Goud van Zeelandia voor twee chauffeurs in hart en nieren Nieuwe huurovereenkomst voor Tennisvereniging „Duiveland" Kwart eeuw in dienst Veel overeenkomsten tussen J. C. Hillebrand en J. Pipping STREEKNIEUWS Voorstel aan gemeenteraad: Jeanne was Jean ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 september 1981 Nr. 22983 3 ZIERIKZEE, 18-9. Drie dertigtonners heeft Zeelandia rijden. Dan komen de tientonners. Twee van die giganti sche gevaartes van dertig ton worden bestuurd door J. C. Hillebrand en J. Pipping, beiden chauffeurs in hart en nieren. Er zijn tussen hen nog meer paralellen te trek ken: allebei kropen ze achter het stuur, zodra ze voor een rijbewijs vereiste leeftijd hadden, ze verstaan hun vak, kennen hun verantwoording en zijn graag geziene werk nemers. Zeelandia-direkteur M. Doeleman H.J.zn. speldt de heer J. C. Hillebrand de gouden insigne op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Bovendien, en dat was de reden voor een feestelijke bijeenkomst in Mon- drag-on, werken ze beiden (ongeveer) 25 jaar bij dezelfde baas. Voor die trouw en hun andere eigenschappen kregen ze vrijdagaond de gouden Zeelandia- speld toebedeeld. Het was trouwens voor de 81-jarige Koninklijke Zeelandia de allereerste keer dat twee jubilarissen - op eigen verzoek - tegelijk werden gehuldigd. Tot uit Arnhem, Zutphen en Woerden waren kollega's van de depots aldaar naar Zierikzee gekomen, om beide jubilarissen geluk te wensen. Want ze rijden ook nog dezelfde routes. Het werk brengt hen trouwens nog verder: België en Duitsland zijn gere gelde Reisdoelen. Maar hoe ver ze ook gaan, slechts bij uitzondering komen ze 's avonds niet naar huis, naar hun gezin. Dat betekent dus wel, dat ze bij de „vroe ge vogels" behoren, want 's ochtends om een uur of vier trekken ze de huis deur al achter zich dicht. Wegtransport Vrouwen en kinders waren uiter aard aanwezig bij die druk bezochte receptie, waar direkteur M. Doele man zijn speech begon met het be lang van het wegtransport te on derstrepen. Moderne vrachtwagens doorkruisen in enkele dagen Europa en de „vrachtvaarders van Europa" brengen een reeks produkten van ver weg in korte tijd binnen het bereik van de konsument. Er is sinds 60 jaar geleden de eerste vrachtwagen (een Duitse legertruck) op Schouwen-Duiveland kwam, uiteraard nogal wat verschil met het tegenwoordige materiaal. Komfort en de techniek zijn onvoorstelbaar verbeterd. Geen verwarming Maar ook Hillebrand en Pipping hebben het bij hun eerste zelfstandi ge ritten in strenge winters nog ouderwets moeilijk gehad, want ver warming in een vrachtwagen was er toen nog niet bijEn dan te bedenken dat tegenwoordig zelfs de buitenspie gels van de trucks verwarmd zijn! Goede ideeën Hillebrand, zo memoreerde direk teur Doeleman, begon in het ketel huis, maar wilde zo snel mogelijk de baan op. Daarom werd hij bijrijder, bij Ko Sies. Hij heeft sindsdien, evenals Pipping, zo'n anderhalf mil joen kilometer afgelegd, dus 35 keer de aarde gerond. Grote waardering is er voor zijn rijstijl en zijn omgang met mensen, zijn nadenken in het belang van kol lega's en het aandragen van goede ideeën. Pipping begon, direkt van school, als bijrijder onder Leen Kloet. Ter afwisseling werkte hij soms in da fa briek, maar de weg trok meer. "Huiselijkheid Hij voelt zich in zijn, met gevoel voor huiselijkheid aangeklede cabi ne (gordijnen!), uit en thuis, hij laat zich niet opjagen, heeft veel verant woordelij kheidsgeboel en is een goe de representant van het bedrijf. Be halve de gouden speld waren ge schenken onder couvert. De dames werden in de hulde betrokken, met bloemen en dozen bonbons als dank, en de kinders kregen een miniatuur truck. „Cowboys" Namens het personeel droeg R. Binnendijk kado's aan. Voor jubila ris Hillebrand was er een speciale imperial en voor kollega Pipping en fototas. Aanlegsteigers op de Stampersplaat Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het Zeeuws Coördinatie Or gaan voor Natuur, Landschaps en Mi lieubescherming niet erkend in hun bezwaren tegen het aanleggen van twee rekreatiesteunpunten voor de watersport op de Stampersplaat. De Stampersplaat is een van de nieuw aangelegde eilanden, in het Grevelingenmeer, een vroegere zand plaat die vrij kwam, na verlaging van het waterpeil en het verdwijnen van eb en vloed. Het Z.C.O. verwacht nadeel voor de daar levende broedende vogelko lonies. Het provinciaal bestuur wil eventuele schade juist inperken door vaste ligplaatsen aan te leggen. Nu wordt de Stampersplaat illegaal als Hij prees de „cowboys van de weg" voor de wijze waarop zij hun volgela den vrachtwagens, waarmee zij een eenheid vormen als een cowboy met zijn paard, heelhuids door het ver keer weten te loodsen. Hij bracht het voorzitterschap van Pipping van de vogelhoudersvereni- ging „Zang en Kleur" ter sprake en haalde wat bijzondere herinneringen uit de loopbaarn van de jubilarissen op. Dankwoorden Pipping zou daar de hele avond wel over kunnen vertellen, zo zij hij in zijn dankwoord. Hij hield het bij een paar, die flink wat vrolijkheid te weeg brachten. Ook Hillebrand sprak zijn dankbaarheid uit voor de belangstelling, ook van buiten, en de goede woorden. ligplaats voor plezierjachten ge bruikt, maar dan wel het gehele ei land. En dat is juist schadelijk voor de rust van de vogels, aldus Gedepu teerde Staten. Kontaktdag Zeeuwse Rooie Vrouwen in Middelburg Op 24 september houden de Rooie Vrouwen van Zeeland hun jaarlijkse kontaktdag. Dit jaar hebben de Mid delburgse Rooie Vrouwen de organi satie op zich genomen. 's Morgens zal Liesbeth den Uyl- van Vessem spreken over de Argen tijnse Moeders, 's Middags brengt de theatergroep Panter uit Amsterdam het vrouwenprogramma „Het spijt me, maar". Tussendoor wordt er ge zongen o.l.v. het Middelburgse Rooie Vrouwenkoor. De kontaktdag wordt gehouden in het ontmnoetingscen- trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat in Middelburg en duurt van 10 uur tot 15.30 uur. ZIERIKZEE Expositie Finse weefkunst In het Gravensteen al van woens dag 23 september tot en met 10 okto ber een expositie worden georgani seerd met o.a. Finse transparante weefkunst en zilver- en siersmeed- werk. Deze tentoonstelling van de Finse advieskring zal worden geopend, woensdag 23 september, door zijne excellentie Mr. Ensio Helamiemi, ambassadeur van Finland - U.V.V.-fietsklub De uitgestelde tocht van de U.V.V.- fietsklub naar het fruitbedrijf van de heer Klompe zal nu op woensdag 23 september worden gehouden. Ver trek om half twee vanaf Grachtweg 2. Doorgereden Op de hoek Nobelstraat-Jannewek- ken reed vrijdag een Belgische bus een paal omver en reed door. Het kenteken van de bus is bekend, zodat de bekende maatregelen door de poli tie genomen kunnen worden. Vergadering N.C.V.B. De eerste vergadering van de NCVB afdeling Zierikzee werd in het Hervormd Verenigingsgebouw ge houden en werd geopend door me vrouw E. Tuitman-v. d. Maas. Na zag en meditatie werd het woord aan me vrouw C. J. de Jager-v. d. Maas uit Eindhoven gegeven. Zij sprak over het onderwerp: „Mijn kontakt met brouwen van buitenlandse werkne mers". Mevrouw De Jager vertelde haar ervaringen die zij heeft opgedaan als vrijwilligster bij het welzijnswerk met jonge vrouwen van buitenlandse werknemers te leren lezen en schrij ven. Zij verhaalde de aanwezigen over het kultuurverschil, de taalbar rière, en over de Islamitische gods dienst. Na deze interessante lezing bestond voor de aanwezigen de gele genheid tot het stellen van vragen waar dan ook veel gebruik van werd gemaakt. De avond werd besloten met het zingen van gezang 172 en met gebed. HAAMSTEDE Frontale aanrijding Op de hoek Weststraat-Noord straat bij de verkeersspiegel geraak te zaterdagmiddag, te 15.00 uur A. v. d. W. uit Schiedam met zijn auto in een slip. SEROOSKERKE Vijfduizendste Inwoner gemeente Westerschouwen Evelyn v. d. Wolf, geboren in Curasao op 30 mei van dit jaar is de vijfduizendste inwoner van de ge meente Westerschouwen. Na een verblijf van ongeveer vijf jaar op de Nederlandse Antillen ver huisde het gezin op 13 augustus naar de Dijkweg 2 te Serooskerke, waar door de jongste telg uit het gezin de vijfduizend volmaakte. Wel een toe valstreffer voor fam. v. d. Wolf, want door het beroep van de heer B. H. A. de Wolf, hij is ekonoom, reist hij met vrouw en kinderen de halve wereld af. Hij is een Zierikzeeënaar van ge boorte en huwde een Amerikaanse vrouw, die hun eerste dochter in 1971 in Santiago in Chili op de wereld zet te en hun zoon in 1974 in Kingston in Jamaica. Voordat het gezin in 1976 naar de Antillen vertrok, woonde het tijdelijk in Zierikzee. Maandagmid dag 21 september brengt het kollege van b. en w. om 15.00 uur een bezoek aan de gelukkige(n). Even nog voor de statistiek: op 1 ja nuari 1961 kende de gemeente Westerschouwen 4009 inwoners. DEN OSSE Visbootje tijdelijk spoorloos Zaterdag gingen een viertal perso nen, F. v. G., J. M. F., P. J. G. allen uit Zundert en J. T. uit Oosterland, 's middags te 13.00 uur met een klein visbootje op het Grevelingenmeer vissen. Zij zouden om 19.00 uur weer terug zijn. Toen ze rond 22.45 uur nog niet bij de, op het parkeerterrein bij Den Os- se staande auto terug waren, werd de politiegewaarschuwd. Deze begon een uitgebreide zoekaktie en zag rond 02.00 uur seinen op het Greve lingenmeer in de richting Ouddorp. Inderdaad vond de politie het viertal in de buurt van De Punt bij Ouddorp. Ze hadden motorpech gekregen en door de wind naar de overkant gedre ven. SCHARENDIJKE Boom omgewaaid De eerste septemberstorm van dit jaar heeft niet veel schade aange bracht. Hier en daar wat afgerukte takken en dood hout. Alleen op de El- kerzeese weg woei een boom dwars over de weg en werd door gemeente- personeel opgeruimd. NOORDGOUWE Aanrijding Twee automobilisten, J. M. v. d. W. uit Noordgouwe en J. in 't V. uit Spanje, reden op de hoek Wortman- straat-Heerenweg omdat een gepar keerd staande auto het uitzicht be lemmerde, op elkaar. Beide voertui gen werden beschadigd. OOSTERLAND Kollekte Prinses Beatrix Fonds In de week van 21 tot en met 27 sep tember a.s. vindt ook in Oosterland de jaarlijkse geldinzameling plaats ten bate van het „Prinses Beatrix Fonds". Deze instelling bestaat dit jaar precies een kwart eeuw en ver leent steun aan polio-patiënten en andere gehandicapte mensen zoals zij die lijden aan spasticiteit of muliple sclerose. Bij de bevolking zijn zakjes uitgedeeld waarin men zijn gift kan deponeren. Deze kollekte wordt warm aanbevolen. Bazar Oranjevereniging Reeds nu wordt bekend gemaakt dat er op zaterdagmiddag en -avond 28 november in het Dorpshuis „Oosterhof" een grote bazar en rom melmarkt zal worden gehouden met tal van attrakties zoals: een schiet tent, ballentent, hengelblok, spijker- balk, grabbelton, rad van avontuur, enz. Het bestuur van de Oranjevereni ging vraagt voor de rommelmarkt al lerlei kleine spullen zoals boeken ets. Dit maal geen meubels, of bedden en dergelijke goederen. „Wat u weg gooit, daar zit een ander soms jaren lang op te wachten", aldus de organi satoren. daarom wordt er nu reeds om ge vraagd vooral nu de najaarsschoon- maak weer in het verschiet begint te komen. Men kan de spullen afge ven bij een van de bestuursleden van de Oranjevereniging, t.w. P. Bal, Burgem. van der Havestraat, J. A. Beije, Van den Abeelestraat; J. P. Boogert, Lange Dreef; M. Dalebout, Groenendaal, Anth. Ista, Sandströmstraat; M. Stouten, iden en H. de Jong, Dr. Schutterstraat. Desgewenst hglen de genoemde bestuursleden het graag op. Voordat de bewuste avond zal plaatsvinden op 28 november zal er bij de inwoners nog een folder in de bus komen. Aktiviteiten Jeugdsoos De Pul" Op woensdag 23 september zal on- der auspiciën van de jeugdsoos „De Pul" in de zaal van het doipshuis „Oosterhof" weer het een en ander zijn te beleven. Er zullen spelletjes gedaan wor den, en ook zal er weer disco plaats hebben. Verder een „LUV"-verkie- zing en de leden wordt gevraagd te proberen „LUV" na te bootsen op de muziek van deze groep. Voor de „LUV"-verkiezing kan men zich op geven op het telefoonnummer (01113) 1272. De organisatie is zoals gezegd in handen van de Jeugdsoos „De Pul" BRUINISSE Schrijfavond Amnesty Op woensdagavond 23 september wordt in de leeszaal van de biblio theek, Molenstraat 44, de maande lijkse schrijfavond gehouden. Er zijn dan ook twee voorbeeldbrieven in het kader van de Taiwan-aktie. Eén om vrijlating te vragen van een aantal leden van de Presbyteri aanse kerk, en een verzoek om vrijla ting van een achttal politieke gevan genen, die al meer dan 30 jaar gevan gen zitten. De „gevangenen van de maand" zijn: Doru Bonariuc en Herhard kloos in Roemenië. Na een openlijk protest tegen het weigeren van een emigratievergunning zijn ze veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf. José Felix Martinez in Uruguay zit al 10 jaar omwille van zijn overtuiging ge vangen. In Singapore zit Tan Kim Oh al 15 jaar zonder proces gevangen na kritiek te hebben geuit op het rege ringsbeleid. Voor al deze mensen wordt vrijlating gevraagd. Voor tijd: zie agenda. MIDDELBURG Ruilbeurs postzegels en munten De Commissie Ruildag 1981 organi seert op 26 september a.s. een grote Beurs voor Postzegels en Munten, uitgaande van de samenwerkdne vereiningen I.V. Philatelica afd. Mid delburg, F.V. Delta West en de Nu mismatische Kring Zeeland. Deze beurs zal worden gehouden in gebouw De Schakel, Bachtenstene 14 te Middelburg en voor het publiek toegankelijk zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Er is volop handel aanwezig en een grote verloting. DUIVELAND, 18-9. Op 29 januari jl. stelde de gemeen teraad van Duiveland een ontwerp-huurovereenkomst met de Tennisvereniging „Duiveland" vast. Deze over eenkomst was vrijwel identiek aan het in 1977 gesloten kontrakt. Het bestuur van de tennisvereniging had ech ter, zoals bekend, enkele bedenkingen tegen de inhoud van dit kontrakt. wedstrijden en toernooien op zon dag. Het kollege deelt de raad mede, deze beperking te hebben aangepast aan de thans geldende voorschriften en opvattingen met betrekking tot de Zondagswet. Hoewel het bestuur van de tennisvereniging zich nauwelijks met het nieuwe ontwerp kan vereni gen, zijn b. en w. van mening, dat het nieuwe konsept het maximaal aksep- tabele is. Ook jubilaris J. Pipping mocht de gouden Zeelandia-speld in ontvangst ne men. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Het kollege van b. én w. heeft, na intensief overleg met bovengenoemd bestuur, een nieuw ontwerp opge maakt, waar de Duivelandse raad zich tijdens de vergadering van don derdag 24 september over gaat bui gen. B. en w. delen mede, dat in grote lijnen tegemoet gekomen is aan de bezwaren van het bestuur van de ten nisvereniging. Door de nieuwe over eenkomst zou nu het kontrakt van 1977 komen te vervallen. Verder acht het kollege een aanpassing van de huursom redelijk. Zondagsbeperking Heetste hangijzer was echter de op gelegde beperking betreffende het gebruik van de tennisbaan voor De raad wordt verder voorgesteld een krediet van 36.969,68 te verle nen wegens een na te komen ver plichting in verband met een in 1977 verstrekte gemeentegarantie voor het kopen van een woning in Ooster land. Om in bijzondere gevallen over voldoende ambtenaren van de bur gerlijke stand te kunnen beschikken geven b. en w. een voordracht van drie personen ter benoeming tot on bezoldigd amtenaar van de burgerlij ke stand, te weten: mevrouw G. N. Vijverberg-Kuijper, de heer J. van Bommel, de heer F. C. Dieleman. De raad wordt voorgesteld een voorbe- reidingsbesluit bestemmingsplan „Buitengebied" te nemen ten behoe ve van de bouw van een paardenstal aan de Lage Maireweg te Oosterland door de heer L. T. Wijnstekers. Herzieningen Het kollege komt verder met een voorstel tot vaststelling van een her ziening van de verordening toeristen belasting, evenals tot vaststelling van de tweede wijziging „legesveror dening 1979". Verder stellen b. en w. voor en subsidie van 73,50 te ver strekken voor de Zeeuwse Beroepen- manifestatie te Goes. Daar het ge meentebestuur inmiddels zelf par keergelegenheid kan aanwijzen voor vrachtwagens bij het achterste ge deelte van de Wilgenstraat te Ooster land, wordt voorgesteld de huurove reenkomst met de heer J. G. H. El- mendorp betreffende een perceel grond aan de Molenweg te Ooster land op te zeggen. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. President Lyndon B. Johnson van de Verenigde Staten heeft in de loop van zijn politieke loopbaan, zelfs toen hij vice- president was, „enveloppen vol gestopt met geld" aangenomen, staat in een artikel in het tijdschrift „At lantic Monthly". Volgens Robert Ca- ro, de schrijver van het artikel die aan een biografie van Johnson werkt, ontving Johnsons zo eens van een lobbyist voor een oliemaatschap pij in zijn vice-presidentiële kantoor 50.000 dollaar in 100-dollarbriefjes in verzegelde enveloppen. PORTO CERVO, ITALIË. De Itali aanse politie heeft op Sardinië de 43- jarige Spanjaard José Riva de Mar gearresteerd die het Regatta zeilschip van koning Juan Carlos van Spanje wilde stelen dat in Port Cervo voor anker lag. Naar zondag verluid de had Riva het schip al met een mo torboot weggetrokken, toen de kust wacht van de carabinieri hem aan hield. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van defensie, Ariël Sjaron, blijkt populairder te zijn dan pre mier Menachem Begin, blijkens de uitslag van eerste opiniepeiling over de populariteit van de leden van het nieuwe Israëlische kabinet die werd gepubliceerd door het dagblad „Ha'Aretz". GUATEMALA STAD. Linkse gue- rilleros die bij Maya-ruïnes in het noorden van Guatamala toeristen terroriseerden, hebben aan de oudhe den ter plaatse voor drie miljoen dol lar schade aangericht. ISLAMABAD. Pakistan heeft de vluchten van de nationale lucht vaartmaatschappij Pakistan Inter national Airlindes PIA naar Kaboel opgeschort na de weigering van Af ghanistan de kapers van een Pia- Boeing in maar j.l. uit te leveren of te berechten. Dit is in een officieel kom- muniqué in Islamabad bekendge maakt. HAMBURG. De slachtoffers van een atoomoorlog zullen in een enkel geval door het medische korps gehol pen konden worden. Dat is de me ning van ruim 1.500 medicie en ge zondheidsdeskundigen uit verschei dene landen die in Hamburg bijeen zijn geweest om de aandacht van de publieke opinie te vestigen op de vir- nietigende uitwerking van een atoomoorlog. JERUZALEM. De definitieve beslissing over de voortzetting van de door orthodoxe-Joodse kringen bestreden opgravingen in de bij be horende „Stad van David" in Jeruza lem is nog open. Het hooggerechtshof in Jeruzalem heeft zondag bepaald dat er nog meert „proef"-opgra vingen moeten worden uitgevoerd. Een Egyptische oppositieleider, Loefti Kholi, heeft president Anwar Sadat' e'rvah beschuldigd dat hij ca 1.600 politieke Opponenten had gear resteerd teneinde het verzet te onder drukken dat hat zou ontmoeten bij het doen van concessies aan Israël en de uitvoering van de akkoorden van Camp David. QUETTA (PAKISTAN). De op een na grootste stad van Afghanistan, Kandahar, is op nieuw in handen van de Moedjaheddin. Dit heeft het Af ghaanse verzet in de Pakistaanse plaats Quetta, 150 km ten oosten van Kandahar, bekendgemaakt. BUENIS AIRES. De Argentijnse politie heeft het de Nobelprijswin naar voor de vrede Adolfo Peres Es- quivel onmogelijk gemaakt naar Mexico te reizen door zijn paspoort in te houden. Naar de door Esquivel ge leide beweging „voor vrede en recht vaardigheid in Latijns-Amerika" zondag bekendmaakte heeft hij zijn paspoort niet teruggekregen nadat hij het voor verlenging had afgege- BEIROET. Bij een bomexplosie in de bioscoop „Salawa" in West- Beiroet zijn volgens een eerste ba lans vier mensen gedood en een twin- tal gewond. Kort na de aanslag is de verantwoordelijkheid hiervoor op geëist door een organisatie die zich het „Front voor de bevrijding van Li banon van buitenlanders" noemnt. LONDEN, 20-9. Jeanne d 'Are is in werkelijkheid een man geweest zij/hij leed aan een bijzonder zeldzame ziekte, waardoor het mannelijk geslacht onvoldoende tot ont wikkeling komt en het li chaam vrouwelijk vormen aanneemt. Dat is de konklusie van een Amerikaans onder zoek, dat zondag is gepubli ceerd in het gerenommeerde Britse blad „The Observer Volgens de Amerikaase bio loog Robert Greenblatt heeft de persoon Jeanne d'Arc, de maagd van Orleans, mannelij ke chromosomsn gehad. Als gevolg van de afwijking zag hij/zij eruit als een vrouw, maar in werkelijkheid was het •een mannelijk persoon. Dat verklaart volgens Greenblatt 'de voor die tijd shockerende belangstelling (van een vrouw) voor mannelijke kleding en ihet gebrek aan belangstelling ■voor de mannelijke kunne dat iJeanne d'Arc aan de dag zou hebben gelegd. The Observer citeert uit een onderzoek van ■Greenblatt dat is gepubliceer <in eht Britse „Journal of sexu al medicine".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3