Bewoners Oude Haven NZ willen C.J.V. niet als buurtgenoot Aquadelta wil 19 man ontslaan Nog dit jaar eerste paal nieuwe Technische School DE ZIERIKZEESCHE COURANT Een bezwaarschrift Jeugdwerk kampt met huisvestingsprobleem Achttien executies in Iran ffiï Pt Bltï* W. den Boer nieuwe voorzitter miOTH^s NIEUWSBODE Donderdag 17 september 1981 138ste jaargang Nr. 22981 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Zendeling even in Haamstede ZIERIKZEE, 16-9. Een twintigtal bewoners van de Ou de Haven N.Z. en omgeving voelen er niks voor het C.J.V.-Zierikzee in de toekomst als hun buurtgenoot te begroeten. In niet mis te verstane bewoordingen maken zij hun bedenkingen kenbaar tegen de eventuele vesti ging van een nieuw onderkomen voor het Christelijk Jongeren Verbond in het pand Oude Haven NZ 51, voor heen in gebruik als kantoor van de Inspektie der Rijks belastingen. Bovengenoemde bewoners hebben die bedenkingen samengevat in een bezwaarschrift, dat ze stuurden naar de Zierikzeese gemeenteraad, het kollege van g.s. van Zeeland, het dis- triktshoofd der Rijksgebouwdienst, het ministerie van financiën en het ministerie van c.r.m. De ondertekenaars van het be zwaarschrift verklaren ,,met de meeste klem" bezwaar aan te teke nen en te protesteren tegen het voor nemen van de gemeente Zierikzee tot verhuur c.q. eigendomsoverdracht van het pand aan het C.J.V. Ze spre ken over te verwachten (geluidsoverlast en zijn van mening, dat als vaststaand mag worden aan genomen, dat het aanzien van de Ou de Haven NZ in haar hoedanigheid van woon- en kantoorbestemming zeer aanzienlijk en onherstelbaar ge schaad zal worden door de komst van het C.J.V. Financiële schade Een en ander zal, naar hun mening, tevens ingrijpende financiële schade tengevolge hebben met betrekking tot de (verkoop)waarden van de aan de ondertekenaars in eigendom of ge bruik toebehorende huizen. De indie ners van het bezwaarschrift spreken verder over een onaanvaardbare wij ziging van de bestaande toestand, aangezien een voor het publiek (tij dens normale kantooruren) toegan kelijk gebouw, gewijzigd zou worden in een niet-openbaar gebouw, waar voor als openingstijden speciaal de avonduren en de weekeinden zullen gelden. De ondertekenaars zeggen verder te twijfelen aan de strikte handha ving van een eventueel door de ge meente op te leggen verbod tot het verstrekken van (licht) alkoholische dranken. In het bezwaarschrift wordt er ver der op gewezen, dat de wijziging van de bestemming in strijd zou zijn met het bestemmingsplan Dam-Oude Ha ven en dat ontheffing van een bestaande bestemming uitsluitend mogelijk is, indien niet tot een doel matig gebruik van het betreffende onroerend goed gekomen kan wor den. Afwijkende procedure Overigens maken de onderteke naars ook nog bezwaar tegen de wij ze van eigendomsverkrijging door de gemeente Zierikzee. Afwijking van de normaal geldende procedure - ver koop door openbare inschrijving en gunning - zou volgens de bezwaar schrift-indieners slechts aanvaard baar zijn als de gemeente het betref fende perceel voor eigen gebruik of voor gébruik van één der gemeente lijke instellingen nodig zou hebben. Met nadruk wordt derhalve vermeld, dat het C.J.V. geen gemeentelijke in stelling is. Met wat het Christelijk Jongeren Verbond dan precies wel is, zijn de indieners van het bezwaarschrift, volgens C.J.V.-sekretaris de heer A. M. P. v. d. Schelde, beslist niet op de hoogte. Na een korte aarzeling Iaat hij des gevraagd een persoonlijke reaktie los op de bezwaren van de Oude Haven-bewoners. Meerdere malen wijst hij erop niet namens het bestuur te kunnen spreken, omdat men zich intern nog niet heeft kun nen beraden en sommige bestuursle den zelfs de letterlijke tekst van het bezwaarschrift nog onder ogen moe ten krijgen. Tweede Brogum „Ze weten niet wat het C.J.V. is", zegt de heer Van der Schelde. ,,Om te beginnen spreken ze over Christelij ke Jongemannen Vereniging" (eèn zeer oude, reeds lang achterhaalde benaming, Red.). s De sekretaris meent dat onwetend heid en onbekend met wat het C.J.V. is en doet ten grondslag liggen aan het feit, dat in het bezwaarschrift wordt gesproken over geluidsover last en de eventuele ontduiking van een verbod tot verkoop van licht al koholische dranken. „Dat is bij ons helemaal niet in diskussie. Wat hun beweegredenen zijn dergelijke din gen te schrijven weet ik niet, maar je zou kunnen veronderstellen, dat ze bang zijn dat er zich een soort tweede Brogum (jongerensociëteit) gaat vestigen. Zoals gezegd, geldt dit als persoon lijke reaktie van de heer Van der Schelde. De sekretaris verwacht ech ter wel, dat het bestuur afstand zal nemen van hetgeen in het bezwaar schrift wordt gesuggereerd. De Oude Haven-bewoners laten er geen twijfel over bestaan alle „nood zakelijk of wenselijk bevonden juri dische stappen te zullen ondernemen ter uitoefening dan wel ter handha ving hunner rechten". Zolder gesloten Houdt- dat in, dat het C.J.V.-Zierik zee nog lange tijd zal moeten kampen met het probleem van een ongeschik te akkommodatie? De sekretaris kan geen uitspraak doen over hoe een en ander zich zal gaan ontwikkelen, maar kan wel een duidelijk inzicht geven in de huidige situatie: Het brandweerwezen heeft het on derkomen in de Visstraat ongeschikt bevonden. Reeds vorig jaar moest de intensief in gebruik zijnde zolderver dieping worden gesloten en verder werden voor de rest van het pand en kele brandpreventievè voorwaarden gesteld. Het zou een zeer kostbare investe ring worden aan die voorwaarden te voldoen. Afgezien van de brandpre ventie voldoet het Visstraatpand ook niet aan enkele randvoorwaar den, die bij jeugdwerk van deze om vang moeten worden gesteld. Reeds vorig jaar werden derhalve onderhandelingen met de gemeente Zierikzee geopend over de eventuele bereidheid medewerking te verlenen bij het verwerven van een geschikte huisvesting. Die bereidheid bleek aanwezig. „Samen Verder" Het C.J.V. Zierikzee gaat overi gens voorlopig gewoon „Samen Ver der" met het jeugdwerk voor jonge ren van 8 tot 21 jaar. In het pand in de Visstraat - officiële naam ,,Ds. Van den Berg-jeugdhuis" - komen weke lijks dertien klubs bijeen. Het ge bouw is dan ook elke dag - met uit zondering van de zaterdag in ge bruik. Met deze vorm van jeugdwerk wil het C.J.V. gelegenheden schep pen waar jongeren aktief kunnen zijn en waarbij vorming, ontspan ning en dienstverlening een belang rijke rol spelen. Als C.J.V. wordt getracht daartoe vanuit het Evangelie de inspiraties te putten, aldus staat vermeld in het destijds uitgegeven „C.J.V. Samen Verder"-boekje. Getracht wordt de uitgangspunten in te vullen door: samenwerking van diverse soorten klubwerk; gezamen lijke jeugddiensten; diskussie-avon- den; sportweekenden e.d. Wat be treft vorming en dienstverlening wordt gedacht aan de diverse jongens- en meisjesgroepen en aan praktische toepassingen bij het wer ken met bejaarden en andere minder heidsgroepen en het projekt „schip kamp". Honderden leden Het C.J.V. Zierikzee telt enkele honderden leden en kreeg vooral het afgelopen jaar te maken met een zeer snel groeiend ledenbestand. Dat het huisvestingsprobleem derhalve een wezenlijk probleem is, zal inmiddels duidelijk zijn. TEHERAN, 17-9. In verscheidene delen van Iran zijn in totaal achttien personen terecht gesteld wegens „ge wapend verzet tegen de republiek" of voor „homoseksualiteit of over spel", zo werd woensdag door Iraan- se persmedia bekendgemaakt. ZIERIKZEE. Het omstreden pand aan de Oude Haven NZ, voormalig kantoor- van de Inspektie der Rijksbelastingen, waarin het C.J.V. zich gaarne wil vestigen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 17-9. Rekreatiecentrum Aquadelta heeft bij het arbeidsbu reau Zierikzee een ontslagaanvraag ingediend voor 19 personeelsleden. Dit is het gevolg van reorganisatieplan, omdat Aquadelta in de toekomst voor een gedeelte als seizoenbedrijf wil gaan werken. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Ongeduld is een groot beletsel voor sukses. Van deze 19 medewerkers(sters) krijgen negen personen een seizoen- betrekking aangeboden. Voor de overige tien zal het arbeidsbureau een andere oplossing moeten vinden. Ongerustheid „Wanneer dit ontslag ingaat is nog niet bekend", aldus direkteur van het arbeidsbureau, de heer D. Dok man. „De ontslagenen worden eerst in de gelegenheid gesteld zich te ver weren tegen deze ontslagaanvraag. Ik verwacht niet dat er meer ontsla gen zullen volgen, maar ik begrijp dat de overige personeelsleden van Aquadelta ongerust zijn geworden over hun positie". De redenen De heer Dokman deelde mee dat de recessie in de ekonomie een van de grootste redenen is van deze ontsla gaanvrage. „De markt in tweede (koop) woningen is ingezakt en ver der kunnen de hoge huurprijzen voor deze rekreatiewoningen vaak niet worden opgebracht. Het was geen haalbare zaak meer quitte te spelen". Deze betreffende 19 personeelsle den werkten op jaarbasis. Aquadelta wil zich meer gaan toespitsen op het seizoenwerk. Dit houdt in dat enkele gedeelten binnen Aquadelta alleen in de zomermaanden geopend zijn. Wel ke rekreatieve voorzieningen dit be treft (bijvoorbeeld zwembad of bow ling of bar) is nog niet bekend. In de wintermaanden zal het ak sent op het congrescentrum komen te liggen. Het verhuurseizoen van rekreatie woningen loopt per slot van rekening maar van het voorjaar tot na de herfstvakantie. In de wintermaan den heeft Aquadelta zodoende min der personeel nodig. LONDEN. De 20-jarige Noordierse student die het portret van Diana Prinses van Wales in de National Portrait Gallery in Londen bescha digde, is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den en een boete van duizend pond sterling voor het herstel. ZIERIKZEE, 15-9. „We zijn nu wel gerust, dat nog dit jaar de eerste paal voor de bouw van de nieuwe Techni sche School kan worden geslagen". Dat zei waarnemend voorzitter, de heer H. J. Doeleman Mz. dinsdagavond tij dens een algemene ledenvergadering van de Vereniging Technische School Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE. De huidige (ongeschikte) akkommodatie van het C.J.V. aan de Visstraat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De waarnemend voorzitter deelde mede, dat van de zijde van het mi nisterie inmiddels werd verzocht een aantal aannemers op te geven om een keus voor de aanbesteding te kunnen maken. De heer Doeleman kon ver der melding maken van een grote le- denaanwas binnen de Technische School Vereniging, voornamelijk ontstaan door aanmelding van ou ders der leerlingen. Nieuwe voorzitter Belangrijkste agendapunt voor de ze ledenvergadering was de verkie zing van het nieuwe bestuurslid de heer W. den Boer. Bestuursleden worden niet in funktie gekozen, maar de heer Doeleman meende, dat het niet als verrassing zal komen, dat de heer Den Boer binnen dat bestuur als voorzitter zal worden benoemd. D heer Doeleman had de voorzit tershamer slechts tijdelijk gehan teerd na het overlijden van de voor malige voorzitter mr. G. E. K. A. Roskott. De heer Den Boer werd met alge mene stemmen tot nieuw bestuurslid gekozen. Hij dankte de vergadering voor het vertrouwen en liet weten lang te hebben nagedacht over het wel of niet aanvaarden van deze nieuwe funktie. Zijn positieve beslis sing baseerde hij op het feit enkele andere werkzaamheden te kunnen afstoten en op de herinnering aan de prettige kontakten met deze Techni sche School gedurende zijn wethou derschap in Zierikzee. Verwachting tot vrijdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en in hoofdzaak in het noorden en westen enige regen; minimumtemperatuur omstreeks 13 graden; middagtemperatuur van 18 graden in het noordwesten tot 22 gra den in het zuidoosten van het land; matige zuidelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 21 sept.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuid 5 Zondag: Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 18 gr. Windkracht: zuid 4 Maandag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 18 sept. Zon op 7.19, onder 19.48 Maan op 22.20, onder 12.36 Laatste Kwartier: 20 sept. (21.47) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 18 sept. 7.09 18.55 0.19 12.33 Doodtij: 23 september HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 17-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Boven ons land bevindt zich een zwak hogedrukgebied. In de op- klaringsgebieden, die zich hier in vormden, ontstond in de nanacht en vroege ochtend mist, die zich op som mige plaatsen tot in de middag wist te handhaven. Op andere plaatsett*-"? scheen echter de zon. Boven de Britse eilanden bevindt zich een wolkenzöne, waaruit regen of motregen valt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1