Braamfeest te Nieuwerkerk HET GEZICHT VAN ONZE NIEUWE COLLECTIE Evelyn was de vijfduizendste inwoner van Westerschouwen „Crescendo" organiseert bazar in Dreischor Haast geboden bij overdracht provinciale weg naar rijk (,IIolty" n\ode Op 2 en 3 oktober Twaalf miljoen schade bij brand Raadsvergadering Zierikzee STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 september 1921 Nr. 22984 Advertentie Ëen uitnodiging: komt u snel eens kijken naar onze nieuwe collectie. Dan kunt u zelf ervaren, dat onze keuze aansluit bij uw persoonlijke wensen. Als we ons assortiment zouden moeten omschrijven, kunnen we stellen, dat al onze fijne mode-artikelen eigentijds en stijlvol zijn. Dat wil dus zeggen: modieus, goed van pasvorm en vooral uitstekend van kwaliteit Bij ons kunt u gerust komen kijken, als u iets over de nieuwe mode weten wilt Onze verkoop sters/adviseuses nemen graag de tijd voor u en laten met genoegen alles zien. Voorlichten en adviseren over damesmode hoort er bij ons gewoon bij. U bent van harte welkom. WINKELEN IN EEN PERSOONLIJKE SFEER Ook voor hoeden en shawls Dam 15-19, Zierikzee Telefoon 01110-2816 dreischor Opbrengst kollekte De kollekte ten bate van het Ko ningin Wilhelminafonds heeft te Dreischor het fraaie bedrag van 1.301,58 opgebracht. Honderd gul den meer dan vorig jaar. Alle gevers en geefsters en kollektanten worden hartelijk dank gebracht. nieuwerkerk Inzameling oud papier Vrijdagavond 25 september Zal op Nieuwerkerk weer oud papier wor den opgehaald. De opbrengst daar van is als altijd bestemd voor het werk van de zending der Gerefor meerde Gemeenten. Men wordt verzocht het papier, kartons, e.d. goed gebundeld klaar te zetten, dit bevordert een vlotte af voer. OOSTERLAND Nationale vogeltentoonstelling Van donderdag 15 tot en met zater dag 17 oktober wordt in ,,De Ooster hof" te Oosterland de nationale vo geltentoonstelling gehouden, die ge organiseerd wordt door de vogelve reniging „De Kolibri" te Oosterland. Voor openingstijden: zie agenda. Aardappels Hadden veel aardappeltelers vori ge week nog moeite om de vruchten zonder knollenbeschadiging uit de grond te krijgen, door de tijdens het weekeinde, zeer welkome, gevallen regen, wordt er nu druk gerooid op vele plaatsen. Wat de kwaliteit en kwantiteit betreft is het produkt dit jaar in het algemeen niet slecht. In middels is ook begonnen met het rooien van suikerbieten, voor de eerste levering. bruinisse Het Zijpe Het stroombed van het Zijpe zal zich als gevolg van de Deltawerken de komende jaren nog wel verdiepen, maar aan de ondermijning van de voor-oever met gevaar voor dijk- en oevervallen is een eind gekomen. Dit nadat opnieuw grind en hoogo venslakken zijn gestort over de gehe le lengte van kustlicht Stoofpolder tot aan de blinde dam. NCVB bijeenkomst De NCVB afdeling Bruinisse kwam op 17 september jl. voor het eerst in het nieuwe seizoen weer in vergadering bijeen o.l.v. de presiden te mevrouw de Groot-Fluyt. De bij eenkomst werd geopend met het zin gen van psalm 62 de verzen 1 en 5 en met gebed. De meditatie naar aanlei ding van enkele verzen uit Genesis 29 had als thema „De Liefde". Nadat allen waren verwelkomd sprak mevrouw Punt-v. Osnabrugge uit Vlissingen over het onderwerp „Gezin en andere samenlevingsvor men". Ondanks het feit dat nog velen de voorkeur geven aan het door een huwelijk tot stand gekomen gezin, zijn er thans ook een groot aantal vooral jongeren die voor andere sa menlevingsvormen kiezen. Men ver staat hieronder een groep van maxi maal twee personen die zich zodanig met elkaar verbonden voelen dat zij leven in één huis: zij voeren samen één huishouding. De spreekster ging in haar causerie nader in op nog een aantal van deze vormen van samenle ving. Na de pauze werden hierover aan de dames enkele diskussievra- gen voorgelegd waarbij ook de in vloed van de kerk en de overheid op het gezin ter sprake werd gebracht. DREISCHOR, 22-4. Muziekvereni ging „Crescendo" organiseert op vrijdag 2 en zaterdag 3 oktober een bazar in het Dorpshuis te Dreischor in het kader van het 80-jarig bestaan van de vereniging. Het doel van deze bazar is om de verenigingskas een financiële injek- tie te geven, teneinde weer enkele nieuwe instrumenten te kunnen ko pen. De officiële opening zal plaats vinden op vrijdag 2 oktober a.s. door de burgemeester C. Slabbekoorn van de gemeente Brouwershaven. Velen zullen zich ongetwijfeld de suksesvolle bazar van 5 jaar geleden nog herinneren. Ook toen werd niet tevergeefs een beroep gedaan op de goedgeefsheid van de burgerij, zodat het bestuur ook nu de vrijheid neemt een ieder te vragen een steentje bij te dragen. Naast de gebruikelijke attrakties op de bazar, zoals een rad van avon tuur, een kinderrad, een schiettent, enz., zal ook ditmaal een boodschapr penstand op beide dagen aanwezig zijn. Op vrijdagavond 25 september (en Mevrouw Verton, de vice-presidente, sprak na de diskussie een dan kwoord tot de spreekster en eindigde daarna met gebed. In de berm Automobilist M. A. G. uit Zierik zee raakte maandag door een uit- wijkmanouvre op rijksweg 18 in de berm, waardoor zijn wagen bescha digd raakte. Een tegemoetkomende vrachtwagen zou op de linker weg helft hebben gereden waardoor G. besloot in de berm uit te wijken. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. niet zoals op een circulaire staat aan gekondigd op zaterdag 26 september) komt de muziek met de drumband bij de inwoners langs voor het opha len van dagelijkse levensbehoeften voor deze boodschappenstand. Te vens bestaat de mogelijkheid om fi nanciële giften, handwerkjes, boe ken en zelfgemaakte spulletjes (bijv. van hout, steen, klein, enz., echter géén rommel) mee te geven of vóór 1 oktober af te geven bij een van de bestuursleden. De polder van Dreischor wordt door deze datumverandering dus niet op vrijdagavond doch op zaterdag morgen bezocht, uiteraard zonder muziek. Het bestuur hoopt op een geslaagde bazar en roept allen die „Crescendo" een warm hart toedra gen een tot ziens toe op 2 en 3 oktober in het Dorpshuis te Dreischor. NIJMEGEN, 21-9. Een grote uit slaande brand op het industrieter rein-zuid in Nijmegen heeft maan dagmiddag voor zeker twaalf mil joen gulden schade aangericht. Per soonlijke ongelukken hebben zich volgens een woordvoerder van de po litie niet voorgedaan. De brand brak even voor drie uur uit in een hal, waarin o.a. slaapzak ken en dekbedden werden gemaakt. Het vuur sloeg over naar twee aan grenzende fabrikagehallen. In de een was een komputerbedrijf gevestigd, in de ander werd een rotatiepers voor „De Gelderlander" opgebouwd. ZIERIKZEE, 21-9. De gemeente Zierikzee zal zo spoedig mogelijk beginnen met de overdrachtsprocedure, waardoor de provinciale weg Zierikzee tot even voorbij Serooskerke dan Rijksweg 59 zal worden. Deze rijksweg is opge nomen in het Rijkswegenplan, dat tot 1990 geldt, en dergelijke over drachtsprocedures nemen over het algemeen nogal wat tijd in beslag. Daarom is spoed geboden. Zou het wegvak niet op tijd overgedragen zijn, dan zou de verbetering en aanpassing daarvan, door het rijk, in gedrang kunnen komen. De heer J. J. Geleijnse (WD) wees tijdens de raadsvergadering, maan dagavond in het stadhuis, op deze kwestie, vooral omdat de papierwin kel daaromtrent nogal verwarrend is. Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester zei te hopen, dat alle gemeenten op Schouwen-Duiveland samen op een snelle procedure zou den aandringen. Evenals Middenschouwen heeft ook Zierikzee al gereageerd óp de jaarstukken 1980 van de PZEM om een gedeelte van de winst te gebrui ken voor de ontsluiting van onrenda bele gebieden. Zowel de heer L. S. P. van Velthoven (CDA) als de heer W. F. Sprengelmeijer (RU) drongen daarop aan. Fietspad is wennen De rijksbijdrage bij de aanleg van het fietspad langs de Laan van St. Hilaire verheugde de heer J. Groen (PvdA) zeer, de subsidiemogelijkhe den in die richting moeten nauwlet tend in de gaten worden gehouden. Maar hij vond het pad niet zo over zichtelijk om overheen te fietsen. Ook de heer Sprengelmeijer had daar moeite mee, maar burgemeester De Meester was er inmiddels wel aan ge wend. Bejaardenwerk Wethouder C. Bij de Vaate (CDA) had het al een tijd geleden aangekon digd: de bijdrage per inwoner voor het projekt Gecoördineerd Bejaar denwerk zou flink omnoog moeten. Er was al eerder over de reden gesproken, zodat de verhoging van 0,76 naar 1,73 per inwoner (per deelnemende gemeente) geen proble men gaf. De heer Van Velthoven nam de gelegenheid te baat om een sug gestie uit de algemene beschouwin gen van het CDA nog eens aan te ha len, want het blijkt dat het onder brengen van de coördinator bejaar denwerk in hetzelfde kantoor als de I.S.D. uitstekend werkt. Misschien ook een overweging voor „eenzame figuren als een jeugd werker of opbouwwerker" om die bij een bemande instelling onder te brengen, opperde hij. Alle overige voorstellen gingen on der de hamer door. De kollekte ten bate van de Nierstichting heeft in Zierikzee 3469,81 opgebracht. NOORWELLE Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Noordwelle e.o. Donderdagavond 17 september werd in het dorpshuis van Noordwel le de eerste bijeenkomst in het nieu we seizoen gehouden door de Neder-' landse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Noordwelle en omstre ken. Op deze avond hield de heer P. Boer, opticien te Burgh-Haamstede een lezing over het oog. Op boeiende wijze vertelde hij over de opbouw en de funktie van het oog. Aan de hand van duidelijke dia's van het binnenste van het oog maak te hij duidelijk hoe bepaalde oogaf wijkingen zoals bijvoorbeeld bij ziendheid en verziendheid ontstaan en waarom men dan een bril of kon- taktlenzen moet gaan dragen. Tijdens de pauze vertelde me vrouw Boer één en ander over de bril en de mode. Zij deed dit aan de hand van een aantal meegebrachte montu- Daarna konden de aanwezige da mes vragen stellen die door de heer Boer uitvoerig en deskundig werden beantwoord. brouwershaven Nieuwe predikant Door de classis Zeist is R. H. Stut voet beroepbaar verklaard. Hij is be roepen tot predikant van de Gerefor meerde Kerk te Brouwersha ven/Zonnemaire en heeft dat beroep aangenomen. Een klein feestje in Serooskerke, met de kleine Evelyn op de arm van haar moeder als middelpunt. Rechts burge meester J. L, Niemantsverdriet-Leenheer van Westerschouwen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SEROOSKERKE, 21-9. Het anders zo stille Serooskerke keek maandagmid dag vreemd op, toen de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, vergezeld van sekretaris J. W. de Jonge, me vrouw B. A. Meijer en de heer P. Hanse van de Dorpsgemeenschap en kranten mensen het woonhuis Dijkweg 2 binnenstapten. Dit bezoek hield verband met de 5000ste inwoner van Westerschouwen. De op 30 mei 1980 geboren Evelyn v. d. Wolf die hier met vader en moeder, een zusje en een broertje is komen wo nen, werd als zodanig in het zonnetje gezet. De burgemeester bood haar een spaarbankboekje met 50,— aan en de Dorpsgemeenschap had bloemen en een geschenkje meegebracht. De kleine Evelyn besefte nog niet wat een uitverkoren plaats zij in de ge meente had ingenomen en speelde rustig verder. De ongewone drukte ZIERIKZEE Voorlichtingsbijeenkomst Zeeuwse Sportraad Op maandag 5 oktober houdt de Zeeuwse Sportraad een voorlich tingsbijeenkomst voor bestuurders van sportverenigingen in het Huis van Nassau te Zierikzee. De voorlich ting behandelt de decentralisatie van het welzijnsbeleid en de gevolgen daarvan voor de sportverenigingen. Voor tijd: zie agenda. SEROOSKERKE 45-jarig ambtsjubileum ds. B. Baks Zondagmorgen werd in de Neder- lands Hervormde kerk van Seroos kerke, tijdens een overvolle dienst, het 45-jarig ambtsjubileum van de plaatselijke predikant ds. B. Baks, herdacht. in Serooskerke deed de jeugd de vraag opperen of er soms leden van het kabinet binnenzaten! Het ver heugde de burgemeester zeer dat de 5000ste juist in Serooskerke is ko men te wonen. Weer terug De familie B. H. A. de Wolf kwam op 13 augustus uit .de Ned. Antillen (Curagao) naar Nederland. Omdat de grootouders en ouders van de heer v. d. Wolf vroeger in Zierikzee woonden en ook hij werd daar geboren, zocht hij een huis op Schouwen-Duiveland en hij vond dat in Serooskerke. Hij bekleedt een funktie bij Ontwikke lingshulp van de Verenigde Naties als ekonoom. Daarvoor woonde hij op de Antillen, waar Evelyn werd ge boren. Een zoon werd in 1974 in Kingston op Jamaica geboren en de oudste dochter kwam in Santiago (Chili) in 1971 ter wereld. Mevrouw v. d. Wolf is Amerikaanse en komt uit Detroit en zo is deze familie een internationale aangelegenheid ge worden. Taalproblemen zijn er bijna niet, doch als de zoon eens wat snel Medewerking aan deze dienst werd verleend door de alt Map Baks, die op het orgel werd begeleid door de organiste mevrouw Troost uit Haamstede. Als tekst voor de predi king voor deze morgen had ds. Baks gekozen Romeinen 8 vers 10. Na afloop van de kerkdienst was er een receptie in het Dorpshuis. Velen praat; komen er een aantal Engelse zinnen bij. Getallen Westerschouwen is inmiddels de 5000 ruimschoots gepasseerd. Bij de herindeling op 1 januari 1961 had Westerschouwen 4009 inwoners, dus in 20 jaar kwamen er 1000 bij. Elk jaar dus een vermeerdering met ca. 50 mensen. Serooskerke met 204 in woners de kleinste kern. maakten van deze gelegenheid ge bruik om het echtpaar Baks te felici teren. Namens de Hervormde gemeente van Serooskerke werd door de presi dent kerkvoogd, de heer Joh. Hanse het echtpaar Baks een Engels klokje aangeboden. Tevens ontving het echtbaar diverse bloemstukken. Namens de gemeente Westerschou wen werden gelukwensen aangebo den door de burgemeester van Westerschouwen mevrouw J. L. Nie- mansverdriet-Leenheer en haar echt genoot. Tot slot van de bijeenkomst werd een dankwoord gesproken door ds. Baks. Algemene ledenvergadering Dorpsgemeenschap De dorpsgemeenschap Seroosker ke en omstreken houdt op woensdag 30 september a.s. de algemene leden vergadering in het Dorpshuis. Op het programma staat o.m. bespreking programma 1981-1982. Tevens is er een verkiezing bestuurslid. Aftre dend en herkiesbaar is mevrouw B. A. Meijer. zierikzee Opbrengst kollekte Nierstichting Klein feestje in Serooskerke NIEUWERKERK, 22-9. De leerlingen van de openbare lagere school „De Dobbelsteen" in Nieuwerkerk hielden zich vol enthousiasme bezig met spel letje en behendigheidswedstrijden. Een en ander vond plaats in het kader van het zogenaamde „Braamfeest". Het gebeuren werd mogelijk ge maakt door een destijds gedane gift uit de nalatenschap van de geëmi greerde Nieuwerkerker Braam. Zowel burgemeester J. van Bom mel, als leden van het Braamfeestko- mité, de heren J. J. Bouman, J. Rade- walt en C. A. Lievens, waren tijdens dit evenement aanwezig. Alle kinderen kregen na afloop van de spelmiddag een diploma waarop vermeld stond hoeveel punten wer den behaald. De zesde klas behaalde het hoogste aantal punten en kreeg van voorzitter Bouman de wisselbe ker overhandigd. NIEUWERKERK. Vol enthousiasme hielden de kinderen zich bezig met de behendigheidswedstrijden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3