Damesvoetbal bij W.I.K. Bart van Haeringen klopt konkurrentie bij verspringen Skol Boys schuift Sporthuis ZZ opzij Veel deelnemers (107) aan tweede trimloop Dubbele zege voor Olympia Spijkenisse Cora den Boer verbetert rekord Jopie Stoutjesdijk Met 6.29 meter nationaal topper Persoonlijke rekords Delta Sport-jeugd Ereplaatsen voor Toon van de Steen Dubbele zege Jos Schipper Pupillen voetbal Handbaltoernooi Delta Sport De bijna komplete ploeg dames, die in Kerkwerve bij WIK de eerste voetbaltraining bezocht. Rechts bestuurslid Lan v. d. Ven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Op initiatief van enkele zeer en thousiaste dames is op de laatste le denvergadering van de voetbalvere niging WIK een voorstel ingediend om er een damesvoetbalteam op te richten. Door het bestuur werd dit voorstel met gemengde gevoelens ontvangen, want er was al eerder een damesvoetbalteam geweest, maar dat ging in stilte ter ziele. Door de animo echter nu toch werl eens tuk groter is, is het er toch van gekomen. Na enkele besprekingen van het bestuur met de dames is besloten er mee door te gaan. Er hebben zich reeds 20 dames op gegeven en de kans is niet uitgeslo ten dat het er meer zullen worden. De leeftijdsgroep van de dames ligt tus sen de 13 en 21 jaar, wat ten aanzien van vooral de jeugdigen zeer positief genoemd kan worden. Een eenvoudig programma is reeds samengesteld. De training is op maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Trainen Het ligt in de bedoeling om tot en met de winterstop alleen te trainen en hierna wat vriendschappelijke wedstrijden tot aan het einde van het voetbalseizoen 1981-1982 te organise ren. Mocht het enthousiasme van de da mes zich handhaven, dan wordt er in het voetbalseizoen 1982-1983 gestart om in kompetitieverband te voetbal len. De eerste trainingsavond, onder leiding van Adrie Kouwenberg -heeft inmiddels plaats gehad en de op komst was prima, zeventien dames waren er om de eerste training bij te wonen. Na afloop is er nog -enigszins vermoeid - nagekaart. op respektievelijk de tweede en de derde plaats. Een PR was er ook voor Marjolein Kort. Op de 80 meter verbeterde zij haar beste tijd tot 12,2 sekonde. Mar- greet den Boer tenslotte tekende ook voor het vierde persoonlijke rekord. Bij het verspringen zette zij met 4.34 meter een nieuwe verste afstand neer. Frederike van Veeren over brugde 4.57 meter, hetgeen haar een vijfde plaats opleverde. LEIDEN, 13-9. Delta Sport-B-junior Bart van Haerin gen heeft tijdens de distriktsfinale voor B- juniorenploegen in Leiden een opmerkelijke prestatie geleverd op het onderdeel verspringen. Met een afstand van 6,29 meter klopte Van Haeringen de volledige kon kurrentie en schaarde hij zich in de nationale top op dit onderdeel in zijn leeftijdsgroep. Jan Konijnenburg kwam voor Del ta Sport aan de start op de 800 meter. Hij won zijn serie in een goede 2.13,6, in de totaalklassering goed voor een vierde positie. John Teuthof haalde op de 1500 meter twaalf sekonden van zijn beste tijd af door te finishen in 4.46,9. Een derde positie was er voor Rob v^n Pinxteren op de 400 meter in een tijd van 55,3 sekonde. Bij de B-junioren jongensploegen ging de distriktstitel uiteindelijk naar AAV'36 uit Alphen aan de Rijn met 16.276 punten. Tweede werd de Spartaan uit Lisse met 15.963 punten en de derde plaats was voor Sparta Den Haag met 15.935 punten. Delta Sport klom door de voortref felijke resultaten in de finale van de negende naar de zevende plaats in de eindklassering met 13.906 punten. Gezien de grootte van de diverse ver enigingen is dit een zeer goed resul taat. In totaal kwamen twaalf ploe gen uit in de finale. DEN HAAG, 12-9. Tijdens wedstrijden op de kunststofbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag heb ben een drietal jeugdige atleten van Delta Sport een aantal persoonlijke rekords verbeterd op diverse onder delen. Frederike van Veeren en Margreet den Boer presteerden beiden erg goed op de 80 meter horden voor C- meisjes. Frederike van Veeren bleef haar klubgenote net voor met een tijd van 13,4 sekonde. Margreet den Boer noteerde 13,6 sekonde. Voorbei- den waren de tijden persoonlijke re kords en het bracht hen in Den Haag Bart van Haeringen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Van Haeringen had later ook een belangrijk aandeel in het voortreffe lijke nieuwe klubrekord, dat hij sa men met zijn ploeggenoten Chris Hoek, Kees Delfgauw en Wicher Harmsen vestigde op de 4 x 100 me ter. Na een eerste race, waarbij het viertal na een foutieve wissel werd gediskwalificeerd, mocht er nog een keer worden overgelopen. Nu kwam het viertal uit op 47,5 sekonde, het geen wel iets trager was dan de eerste keer, maar wat toch altijd nog goed was voor een puik nieuw re kord. Derde plaats Op de individuele 100 metersprint- te Van Haeringen zich met een tijd van 11,8 sekonde naar een allészins verdienstelijke derde plaats. Een nieuw klubrekord was er in Leiden ook voor Chris Hoek. Met zijn tijd van 16,6 sekonde over de 110 me ter horden verbeterde hij het bestaande rekord van Cor de Jonge met eentiende sekonde. Zijn tijd be tekende een vierde plaats in de wedstrijd. Op het onderdeel hinkstapspringen boekte Chris Hoek een afstand van 11,27 meter. Twee persoonlijke rekords boekte Kees Delfgauw. Bij het kogelstoten bereikte hij een afstand van 11,29 meter en de speer bleef steken na 36,30 meter. Wicher Harmsen schroefde zijn persoonlijke beste prestatie bij het hoogspringen op van 1,50 meter naar 1,60 meter. Bij het diskuswerpen ook al een verbetering via een worp van 30,20 meter. LEIDEN, 13-9. Tijdens de distriktsfinales voor B-ploegen heeft Delta Sport- atlete Cora den Boer een vele jaren oud rekord van de al bijna legendarische klubgenote Jopie Stoutjesdijk uit dé boeken gelopen. Met een tijd van 61.1 sek. over de 400 meter knabbelde Cora den Boer zestiende van een sekonde af van het rekord van 1967; dat toen door Jopie Stoutjesdijk werd gevestigd in Enschede. Jos van Langeraad noteerde op het nummer 110 meter horden een tijd van 18.3 sek. en met de speer kwam iBBunl zij tot een afstand van 28.36 meter. ■IP3I :'x Janneke van de Linde vertegenwoor- digde Delta Sport op het kogelstoten en zij was daarop goed voor een ver- -'film ste poging van 10.71 meter. Deze af- f sPFH stand betekende voor haar een per- JH soonlijk rekord en in de kompetitie Hk| een verdienstelijke derde plaats. Bij Hk het verspringen reikte zij naar 4.65 HNjfcc L v meter. Op de 100 meter kwam Sarina van Beveren voor de Delta Sport meisjes- HL B-ploeg aan de start. Zij noteerde mÊÉmmr 14.3 sekonde. Marjolein Hartog m::A kwam op de 800 meter tot een redelij- ke 2.46.8 en Mariette van Verren wierp de diskus 21.82 meter van zich jjjr l.i vandaan. Op de 4 x 100 meter tenslot- w imxê, J.M (e noteerde een Delta Sport kwartet 54.3 sekonde. In de eindstand van de meisjes-B- kompetitie zakte Delta Sport welis waar een plaatsje en bereikte men uiteindelijk een negende plaats, al met al mag dit zeer redelijk genoemd worden, omdat men Jacolies van Gastel in Leiden natuurlijk danig miste. Het puntentotaal van de Zie- rikzeese ploeg bedroeg ruim twaalf duizend. Kampioen werd AVR uit Rotterdam met 14.378 punten, ter wijl Sparta uit Den Haag met 14.120 punten beslag legde op de tweede po sitie. Cora den Boer (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De tijd van de Kerkwervense atle te betekende niet alleen een nieuw damesrekord, maar tevens een re kord bij de A- en B-meisjes. Bij de A- meisjes stond het klubrekord op naam van Inge den Boer, terwijl Co- ra den Boer zelf houdster was van het rekord bij de B-meisjes. Ook op het nummer hoogspringen presteerde Cora den Boer redelijk door over 1.50 te wippen. HALSTEREN, 13-9. Amateurwiel- renner Toon van de Steen heeft zich het afgelopen weekeinde twee keer naar een ereplaats gekoerst. In Halsteren eiste Toon van de Steen een vierde plaats op enkele sekonden achter winnaar Rini Ansems uit Chaam. Plaatsgenoot Wim van Kooten flitste als elfde Over de meet. In de ronde van Ginneken was Van de Steen wel gedurende de hele koers uiterst aktief, maar meer dan een elf de plaats in de eindklassering zat er niet in. OISTERW1JK, 13-9. Beroepswiel- renner Jos Schipper uit Kwadendam- me heeft zich het afgelopen week einde danig gemanifesteerd tijdens twee kriteriums. Zaterdag was hij de snelste in Hoe velaken en zondag deed Schipper het nog eens dunnetjes over in Oister- wijk. In Hoevelaken ontsnapte de Zeeuw vijftien kilometer voor de meet uit een kopgroep van acht man. Deze kopgroep had zich al vroeg in de wedstrijd gevormd. Achter Schipper klasseerde Theo Smit zich als tweede net voor de Belg Rudy Pevenage. Ook in Oisterwijk boekte Schipper een solozege, al was zijn voorsprong aanmerkelijk kleiner. Hier ontsnap te Schipper pas een achttal kilometer voor het einde, waarna niemand se rieus reageerde. Jos Lammertink werd nu tweede en Adri van Houwe- lingen derde. Heddy Nieuwdorp uit Wemeldinge klasseerde zich als zes de. Jos Schipper (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Groep Dl: DFS DII-DFS DIII 1-2; Bruse Boys DÏI-Zierikzee DII0-4; Ou- werkerk DI-SKNWK DII 15-0; Brou wershaven DI-Zierikzee DIII 5-1. Groep DII: WIK DI-Duiveland Dl 2- 6; SKNWK DI-Renesse Dl 11-0; Zie- rikzee DI-Bruse Boys Dl 20-0; Mevo, DI-DFS Dl 3-9. Groep EI: DFS EII-Renesse EI 0-3; Zierikzee EII-DFS EI 1-2; Zierikzee El-Brouwershaven EI 3-0. Groep EII: Bruse Boys EI- Ouwerkerk EI 0-2; Mevo El-Zierikzee EIII 3-1. Groep F: SKNWK FA-Renesse FA 5-0; Bruse Boys FB-Zi^rikzee FA 0-2. ZIERIKZEE, 14-9. In de zaalvoetbalkompetitie heeft Skol Boys zich nog meer dan voorheen aangediend als enige echte konkurrent van Country Club. In een spannend duel klopte Skol Boys Sporthuis ZZ met 3-4. Country Club zelf bleef ook in haar zesde wedstrijd ongeslagen door een 2-5 zege op FC Kerkwerve. i> Skol Boys.LbeB Toren Boys speel den tegen elkaar gelijk (4-4) en SKNWK verrastte Mevo door hen eveneens een punt te ontfutselen (2-2). Door deze resultaten gaan Country Club en Skol Boys mét ieder een verliespunt aan de leiding, maar Country Club speelde al een wedstrijd meer. Mevo neemt voorlo pig een derde plaats in met drie ver- liespunten door evenzoveel gelijke spelen. Sporthuis ZZ zakte naar de vierde plaats en heeft evenals SKNWK vijf punten uit vijf wedstrijden. Uitslagen: Eerste klas: Sporthuis ZZ-Skol Boys I 3-4; Skol Boys II- Toren Boys 4-4; Mevo-SKNWK 2-2; FC Kerkwerve-Country Club 2-5; Tweede klas: SVOWK I-Brogum I 4- 1. Derde klas: ZZ '72-w Oosterschel- de 0-5. Stand eerste klas: 1. Country Club 6-11 (25-10); 2. Skol Boys I 5-9 (17-9); 3. Mevo 5-7 (18-13); 4. Sporthuis ZZ 5-5 (18-17); 5. SKNWK 5-5 (10-13); 6. Skol Boys II 6-4 (13-17); 7. FC Kerkwerve 6-4 (7-13); 8. Toren Boys 5-2 (11-16); 9. Bijmakelaardij 5-1 (8-19). Programma woensdag 16 september 19.00 uur: ZZ '72-Bijmakelaardij II; 19.40 uur: De Steeg-Stella Boys; 20.20 uur: Dreischor-Die Gouwe; 21.00 uur: Mevo-Toren Boys; 21.40 uur: Bijmakelaardij-Country Club; 22.20 uur SKNWK-Skol Boys I. BRUSSEL, 14-9. De Europese in vesteringsbank stelt een krediet van vijftien miljoen gulden beschikbaar voor de ontwikkeling van kleine en middelgrote ondernemingen in Zai re. De lening, die een looptijd van vijftien jaar heeft, wordt uitgezet te gen een rente van acht procent en dient voor de financiering van pro- jekten op kleine schaal in de in dustrie, landbouw, de mijnbouw en de toeristische sektor. BRUSSEL. De beslissing van de Amerikaanse regering om de neutro nenbom te gaan produceren heeft in het kamp van de socialistische partij en ernstige verdeeldheid gebracht. ZIERIKZEE, 12-9. Maar liefst 107 trimmers en wedstrijdatleten namen vrij dagavond deel aan de Intersport Trimloop, met start en finish op sportpark Bannink. Dit betekende een lichte stijging ten opzichte van het vorige jaar. De deelnemers werden om 19.00 uur weggeschoten door Delta Sport-sekreta- ris Wim Schot. De start van de trimloop op sportpark Er kon aan deze tweede Intersport Trimloop worden deelgenomen op drie verschillende afstanden, 3, 6 of 9 kilometer. De 3 kilometerlopers gin gen via de Van Veenlaan naar de Schouwsedijk, waarna deze werd ge volgd tot aan de afrit aan de Hoeve- weg en vervolgens over de Kadeweg. De 6 kilometerlopers liepen een grote ronde, waarbij zij de Schouwsedijk bleven volgen tot aan de Lange Blok- weg. De lopers, die 9 kilometer aan durfden liepen beide rondjes een keer. Verloting Na afloop was in de kantine van het sportpark de verloting van een Bannink. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) tiental prijzen ter waarde van vijftig gulden aan sportartikelen. Martine Vis, Astrid Vink, Joop Goedhart, Mark Tiggelman (allen uit Zierikzee), C. de Haan en Rini van 't Hof (beiden uit Nieuwerkerk), J. Aarnoudse (Middelburg), P. Ver schuur (Scharendijke) en Martien Moermond (Noordwelle) waren de gelukkigen. Iedere deelnemer kreeg tegen inlevering van zijn startbewijs een herinneringsmedaille. Ook Simon Blom was nog van de partij bij deze trimloop. Hij liep twee ronden van zes kilometer, dit ter voorbereiding op een zware 20 kilo meterloop, die hij op 23 september op het kunststof van het Red Band- komplex in Roosendaal moet doen. ZIERIKZEE, 13-9. Het dit jaar in twee gedeelten uiteengevallen handbal- toernooi van Delta Sport Zierikzee lijkt niet onder een al te beste gesternte geboren te zijn. Had men op het internationale handbaltoernooi op 6 septem ber al af te rekenen met het wegblijven van de Duitse formatie Kohlscheid, zondag, tijdens het dames- en reserveherenteams-toernooi, zorgde het Belgi sche Kapek voor het nodige extra werk. Naast alle problemen boekte Olym pia uit Spijkenisse een dubbele toernooizege. Door het wegblijven van Kapek moesten de drie resterende heren- teams een hele kompetitie afwerken, waarbij Delta Sport duidelijk als zwakke broeder uit de bus kwam. Te gen Olympia werd achtereenvolgens met 14-1 en 13-2 verloren en ook het Brabantse Heerle was voor de orga- niseerende ploeg te sterk. De Bra banders wonnen achtereenvolgens met 9-3 en 8-4. Het onderlinge duel tussen de" Zeeuwse ploegen boekte Delta Sport haar enige zege. Na een spannend duel trok Walche ren met 4-3 aan het kortste eind. Del ta Sport klasseerde zich door deze overwinning op de derde plaats, ter wijl Walcheren de rij sloot. Uitslagen handbaltoernooi Delta Sport in sporthal Onderdak in Zie rikzee op zondag 13 september: Her en: Delta Sport-Olympia 1-14; Delta Sport-Heerle 3-9; Olympia-Heerle 7- 8; Heerle-Delta Sport 8-4; Heerle- Olympia 4-9; Delta Sport-Olympia 2- 13. Eindstand: 1. Olympia 6 punten (43-15); 2. Heerle 6 punten (29-23); 3. Delta Sport 0 punten. Dames: Olympia-Delta Sport 7-2; SOS-Walcheren 6-5; Delta Sport-SOS 3-4; Walcheren-Olympia 2-7; Delta Sport-Walcheren 4-3; Olympia-SOS 6-2. Eindstand: 1. Olympia 6 punten; 2. Heerle 4 punten; 3. Delta Sport 2 punten; 4. Walcheren 0 punten. De onderlinge ontmoetingen tus sen Heerle en Olympia eindigden in een gelijke stand. De eerste keer wonnen de Brabanders met 8-7, maar later nam de ploeg uit Spijkenisse duidelijk revanche (4-9). Door een be ter doelsaldo eiste Olympia de toer nooizege op voor Heerle en Deltd Sport. Dok bij de dames werd de Spijke nisse ploegwinnaar. Het team toonde zich duidelijk de sterkste over alle drie de opponenten. Achtereenvol gens werden Delta Sport (2-), Walche ren (2-7) en SOS (2-6) opzij gezet. Ach ter het oppermachtige Olympia reikt SOS uit Den Haag naar de tweede plaats door overwinningen op Wal cheren (6-5) en Delta Sport (4-3). Het damesteam van Delta Sport in de verdediging voor het aanvallende Wal cheren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6