01119-1291 Adverteren doet verkopenj Onze weekreklame: 250 gram DROPSTAAFJES voor slechtsf 1,50 Enig in zijn soort. De vissers van de zwarte klip 64. „Hier, wacht," schreeuwt Eric, die be denkt dat iedere seconde telt. „Hij is mijn gevangene", roept de baardige aanvoerder, die snel een speer van de grond oppakt en Eric in de weg treedt. „Jullie zijn allemaal mijn gevangenen! We zijn sterk in de meerderheid, zie ik nu, en dat veranderd de zaak wel een beetje." Eric geeft bijna een onmerkbaar teken aan zijn Noren terwijl hij met opeengeklemde kaken naar vo ren springt. Maar op dat moment klinkt een schel dreigend geblaf, een zwarte schim schiet langs hem heen en stort zich op de baardige aanvoerder. „Wolf!", roept Eric verheugd. Maar dan fronst hij zijn wenkbrauwen en een plotselin ge onrust neemt bezit van hem. Er moet wat aan de hand zijn met zijn mannen, die hij bij de goudschepen achtergelaten heeft. En dan ont dekt hij ineens het houten plankje om Wolf's hals. Zonder op de aanvoerder te letten die roerloos van vrees op de grond ligt grist hij het plankje en zijn ogen worden groot van onrust en ongeloof „Svein! Bolan!" roept hij uit, „luister wat hier op het hout gegrift staat Redt Aran- rod

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6